gnome-panel master - en to cs translation catalogue (522 entries)

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
cs: %H:%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
cs: %e. %b

en: Tasks
cs: Úkoly

en: Edit
cs: Upravit

en: All Day
cs: Celý den

en: Appointments
cs: Události

en: Birthdays and Anniversaries
cs: Narozeniny a výročí

en: Weather Information
cs: Informace o počasí

en: Locations
cs: Umístění

en: Calendar
cs: Kalendář

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M:%S %p
cs: %H:%M:%S

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
cs: %a, %e. %B

note: Show date in tooltip. Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
cs: %A, %e. %B (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
cs: Kliknutím se skryjí události a úkoly

en: Click to view your appointments and tasks
cs: Kliknutím se zobrazí události a úkoly

en: Click to hide month calendar
cs: Kliknutím se skryje měsíční kalendář

en: Click to view month calendar
cs: Kliknutím se zobrazí měsíční kalendář

en: Computer Clock
cs: Počítačové hodiny

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M:%S %p
cs: %H:%M:%S

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M %p
cs: %H:%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
cs: %A, %e. %B %Y

en: Failed to open the time settings
cs: Selhalo otevření nastavení času

en: _Preferences
cs: Př_edvolby

en: Copy _Time
cs: Kopírova_t čas

en: Copy _Date
cs: Kopírovat _datum

en: Ad_just Date & Time
cs: _Upravit datum a čas

en: Custom format
cs: Vlastní formát

en: Choose Location
cs: Vybrat umístění

en: Edit Location
cs: Upravit umístění

en: City Name
cs: Název města

en: City Time Zone
cs: Časové pásmo města

en: 24 hour
cs: Dvacetičtyřhodinové

en: UNIX time
cs: Unixový čas

en: Internet time
cs: Internetový čas

en: Custom _format:
cs: Vlastní _formát:

en: <i>(optional)</i>
cs: <i>(volitelné)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
cs: <small><i>Napište název města, regionu nebo země, a poté vyberte ze seznamu odpovídající položku.</i></small>

en: Clock Format
cs: Formát hodin

en: Clock Preferences
cs: Předvolby hodin

en: Display
cs: Zobrazení

en: East
cs: Východ

en: General
cs: Obecné

en: L_atitude:
cs: Zeměpisná šířk_a:

en: L_ongitude:
cs: Z_eměpisná délka:

en: North
cs: Sever

en: Panel Display
cs: Zobrazení panelu

en: Show _temperature
cs: Zo_brazit teplotu

en: Show _weather
cs: Z_obrazit počasí

en: Show seco_nds
cs: Zobrazit _sekundy

en: Show the _date
cs: Zobrazit _datum

en: South
cs: Jih

en: Time _Settings
cs: Nas_tavení času

en: Weather
cs: Počasí

en: West
cs: Západ

en: _12 hour format
cs: _12hodinový formát

en: _24 hour format
cs: _24hodinový formát

en: _Location Name:
cs: Náz_ev umístění:

en: _Pressure unit:
cs: Jednotk_a tlaku:

en: _Temperature unit:
cs: Jednotka _teploty:

en: _Timezone:
cs: Č_asové pásmo:

en: _Visibility unit:
cs: Jednotka _viditelnosti:

en: _Wind speed unit:
cs: Jednotka _rychlosti větru:

en: A list of locations to display in the calendar window.
cs: Seznam umístění, který se má zobrazovat v okně kalendáře.

en: Custom format of the clock
cs: Vlastní formát hodin

en: Expand list of appointments
cs: Rozbalit seznam událostí

en: Expand list of birthdays
cs: Rozbalit seznam narozenin

en: Expand list of locations
cs: Rozbalit seznam umístění

en: Expand list of tasks
cs: Rozbalit seznam úkolů

en: Expand list of weather information
cs: Rozbalit seznam informací o počasí

en: Hour format
cs: Formát hodin

en: If true, display a weather icon.
cs: Je-li zapnuto, zobrazovat ikonu počasí.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
cs: Je-li zapnuto, zobrazovat v hodinách kromě času i datum.

en: If true, display seconds in time.
cs: Je-li zapnuto, zobrazovat v čase sekundy.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
cs: Je-li zapnuto, rozbalovat v kalendáři seznam událostí.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
cs: Je-li zapnuto, rozbalovat v kalendáři seznam narozenin.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
cs: Je-li zapnuto, rozbalovat v okně kalendáře seznam umístění.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
cs: Je-li zapnuto, rozbalovat v kalendáři seznam úkolů.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
cs: Je-li zapnuto, rozbalovat v kalendáři seznam informací o počasí.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
cs: Je-li zapnuto, zobrazovat datum v místní nápovědě, když je myš nad hodinami.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
cs: Je-li zapnuto, zobrazovat teplotu vedle ikony počasí.

en: If true, show week numbers in the calendar.
cs: Je-li zapnuto, zobrazovat v kalendáři čísla týdnů.

en: List of locations
cs: Seznam umístění

en: Show date in clock
cs: Zobrazovat v hodinách datum

en: Show date in tooltip
cs: Zobrazovat datum v místní nápovědě

en: Show temperature in clock
cs: Zobrazovat v hodinách teplotu

en: Show time with seconds
cs: Zobrazovat v čase sekundy

en: Show weather in clock
cs: Zobrazovat v hodinách počasí

en: Show week numbers in calendar
cs: Zobrazovat v kalendáři čísla týdnů

en: Speed unit
cs: Jednotky rychlosti

en: Temperature unit
cs: Jednotky teploty

en: The unit to use when showing temperatures.
cs: Jednotka, která se má použít při zobrazování teplot.

