gnome-panel-2.0 - en to ast translation catalogue (588 entries)

en: Ad_just Date & Time
ast: A_xustar Fecha y Hora

en: Copy _Date
ast: Copiar la _data

en: Copy _Time
ast: Copiar _Hora

en: _About
ast: Tocante _a

en: _Help
ast: _Aida

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: Clock
ast: Reló

en: Clock Applet Factory
ast: Fábrica d'Aplicaciones de Relós

en: Factory for creating clock applets.
ast: Fábrica pa crear aplicaciones de relós.

en: Get the current time and date
ast: Obtener la hora y data autual

en: Tasks
ast: Xeres

en: Edit
ast: Editar

en: All Day
ast: Tol día

en: Appointments
ast: Cites

en: Birthdays and Anniversaries
ast: Cumpleaños y aniversarios

en: Weather Information
ast: Información meteorolóxica

en: Locations
ast: Llugares

en: Calendar
ast: Calendariu

note: Show date in tooltip.  Translators: please leave the "%%s" as it is; we * use it to put in the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
ast: %A %d de %B (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
ast: Calque p'anubrir les sos cites y xeres

en: Click to view your appointments and tasks
ast: Calque pa ver les sos cites y xeres

en: Click to hide month calendar
ast: Calque p'anubrir el calendariu del mes

en: Click to view month calendar
ast: Calque pa ver un calendariu mensual

en: Computer Clock
ast: Reló del Ordenador

en: Failed to launch time configuration tool: %s
ast: Falló'l llanzamientu de la ferramienta de configuración d'hora: %s

en: Set System Time...
ast: Afitar la hora del sistema…

en: Set System Time
ast: Afitar la hora del sistema

en: Failed to set the system time
ast: Falló al afitar la hora del sistema

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
ast: Falló la busca d'un programa pa configurar la data y hora. ¿Seique nun heba dengún instaláu?

en: Custom format
ast: Formatu personalizáu

en: City Name
ast: Nome de la ciudá

en: City Time Zone
ast: Estaya horaria de la ciudá

en: 24 hour
ast: 24 hores

en: UNIX time
ast: Tiempu UNIX

en: Internet time
ast: Hora d'Internet

en: Custom _format:
ast: _Formatu personalizáu:

en: The Clock displays the current time and date
ast: El Reló amuesa la hora y data autual

en: <b>Clock Options</b>
ast: <b>Opciones del reló</b>

en: <b>Display</b>
ast: <b>Amosar</b>

en: <b>Panel Display</b>
ast: <b>Amosar el panel</b>

en: <b>Time Settings</b>
ast: <b>Axustes horarios</b>

en: <i>(optional)</i>
ast: <i>(opcional)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
ast: <small><i>Escribe una ciudá, comunidá autónoma, o nome de país y llueu seleiciona el que concasa nel menú.</i></small>

en: Clock Preferences
ast: Preferencies del Reló

en: Current Time:
ast: Hora autual:

en: East
    West
ast: Este
    Oeste

en: General
ast: Xeneral

en: Latitude:
ast: Llatitú:

en: Location Name:
ast: Nome de la ubicación:

en: Longitude:
ast: Llonxitú:

en: North
    South
ast: Norte
    Sur

en: Show _temperature
ast: Amosar _temperatura

en: Show _weather
ast: Amoar el _clima

en: Show seco_nds
ast: Amosar los segu_ndos

en: Show the _date
ast: Amosar la _data

en: Time Settings
ast: Axustes horarios

en: Time _Settings
ast: Axuste_s de la hora

en: Time:
ast: Hora:

en: Timezone:
ast: Estaya horaria:

en: Weather
ast: Meteoroloxía

en: _12 hour format
ast: Formatu de _12 hores

en: _24 hour format
ast: Formatu de _24 hores

en: _Pressure unit:
ast: Unidá de _presión:

en: _Temperature unit:
ast: Unidá de _temperatura:

en: _Visibility unit:
ast: Unidá de _visibilidá

en: _Wind speed unit:
ast: Unidá de la velocidá del _vientu:

en: A list of locations to display in the calendar window.
ast: Una llista d'ubicaciones qu'amosar na ventana del calendariu.

en: Custom format of the clock
ast: Formatu personalizáu del reló

en: Expand list of appointments
ast: Espandir la llista de cites

en: Expand list of birthdays
ast: Espandir la llista de cumpleaños

en: Expand list of locations
ast: Espandir la llista d'ubicaciones

en: Expand list of tasks
ast: Espandir la llista de xeres

en: Expand list of weather information
ast: Espandir la llista de la información meteorolóxica

en: Hour format
ast: Formatu d'hora

en: If true, display a weather icon.
ast: Si ye «true», amuesa un iconu meteorolóxicu.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ast: Si ye verdaderu, amuesa la data nel reló, arriendes de la hora.

en: If true, display seconds in time.
ast: Si ye verdaderu, amuesa los segundos na hora.

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
ast: Si ye verdaderu, amuesa la hora na estaya Horaria Coordenada Universal.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
ast: Si ye «true», amuesa la llista de cites na ventana del calendariu.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
ast: Si ye «true», espande la llista de cumpleaños na ventana del calendariu.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
ast: Si ye «true», estenderexa la llista d'ubicaciones na ventana del calendariu.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
ast: Si ye «true», estenderexa la llista de xeres na ventana del calendariu.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
ast: Si ye «true», estenderexa la llista de la información meteorolóxica na ventana del calendariu.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ast: Si ye verdaderu, amuesa la fecha nun cuadrín en cuantes el punteru ta per encima del reló.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
ast: Si ye «true», amuesa la temperatura xunto al iconu meteorolóxicu.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ast: Si ye verdá, amuesa los númberos de la selmana nel calendariu.

en: List of locations
ast: Llista d'ubicaciones

en: Show date in clock
ast: Amosar la fecha nel reló

en: Show date in tooltip
ast: Amosar la fecha nel cuadrín

en: Show temperature in clock
ast: Amosar la temperatura nel reló.

en: Show time with seconds
ast: Amosar tiempu en segundos

en: Show weather in clock
ast: Amosar la meteoroloxía nel reló

en: Show week numbers in calendar
ast: Amosar númberos de selmana nel calendariu

en: Speed unit
ast: Unidá de velocidá

en: Temperature unit
ast: Unidá de temperatura

en: The unit to use when showing temperatures.
ast: La unidá qu'usar al amosar temperatures.

