gnome-panel 0 - en to hr translation catalogue (518 entries)

en: Ad_just Date & Time
hr: Po_desi datum i vrijeme...

en: Copy _Date
hr: Kopiraj _datum

en: Copy _Time
hr: Kopiraj _vrijeme

en: _About
hr: _O programu...

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Preferences
hr: _Postavke...

en: Clock
hr: Sat

en: Clock Applet Factory
hr: Tvornica programa za satove

en: Factory for creating clock applets.
hr: Proizvodnja programa za sat.

en: Get the current time and date
hr: Dohvati trenutno vrijeme i datum

en: Tasks
hr: Zadaci

en: All Day
hr: Cijeli dan

en: Appointments
hr: Obveze

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Click to hide your appointments and tasks
hr: Kliknite za skrivanje sastanka i zadataka

en: Click to view your appointments and tasks
hr: Kliknite za prikaz sastanaka i zadataka

en: Click to hide month calendar
hr: Kliknite za skrivanje mjesečnog kalendara

en: Click to view month calendar
hr: Klikni za pregled mjesečnog kalendar

en: Computer Clock
hr: Računalni sat

en: Failed to launch time configuration tool: %s
hr: Greška pri pokretanju alata za podešavanje vremenskih postavki: %s

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
hr: Ne mogu pronaći program za podešavanje datuma i vremena. Možda nijedan nije instaliran?

en: Custom format
hr: Prilagođeni oblik

en: 24 hour
hr: 24-satni

en: UNIX time
hr: UNIX vrijeme

en: Internet time
hr: Internet vrijeme

en: Custom _format:
hr: Korisnčki _oblik:

en: The Clock displays the current time and date
hr: Sat prikazuje trenutno vrijeme i datum

en: Clock Preferences
hr: Postavke sata

en: General
hr: Općenito

en: Custom format of the clock
hr: Korisnički format sata

en: Expand list of appointments
hr: Proširi listu sastanaka

en: Expand list of birthdays
hr: Proširi listu rođendana

en: Expand list of tasks
hr: Proširi listu zadataka

en: Expand list of weather information
hr: Proširi informacije o vremenu

en: Hour format
hr: Format sata

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
hr: Ukoliko postavljeno,, prikaži datum na satu, pored vremena

en: If true, display seconds in time.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikaže sekunde u vremenu.

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikaže univerzalno vrijeme (UCT).

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
hr: Ukoliko je postavljeno, proširi popis sastanaka u prozoru kalendara.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
hr: Ukoliko je postavljeno, proširi popis rođendana u prozoru kalendara.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
hr: Ukoliko je postavljeno, proširi popis zadataka u prozoru kalendara.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
hr: Ukoliko je postavljeno, proširi popis vremenskih informacija u prozoru kalendara.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikaže opis alata kada se mišem prijeđe preko sata.

en: If true, show week numbers in the calendar.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikaže brojeve tjedana u kalendaru.

en: Show date in clock
hr: Prikaži datum na satu

en: Show date in tooltip
hr: Prikaži datum u obavještenju

en: Show time with seconds
hr: Prikaži vrijeme sa sekundama

en: Show week numbers in calendar
hr: Prikazuj brojeve tjedna u kalendaru

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
hr: Korištenje ove tipke je zastarjelo u GNOME 2.6 u korist stavke 'oblik'. Schema je zadržana zbog kompatibilnosti sa starijim inačicama.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
hr: Ova tipka određuje oblike korištene u satu kada je oblik postavljen na "prilagođeno". Možete koristiti pretvaračke oznake predviđene sa strftime() kako bi došli do posebnog oblika. Pogledajte strftime() priručnik za dodatne informacije.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
hr: Ova tipka određuje koji oblik sata koristi program za prikazivanje sata. Moguće su sljedeće vrijednosti "12-sata", "24-sata", "internet", "unix" i "prilagođeno". Ako postavite "internet", sat će prikazivati vrijeme interneta. Sustav mjerenja vremena interneta dijeli vrijeme na 1000 "otkucaja". U ovom sustavu ne postoje vremenske zone, stoga je vrijeme jednako u čitavom svijetu. Ako postavite na "unix", sat će prikazivati vrijeme u sekundama od Epoha, odnosno od 1.1.1970. Ako odaberete "prilagođeno", sat će prikazivati vrijeme sukladno formatu određenom "custom" vrijednosti.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
hr: Ovaj ključ navodi program koji se koristi za podešavanje vremena.

en: Time configuration tool
hr: Alat za podešavanje vremena

en: Use Internet time
hr: Koristi Internet vrijeme

en: Use UNIX time
hr: Koristi UNIX vrijeme

en: Use UTC
hr: Koristi UTC

en: There was an error displaying help: %s
hr: Došlo je do greške pri prikazu pomoći: %s

en: Display a swimming fish or another animated creature
hr: Prikaži ribu kako pliva ili neko drugo animirano stvorenje

en: Fish
hr: Riba

en: From Whence That Stupid Fish Came
hr: Odakle Ta Glupa Riba Izađe

en: Wanda Factory
hr: Wanda tvornica

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
hr: Upozorenje: Naredba se može činiti zapravo korisnom.
    Kako je ovo beskorisan programčić, možda ne želite ovo uraditi.
    Mi ne preporučujemo da %s koristite za bilo što,
    što bi ovaj programčić činilo "praktičnim" ili korisnim.

en: Images
hr: Slike

en: %s the Fish
hr: Riba %s

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
hr: %s nema nikakvu namjenu. Zauzima prostor na disku i vrijeme kompilacije, a ako je učitan zauzima i dragocjeno mjesto na ploči i memoriji. Tko god da ga koristi zavrijeđuje promptnu psihijatrijsku procjenu.

en: (with minor help from George)
hr: (uz malu pomoć Georgea)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
hr: %s  - Riba, moderno proricanje

en: Unable to locate the command to execute
hr: Nije moguće pronaći naredbu za izvršavanje

en: %s the Fish Says:
hr: %s - Riba kaže:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
hr: Ne mogu pročitati izlaz naredbe.
    
