gnome-panel - en to gv translation catalogue (574 entries)

en: Tasks
gv: Chionnyn

en: Edit
gv: Caghlaa

en: All Day
gv: Yn clen laa

en: Appointments
gv: Currymyn

en: Birthdays and Anniversaries
gv: Bleeaney as laa ruggyreeyn

en: Weather Information
gv: Fysseree Emsir

en: Locations
gv: Boaylyn

en: Calendar
gv: Smoodeyder

en: Click to hide month calendar
gv: Crigdy follaghey smoodeyder mee

en: Click to view month calendar
gv: Crig dy soilshaghey smoodeyder mee

en: Computer Clock
gv: Clag co`earrooder

en: Set System Time...
gv: Caghlaa yn traa yn corys...

en: Set System Time
gv: Caghlaa yn traa yn corys

en: Failed to set the system time
gv: Doilleid caghlaa yn traa corys

en: _Preferences
gv: _Reihghyn

en: _Help
gv: _Cooney

en: _About
gv: _Mychione

en: Copy _Time
gv: Jean coip jeh'n _Traa

en: Copy _Date
gv: Jean coip jeh'n _Dait

en: Ad_just Date & Time
gv: Ca_ghlaa Dait & Traa

en: Custom format
gv: Aght cadjin

en: Choose Location
gv: Reih Boayl

en: Edit Location
gv: Caghlaa Boayl

en: City Name
gv: Ennym Ard-valley

en: City Time Zone
gv: Traa yn Ard-valley

en: 24 hour
gv: 24 oor

en: UNIX time
gv: Traa UNIX

en: Internet time
gv: Traa eddyr-voggyl

en: Custom _format:
gv: Aght _cadjin

en: Clock
gv: Clag

en: The Clock displays the current time and date
gv: Ta'n clag soilshaghey yn dait as traa sy traa t'ayn

en: <i>(optional)</i>
gv: <i>(reihyssagh)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
gv: small><i>Screeu stiagh ny ard-valley, ny slyst, ny ennym çheer as eisht reih ny red cheddin voish yn frap-heose.</i></small>

en: Clock Format
gv: Aght Clag

en: Clock Preferences
gv: Reihghyn Clag

en: Current Time:
gv: Traa ec y traa t'ayn

en: Display
gv: Taishbyney

en: East
gv: Niar

en: General
gv: Cadjin

en: L_atitude:
gv: Dowan-l_heead

en: L_ongitude:
gv: Dowan-l_iurid

en: North
gv: Twoaie

en: Panel Display
gv: Taishbyney pannyl

en: Show _temperature
gv: Soilshaghey ç_hiassid

en: Show _weather
gv: Soilshaghey yn _emshir

en: Show seco_nds
gv: Soilshagehy grigyn

en: Show the _date
gv: Soilshaghey yn  _dait

en: South
gv: Jiass

en: Time & Date
gv: Traa & Dait

en: Time _Settings
gv: _Reihghyn Traa

en: Weather
gv: Emshir

en: West
gv: Heer

en: _12 hour format
gv: Aght _12 oor

en: _24 hour format
gv: Aght _24 oor

en: _Location Name:
gv: _Ennym Boayl:

en: _Pressure unit:
gv: Broo _Unnid:

en: _Set System Time
gv: C_ur Traa Corys Er

en: _Temperature unit:
gv: U_nnid ç_hiassid:

en: _Time:
gv: _Traa:

en: _Timezone:
gv: Cr_ysstraa:

en: _Visibility unit:
gv: _Unnid dy akin:

en: _Wind speed unit:
gv: Unnid Tappeid _geay:

note: Translators: This controls whether the GNOME panel clock should display time in 24 hour mode or 12 hour mode by default. The only valid values for this are "24-hour" and "12-hour". If your locale uses 24 hour time notation, translate this to "24-hour". If your locale uses 12 hour time notation with 
en: 24-hour
gv: 24-oor

en: A list of locations to display in the calendar window.
gv: Ny rolley jeh boaylyn dy soilshaghey 'sy uinnag smoodeyder.

en: Custom format of the clock
gv: Aght reih't son yn clag

en: Expand list of appointments
gv: Jean yn rolley ny smoo jeh currymyn

en: Expand list of birthdays
gv: Jean yn rolley ny smoo jeh laa laa ruggyreeyn

en: Expand list of locations
gv: Jean yn rolley ny smoo dy boaylyn

en: Expand list of tasks
gv: Jean yn rolley ny smoo jeh reddyn dy jannoo

en: Expand list of weather information
gv: Jean yn rolley dy fysseree emshir

en: Hour format
gv: Aght oor

en: If true, display a weather icon.
gv: Myr currit er dy firrinagh soilshaghey ny jallooveg emshir.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
gv: Myr currit er dy firrinagh, soilshaghey yn dait 'sy clag, as yn traa.

en: If true, display seconds in time.
gv: Myr currit er dy firrinagh, soilshaghey ny grigyn 'sy traa

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
gv: Myr currit er dy firrinagh, jean an rolley dy currymyn ny smoo 'sy uinnag smoodeyder.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
gv: Myr currit er dy firrinagh, jean yn rolley jeh laaghyn laa ruggyree ny smoo sy uinnag smoodeyder.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
gv: Myr currit er dy firrinagh, jean yn rolley jeh boaylyn ny smoo 'sy uinnag smoodeyder.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
gv: Myr currit er dy firrinagh, jean yn rolley dy stoo da jannoo ny smoo 'sy uinnag smoodeyder.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
gv: Myr currit er dy firrinagg, jean yn rolley dy fysseree emshir ny smoo sy uinnag smoodeyder.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
gv: Myr currit er dy firrinagh, soilshaghey yn dait ayns yn faaue greie.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
gv: Myr currit er dy firrinagh, soilshaghey yn çhiassid myrish yn jallooveg emshir.

en: If true, show week numbers in the calendar.
gv: Myr currit er dy firrinagh, soilshaghey earrooyn shiaghtyn sy  smoodeyder.

en: List of locations
gv: Rolley dy boaylyn

en: Show date in clock
gv: Soilshaghey yn dait 'sy clag

en: Show date in tooltip
gv: Soilshaghey yn dait sy faaue greie

en: Show temperature in clock
gv: Soilshaghey yn çhiassid sy clag

en: Show time with seconds
gv: Soilshaghey traa lesh grigyn

en: Show weather in clock
gv: Soilshaghey yn emshir 'sy clag

en: Show week numbers in calendar
gv: Soilshaghey ny earrooyn shiaghtyn sy smoodeyder

en: Speed unit
gv: Unnid tappeid

en: Temperature unit
gv: Unnid çhiassid

en: The unit to use when showing temperatures.
gv: Yn unnid dy jannoo ymmyd jeh traa t'eh soilshaghey çhiassidyn.

en: The unit to use when showing wind speed.
gv: Yn unnid dy jannoo ymmyd jeh traa t'eh soilshaghey yn tappeid geay.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.22 with the use of an internal time configuration tool. The schema is retained for compatibility with older versions.
gv: Va'n ymmyd jeh'n orgher shoh ceau neose er GNOME 2.22 lesh ymmyd jeh'n greie reireydys traa sthie. Va'n cooish freayllt son freggyrtagh lesh sorçhyn shenn

