gnome-panel 2.6-branch - en to af translation catalogue (469 entries)

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
af: %e %b

en: Tasks
af: Take

en: Edit
af: Redigeer

en: All Day
af: Hele dag

en: Appointments
af: Afsprake

en: Birthdays and Anniversaries
af: Verjaarsdae en herdenkings

en: Weather Information
af: Weerinligting

en: Locations
af: Liggings

en: Calendar
af: Kalender

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
af: %a %e %b

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s
    %2$s
af: %2$s
    %1$s

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s, %2$s
af: %2$s, %1$s

note: Show date in tooltip. Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
af: %A %e %B (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
af: Klik om u afsprake en take te versteek

en: Click to view your appointments and tasks
af: Klik om u afsprake en take te wys

en: Click to hide month calendar
af: Klik om die maandkalender te versteek

en: Click to view month calendar
af: Klik om die maandkalender te wys

en: Computer Clock
af: Rekenaarhorlosie

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
af: %A %e %B %Y

en: Failed to open the time settings
af: Kon nie tydinstellings open nie

en: _Preferences
af: _Voorkeure

en: Copy _Time
af: Kopieer _tyd

en: Copy _Date
af: Kopieer _datum

en: Ad_just Date & Time
af: Ver_stel datum & tyd

en: Custom format
af: Pasgemaakte formaat

en: Choose Location
af: Kies ligging

en: Edit Location
af: Redigeer ligging

en: City Name
af: Stadnaam

en: City Time Zone
af: Stad se tydsone

en: 24 hour
af: 24-uur

en: UNIX time
af: UNIX-tyd

en: Internet time
af: Internettyd

en: Custom _format:
af: Pasgemaakte _formaat:

en: <i>(optional)</i>
af: <i>(opsioneel)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
af: <small><i>Tik'n stad, streek of landnaam en kies die een wat pas uit die opspringlys.</i></small>

en: Clock Format
af: Horlosieformaat

en: Clock Preferences
af: Horlosievoorkeure

en: Display
af: Aansig

en: East
af: Oos

en: General
af: Algemeen

en: L_atitude:
af: B_reedtegraad:

en: L_ongitude:
af: L_engtegraad:

en: North
af: Noord

en: Panel Display
af: Paneel-aansig

en: Show _temperature
af: Wys _temperatuur

en: Show _weather
af: Wys _weer

en: Show seco_nds
af: Wys _sekondes

en: Show the _date
af: Wys die _datum

en: South
af: Suid

en: Time _Settings
af: Tyd-_verstellings

en: Weather
af: Weer

en: West
af: Wes

en: _12 hour format
af: 12-_uur-formaat

en: _24 hour format
af: _24-uur-formaat

en: _Location Name:
af: _Ligging se naam:

en: _Pressure unit:
af: _Lugdruk-eenheid:

en: _Temperature unit:
af: _Temperatuur-eenheid:

en: _Timezone:
af: _Tydsone:

en: _Visibility unit:
af: _Sig-eenheid:

en: _Wind speed unit:
af: _Windspoed-eenheid:

en: A list of locations to display in the calendar window.
af: 'n Lys van liggings om in die kalendervenster te wys.

en: Custom format of the clock
af: Pasgemaakte formaat van die horlosie

en: Expand list of appointments
af: Vou afspraaklys oop

en: Expand list of birthdays
af: Vou verjaardaglys oop

en: Expand list of locations
af: Vou liggingslys oop

en: Expand list of tasks
af: Vou taaklys oop

en: Expand list of weather information
af: Vou lys met weerinligting oop

en: Hour format
af: Uurformaat

en: If true, display a weather icon.
af: Indien as waar gemerk, vertoon 'n weerikoon.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
af: Indien as waar gemerk, vertoon die datum in die horlosie saam met die tyd.

en: If true, display seconds in time.
af: Indien as waar gemerk, vertoon die sekondes in die tyd.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
af: Indien as waar gemerk, vou die afspraaklys oop in die kalendervenster.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
af: Indien as waar gemerk, vou die verjaardaglys oop in die kalendervenster.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
af: Indien as waar gemerk, vou die liggingslys oop in die kalendervenster.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
af: Indien as waar gemerk, vou die taaklys oop in die kalendervenster.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
af: Indien as waar gemerk, vou die lys met weerinligting oop in die kalendervenser.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
af: Indien as waar gemerk, wys die datum in 'n wyserwenk wanneer die wyser oor die horlosie is.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
af: Indien as waar gemerk, wys die temperatuur langs die weerikoon.

en: If true, show week numbers in the calendar.
af: Indien as waar gemerk, wys weeknommers in die kalender.