en: The unit to use when showing wind speed.
ast: La unidá qu'usar al amosar la velocidá del vientu.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
ast: L'usu d'esta clave acabó en GNOME 2.6 a favor de la clave «format». La estructura caltiense por compatibilidá con versiones vieyes.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
ast: Esta clave especifica'l formatu usáu pola miniaplicación reló cuando la clave del formatu s'afita a «personalizáu». Pue usar especificadores de conversión qu'atalante strftime() pa obtener un formatu específicu. Llea'l manual de strftime() pa obtener más información.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ast: Esta clave especifica'l formatu d'hora usáu pola aplicación del reló. Los valores posibles son "12-hores", "24-hores", "internet", "unix" y "personalizáu". Si s'especifica "internet", el reló amosará'l tiempu d'Internet. El sistema de tiempu d'Internet divide'l día en 1000 ".beats". Nesti sistema nun hai zones horaries, poro la hora ye la mesma en tou'l mundu. Si s'especifica "unix", el reló amosará'l riempu en segundos dende Epoch, ex. 01-01-1970. Si s'especifica "personalizáu", el reló amosará'l tiempu tal como tea especificao na clave de custum_format.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
ast: Esta clave especifica'l programa a executar pa configurar la hora.

en: Time configuration tool
ast: Ferramienta de configuración d'hora

en: Use Internet time
ast: Usar tiempu d'Internet

en: Use UNIX time
ast: Usar tiempu UNIX

en: Use UTC
ast: Usar UTC

en: Failed to set the system timezone
ast: Nun se pudo afitar la estaya horaria del sistema

en: <small>Set...</small>
ast: <small>Configurar...</small>

en: <small>Set</small>
ast: <small>Configurar</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
ast: Define la ubicación como la so ubicacion autual y usa la so estaya horaria pa esti equipu

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
ast: Desconocíu

en: %s, feels like %s
ast: %s, paezse a %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
ast: Alborecer: %s / Aséu: %s

en: Could not display help document '%s'
ast: Nun se pudo amosar el documentu d'aida '%s'

en: Error displaying help document
ast: Fallu al amosar el documentu d'aida

en: Change system time
ast: Camudar la hora del sistema

en: Change system time zone
ast: Camudar la estaya horaria del sistema

en: Configure hardware clock
ast: Camudar el reló hardware

en: Privileges are required to change the system time zone.
ast: Necesítense privilexos pa camudar la estaya horaria del sistema.

en: Privileges are required to change the system time.
ast: Necesítense privilexos pa camudar la hora del sistema.

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
ast: Necesítense privilexos pa camudar el reló hardware.

en: Display a swimming fish or another animated creature
ast: Amosar un pexe esnalando o otru bichu animáu

en: Fish
ast: Pexe

en: From Whence That Stupid Fish Came
ast: De Onde Vino Esti Pexe Estúpidu

en: Wanda Factory
ast: Factoría Wanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ast: Avisu: El comandu paez ser "daqué" útil.
    Darréu que ye una miniaplicación ensin utilidá, seique nun
    quiera facer esto. Encamentámos-y que nun use %s pa daqué
    que puea facer la miniaplicación «práutica» o útil.

en: Images
ast: Imaxes

en: %s the Fish
ast: El Pexe %s

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ast: %s nun sirve nin un res. Namái ocupa espaciu nel discu y tiempu demientres la compilación, y si se carga tamién ocupa una parte del preciosu espaciu del panel y de la memoria. Cualesquiera que lu use tendría de ser unviáu de sópitu a que-y faigan un esamen psiquiátricu.

en: (with minor help from George)
ast: (con un gabitu de George)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ast: El Pexe %s, un oráculu actual

en: Unable to locate the command to execute
ast: Incapaz de llocalizar el comandu pa executar

en: %s the Fish Says:
ast: El Pexe %s Diz:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ast: Incapaz de lleer el resultáu del comandu
    
    Detalles: %s

en: _Speak again
ast: _Falar otra vez

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ast: El comandu configuráu nun ta furrulando y reemplazose por: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ast: Incapaz d'executar '%s'
    
    Detalles: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ast: Incapaz de lleer '%s'
    
    Detalles: %s

en: The water needs changing
ast: Necesítase cambiar l'agua

en: Look at today's date!
ast: ¡Mire la data de güei!

en: %s the Fish, the fortune teller
ast: El pexe %s, l'aldovinador

en: <b>Animation</b>
ast: <b>Animación</b>

en: <b>General</b>
ast: <b>Xeneral</b>

en: Co_mmand to run when clicked:
ast: Co_mandu a executar cuando se calque:

en: Fish Preferences
ast: Preferencies del Pexe

en: Select an animation
ast: Escueya una animación

en: _File:
ast: _Ficheru:

en: _Name of fish:
ast: _Nome del pexe:

en: _Pause per frame:
ast: _Pausa por fotograma:

en: _Rotate on vertical panels
ast: _Rotar nos paneles verticales

en: _Total frames in animation:
ast: Fotogrames _totales n'animación:

en: frames
ast: fotogrames

en: seconds
ast: segundos

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ast: Un pexe ensin nome ye un pexe persosu. Deai-y vida al so pexe dando-y un nome.

en: Command to execute on click
ast: Comandu a executar cuando calque

en: Frames in fish's animation
ast: Fotogrames n'animación del pexe

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ast: Si ye «true», l'animación del pexe amosaráse rotada nos paneles verticales.

en: Pause per frame
ast: Pausa por fotograma

en: Rotate on vertical panels
ast: Rotar nos paneles verticales

en: The fish's animation pixmap
ast: El mapa de pixels d'animación del pexe

en: The fish's name
ast: El nome del pexe

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ast: Esta clave especifica'l comandu qu'intentará executase encalcando'l pexe.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ast: Esta clave especifica'l nome de ficheru del pixmap que s'usará pa la animación que s'amuesa na aplicación del pexe rellativu al direutoriu pixmap.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ast: Esta clave especifica la cantidá de fotogrames que s'amosarán na animación del pexe.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ast: Esta clave especifica'l númberu de segundos que ca fotograma s'amosará.