en: The unit to use when showing wind speed.
cs: Jednotka, která se má použít při zobrazování rychlosti větru.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.22 with the use of an internal time configuration tool. The schema is retained for compatibility with older versions.
cs: Použití tohoto klíče bylo v GNOME 2.22 nahrazeno vnitřním konfiguračním nástrojem. Schéma bylo ponecháno z důvodu kompatibility se staršími verzemi.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.28 in favour of the use of timezones. The schema is retained for compatibility with older versions.
cs: Použití tohoto klíče je v GNOME 2.28 nahrazeno časovými pásmy. Schéma bylo ponecháno kvůli kompatibilitě se staršími verzemi.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
cs: Použití tohoto klíče je v GNOME 2.6 nahrazeno klíčem „format“. Schéma bylo ponecháno kvůli kompatibilitě se staršími verzemi.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
cs: Tento klíč určuje formát používaný appletem hodin, když je klíč format nastaven na „custom“. K získání konkrétního formátu můžete použít specifikátory převodu, kterým rozumí strftime(). Více informací viz manuál k strftime().

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
cs: Tento klíč určuje formát hodin používaný appletem hodin. Možné hodnoty jsou „12-hour“, „24-hour“, „internet“, „unix“ a „custom“. Je-li klíč nastaven na „internet“, budou hodiny zobrazovat internetový čas. Systém internetového času dělí den do 1000 „úderů“. V tomto systému nejsou žádná časová pásma, takže čas je všude na světě stejný. Je-li klíč nastaven na „unix“, budou hodiny zobrazovat čas v sekundách od epoch, tj. 1. 1. 1970. Je-li klíč nastaven na „custom“, budou hodiny zobrazovat čas podle formátu určeného v klíči custom_format.

en: Time configuration tool
cs: Nástroj na nastavení času

en: Use Internet time
cs: Používat internetový čas

en: Use UNIX time
cs: Používat unixový čas

en: Use UTC
cs: Používat UTC

en: Failed to set the system timezone
cs: Nezdařilo se nastavení systémového časového pásma

en: <small>Set...</small>
cs: <small>Nastavit…</small>

en: <small>Set</small>
cs: <small>Nastavit</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
cs: Nastavit umístění pro tento počítač jako aktuální a použít odpovídající časové pásmo

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
cs: Neznámé

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
cs: %s, pocitově %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
cs: Východ Slunce: %s / západ Slunce: %s

en: Could not display help document '%s'
cs: Nelze zobrazit dokument nápovědy „%s“

en: Error displaying help document
cs: Chyba při zobrazování dokumentu nápovědy

en: Clock
cs: Hodiny

en: Clock Applet Factory
cs: Generátor apletu Hodiny

en: Factory for clock applet
cs: Generátor pro aplet hodin

en: Get the current time and date
cs: Získat aktuální čas a datum

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
cs: Varování: Tento příkaz vypadá, že by mohl být použitelný.
    Jelikož se jedná o nepoužitelný applet, možná jste se spletli.
    Doporučuje se nepoužívat %s k ničemu, co by
    mohlo tento applet učinit „praktickým“ či užitečným.

en: %s the Fish
cs: Ryba %s

en: %s the Fish, a contemporary oracle
cs: Ryba %s, soudobá věštkyně

en: Unable to locate the command to execute
cs: Nelze nalézt program, který se má spustit

en: %s the Fish Says:
cs: Ryba %s říká:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
cs: Nelze číst výstup příkazu
    
    Podrobnosti: %s

en: _Speak again
cs: Pro_mluvit znovu

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
cs: Nastavený příkaz nefunguje a byl nahrazen: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
cs: Nelze spustit „%s“
    
    Podrobnosti: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
cs: Nelze číst z „%s“
    
    Podrobnosti: %s

en: The water needs changing
cs: Je potřeba vyměnit vodu

en: Look at today's date!
cs: Mrkněte na dnešní datum!

en: %s the Fish, the fortune teller
cs: Ryba %s, věštkyně

en: Animation
cs: Animace

en: Co_mmand to run when clicked:
cs: Příkaz, který spustit _při kliknutí:

en: Fish Preferences
cs: Předvolby ryby

en: _Name of fish:
cs: _Jméno ryby:

en: _Pause per frame:
cs: Prodleva _mezi políčky:

en: _Rotate on vertical panels
cs: N_a svislém panelu otočit

en: seconds
cs: sekund

en: Display a swimming fish or another animated creature
cs: Zobrazit plavající rybu nebo jinou animovanou potvoru

en: Fish
cs: Ryba

en: From Whence That Stupid Fish Came
cs: Odkud tato otravná ryba přišla

en: Wanda Factory
cs: Generátor apletu Wanda

en: Panel Notification Area
cs: Oznamovací oblast na panelu

en: Area where notification icons appear
cs: Oblast, ve které se objevují oznamovací ikony

en: Factory for notification area
cs: Generátor pro oznamovací oblast

en: Notification Area
cs: Oznamovací oblast

en: Notification Area Factory
cs: Generátor oznamovací oblasti

en: Factory for the window navigation related applets
cs: Generátor pro aplety vztahující se k navigaci v oknech

en: Hide application windows and show the desktop
cs: Skrýt okna aplikací a zobrazit pracovní plochu

en: Show Desktop
cs: Zobrazit pracovní plochu

en: Switch between open windows using a menu
cs: Přepnout mezi otevřenými okny pomocí nabídky

en: Switch between open windows using buttons
cs: Přepnout mezi otevřenými okny pomocí tlačítek

en: Switch between workspaces
cs: Přepnout mezi pracovními plochami

en: Window List
cs: Seznam oken

en: Window Navigation Applet Factory
cs: Generátor apletu navigace v oknech

en: Window Selector
cs: Výběr oken

en: Workspace Switcher
cs: Přepínač pracovních ploch

en: Failed to load %s: %s
cs: Nelze načíst %s: %s

en: Icon not found
cs: Ikona nenalezena

en: Click here to restore hidden windows.
cs: Skrytá okna obnovíte kliknutím zde.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
cs: Kliknutím zde skryjete všechna okna a zobrazíte pracovní plochu.