en: List of locations
af: Lys van liggings

en: Show date in clock
af: Wys die datum in die horlosie

en: Show date in tooltip
af: Wys die datum in die wyserwenk

en: Show temperature in clock
af: Wys die temperatuur in die horlosie

en: Show time with seconds
af: Wys die tyd saam met die sekondes

en: Show weather in clock
af: Wys die weer in die horlosie

en: Show week numbers in calendar
af: Vertoon weeknommmers in kalender

en: Speed unit
af: Spoedeenheid

en: Temperature unit
af: Temperatuur-eenheid

en: The unit to use when showing temperatures.
af: Die eenheid om te gebruik om temperature te wys.

en: The unit to use when showing wind speed.
af: Die eenheid om te gebruik om windspoed te wys.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.28 in favour of the use of timezones. The schema is retained for compatibility with older versions.
af: Die gebruik van hierdie sleutel is in GNOME 2.28 afgekeur ten gunste van die gebruik van tydsones. Die skema is behou om versoenbaar te wees met ouer weergawes.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
af: Die gebruik van hierdie sleutel is in GNOME 2.6 afgekeur ten gunste van die 'formaat'-sleutel. Die skema is behou om versoenbaar te wees met ouer weergawes.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
af: Hierdie sleutel spesifiseer die formaat wat deur die horlosie-miniprogram gebruik word wanneer die formateer-sleutel na "custom" gestel is. Jy kan omskakelingsmerkers spesifiseer wat deur strftime() geïnterpreteer kan word om 'n spesifieke formaat te bekom. Seen die handleiding vir strftime() vir meer inligting.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
af: Hierdie sleutel spesifiseer die uurformaat van die horlosie-miniprogram. Moontlike waardes is "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" en "custom". Indien op "internet" gestel, sal die horlosie internettyd vertoon. Die internettydstelsel verdeel die dag in 1000 ".slae". Daar is geen tydsones in hierdie stelsel nie, dus is die tyd wêreldwyd dieselfde. Indien op "unix" gestel, sal die horlosie die tyd in sekondes sedert Epog, d.w.s. 1970-01-01, vertoon. Indien op "custom" gestel, sal die horlosie die tyd vertoon volgens die formaat wat in die custom_format-sleutel gespesifiseer is.

en: Time configuration tool
af: Tydopstellingnutsprogram

en: Use Internet time
af: Gebruik internettyd

en: Use UNIX time
af: Gebruik UNIX-tyd

en: Use UTC
af: Gebruik UTC

en: Failed to set the system timezone
af: Kon nie stelsel se tydsone stel nie

en: <small>Set...</small>
af: <small>Stel...</small>

en: <small>Set</small>
af: <small>Stel</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
af: Stel as huidige ligging en gebruik sy tydsone vir die rekenaar

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
af: Onbekend

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
af: %s, voel soos %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
af: Sonop: %s / Sononder: %s

en: Could not display help document '%s'
af: Kon nie hulpdokument '%s' vertoon nie

en: Error displaying help document
af: Fout met vertoon van hulpdokument

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
af: Waarskuwing:  Die bevel blyk om iets werklik bruikbaars te wees. 
    Aangesien hierdie 'n nuttelose miniprogram is, wil jy dit dalk nie doen.
    Ons ontmoedig ten sterkste die gebruik van %s vir enige iets wat die miniprogram 
    "prakties" of "bruikbaar" maak.

en: %s the Fish
af: %s die Vis

en: %s the Fish, a contemporary oracle
af: %s die Vis, 'n moderne orakel

en: Unable to locate the command to execute
af: Kon nie die bevel vind nie

en: %s the Fish Says:
af: %s die Vis Sê:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
af: Kon nie afvoer lees vanaf die opdrag nie
    
    Besonderhede: %s

en: _Speak again
af: Nog 'n _spreuk

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
af: Die opgestelde opdrag werk nie en is vervang met: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
af: Kon nie '%s' uitvoer nie
    
    Besonderhede: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
af: Kon nie afvoer lees vanaf '%s' nie
    
    Besonderhede: %s

en: The water needs changing
af: Die water moet skoongemaak word

en: Look at today's date!
af: Kyk na vandag se datum!

en: %s the Fish, the fortune teller
af: %s die Vis, die fortuinsoeker

en: Animation
af: Animasie

en: Co_mmand to run when clicked:
af: _Bevel om te loop wanneer gekliek word:

en: Fish Preferences
af: Vis-voorkeure

en: _Name of fish:
af: _Naam van Vis:

en: _Pause per frame:
af: _Pouse per raam:

en: _Rotate on vertical panels
af: _Roteer op vertikale panele

en: seconds
af: sekondes

en: Panel Notification Area
af: Paneelmeldingsarea

en: Failed to load %s: %s
af: Kon nie %s laai nie: %s

en: Icon not found
af: Ikoon nie gevind nie

en: Click here to restore hidden windows.
af: Kliek hier om verborge vensters te herstel.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
af: Kliek hier om alle vensters te verberg en die werkarea te vertoon.

en: Show Desktop Button
af: Wys Werkarea-knop

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
af: Jou vensterbestuurder ondersteun nie die Wys werkarea-knop nie, of 'n vensterbestuurder loop nie.