    Detalji: %s

en: _Speak again
hr: _Recite ponovo

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
hr: Podešena naredba ne radi i zamjenjena je sa: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
hr: Ne može izvršiti '%s'
    
    Detalji: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
hr: Ne mogu čitati iz '%s'.
    
    Detalji: %s

en: The water needs changing
hr: Treba promjeniti vodu

en: Look at today's date!
hr: Pogledajte današnji datum!

en: %s the Fish, the fortune teller
hr: %s - Riba, proricateljica sreće.

en: <b>Animation</b>
hr: <b>Animacija</b>

en: <b>General</b>
hr: <b>Opće</b>

en: Co_mmand to run when clicked:
hr: Izvršenje na_redbe nakon klika:

en: Fish Preferences
hr: Postavke za Ribu

en: Select an animation
hr: Izaberi animaciju

en: _File:
hr: _Datoteka:

en: _Name of fish:
hr: _Ime ribe:

en: _Pause per frame:
hr: _Pauza po okviru:

en: _Rotate on vertical panels
hr: _Rotiraj na vertikalnim pločama

en: _Total frames in animation:
hr: _Ukupno okvira u animaciji:

en: frames
hr: okviri

en: seconds
hr: sekunde

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
hr: Riba bez imena je poprilično glupa riba. Oživite Vašu ribu dajući joj ime.

en: Command to execute on click
hr: Naredba za izvršenje po kliku

en: Frames in fish's animation
hr: Broj okvira u animaciji ribe

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
hr: Ukoliko je postavljeno, animacija ribe će biti rotirana kada je ploča vertikalno usmjerena.

en: Pause per frame
hr: Pauza po okviru

en: Rotate on vertical panels
hr: Rotiraj na vertikalnim pločama

en: The fish's animation pixmap
hr: Sličica za animaciju ribe

en: The fish's name
hr: Ime ribe

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
hr: Ovaj ključ navodi naredbu za izvršenje po kliku na ribu.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
hr: Ovaj ključ navodi ime datoteke sa slikom koja se koristi za animaciju ribe, datu u odnosu na direktorij sa slikama.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
hr: Ovaj ključ navodi broj okvira u animaciji ribe.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
hr: Ovaj ključ navodi trajanje svakog okvira u sekundama.

en: Area where notification icons appear
hr: Površina gdje se pojavljuju sličicice za obavještenja

en: Notification Area
hr: Obavjesna površina

en: Notification Area Factory
hr: Tvornica za Obavjesnu zonu

en: Panel Notification Area
hr: Obavjesna zona ploče

en: Factory for the window navigation related applets
hr: Proizvodnja programa za odabir prozora

en: Hide application windows and show the desktop
hr: Sakrij prozore programa i prikaži radnu površinu

en: Show Desktop
hr: Prikaži radnu površinu

en: Switch between open windows using a menu
hr: Izmjena otvorenih prozora pomoću menija

en: Switch between open windows using buttons
hr: Izmjena otvorenih prozora pomoću gumba

en: Switch between workspaces
hr: Slijedeća radna površina

en: Window List
hr: Popis prozora

en: Window Navigation Applet Factory
hr: Proizvodnja appleta za odabir prozora

en: Window Selector
hr: Odabir prozora

en: Workspace Switcher
hr: Mjenjač radnih površina

en: Failed to load %s: %s
hr: Neuspjelo učitavanje %s: %s

en: Icon not found
hr: kona nije pronađena

en: Click here to restore hidden windows.
hr: Kliknite ovdje da prikažete sakrivene prozore.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
hr: Kliknite ovdje da sakrijete sve prozore i vidite radnu površinu.

en: Show Desktop Button
hr: Gumb za prikazivanje radne površine

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
hr: Ovaj gumb omogućava skrivanje svih prozora i pregled radne površine.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
hr: Vaš upravitelj prozorima ne podržava prikazivanje radne površine, ili ne koristite upravitelja prozora.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
hr: Lista prozora prikazuje listu svih prozora kao niz tipki koje možete pregledavati.

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
hr: <b>Prikazivanje minimiziranih prozora</b>

en: <b>Window Grouping</b>
hr: <b>Grupiranje prozora</b>

en: <b>Window List Content</b>
hr: <b>Sadržaj popisa prozora</b>

en: Group windows when _space is limited
hr: Grupiraj prozore kada je prostor ograničen

en: Restore to current _workspace
hr: Prikaži na _tekućoj radnoj površini

en: Restore to na_tive workspace
hr: Prikaži na _matičnoj radnoj površini

en: Sh_ow windows from current workspace
hr: Prikaži prozore sa _tekuće radne površine

en: Show windows from a_ll workspaces
hr: Prikaži prozore sa _svih radnih površina

en: Window List Preferences
hr: Postavke liste prozora

en: _Always group windows
hr: _Uvijek grupiraj prozore

en: _Never group windows
hr: _Nikad ne grupiraj prozore

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
hr: Određuje kada grupirati prozore iz istog programa na listi prozora. Dozvoljene vrijednosti su "never" (nikad), "auto" (automatski) i "always" (uvijek).