en: Show Desktop Button
cs: Tlačítko Zobrazit pracovní plochu

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
cs: Váš správce oken nepodporuje tlačítko „Zobrazit pracovní plochu“, nebo správce oken neběží.

en: Group windows when _space is limited
cs: Seskupovat okna, je-li málo _místa

en: Restore to current _workspace
cs: O_bnovovat na aktuální pracovní plochu

en: Restore to na_tive workspace
cs: Obnovovat na _původní pracovní plochu

en: Restoring Minimized Windows
cs: Obnovování minimalizovaných oken

en: Sh_ow windows from current workspace
cs: Zobrazovat okna z _aktuální pracovní plochy

en: Show windows from a_ll workspaces
cs: Zobrazovat okna ze _všech pracovních ploch

en: Window Grouping
cs: Seskupování oken

en: Window List Content
cs: Obsah seznamu oken

en: Window List Preferences
cs: Předvolby seznamu oken

en: _Always group windows
cs: Vždy _seskupovat okna

en: _Never group windows
cs: _Nikdy neseskupovat okna

en: rows
cs: řádcích

en: columns
cs: sloupců

en: Number of _workspaces:
cs: Počet _pracovních ploch:

en: Show _all workspaces in:
cs: Zobrazovat _všechny pracovní plochy v:

en: Show _only the current workspace
cs: Zobrazovat jen _aktuální pracovní plochu

en: Show workspace _names in switcher
cs: Z_obrazovat názvy pracovních ploch v přepínači

en: Switcher
cs: Přepínač

en: Workspace Names
cs: Názvy pracovních ploch

en: Workspace Switcher Preferences
cs: Předvolby přepínače pracovních ploch

en: Workspace na_mes:
cs: Názvy pra_covních ploch:

en: Workspaces
cs: Pracovní plochy

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
cs: Ryba bez jména je pěkně hloupá ryba. Oživte svou rybu tím, že ji pojmenujete.

en: Command to execute on click
cs: Příkaz spouštěný po kliknutí

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
cs: Je-li zapnuto, bude animace ryby na svislých panelech zobrazena s otočením.

en: Pause per frame
cs: Prodleva mezi políčky

en: Rotate on vertical panels
cs: Na svislém panelu otočit

en: The fish's animation pixmap
cs: Obrázek animace ryby

en: The fish's name
cs: Jméno ryby

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
cs: Tento klíč určuje příkaz, se kterým bude učiněn pokus o spuštění po kliknutí na rybu.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
cs: Tento klíč určuje název souboru obrázku, který bude použit k animaci zobrazované v appletu ryby, relativně k adresáři obrázků.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
cs: Tento klíč určuje počet sekund, po který bude každé políčko zobrazeno.

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
cs: Určuje, kdy seskupovat okna jedné aplikace v seznamu oken. Možné hodnoty jsou „never“ (nikdy), „auto“ (automaticky), a „always“ (vždy).

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
cs: Je-li zapnuto, zobrazuje seznam oken okna ze všech pracovních ploch. V opačném případě zobrazuje jen okna z aktuální pracovní plochy.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
cs: Je-li zapnuto, okno se při zrušení minimalizace přesune na aktuální pracovní plochu. V opačném případě se přepne na pracovní plochu okna.

en: Move windows to current workspace when unminimized
cs: Při obnovení minimalizovaných oken je přesunout na aktuální pracovní plochu

en: Show windows from all workspaces
cs: Zobrazovat okna ze všech pracovních ploch

en: When to group windows
cs: Kdy seskupovat okna

en: Display all workspaces
cs: Zobrazovat všechny pracovní plochy

en: Display workspace names
cs: Zobrazovat názvy pracovních ploch

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
cs: Je-li zapnuto, zobrazuje přepínač pracovních ploch všechny pracovní plochy, jinak zobrazuje pouze aktuální plochu.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
cs: Je-li zapnuto, zobrazují se v přepínači pracovních ploch názvy pracovních ploch. V opačném případě se zobrazí okna na pracovní ploše. Nastavení je funkční pouze v případě, kdy je správcem oken Metacity.

en: Rows in workspace switcher
cs: Řádky v přepínači pracovních ploch

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
cs: Tento klíč určuje, v kolika řádcích (ve vodorovném rozložení) nebo sloupcích (ve svislém rozložení) zobrazuje přepínač pracovní plochy. Tento klíč se projeví jen pokud je klíč display_all_workspaces zapnutý.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
cs: Seznam IID appletů, které bude panel ignorovat. Takto je možné zakázat načítání některých appletů, nebo jejich zobrazování v nabídce. Například applet „mini-commander“ zakážete přidáním „OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet“ do tohoto seznamu. Aby mělo takové nastavení vliv, musí být panel restartován.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
cs: Seznam ID panelů. Každé ID identifikuje jeden panel nejvyšší úrovně. Nastavení každého takového panelu je uloženo v /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
cs: Seznam ID objektů panelu. Každé ID identifikuje jeden objekt panelu (např. aplet, spouštěč, tlačítko akce nebo nabídku tlačítka/lišty). Nastavení každého takového objektu je uloženo v /apps/panel/objects/$(id).