en: Group windows when _space is limited
af: Groepeer vensters wanneer _ruimte beperk is

en: Restore to current _workspace
af: Herstel na huidige _werkruimte

en: Restore to na_tive workspace
af: Herstel na oorspronklike _werkruimte

en: Restoring Minimized Windows
af: Herstel tans verkleinde vensters

en: Sh_ow windows from current workspace
af: Ver_toon vensters van huidige werkruimte

en: Show windows from a_ll workspaces
af: Vertoon vensters van a_lle werkruimtes

en: Window Grouping
af: Venstergroepering

en: Window List Content
af: Vensterlysinhoud

en: Window List Preferences
af: Vensterlysvoorkeure

en: _Always group windows
af: _Groepeer vensters altyd

en: _Never group windows
af: _Moet nooit vensters groepeer nie

en: Window Selector
af: Vensterselekteerder

en: rows
af: rye

en: columns
af: kolomme

en: Number of _workspaces:
af: Aantal _werkruimtes:

en: Show _all workspaces in:
af: Vertoon _alle werkruimtes in:

en: Show _only the current workspace
af: Vertoon _slegs die huidige werkruimte

en: Show workspace _names in switcher
af: Vertoon werkruimte_name in wisselaar

en: Workspace Names
af: Werkruimtename

en: Workspace Switcher Preferences
af: Voorkeure: Werkruimte-wisselaar

en: Workspace na_mes:
af: Werkruimte_name:

en: Workspaces
af: Werkruimtes

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
af: 'n Vis sonder 'n naam is 'n redelike bleeksiel. Blaas lewe in jou vis deur hom 'n naam te gee.

en: Command to execute on click
af: Bevel om te loop wanneer gekliek word

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
af: Indien as waar gemerk, sal die vis se animasie roterend op vertikale panele vertoon word.

en: Pause per frame
af: Pouse per raam

en: Rotate on vertical panels
af: Roteer op vertikale panele

en: The fish's animation pixmap
af: Die vis se animasie-pixelkaart

en: The fish's name
af: Die vis se naam

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
af: Hierdie sleutel spesifiseer die bevel wat probeer sal word om uit te voer wanneer die vis gekliek word.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
af: Hierdie sleutel spesifiseer die lêernaam, relatief tot die pixelkaart-gids, van die pixelkaart wat gebruik sal word vir die animasie wat in die vis-miniprogram vertoon word.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
af: Hierdie sleutel spesifiseer hoe lank elke raam vertoon sal word in sekondes.

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
af: Besluit wanneer om vensters van dieselfde toepassing in die vensterlys te groepeer. Moontlike waardes is "never", "auto" en "always".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
af: Indien as waar gemerk, sal die vensterlys alle vensters van alle werkruimtes vertoon. Andersins word slegs vensters van die huidige werkruimte vertoon.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
af: Indien as waar gemerk, word 'n venster onverklein word, word dit na die huidige werkruimte geskuif. Andersins word die venster se werkruimte gebruik.

en: Move windows to current workspace when unminimized
af: Skuif vensters na huidige werkruimte wanneer hulle onverklein word

en: Show windows from all workspaces
af: Vertoon vensters van alle werkruimtes

en: When to group windows
af: Wanneer om vensters te groepeer

en: Display all workspaces
af: Vertoon alle werkruimtes

en: Display workspace names
af: Vertoon alle werkruimtename

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
af: Indien as waar gemerk, sal die werkruimte-wisselaar alle werkruimtes vertoon. Andersins, sal slegs die huidige werkruimte vertoon word.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
af: Indien as waar gemerk, sal die werkruimtes in die werkruimte-wisselaar die name van die werkruimtes vertoon. Andersins sal die vensters op die werkruimte vertoon word. Hierdie instelling werk slegs as Metacity as vensterbestuurder gebruik word.

en: Rows in workspace switcher
af: Rye in werkruimte-skakelaar

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
af: Hierdie sleutel spesifiseer hoeveel rye (vir horisontale uitleg) of kolomme (vir vertikale uitleg) die werkruimte-wisselaar gebruik om die werkruimtes te vertoon. Hierdie sleutel is slegs relevant as die display_all_workspaces-sleutel as waar gemerk is.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
af: 'n Lys van miniprogram-IID's wat die paneel sal ignoreer. Op dié manier kan jy sekere miniprogramme deaktiveer sodat dit nie laai of in die kieslys vertoon word nie. Om die minibevelvoerder-miniprogram byvoorbeeld te deaktiveer, voeg OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' by hierdie lys. Die paneel moet herbegin word sodat hierdie geaktiveer word.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
af: 'n Lys van paneel-ID's. Elke ID identifiseer 'n individuele topvlakpaneel. Die instellings vir elkeen van hierdie panele word in /apps/panel/toplevels/$(id) gestoor.