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
hr: Ukoliko je ovo uključeno, popis prozora prikazuje prozore sa svih radnih površina, a inače samo sa tekuće.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
hr: Ukoliko je ovo uključeno, kada prikazujete umanjeni prozor, prebaci ga na tekuću radnu površinu. Inače, prebacuje na njegovu matičnu radnu površinu.

en: Maximum window list size
hr: Najveća veličina lista prozora

en: Minimum window list size
hr: Najmanja veličina popisa prozora

en: Move windows to current workspace when unminimized
hr: Prebaci umanjene prozore na trenutnu radnu površinu pri prikazu

en: Show windows from all workspaces
hr: Prikaži prozore sa svih radnih površina

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.20. The schema is retained for compatibility with older versions.
hr: Korištenje ovog ključa je nevažeće u GNOME 2.20. Shema je zadržana zbog kompatibilnosti sa starijim verzijama.

en: When to group windows
hr: Kada grupirati prozore

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
hr: Izbornik prozora prikazuje listu svih prozora kao meni  koji možete pregledavati.

en: rows
hr: reci

en: columns
hr: stupci

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
hr: Greška pri učitavanju vrijednost broja redova za Izmjenu radne površine: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
hr: Greška pri učitavanju postavke za prikaz imena za Izmjenu radne površine: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
hr: Greška pri učitavanju postavke za prikaz svih radnih površina za Izmjenu radne površine: %s

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
hr: Prebacivač prikazuje manje izdanje vaših radnih površina koje vam omogućava da uredite vaše prozore.

en: <b>Switcher</b>
hr: <b>Prebacivač</b>

en: <b>Workspaces</b>
hr: <b>Radne površine</b>

en: Number of _workspaces:
hr: Broj radnih _površina:

en: Show _all workspaces in:
hr: Prikaži _sve radne površine u:

en: Show _only the current workspace
hr: Prikaži samo _trenutnu radnu površinu

en: Show workspace _names in switcher
hr: Prikaži _imena radnih površina u prebacivaču

en: Workspace Names
hr: Imena radnih površina

en: Workspace Switcher Preferences
hr: Postavke Izmjene radnih površina

en: Workspace na_mes:
hr: I_mena radnih površina:

en: Display all workspaces
hr: Prikaži sve radne površine

en: Display workspace names
hr: Prikaži imena radnih površina

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
hr: Ukoliko je ovo uključeno, izmjena radnih površina prikazuje sve radne površine, inače prikazuje samo trenutnu.

en: Rows in workspace switcher
hr: Broj redova u promijeni radnih površina

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
hr: Ovaj ključ određuje koliko redova (za horizontalan raspored) ili kolona (za vertikalan raspored) će prikazivati izmjena radnih površina. Ovaj ključ ima značaja jedino ako je ključ display_all_workspaces postavljen.

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
hr: Greška

en: Could not open location '%s'
hr: Ne mogu otvoriti lokaciju '%s'

en: GNOME Panel Shell
hr: Gnomova ljuska ploče

en: Loc_k To Panel
hr: Zaključaj na ploči

en: _Move
hr: _Pomakni

en: _Remove From Panel
hr: _Ukloniti iz ploče

en: Cannot find an empty spot
hr: Ne mogu naći praznu točku

en: Drawer
hr: Ladica

en: _Add to Drawer...
hr: _Dodaj u ladicu...

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: Create new file in the given directory
hr: Napravi novu datoteku u datom direktoriju

en: [FILE...]
hr: [DATOTEKA...]

en: - Edit .desktop files
hr: - Uredi .desktop datoteke

en: Create Launcher
hr: Napravi pokretač

en: Directory Properties
hr: Postavke direktorija

en: Launcher Properties
hr: Osobine pokretača

en: Panel
hr: Ploča

en: Could not show this URL
hr: Ne mogu prkazati ovaj URL

en: No URL was specified.
hr: Nikakav URL nije naveden.

en: Could not launch application
hr: Ne mogu pokrenuti program

en: Could not use dropped item
hr: Ne mogu koristiti ispuštenu stavku

en: No URI provided for panel launcher desktop file
hr: URI adresa nije navedena u datoteci pokretača ploče

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
hr: Ne može otvoriti desktop datoteku "%s" za pokretač sa panela %s%s

en: _Launch
hr: Pokreni

en: Key %s is not set, cannot load launcher
hr: Ključ %s nije postavljen, ne mogu pokrenuti starter

en: Could not save launcher
hr: Ne mogu spremiti starter

en: Add this launcher to _panel
hr: Dodaj ovaj pokretač na _ploču

en: Add this launcher to _desktop
hr: Dodaj ovaj pokretač na _radnu površinu

en: _Entire menu
hr: _Cijeli menu

en: Add this as _drawer to panel
hr: Dodaj ovo kao _ladicu na ploču

en: Add this as _menu to panel
hr: Dodaj ovo kao _meni na ploču

en: <b>GAME OVER</b> at level %d!
hr: <b>KRAJ IGRE</b> na nivou %d!

note: Translators: the first and third strings are similar to a * title, and the second string is a small information text. * The spaces are there only to separate all the strings, so try to keep them as is.
en: %1$s   %2$s   %3$s
hr: %1$s %2$s %3$s

en: Press 'q' to quit
hr: Pritisnite 'q' za izlaz

en: Paused
hr: Pauza

en: Press 'p' to unpause
hr: Pritisnite 'p' za nastavak

en: Level: %s,  Lives: %s
hr: Nivo: %s, Životi: %s

en: _Activate Screensaver
hr: _Pokreni čuvara zaslona

en: _Lock Screen
hr: _Zaključaj zaslon

en: Could not execute '%s'
hr: Ne mogu pokrenuti '%s'

en: Could not connect to server
hr: Ne mogu se povezati na server

en: Lock Screen
hr: Zaključaj zaslon

en: Protect your computer from unauthorized use
hr: Zaštitite vaše računalo od neovlaštene upotrebe

