gnome-panel - en to br translation catalogue (605 entries)

en: Ad_just Date & Time
br: Kengeidañ an deiziad hag an eur

en: Copy _Date
br: Eilañ an _deiziad

en: Copy _Time
br: Eilañ an _eur

en: _About
br: _A-zivout

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Preferences
br: _Gwellvezioù

en: Clock
br: Horolaj

en: Clock Applet Factory
br: Labouradeg evit arload an horolaj

en: Factory for creating clock applets.
br: Labouradeg evit krouiñ arloadoù evit an horolaj.

en: Get the current time and date
br: Kaout an deizhiad hag an eur vremanel

en: Tasks
br: Trevelloù

en: Edit
br: Embann

en: All Day
br: Devezh a-bezh

en: Appointments
br: Emgavioù

en: Birthdays and Anniversaries
br: Deizioù-ha-bloaz ha deizioù ganet

en: Weather Information
br: Titouroù war an amzer

en: Locations
br: Lec'hiadurioù

en: Calendar
br: Deiziataer

note: Show date in tooltip. Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
br: %A %d %B (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
br: Klikañ evit kuzhañ hoc'h emgavioù hag ho trevelloù

en: Click to view your appointments and tasks
br: Klikit amañ evit gwelout hoc'h emgavioù ha traoù d'ober

en: Click to hide month calendar
br: Klikit evit kushat an deiziadur miziek

en: Click to view month calendar
br: Klikit evit gwelout deiziataer ar miz

en: Computer Clock
br: Horolaj an urzhiataer

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
br: %A, %d %B  %Y

en: Set System Time...
br: Arventenniñ eur ar reizhiad...

en: Set System Time
br: Arventenniñ eur ar reizhiad

en: Failed to set the system time
br: C'hwitadenn war arventennañ ar reizhiad eur

en: Custom format
br: Stumm personelaet

en: Choose Location
br: Dibab al lec'hiadur

en: Edit Location
br: Kemmañ al lec'hiadur

en: City Name
br: Anv kêr

en: City Time Zone
br: Gwerzhid-eur ar Gêr

en: 24 hour
br: 24 eur

en: UNIX time
br: Eur UNIX

en: Internet time
br: Eur ar genrouedad

en: Custom _format:
br: Stumm personelaet :

en: The Clock displays the current time and date
br: An horolaj a ziskouez an eur hag an deiziad

en: <i>(optional)</i>
br: <i>(n'eo ket ret)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
br: <small><i>Skrivañ ur gêr, ur rannvro pe anv ur vro ha diuzañ ur genglotadenn diwar an  tiflugellad.</i></small>

en: Clock Format
br: Stumm an horolaj

en: Clock Preferences
br: Gwellvezioù an horolaj

en: Current Time:
br: Eur a-vremañ :

en: Display
br: Skrammañ

en: East
br: Reter

en: General
br: Hollek

en: L_atitude:
br: L_edred :

en: L_ongitude:
br: He_dred :

en: North
br: Norzh

en: Panel Display
br: Skrammañ ar penel lankañ

en: Show _temperature
br: Diskouez an  _gwrezverk

en: Show _weather
br: Diskouez an _amzer

en: Show seco_nds
br: Diskouez an  eile_nnoù

en: Show the _date
br: Diskouez an  _deiz

en: South
br: Su

en: Time & Date
br: Eur & Deiziad

en: Time _Settings
br: Arventennoù an _Eur

en: Weather
br: An Amzer

en: West
br: Kornog

en: _12 hour format
br: Dre _12 eur

en: _24 hour format
br: Dre _24 eur

en: _Location Name:
br: Anv al le_c'hiadur

en: _Pressure unit:
br: Unanenn aerwas_k :

en: _Set System Time
br: A_rventenniñ eur ar reizhiad

en: _Temperature unit:
br: Unanenn _Gwrezverk :

en: _Time:
br: _Eur :

en: _Timezone:
br: _Gwezhid an eur :

en: _Visibility unit:
br: Unanenn _gweledenn :

en: _Wind speed unit:
br: Unanenn tizh an _Avel :

en: A list of locations to display in the calendar window.
br: Ul listenn lec'h da ziskouez prenestr an deiziadur.

en: Custom format of the clock
br: Stumm personelaet an horolaj

en: Expand list of appointments
br: Astennañ roll an emgavioù

en: Expand list of birthdays
br: Astenn roll an deizioù ha bloaz

en: Expand list of locations
br: Astenn roll al lec'hiadurioù

en: Expand list of tasks
br: Astenn roll an trevelloù

en: Expand list of weather information
br: Astenn roll an titouroù a-fet hin

en: Hour format
br: Stumm an eur

en: If true, display a weather icon.
br: Mar gwir, skrammañ un arlun evit an hin.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
br: Ma'z eo gwir, diskouez an deizhiad e-barzh an horolaj, e-kichen an eur.

en: If true, display seconds in time.
br: Ma'z eo gwir, diskouez eilennoù en eur.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
br: Mar gwir, astenn roll an emgavioù e prenestr an deiziataer.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
br: Mar gwir, astenn roll an deizioù ha bloaz e prenestr an deiziataer.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
br: Mar gwir, astenn roll al lec'hiadurioù e prenestr an deiziataer.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
br: Mar gwir, astenn roll an trevelloù e prenestr an deiziataer.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
br: Mar gwir, astenn roll an titouroù a-fet hin e prenestr an deiziataer.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
br: Ma'z eo gwir, diskouez an deizhiad e-barzh ul lagadenn gant al logodenn war an horolaj.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
br: Mar gwir, diskouez ar gwrezverk e-tal arlun an hin.

en: If true, show week numbers in the calendar.
br: Ma'z eo gwir, diskouez niveroù ar sizhun en deiziataer

en: List of locations
br: Listenn al lec'hioù

en: Show date in clock
br: Diskouez an deizhiad en horolaj

en: Show date in tooltip
br: Diskouez an deizhiad e-barzh ul lagadenn

en: Show temperature in clock
br: Diskouez ar gwrezverk en horolaj

en: Show time with seconds
br: Diskouez an eur gant an eilennoù

en: Show weather in clock
br: Diskouez an amzer en eurier

en: Show week numbers in calendar
br: Diskouez niverenn ar sizhun en deiziataer

en: Speed unit
br: Unanenn tizh

en: Temperature unit
br: Unanenn gwrezverk

en: The unit to use when showing temperatures.
br: An unanenn implijet evit diskouez ar gwrezverk.

en: The unit to use when showing wind speed.
br: Un unanenn da arverañ pa ziskouez tizh an avel.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.22 with the use of an internal time configuration tool. The schema is retained for compatibility with older versions.
br: Diaotreet eo bet arver an alc'hwez-mañ e GNOME 2.22 gant arver ar benveg kefluniañ evit an eur diabarzh. Miret eo an doare evit ar c'heverlec'h gant handelvoù koshoc'h.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.28 in favour of the use of timezones. The schema is retained for compatibility with older versions.
br: Diaotreet eo bet arver an alc'hwez-mañ e GNOME 2.28 evit arver ar gwezhidoù-eur. Miret eo an doare evit ar c'heverlec'h gant handelvoù koshoc'h.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
br: Implij an alc'hwez-se a oa bet diaotreet e GNOME 2.6 en erbed brud an alc'hwez 'mentrezh'. Dalc'het e vez an tres a benn klotañ gant handelvoù koshoc'h.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
br: Ar mentrezh arveret gant arload an horolaj eo erspizet gant an alc'hwez-mañ pa vez arventennet an alc'hwez da "personelaet". Arveret e vez erspizerioù amdreiñ komprenet gant strftime() evit kaout am mentrezh spesadel. Kit da lenn dornlevr strftime()  evit gouzout hiroc'h.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
br: An alc'hwez-se a dermen stumm an euriad implijet gant an elfenn horolaj. Tu a zo da lakaat "12-eur", "24-eur", "internet", "unix" ha "personelaet". ma'z eo lakaet war "internet"  e vo diskouezet an horolaj gant an eur stummet diwar an eur internet. Eur internet a rann an devezh etre 1000 boulsadenn ".beats". N'eus ket deus rannoù euriadurel gant an doare-se, neuze e vez implijet ar memes eur er bed a bezh. Ma'z eo lakaet war "unix" e vo diskouezet an horolaj gant an eur stummet diwar eilenoù tremenet abaoe mare i.e 1970-01-01. ma'z eo "personelaet" (custom) a zo lakaet e vo diskouezet an horolaj stummet evel m'eo bet dibabet en alc'hwez "stumm_personelaet" (custom_format).