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
af: 'n Lys van paneelobjek-ID's. Elke ID identifiseer 'n individuele paneelobjek (bv. 'n miniprogram, lanseerder, aksieknoppie of kieslysknoppie/balk). Die instellings vir elkeen van hierdie objekte word in /apps/panel/objects/$(id) gestoor.

en: Applet IIDs to disable from loading
af: Miniprogram-IID's wat gedeaktiveer moet word sodat dit nie laai nie

en: Complete panel lockdown
af: Algehele paneelsluiting

en: Confirm panel removal
af: Bevestig paneelverwydering

en: Disable Force Quit
af: Deaktiveer Geforseerde Sluiting

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
af: Aktiveer outovoltooiing in "Laat loop toepassing"-dialoog

en: Enable program list in "Run Application" dialog
af: Aktiveer programlys in "Laat loop toepassing"-dialoog

en: Enable tooltips
af: Aktiveer wyserwenke

en: Expand program list in "Run Application" dialog
af: Vou programlys uit in "Laat loop toepassing"-dialoog

en: History of "Run Application" dialog
af: Geskiedenis van "Laat loop toepassing"-dialoog

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
af: Indien as waar gemerk, word 'n dialoog vertoon wat vra vir bevestiging dat die gebruiker 'n paneel wil verwyder.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
af: Indien as waar gemerk, word outovoltooiing beskikbaar gemaak in die "Laat loop toepassing"-dialoog.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
af: Indien as waar gemerk, word die lys van "Bekende Toepassings" in die "Laat loop toepassing"-dialoog uitgevou wanneer die dialoog geopen word. Hierdie sleutel is slegs relevant as die enable_program_list-sleutel as waar gemerk is.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
af: Indien as waar gemerk, word die lys van "Bekende Toepassings" in die "Laat loop toepassing"-dialoog beskikbaar gestel. Of die lys uitgevou word of nie wanneer die dialoog vertoon word, word beheer deur die show_program_list-sleutel.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
af: Indien as waar gemerk, sal die paneel nie 'n gebruiker toelaat om 'n toepassing te forseer om af te sluit nie, deur toegang tot die forseerafsluiting-knoppie te verwyder.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
af: Indien as waar gemerk, sal die paneel nie enige wysigings aan die opstelling van die paneel toelaat nie. Dit mag egter nodig wees om individuele miniprogramme afsonderlik te sluit. Die paneel moet herbegin word sodat hierdie geaktiveer word.

en: Panel ID list
af: Paneel-ID-lys

en: Panel object ID list
af: Paneelobjek-ID-lys

en: Launcher location
af: Laaierligging

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
af: Die ligging van die .desktop-lêer wat die laaier beskryf. Hierdie sleutel is slegs relevant as die object_type-sleutel "launcher-object" is.

en: Icon used for button
af: Ikoon gebruik vir knoppie

en: Menu content path
af: Kieslysinhoudpad

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
af: Die ligging van die beeldlêer wat as die ikoon vir die objek se knoppie gebruik word. Indien leeg sal die verstekikoon vir die kieslys gebruik word.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
af: Interpreteer posisie relatief tot onderste/regterkantste rand

en: Object's position on the panel
af: Objek se posisie op die paneel

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
af: Die identifiseerder van die topvlakpaneel wat hierdie objek bevat.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
af: Die posisie van hierdie paneelobjek. Die posisie word gespesifiseer deur die aantal pixels van die linkerkantste (of boonste indien vertikaal) paneelrand.

en: Toplevel panel containing object
af: Topvlakpaneel wat objek bevat

en: Animation speed
af: Animasiespoed

en: Automatically hide panel into corner
af: Verberg paneel outomaties in hoek

en: Background color
af: Agtergrondkleur

en: Background image
af: Agtergrondbeeld

en: Background type
af: Agtergrondsoort

en: Center panel on x-axis
af: Sentreer paneel op x-as

en: Center panel on y-axis
af: Sentreer paneel op y-as

en: Enable arrows on hide buttons
af: Aktiveer pyle op verbergknoppies

en: Enable hide buttons
af: Aktiveer verbergknoppies

en: Expand to occupy entire screen width
af: Vou uit om hele skermwydte op te neem

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
af: Indien as waar gemerk, sal die pyle op die verbergknoppies geplaas word. Hierdie sleutel is slegs relevant as die enable_buttons-sleutel as waar gemerk is.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
af: Indien as waar gemerk, sal die knoppies aan elke kant van die paneel geplaas word wat gebruik kan word om die paneel na die kant van die skerm te verskuif, wat net 'n knoppie sal laat vertoon.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
af: Indien as waar gemerk, sal die agtergrondbeeld geroteer word wanneer die paneel vertikaal georiënteer word.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
af: Indien as waar gemerk, word die paneel outomaties in 'n hoek van die skerm verberg wanneer die wyser die paneelarea verlaat. Deur die wyser na daardie hoek te neem sal die paneel weer verskyn.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
af: Indien as waar gemerk, sal die paneel die hele skermwydte opneem (hoogte indien dit 'n vertikale paneel is). In hierdie modus kan die paneel slegs aan die rand van die skerm geplaas word. Indien as vals gemerk, sal die paneel net groot genoeg wees om die miniprogramme, laaiers en knoppies op die paneel te kan hou.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
af: In 'n Xinerama-opstelling kan jy panele op elke individuele monitor hê. Hierdie sleutel identifiseer die huidige monitor waarop die paneel vertoon word.