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.28 in favour of the use of timezones. The schema is retained for compatibility with older versions.
gv: Va'n ymmyd jeh'n orgher shoh ceau neose er GNOME 2.28 ayns foayr jeh ny cryssyn traa. Va'n cooish freayllt voish freggyrtagh lesh sorçhyn shenn.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
gv: Va'n ymmyd jeh'n orgher shoh ceau neose er GNOME 2.6 ayns foayr  da yn orgher aght. Va'n cooish freayllt voish freggyrtagh ayns sorçhyn shenn.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
gv: Ta'n orgher shoh reih yn aght jannoo ymmydit liorish yn claare veg clag traa ta'n orgher aght currit er "reih't". T'ow abyl dy jannoo ymmyd jeh sonraghyn coloayrtys toiggit liorish strftime()  dy freayll ny aght reih't. Jeeagh er yn laue-lioar strftime() son toilley fysseree.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
gv: Ta'n orgher shoh reih yn aght oor jannoo ymmyd jeh'n claare veg clag. Ta ny towsyn abyl dy veh "12-oor", "24-oor", "eddyr-voggyl", "unix" as "reih't". Myr currit er "eddyr-voggyl" bee'n clag soilshaghey yn traa eddyr-voggyl. Ta'n traa eddyr-voggyl scarrey yn laa ayns 1000".bwoalley" Che nel cryssyn traa 'Sy corys shoh, so ta'n traa yn clen red harrish yn clen teill. Myr currit er "unix", bee'n clag soilshaghey yn traa ayns grigyn liorish amm., ie 1970-01-01. Myr currit er reih't bee'n clag soilshaghey traa liorish yn traa reih't sy orgher _aght reih'T.

en: Time configuration tool
gv: Greie caghlaa traa

en: Use Internet time
gv: Jannoo ymmyd jeh traa eddyr-voggyl

en: Use UNIX time
gv: Jannoo ymmyd jeh traa UNIX

en: Use UTC
gv: Jannoo ymmyd jeh UTC

en: Failed to set the system timezone
gv: Doilleid lesh cur yn traa er yn corys

en: <small>Set...</small>
gv: <small>Cur er...</small>

en: <small>Set</small>
gv: <small>Cur er</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
gv: Cur yn boayl shoh myr boayl 'sy traa t'ayn as eisht jannoo ymmyd jeh son yn co`earrooder

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
gv: Gyn fys

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
gv: %s, ennaghtyn gorrish %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
gv: irree ny greiney: %s / lhie ny greiney: %s

en: Could not display help document '%s'
gv: Cha noddym soilshaghey yn docmaid cooney '%s'

en: Error displaying help document
gv: Doilleid soilshaghey yn docmaid cooney

en: Change system time
gv: Caghlaa traa corys

en: Change system time zone
gv: Caghlaa cryss traa yn corys

en: Configure hardware clock
gv: Reihghyn clag yiarnrey

en: Privileges are required to change the system time zone.
gv: Ta feym ec ny kiedyn caghlaa yn cryss traa yn cryss traa yn corys.

en: Privileges are required to change the system time.
gv: Ta feym ec ny kiedyn caghlaa yn cryss traa yn traa yn corys.

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
gv: Ta feym ayd er kiedyn dy caghlaa ny reihghyn yn clag yiarnrey

en: Images
gv: Jallooyn

en: %s the Fish
gv: %s yn Eeast

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
gv: Cha nel ymmyd son %s er chor erbee. Teh just goaill reaymys disk as traa co`chruinnaghey, as myr laadit t'eh jannoo ymmyd jeh reaymys pannyl as chooinaghtyn. Myr ta phiagh erbee feddynit lhisagh eh goll dy çhelleeragh dys ny towse shickeeatragh.

en: (with minor help from George)
gv: (Lesh beggyn dy cooney coish George)

en: Fish
gv: Eeeast

en: %s the Fish, a contemporary oracle
gv: %s yn eeast ny oracle coasan

en: Unable to locate the command to execute
gv: Cha noddym feddyn yn sarey dy roie

en: %s the Fish Says:
gv: Ta %s yn eeast graa:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
gv: Cha noddym lhaih coayrt magh voish sarey
    
    Fysseree: %s

en: _Speak again
gv: _Graa reesht

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
gv: Cha nel yn sarey gobbraghey as va %s currit ayns ynnyd jeh.

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
gv: Cha noddym roie '%s'
    
    Fysseree: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
gv: Cha noddym lhaih voish'%s'
    
    Fysseree: %s

en: The water needs changing
gv: Ta feym ayd's caghlaa yn ushtey

en: Look at today's date!
gv: Jeeagh er yn dait jiu

en: %s the Fish, the fortune teller
gv: %s yn eeast, yn faaishnagh

en: Animation
gv: Annymaght

en: Co_mmand to run when clicked:
gv: Sa_rey dy roie traa t'eh crigid:

en: Fish Preferences
gv: Reihghyn eeast

en: Select an animation
gv: Reih ny annymaght

en: _File:
gv: _Coadan:

en: _Name of fish:
gv: _Ennym jeh'n eeast:

en: _Pause per frame:
gv: Scuirr dagh _framey:

en: _Rotate on vertical panels
gv: _Queeyllaghey er pannylyn phontreilagh

en: _Total frames in animation:
gv: _Ard-sym dy frameyn sy animaght:

en: frames
gv: frameyn

en: seconds
gv: grigyn

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
gv: Ta ny eeast gyn ennym ny eeasht dree. Cur yn eeasht bio liorish cur eh ny ennym.

en: Command to execute on click
gv: Sarey dy roie traa t'ow crig

en: Frames in fish's animation
gv: Framey 'syn animaght eeast

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
gv: Myr currit er dy firrinagh, bee yn animaght yn eeast soilshit yn raad elley mygeayrt er pannylyn pontreilagh.

en: Pause per frame
gv: Scuirr dagh framey

en: Rotate on vertical panels
gv: Cur yn raad elley mygeayrt er pannylyn pontreilagh

en: The fish's animation pixmap
gv: Yn kaart çheerey pic jeh'n animaght yn eeast

en: The fish's name
gv: Yn ennym jeh'n eeast

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
gv: Ta'n orgher reih yn sarey bee prowal dy roie traa ta phiagh crig er yn eeast.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
gv: Ta'n orgher shoh reih yn ennym coadan jeh'n kaart çheerey bee jannoo ymmydit son yn animaght soilshit 'sy claare veg eeast gorrish yn ynnyd kaart çheerey pix.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
gv: Ta'n orgher shoh reih yn earroo dy framey bee soilshit sy animaght eeast.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
gv: Ta'n orgher shoh reih yn earroo dy grigyn bee dagh framey soilshit.

en: Notification Area
gv: Boayl fogrey

en: Panel Notification Area
gv: pannyl Boayl Fogrey

en: Failed to load %s: %s
gv: Cha noddym ladey %s: %s

en: Icon not found
gv: Cha row yn jallooveg feddynit

en: Click here to restore hidden windows.
gv: Crig ayns shoh dy geddyn uinnagyn follaghit erash.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
gv: Crig ayns shoh dy follaghey oilley ny uinnagyn as soilshaghey yn claare buird

en: Show Desktop Button
gv: Soilshaghey cramman claare buird

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
gv: Ta'n claare shoh lhiggey d'ow follaghey oilley ny uinnagyn as soilshaghey yn claare buird.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
gv: Cha nel yn reireyder uinnagyn ayd's lhiggey d'ow soilshaghey yn cramman claare buird, ny cha nel oo roie ny reireyder uinnag.

en: Window List
gv: Rolley uinnagyn

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
gv: Ta'n rolley uinnagyn soilshaghey ny rolley jeh oilley ny uinnagyn ayns crammanyn as lhigged da us jeeaghyn trooid ad.