en: Area where notification icons appear
ast: Área au apaecen los iconos de notificación

en: Notification Area
ast: Área de Notificación

en: Notification Area Factory
ast: Factoría d'Área de Notificación

en: Panel Notification Area
ast: Área de Notificación del Panel

en: Factory for the window navigation related applets
ast: Fábrica pa les miniaplicaciones de ñavegación de ventanes

en: Hide application windows and show the desktop
ast: Esconder les ventanes de programes y amosar l'escritoriu

en: Show Desktop
ast: Amosar Escritoriu

en: Switch between open windows using a menu
ast: Cambiar ente ventanes abiertes usando un menú

en: Switch between open windows using buttons
ast: Cambiar ente ventanes abiertes usando botones

en: Switch between workspaces
ast: Cambiar ente espacios de trabayu

en: Window List
ast: Llista de Ventanes

en: Window Navigation Applet Factory
ast: Factoría d'Aplicación de Navegación de Ventanes

en: Window Selector
ast: Escoyeta de Ventana

en: Workspace Switcher
ast: Intercambiador d'Espaciu de Trabayu

en: Failed to load %s: %s
ast: Falló la carga %s: %s

en: Icon not found
ast: Nun s'atopó iconu

en: Click here to restore hidden windows.
ast: Calque equí pa restaurar les ventanes escondíes.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ast: Calque equí pa esconder toles ventanes y amosar l'escritoriu.

en: Show Desktop Button
ast: Amosar Botón d'Escritoriu

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
ast: Esti botón dexa-y esconder toles ventanes y amosar l'escritoriu.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ast: El so alministrador de ventanes nun soporta'l botón d'amosar escritoriu, o usté nun ta corriendo un alministrador de ventanes.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
ast: La «Llista de ventanes» amuesa una llista de toles ventanes nún conxuntu de botones y permíte-y desaminales.

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
ast: <b>Restaurando Ventanes Minimizaes</b>

en: <b>Window Grouping</b>
ast: <b>Agrupamientu de Ventanes</b>

en: <b>Window List Content</b>
ast: <b>Conteníu de la Llista de Ventanes</b>

en: Group windows when _space is limited
ast: Agrupar ventanes cuando heba pocu e_spaciu

en: Restore to current _workspace
ast: Restaurar al espaciu de traba_yu autual

en: Restore to na_tive workspace
ast: Restaurar al espaciu de trabayu na_tivu

en: Sh_ow windows from current workspace
ast: Am_osar ventanes del espaciu de trabayu autual

en: Show windows from a_ll workspaces
ast: Amosar ventanes de to_los espacios de trabayu

en: Window List Preferences
ast: Preferencies de Llista de Ventanes

en: _Always group windows
ast: Siempre _agrupar ventanes

en: _Never group windows
ast: E_nxamás agrupar ventanes

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ast: Decide cuándo agrupar ventanes pa la mesma aplicación na llista de ventanes. Los valores dables son «never», «auto» y «always».

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ast: Si ye «true», la llista de ventanes amosará les ventanes de toles arees de trabayu, n'otru casu, amosará ventanes namái pal área de trabayu autual.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ast: Si es «true», al restaurar una ventana, la mueve al área de trabajo actual. En otro caso, cambia al área de trabajo de la ventana.

en: Maximum window list size
ast: Tamañu máximu de la llista de ventanes

en: Minimum window list size
ast: Tamañu mínimu de la llista de ventanes

en: Move windows to current workspace when unminimized
ast: Mover ventanes al espaciu de trabayu autual cuando nun tean minimizaes

en: Show windows from all workspaces
ast: Amosar ventanes de tolos espacios de trabayu

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.20. The schema is retained for compatibility with older versions.
ast: L'usu d'esta clave foi declaráu obsoletu en GNOME 2.20. L'esquema caltiénse por compatibilidá con versiones antigües.

en: When to group windows
ast: Cuándo agrupar ventanes

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
ast: La Escoyeta de Ventanes amuesa una llista de toles ventanes d'un menú y déxa-y agüeyales.

en: rows
ast: fileres

en: columns
ast: columnes

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
ast: Error al cargar el valor num_rows del Cambiador d'Espacios de Trabayu: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
ast: Error al cargar el valor display_workspace_names del Cambiador d'Espacios de Trabayu: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
ast: Error al cargar el valor display_all_workspaces del Cambiador d'Espacios de Trabayu: %s

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ast: El «Seleutor de árees de trabayu» amuesa una pequeña versión de les sos arees de trabayu que-y permite xestionar les sos ventanes.

en: <b>Switcher</b>
ast: <b>Cambiador</b>

en: <b>Workspaces</b>
ast: <b>Espacios de Trabayu</b>

en: Number of _workspaces:
ast: Númberu d'Espacios de Traba_yu:

en: Show _all workspaces in:
ast: Amosar _tolos espacios de trabayu en:

en: Show _only the current workspace
ast: Sól_o amosar l'espaciu de trabayu actual

en: Show workspace _names in switcher
ast: Amosar _nomes d'espacios de trabayu nel cambiador

en: Workspace Names
ast: Nomes d'Espacios de Trabayu

en: Workspace Switcher Preferences
ast: Preferencies del Cambiados d'Espacios de Trabayu

en: Workspace na_mes:
ast: No_mes d'Espacios de Trabayu:

en: Display all workspaces
ast: Amosar tolos espacios de trabayu

en: Display workspace names
ast: Amosar nomes d'espacios de trabayu

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ast: Si ye «true», el cambiador de árees de trabayu amosará toles árees de trabayu. En caso contrariu namái s'amosará l'área de trabayu autual.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
ast: Si ye «true», les árees de trabayu nel seleutor d'árees de trabayu amosarán los nomes de les árees de trabayu. En casu contrariu amosaránse les ventanes nel área de trabayu. Esti axuste namái funciona si Metacity ye'l xestor de ventanes.

en: Rows in workspace switcher
ast: Fileres nel cambiador d'espacios de trabayu

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ast: Esta clave especifica cuántes fileres (pa la distribución horizontal) o columnes (pa la distribución vertical) s'amuesen dientro del seleutor d'árees de trabayu. Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «display_all_workspaces» ye «true».