en: Name to identify panel
af: Naam om paneel te identifiseer

en: Panel autohide delay
af: Paneeloutoverbergvertraging

en: Panel autounhide delay
af: Paneelouto-ontverbergvertraging

en: Panel orientation
af: Paneeloriëntering

en: Panel size
af: Paneelgrootte

en: Rotate image on vertical panels
af: Roteer beeld op vertikale panele

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
af: Spesifiseer die agtergrondkleur vir die paneel in #RGB-formaat.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
af: Spesifiseer die lêer wat vir die agtergrondbeeld gebruik moet word. As die beeld 'n alfakanaal bevat, sal dit op die werkarea-agtergrondbeeld geplak word.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
af: Spesifiseer die aantal millisekondes vertraging nadat die wyser die paneelarea betree voordat die paneel outomaties hervertoon word. Hierdie sleutel is slegs relevant as die auto_hide-sleutel as waar gemerk is.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
af: Spesifiseer die aantal millisekondes vertraging nadat die wyser die paneelarea verlaat voordat die paneel outomaties verberg word. Hierdie sleutel is slegs relevant as die auto_hide-sleutel as waar gemerk is.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
af: Spesifiseer die aantal pixels sigbaar wanneer die paneel outomaties in 'n hoek verberg word. Hierdie sleutel is slegs relevant as die auto_hide-sleutel as waar gemerk is.

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
af: Die hoogte (wydte vir 'n vertikale paneel) van die paneel. Die paneel sal tydens looptyd 'n minimum grootte bepaal gebaseer op die fontgrootte en ander aanwysers. Die maksimum grootte word vasgestel by een kwart van die skermhoogte (of -wydte).

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
af: Die ligging van die paneel op die x-as. Hierdie sleutel is slegs relevant in onuitgevou-modus. In uitgevou-modus word hierdie sleutel geïgnoreer en die paneel word aan die rand van die skerm geplaas, soos gespesifiseer deur die oriënteringsleutel.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
af: Die ligging van die paneel op die y-as. Hierdie sleutel is slegs relevant in onuitgevou-modus. In uitgevou-modus word hierdie sleutel geïgnoreer en die paneel word aan die rand van die skerm geplaas, soos gespesifiseer deur die oriënteringsleutel.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
af: Die oriëntering van die paneel. Moontlike waardes is "top", "bottom", "left", "right". In uitgevou-modus spesifiseer die sleutel aan watter skermkant die paneel is. In onuitgevou-modus is die verskil tussen "top" en "bottom" minder belangrik - beide dui aan dat hierdie 'n horisontale paneel is - maar dit gee nogtans 'n nuttige wenk oor hoe sommige paneelobjekte hulle moet gedra. Op 'n "top"-paneel sal die kieslysknoppie byvoorbeeld onder die paneel uitspring, maar op 'n "bottom"-paneel sal die kieslys bokant die paneel uitspring.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
af: Die spoed waarteen die paneelanimasies moet plaasvind. Moontlike waardes is "slow", "medium" en "fast". Hierdie sleutel is slegs relevant as die enable_animations-sleutel as waar gemerk is.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
af: Hierdie is 'n mensleesbare naam wat jy kan gebruik om 'n paneel mee te identifiseer. Die hoofdoel daarvan is om as die paneel se venstertitel te dien wat nuttig is wanneer daar tussen panele genavigeer word.

en: Visible pixels when hidden
af: Sigbare pixels wanneer verberg

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
af: In 'n veelskermopstelling kan jy panele op elke individuele skerm hê. Hierdie sleutel identifiseer die huidige skerm waarop die paneel vertoon word.

en: X co-ordinate of panel
af: X-koördinaat van paneel

en: X screen where the panel is displayed
af: X-skerm waar die paneel vertoon word

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
af: Xinerama-monitor waar die paneel vertoon word

en: Y co-ordinate of panel
af: Y-koördinaat van paneel

en: File is not a valid .desktop file
af: Lêer is nie 'n geldige .desktop-lêer nie