en: Applet IIDs to disable from loading
cs: IID appletů, jejichž načítání zakázat

en: Complete panel lockdown
cs: Úplné zamčení panelu

en: Confirm panel removal
cs: Potvrzovat odstranění panelu

en: Disable Force Quit
cs: Zakázat vynucení ukončení

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
cs: Povolit automatické doplňování v dialogu „Spustit aplikaci“

en: Enable program list in "Run Application" dialog
cs: Povolit seznam programů v dialogu „Spustit aplikaci“

en: Enable tooltips
cs: Povolit místní nápovědu

en: Expand program list in "Run Application" dialog
cs: Rozbalit seznam programů v dialogu „Spustit aplikaci“

en: History of "Run Application" dialog
cs: Historie dialogového okna „Spustit aplikaci“

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
cs: Je-li zapnuto, je zobrazen dialog žádající o potvrzení, když chce uživatel odstranit panel.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
cs: Je-li zapnuto, je zpřístupněno automatické doplňování v dialogu „Spustit aplikaci“.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
cs: Je-li zapnuto, je seznam „Známé aplikace“ v případě otevření dialogového okna „Spustit aplikaci“ rozbalen. Toto nastavení má vliv jen pokud je klíč enable_program_list zapnutý.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
cs: Je-li zapnuto, je v dialogovém okně „Spustit aplikaci“ dostupný seznam „Známé aplikace“. Zda seznam je nebo není rozbalen při zobrazení dialogu, to je řízeno nastavením klíče show_program_list.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
cs: Je-li zapnuto, panel uživateli nedovolí vynutit ukončení aplikace tím, že odstraní přístup k tlačítku vynuceného ukončení.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
cs: Je-li zapnuto, nepovolí panel žádné změny svého nastavení. Jednotlivé applety ale možná bude potřeba zamknout odděleně. Aby mělo toto nastavení vliv, musí být panel restartován.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
cs: Je-li zapnuto, jsou pro objekty na panelu zobrazovány místní nápovědy. Místní nápovědy je možné vypnout pro celé pracovní prostředí pomocí vlastnosti gtk-enable-tooltips v GTK+.

en: Panel ID list
cs: Seznam ID panelů

en: Panel object ID list
cs: Seznam ID objektů panelu

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
cs: Seznam příkazů použitý dříve v dialogovém okně „Spustit aplikaci“.

en: Launcher location
cs: Umístění spouštěče

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
cs: Umístění souboru .desktop popisujícího spouštěč. Tento klíč má vliv jen pokud klíč object_type je „launcher-object“.

en: Icon used for button
cs: Ikona používaná pro tlačítko

en: Menu content path
cs: Cesta k obsahu nabídky

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
cs: Umístění souboru s obrázkem používaným jako ikona tlačítka objektu. Není-li vyplněno, bude použita výchozí ikona pro nabídku.

en: The path from which the menu contents is contructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
cs: Cesta, ze které je vytvářen obsah nabídky. Pokud není vyplněno, bude nabídka obsahovat výchozí nabídku aplikací.

en: The text to display in a tooltip for this menu.
cs: Text, který se má zobrazit v místní nápovědě této nabídky.

en: Tooltip displayed for menu
cs: Místní nápověda zobrazovaná u nabídky

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
cs: Je-li nastaveno na „end“, je umístění objektu interpretováno relativně k pravému okraji panelu (nebo dolnímu, je-li svislý).

en: Interpret position relative to bottom/right edge
cs: Interpretovat pozici relativně ke spodnímu/pravému okraji

en: Object IID
cs: IID objektu

en: Object's position on the panel
cs: Pozice objektu na panelu

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
cs: Identifikátor panelu nejvyšší úrovně, který obsahuje tento objekt.

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
cs: Implementační ID objektu – např. „ClockAppletFactory::ClockApplet“.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
cs: Pozice tohoto objektu panelu. Pozice je určena počtem pixelů od levého okraje panelu (nebo horního, je-li svislý).

en: Toplevel panel containing object
cs: Panel nejvyšší úrovně, který obsahuje objekt

en: Animation speed
cs: Rychlost animace

en: Automatically hide panel into corner
cs: Automaticky skrývat panel do rohu

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Background image
cs: Obrázek na pozadí

en: Background type
cs: Typ pozadí

en: Center panel on x-axis
cs: Vycentrovat panel v ose x

en: Center panel on y-axis
cs: Vycentrovat panel v ose y

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
cs: Určuje, jak se vykreslí obrázek udaný v image-uri. Možné hodnoty jsou „none“, „stretch“, „fit“. Při „stretch“ bude obrázek přeškálován na rozměry panelu a nebude při tom zachován poměr stran. Při „fit“ bude obrázek přeškálován (se zachováním poměru stran) na šířku panelu (je-li tento vodorovný). Při „none“ bude obrázek ponechán v původní velikosti.

en: Enable arrows on hide buttons
cs: Povolit šipky na tlačítkách ke skrývání

en: Enable hide buttons
cs: Povolit tlačítka ke skrývání

en: Expand to occupy entire screen width
cs: Rozpínat kvůli zabrání celé šířky obrazovky