en: Time configuration tool
br: Ostilh evit kemmañ an eur

en: Use Internet time
br: Implij an eur kenrouedad

en: Use UNIX time
br: Implij an eur UNIX

en: Use UTC
br: Implij UTC

en: Failed to set the system timezone
br: C'hwitadenn war arventennañ gwezhid-eur ar reizhiad

en: <small>Set...</small>
br: <small>Stagañ...</small>

en: <small>Set</small>
br: <small>Stagañ</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
br: Arventennañ al lec'hiadur evel al lec'hiadur bremanel hag arverañ e wezhid-eur evit an urzhiataer-mañ

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
br: Dianav

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
br: %s, santañ a ra evel %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
br: Sav-heol: %s / Kuzh-heol: %s

en: Could not display help document '%s'
br: N'eus ket tu da ziskouez an diell skoazell '%s'

en: Error displaying help document
br: Fazi e-pad an diskouez diell skoazell

en: Change system time
br: Kemmañ eur ar reizhiad

en: Change system time zone
br: Kemmañ gwerzhid-eur ar reizhiad

en: Configure hardware clock
br: Kefluniañ horolaj ar periant

en: Privileges are required to change the system time zone.
br: Azgoulennet eo ar brientoù a-benn kemmañ gwezhid-eur ar reizhiad.

en: Privileges are required to change the system time.
br: Azgoulennet eo ar brientoù a-benn kemmañ eur ar reizhiad.

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
br: Azgoulennet eo ar brientoù a-benn kefluniañ horolaj ar periant.

en: Display a swimming fish or another animated creature
br: Diskouez ur pesk a zo o neuial pe ul loen lusket all

en: Fish
br: Pesk

en: From Whence That Stupid Fish Came
br: Deus pelec'h e teu ar pesk droch-se

en: Wanda Factory
br: Labouradeg ar Wanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
br: Diwall : an urzh a seblant bezañ un dra talvoudus evit ar poent.
    Abaoe m'eo un elfenn dilabour, ne rankfec'h ket ober an dra-se.
    Kinnig a reomp groñs deoc'h non pas implijout %s gant tra ebet
    a c'hellfe lakaat an elfenn da vezañ termenet pe implijet.

en: Images
br: Skeudennoù

en: %s the Fish
br: %s ar Pesk

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
br: N'eus talvoudegezh ebet gant %s. Kemer a ra plas war ar gantenn galet ha goulenn a ra amzer kempunañ nemetken, ha ma ez eo karget e kemer plas talvoudus er penel hag implijout a ra memor. Forzh pehini a vefe kavet oc'h implijout anezhañ a rankfe bezañ bac'het e ospital ar re sot diouzhtu.

en: (with minor help from George)
br: (gant un tammig skoazell a-berzh George)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
br: %s ar Pesk, un orakl a-vremañ

en: Unable to locate the command to execute
br: N'eus ket tro da gavout an arc'had da erounit

en: %s the Fish Says:
br: %s ar Pesk a lavar :

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
br: N'eus ket tu da lenn disoc'h eus an arc'had
    
    Munudoù : %s

en: _Speak again
br: _Adlavar

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
br: Ne ya ket an urzh termenet en dro hag eo bet lakaet %s da labourat en e blas.

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
br: N'eus ket tu da lañsiñ '%s'
    
    Munudoù :%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
br: N'eus ket tu da lenn eus '%s'
    
    Munudoù : %s

en: The water needs changing
br: Ret eo kemmañ an dour

en: Look at today's date!
br: Sellit ouzh an deiz hiziv!

en: %s the Fish, the fortune teller
br: %s ar Pesk, an diouganer planedenn

en: Animation
br: Bliverezh

en: Co_mmand to run when clicked:
br: Urzh da seveniñ pa'z eo kliket :

en: Fish Preferences
br: Gwellvezioù ar pesk

en: Select an animation
br: Dibab ur blivadur

en: _File:
br: _Restr :

en: _Name of fish:
br: Anv ar pesk :

en: _Pause per frame:
br: Skeudennoù dre eilenn

en: _Rotate on vertical panels
br: _Treiñ ar panell a blom

en: _Total frames in animation:
br: _Niver a skeudennoù dre eilenn er blivadur :

en: frames
br: skeudenn dre eilenn

en: seconds
br: eilennoù

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
br: Ur pesk disanv a zo ur vrav a besk e darn. Dakait buhez en ho pesk en ur reiñ un anv dezhañ.

en: Command to execute on click
br: Urzh da seveniñ pa glikoc'h

en: Frames in fish's animation
br: Skeudennoù dre eilenn e-barzh blivadur ar pesk

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
br: Ma'z eo gwir e vo diskouezet blivadur ar pesk troet war panelloù a blom.

en: Pause per frame
br: Skeudennoù dre eilenn

en: Rotate on vertical panels
br: Treiñ war banelloù a blom

en: The fish's animation pixmap
br: Restr skeudennoù blivadur ar pesk

en: The fish's name
br: Anv ar pesk

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
br: Termenet e vez gant an alc'hwez-se an urzh a vo klasket lañsiñ pa vez kliket ar pesk.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
br: Termenet e vez gant an alc'hwez-se anv ar restr skeudennoù a vo implijet e-barzh blivadur ar pesk tennet deus rollad ar restroù skeudennoù.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
br: Termenet e vez gant an alc'hwez-se niver ar skeudennoù dre eilenn a vo diskouezet e blivadur ar pesk.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
br: Termenet e vez gant an alc'hwez-se e-pad ped a eilennoù e vo diskouezet pep rann.

en: Area where notification icons appear
br: Maezienn e lec'h arlunioù diwall a zeu war wel

en: Notification Area
br: Takad kelaouiñ

en: Notification Area Factory
br: Labouradeg an takad kelaouiñ

en: Panel Notification Area
br: Panell an takad kelaouiñ

en: Factory for the window navigation related applets
br: Labouradeg evit an arloadigoù a-fet merdeiñ e-touez ar prenestroù

en: Hide application windows and show the desktop
br: Kuzhat ar prenestroù ha diskouez ar burev

en: Show Desktop
br: Diskouez ar burev

en: Switch between open windows using a menu
br: Mont d'ur prenestr d'egile oc'h implij ul lañser

en: Switch between open windows using buttons
br: Mont d'ur prenestr d'egile oc'h implij afelloù

en: Switch between workspaces
br: Mont d'un dachenn labour d'eben

en: Window List
br: Roll ar prenestr

en: Window Navigation Applet Factory
br: Arloadigoù a-fet merdeiñ e-touez ar prenestroù

en: Window Selector
br: Diuzer prenestroù

en: Workspace Switcher
br: Trec'haoler an dachennoù-labour

en: Failed to load %s: %s
br: N'eus ket tu da gargañ %s : %s

en: Icon not found
br: Arlun ebet kavet

en: Click here to restore hidden windows.
br: Klikit amañ evit adwelout prenestroù kuzhet.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
br: Klikit amañ evit kuzhat an holl brenestroù ha diskouez ar burev.