en: Group windows when _space is limited
gv: Cur uinnagyn ayns possanyn traa cha nel ram  _reaymys

en: Restore to current _workspace
gv: Cur erash dys yn reaymys _obbree 'sy traa t'ayn

en: Restore to na_tive workspace
gv: Cur erash dys reaymys obbree _dooghyssagh

en: Restoring Minimized Windows
gv: Cur erash uinnagyn jeant veg

en: Sh_ow windows from current workspace
gv: So_ilshaghey uinnagyn voish yn reymys obbree sy traa t'ayn

en: Show windows from a_ll workspaces
gv: Soilshaghey uinnagyn voish _oilley ny reaymysyn obbree

en: Window Grouping
gv: Possan uinnagyn

en: Window List Content
gv: Cummal rolley uinnag

en: Window List Preferences
gv: Rolley reihghyn uinnag

en: _Always group windows
gv: Cur uinnagyn ayns _possan dagh traa

en: _Never group windows
gv: Ny jean cur uinnagyn ayns _possan dagh traa

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
gv: Reih craad dy cur uinnagyn ayns possanyn voish yn claa cheddin er yn rolley uinnagyn. Ta ny towsyn abyl dy v'eh "cha nel riaue", "hene" as "dagh traa".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
gv: Myr currit er dy firrinagh, bee'n rolley uinnag soilshaghey uinnagyn voish oilley ny reaymysyn obbree. Myr cha nel bee eh just soilshaghey yn reaymys obbree 'sy traa t'ayn

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
gv: Myr currit er dy firrinagh, traa jannoo ny uinnag ny sloo, cur eh dys yn reaymys obbree sy traa t'ayn. Myr cha nel, caghlaa dys ny reaymysyn obbree jeh'n uinnag.

en: Maximum window list size
gv: Mooadys rolley uinnag cooid smoo

en: Minimum window list size
gv: Mooadys rolley uinnag cooid sloo

en: Move windows to current workspace when unminimized
gv: Gleashaghey uinnagyn dys yn reaymys obbree 'sy traa t'ayn traa cha nel eh currit ny sloo

en: Show windows from all workspaces
gv: Soilshaghey uinnagyn voish oilley ny reaymysyn obbree

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.20. The schema is retained for compatibility with older versions.
gv: Va'n ymmyd jeh yn orgher shoh ceau neose er GNOME 2.20. Va'n cooish freayllt son freggyrtagh lesh sorçhyn shenn.

en: When to group windows
gv: Traa dy cur uinnagyn ayns possanyn

en: Window Selector
gv: Reihder uinnagyn

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
gv: Ta'n reihder uinnagyn soilshaghey ny rolley jeh uinnagyn ayns ny rolley as lhiggey da us jeeaghyn trooid ad.

en: rows
gv: Rhenkyn

en: columns
gv: Collooyn

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
gv: Doilleid laadey towse _rhenkyn earroo son caghlaader reaymys obbree: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
gv: Doilleid laadey soilshaghey _enmyn towsyn _reaymysyn obbree son yn caghlaader reaymys obbree: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
gv: Doilleid laadey soilshaghey_oilley ny _reaymysyn obbree son yn caghlaader reaymys obbree: %s

en: Workspace Switcher
gv: Caghlaader boayl obbree

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
gv: Ta'n caghlaader reaymys obbree soilshaghey us ny sorçh veg jeh'n reaymysyn obbree ayd's ta lhiggey d'ow reirey ny uinnagyn ayd's.

en: Number of _workspaces:
gv: Earroo dy _Boaylyn obbree

en: Show _all workspaces in:
gv: Soilshaghey _oilley ny boaylyn obbree ayns:

en: Show _only the current workspace
gv: Soilshaghey _just yn boayl obbree sy traa t'ayn

en: Show workspace _names in switcher
gv: Soilshaghey _enmyn reaymysyn obbree 'sy caghlaader

en: Switcher
gv: Caghlaadeyr

en: Workspace Names
gv: Enmyn Boaylyn obbree

en: Workspace Switcher Preferences
gv: Reihghyn caghlaader reaymys obbree

en: Workspace na_mes:
gv: _Enmyn boaylyn obbree:

en: Workspaces
gv: Boaylyn obbree

en: Display all workspaces
gv: Soilshaghey oilley ny boaylyn obbree

en: Display workspace names
gv: Soilshaghey enmyn boaylyn obbree

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
gv: Myr er dy firrinagh, bee'n caghlaader reaymys obbree soilshaghey oilley ny reaymysyn obbree. Myr che nel bee eh just soilshaghey yn reaymysyn obbree 'sy traa t'ayn.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
gv: Myr currit er dy firrinagh, bee'n reaymys obbree sy caghlaader reaymys obree soilshaghey ny enmyn jeh ny reaymysyn obbree. Myr cha nel bee ad soilshaghey ny uinnagyn sy reaymysn obbree. Ta'n reih shoh just gobbraghey traa ta'n reireyder uinnag ayd's Metacity.

en: Rows in workspace switcher
gv: Rhenkyn ayns caghlaader reaymys obbree

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
gv: Ta'n orgher reih quoid rhenkyn (son aght rea) ny collooyn (son aght pontreilagh) Ta'n caghlaader reamys obbree soilshaghey ny reaymysyn obbree ayns. Ta'n orgher just bentyn da traa ta'n orgher soilshaghey_oilley_ny reaymysyn obbree dy firrinagh.

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
gv: Ny claare aashaght son prowal magh yn pannyl GNOME-2.0

en: Test Bonobo Applet
gv: Prowal claare veg Bonobo

en: Test Bonobo Applet Factory
gv: Prowl thaie obbree claare veg Bonobo

en: Specify an applet IID to load
gv: Reih ny claare veg IID dy laadey

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
gv: Reih ny boayl gconf c'raad ta ny reihghyn claaghyn currit

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
gv: Reih yn mooadys jeh'n claare veh (xx-veg, veeanagh, vooar etc.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
gv: Reih yn stuirey kied son yn stuirey jeh'n claare (vullagh, vun, hoshtal ny yesh)

[ctx: Orientation]
en: Top
gv: Mullagh

[ctx: Orientation]
en: Bottom
gv: Vun

[ctx: Orientation]
en: Left
gv: My hoshtal

[ctx: Orientation]
en: Right
gv: My yesh

[ctx: Size]
en: XX Small
gv: XX Veg

[ctx: Size]
en: X Small
gv: X Veg

[ctx: Size]
en: Small
gv: Veg

[ctx: Size]
en: Medium
gv: Veeanagh

[ctx: Size]
en: Large
gv: Vooar

[ctx: Size]
en: X Large
gv: X vooar

[ctx: Size]
en: XX Large
gv: XX mooadagh

en: Failed to load applet %s
gv: Doilleid laadey claare veg %s

en: query returned exception %s
gv: va'n feisht cur erash lhimmey %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
gv: Prowl foaynoo claa veg

en: _Applet:
gv: C_laare veg:

en: _Orientation:
gv: _Stuireydys:

en: _Prefs Dir:
gv: _Ynnd reihghyn:

en: _Size:
gv: _Mooadys:

en: Loc_k To Panel
gv: Cur _ghlass er dys yn pannyl

en: _Move
gv: _Gleashaghey

en: _Remove From Panel
gv: _Geddyn rey lesh voish yn pannyl

en: File is not a valid .desktop file
gv: Cha nel coadan ny sorçh coadan .claabuird kiart