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
cs: Je-li zapnuto, budou na tlačítkách ke skrývání umístěny šipky. Tento klíč má význam jen pokud je klíč enable_buttons zapnutý.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
cs: Je-li zapnuto, bude na každou stranu panelu umístěno tlačítko, které může být použito k přesunu panelu na okraj obrazovky, kdy bude zobrazené jen tlačítko.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
cs: Je-li zapnuto, bude obrázek na pozadí otočen, pokud je panel umístěn svisle.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
cs: Je-li zapnuto, bude panel automaticky skryt do rohu obrazovky, když kurzor opustí oblast panelu. Opětovný přesun kurzoru do tohoto rohu způsobí, že se panel znovu objeví.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
cs: Je-li zapnuto, bude panel zabírat celou šířku obrazovky (výšku, pokud je to svislý panel). V tomto režimu může být panel umístěn jen na okraj obrazovky. Je-li vypnuto, bude panel jen tak velký, aby se do něj vešly jeho applety, spouštěče a tlačítka.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
cs: Je-li zapnuto, jsou klíče „x“ a „x_right“ ignorovány a panel je umístěn do středu osy x obrazovky. Je-li změněna velikost panelu, zůstane na stejné pozici – tj. zvětší se na obou stranách. Je-li vypnuto, určují umístění panelu klíče „x“ a „x_right“.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
cs: Je-li zapnuto, jsou klíče „y“ a „y_bottom“ ignorovány a panel je umístěn do středu osy y obrazovky. Je-li změněna velikost panelu, zůstane na stejné pozici – tj. zvětší se na obou stranách. Je-li vypnuto, určují umístění panelu klíče „y“ a „y_bottom“.

en: Image options
cs: Volby obrázku

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
cs: V nastavení Xinerama můžete mít panely na každém monitoru. Tento klíč identifikuje aktuální monitor, na kterém je panel zobrazován.

en: Name to identify panel
cs: Název, kterým identifikovat panel

en: Panel autohide delay
cs: Zpoždění automatického skrytí panelu

en: Panel autounhide delay
cs: Zpoždění automatického odkrytí panelu

en: Panel orientation
cs: Orientace panelu

en: Panel size
cs: Velikost panelu

en: Rotate image on vertical panels
cs: Otočit obrázek na svislých panelech

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
cs: Určuje barvu pozadí panelu ve formátu #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
cs: Určuje soubor, který se má používat k obrázku na pozadí. Pokud obrázek obsahuje kanál alfa, bude složen s obrázkem na pozadí pracovní plochy.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
cs: Určuje počet milisekund zpoždění poté, co kurzor vstoupí do oblasti panelu, než je panel automaticky obnoven. Tento klíč má vliv, jen pokud je klíč auto_hide zapnutý.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
cs: Určuje počet milisekund zpoždění poté, co kurzor opustí oblast panelu, než je panel automaticky skryt. Tento klíč má vliv, jen pokud je klíč auto_hide zapnutý.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
cs: Určuje počet viditelných pixelů, když je panel automaticky skryt do rohu. Tento klíč má vliv, jen pokud je klíč auto_hide zapnutý.

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
cs: Výška panelu (šířka u vertikálního panelu). Panel při běhu určí minimální velikost podle velikosti písma a jiných hodnot. Maximální velikost je omezena na jednu čtvrtinu výšky (nebo šířky) obrazovky.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
cs: Umístění panelu podél osy x, začínající od pravého okraje obrazovky. Pokud je hodnota „-1“, je ignorována a použita bude hodnota klíče „x“. Je-li hodnota vyšší než „0“, pak je ignorována hodnota klíče „x“. Tento klíč má význam jen mimo režim rozpínání. V režimu rozpínání je tento klíč ignorován a panel je umístěn na okraj obrazovky daný klíčem „orientation“.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
cs: Umístění panelu podél osy x. Tento klíč má význam jen mimo režim rozpínání. V režimu rozpínání je tento klíč ignorován a panel je umístěn na okraj obrazovky daný klíčem „orientation“.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
cs: Umístění panelu podél osy y, začínající od spodního okraje obrazovky. Pokud je hodnota „-1“, je ignorována a použita bude hodnota klíče „y“. Je-li hodnota vyšší než „0“, pak je ignorována hodnota klíče „y“. Tento klíč má význam jen mimo režim rozpínání. V režimu rozpínání je tento klíč ignorován a panel je umístěn na okraj obrazovky daný klíčem „orientation“.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
cs: Umístění panelu podél osy y. Tento klíč má význam jen mimo režim rozpínání. V režimu rozpínání je tento klíč ignorován a panel je umístěn na okraj obrazovky daný klíčem „orientation“.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
cs: Orientace panelu. Možné hodnoty jsou „top“ (nahoře), „bottom“ (dole), „left“ (vlevo), „right“ (vpravo). V režimu rozpínání klíč určuje, na kterém okraji obrazovky je panel. Mimo režim rozpínání je rozdíl mezi „top“ a „bottom“ méně důležitý – obojí indikuje, že je to vodorovný panel - ale stále dává užitečnou nápovědu, jak se mají chovat některé objekty panelu. Například na panelu „top“ bude tlačítko otevírat nabídku pod panelem, ale na panelu „bottom“ bude nabídka otevřena nad panelem.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
cs: Rychlost, kterou mají probíhat animace. Možné hodnoty jsou „slow“ (pomalu), „medium“ (středně rychle) a „fast“ (rychle). Tento klíč má vliv jen pokud je klíč enable_animations zapnutý.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
cs: Toto je člověkem čitelný název, který je možné používat k identifikaci panelu. Jeho hlavním účelem je sloužit jako nadpis okna panelu, což je užitečné při přepínání mezi panely.