en: Show Desktop Button
br: Diskouez ar afell Burev

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
br: Ar afell-mañ a c'hall kuzhat an holl brenestroù ha diskouez ar burev.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
br: An afell da ziskouez ar burev n'eo ket skoret gant ardoer ar prenestr pe n'emaoc'h ket o labourat en un ardoer prenestr.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
br: Roll ar prenestroù a ziskouez roll an holl brenestroù en ur strollad afelloù ha furchet e vez en  o zouez.

en: Group windows when _space is limited
br: Strollañ ar prenistri pa n'eus ket kalz a _blas

en: Restore to current _workspace
br: Distreiñ d'an dachenn-_labour vremanel

en: Restore to na_tive workspace
br: Distreiñ d'an dachenn-labour _orin

en: Restoring Minimized Windows
br: Adsaveladur ar prenestroù bihanaet

en: Sh_ow windows from current workspace
br: Diskoue_z prenistri an dachenn-labour vremanel

en: Show windows from a_ll workspaces
br: Diskouez prenistri an _holl dachennoù-labour

en: Window Grouping
br: Strolladur ar prenestroù

en: Window List Content
br: Rollad ar prenestroù

en: Window List Preferences
br: Gwellvezioù ar roll-prenistri

en: _Always group windows
br: Strollañ ar prenistri _bepred

en: _Never group windows
br: Chom hep strollañ ar prenistri _morse

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
br: Divizout a ra pegoulz kenstrollañ ar prenestroù eus an hevelep arload war roll ar prenestroù. Ar gwerzhioù a vez kavet zo "morse", "emgefreek" ha "bepred".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
br: Mar gwir e vo diskouezet ar prenistri diwar an holl dachennoù labour gant roll ar prenestroù. A-hend-all e skrammo prenestroù diouzh an dachenn labour vremanel hepken.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
br: Mar gwir, pa vez brasaet ur prenestr ez eo dilec'hiet war an dachenn labour vremanel. A-hend-all e trec'haol betek tachenn labour ar prenestr.

en: Maximum window list size
br: Ment vrasañ ar prenestr roll

en: Minimum window list size
br: Ment vihanañ ar prenestr roll

en: Move windows to current workspace when unminimized
br: Kas ar prenistri war an dachenn labour dibabet pa vezont divihanaet

en: Show windows from all workspaces
br: Diskouez prenistri an holl zachennoù-labour

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.20. The schema is retained for compatibility with older versions.
br: Diaotreet eo bet arver an alc'hwez-mañ e GNOME 2.20. Miret eo an doare evit ar c'heverlec'h gant handelvoù koshoc'h.

en: When to group windows
br: Pegoulz strollañ ar prenistri

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
br: An diuzer prenestroù a ziskouez ur roll prenestroù war ul lañser ha reiñ a ra tro deoc'h da verdeiñ en o zouez.

en: rows
br: renkad

en: columns
br: bann

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
br: Fazi e-pad ma oa o kargañ ar werzh niv_renkadoù evit trec'haoler an dachenn-labour : %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
br: Fazi e-pad ma oa o kargañ ar werzh skrammañ_anvioù_tachennlabour evit trec'haoler an dachenn-labour : %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
br: Fazi e-pad ma oa o kargañ ar werzh skrammañ_anholl_dachennlabour evit trec'haoler an dachenn-labour : %s

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
br: Trec'haoler an dachenn-labour a ziskouez deoc'h un alberz bihan eus ho tachennoù-labour a ro tro deoc'h da ardeiñ ho prenestroù.

en: Number of _workspaces:
br: Niver a zachennoù-labour :

en: Show _all workspaces in:
br: Diskouez an holl dachennoù-labour e :

en: Show _only the current workspace
br: Diskouez an dachenn-labour en implij hepken

en: Show workspace _names in switcher
br: Diskouez anv an dachenn-labour er c'hemmer

en: Switcher
br: Trec'haoler

en: Workspace Names
br: Anv an tachennoù-labour

en: Workspace Switcher Preferences
br: Gwellvezioù ar c'hemmer tachennoù-labour

en: Workspace na_mes:
br: Anv an tachennoù-labour :

en: Workspaces
br: Tachennoù-labour

en: Display all workspaces
br: Diskouez an holl dachennoù-labour

en: Display workspace names
br: Diskouez anvioù an dachenn-labour

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
br: Ma'z eo gwir, ar c'h emmer tachennoù-labour a ziskouezo an holl dachennoù-labour. Ma'z eo faos, e tiskouezo an dachenn-labour en implij hepken.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
br: Mar gwir e vo skrammet anvioù an dachenn-labour gant an dachenn-labour e trec'haoler an dachenn-labour. A-hend-all e skrammint ar prenestroù war an dachenn-labour. Gant an ardoer prenestroù Metacity hepken ez a en-dro an arventennoù.

en: Rows in workspace switcher
br: Linennoù er c'hemmer tachennoù-labour

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
br: An alc'hwez a erspiz pet a renkadoù (evit ur c'hempennadur a-zremm) pe vannoù (evit ur c'hempennadur a-serzh) a vo diskouezet gant trec'haoler an dachenn-labour en tachennoù-lavour. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ mard eo gwir an alc'hwez display_all_workspaces.

en: File is not a valid .desktop file
br: Ar restr n'eo ket ur restr .desktop talvoudek

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
br: Handelv '%s' ar restr .desktop zo dianavezet

en: Starting %s
br: O loc'hañ %s

en: Application does not accept documents on command line
br: An arload ne zedegemer ket an teulioù dre arroudennoù arc'had

en: Unrecognized launch option: %d
br: Dibarzh loc'hañ dianavezet : %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
br: N'haller lakaat URIoù an teul da dremen d'un enankad war ar burev evel 'Type=Link'

en: Not a launchable item
br: N'eo ket un elfenn loc'hadus

en: Disable connection to session manager
br: Diweredekaat kennask ouzh ardoer an estezioù

en: Specify file containing saved configuration
br: Erspizañ ar restr gant ar c'hefluniadur enrollet enni

en: FILE
br: RESTR

en: Specify session management ID
br: Dibab ID ardoadur an estez

en: ID
br: NAOUDI

en: Session management options:
br: Dibarzhioù ardeiñ an estez :

en: Show session management options
br: Diskouez dibarzhioù ardeiñ an estez :

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
br: Fazi

en: Choose an icon
br: Dibab un arlun

en: Could not launch '%s'
br: N'eus ket tu da lañsañ '%s'

en: Could not launch application
br: Ne oa ket tu da lañsiñ un arload

en: Could not open location '%s'
br: Ne oa ket tu da zigeriñ al lec'hiadur '%s'

en: No application to handle search folders is installed.
br: N'eus ket bet staliet un arload da zornata an teuliadoù klask.

en: Loc_k To Panel
br: _Stagañ d'ar banell

en: _Move
br: _Dilec'hiañ

en: _Remove From Panel
br: _Lemel diwar ar banell

en: Cannot find an empty spot
br: N'haller ket kavout ul lec'h goullo

en: Drawer
br: Tiretenn

en: _Add to Drawer...
br: _Ouzhpennañ d'an diretenn...