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
gv: Sorçh coadan claare buird gyn fys '%s'

en: Starting %s
gv: Goaill toshiaght er %s

en: Application does not accept documents on command line
gv: Cha nel yn claare lhiggey da docmaidyn er yn liney sarey

en: Unrecognized launch option: %d
gv: Reih laadey gyn fys: %d

en: Not a launchable item
gv: Cha nel oo abyl dy laadey yn nhee shoh

en: Disable connection to session manager
gv: Cur bac er cochiangley rish yn reireyder quaiyl

en: Specify file containing saved configuration
gv: Reih yn coadan lesh ny reihghyn sauailit s'jerree

en: FILE
gv: COADAN

en: Specify session management ID
gv: Reih yn caart enmey reireydys quaiyl

en: ID
gv: Caart enmey

en: Session management options:
gv: Soilshaghey reihghyn reireydys:

en: Show session management options
gv: Soilshaghey reihghyn reireydys quaiyl

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
gv: Doilleid

en: Could not launch '%s'
gv: Cha noddym laadey '%s'

en: Could not launch application
gv: Cha noddym laadey claare

en: Could not open location '%s'
gv: Cha noddym foashley boayl  '%s'

en: No application to handle search folders is installed.
gv: Cha nel claare dy jannoo ymmyd j'eh coodaghyn shirrey ta er yn co'earrooder.

en: Cannot find an empty spot
gv: Cha noddym feddyn ny boayl follym

en: Drawer
gv: kishteig hayrn

en: _Add to Drawer...
gv: Cu_r dys kishteig hayrn...

en: _Properties
gv: _Reihghyn

en: Create new file in the given directory
gv: Croo coadan noa 'sy ynnyd reih't

en: [FILE...]
gv: [COADAN...]

en: - Edit .desktop files
gv: - Caghlaa coadanyn .claabuird

en: Create Launcher
gv: Croo laadeyder

en: Directory Properties
gv: Reighhyn ynnyd

en: Launcher Properties
gv: Reihghyn Laadey

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
gv: Laadeyder claaghyn elley as cur lesh ymmodeeyn dy reirey uinnagyn, soilshaghey yn traa, etc.

en: Panel
gv: Pannyl

en: Could not show this URL
gv: Cha noddym soilshaghey yn URL shoh

en: No URL was specified.
gv: Cha row URL currit stiagh

en: Could not use dropped item
gv: Cha noddym jannoo ymmyd jeh nhee lhieggit

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
gv: Cha noddym foashley coadan claare buird %s son laadeyder pannyl%s%s

en: _Launch
gv: _Laadey

en: Key %s is not set, cannot load launcher
gv: Cha nel yn orgher %s currit stiagh, cha noddym laadey yn laadeyder

en: Could not save launcher
gv: Cha noddym sauail laadeyder

en: Replace a currently running panel
gv: Cur red ayns ynnyd jeh yn pannyl ta roie sy traa t'ayn

en: Add this launcher to _panel
gv: Cur yn laadeyder shoh dys yn  _pannyl

en: Add this launcher to _desktop
gv: Cur yn laadeyder shoh dys yn c_laare buird

en: _Entire menu
gv: Yn rolley c_len

en: Add this as _drawer to panel
gv: Cur yn _kishteig hayrn shoh dys yn pannyl

en: Add this as _menu to panel
gv: Cur shoh dys _rolley dys pannyl

en: <b>GAME OVER</b> at level %d!
gv: <b> GAMMAN EC JERREY</b> er keim %d!

en: Press 'q' to quit
gv: Broo 'q' dy faagail

en: Paused
gv: Scuirrit

en: Press 'p' to unpause
gv: Broo 'p' dy cur v'eih scuirr

en: Level: %s,  Lives: %s
gv: Keim: %s, Biorid: %s

en: Left/Right to move, Space to fire, 'p' to pause, 'q' to quit
gv: My hoshtal/my yesh dy gleashaghey, Barney dy lostey, 'p' dy scuirr, 'q' dy faagail

en: Killer GEGLs from Outer Space
gv: GEGLyn Marroodagh voish spoar mooie

en: _Activate Screensaver
gv: C_ur saueyderrfastee er

en: _Lock Screen
gv: Cur ghlass er yn  _fastee

en: Could not connect to server
gv: Cha noddym cochiangley rish yn server

en: Lock Screen
gv: Cur ghlass er yn  fastee

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
gv: Hurrys magh...

en: Log out of this session to log in as a different user
gv: Hurrys magh as yn quaiyl shoh dy hurrys stiagh myr ymmydeyr elley

en: Run Application...
gv: Roie claare...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
gv: Roie ny claare liorish cur stiagh ny sarey ny reih voish ny rolley

en: Search for Files...
gv: Shirrey son coadanyn...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
gv: Feddyn docmaidyn as coodaghyn er yn co`earrooder shoh liorish ennym ny cummal

en: Force Quit
gv: Faagail lesh niart

en: Force a misbehaving application to quit
gv: Cur niart er ny claare drogh-ymmyrkey dy dooney

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
gv: Cochiangley rish server...

en: Connect to a remote computer or shared disk
gv: Cochiangley rish ny co`earrooder foddey ny, ny disk chooidit

en: Shut Down...
gv: Dooney Neose...

en: Shut down the computer
gv: Dooney yn co'earrooder Neose

en: Custom Application Launcher
gv: Laadeyder Claare Reighit

en: Create a new launcher
gv: Croo ny laadeyder noa

en: Application Launcher...
gv: Laadeyder claare...

en: Copy a launcher from the applications menu
gv: Jean coip jeh ny laadeyder voish yn rolley claaghyn

en: Main Menu
gv: Rolley Cadjin

en: The main GNOME menu
gv: Yn rolley GNOME cadjin

en: Menu Bar
gv: Barr rolley

en: A custom menu bar
gv: Ny barr rolley cadjin

en: Separator
gv: Scarreyder

en: A separator to organize the panel items
gv: Ny scarreyder dy reaghey ny nheeghyn pannyl

en: A pop out drawer to store other items in
gv: Ny kishteig hayrn frap heose dy cur stiagh nheeghyn elley ayns

en: (empty)
gv: (follym)

en: Find an _item to add to "%s":
gv: Feddyn _ny nhee dy cur stoo dys "%s":

en: Add to Drawer
gv: Cur dys kishteig hayrn

en: Find an _item to add to the drawer:
gv: Fedd_yn ny nhee dy cur dys yn kishteig hayrn shoh:

en: Add to Panel
gv: Cur dys pannyl

en: Find an _item to add to the panel:
gv: Feddyn ny n_hee dy cur dys yn pannyl:

en: "%s" has quit unexpectedly
gv: Va "%s" dooney cha nel jerkit

en: Panel object has quit unexpectedly
gv: Va'n nhee pannyl dooney che nel jerkit

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
gv: Myr t'ow gearree laadey yn nhee pannyl reesht, bee eh currit erash hene dys yn pannyl.

en: _Don't Reload
gv: _Ny jean laadey reesht

en: _Reload
gv: _Laadey reesht

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
gv: Va doilleid lesh yn pannyl traa v'eh laadey "%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
gv: Vel oo gearree doll magh yn claare veg voish ny reihghyn ayd's?

en: And many, many others...
gv: As ram,ram fer elley

en: The GNOME Panel
gv: Yn pannyl GNOME

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
gv: Ta'n claare shoh currymagh son laadey claaghyn elley as t'eh cheet lesh foaynoo ymmydoil.

en: About the GNOME Panel
gv: Mychoine yn pannylGNOME

en: Cannot delete this panel
gv: Cha noddym doll magh yn pannylshoh

en: You must always have at least one panel.
gv: Ta feym ayd dagh traa ec y chooid sloo un pannyl.

en: _Add to Panel...
gv: C_ur dys pannyl...