en: Visible pixels when hidden
cs: Počet viditelných pixelů skrytého panelu

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
cs: Jaký typ pozadí má být použit pro tento panel. Možné hodnoty jsou „none“ – bude použito výchozí pozadí widgetů GTK+, „color“ – jako barva pozadí bude použit klíč color a nebo „image“ – jako pozadí bude použit obrázek určený v klíči image.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
cs: V systému s více obrazovkami můžete mít panely na každé obrazovce. Tento klíč identifikuje aktuální obrazovku, na které je panel zobrazován.

en: X co-ordinate of panel
cs: Souřadnice X panelu

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
cs: Souřadnice X panelu, začínající od pravého okraje obrazovky

en: X screen where the panel is displayed
cs: Obrazovka X, na které se panel zobrazuje

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
cs: Monitor Xinerama, na kterém se panel zobrazuje

en: Y co-ordinate of panel
cs: Souřadnice Y panelu

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
cs: Souřadnice Y panelu, začínající od spodního okraje obrazovky

en: File is not a valid .desktop file
cs: Soubor není platným souborem .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
cs: Nerozpoznaná verze „%s“ souboru pracovní plochy

en: Starting %s
cs: Spouští se %s

en: Application does not accept documents on command line
cs: Aplikace neumožňuje přijmout dokumenty v příkazovém řádku

en: Unrecognized launch option: %d
cs: Nerozpoznaná spouštěcí volba: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
cs: URI dokumentu nelze postoupit položce pracovní plochy „Type=Link“

en: Not a launchable item
cs: Není spustitelnou položkou

en: Disable connection to session manager
cs: Vypnout spojení se správcem sezení

en: Specify file containing saved configuration
cs: Určete soubor obsahující uložené nastavení

en: FILE
cs: SOUBOR

en: Specify session management ID
cs: Určit ID správce sezení

en: Session management options:
cs: Možnosti správy sezení:

en: Show session management options
cs: Zobrazit možnosti správy sezení

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
cs: Chyba

en: Choose an icon
cs: Vyberte ikonu

en: Could not launch '%s'
cs: Nelze spustit „%s“

en: Could not launch application
cs: Nelze spustit aplikaci

en: Could not open location '%s'
cs: Nelze otevřít umístění „%s“

en: No application to handle search folders is installed.
cs: Není nainstalována žádná aplikace určená k obsluze složek hledání.

en: _Move
cs: _Přesunout

en: _Remove From Panel
cs: _Odstranit z panelu

en: Create new file in the given directory
cs: Vytvořit nový soubor v daném adresáři

en: [FILE...]
cs: [SOUBOR…]

en: - Edit .desktop files
cs: - Upravit soubory. desktop

en: Create Launcher
cs: Vytvořit spouštěč

en: Directory Properties
cs: Vlastnosti adresáře

en: Launcher Properties
cs: Vlastnosti spouštěče

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
cs: Spouští další aplikace a poskytuje různé nástroje ke správě oken, zobrazuje čas atd.

en: Could not show this URL
cs: Toto URL nelze zobrazit

en: No URL was specified.
cs: Nebylo zadáno URL.

en: Could not use dropped item
cs: Nelze použít upuštěnou položku

en: No URI provided for panel launcher desktop file
cs: Pro soubor desktop spouštěče na panelu nebylo poskytnuto URI

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
cs: Nelze otevřít soubor desktop %s pro spouštěč na panelu %s%s

en: _Launch
cs: _Spustit

en: _Properties
cs: _Vlastnosti

en: Launcher location is not set, cannot load launcher
cs: Není uvedeno umístění spouštěče, spouštěč nelze načíst

en: Could not save launcher
cs: Nelze uložit spouštěč

en: Replace a currently running panel
cs: Nahradit právě spuštěný panel

en: _Lock Screen
cs: _Zamknout obrazovku

en: _Activate Screensaver
cs: _Aktivovat šetřič obrazovky

en: Connect to server
cs: Připojit se k serveru

en: Could not connect to server
cs: Nelze se připojit k serveru

en: Lock Screen
cs: Zamknout obrazovku

en: Protect your computer from unauthorized use
cs: Chrání váš počítač před neautorizovaným použitím

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
cs: Odhlásit…

en: Log out of this session to log in as a different user
cs: Odhlásí se z tohoto sezení, aby bylo možné přihlásit se jako jiný uživatel

en: Run Application...
cs: Spustit aplikaci…

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
cs: Spustí aplikaci zadáním příkazu nebo vybráním ze seznamu

en: Search for Files...
cs: Hledat soubory…

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
cs: Hledá dokumenty a složky v tomto počítači podle názvu či obsahu

en: Force Quit
cs: Vynutit ukončení

en: Force a misbehaving application to quit
cs: Vynutí ukončení chybně se chovající aplikace

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
cs: Připojit se k serveru…

en: Connect to a remote computer or shared disk
cs: Připojit se ke vzdálenému počítači nebo sdílenému disku

en: Shut Down...
cs: Vypnout…

en: Shut down the computer
cs: Vypne počítač

en: Main Menu
cs: Hlavní nabídka

en: The main GNOME menu
cs: Hlavní nabídka GNOME

en: Menu Bar
cs: Panel nabídky

en: A custom menu bar
cs: Vlastní panel nabídky

en: Separator
cs: Oddělovač

en: A separator to organize the panel items
cs: Oddělovač na organizaci položek na panelu

en: User menu
cs: Uživatelská nabídka

en: Menu to change your settings and your online status
cs: Nabídka pro změnu vašeho nastavení a vašeho stavu připojení

en: (empty)
cs: (prázdné)

en: Custom Application Launcher
cs: Vlastní spouštěč aplikace

en: Create a new launcher
cs: Vytvořit nový spouštěč

en: Application Launcher...
cs: Spouštěč aplikace…

en: Copy a launcher from the applications menu
cs: Kopírovat spouštěč z nabídky aplikací

en: Find an _item to add to "%s":
cs: Vy_hledat položku, kterou přidat do „%s“:

en: Find an _item to add to the panel:
cs: Vy_hledat položku, kterou přidat na panel:

en: Add to Panel
cs: Přidat na panel

en: "%s" has quit unexpectedly
cs: „%s“ neočekávaně skončil

en: Panel object has quit unexpectedly
cs: Objekt panelu neočekávaně skončil

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
cs: Pokud obnovíte objekt panelu, bude automaticky přidán zpět na panel.