en: _Properties
br: _Perzhioù

en: Create new file in the given directory
br: Krouiñ ur restr nevez er renkell roet

en: [FILE...]
br: [RESTR...]

en: - Edit .desktop files
br: - Embann ar restroù  *.desktop

en: Create Launcher
br: Krouiñ al loc'her

en: Directory Properties
br: Perzhioù ar c'havlec'hiad

en: Launcher Properties
br: Perzhioù al loc'her

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
br: Lañsañ arloadoù all ha pourchas mavegoù liesseurt da ardeiñ ar prenestroù, diskouez an eur, h.a.

en: Panel
br: Penel lankañ

en: Could not show this URL
br: Ne oa ket tu da ziskouez an URL-mañ

en: No URL was specified.
br: N'eus URL ebet roet.

en: Could not use dropped item
br: Dibosupl eo implij an elfenn bet laosket

en: No URI provided for panel launcher desktop file
br: URI ebet bet pourchaset evit ar restr mod .desktop eus loc'her ar penel lankañ

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
br: N'eus ket tu da zigeriñ restr burev %s evit lañser ar panell%s%s

en: _Launch
br: _Loc'hañ

en: Key %s is not set, cannot load launcher
br: N'eo ket arventennet an alc'hwez %s, n'hall ket kargañ al loc'her

en: Could not save launcher
br: Ne c'hell ket bezañ gwarezet al lañser

en: Replace a currently running panel
br: Amsaviñ ar penel lankañ a zo o labourat bremañ

en: Add this launcher to _panel
br: Ouzhpennañ al loc'her-mañ war ar banell

en: Add this launcher to _desktop
br: Ouzhpennañ al loc'her-mañ war ar burev

en: _Entire menu
br: Lañser _a-bezh

en: Add this as _drawer to panel
br: Ouzhpennañ evel un _diretenn war ar banell

en: Add this as _menu to panel
br: Ouzhpennañ an dra-mañ evel ul _lañser war ar penel lankañ

en: <b>GAME OVER</b> at level %d!
br: <b>Echuet eo ar c'hoari</b> el live %d!

en: Press 'q' to quit
br: Pouezit 'q' evit kuitaat

en: Paused
br: Ehanet

en: Press 'p' to unpause
br: Pouezañ war 'p' da zizehanañ

en: Level: %s,  Lives: %s
br: Live: %s,  Buhezioù: %s

en: Left/Right to move, Space to fire, 'p' to pause, 'q' to quit
br: A-gleiz/A-zehou evit dilec'hiañ, Esaouiñ evit tennañ, 'p' evit ehanañ, 'q" evit mont kuit

en: Killer GEGLs from Outer Space
br: GEGL lazhour eus an egor etresteredel

en: _Activate Screensaver
br: _Enaouiñ ar skramm-kousk

en: _Lock Screen
br: _Prennañ ar skramm

en: Could not connect to server
br: Dibosupl eo en em lugañ d'an dafariad

en: Lock Screen
br: Prennañ ar skramm

en: Protect your computer from unauthorized use
br: Difenn hoc'h urzhiataer a-enep un implij dizaotreet

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
br: Dilugañ...

en: Log out of this session to log in as a different user
br: Dilugañ diouzh an estez-mañ evit en em lugañ dindan un anv all

en: Run Application...
br: Loc'hañ an arload...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
br: Loc'hañ un arload dre viziata un arc'had pe ziuzañ diwar ur roll

en: Search for Files...
br: Klask restroù...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
br: Lec'hiaduriñ an teulioù hag an teuliadoù war an urzhiataer-mañ dre anv pe endalc'had

en: Force Quit
br: Rediañ da guitaat

en: Force a misbehaving application to quit
br: Bountañ war un arload gant un emzalc'h fall a-benn ma'z ay kuit

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
br: Kennaskañ ouzh un dafariad...

en: Connect to a remote computer or shared disk
br: Kennaskañ ouzh un urzhiataer a-bell pe ur gantenn rannet

en: Shut Down...
br: Lazhañ...

en: Shut down the computer
br: Lazhañ an urzhiataer

en: Custom Application Launcher
br: Lañser arload personalaet

en: Create a new launcher
br: Krouiñ ul loc'her nevez

en: Application Launcher...
br: Lañser arload...

en: Copy a launcher from the applications menu
br: Eilañ ul loc'her diwar lañser an arloadoù

en: Main Menu
br: Pennroll

en: The main GNOME menu
br: Ar roll pennañ GNOME

en: Menu Bar
br: Barenn lañserioù

en: A custom menu bar
br: Ur varenn lañserioù personelaet

en: Separator
br: Dispartier

en: A separator to organize the panel items
br: Un dispartier evit renkañ elfennoù ar penel lankañ

en: A pop out drawer to store other items in
br: Un diretenn difoupus evit renkañ elfennoù all e-barzh

en: (empty)
br: (goullo)

en: query returned exception %s
br: an azgoulenn he deus degaset un nemedenn %s

en: Find an _item to add to "%s":
br: Kavout un _elfenn da ouzhpennañ e  "%s":

en: Add to Drawer
br: Ouzhpennañ d'an diretenn

en: Find an _item to add to the drawer:
br: Kavout un elfenn da ouzhpennañ d'an diretenn :

en: Add to Panel
br: Ouzhpennañ d'ar penel lankañ

en: Find an _item to add to the panel:
br: Kavout un _elfenn da ouzhpennañ d'ar penel lankañ :

en: Exception from popup_menu '%s'
br: Nemedenn a-berzh popup_menu '%s'

en: "%s" has quit unexpectedly
br: "%s" zo aet kuit gant un doare dic'hortoz

en: Panel object has quit unexpectedly
br: Ergorenn ar penel lankañ zo aet kuit gant un doare dic'hortoz

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
br: Mar adkargot un ergorenn eus ur penel lankañ e vo ouzhpennet d'ar penel en-dro ent emgefreek.

en: _Don't Reload
br: _Chom hep adkargañ

en: _Reload
br: _Adkargañ

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
br: Ar penel lankañ en deus bet ur gudenn pa oa o kargañ "%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
br: C'hoant hoc'h eus da zilemel an elfenn-mañ eus ho kefluniadur ?

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
br: N'eo ket gouest da gaout ur c'hetal mod AppletShell a-berz ar reolerezh

en: And many, many others...
br: Ha kalz, kalz reoù all...

en: The GNOME Panel
br: Penel lankañ GNOME

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
br: Dre an arload-mañ e vez lañset arloadoù all ha pourchaset mavegoù liesseurt.

en: About the GNOME Panel
br: Diwar-benn penel lankañ GNOME

en: Cannot delete this panel
br: N'eus ket tu da lemel ar penel lankañ-mañ

en: You must always have at least one panel.
br: Bepred ez eo ret deoc'h kaout ur penel lankañ da vihanañ.

en: _Add to Panel...
br: _Ouzhpennañ d'ar penel lankañ...

en: _Delete This Panel
br: _Lemel ar penel lankañ-mañ

en: _New Panel
br: Penel lankañ _nevez

en: A_bout Panels
br: Diwar-benn ar peneloù lankañ

en: Application
br: Arload

en: Application in Terminal
br: Arload en dermenell

en: Location
br: Lec'hiadur

note: Type
en: _Type:
br: _Rizh :

note: Name
en: _Name:
br: _Anv :

en: _Browse...
br: _Furchal...

note: Comment
en: Co_mment:
br: Askele_nn :

en: Choose an application...
br: Dibab un arload...

en: Choose a file...
br: Dibabit ur restr...