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
ast: Fallu

en: Could not launch '%s'
ast: Nun pudo llanzase '%s'

en: Could not launch application
ast: Nun pudo llanzar aplicación

en: Could not open location '%s'
ast: Nun pudo abri les señes '%s'

en: No application to handle search folders is installed.
ast: Nun hai instalada denguna aplicación pa remanar la gueta de carpetes.

en: Loc_k To Panel
ast: An_clar Al Panel

en: _Move
ast: _Mover

en: _Remove From Panel
ast: _Quitar del Panel

en: Cannot find an empty spot
ast: Nun se pue atopar un furacu vaciu

en: Drawer
ast: Caxón

en: _Add to Drawer...
ast: _Amestar al Caxón...

en: _Properties
ast: _Propiedaes

en: Create new file in the given directory
ast: Crear un ficheru nuevu na carpeta dada

en: [FILE...]
ast: [FICHERU…]

en: - Edit .desktop files
ast: – Edita archivos .desktop

en: Create Launcher
ast: Crear Llanzador

en: Directory Properties
ast: Propiedaes del direutoriu

en: Launcher Properties
ast: Propiedades del Llanzador

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
ast: Llanza otres aplicaciones y apurre delles erbíes pa xestionar ventanes, amosar la hora, etc.

en: Could not show this URL
ast: Nun pudo amosar esta URL

en: No URL was specified.
ast: Nun s'especificó una URL.

en: Could not use dropped item
ast: Nun pudo usar l'oxetu soltáu

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ast: Nun se dio URI pal ficheru d'escritoriu del llanzador del panel

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ast: Incapaz d'abrir el ficheru d'escritoriu %s pal llanzador del panel %s%s

en: _Launch
ast: _Llanzar

en: Key %s is not set, cannot load launcher
ast: La clave %s nun ta establecida, nun se pue cargar el llanzdor

en: Could not save launcher
ast: Nun se pudo guardar el llanzador

en: Replace a currently running panel
ast: Reemplaza un panel n'usu actualmente

en: Add this launcher to _panel
ast: Amestar esti llanzador al _panel

en: Add this launcher to _desktop
ast: Amestar esti llanzador al _escritoriu

en: _Entire menu
ast: Menú compl_etu

en: Add this as _drawer to panel
ast: Amestar esti _caxón al panel

en: Add this as _menu to panel
ast: Amestar esto al panel como _menú

en: <b>GAME OVER</b> at level %d!
ast: <b>FIN DEL XUEGU</b> en el nivel %d

en: Press 'q' to quit
ast: Calque «q» pa salir

en: Paused
ast: Pausáu

en: Press 'p' to unpause
ast: Calque «p» pa reanudar

en: Level: %s,  Lives: %s
ast: Nivel: %s,  Vides: %s

en: Left/Right to move, Space to fire, 'p' to pause, 'q' to quit
ast: Esquierda/Drecha pa mover, espaciu pa disparar, «p» pa pausar, «q» pa salir

en: Killer GEGLs from Outer Space
ast: GEGLs asesinos del espaciu exterior

en: _Activate Screensaver
ast: _Activar Salvapantalles

en: _Lock Screen
ast: B_loquiar Pantalla

en: Could not connect to server
ast: Nun pudo coneutase al servidor

en: Lock Screen
ast: Bloquiar Pantalla

en: Protect your computer from unauthorized use
ast: Protexer el so ordenador d'usu nun autorizáu

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
ast: Desconeutar...

en: Log out of this session to log in as a different user
ast: Desconeutar d'esta sesión pa coneutase como un usuariu estremáu

en: Run Application...
ast: Executar Programa...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
ast: Executar una aplicación escribiendo un comandu o escoyéndolu d'una llista

en: Search for Files...
ast: Restolar Ficheros...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ast: Llocalice documentos y carpetes pol nome o conteníu nesti equipu

en: Force Quit
ast: Forzar Colar

en: Force a misbehaving application to quit
ast: Fozar qu'una aplicación que nun furrula cuele

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
ast: Coneutar a Servidor...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ast: Coneutar con un equipu remotu o un discu compartíu

en: Shut Down...
ast: Apagar...

en: Shut down the computer
ast: Apagar l'ordenador

en: Custom Application Launcher
ast: Llanzador d'aplicación personalizáu

en: Create a new launcher
ast: Crear un llanzador nuevu

en: Application Launcher...
ast: Llanzador d'aplicaciones…

en: Copy a launcher from the applications menu
ast: Copia un llanzador del menú d'aplicaciones

en: Main Menu
ast: Menú Principal

en: The main GNOME menu
ast: El menú principal de GNOME

en: Menu Bar
ast: Barra de Menú

en: A custom menu bar
ast: Una barra de menú personalizada

en: Separator
ast: Separtador

en: A separator to organize the panel items
ast: Un separtador pa organizar los artículso del panel

en: A pop out drawer to store other items in
ast: Un caxón emerxente nel que guardar otros artículos

en: (empty)
ast: (vacíu)

en: query returned exception %s
ast: la entruga retrucó la esceición %s

en: Find an _item to add to "%s":
ast: Guetar un _elementu p'amestalu a «%s»:

en: Add to Drawer
ast: Amestar al Caxón

en: Find an _item to add to the drawer:
ast: Guetar un _elementu p'amestalu al caxón:

en: Add to Panel
ast: Amestar al Panel

en: Find an _item to add to the panel:
ast: Guetar un _elementu p'amestalu al panel:

en: Exception from popup_menu '%s'
ast: Esceición del popup_menu '%s'

en: "%s" has quit unexpectedly
ast: "%s" colara inesperadamente

en: Panel object has quit unexpectedly
ast: L'oxetu del panel colara inesperandamente

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ast: Si usté recarga un oxetu del panel, amestaráse automáticamente al panel.

en: _Don't Reload
ast: _Nun Recargar

en: _Reload
ast: _Recargar

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ast: El panel atopose con un problema al cargar "%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ast: ¿Prestaría-y esborrar l'aplicación de la so configuración?

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
ast: Nun se pue obtener l'interface AppletShell del control

en: And many, many others...
ast: Y munchos, munchos más...

en: The GNOME Panel
ast: El Panel GNOME

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
ast: Esti programa ye responsable de llanzar otres aplicaciones y proporciona erbíes útiles.

en: About the GNOME Panel
ast: Tocante al Panel GNOME

en: Cannot delete this panel
ast: Nun pue esborrar esti panel

en: You must always have at least one panel.
ast: Usté tien de tener siempre al menos un panel.

en: _Add to Panel...
ast: _Amestar al Panel...

en: _Delete This Panel
ast: _Esborrar Esti Panel

en: _New Panel
ast: _Nuevu Panel

en: A_bout Panels
ast: _Al rodiu de Panels

en: Application
ast: Aplicación

en: Application in Terminal
ast: Aplicación nel terminal

en: Location
ast: Llocalización

note: Type
en: _Type:
ast: _Triba:

note: Name
en: _Name:
ast: _Nome:

en: Browse icons
ast: Esplorar iconos

en: _Browse...
ast: _Agüeyar...