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * panel:showusername|1)
en: Log Out...
hr: Odjavi se...

en: Log out of this session to log in as a different user
hr: Odjavite se iz ove prijave kako biste se mogli prijaviti kao drugi korisnik

en: Run Application...
hr: Pokreni program...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
hr: Pokrenite program upisujući naredbu ili ga odaberite sa popisa

en: Search for Files...
hr: Traži datoteke...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
hr: Pronađite dokumente i mape na računalu prema imenu i sadržaju

en: Force Quit
hr: Obavezno zatvaranje

en: Force a misbehaving application to quit
hr: Inzistiraj na isključivanju programa koji se loše ponašaju

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
hr: Veza na poslužitelj...

en: Connect to a remote computer or shared disk
hr: Povežite se na udaljeno računalo ili dijeljeni disk

en: Shut Down...
hr: Ugasi...

en: Shut down the computer
hr: Ugasi računalo

en: Create a new launcher
hr: Napravi novi pokretač

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: The main GNOME menu
hr: Glavni GNOME izbornik

en: Menu Bar
hr: Traka izbornika

en: A custom menu bar
hr: Vlastita traka izbornika

en: Separator
hr: Rezdjelnik

en: A separator to organize the panel items
hr: Odjelnik za organizaciju stavaka ploče

en: A pop out drawer to store other items in
hr: Iskakajuća ladica za spremanje drugih stvari

en: (empty)
hr: (prazno)

en: query returned exception %s
hr: ispitaj vraćenu grešku "%s"

en: Add to Drawer
hr: _Dodaj u ladicu

en: Add to Panel
hr: Dodaj na ploču

en: Exception from popup_menu '%s'
hr: Greška u popup_menu: "%s"

en: "%s" has quit unexpectedly
hr: "%s" je neočekivano prekinut

en: Panel object has quit unexpectedly
hr: Objekt ploče je prekinut neočekivano

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
hr: Ako ponovo učitate objekt ploče, bit će automatski dodan natrag na ploču.

en: _Don't Reload
hr: _Ne učitavaj ponovno

en: _Reload
hr: _Ponovno učitavanje

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
hr: Ploča je naišla na problem pri učitavanju "%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
hr: Želite li ukloniti ovaj programčić iz vaših postavki?

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
hr: Ne može dobiti AppletShell sučelje od kontrole

en: Error watching gconf key '%s': %s
hr: Greška pri praćenju gkonf ključa "%s": %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
hr: Greška pri učitavanju gconf direktorija "%s": %s

en: Error getting value for '%s': %s
hr: Greška pri učitavanju vrijednosti za "%s": %s

en: And many, many others...
hr: I mnogo, mnogo drugih...

en: The GNOME Panel
hr: GNOME ploča

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
hr: Ovaj program služi pokretanju drugih aplikacija i nudi korisne pomoćne alate.

en: Cannot delete this panel
hr: Ne mogu obrisati ovu ploču

en: You must always have at least one panel.
hr: Morate uvijek imati najmanje jednu ploču.

en: _Add to Panel...
hr: _Dodaj na ploču...

en: _Delete This Panel
hr: _Obriši ovu ploču

en: _New Panel
hr: _Nova ploča

en: A_bout Panels
hr: _O programu...

en: Application
hr: Program

en: Application in Terminal
hr: Program u terminalu

en: Location
hr: Lokacija

note: Type
en: _Type:
hr: _Tip:

note: Name
en: _Name:
hr: _Ime:

en: Browse icons
hr: Pretraži ikone

en: _Browse...
hr: _Pretraži...

note: Comment
en: Co_mment:
hr: _Komentar:

en: Choose an application...
hr: Odaberite program...

en: Choose a file...
hr: Odaberite datoteku...

en: Comm_and:
hr: _Naredba:

en: _Command:
hr: _Naredba:

en: _Location:
hr: _Lokacija:

en: The name of the launcher is not set.
hr: Ime startera nije postavljeno.

en: Could not save directory properties
hr: Nije moguće spremiti postavke direktorija

en: The name of the directory is not set.
hr: Ime direktorija nije postavljeno.

en: The command of the launcher is not set.
hr: Naredba startera nije postavljena.

en: The location of the launcher is not set.
hr: Lokacija startera nije postavljena.

en: Could not display help document
hr: Ne mogu prikazati dokument pomoći

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
hr: Pritisnite na prozor da prisilite program na izlazak. Da anulirate, pritisnite <ESC>.

en: Force this application to exit?
hr: Prisiliti aplikaciju da završi?

en: If you choose to force an application to exit, any open documents in it will be lost.
hr: Ako odaberete gašenje aplikacija na silu, svi otvoreni dokumenti u njoj biti će izgubljeni.

en: A boolean flag to indicate whether the user's previous configuration in /apps/panel/profiles/default has been copied to the new location in /apps/panel.
hr: Zastavica koja prikazuje da li je korisnikova prethodna konfiguracija u /apps/panel/profiles/default kopirana na novu lokaciju u /apps/panel.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
hr: Popis ID-a ploče. Svaki ID određuje jednu ploču prve razine. Podešavanja za svaku od ovih ploča se nalaze u /apps/panel/general/$(profile)/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/applets/$(id).
hr: Popis ID-a programčića na ploči. Svaki ID određuje jedan programčić na ploči. Podešavanja za svaki programčić se nalaze u /apps/panel/general/$(profile)/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
hr: Popis ID-a objekta na ploči. Svaki ID određuje jedan objekt na ploči (npr. pokretač, gumb ili izbornik). Podešavanja za svaki objekt se nalaze u /apps/panel/general/$(profile)/objects/$(id).