en: Comm_and:
br: _Urzh :

en: _Location:
br: _Lec'hiadur:

en: The name of the launcher is not set.
br: N'eo ket arventennet anv al loc'her.

en: Could not save directory properties
br: N'eo ket gouest da enrollañ perzhioù ar c'havlec'hiad

en: The name of the directory is not set.
br: N'eo ket arventennet anv ar c'havlec'hiad.

en: The command of the launcher is not set.
br: N'eo ket arventennet arc'had al loc'her.

en: The location of the launcher is not set.
br: N'eo ket arventennet lec'hiadur al loc'her.

en: Could not display help document
br: Ne oa ket tu diskouez an diell-sikour

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
br: Klikit war ur prenestr evit rediañ an arload da serriñ. Evit nullañ pouezhit war <ESC>.

en: Force this application to exit?
br: Bountañ war an arload-mañ a-benn ma kuitay ?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
br: Mar bez bountet war an arload-mañ a-benn ma kuitay e vo kollet an holl gemmoù en holl deulioù digor nad int ket bet enrollet.

en: A boolean flag to indicate whether the user's previous configuration in /apps/panel/profiles/default has been copied to the new location in /apps/panel.
br: Ur banniel boolean da venegiñ hag-eñ eo eo bet eilet kefluniadur kent an arveriad hag a oa e /apps/panel/profiles/default betek al lec'hiadur nevez e /apps/panel.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
br: Ur roll naoudioù (ID) evit ar penel lankañ. Pep naoudi a ro anv ur penel lankañ e live uhelañ. Enrollet eo an arventennoù evit pep penel e /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/applets/$(id).
br: Ur roll naoudioù (ID) evit arloadoù ar penel lankañ. Pep naoudi a ro anv arloadoù hiniennel ar penel lankañ. Enrollet eo an arventennoù evit pep arload  e /apps/panel/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
br: Ur roll naoudioù (ID) evit ergorennoù ar penel lankañ. Pep naoudi a ro anv un ergorenn hiniennel eus ar penel lankañ (d.l.e. ul lañser, un afell gwezhiañ pe afell ul lañser). Enrollet eo an arventennoù evit pep ergorenn e /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
br: Gweredekaat an embeurechuiñ er voestad emziviz "Lañsañ an arload"

en: Enable program list in "Run Application" dialog
br: Gweredekaat roll ar goulevioù er voestad emziviz "Lañsañ an arload"

en: Expand program list in "Run Application" dialog
br: Astenn roll ar goulevioù er voestad emziviz "Lañsañ an arload"

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
br: Mar gwrir e vo lakaet da vezañ hegerz an embeurechuiñ er voestad emziviz "Lañsañ an arload"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
br: Mar gwir ez eo dibunet listad an "Arloadoù anavezet" e boestad emziviz "Lañsañ un arload" pa vez digoret ar voestad. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ mard eo gwir an alc'hwez enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
br: Mar gwir ez eo lakaet listad an "Arloadoù anavezet" da vezañ hegerz e boestad emziviz "Lañsañ un arload". An alc'hwez show_program_list a vestroniañ skrammadur al listad pa vez diskouezet ar voestad emziviz.

en: Old profiles configuration migrated
br: Kefluniadur an aeladoù kozh emdizhet

en: Panel ID list
br: Roll ID-où ar penel lankañ

en: Panel applet ID list
br: Listenn ID arloadig ar penel lankañ

en: Panel object ID list
br: Listenn ID elfennoù ar penel lankañ

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
br: Ur roll IIDoù evit arloadoù hag a vo laosket a-gostez gant ar penel. Evel-se e vez miret un darn eus an arloadoù ouzh bezañ karget pe diskouezet war al lañser. Da skouer, diweredekaat an arloadig 'mini-commander', ouzhpennit 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' war ar roll. Ret eo adloc'hañ ar penel lankañ a-benn ma vo efedus.

en: Applet IIDs to disable from loading
br: IIDoù an arloadoù da virout ouzh bezañ karget

en: Autoclose drawer
br: Lakaat an diretenn da emserriñ

en: Complete panel lockdown
br: Peurbrennadur ar penel lankañ

en: Confirm panel removal
br: kadarnaad dilamadur ar penel lankañ

en: Deprecated
br: Diaotreet

en: Disable Force Quit
br: Lazhañ ar c'huitaat dre ret

en: Disable Logging Out
br: Diweredekaat an digennaskañ

en: Enable animations
br: Gweredekaat ar skeudennoù fiñv

en: Enable tooltips
br: Gweredekaat al lagadennoù tunioù

en: Highlight launchers on mouseover
br: Usskediñ al lañserioù pa dremen al logodenn a-us dezho

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
br: Ma 'z eo gwir, ur gerig a vo diskouezet a-benn goulenn kadarnaat lamadur ur penel.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
br: Mar gwir e vo serret un diretenn ent emgefreek pa gliko an arveriad war ul loc'her a zo enni.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
br: Mar gwir e vo usskedet ul loc'her pa zilec'hio an arveriad reti al logodenn dreisti.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
br: Mar gwir n'aotreo ket ar penel lankañ un arveriad da vountañ war un arload da vont kuit dre zilemel an haeziñ d'an afell Bountañ da vont kuit.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
br: Mar gwir n'aotreo ket ar penel lankañ un arveriad da zigennaskañ dre zilemel an haeziñ da enankadoù al lañser digennaskañ

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
br: Mar gwir n'aotreo ket ar penel lankañ kemmoù war kefluniadur ar penel. Koulskoude e vo ret da arloadoù hiniennel bezañ prennet marteze. Ret eo deoc'h adloc'hañ ar penel lankañ a-benn ma vo efedus.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
br: Ma'z eo gwir, lagadennoù a vez diskouezet evit elfennoù ar peneloù.

en: This key is deprecated as it cannot be used to implement proper lockdown. The /desktop/gnome/lockdown/disable_lock_screen key should be used instead.
br: Diaotreet eo an alc'hwez-mañ ken na vez ket arveret da geflouerañ ar prennañ gant un doare dik. Gwell e vefe ober gant an alc'hwez /desktop/gnome/lockdown/disable_lock_screen kentoc'h.

en: Browse and run installed applications
br: Furchal ha loc'hañ an arloadoù staliet

en: Access documents, folders and network places
br: Tizhout an teulioù, an teuliadoù hag ar plasoù rouedad

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
br: Kemmañ stumm hag emzalc'h ar burev, kaout skoazell, pe zigennaskañ

en: Applications
br: Arloadoù

en: _Edit Menus
br: _Kemmañ al lañserioù

en: Bookmarks
br: Sinedoù

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
br: Digeriñ '%s'

en: Unable to scan %s for media changes
br: N'eo ket gouest da c'hwilerviñ %s evit klask kemmoù a-fet mediaoù

en: Rescan %s
br: Adc'hwilerviñ %s

en: Unable to mount %s
br: N'eo ket gouest da sevel %s

en: Mount %s
br: Sevel %s

en: Removable Media
br: Media helam

en: Network Places
br: Plasoù kenrouedad

en: Open your personal folder
br: Digeriñ ho teuliad personel

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
br: Burev

en: Open the contents of your desktop in a folder
br: Digeriñ endalc'hadoù ho purev en un teuliad

en: Places
br: Berradennoù

en: System
br: Reizhiad

note: keep those strings in sync with the ones in * panel-action-button.c Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
br: Dilugañ %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
br: Dilugañ %s diouzh an estez-mañ evit en em lugañ dindan un anv all

en: Action button type
br: Doare afell oberiañ

en: Applet Bonobo IID
br: IID an arloadig Bonobo

en: Icon used for object's button
br: Arlun implijet evit afell an elfenn

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
br: Mar gwir ez eo arveret an alc'hwez custom_icon evel un arlun personelaet evit an afell. Mar diwir ez eo laosket a-gostez. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ mard eo an alc'hwez object_type un "ergorenn al lañser" pe "ergorenn an diretenn".