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
af: Nieherkende "desktop"-lêerweergawe '%s'

en: Starting %s
af: Begin tans %s

en: Application does not accept documents on command line
af: Toepassing aanvaar nie dokumente op die opdraglyn nie

en: Unrecognized launch option: %d
af: Nieherkende lanseerkeuse: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
af: Kan nie dokument URI's na 'n 'Type=Link' "desktop"-inskrywing aangee nie

en: Not a launchable item
af: Nie 'n loopbare item nie

en: Disable connection to session manager
af: Deaktiveer konneksie na sessiebestuurder

en: Specify file containing saved configuration
af: Spesifiseer lêer wat gestoorde konfigurasie bevat

en: FILE
af: LÊER

en: Specify session management ID
af: Spesifiseer sessiebestuurs-ID

en: Session management options:
af: Sessiebestuurskeuses:

en: Show session management options
af: Wys keuses vir sessiebestuur

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
af: Fout

en: Choose an icon
af: Kies 'n ikoon

en: Could not launch '%s'
af: Kon nie '%s' lanseer nie

en: Could not launch application
af: Kon nie toepassing begin nie

en: Could not open location '%s'
af: Kon nie ligging '%s' oopmaak nie

en: No application to handle search folders is installed.
af: Geen toepassing is geïnstalleer om soekgidse te hanteer nie.

en: _Move
af: _Skuif

en: _Remove From Panel
af: _Verwyder van paneel

en: Create new file in the given directory
af: Skep nuwe lêer in die gegewe gids

en: [FILE...]
af: [LÊER...]

en: - Edit .desktop files
af: - Redigeer .desktop-lêers

en: Create Launcher
af: Skep laaier

en: Directory Properties
af: Gidseienskappe

en: Launcher Properties
af: Laaier-eienskappe

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
af: Lanseer ander toepassings en verskaf verskeie nutsprogramme om vensters te bestuur, die tyd te wys, ens.

en: Panel
af: Paneel

en: Could not show this URL
af: Kon nie hierdie URL wys nie

en: No URL was specified.
af: Geen URL is gespesifiseer nie.

en: Could not use dropped item
af: Kon nie gelosde item gebruik nie

en: No URI provided for panel launcher desktop file
af: Geen URI is vir die paneellaaier-werkarealêer gespesifiseer nie

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
af: Kon nie werkarea-lêer %s vir die paneellaaier %s%s oopmaak nie

en: _Launch
af: _Lanseer

en: _Properties
af: _Eienskappe

en: Replace a currently running panel
af: Vervang die paneel wat tans loop

en: _Lock Screen
af: _Sluit skerm

en: _Activate Screensaver
af: _Aktiveer skermbeskermer

en: Connect to server
af: Koppel aan bediener

en: Could not connect to server
af: Kon nie aan bediener verbind nie

en: Lock Screen
af: Sluit skerm

en: Protect your computer from unauthorized use
af: Beskerm jou rekenaar teen ongemagtigde gebruik

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
af: Meld af...

en: Log out of this session to log in as a different user
af: Meld af van hierdie sessie om aan te meld as 'n ander gebruiker

en: Run Application...
af: Laat loop toepassing...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
af: Laat 'n toepassing loop deur 'n bevel in te tik of van 'n lys te kies

en: Search for Files...
af: Soek lêers...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
af: Vind dokumente en gidse om hierdie rekenaar volgens naam of inhoud

en: Force Quit
af: Forseer afluiting

en: Force a misbehaving application to quit
af: Forseer 'n onhebbelike toepassing om te sluit

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
af: Verbind aan bediener...

en: Connect to a remote computer or shared disk
af: Verbind aan 'n afgeleë rekenaar of gedeelde skyf

en: Shut Down...
af: Skakel af...

en: Shut down the computer
af: Skakel die rekenaar af

en: Custom Application Launcher
af: Pasgemaakte programlanseerder

en: Create a new launcher
af: Skep 'n nuwe lanseerder

en: Application Launcher...
af: Programlanseerder...

en: Copy a launcher from the applications menu
af: Kopieer 'n lanseerder van die toepassings-kieslys

en: Main Menu
af: Hoofkieslys

en: The main GNOME menu
af: Die hoof-GNOME-kieslys

en: Menu Bar
af: Kieslysbalk

en: A custom menu bar
af: 'n Pasgemaakte kieslysbalk

en: Separator
af: Skeier

en: A separator to organize the panel items
af: 'n Skeier om paneelitems te organiseer

en: User Menu
af: Gebruikerkieslys

en: Menu to change your settings and your online status
af: Kieslys om instellings en aanlynstatus te verander

en: (empty)
af: (leeg)

en: Find an _item to add to "%s":
af: Vind 'n _item om by "%s" te voeg:

en: Find an _item to add to the panel:
af: Vind 'n _item om by die paneel te voeg:

en: Add to Panel
af: Voeg by Paneel

en: "%s" has quit unexpectedly
af: "%s" het onverwags afgesluit

en: Panel object has quit unexpectedly
af: Paneelobjek het onverwags geëindig

en: _Don't Reload
af: M_oenie herlaai nie

en: _Reload
af: _Herlaai

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
af: Die paneel het 'n probleem ondervind tydens die laai van "%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
af: Wil jy die mini-program uit jou opstelling skrap?

en: Cannot delete this panel
af: Kan nie hierdie paneel skrap nie

en: You must always have at least one panel.
af: Mens moet altyd ten minste een paneel hê.