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
hr: Ukjluči automatsko dovršavanje u dijalogu "Pokreni program"

en: Enable program list in "Run Application" dialog
hr: Prikaži popis programa u dialogu za pokretanje naredbi.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
hr: Razgranaj popis programa u dialogu za pokretanje naredbi

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
hr: Ako je postavljeno, automatsko dovršavanje je dostupno u dijalogu "Pokreni program"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
hr: Ukoliko je postavljeno, popis poznatih programa je proširen u prozoru za pokretanje programa. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je postavljeno enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se popis poznatih programa u prozoru za pokretanje programa. Je li popis razgranat pri prikazivanju prozora se podešava pomoću show_program_list ključa.

en: Old profiles configuration migrated
hr: :   	 	
    Konfiguracija starih profila migrirana

en: Panel ID list
hr: Popis ID-a ploče

en: Panel applet ID list
hr: Popis ID-a programčića na ploči

en: Panel object ID list
hr: Popis ID-a objekta na ploči

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
hr: Popis IID-a programčića koje će ploča zanemarivati. Na ovaj način možete spriječiti učitavanje ili prikazivanje nekih programčića u izborniku. Na primjer, da isključite programčić mini-commander, dodajte "OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet" u ovaj popis. Panel je neophodno ponovo pokrenuti da bi ovo imalo efekta.

en: Applet IIDs to disable from loading
hr: IID-ovi programčića kojima treba onemogućiti učitavanje

en: Autoclose drawer
hr: Samozatvaranje ladice

en: Complete panel lockdown
hr: Potpuno zaključavanje ploče

en: Confirm panel removal
hr: Potvrdi uklanjanje ploče

en: Deprecated
hr: Zastarjelo

en: Disable Force Quit
hr: Onemogući prisilno zatvaranje

en: Disable Lock Screen
hr: Onemogući zaključavanje zaslona

en: Disable Logging Out
hr: Isključi odjavljivanje

en: Enable animations
hr: Uključi animaciju

en: Enable tooltips
hr: Uključi savjete

en: Highlight launchers on mouseover
hr: Osvjetli pokretače pri prelasku mišem

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se prozor u kojem se traži odobrenje korisnika za uklanjanje ploče.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
hr: Ukoliko je postavljeno, ladica će se sama zatvoriti kada korisnik klikne pokretač na njoj.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
hr: Ukoliko je postavljeno, pokretač se osvijetljava kada korisnik pređe strelicom miša preko njega.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
hr: Ako je postavljeno, ploča neće dozvoliti korisniku inzistiranje na izlasku iz programa, uklanjanjem pristupa gumbu inzistiranog izlaza.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
hr: Ako je uključeno, ploča neće dozvoliti korisniku zaključavanje njegovog zaslona, uklanjanjem pristupa stavci izbornika za zaključavanje zaslona.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
hr: Ako je uključeno, ploča neće dozvoliti korisniku odjavu iz sustava, uklanjanjem pristupa stavci izbornika za odjavu iz sustava.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
hr: Ukoliko je postavljeno, ploča neće dozvoliti izmjene u mojim podešavanjima ploče. Pojedinačni programi se mogu zasebno zaključati. Ploču je obavezno iznova pokenuti da bi ova opcija djelovala.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
hr: Ukoliko je postavljeno, prikazuju se kratka uputstva za objekte na ploči.

en: Browse and run installed applications
hr: Pregledaj i pokreni instalirane programe

en: Access documents, folders and network places
hr: Pristupi dokumentima, datotekama i mrežnim mjestima

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
hr: Promijeni izgled i ponašanje radne površine, zatraži pomoć ili se odjavi

en: Applications
hr: Programi

en: _Edit Menus
hr: _Uredi izbornike

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
hr: Otvori '%s'

en: Removable Media
hr: Pokretni mediji

en: Network Places
hr: Mrežna mjesta

en: Open your personal folder
hr: Otvorite svoju osobnu mapu

note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment). Do not keep "Desktop Folder|" * in the translation
en: Desktop Folder|Desktop
hr: Radna površina

en: Open the contents of your desktop in a folder
hr: Otvorite sadržaj svoje radne površine unutar mape

en: Places
hr: Mjesta

en: System
hr: Sustav

note: keep those strings in sync with the ones in * panel-action-button.c Translators: this string is used ONLY if you translated * "panel:showusername|1" to "1"
en: Log Out %s...
hr: Odjavi %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "panel:showusername|1" to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
hr: Odjavi %s iz ove prijave kako bi se prijavio kao drugi korisnik

en: Could not launch menu item
hr: Ne mogu pokrenuti stavku menija

en: Action button type
hr: Tip gumba

en: Applet Bonobo IID
hr: Bonobo IID programčića

en: Icon used for object's button
hr: Ikona koja se koristi za gumb objekta

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
hr: Ukoliko je postavljeno, koristi se custom_icon kao odabrana sličica za gumb. Ukoliko nije postavljeno, zanemaruje se podešavanje custom_icon. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta "menu-object" ili "drawer-object".

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
hr: Ukoliko je postavljeno, podešavanje menu_path se koristi kao putanja iz koje se izvlači sadržaj izbornika. Ukoliko nije postavljeno, zanemaruje se podešavanje menu_path. Ovo je značajno jedino ukoliko je vrsta objekta "menu-object".