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
br: Mar gwir ez eo arveret an alc'hwez menu_path ma tlefe bezañ savet endalc'hadoù al lañser drezi. Mar diwir ez eo laosket an alc'hwez menu_path a-gostez. Talvoudus eo an alc'hwez ma talv an alc'hwez object_type da "ergorenn al lañser".

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
br: Mar gwir ez eo jubennet lec'hiadur an ergorenn daveel gant tu dehou (pe draoñ mar a-serzh) riblenn ar penel lankañ.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
br: Mar gwir ne vo ket dilec'hiet an arloadig gant an arveriad hep bezañ dibrennet an ergorenn da gentañ en ur ober gant elfenn al lañser "Dibrennañ".

en: Interpret position relative to bottom/right edge
br: Jubenniñ lec'hiadur daveel gant riblenn en traoñ/an tu dehou

en: Launcher location
br: Lec'hiadur al loc'her

en: Lock the object to the panel
br: Stagañ an elfenn war ar penel lankañ

en: Menu content path
br: Treug endalc'had al lañser

en: Object's position on the panel
br: Lec'hiadur an elfenn war ar penel lankañ

en: Panel attached to drawer
br: Penel lankañ stag ouzh an diretenn

en: Panel object type
br: Tizh elfenn ar penel lankañ

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
br: Naoudi (ID) keflouerañ Bonobo eus an arloadig - d.l.e. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". Talvoudus eo an alc'hwez-mañ mard talv an alc'hwez object_type da "arloadig-bonobo".

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
br: Ar rizh gwezhiañ diskouezet gant an afell-mañ. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "prennañ", "digennaskañ", "loc'hañ", "klask" ha "tapadenn skramm". Talvoudus eo an alc'hwez-mañ ma talv an alc'hwez object_type da "arloadig gwezhiañ".

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
br: Naoudi ar penel lankañ staget ouzh an diretenn-mañ. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ ma talv an alc'hwez object_type da "ergorenn an diretenn".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
br: Naoudi ar penel e live uhelañ gant an ergorenn-mañ ennañ.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
br: Lec'hiadur ar restr mod .desktop o teskrivañ al loc'her. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ ma talv an alc'hwez object_type da "ergorenn al loc'her".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
br: Lec'hiadur ar skeudenn arveret evel arlun evit afell an ergorenn.  Talvoudus eo an alc'hwez-mañ ma talv an alc'hwez object_type da "ergorenn an diretenn" pe "ergorenn al lañser" ha mard eo gwir an alc'hwez use_custom_icon.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
br: An treug ma 'z eo savet endalc'hadoù al lañser dioutañ. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ mard eo gwir an alc'hwez use_menu_path ha ma talv an alc'hwez object_type da "ergorenn al lañser".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
br: Lec'hiadur eus ergorenn ar penel. Erspizet eo al lec'hiadur gant an niver a bikselioù diouzh riblenn a-gleiz (pe krec'h mar a-serzh) ar penel.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
br: An destenn da skrammañ en ul lagadenn evit an diretenn-mañ pe al lañser-mañ. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ ma talv an alc'hwez object_type da "ergorenn an diretenn" pe "ergorenn al lañser".

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
br: Rizh ergorenn ar penel-mañ. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "ergorenn an diretenn", "ergorenn al lañser", "ergorenn al loc'her", "arload bonobo", "arload gwezhiañ" ha "barrenn al lañser".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
br: Lagadennoù diskouezet evit un diretenn pe ul lañser

en: Toplevel panel containing object
br: Penel e live uhelañ gant ergorennoù ennañ

en: Use custom icon for object's button
br: Implij un arlun personelaet evit afell an elfenn

en: Use custom path for menu contents
br: Arverañ an treug personelaet evit endalc'hadoù al lañserioù

en: Error reading GConf string value '%s': %s
br: Fazi e-pad ma oa o lenn gwerzh '%s' hedad GConf : %s

note: we need to do this since the key was added in 2.19 and   			 * the default value returned when the key is not set       			 * (for people coming from older versions) is 0, which      			 * is not what we want.
en: Error reading GConf integer value '%s': %s
br: Fazi e-pad ma oa o lenn gwerzh kevan '%s' GConf : %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
br: Arventennet eo bet ar penel lankañ '%s' a-benn ma vo skrammet war ar skramm %d na c'hell ket bezañ implijet evit poent. Ne vo ket karget ar penel-se neuze.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
br: Fazi e-pad ma oa o lenn gwerzh '%s' boolean GConf : %s

[ctx: Orientation]
en: Top
br: Krec'h

[ctx: Orientation]
en: Bottom
br: Traoñ

[ctx: Orientation]
en: Left
br: Tu kleiz

[ctx: Orientation]
en: Right
br: Tu dehoù

en: Drawer Properties
br: Perzhioù an diretenn

en: Unable to load file '%s': %s.
br: N'eo ket gouest da gargañ ar restr '%s' : %s.

en: Could not display properties dialog
br: Ne oa ket tu da ziskouez kendiviz ar perzhioù

en: <small>Opaque</small>
br: <small>Divoull</small>

en: <small>Transparent</small>
br: <small>Treuzwelus</small>

en: Arro_ws on hide buttons
br: Bir_où war an afelloù-kuzhat

en: Background
br: Drekleur

en: Background _image:
br: Skeudenn an _drekleur:

en: Co_lor:
br: _Liv :

en: E_xpand
br: Ast_enn

en: Image Background Details
br: Munudoù skeudenn an drekleur

en: Panel Properties
br: Perzhioù ar penel lankañ

en: Pick a color
br: Dibab ul liv

en: Rotate image when panel is _vertical
br: Treiñ ar skeudenn pa vez ar penel lankañ a-_blom

en: S_tyle:
br: S_til :

en: Select background
br: Diuz an drekleur

en: Show hide _buttons
br: Diskouez an afelloù-kuzhat

en: Solid c_olor
br: _Liv unvan

en: Some of these properties are locked down
br: Prennet eo ul lod eus ar perzhioù-mañ.

en: St_retch
br: Ad_ventañ

en: _Autohide
br: _Emguzhañ

en: _Icon:
br: _Arlun :

en: _None (use system theme)
br: _Hini ebet (implij neuz ar reizhiad)

en: _Orientation:
br: _Reteradur :

en: _Scale
br: _Skeul

en: _Size:
br: _Ment :

en: _Tile
br: _Titl

en: pixels
br: piksel

en: Could not open recently used document "%s"
br: Ne oa ket tu da zigeriñ an diell nevez-implijet "%s"

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
br: Un darvoud pe ur fazi dianav a zo c'hoarvezet en ur glask da zigeriñ "%s".

en: Clear the Recent Documents list?
br: Naetaat roll an dielloù nevez-implijet?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
br: Mar bez skarzhet roll an teulioù nevez a-walc'h e vo skazhet :
    • An holl elfennoù diwar ar verradenn → Teulioù nevez a-walc'h.
    • An holl elfennoù diwar roll an teulioù nevez a-walc'h en holl arloadoù.

en: Clear Recent Documents
br: Naetaat an dielloù nevez-implijet

en: Recent Documents
br: Dielloù nevez-implijet

en: Clear Recent Documents...
br: Skarzhañ an teulioù nevez a-walc'h...