note: Comment
en: Co_mment:
ast: Co_mentariu:

en: Choose an application...
ast: Escoyer una aplicación...

en: Choose a file...
ast: Escueya un ficheru…

en: Comm_and:
ast: Co_mandu:

en: _Command:
ast: _Comandu:

en: _Location:
ast: _Llugar:

en: The name of the launcher is not set.
ast: Nun s'afitó el nome del llanzador.

en: Could not save directory properties
ast: Nun se guardaron les propiedaes de la carpeta

en: The name of the directory is not set.
ast: Nun s'afitó el nome de la carpeta.

en: The command of the launcher is not set.
ast: El comandu del llanzador nun ta establecíu.

en: The location of the launcher is not set.
ast: Nun s'afitó'l llugar del llanzador.

en: Could not display help document
ast: Nun pudo amosase la documentación d'aida

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ast: Calque nuna ventana pa forciar la terminación d'una aplicación. Pa encaboxar calque <ESC>.

en: Force this application to exit?
ast: ¿Forciar esta aplicación a finar?

en: If you choose to force an application to exit, any open documents in it will be lost.
ast: Si escueye forciar una aplicación a finar, perderáse cualesquier documentu abiertu nella.

en: A boolean flag to indicate whether the user's previous configuration in /apps/panel/profiles/default has been copied to the new location in /apps/panel.
ast: Una señal booleana pa conseñar si la configuración anterior del usuariu en /apps/panel/profiles/default se copió al llugar nuevu en /apps/panel.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ast: Una llista d'ID de paneles. Cada ID identifica un panel individual de nivel superior. Los valores pa cada ún d'estos paneles atróxense en /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/applets/$(id).
ast: Una llista d'ID de miniaplicaciones del panel. Cada ID identifica una miniaplicación del panel individual. Los valores pa cada una d'estes miniaplicaciones atróxense en /apps/panel/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ast: Una llista d'ID d'oxetos de panel. Cada ID identifica un oxetu de panel individual (por exemplu, un llanzador, un botón d'aición o una barra/botón de menú). Los valores pa cada ún d'estos oxetos atróxense en /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ast: Activar autocompletáu nel diálogu «Executar una aplicación»

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ast: Activa la llista de programes nel diálogu «Executar una aplicación»

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ast: Estenderexa la llista de programes nel diálogu «Executar una aplicación»

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ast: Si ye «true», faise disponible l'autocompletáu nel diálogu «Executar una aplicación».

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ast: Si ye «true», estenderexaráse la llista «Aplicaciones conocíes» nel diálogu «Executar una aplicación» cuando s'abra'l diálogu. Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «enable_program_list» ye «true».

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ast: Si ye «true», fadráse disponible la llista «Aplicaciones conocíes» nel diálogu «Executar una aplicación». La clave «show_program_list» remana si la llista s'alcuentra extenderexada o non cuando s'amuesa'l diálogu.

en: Old profiles configuration migrated
ast: Migróse la configuración de perfiles antigua

en: Panel ID list
ast: Llista de IDs del Panel

en: Panel applet ID list
ast: Llista de IDs d'aplicaciones del panel

en: Panel object ID list
ast: Llista de IDs d'oxetos del panel

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ast: Una llista d'IID de miniaplicaciones que'l panel inorará. D'esta miente pue desactivar la carga de dalgunes miniaplicaciones o que s'amuesen nel menú. Por exemplu pa desactivar la miniaplicación mini-commander amiesta 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' a esta llista. El panel tien de reaniciase pa que faiga efeutu.

en: Applet IIDs to disable from loading
ast: IID de miniaplicaciones a les que se-yos desactivará la carga

en: Autoclose drawer
ast: Autozarrar caxón

en: Complete panel lockdown
ast: Bloquéu total del panel

en: Confirm panel removal
ast: Confirmar l'esborráu del panel

en: Deprecated
ast: Depreciáu

en: Disable Force Quit
ast: Deshabilitar Forzar Colar

en: Disable Lock Screen
ast: Deshabilitar Bloquiar Pantalla

en: Disable Logging Out
ast: Deshabilitar Desconeutar

en: Enable animations
ast: Habilitar animaciones

en: Enable tooltips
ast: Habilitar cuadrinos

en: Highlight launchers on mouseover
ast: Rescamplar los llanzadores cuando'l mur pase per enriba

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ast: Si ye «true», amuésase un diálogu solicitando una confirmación si l'usuario quier esaniciar un panel.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ast: Si ye «true», el caxón pesllarase automáticamente cuando l'usuariu calque sobro un llanzador d'ésti.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ast: Si ye «true», rellumará un llanzador cuando l'usuario mueva'l punteru sobro ésti.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ast: Si ye cierto, el panel nun dexará qu'un usuariu fuercie la salida d'una aplicación eliminando l'accesu al botón de salida forzada.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
ast: Si ye cierto, el panel nun dexará qu'un usuariu cande la pantalla, eliminando l'accesu a les entraes de menú del candáu de pantalla.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
ast: Si ye cierto, el panel nun dexará a un usuariu salir de la sesión, eliminando l'accesu a les entraes de menú de la salida de sesión.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ast: Si ye «true», el panel nun permitirá dengún cambéu na so configuración. Dalgunas miniaplicaciones individuales seique necesiten bloquiase de miente independiente. El panel tien de reaniciase pa qu'esto tenga efeutu.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ast: Si ye cierto, amuésense les suxerencies pa los oxetos de los paneles.

en: Browse and run installed applications
ast: Navegar y executar programes instalaos

en: Access documents, folders and network places
ast: Acceda a documentos, carpetes y sitios de rede

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
ast: Cambiar l'apariencia y comportamientu del escritoriu, garrar aida, o desconeutase

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: _Edit Menus
ast: R_emanar Menús

en: Bookmarks
ast: Marcadores

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ast: Abrir '%s'

en: Unable to scan %s for media changes
ast: Nun se pudo inspeccionar %s pa guetar cambeos nel soporte

en: Rescan %s
ast: Tornar a inspeccionar %s

en: Unable to mount %s
ast: Nun se pudo montar %s

en: Mount %s
ast: Montar %s

en: Removable Media
ast: Medios Estraíbles

en: Network Places
ast: Sitios de Rede

en: Open your personal folder
ast: Abrir la so carpeta personal

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
ast: Escritoriu

en: Open the contents of your desktop in a folder
ast: Abrir el conteníu del to escritoriu nuna carpeta

en: Places
ast: Llugares

en: System
ast: Sistema

note: keep those strings in sync with the ones in * panel-action-button.c Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
ast: Desconeutar %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
ast: Desconeutar %s d'esta sesión pa coneutase como un usuariu estremáu

en: Action button type
ast: Tipu de botón d'aición

en: Icon used for object's button
ast: Iconu usáu pal botón d'oxetu

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ast: Si ye «true», la clave «custom_icon» úsase como un iconu personalizáu pal botón. Si ye «false» (falsu), la clave «custom_icon» inórase. Esta clave namái ye relevante si la clave «object_type» contién «menu-object» o «drawer-object».