en: _Add to Panel...
af: _Voeg by paneel...

en: _Delete This Panel
af: _Skrap hierdie paneel

en: _New Panel
af: _Nuwe paneel

en: Application
af: Toepassing

en: Application in Terminal
af: Toepassing in terminaal

en: Location
af: Ligging

note: Type
en: _Type:
af: _Tipe:

note: Name
en: _Name:
af: _Naam:

en: _Browse...
af: _Blaai...

note: Comment
en: Co_mment:
af: Ko_mmentaar:

en: Choose an application...
af: Kies 'n toepassing...

en: Choose a file...
af: Kies 'n lêer...

en: Comm_and:
af: Opdr_ag:

en: _Location:
af: _Ligging:

en: The name of the launcher is not set.
af: Die naam van die lanseerder is nie gestel nie.

en: Could not save directory properties
af: Kon nie gidseienskappe stoor nie

en: The name of the directory is not set.
af: Die naam van die gids is nie gestel nie.

en: The command of the launcher is not set.
af: Die opdrag van die lanseerder is nie gestel nie.

en: The location of the launcher is not set.
af: Die ligging van die bevel wat laat loop moet word.

en: Could not display help document
af: Kon nie hulpdokument vertoon nie

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
af: Kliek op 'n venster om die toepassing te dwing om te sluit. Druk <ESC> om te kanselleer.

en: Force this application to exit?
af: Forseer hierdie toepassing om af te sluit?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
af: As u kies om die toepassing te forseer om af te sluit, kan ongestoorde veranderinge in enige oop dokumente daarin verlore wees.

en: Cannot create initial panel layout.
af: Kan nie 'n aanvanklike paneeluitleg skep nie.

en: Browse and run installed applications
af: Blaai en lanseer geïnstalleerde programme

en: Access documents, folders and network places
af: Verkry toegang tot dokumente, gidse en plekke op die netwerk

en: Applications
af: Toepassings

en: _Edit Menus
af: R_edigeer kieslyste

en: _Help
af: _Hulp

en: Switch User
af: Wissel gebruiker

en: Bookmarks
af: Boekmerke

en: Unable to scan %s for media changes
af: Kan nie %s deursoek vir mediaveranderinge nie

en: Rescan %s
af: Deursoek %s weer

en: Unable to mount %s
af: Kon nie %s heg nie

en: Mount %s
af: Heg %s

en: Removable Media
af: Verwyderbare media

en: Network Places
af: Plekke op die netwerk

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
af: Open u persoonlike gids

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
af: Werkskerm

en: Open the contents of your desktop in a folder
af: Open die inhoud van die werkskerm in 'n gids

note: is_exec? exec
en: Computer
af: Rekenaar

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
af: Blaai deur alle plaaslike en afgeleë skywe en gidse wat toeganklik is vanaf hierdie rekenaar

note: is_exec? exec
en: Network
af: Netwerk

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
af: Blaai deur netwerkliggings wat plaaslik of in boekmerke is

en: Available
af: Beskikbaar

en: Busy
af: Besig

en: My Account
af: My rekening

en: Places
af: Plekke

[ctx: Orientation]
en: Top
af: Bo

[ctx: Orientation]
en: Bottom
af: Onder

[ctx: Orientation]
en: Left
af: Links

[ctx: Orientation]
en: Right
af: Regs

en: Unable to load file '%s': %s.
af: Kon nie lêer '%s' laai nie: %s.

en: Could not display properties dialog
af: Kon nie die dialoog met eienskappe wys nie

en: <small>Opaque</small>
af: <small>Ondeursigtig</small>

en: <small>Transparent</small>
af: <small>Deursigtig</small>

en: Arro_ws on hide buttons
af: Py_le op verbergknoppies

en: Background
af: Agtergrond

en: Background _image:
af: Agtergrond_beeld:

en: Co_lor:
af: Kl_eur:

en: E_xpand
af: Uit_vou

en: Image Background Details
af: Beeldagtergrondbesonderhede

en: Panel Properties
af: Paneeleienskappe

en: Pick a color
af: Kies 'n kleur

en: Rotate image when panel is _vertical
af: Roteer beeld wanneer paneel _vertikaal is

en: S_tyle:
af: S_tyl:

en: Select background
af: Kies agtergrond

en: Show hide _buttons
af: Vertoon verberg_knoppies

en: Solid c_olor
af: Soliede kl_eur

en: Some of these properties are locked down
af: Sommige van hierdie eienskappe is gesluit

en: St_retch
af: R_ek

en: _Autohide
af: _Outoverberg

en: _None (use system theme)
af: _Geen (gebruik stelseltema)

en: _Orientation:
af: _Oriëntering:

en: _Scale
af: _Skaal

en: _Size:
af: _Grootte:

en: _Tile
af: _Teël

en: Could not open recently used document "%s"
af: Kan nie onlangs gebruikte dokument "%s" open nie

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
af: 'n Onbekende fout het voorgekom terwyl probeer is om "%s" te open.