en: Clear all items from the recent documents list
br: Naetaat pep tra eus ar roll dielloù nevez-implijet

en: Could not run command '%s'
br: Ne oa ket tu da seveniñ an urzh '%s'

en: Could not convert '%s' from UTF-8
br: Ne oa ket tu amdreiñ '%s' eus UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
br: Dibabit ur restr da ouzhpennñ en urzhiad...

en: Select an application to view its description.
br: Dibabit un arload evit gwelout e zisplegadenn.

en: Will run command: '%s'
br: A seveno an urzhiad: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
br: Ar roll URI lakaet er vestad emziviz loc'h zo fall e ventrezh (%d) pe e hirder (%d)

en: Could not display run dialog
br: Ne oa ket tu da ziskouez ar c'hendiviz-seveniñ

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
br: Klikañ war an afell-mañ da gerc'hat ur restr da ouzhpennañ d'an hedad arc'hañ.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
br: Klikañ war an afell-mañ a-benn erounit an arload diuzet pe an arc'had er maez enankañ.

en: Command icon
br: Arlun an urzhiad

en: List of known applications
br: Roll an arloadoù anavezet

en: Run Application
br: Loc'hañ d'an arload

en: Run in _terminal
br: Seveniñ en _dermenell

en: Run with _file...
br: Loc'hañ gant ur _restr...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
br: Dibabit al log-mañ evit lañsiñ an urzhiad e prenestr un dermenell.

en: Show list of known _applications
br: Diskouez roll an _arloadoù anavezet

en: The icon of the command to be run.
br: Arlun an urzh en deus da vezañ lañset.

en: _Run
br: _Seveniñ

en: _Force quit
br: _Rediañ da guitaat

en: C_lear
br: _Diverkañ

en: D_on't Delete
br: _Chom hep lemel

en: Hide Panel
br: Kuzhat ar penel lankañ

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
br: Penel e riblenn astennet e krec'h

en: Top Centered Panel
br: Penel kreizet e krec'h

en: Top Floating Panel
br: Penel war neuñv e krec'h

en: Top Edge Panel
br: Penel e riblenn e krec'h

en: Bottom Expanded Edge Panel
br: Penel e riblenn astennet en traoñ

en: Bottom Centered Panel
br: Penel kreizet en traoñ

en: Bottom Floating Panel
br: Penel war neuñv en traoñ

en: Bottom Edge Panel
br: Penel e riblenn en traoñ

en: Left Expanded Edge Panel
br: Penel e riblenn astennet war an tu kleiz

en: Left Centered Panel
br: Penel kreizet war an tu kleiz

en: Left Floating Panel
br: Penel war neuñv war an tu kleiz

en: Left Edge Panel
br: Penel e riblenn war an tu kleiz

en: Right Expanded Edge Panel
br: Penel e riblenn astennet war an tu dehou

en: Right Centered Panel
br: Penel kreizet war an tu dehou

en: Right Floating Panel
br: Penel war neuñv war an tu dehou

en: Right Edge Panel
br: Penel e riblenn war an tu dehou

en: Animation speed
br: Tizh ar bliverezh

en: Automatically hide panel into corner
br: Kuzhañ ar penel lankañ er c'horn ent emgefreek

en: Background color
br: Liv an drekleur

en: Background color opacity
br: Demerez liv an drekleur

en: Background image
br: Skeudenn an drekleur

en: Background type
br: Neuz an drekleur

en: Center panel on x-axis
br: Kreizañ ar penel war an ahel-x

en: Center panel on y-axis
br: Kreizañ ar penel war an ahel-y

en: Enable arrows on hide buttons
br: Enaouiñ ar biroù war an afelloù-kuzhat

en: Enable hide buttons
br: Enaouiñ an afelloù-kuzhat

en: Expand to occupy entire screen width
br: Astenn a-benn ma vo leugnet led ar skramm en e bezh

en: Fit image to panel
br: Lakaat ar skeudenn da genglotañ gant ar penel lankañ

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
br: Mar gwir e vo lec'hiet biroù war an afelloù kuzhañ. Talvoudus eo an alc'hwez-mañmard eo gwir an alc'hwez enable_buttons.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
br: Mar gwir, lec'hiet e vo afelloù da bep tu ar panel lankañ. An afelloù a vo arveret da zilec'hiañ ar penel ouzh riblenn ar skramm, o leuskel un afell hepken da vezañ gwelet.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
br: Mar gwir, ar c'huzhañ hag an diskouez eus ar penel a vo fiñvek kentoc'h eget mont war wel a daol trumm.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
br: Mar gwir e vo c'hwelet skeudenn an drekleur pa vo reteraet ar penel a-serzh.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
br: Mar gwir e vo skeulaet ar skeudenn (o virout keñver neuz ar skeudenn) e-keñver sav ar penel (mar a-zremm).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
br: Mar gwir e vo skeulaet ar skeudenn e-keñver mentoù ar penel. Ne vo ket miret keñver neuz ar skeudenn.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
br: Mar gwir ez eo kuzhet ar penel lankañ en ur c'horn eus ar skramm pa guita ar reti maez ar penel. Dilec'hiañ ar reti war ar c'horn-mañ en-dro hag ar penel a ya war wel en-dro.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
br: Mar gwir ez ac'hub ar penel led ar skramm en e bezh (sav mard eo ur penel a-serzh). Gant ar mod-mañ e vez lec'hiet ar penel ouzh riblenn ar skramm. Mar diwir e vo ar penel bras a-walc'h a-benn azasaat an arloadoù, al loc'herioù hag afelloù ouzh ar penel.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
br: Mar gwir ez eo laosket alc'hwezioù x hag ahelioù-x (ledenn) ha lakaet eo ar penel lankañ e kreiz ledenn ar skramm. Mar bez admentet ar penel lankañ e chomo war al lec'h-mañ - d.l.e. kreskiñ a ray ar penel a bep tu. Mar diwir ez erspiz alc'hwezioù x hag ahelioù-x (ledenn) lec'hiadur ar penel lankañ.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
br: Mar gwir ez eo laosket alc'hwezioù y hag ahelioù-y (hedenn) ha lakaet eo ar penel lankañ e kreiz hedenn ar skramm. Mar bez admentet ar penel lankañ e chomo war al lec'h-mañ - d.l.e. kreskiñ a ray ar penel a bep tu. Mar diwir ez erspiz alc'hwezioù y hag ahelioù-y (hedenn) lec'hiadur ar penel lankañ.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
br: Gant ur c'hefluniadur Xinerama hoc'h eus tro da gaout peneloù war pep skramm hiniennel. An alc'hwez-mañ a ro naoudi ar skramm bremanel ma 'z eo skrammet ar penel warnañ.

en: Name to identify panel
br: Anv evit anavezout ar penel lankañ

en: Panel autohide delay
br: Koulzad emguzhat ar penel lankañ

en: Panel autounhide delay
br: Dale evit emziskouez ar penel lankañ

en: Panel orientation
br: Reteradur ar penel lankañ

en: Panel size
br: Ment ar penel lankañ

en: Rotate image on vertical panels
br: C'hwelañ ar skeudenn war ar peneloù a-serzh