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ast: Si ye «true», la clave «menu_path» úsase como'l camín dende'l que'l conteníu del mentú tendría de construyise. Si ye «false» la clave «menu_path» inórase. Esta clave namái ye relevante si la clave «object_type» contién «menu-object».

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ast: Si ye «true», la posición del oxetu interprétase como rellativa al berbesu drechu (o inferior si ye vertical) del panel.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ast: Si ye «true», l'usuariu nun podrá mover la miniaplicación ensin enantes desbloquiar l'oxetu usando la opción del menú «Desbloquiar».

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ast: Interpreta la posición como rellativa al berbesu inferior/drechu

en: Launcher location
ast: Llocalización del llanzador

en: Lock the object to the panel
ast: Bloquea l'oxetu nel panel

en: Menu content path
ast: Camín haza'l conteníu del menú

en: Object's position on the panel
ast: La posición del oxetu nel panel

en: Panel attached to drawer
ast: Panel coneutáu caxón

en: Panel object type
ast: Tipu d'oxetu del panel

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
ast: El ID de la implementación de la miniaplicación Bonobo - ej. «OAFIID:GNOME_ClockApplet». Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «object_type» ye «bonobo-applet».

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ast: El tipu d'aición que representa esti botón. Los valores dables son «lock», «logout», «run», «search» y «screenshot». Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «object_type» ye «action-applet».

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ast: L'identificador del panel coneutáu a esti caxón. Esta clave namái ye relevante si la clave object_type ye "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ast: L'identificador del panel de nivel superior que contién esti oxetu.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ast: L'allugamientu del ficheru .desktop que describe'l llanzador. Esta clave namái ye relevante si la clave object_type ye "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ast: L'allugamientu del ficheru imaxe usáu como l'iconu pal botón del oxetu. Esta clave namái ye relevante si la clave object_type ye "menu-object" o "drawer-object" y la clave use_custom_icon ye cierta.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ast: El camín dende'l que se construye el conteníu del menú. Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «use_menu_path» ye «true» y el valor de la clave «object_type» ye «menu-object».

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ast: L'allugamientu d'esti oxetu del panel. L'allugamientu  especifícase pol númberu de píxeles dende'l berbesu esquierdu (o dende arriba si ye vertical) del panel.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ast: El testu a amosar nuna suxerencia pa esti caxón o esti menú. Esta clave namái ye relevante si la clave object_type ye "drawer-object" o "menu-object".

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
ast: La triba d'esti oxetu del panel. Los valores dables son "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" y "menu-bar".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ast: Suxerencia amosada pal caxón o menú

en: Toplevel panel containing object
ast: Panel de nivel superior que contién un oxetu

en: Use custom icon for object's button
ast: Usar un iconu personalizáu pal botón del oxetu

en: Use custom path for menu contents
ast: Usar un camín personalizáu pal conteníu del menú

en: Error reading GConf string value '%s': %s
ast: Fallu al ller el valor de la cadena GConf «%s»: %s

note: we need to do this since the key was added in 2.19 and   			 * the default value returned when the key is not set       			 * (for people coming from older versions) is 0, which      			 * is not what we want.
en: Error reading GConf integer value '%s': %s
ast: Fallu al lleer el valor enteru GConf «%s»: %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
ast: El panel «%s» ta configuráu p'amosase na pantalla %d , que nun ta disponible anguaño. Esti panel nun se cargará.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
ast: Fallu al lleer el valor booleanu GConf «%s»: %s

[ctx: Orientation]
en: Top
ast: Cimero

[ctx: Orientation]
en: Bottom
ast: Cabero

[ctx: Orientation]
en: Left
ast: Izquierda

[ctx: Orientation]
en: Right
ast: Drecha

en: Drawer Properties
ast: Propiedaes del caxón

en: Unable to load file '%s'.
ast: Nun ye dable cargar el ficheru «%s»

en: Could not display properties dialog
ast: Nun se pudo amosar el diálogu de propiedaes

en: <small>Opaque</small>
ast: <small>Opacu</small>

en: <small>Transparent</small>
ast: <small>Tresparente</small>

en: Arro_ws on hide buttons
ast: _Fleches nos botones de soveramientu

en: Background
ast: Fondu

en: Background _image:
ast: _Imaxe de fondu:

en: E_xpand
ast: E_spandir

en: Image Background Details
ast: Detáis na imaxe de fondu

en: Panel Properties
ast: Propiedades del Panel

en: Pick a color
ast: Escueya un color

en: Rotate image when panel is _vertical
ast: Voltiar la imaxe si el panel ye _vertical

en: S_tyle:
ast: Es_tilu:

en: Select background
ast: Escoyeta de Fondu

en: Show hide _buttons
ast: Amosar _botones de soveramientu

en: Solid c_olor
ast: C_olor sólidu

en: Some of these properties are locked down
ast: Dalgunes d'estes propiedaes tán bloquiaes

en: St_retch
ast: Axus_táu

en: _Autohide
ast: Anubrir _automáticamente

en: _Icon:
ast: _Iconu:

en: _None (use system theme)
ast: _Dengún (usar el tema del sistema)

en: _Orientation:
ast: _Orientación:

en: _Scale
ast: E_scala

en: _Size:
ast: _tamañu:

en: _Tile
ast: _Enllabanáu

en: Could not open recently used document "%s"
ast: Nun se pudo abrir el documentu recién usáu «%s»

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ast: Asocedió un fallu al tentar d'abrir «%s».

en: Clear the Recent Documents list?
ast: ¿Vaciar la llista de documentos recientes?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ast: Si vacía la llista de documentos recientes, vaciará lo siguiente:
    • Tolos elementos del menú Llugares → Documentos recientes.
    • Tolos elementos de la llista de documentos recientes en toles aplicaciones.