en: _Delete This Panel
gv: _Doll magh yn pannyl shoh

en: _New Panel
gv: _Pannyl Noa

en: A_bout Panels
gv: _Mycjoine pannylyn

en: Application
gv: Claare

en: Application in Terminal
gv: Claare 'sy Terminal

en: Location
gv: Boayl

note: Type
en: _Type:
gv: _Sorçh:

note: Name
en: _Name:
gv: _Ennym:

en: _Browse...
gv: _Jeeagh trooid

note: Comment
en: Co_mment:
gv: C_ohaggloo:

en: Choose an application...
gv: Reih ny claare...

en: Choose a file...
gv: Reih ny coadan...

en: Comm_and:
gv: S_arey

en: _Location:
gv: _Boayl:

en: The name of the launcher is not set.
gv: Che nel yn ennym jah'n laadeyder currit.

en: Could not save directory properties
gv: Cha noddym sauail reihghyn ynnyd

en: The name of the directory is not set.
gv: Cha nel yn ennym jeh'n ynnyd currit.

en: The command of the launcher is not set.
gv: Cha nel yn sarey jeh'n laadeyder currit.

en: The location of the launcher is not set.
gv: Cha nel yn boayl jeh'n laadeyder currit.

en: Could not display help document
gv: Cha noddym soilshaghey yn cooney son yn docmaid

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
gv: Crig er ny uinnag dy niarthaghey ny claare dy dooney. Dy cur ass broo <ESC>.

en: Force this application to exit?
gv: Cur niart er yn claare shoh dy dooney?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
gv: Myr t'ow reih dy cur niart er ny claare dy dooney, foddee bee caghlaaghyn cha nel sauailit ayns oilley ny docmaidyn geddyn cailltch.

en: A boolean flag to indicate whether the user's previous configuration in /apps/panel/profiles/default has been copied to the new location in /apps/panel.
gv: Ny brattagh boolean dy cowraghey myr va coip jeant jeh ny reihghyn jeh'n ymmydeyr s'jeree ayns /apps/panel/profiles/default dys boayl noa /apps/panel.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
gv: Ny rolley jeh caart enmey pannylyn Ta dagh caart enmey cowraghey magh ny pannyl keim mullagh. Ta ny reihghyn son ny pannylyn shoh ayns /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/applets/$(id).
gv: Ny rolley dy claaghyn veg caart enmyn pannyl. Ta dagh caart enmey cur enney er yn claare veg pannyl echey. Ta ny reihghyn son dagh jeh ny claaghyn veg shoh ayns /apps/panel/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
gv: Ny rolley dy caart enmyn nhee pannyl Ta dagh caart enmey cur enney er ny nhee pannyl reggyr (e.g. ny laadeyder, ny cramman jantagh ny, ny barr/cramman rolley. Ta ny reihghyn son dagh jeh ny nheeghyn shoh ayns /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
gv: Lhiggey da creaghneyhene ayns ny screeuynyn"Roie claare"

en: Enable program list in "Run Application" dialog
gv: Lhiggey da rolley claaghyn 'sy screeuynyn "Roie claare"

en: Expand program list in "Run Application" dialog
gv: Jean yn rolley claaghyn ny smoo 'sy screeuynyn"Roie claare"

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
gv: Myr dy firrinagh, bee creaghneyhene ayn screeuynyn  "Roie claare"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
gv: Myr er dy firrinagh ta'n rolley jeh  "Claaghyn lesh fys" 'Sy screeuynyn "Roie Claare" jeant ny smoo traa ta screeuyn foashlit. Ta'n orgher just bentyn da myr ta'n orgher _rolley_lhiggey_da claaghyn er dy firrinagh.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
gv: Myr currit er dy firrinagh, ta yn rolley  "Claaghyn fys" 'sy screeuyn  "Roie claare" ayn. Myr t'eh ny  cha nel yn rolley jeant ny smoo traa ta'n claare stuirit liorish yn orgher _rolley_claaghyn_soilshit.

en: Old profiles configuration migrated
gv: Va'n Caghlaader reihghyn persoonagh shenn goll ersooyl

en: Panel ID list
gv: Panyl rolley caart enmey

en: Panel applet ID list
gv: Rolley claaghyn veg caart enmey pannyl

en: Panel object ID list
gv: Rolley caart enmey nhee pannyl

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
gv: Ny rolley dy claaghyn cha bee yn pannyl cur geill da. Yn raad shoh tow abyl dy cur bac er kiuse dy claaghyn voish laadey ny soilshaghey 'sy rolley. Myr sampleyr yn dy cur bac er yn claare veg sarey cur  'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' dys yn rolley shoh. Ta feym ec yn pannyl dy veh laadit son shoh dy tagyrt.

en: Applet IIDs to disable from loading
gv: Caart enmyn IIDyn dy cur bac er voish laadey

en: Autoclose drawer
gv: kishteig hayrn dooneyhene

en: Complete panel lockdown
gv: Cur yn ghlass neose pannyl dys y jerrey

en: Confirm panel removal
gv: Firrinaghey geddyn rey lesh yn pannyl

en: Deprecated
gv: Ceau neose er

en: Disable Force Quit
gv: Cur bac er dooney lesh niart

en: Disable Logging Out
gv: Cur bac er hurrys magh

en: Enable animations
gv: Lhiggey da animaght

en: Enable tooltips
gv: Lhiggey da faaueyn greie

en: Highlight launchers on mouseover
gv: Teih laadeyderyn traa ta lught harrish

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
gv: Myr dy firrinagh, ta screeuyn soilshit briaght myr ta'n ymmydeyr gearree geddyn rey lesh yn pannyl.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
gv: Myr dy firrinagh, bee ny kishteig hayrn veh doont hene traa ta'n ymmydeyr crig er ny laadeyder er eh.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
gv: Myr dy firrinagh, cha bee yn pannyl lhiggey da'n ymmydeyr niartaghey ny claare dy dooney liorish geddyn rey jeh'n entreilys dys yn cramman dooney lesh niart.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
gv: Myr dy firrinagh, che bee yn paney lhiggey da ny ymmydeyr dy hurrys magh, liorish geddyn rey lesh dys ny entreilysyn rolley.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
gv: Myr dy firrinagh, cha bee yn pannyl lhiggey da caghlaaghyn dys ny reihghyn yn pannyl. Bee feym ec claaghyn veg reggyr v'eh ghlassit neose 'nane lhurg 'nane. Bee feym ec yn pannyl v'eh laadit reesht son shoh dy taggyrt.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
gv: Myr dy firrinagh, bee  faaueyngreie soilshait son nheeghyn ayns pannylyn.

en: This key is deprecated as it cannot be used to implement proper lockdown. The /desktop/gnome/lockdown/disable_lock_screen key should be used instead.
gv: Ta'n orgher shoh ceauit neose as cha nod eh veh jannoo ymmydit son ghlass neose kiart. Lhisagh yn fastee ghlass claare buird. Lhisagh yn /claare buird/gnome/ghlass neose/cur_bac_er_ghlass_yn_fastee veh jannoo ymmydit ayns ymmyd jeh.

en: Browse and run installed applications
gv: Jeeagh trooid ny roie claaghyn er yn co'earrooder hannah

en: Access documents, folders and network places
gv: Goll ayns docmaidyn, coodaghyn as boaylyn eddyr-voggyl