en: _Don't Reload
cs: _Neobnovovat

en: _Reload
cs: _Obnovit

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
cs: V panelu došlo k problému při načítání „%s“.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
cs: Chcete tento applet odstranit ze svého nastavení?

en: Cannot delete this panel
cs: Tento panel nelze odstranit

en: You must always have at least one panel.
cs: Vždy je nutné mít alespoň jeden panel.

en: _Add to Panel...
cs: _Přidat na panel…

en: _Delete This Panel
cs: O_dstranit tento panel

en: _New Panel
cs: _Nový panel

en: Application
cs: Aplikace

en: Application in Terminal
cs: Aplikace v terminálu

en: Location
cs: Umístění

note: Type
en: _Type:
cs: _Typ:

note: Name
en: _Name:
cs: Náz_ev:

en: _Browse...
cs: _Procházet…

note: Comment
en: Co_mment:
cs: Ko_mentář:

en: Choose an application...
cs: Zvolit aplikaci…

en: Choose a file...
cs: Zvolit soubor…

en: Comm_and:
cs: Pří_kaz:

en: _Location:
cs: _Umístění:

en: The name of the launcher is not set.
cs: Název spouštěče není nastaven.

en: Could not save directory properties
cs: Nelze uložit nastavení adresáře

en: The name of the directory is not set.
cs: Název adresáře není nastaven.

en: The command of the launcher is not set.
cs: Příkaz spouštěče není nastaven.

en: The location of the launcher is not set.
cs: Umístění spouštěče není nastaveno.

en: Could not display help document
cs: Nelze zobrazit dokument nápovědy

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
cs: Kliknutím na okno vynutíte ukončení aplikace. Ke zrušení stiskněte <ESC>.

en: Force this application to exit?
cs: Vynutit ukončení této aplikace?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
cs: Vynutíte-li ukončení aplikace, neuložené změny ve všech otevřených dokumentech mohou být ztraceny.

en: Cannot create initial panel layout.
cs: Nelze vytvořit počáteční rozložení panelu.

en: Browse and run installed applications
cs: Umožňuje procházet a spouštět nainstalované aplikace

en: Access documents, folders and network places
cs: Umožňuje přistupovat k dokumentům, složkám a místům v síti

en: Applications
cs: Aplikace

en: _Edit Menus
cs: _Upravit nabídky

en: _Help
cs: Nápo_věda

en: Switch User
cs: Přepnout uživatele

en: Bookmarks
cs: Záložky

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
cs: Otevře „%s“

en: Unable to scan %s for media changes
cs: %s nelze prohledat na změny médií

en: Rescan %s
cs: Znovu prohledat %s

en: Unable to mount %s
cs: Nelze připojit %s

en: Mount %s
cs: Připojit %s

en: Removable Media
cs: Výměnná média

en: Network Places
cs: Místa v síti

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
cs: Otevře osobní složku

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: Open the contents of your desktop in a folder
cs: Otevře obsah pracovní plochy ve složce

note: is_exec? exec
en: Computer
cs: Počítač

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
cs: Procházet všechny místní a vzdálené disky a složky přístupné z tohoto počítače

note: is_exec? exec
en: Network
cs: Síť

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
cs: Procházet poznačená a místní síťová umístění

en: Available
cs: Přítomen

en: Busy
cs: Zaneprázdněn

en: My Account
cs: Můj účet

en: Places
cs: Místa

[ctx: Orientation]
en: Top
cs: Nahoru

[ctx: Orientation]
en: Bottom
cs: Dolů

[ctx: Orientation]
en: Left
cs: Doleva

[ctx: Orientation]
en: Right
cs: Doprava

en: Unable to load file '%s': %s.
cs: Nelze načíst soubor „%s“: %s.

en: Could not display properties dialog
cs: Nelze zobrazit dialog Vlastnosti

en: <small>Opaque</small>
cs: <small>Neprůhledný</small>

en: <small>Transparent</small>
cs: <small>Průhledný</small>

en: Arro_ws on hide buttons
cs: Ši_pky na tlačítkách ke skrývání

en: Background
cs: Pozadí

en: Background _image:
cs: _Obrázek na pozadí:

en: Co_lor:
cs: _Barva:

en: E_xpand
cs: _Rozpínat se

en: Image Background Details
cs: Detaily obrázku na pozadí

en: Panel Properties
cs: Vlastnosti panelu

en: Pick a color
cs: Vybrat barvu

en: Rotate image when panel is _vertical
cs: Na s_vislém panelu obrázek otočit

en: S_tyle:
cs: _Styl:

en: Select background
cs: Zvolit pozadí

en: Show hide _buttons
cs: Zobrazovat _tlačítka ke skrývání

en: Solid c_olor
cs: _Jednolitá barva

en: Some of these properties are locked down
cs: Některá z těchto nastavení jsou zamčená

en: St_retch
cs: _Roztažený

en: _Autohide
cs: _Automaticky skrývat

en: _None (use system theme)
cs: Žá_dné (používat motiv systému)

en: _Orientation:
cs: _Orientace:

en: _Scale
cs: Přizpů_sobený

en: _Size:
cs: _Velikost:

en: _Tile
cs: Dlažd_ice

en: pixels
cs: pixelů

en: Could not open recently used document "%s"
cs: Nelze otevřít nedávno použitý dokument „%s“