en: Clear Recent Documents
ast: Llimpiar los Documentos Recientes

en: Recent Documents
ast: Documentos Recientes

en: Clear all items from the recent documents list
ast: Llimpiar tolos artículos de la llista de documentos recientes

en: Could not run command '%s'
ast: Nun pudo executar comandu '%s'

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ast: Nun pudo convertir '%s' de UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
ast: Escueya un ficheru p'asociar al comandu...

en: Select an application to view its description.
ast: Escueya una aplicación pa ver la so descripción.

en: Will run command: '%s'
ast: Executará'l comandu: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ast: La llista URI que s'arrastró al diálogu d'executar tien un formatu (%d) o llargu (%d) erróneu

en: Could not display run dialog
ast: Nun pudo amosase'l diálogu d'executar

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ast: Calque nesti botón pa guetar un ficheru cuyu nome s'amestará a la cadena del comandu.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ast: Calque nesti botón pa executar l'aplicación o'l comandu nel campu d'entrada de comandos.

en: Command entry
ast: Entrada de comandu

en: Command icon
ast: Iconu de comandu

en: Enter a command string here to run it.
ast: Meta equí una orde de comandu pa executala.

en: List of known applications
ast: llista d'aplicaciones conocíes

en: Run Application
ast: Executar Aplicación

en: Run in _terminal
ast: Executar na _teminal

en: Run with _file...
ast: Escecutar con _ficheru...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ast: Escueya esta casiella pa executar el comandu nuna ventana de la terminal.

en: Show list of known _applications
ast: Amosar la llista d'_aplicaciones conocíes

en: The icon of the command to be run.
ast: L'iconu del comandu a executar.

en: _Run
ast: Executa_r

en: _Force quit
ast: _Forzar colar

en: C_lear
ast: L_limpiar

en: D_on't Delete
ast: Nun Esb_orrar

en: Hide Panel
ast: Esconder Panel

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
ast: Panel Espandíu na Llende d'Arriba

en: Top Centered Panel
ast: Panel Centráu Arriba

en: Top Floating Panel
ast: Panel Flotante Arriba

en: Top Edge Panel
ast: Panel na llende d'Arriba

en: Bottom Expanded Edge Panel
ast: Panel Espandíu na Llende d'Abaxo

en: Bottom Centered Panel
ast: Panel Centráu Abaxo

en: Bottom Floating Panel
ast: Panel Flotante Abaxo

en: Bottom Edge Panel
ast: Panel na Llende d'Abaxo

en: Left Expanded Edge Panel
ast: Panel Espandíu a la Llende Izquierda

en: Left Centered Panel
ast: Panel Centráu a Manzorga

en: Left Floating Panel
ast: Panel Flotante a Manzorga

en: Left Edge Panel
ast: Panel na Llende Izquierda

en: Right Expanded Edge Panel
ast: Panel Espandíu a la Llende Derecha

en: Right Centered Panel
ast: Panel Centráu a Derecha

en: Right Floating Panel
ast: Panel Flotante a Derecha

en: Right Edge Panel
ast: Panel na Llende Derecha

en: Animation speed
ast: Velocidá d'animación

en: Automatically hide panel into corner
ast: Esconder panel na esquina automáticamente

en: Background color
ast: Color de fondu

en: Background color opacity
ast: Opacidá de color de fondu

en: Background image
ast: Imaxe de fondu

en: Background type
ast: Tipu de fondu

en: Center panel on x-axis
ast: Centrar panel nel axe x

en: Center panel on y-axis
ast: Centrar panel nel axe y

en: Enable arrows on hide buttons
ast: Habilitar fleches nos botones escondíos

en: Enable hide buttons
ast: Habilitar botones d'esconder

en: Expand to occupy entire screen width
ast: Espandir pa ocupar dafechu l'anchu de la pantalla

en: Fit image to panel
ast: Encaxar la imaxe al panel

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ast: Si ye «true», allugaránse fleches nos botones ocultos. Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «enable_buttons» ye «true».

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ast: Si ye «true», allugaránse botones a cada llau del panel, y ésto puen usase pa mover el panel al berbesu de la pantalla, dexando namái un botón visible.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ast: Si ye «true», la ocultación y el descubrimientu d'esti panel sedrá animada n'arroú d'asoceder de sópitu.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ast: Si ye «true», la imaxe de fondu rotaráse cuando'l panel s'allugue n'orientación vertical.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ast: Si ye «true», la imaxe escalaráse (calteniendo la proporción de la mesma) a l'altor del panel (si ye horizontal).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ast: Si ye «true», la imaxe escalaráse a les dimensiones del panel. Nun se caltendrá la proporción de la imaxe.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ast: Si ye «true», el panel anubriráse automáticamente nuna esquina de la pantalla cuando'l punteru dexa l'área del panel. Al mover el punteru haza esa esquina el panel reapaecerá.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ast: Si ye «true», el panel ocupará l'anchor de tola pantalla (l'altor si se trata d'un panel vertical). Nesti mou, el panel namái pue allugase nel berbesu de la pantalla. Si ye «false» el panel namái sedrá lo suficientemente grande p'acomodar les miniaplicaciones, llanzadores y botones nel panel.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
ast: Si ye «true», les claves «x» y «x_right» inoraránse y el panel allugaráse nel centru del exe-x de la pantalla. Si'l panel se redimensiona permanecerá nesa posición, polo que'l panel medrará haza dambos llaos. Si ye «false» les claves «x» y «x_right» especifiquen la posición del panel.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
ast: Si ye «true», les claves «y» e «y_bottom» inórense, y el panel allúgase nel centru del exe-y de la pantalla. Si'l panel se redimensiona permanecerá nesa posición, polo que'l panel medrará haza dambos llaos. Si ye «false» les claves «y» e «y_bottom» especifiquen la posición del panel.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ast: Con una configuración Xinerama, pue tener paneles pa ca pantalla individual. Esta clave identifica la pantalla actual na que s'amuesa'l panel.

en: Name to identify panel
ast: Nome pa identificar panel

en: Panel autohide delay
ast: Retrasu p'autoesconder panel

en: Panel autounhide delay
ast: Retrasu p'autodesesconder panel

en: Panel orientation
ast: Orientación del panel

en: Panel size
ast: Tamañu del panel

en: Rotate image on vertical panels
ast: Rotar imaxe nos paneles verticales

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ast: Especifica'l color de fondu pal panel en formatu #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ast: Especifica'l ficheru que se va a usar pa la imaxe del fondu. Si la imaxe contién un canal alfa combinaráse cola imaxe de fondu del escritoriu.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ast: Especifica la cantidá de milisegundos de retardu dempués de que'l punteru entre nel área del panel enantes de que'l panel se vuelva a amosar automáticamente. Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «auto_hide» ye «true».