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
gv: Caghlaa yn jeeagh as ymmyrkey jeh'n claare buird, geddyn cooney, ny hurrys magh

en: Applications
gv: Claaghyn

en: _Edit Menus
gv: Caghlaa ro_llaghyn

en: Bookmarks
gv: Lioarynvark

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
gv: Foashley '%s'

en: Unable to scan %s for media changes
gv: Cha noddym scaney %s son caghlaaghyn sheean as feeshan

en: Rescan %s
gv: Scaney %s reesht

en: Unable to mount %s
gv: Cha noddym chiangley %s

en: Mount %s
gv: Chiangley %s

en: Removable Media
gv: Sheean as feeshan tow abyl dy geddyn rey lesh

en: Network Places
gv: Boylyn eddyr-voggyl

en: Open your personal folder
gv: Foashley yn coodagh persoonagh ayd's

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
gv: Claare Buird

en: Open the contents of your desktop in a folder
gv: Foashley yn cummal jeh'n claare buird ayd's ayns coodagh

en: Places
gv: Boaylyn

en: System
gv: Corys

note: keep those strings in sync with the ones in * panel-action-button.c Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
gv: Hurrys Magh %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
gv: Hurrys magh %s jeh'n quaiyl shoh as hurrys magh myr ymmydeyr elley

en: Action button type
gv: Sorçh cramman jantagh

en: Applet Bonobo IID
gv: Claare veg IID  Bonobo

en: Icon used for object's button
gv: Jallooveg jannoo ymmydit son yn cramman yn nhee

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
gv: Myr dy firrinagh, ta'n jalloo _veg cadjin orgher jannoo ymmydit myr cramman jalloo veg cadjin. Myr cha nel eh dy firrinagh, cha nel geill currit dys yn  _jalloo veg orgher cadjin. Ta'n orgher shoh just ymmydoil myr ta'n sorçh _nhee ny  "nhee-rolley" ny ny "nhee-kishteig hayrn".kishteig hayrn

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
gv: Myr currit er dy firrinagh, ta'n orgher  _raad rolley jannoo ymmydit jeh myr raad ta lhisagh ny cummalyn rolley veh troggit. Myr cha nel eh firrinagh,bee'n orgher _raad rolley dyn geillt. Ta'n orgher just bentyn da myr ta'n orgher sorçh _nhee "nhee-rolley".

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
gv: Myr dy firrinagh, cha bee yn ymmydeyr abyl dy gleashaghey yn claare veg gyn cur yn ghlass ersooyl jannoo ymmyd jeh'n nheerolley "Cur ghlass ersooyl"

en: Launcher location
gv: Boyl laadeyder

en: Lock the object to the panel
gv: Cur ghlass er yn nhee dys yn pannyl

en: Menu content path
gv: Raad cummal rolley

en: Object's position on the panel
gv: Boayl yn nhee er yn pannyl

en: Panel attached to drawer
gv: Pannyl kianglt rish yn kishteig hayrn

en: Panel object type
gv: Sorçh nhee pannyl

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
gv: Ta'n sorçh jantagh Ta'n cramman cowraghey. Ta ny towsyn abyl dy veh "cur ghlass", "roie",  "shirrey" as  "jalloo fastee". Ta'n orgher shoh just ymmydoil myr ta'n sorçh _nhee  "claare veg-jantys".

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
gv: Ta'n enneydey jeh'n pannyl kianglt rish yn kishteig hayrn shoh. Ta'n orgher just ymmydoil myr ta'n  sorçh _nhee "nhee-kishteig hayrn".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
gv: Ta'n enneydeyr jeh'n pannyl ard keim ta lesh yn nhee shoh

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
gv: Yn boayl jeh'n coadan .claare buird loayrt mychoine yn laadeyder. Ta'n orgher just ymmydoil myr ta'n sorçh _nhee "nhee-laadeyder".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
gv: Yn boayl jeh'n coadan jalloo jannoo ymmydit myr yn jallooveg son yn cramman nhee. Ta'n orgher just ymmydoil myr ta'n sorçh _nhee "nhee-kishteig hayrn" ny "nhee-rolley" as ta'n jannoo_ymmyd_jeh_jallooveg_reighit dy firrinagh.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
gv: Yn raad c'red ta ny cummalyn rolley troggit. Ta'n orgher just ymmydoil myr ta'n jannoo_ymmyd_jeh_orgher_raad dy firrinagh as ta'n orgher sorçh_nhee "nhee-rolley".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
gv: Yn boayl jeh'n ny pannylyn shoh. Ta'n boayl 'sy traa t'ayn currit stiagh myr earroo dy pixelyn voish yn hoshtal (ny yn mullagh myr  pontreilagh) çheu pannyl.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
gv: Yn teks dy soilshaghey myr ny faauegreie son yn kishteig hayrn jeh'n rolley shoh. Ta'n orgher just ymmydoil myr ta'n sorçh _nhee ny "nhee-kishteig hayrn," ny ny "nhee-rolley".

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
gv: Yn sorçh jeh'n nhee pannyl shoh. Ta ny towsyn abyl dy veh  "nhee-kishteig hayrn", "nhee-rolley", "nhee- laadeyder", "claareveg-bonobo", "Claareveg-jantys" as "barr-rolley".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
gv: Faauegreie soilshit son kishteig hayrn ny rolley

en: Toplevel panel containing object
gv: Pannyl ard-keim lesh nhee

en: Use custom icon for object's button
gv: Jannoo ymmyd jeh'n jallooveg cadjin som cramman nheeghyn

en: Use custom path for menu contents
gv: Jannoo ymmyd jeh raad cadjin son cummalyn rolley

en: Error reading GConf string value '%s': %s
gv: Doilleid lhaih towse streng GConf '%s': %s

note: we need to do this since the key was added in 2.19 and   			 * the default value returned when the key is not set       			 * (for people coming from older versions) is 0, which      			 * is not what we want.
en: Error reading GConf integer value '%s': %s
gv: Doilleid lhaih towse slane-earroo GConf '%s': %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
gv: Cha nel yn pannyl '%s' currit dy v'eh soilshit er fastee %d cha nel ec y traa t'ayn ayn. Cha nel mee laadey yn pannyl shoh.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
gv: Doilleid lhaih towse boolean GConf '%s': %s

en: Drawer Properties
gv: Reihghyn kishteig hayrn

en: Unable to load file '%s': %s.
gv: Cha noddym laadey coadan '%s': %s.

en: Could not display properties dialog
gv: Cha noddym soilshaghey screeuyn reihghyn

en: <small>Opaque</small>
gv: <small>Dullyr</small>

en: <small>Transparent</small>
gv: <small>Tarhoilshagh</small>

en: Arro_ws on hide buttons
gv: _Fleityn er follaghey crammanyn

en: Background
gv: Cooylrey

en: Background _image:
gv: Jalloo coo_ylrey

en: Co_lor:
gv: _Daa:

en: E_xpand
gv: _Mooadaghey

en: Image Background Details
gv: Fysseree cooylrey jalloo

en: Panel Properties
gv: Reihghyn Pannyl

en: Pick a color
gv: Reih ny daa

en: Rotate image when panel is _vertical
gv: Queeyllaghey jalloo traa t'an pannyl _pontreilagh

en: S_tyle:
gv: _Aght:

en: Select background
gv: Reih cooylrey

en: Show hide _buttons
gv: Soilshagey crammanyn _follaghey

en: Solid c_olor
gv: Daa chreo_i

en: Some of these properties are locked down
gv: Ta kiuse jeh ny reihghyn shoh ghlassit neose

en: St_retch
gv: _sheeyneyghey

en: _Autohide
gv: _Follaghey hene

en: _Icon:
gv: _Jallooveg:

en: _None (use system theme)
gv: Cha _nel fer erbee (Jannoo ymmyd jeh jeeagh corys)

en: _Scale
gv: _scaailley

en: _Tile
gv: _leac

en: pixels
gv: pixelyn

en: Could not open recently used document "%s"
gv: Cha noddym foashley docmaid "%s" jannoo ymmydit jeh er y gherrid