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
hr: Ukoliko je postavljeno, pozicija objekta se promatra u odnosu na desnu (ili donju ukoliko je uspravna) ploču.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
hr: Ukoliko je postavljeno, korisnik ne može premjestiti programe ukoliko prethodno ne oslobodi objekt pomoću stavke "Otključaj" iz menija.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
hr: Pozicija je data u odnosu na donji/desni rub

en: Launcher location
hr: Pozicija pokretača

en: Lock the object to the panel
hr: Zaključaj objekt za ploču

en: Menu content path
hr: Putanja sadržaja izbornika

en: Object's position on the panel
hr: Pozicija objekta na ploču

en: Panel attached to drawer
hr: Ploča pridodana ovoj ladici

en: Panel object type
hr: Vrsta objekta na ploči

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
hr: Bonobo ID implementacije programčića — npr. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta "bonobo-applet".

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
hr: Vrsta akcije koju ovo gumb predstavlja. Moguće vrijednosti su "lock", "logout", "run", "search" i "screenshot". Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta "action-applet".

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
hr: Identifikator ploče koji je vezan za ovu ladicu. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
hr: Identifikator ploče prvog nivoa koji sadrži ovaj objekt.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
hr: Mjesto .desktop datoteke koja opisuje ovaj pokretač. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta  "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
hr: Mjesto datoteke sa slikom koja se koristi kao sličica za gumb ovog objekta. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta  "drawer-object"  ili "menu-object", a postavljeno je use_custom_icon.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
hr: Putanja iz koje se izvlači sadržaj izbornika. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je postavljeno use_menu_path, a vrsta objekta je "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
hr: Pozicija ovog objekta na ploči. Navodi se kao broj piksela u odnosu na lijevu (ili gornju ako je vertikalan) rub ploče.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
hr: Tekst koji se prikazuje kao katko uputstvo za ovu ladicu ili ovaj izbornik. Ova ključ nije nadležan ukoliko je vrijednost ključa object_type "drawer-object" ili "menu-object".

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
hr: Vrsta ovog objekta na ploči. Postoji više dozvoljenih vrijednosti — "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" i "menu-bar".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
hr: Prikazuje kratko uputstvo za ladicu ili izbornik

en: Toplevel panel containing object
hr: Ploča prve razine koja sadrži ovaj objekt

en: Use custom icon for object's button
hr: Koristi sličicu po odabiru za gumb objekta

en: Use custom path for menu contents
hr: Koristi putanju po odabiru za sadržaj menija

en: Error reading GConf string value '%s': %s
hr: Greška pri čitanju GConf niza znakova "%s": %s

note: we need to do this since the key was added in 2.19 and   			 * the default value returned when the key is not set       			 * (for people coming from older versions) is 0, which      			 * is not what we want.
en: Error reading GConf integer value '%s': %s
hr: Greška pri čitanju GConf cijelog broja "%s": %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
hr: Ploča "%s" je podešena da se prikazuje na zaslonu %d koji trenutačno nije dostupan. Ne učitava ovu ploču.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
hr: Greška pri čitanju GConf istinitosne vrijednosti "%s": %s

en: Orientation|Top
hr: Vrh

en: Orientation|Bottom
hr: Dno

en: Orientation|Left
hr: Lijevo

en: Orientation|Right
hr: Desno

en: Unable to load file '%s'.
hr: Ne mogu učitati datoteku '%s'

en: Could not display properties dialog
hr: Ne mogu prikazati prozor za unos postavki

en: <small>Opaque</small>
hr: <small>Neproziran</small>

en: <small>Transparent</small>
hr: <small>Proziran</small>

en: Arro_ws on hide buttons
hr: S_trelice na tipkama za skrivanje

en: Background
hr: Pozadina

en: Background _image:
hr: _Pozadinska slika:

en: Co_lor:
hr: Bo_ja:

en: E_xpand
hr: _Proširi

en: Image Background Details
hr: Detalji slike za pozadinu

en: Panel Properties
hr: Osobine ploče

en: Pick a color
hr: Odabir boje

en: Rotate image when panel is _vertical
hr: Rotiraj sliku ako je panel _vertikalan

en: S_tyle:
hr: _Stil:

en: Select background
hr: Odaberi pozadinu

en: Show hide _buttons
hr: Prikaži tipke za _skrivanje

en: Solid c_olor
hr: _Puna boja

en: Some of these properties are locked down
hr: Neke od ovih osobina su zaključane

en: St_retch
hr: _Rastegni

en: _Autohide
hr: _Samoskrivanje

en: _Icon:
hr: _Ikona:

en: _None (use system theme)
hr: _Ništa (koristi temu sustava)

en: _Orientation:
hr: _Orijentacija:

en: _Scale
hr: _Razmjer

en: _Size:
hr: _Veličina:

en: _Tile
hr: Preslagivanje

en: pixels
hr: piksela

en: Could not open recently used document "%s"
hr: Ne mogu otvoriti nedavno korišten dokument "%s"

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
hr: Pojavila se nepoznata greška prilikom otvaranja "%s".

en: Clear the Recent Documents list?
hr: Očisti listu skorašnjih dokumenata?

en: Clear Recent Documents
hr: Očisti skorašnje dokumente

en: Recent Documents
hr: Nedavni dokumenti

en: Clear all items from the recent documents list
hr: Očisti sve predmete iz liste skorašnjih dokumenata

en: Could not run command '%s'
hr: Ne mogu pokrenuti komandu '%s'

en: Could not convert '%s' from UTF-8
hr: Ne mogu konvertirati '%s' iz UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
hr: Odaberite datoteku koju želite pridodati naredbi...

en: Select an application to view its description.
hr: Odaberite program da vidite njegov opis.

en: Will run command: '%s'
hr: Izvršit će naredbu: "%s"

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
hr: URI lista spuštena na dialog ima krivi format (%d) ili duljinu (%d)

en: Could not display run dialog
hr: Ne mogu prikazati prozor za unos postavki pokretanja

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
hr: Kliknite ovoj gumb da pronađete datoteku čije ime želite pridodati naredbi.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
hr: Kliknite ovaj gumb da pokrenete odabrani program ili naredbu iz stavke za unos naredbe.

en: Command entry
hr: Unos naredbe

en: Command icon
hr: Ikona naredbe

en: Enter a command string here to run it.
hr: Ovdje unesite tekst naredbe da biste je izvršili.

en: List of known applications
hr: Lista poznatih programa

en: Run Application
hr: Pokreni program

en: Run in _terminal
hr: Pokreni u _terminalu

en: Run with _file...
hr: Pokreni uz _datoteku...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
hr: Označite ovu kućicu da biste pokrenuli naredbu u terminalu.

en: Show list of known _applications
hr: Prikaži popis poznatih _programa

en: The icon of the command to be run.
hr: Ikona naredbe koju treba izvršiti.

en: _Run
hr: _Pokreni

en: _Force quit
hr: _Prisilno zatvori

en: C_lear
hr: _Obriši

en: D_on't Delete
hr: _Ne briši

en: Hide Panel
hr: Sakrij ploču

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
hr: Gornje rubno raširena ploča

en: Top Centered Panel
hr: Gornje centrirana ploča

en: Top Floating Panel
hr: Gornje plutajuća ploča

en: Top Edge Panel
hr: Gornja rubna ploča

en: Bottom Expanded Edge Panel
hr: Donja rubno raširena ploča

en: Bottom Centered Panel
hr: Donja centrirana ploča

en: Bottom Floating Panel
hr: Donja plutajuća ploča

en: Bottom Edge Panel
hr: Donja rubna ploča

en: Left Expanded Edge Panel
hr: Lijevo prošireno rubna ploča

en: Left Centered Panel
hr: Lijevo centrirana ploča

en: Left Floating Panel
hr: Lijevo plutajuća ploča

en: Left Edge Panel
hr: Lijevo rubna ploča

en: Right Expanded Edge Panel
hr: Desno rubno proširena ploča

en: Right Centered Panel
hr: Desno centrirana ploča

en: Right Floating Panel
hr: Desno plutajuća ploča

en: Right Edge Panel
hr: Desno rubna ploča

en: Animation speed
hr: Brzina animacije

en: Automatically hide panel into corner
hr: Automatski sakrij ploču u kut

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Background color opacity
hr: Providnost boje pozadine

en: Background image
hr: Pozadinska slika...

en: Background type
hr: Vrsta pozadine

en: Center panel on x-axis
hr: Centriraj ploču horizontalno

en: Center panel on y-axis
hr: Centriraj ploču vertikalno

en: Enable arrows on hide buttons
hr: Prikaži strelice na gumbovima za skrivanje

en: Enable hide buttons
hr: Omogući gumbove za skrivanje

en: Expand to occupy entire screen width
hr: Raširi da zauzme cijelu širinu zaslona

en: Fit image to panel
hr: Razvuci sliku da odgovara ploči

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
hr: Ukoliko je postavljeno, strelice će se smijestiti na gumbiće za skrivanje. Ova postavka je značajna jedino ako je postavljeno enable_buttons.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
hr: Ukoliko je postavljeno, sa svake strane ploče će se prikazati gumbi kojima se panel može pomaknuti na rub zaslona, tako da samo gumb ostane prikazan.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
hr: Ukoliko je postavljeno, skrivanje i otkrivanje ove ploče biti će animirano umjesto da se odigra trenutno.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
hr: Ukoliko je postavljeno, slika za pozadinu biti će rotirana kada je ploča vertikalno usmjerena.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
hr: Ukoliko je postavljeno, slika će biti uvećana na visinu (ako je vodoravna) ploče tako da se sačuva odnos visine i širine.

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
hr: Ukoliko je postavljeno, slika će se razvući tako da odgovara dimenzijama ploče. Neće se očuvati odnos visine i širine slike.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
hr: Ukoliko je postavljeno, kada pokazivač miša napusti površinu ploče, on se skriva u rubu zaslona. Pomicanjem pokazivača u taj rub, ploča će se ponovo prikazati.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
hr: Ukoliko je postavljeno, ploča će zauzeti cijelu širinu zaslona (visinu ako se radi o uspravnoj ploči). Na ovaj način ploča se može postaviti jedino uz rub zaslona. Ukoliko nije postavljeno, ploča će biti taman toliko da na njega može da stane svaki program, pokretač i gumb.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
hr: Kada se koristi Xinerama, možete imati ploče na svakom zaslonu. Ovaj ključ određuje tekući zaslon na kojem se prikazuje ploču.

en: Name to identify panel
hr: Ime kojim se raspoznaje ova ploča

en: Panel autohide delay
hr: Vrijeme sakrivanja ploče

en: Panel autounhide delay
hr: Vrijeme otkrivanja ploče

en: Panel orientation
hr: Orjentacija ploče

en: Panel size
hr: Veličina ploče

en: Rotate image on vertical panels
hr: Rotiraj sliku na vertikalnim pločama

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
hr: Postavlja boju pozadine ploče u obliku #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
hr: Određuje datoteku koja se koristi kao slika za pozadinu. Ako je slika polutransparentna, onda će se uklopiti sa slikom pozadine radne površine.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hr: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač uđe na površinu ploče prije ponovnog prikazivanja ploče. Ova postavka je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hr: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač uđe na površinu ploče prije ponovnog prikazivanja ploče. Ova postavka je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hr: Određuje koliko točaka je vidljivo kada je ploča sakrivena u rubu. Ova postavka je značajna jedino ako je opcija auto_hide postavljena.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
hr: Određuje transparentnost pozadinske boje. Ukoliko je boja transparentna (vrijednost manja od 65535), boje će se uklopiti sa pozadinom radne površine.

en: Stretch image to panel
hr: Razvuci sliku na ploči

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
hr: Visina (širina za uspravne ploče) ploče. U toku rada ploča će  odrediti najmanju veličinu na osnovu veličine pisma i ostalih pokazatelja. Najveća veličina je utvrđena na četvrtinu visine (širine) zaslona.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hr: Pozicija ploče na vodoravnoj osi. Ova vrijednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju ova se vrijednost zanemaruje i ploča se postavlja uz zaslon kako je naznačeno u usmerenju.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hr: Pozicija ploče na vertikalnoj osi. Ova vrijednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrijednost zanemaruje i ploča se postavlja uz rub zaslona kako je naznačeno u usmerenju.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
hr: Usmjerenje ploče. Postoje četiri dozvoljene vrijednosti: "top", "bottom", "left" i "right". Pri raširenom prikazivanju, ova vrijednost označava uz koju rub se postavlja ploča. Pri neraširenom prikazivanju, razlika između "top" i "bottom" je manje značajna — oba označavaju da se radi o vodoravnoj ploči — ali ipak daje i označuje kako se neki objekti na ploči trebaju ponašati. Na primjer, na "top" ploči izbornici će se prikazivati ispod ploče, dok će se na "bottom" ploči izbornici prikazivati iznad ploče.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
hr: Brzina kojom se odvijaju animacije. Postoje tri moguće vrijednosti: "slow", "medium" i "fast". Ova postavka je značajna jedino kade je enable_animations postavljeno.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
hr: Ovo je ljudima razumljivo ime koje možete koristiti za raspoznavanje ploča. Njegova jedina svrha je da služi kao naslov prozora ploče što može pomoći pri biranju ploče.

en: Visible pixels when hidden
hr: Broj vidljivih točaka kada je skriven

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
hr: Koje vrste pozadina treba koristiti za ovu ploču. Postoje tri dozvoljene vrijednosti: "gtk" — koristi se uobičajena pozadina za GTK + elemente; "color" — koristi se postavljena boja za pozadinu; ili "image" — odabrana slika se koristi za pozadinu.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
hr: U sustavu sa više zaslona, možete imati ploče na svakom od zaslona. Ovaj ključ određuje tekući zaslon na kojem se prikazuje ploča.

en: X co-ordinate of panel
hr: X koordinata ploče

en: X screen where the panel is displayed
hr: X zaslon na kojem je prikazana radna ploča

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
hr: Xinerama zaslon na kojem je prikazana ploča

en: Y co-ordinate of panel
hr: Y koordinata ploče

en: Icon '%s' not found
hr: Ikona '%s' nije pronađena

en: file
hr: datoteka

en: Home Folder
hr: Osobna mapa

en: Search
hr: &Traži

en: Open URL: %s
hr: Otvori URL: %s

en: Delete this drawer?
hr: Ukloni  ladicu?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
hr: Kada se ladica ukloni, ladica i sve njene postavke se 
    nepovratno gube.

en: Delete this panel?
hr: _Obrisi ovu ploču?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
hr: Kada se ploča ukloni, ploča i njene postavke se 
    nepovratno gube.

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
hr: Jednostavan programčić za testiranje GNOME-2.0 ploče

en: Test Bonobo Applet
hr: Isprobaj Bonobo programčić

en: Test Bonobo Applet Factory
hr: Isprobaj tvornicu Bonobo programčića

en: Incomplete '%s' background type received
hr: Primljena nepotpuna vrsta pozadine: "%s"

en: Incomplete '%s' background type received: %s
hr: Primljena nepotpuna vrsta pozadine "%s": %s

en: Failed to get pixmap %s
hr: Neuspješno učitavanje slike %s

en: Unknown background type received
hr: Primljena nepoznata vrsta pozadine

en: The Applet's containing Panel's orientation
hr: Programčić sadrži i orijentaciju ploče

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
hr: Programčić sadrži i veličinu ploče u pikselima

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
hr: Programčić sadrži boju ili sliku pozadine ploče

en: The Applet's flags
hr: Zastavice programčića

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
hr: Opseg koji označava koje su veličine prihvatljive za programčić

en: The Applet's containing Panel is locked down
hr: Ploča koji sadrži programčić je zaključana

en: Specify an applet IID to load
hr: Navedite IID programčića koji treba učitati

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
hr: Navedite gconf lokaciju na koju treba smijestiti postavke za programčiće

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
hr: Navedite početnu veličinu programmčića (vrlo malo, srednje, veliko, itd.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
hr: Navedite početno usmerenje programa (gore, dolje, ljevo ili desno)

en: Size|XX Small
hr: Veličina|XX mala

en: Size|X Small
hr: Veličina|X mala

en: Size|Small
hr: Veličina|mala

en: Size|Medium
hr: Veličina|srednja

en: Size|Large
hr: Veličina|velika

en: Size|X Large
hr: Veličina|X velika

en: Size|XX Large
hr: Veličina|XX velika

en: Failed to load applet %s
hr: Neuspješno učitavanje appleta %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
hr: Alat za testiranje programčića

en: _Applet:
hr: _Programčić:

en: _Prefs Dir:
hr: _Direktorij postavki::