en: Clear the Recent Documents list?
af: Verwyder alles uit die Onlangse dokumente?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
af: Indien u alles verwyder uit die Onlangse dokumente, sluit dit die volgende in:
    • Alle items onder die kieslys Plekke → Onlangse dokumente.
    • Alle items onder die Onlangse dokumente in alle .

en: Clear Recent Documents
af: Maak Onlangse dokumente skoon

en: Recent Documents
af: Onlangse dokumente

en: Clear Recent Documents...
af: Maak Onlangse dokumente skoon...

en: Clear all items from the recent documents list
af: Verwyder alle items vanuit die lys van onlangse dokumente

en: Could not run command '%s'
af: Kon nie bevel '%s' uitvoer nie

en: Could not convert '%s' from UTF-8
af: Kon nie '%s' van UTF-8 omskakel nie

en: Choose a file to append to the command...
af: Kies 'n lêer om by die bevel aan te hang...

en: Select an application to view its description.
af: Selekteer 'n toepassing om sy beskrywing te bekyk.

en: Will run command: '%s'
af: Sal bevel laat loop: '%s'

en: Could not display run dialog
af: Kon nie die "Laat loop"-dialoog wys nie

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
af: Kliek hierdie knoppie om vir 'n lêer te blaai waarvan die naam aan die bevelstring aangehang moet word.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
af: Kliek hierdie knoppie om die geselekteerde toepassing of bevel in die bevelinskrywingsveld te laat loop.

en: Command icon
af: Bevelikoon

en: List of known applications
af: Vertoon lys van bekende toepassings

en: Run Application
af: Laat loop toepassing

en: Run in _terminal
af: Laat loop in _terminaal

en: Run with _file...
af: Laat loop met _lêer...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
af: Merk hierdie kassie om die bevel in 'n terminaalvenster te laat loop.

en: Show list of known _applications
af: Vertoon lys van bekende _toepassings

en: The icon of the command to be run.
af: Die ikoon van die bevel wat laat loop moet word.

en: _Run
af: _Loop

en: _Force quit
af: _Forseer afsluiting

en: C_lear
af: _Maak skoon

en: D_on't Delete
af: M_oenie skrap nie

en: Specify an applet IID to load
af: Spesifiseer 'n miniprogram-IID om te laai

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
af: Spesifiseer 'n gconf-ligging waarin die miniprogramvoorkeure gestoor moet word

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
af: Spesifiseer die aanvanklike grootte van die miniprogram (xx-klein, medium, groot ens.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
af: Spesifiseer die aanvanklike oriëntasie van die miniprogram (bokant, onderkant, links of regs)

[ctx: Size]
en: XX Small
af: XX-klein

[ctx: Size]
en: X Small
af: X-klein

[ctx: Size]
en: Small
af: Klein

[ctx: Size]
en: Large
af: Groot

[ctx: Size]
en: X Large
af: X-groot

[ctx: Size]
en: XX Large
af: XX-groot

en: Failed to load applet %s
af: Kon nie miniprogram %s laai nie

en: _Applet:
af: Miniprogr_am:

en: _Prefs Dir:
af: _Voorkeuregids:

en: Hide Panel
af: Verberg paneel

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
af: Bokantste uitgevoude randpaneel

en: Top Centered Panel
af: Bokantste gesentreerde paneel

en: Top Floating Panel
af: Bokantste swewende paneel

en: Top Edge Panel
af: Bokantste randpaneel

en: Bottom Expanded Edge Panel
af: Onderkantste uitgevoude randpaneel

en: Bottom Centered Panel
af: Onderkantste gesentreerde paneel

en: Bottom Floating Panel
af: Onderkantste swewende paneel

en: Bottom Edge Panel
af: Onderkantste randpaneel

en: Left Expanded Edge Panel
af: Linkerkantste uitgevoude randpaneel

en: Left Centered Panel
af: Linkerkantste gesentreerde paneel

en: Left Floating Panel
af: Linkerkantste swewende paneel

en: Left Edge Panel
af: Linkerkantste randpaneel

en: Right Expanded Edge Panel
af: Regterkantste uitgevoude randpaneel

en: Right Centered Panel
af: Regterkantste gesentreerde paneel

en: Right Floating Panel
af: Regterkantste swewende paneel

en: Right Edge Panel
af: Regterkantste randpaneel

en: Icon '%s' not found
af: Ikoon '%s' nie gevind nie

en: file
af: lêer

en: Home Folder
af: Tuisgids

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
af: Lêerstelsel

en: Search
af: Soek

note: Translators: the first string is the name of a gvfs * method, and the second string is a path. For * example, "Trash: some-directory". It means that the * directory called "some-directory" is in the trash.
en: %1$s: %2$s
af: %2$s, %1$s

en: Delete this panel?
af: Skrap hierdie paneel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
af: Wanneer 'n paneel geskrap word, gaan die
    paneel en sy opstelling verlore.