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
gv: Va doilleid gyn fys taggyrt traa v'ow prowal dy foashley "%s".

en: Clear the Recent Documents list?
gv: Geddyn rey lesh yn rolley dy docmaidyn jannoo ymmydit jeh er y gherrid?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
gv: Myr tow geddyn rey lesh yn rolley dy docmaidyn jannoo ymmydit jeh er y gherrid, t'ow geddyn rey lesh shoh:
    • Oilley ny nheeghyn voish ny boaylyn → Nhee rolley docmaidyn jannoo ymmydit jeh er yn gherrid.
    • Oilley ny nheeghyn voish yn rolley docmaidyn jannoo ymmydit jeh er y gherrid.

en: Clear Recent Documents
gv: Geddyn rey lesh docmaidyn jannoo ymmyd jeh er y gherrid

en: Recent Documents
gv: Docmaidyn jannoo ymmydit jeh er y gherrid

en: Clear Recent Documents...
gv: Geddyn rey lesh docmaidyn jannoo ymmydit jeh er y gherrid...

en: Clear all items from the recent documents list
gv: Geddyn rey lesh oilley ny nheeghyn veih'n rolley docmaidyn er y gherrid

en: Could not run command '%s'
gv: Cha noddym roie sarey '%s'

en: Could not convert '%s' from UTF-8
gv: Cha noddym caghlaa '%s' voish UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
gv: Reih ny coadan dy kiangley rish yn sarey...

en: Select an application to view its description.
gv: Reih ny claare dy jeaghyn er yn fysseree evhey.

en: Will run command: '%s'
gv: Bee eh roie sare: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
gv: Ta'n rolley URI lhieggit er yn roie screeuyn lesh aght  neukiart (%d) ny liurid (%d)

en: Could not display run dialog
gv: Cha noddym soilshaghey screeuyn roie

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
gv: Broo yn cramman shoh dy jeeagh son ny coadan lesh ennym ta kiangley rish yn streng sarey.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
gv: Crig yn cramman shoh dy roie yn claare reih't ny yn sarey ayns yn margher enmey sarey.

en: Command icon
gv: Jallooveg sarey

en: List of known applications
gv: Rolley dy terminalyn lesh fys

en: Run Application
gv: Roie claare

en: Run in _terminal
gv: Roie ayns _terminal

en: Run with _file...
gv: Roie l_esh coadan...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
gv: Reih yn kistey shoj dy roie yn sarey sy uinnag terminal.

en: Show list of known _applications
gv: Soilshaghey rolley jeh claaghyn _lesh fys

en: The icon of the command to be run.
gv: Cha nel oo abyl dy roie yn jallooveg jeh'n sarey

en: _Run
gv: _Roie

en: _Force quit
gv: _Dooney lesh niart

en: C_lear
gv: _Geddyn rey lesh

en: D_on't Delete
gv: _Ny jean doll magh

en: Hide Panel
gv: Follaghey pannyl

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
gv: Pannyl moodaghit çheu sy vullagh

en: Top Centered Panel
gv: Pannyl mullagh sy vean

en: Top Floating Panel
gv: Pannyl Shiaulley sy vullagh

en: Top Edge Panel
gv: Pannyl çheu vullagh

en: Bottom Expanded Edge Panel
gv: Pannyl çheu moodaghit 'sy vun

en: Bottom Centered Panel
gv: Pannyl veeanagh bun

en: Bottom Floating Panel
gv: Pannyl bun Shiaulley

en: Bottom Edge Panel
gv: Pannyl çheu 'Sy vun

en: Left Expanded Edge Panel
gv: Pannyl çheu moodaghir my hoshtal

en: Left Centered Panel
gv: Pannyl veeanagh my hoshtal

en: Left Floating Panel
gv: Pannyl shiaulley my hoshtal

en: Left Edge Panel
gv: çheu pannyl my hoshtal

en: Right Expanded Edge Panel
gv: Pannyl mooadaghit my yesh

en: Right Centered Panel
gv: Pannyl veeanagh my yesh

en: Right Floating Panel
gv: Pannyl shiaulley my yesh

en: Right Edge Panel
gv: Pannyl çheu my yesh

en: Animation speed
gv: Tappeid animaght

en: Automatically hide panel into corner
gv: Follaghey pannyl 'sy uillin hene

en: Background color
gv: Daa coylrey

en: Background color opacity
gv: Daa cooylrey dullyraght

en: Background image
gv: Jalloo cooylrey

en: Background type
gv: Sorçh cooylrey

en: Center panel on x-axis
gv: Pannyl veeanagh er x-essylys

en: Center panel on y-axis
gv: Pannyl veeanagh er y-essylys

en: Enable arrows on hide buttons
gv: Lhiggey da fleityn er ny crammany follaghey

en: Enable hide buttons
gv: Lhiggey da crammanyn follaghey

en: Expand to occupy entire screen width
gv: Mooadaghey dy goaill stiagh yn lheead fastee clen

en: Fit image to panel
gv: Tarn jalloo dys fastee

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
gv: Myr dy firrinagh, bee fleityn currit er ny crammanyn follaghey

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
gv: Myr dy firrinagh, bee crammanyn currit er dagh çheu jeh'n pannyl foddee bee ymmydit dy gleashaghey yn pannyl dys yn çheu yn fastee, just faagail ny cramman dy akin.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
gv: Myr dy firrinagh, bee'n follaghey as neu-follaghey jeh'n pannyl shoh v'eh currit ayns ynimaght as cha bee eh tagyrt dy çhelleeragh.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
gv: Myr dy firrinagh, bee'n jalloo cooylrey v'eh queeyllagh traa ta'n pannyl stuirit pontreilagh.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
gv: Myr dy firrinagh, bee'n jalloo shliggeragh (freyll yn corrillagh eayrtys jeh'n jalloo) dys yn yrjid pannyl (myr chochruinnagh.)

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
gv: Myr dy firrinagh, bee yn jalloo veh schliggeraghey dys ny towshan pannyl. Cha bee yn corrilagh reayrtys jeh yn jalloo cummit seose.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
gv: Myr dy firrimagh, bee'n pannyl follaghit hene dys ny uillan jeh'n fastee traa ta'n poynter faagail yn boayl pannyl. Myr tow gleashaghey yn poynter reesht bee'n pannyl cheet er reesht.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
gv: Myr dy firrinagh, bee'n pannyl goaill stiagh yn clen lheead fastee (yrdjid myr ta shoh ny pannyl pontreilagh). 'Syn mod shoh ta'n pannyl  just abyl dy veh currit er yn çheu jeh'n fastee. Myr cha nel eh firrinagh bee'n pannyl just vooar dy lioor dy aaghtey ny claaghyn veg, laadeyderyn as crammanyn er yn pannyl

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
gv: Myr dy firrinagh, Cha bee geill currit da ny orgheryn x as x_yesh as ta'n pannyl currit er yn veean jeh'n x-essylys jeh'n fastee. Myr ta'n mooadys yn fastee caghlaarit bee eh tannaghtyn ec yn boayl shen - i.e. bee'n  pannyl gaase er ny daa çheughyn. Myr cha nel dy firrinagh, ta ny orgheryn x as x_yesh cowraghey yn boayl jeh'n Pannyl.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
gv: Myr dy firrinagh, bee ny orgheryn y as y_bun geillit as bee yn pannyl currit er yn veean jeh'n y-essylys er yn fastee. Myr ta'n mooadys jeh yn fastee caghlaarit er yn boayl shen i.e. bee'n pannyl gaase er dagh çheu. Myr cha nel eh dy firrinagh, bee ny orgheryn y as y_bun cowraghey yn boayl jeh'n pannyl.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
gv: Ayns ny cur er Xinerama , t'ow abyl dy geddyn yn pannyl er dagh fastee er dagh fastee reggyr. Ta'n orgher feddyn magh yn fastee 'sy traa t'ayn ta'n pannyl soilshit er.