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
br: Erspizañ a ra liv an drekleur evit ar penel lankañ gant ur mod #RGG.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
br: Erspizañ a ra ar restr da arverañ evit skeudenn an drekleur. Mar bez ur sanell alfa er skeudenn e vo savet ul liesparzh gant skeudenn drekleur ar burev.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
br: Erspizañ a ra an niver a milieilennoù dale ez eus etre ar mare ma 'z a ar reti war maez ar panel hag ar mare ma 'z eo skrammet en-dro. Talvoudus eo an alc'hwez mard eo gwir an alc'hwez auto_hide.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
br: Erspizañ a ra an niver a milieilennoù dale ez eus etre ar mare ma 'z a ar reti er- maez eus maez ar panel hag ar mare ma 'z eo kuzhet ent emgefreek. Talvoudus eo an alc'hwez mard eo gwir an alc'hwez auto_hide.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
br: Erspizañ a ra an niver a bikselioù hewel pa vez kuzhet ar penel gant un doare emgefreek en ur c'horn. Talvoudus eo an alc'hwez mard eo gwir an alc'hwez auto_hide.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
br: Erspizañ a ra demerez mentrezh liv an drekleur. Ma n'eo ket demer al liv penn da benn (ur werzh bihanoc'h eget 65535) e vo savet ul liesparzh gant skeudenn drekleur ar burev.

en: Stretch image to panel
br: Ledanaat ar skeudenn war ar penel lankañ

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
br: Sav (led evit ur penel lankañ a-serzh) ar penel. E-kerz an erounit e vo despizet gant ar penel un vent izek diazezet war ment an nodrezhoù ha menegerioù all. Lakaet eo ar vent uc'hek d'ur c'hard eus sav ar skramm (pe led).

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
br: Lec'hiadur ar penel lankañ a-hed an ahel-x (ledenn), o tedaouiñ diwar tu dehou ar skramm. Mar arventennet da -1 e vo leuskel ar werzh a-gostez ha gwerzh an alc'hwez x a vo arveret. Mar bez ar werzh brasoc'h eget 0  e vo leuskel ar werzh x a-gostez. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ er mod diastenn. En ur mod astennet e vo leuskel ar an alc'hwez a-gostez ha lec'hiet e vo ar penel lankañ ouzh riblenn ar skramm erspizet gant alc'hwez ar reteradur.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
br: Lec'hiadur ar penel lankañ a-hed an ahel-x (ledenn). Talvoudus eo an alc'hwez-mañ er mod diastenn. En ur mod astennet e vo leuskel ar an alc'hwez a-gostez ha lec'hiet e vo ar penel lankañ ouzh riblenn ar skramm erspizet gant alc'hwez ar reteradur.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
br: Lec'hiadur ar penel lankañ a-hed an ahel-y (hedenn), o tedaouiñ diwar traoñ ar skramm. Mar arventennet da -1 e vo leuskel ar werzh a-gostez ha gwerzh an alc'hwez y a vo arveret. Mar bez ar werzh brasoc'h eget 0  e vo leuskel ar werzh y a-gostez. Talvoudus eo an alc'hwez-mañ er mod diastenn. En ur mod astennet e vo leuskel ar an alc'hwez a-gostez ha lec'hiet e vo ar penel lankañ ouzh riblenn ar skramm erspizet gant alc'hwez ar reteradur.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
br: Lec'hiadur ar penel lankañ a-hed an ahel-y (hedenn). Talvoudus eo an alc'hwez-mañ er mod diastenn. En ur mod astennet e vo leuskel ar an alc'hwez a-gostez ha lec'hiet e vo ar penel lankañ ouzh riblenn ar skramm erspizet gant alc'hwez ar reteradur.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
br: Reteradur ar penel. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "krec'h", "traoñ", 	u kleiz", "tu dehou". Gant ar mod astennet ez erspiz an alc'hwez war peseurt riblenn skramm emañ ar penel lankañ. Gant ar mod diastennet n'eo ket an difoc'h etre "krec'h" ha "traoñ" ken pouezus - an eil hag egile a veneg ez eo ur penel a-zremm - met titouroù talvoudus a roont a-zivout emzalc'h elfennoù zo eus ar penel. Da skouer, gant ur penel "krec'h" e tifluko afell ul lañser dindan ar penel,  ur penel "traoñ" e tifluko afell ul lañser a-us d'ar penel.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
br: An tizh ma tegouezho bliverezhioù ar penel drezañ. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ zo "gorrek", "krenn", "buan". Talvoudus eo an alc'hwez-mañ mard eo gwir an alc'hwez enable_animations.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
br: Un anv den helenn a vez arveret ganeoc'h eo hennezh. E bal pennañ a dalv da ditl prenestr ur penel, pezh a zo talvoudus pa vez merdeet e-touez peneloù.

en: Visible pixels when hidden
br: Pikseloù hewel p'eo kuzh

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
br: Peseurt rizh drekleur da arverañ evit ar penel lankañ-mañ. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ "gtk" - arveret e vo widjed GTK+, "liv" dre ziouer - an alc'hwez color a vo arveret evel liv an  drekleur pe "skeudenn" - arveret e vo evel drekleur ar skeudenn erspizet gant an alc'hwez image.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
br: Gant ur c'hefluniadur dre liesskrammoù e c'hallit kaout peneloù war bep a skramm hiniennel. An alc'hwez-mañ a laka un naoudi ar skramm bremanel ma 'z eo skrammet ar penel warnañ.

en: X co-ordinate of panel
br: Ledenn ar penel lankañ

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
br: Ledenn ar penel lankañ, o kregiñ diouzh tu dehou ar skramm

en: X screen where the panel is displayed
br: Ar skramm X ma vez skrammet ar penel lankañ

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
br: Ar skramm Xinerama ma vez skrammet ar penel lankañ

en: Y co-ordinate of panel
br: Hedenn ar penel lankañ

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
br: Hedenn ar penel lankañ, o kregiñ diouzh traoñ ar skramm

en: Icon '%s' not found
br: Arlun '%s' ebet kavet

en: Could not execute '%s'
br: Ne oa ket tu da loc'hañ '%s'

en: file
br: restr

en: Home Folder
br: Renkell ar gêr

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
br: Reizhiad restroù

en: Search
br: Klask

en: Open URL: %s
br: Digeriñ an URL : %s

en: Delete this drawer?
br: Lemel an diretenn-mañ?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
br: Pa lemer un diretenn, e koller an diretenn 
    hag e neuziadoù.

en: Delete this panel?
br: Lemel ar penel lankañ-mañ?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
br: Pa ziverker ur penel lankañ e koller ar penel 
    hag e arventennoù.

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
br: Un eeun a arload evit prouadiñ penel lankañ GNOME-2.0

en: Test Bonobo Applet
br: Programmig testa Bonobo

en: Test Bonobo Applet Factory
br: Labouradeg an arload da brouadiñ Bonobo

en: Specify an applet IID to load
br: Erspizañ un arload IID da gargañ

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
br: Erspizañ ul lec'hiadur evit gconf ma vo kadavet gwellvezioù an arloadig ennañ

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
br: Erspizañ ment orinel an arloadig (bihan bihan, krenn, bras, h.a.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
br: Erspizañ reteradur orinel an arloadig (krec'h, traoñ, war an tu kleiz pe zehou)

[ctx: Size]
en: XX Small
br: Bihan bihan

[ctx: Size]
en: X Small
br: Bihan a-walc'h

[ctx: Size]
en: Small
br: Bihan

[ctx: Size]
en: Medium
br: Krenn

[ctx: Size]
en: Large
br: Bras

[ctx: Size]
en: X Large
br: Bras a-walc'h

[ctx: Size]
en: XX Large
br: Bras bras

en: Failed to load applet %s
br: Ne oa ket tu da gargañ an arloadig %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
br: Maveg da brouadiñ an arloadoù

en: _Applet:
br: _Arloadig :

en: _Prefs Dir:
br: _Gwellvezioù ar c'havlec'hiad :