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
cs: Při pokusu otevřít „%s“ došlo k neznámé chybě.

en: Clear the Recent Documents list?
cs: Vymazat seznam nedávných dokumentů?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
cs: Pokud vymažete seznam nedávných dokumentů, vymažete následující:
    • Všechny položky z nabídky Místa → Nedávné dokumenty.
    • Všechny položky ze seznamu nedávných dokumentů ve všech aplikacích.

en: Clear Recent Documents
cs: Vymazat nedávné dokumenty

en: Recent Documents
cs: Nedávné dokumenty

en: Clear Recent Documents...
cs: Vymazat nedávné dokumenty…

en: Clear all items from the recent documents list
cs: Vymaže všechny položky ze seznamu nedávných dokumentů

en: Could not run command '%s'
cs: Nelze spustit příkaz „%s“

en: Could not convert '%s' from UTF-8
cs: Nelze převést „%s“ z UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
cs: Vybrat soubor, který připojit k příkazu…

en: Select an application to view its description.
cs: Vyberte aplikaci k zobrazení jejího popisu.

en: Will run command: '%s'
cs: Bude spuštěn příkaz: „%s“

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
cs: Seznam URI upuštěný na dialog spuštění měl chybný formát (%d) nebo délku (%d)

en: Could not display run dialog
cs: Nelze zobrazit dialog Spustit

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
cs: Kliknutím na toto tlačítko je možné procházet soubory a vybrat ten, jehož název bude připojen k řetězci příkazu.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
cs: Kliknutím na toto tlačítko se spustí vybraná aplikace nebo příkaz v poli zadání příkazu.

en: Command icon
cs: Ikona příkazu

en: List of known applications
cs: Seznam známých aplikací

en: Run Application
cs: Spustit aplikaci

en: Run in _terminal
cs: Spustit v _terminálu

en: Run with _file...
cs: Spustit se sou_borem…

en: Select this box to run the command in a terminal window.
cs: Vyberte prosím toto pole ke spuštění příkazu v okně terminálu.

en: Show list of known _applications
cs: Zobrazit seznam známých _aplikací

en: The icon of the command to be run.
cs: Ikona programu, který se má spustit.

en: _Run
cs: _Spustit

en: _Force quit
cs: _Vynutit ukončení

en: C_lear
cs: _Vymazat

en: D_on't Delete
cs: _Neodstraňovat

en: Specify an applet IID to load
cs: Určení IID appletu, který načíst

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
cs: Určení umístění gconf, ve kterém mají být uloženy předvolby appletu

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
cs: Určení počáteční velikosti appletu (xx-small, medium, large atd.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
cs: Určení počáteční orientace appletu (top, bottom, left nebo right)

[ctx: Size]
en: XX Small
cs: Mrňavý

[ctx: Size]
en: X Small
cs: Velmi malý

[ctx: Size]
en: Small
cs: Malý

[ctx: Size]
en: Medium
cs: Střední

[ctx: Size]
en: Large
cs: Velký

[ctx: Size]
en: X Large
cs: Velmi velký

[ctx: Size]
en: XX Large
cs: Obrovský

en: Failed to load applet %s
cs: Nelze načíst applet %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
cs: Nástroj testovacího appletu

en: _Applet:
cs: App_let:

en: _Prefs Dir:
cs: _Adresář nastavení:

en: Hide Panel
cs: Skrýt panel

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
cs: Rozpínací hranový panel nahoře

en: Top Centered Panel
cs: Panel nahoře uprostřed

en: Top Floating Panel
cs: Plovoucí panel nahoře

en: Top Edge Panel
cs: Hranový panel nahoře

en: Bottom Expanded Edge Panel
cs: Rozpínací hranový panel dole

en: Bottom Centered Panel
cs: Panel dole uprostřed

en: Bottom Floating Panel
cs: Plovoucí panel dole

en: Bottom Edge Panel
cs: Hranový panel dole

en: Left Expanded Edge Panel
cs: Rozpínací hranový panel vlevo

en: Left Centered Panel
cs: Panel vlevo uprostřed

en: Left Floating Panel
cs: Plovoucí panel vlevo

en: Left Edge Panel
cs: Hranový panel vlevo

en: Right Expanded Edge Panel
cs: Rozpínací hranový panel vpravo

en: Right Centered Panel
cs: Panel vpravo uprostřed

en: Right Floating Panel
cs: Plovoucí panel vpravo

en: Right Edge Panel
cs: Hranový panel vpravo

en: Icon '%s' not found
cs: Ikona „%s“ nenalezena

en: file
cs: soubor

en: Home Folder
cs: Domovská složka

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
cs: Systém souborů

en: Search
cs: Hledat

en: Open URL: %s
cs: Otevřít URL: %s

en: Delete this panel?
cs: Odstranit tento panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
cs: Když je panel odstraněn, je on a jeho
    nastavení ztraceno.

en: A simple applet for testing the GNOME panel
cs: Jednoduchý aplet pro testování panelu GNOME

en: Factory for Test DBus Applet
cs: Generátor pro aplet testování DBus

en: Test DBus Applet
cs: Aplet testování DBus

en: Test DBus Applet Factory
cs: Generátor testovacího appletu DBus