en: Name to identify panel
gv: Ennym dy feddyn magh pannyl

en: Panel autohide delay
gv: Furaghtyn pannyl follagheyhene

en: Panel autounhide delay
gv: Fuirraght follaghey hene pannyl.

en: Panel orientation
gv: Stuirey pannyl

en: Panel size
gv: Mooadys pannyl

en: Rotate image on vertical panels
gv: Queeyllaghey jalloo er yn pannyl pontreilagh

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
gv: Reih yn daa cooylrey son yn pannyl ayns aght #RGB

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
gv: Reih yn coadan dy v'eh jannoo ymmydit myr jalloo cooylrey. Myr ta'n jalloo lesh ammyr alpha bee eh currit er yn claare buird myr jalloo cooylrey.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
gv: Reih yn earroo dy pixelyn dy akin traa ta'n pannyl follaghit ayns uillin hene. Ta'n orgher just ymmydoil myr ta'n follaghey _orgher hene dy firrinagh.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
gv: Reih dullyraght jeh'n aght daa cooylrey. Myr cha nel yn daa dullyraght slane (ny towse ny sloo ny 65535), bee'n daa currit myr yn daa cooylrey yn claare buird.

en: Stretch image to panel
gv: Sheeyney jalloo dys yn pannyl

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
gv: Yn yrdjit (lheead son ny pannyl pontreilagh) jeh'n pannyl. Bee'n pannyl feddyn magh ec traa roie ny mooadagh cooid sloo soit er yn mooadys lauescreeuee as cowraghyn elley. Ta'n mooadys cooid smoo currit er un kerroo jeh'n yrjid jeh'n fastee (ny lheead).

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
gv: Yn boayl jeh'n pannyl harrish yn x-esslys, goaill toshiaght voish yn çheu yesh jeh'n fastee. Myr currit dys -1 cha bee geill currit dys yn towse as bee yn towse jeh'n orgher x ymmydit. Myr ta'n towse ny smoo ny 0, eisht cha bee geill currit dys yn orgher x. Ta'n orgher just ymmydoil just ymmydoil ayns mod cha nel mooadaghit. Ayns mod mooadaghit cha nel geill currit dys yn orgher as ta'n pannyl  currit er yn çheu fastee reihghit liorish yn orgher stuirey.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
gv: Yn boayl jeh'n pannylharrish yn x-esslys. Ta'ǹ orgher just ymmydoil ayns mod cha nel mooadaghit. Ayns mod mooadaghit che bee geill currit dys yn orgher as bee yn pannyl currit

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
gv: Yn boayl jeh'n pannyl harrish yn y-esslys, goaill toshiaght voish yn bun jeh'n fastee. Myr currit dys -1 cha bee gaill currit dys yn towse as bee yn towse jeh'n orgher y jannoo ymmydit. Myr ta'n towse ny smoo ny 0, eisht cha bee geill currit dys yn orgher y. Ta'n orgher just ymmydoil ayns mod cha nel mooadaghit. Ayns mod mooadaghit cha nel geill currit dys yn orgher shoh as ta'n pannyl currit er yn çheu jeh'n fastee reih't liorish yn orgher stuirey.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
gv: Yn boayl jeh'n pannyl harrish yn y-esslys. Ta'n orgher just ymmydoil myr ta eh ayns mod cha nel moodaghit. Ayns mod mooadaghit cha nel geill currit dys yn orgher shoh as bee'n pannyl  currit er yn çheu yn fastee liorish yn orgher stuirey.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
gv: Yn stuirey jeh'n pannyl. Ta ny towsyn abyl dy veh  "mullagh", "bun", "hoshtal", "yesh" Ayns mod mooadaghit ta'n orgher reih cren çheu fastee ta'n pannyl er. Ayns mod cha nel mooadaghit cha nel an anchaslys eddyr "yn mullagh" and "as yn vun" cho scanshoil- ta daa jah ad soilshaghey dy vel shoh ny pannyl pontreilagh- oght t'eh cur ny faaue ymmydoil c'ren aght lhisagh kiuse dy nheeghyn pannyl ymmyrkey. Myr sampleyr, er ny pannylyn"vullagh"  bee ny cramman rolley frap heose  yn rolley echey fo yn pannyl, ogh er ny paneyl "fo" bee ny rolley frap heose er yn vullagh jeh'n paneyl.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
gv: Yn tappeid lhisagh ny animaghtyn pannyl taghyrt. Ta ny towsyn abyl dy veh "moal", "veeanagh" as "tappee". Ta'n orgher shoh just ymmydoil myr ta'n orgher animaghtyn _lhiggey da dy firrinagh.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
gv: Ta shoh ny ennym ta peiagh erbee abyl dy lhaih t'ow abyl dy jannoo ymmyd jeh dy feddyn magh stoo mychoine yn pannyl. Ta'n ymmyd ard dy veh jannoo ymmydit myr ny enmys uinnag pannyl ta ymmydoil traa stuirey eddyr pannylyn.

en: Visible pixels when hidden
gv: Pixelyn dy akin traa follaghit

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
gv: Yn sorçh dy cooylrey lhisagh veh ymmydit son yn pannyl shoh. Ta ny towsyn abyl dy veh "gtk" - Bee'n cooylrey greie GTK+ veh jannoo ymmydit "daa"- bee'n daa v'eh jannoo ymmydit myr daa cooylrey  ny ny "jalloo" -bee'n jalloo reih't liorish yn jalloo veh jannoo ymmydit myr ny cooylrey.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
gv: Lesh ny cur stiagh ny smoo ny un fastee, t'ow abyl dy geddyn er dagh fastee reggyr. Ta'n orgher feddyn magh yn fastee ta'n pannyl soilshit er 'Sy traa t'ayn

en: X co-ordinate of panel
gv: Yn Y co`oardaghey jeh'n pannyl

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
gv: Yn esslys x jeh'n pannyl, goaill toshiaght voish yn yesh jeh'n fastee

en: X screen where the panel is displayed
gv: Fatee x c'raad ta'n pannyl soilshit

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
gv: Fastee Xinerama c'raad ta'n pannyl soilshit

en: Y co-ordinate of panel
gv: Yn Y co`oardaghey jeh'n pannyl

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
gv: Yn esslys y jeh'n pannyl goaill toshiaght er yn bun jeh'n fastee

en: Icon '%s' not found
gv: Cha row yn jallooveg '%s'

en: Could not execute '%s'
gv: Cha noddym roie '%s'

en: file
gv: coadyn

en: Home Folder
gv: Coodagh Thaie

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
gv: Corys Coadanyn

en: Search
gv: Shirrey

en: Open URL: %s
gv: Foashley URL: %s

en: Delete this drawer?
gv: Doll magh yn kishteig hayrn shoh?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
gv: Traa ta ny kishteig hayrn dollit magh, ta'n kishteig hayrn as ny reihghyn
     echey cailltch

en: Delete this panel?
gv: Doll magh yn pannyl shoh?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
gv: Traa ta ny pannyl dollit magh, ta'n pannyl as ny reihghyn
    echey cailltch.