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ast: Especifica la cantidá de milisegundos de retardu dempués de que'l punteru dexe l'área del panel enantes de que'l panel se vuelva a amosar automáticamente. Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «auto_hide» ye «true».

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ast: Especifica la cantidá de píxeles visibles cuando'l panel se sovera automáticamente nuna esquina. Esta clave namái ye relevante cuando'l valor de la clave «auto_hide» ye «true».

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ast: Especifica la opacidá del formatu del color de fondu. Si'l color nun ye opacu ensembre (un valor inferior a 65535), el color entemeceráse cola imaxe del fondu del escritoriu.

en: Stretch image to panel
ast: Axustar la imaxe al panel

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ast: L'altor (anchor si se trata d'un panel vertical) del panel. El panel determinará durante la execución el tamañu mínimo basáu nel tamañu de la tipografía y otros indicadores. El tamañu máximu fíxase a un cuartu de l'altor de la pantalla (o anchor).

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ast: La posición del panel a lo llargo del exe-x, entamando pela drecha de la pantalla. Si ta afitada a -1, inórase'l valor y úsase'l valor de la clave «x». Si'l valor ye mayor que 0, entós inórase'l valor de la clave «x». Esta clave namái ye relevante nel mou non expandíu. Nel mou expandíu, esta clave inórase y el panel allúgase nel berbesu de la pantalla conseñáu pola clave «orientation».

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ast: La posición del panel a lo llargo del exe-x. Esta clave namái ye relevante nel mou non expandíu. Nel mou expandíu, esta clave inórase y el panel allúgase nel berbesu de la pantalla conseñáu pola clave «orientation».

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ast: La posición del panel a lo llargo del exe-y, entamando pela parte inferior de la pantalla. Si ta afitada a -1, inórase'l valor y úsase'l valor de la clave «y». Si'l valor ye mayor que 0, entós inórase'l valor de la clave «y». Esta clave namái ye relevante nel mou non expandíu. Nel mou expandíu, esta clave inórase y el panel allúgase nel berbesu de la pantalla conseñáu pola clave «orientation».

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ast: La posición del panel a lo llargo del exe-y. Esta clave namái ye relevante nel mou non expandíu. Nel mou expandíu, esta clave inórase y el panel allúgase nel berbesu de la pantalla conseñáu pola clave «orientation».

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ast: La orientación del panel. Los valores dables son «top», «bottom», «left», «right». Nel mou expandíu, la clave especifica en qué berbesu de la pantalla ta'l panel. Nel mou non expandíu, la diferencia ente «top» y «bottom» ye menos importante, dambos conseñen que ye un panel horizontal, pero entá da una indicación útil sobro cómo tendríen de comportase dalgunos oxetos de los paneles. Por exemplu, nún panel «top» (superior) un botón de menú amosará'l so menú per debaxo del panel, mentantu que nún panel «bottom» (inferior) el menú amosaráse per enriba del panel.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ast: La velocidá a la que tendríen de trescurrir les animaciones del panel. Los valores dables son «slow», «medium» y «fast». Esta clave namái ye relevante si'l valor de la clave «enable_animations» ye «true».

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ast: Esto ye un nome entendible por persones que se pue utilizar pa identificar un panel. El so envís principal ye servir como'l títulu de la ventana del panel, lo que pue resultar útil pa ñavegar ente paneles.

en: Visible pixels when hidden
ast: Pixel visibles cuando tea escondíu

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
ast: Qué tipu de fondu tendría d'usase pa esti panel. Los valores dables son «gtk»; usaráse'l fondu predetermináu del widget GTK+; «color» usaráse la clave «color» como color de fondu o «image» usaráse la imaxe especificada pola clave «image» como fondu.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ast: Con una configuración multi-pantalla, pue tener paneles pa ca pantalla individual. Esta clave identifica la pantalla actual na que s'amuesa'l panel.

en: X co-ordinate of panel
ast: Coordenades X del panel

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
ast: Coordenada X del panel, entamando dende la parte drecha de la pantalla

en: X screen where the panel is displayed
ast: Pantalla X onde s'amuesa'l panel

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ast: Monitor xinerama onde s'amuesa'l panel

en: Y co-ordinate of panel
ast: Coordenades Y del panel

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
ast: Coordenada Y del panel, entamando dende la parte inferior de la pantalla

en: Icon '%s' not found
ast: Nun s'atopó l'iconu '%s'

en: Could not execute '%s'
ast: Nun pudo executar '%s'

en: file
ast: ficheru

en: Home Folder
ast: Carpeta Home

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
ast: Sistema de Ficheros

en: Search
ast: Guetar

en: Open URL: %s
ast: Abrir URL: %s

en: Delete this drawer?
ast: ¿Esborrar esti caxón?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ast: Cuando s'esanicia un caxón, el caxón y les
    sos preferencies piérdense.

en: Delete this panel?
ast: ¿Esborrar esti panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ast: Cuando s'esanicia un panel, el panel y los 
    valores de les sos preferencies piérdense.

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
ast: Una miniaplicación cenciella pa prebar el panel de GNOME-2.0

en: Test Bonobo Applet
ast: Miniaplicación de preba de Bonobo

en: Test Bonobo Applet Factory
ast: Fábrica de miniaplicaciones de preba de Bonobo

en: Specify an applet IID to load
ast: Especifique un IID de miniaplicación pa cargar

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
ast: Especifique una ubicación gconf na que tienen d'atroxase les preferencies de la miniaplicación

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ast: Especifica'l tamañu inicial de l'aplicación (xx-pequeña, mediana, grande, etc.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ast: Especifica la orientación inicial de l'aplicación (arriba, abaxo, manzorga o derecha)

[ctx: Size]
en: XX Small
ast: Estra menudu

[ctx: Size]
en: X Small
ast: Menudu

[ctx: Size]
en: Small
ast: Pequeñu

[ctx: Size]
en: Medium
ast: Medianu

[ctx: Size]
en: Large
ast: Grande

[ctx: Size]
en: X Large
ast: Abondu

[ctx: Size]
en: XX Large
ast: Xigante

en: Failed to load applet %s
ast: Falló la carga de la aplicación %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
ast: Probar la utilidá de la aplicación

en: _Applet:
ast: _Aplicación:

en: _Prefs Dir:
ast: _Prefs Carpeta:
