gnome-panel master - en to hu translation catalogue (529 entries)

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
hu: %p %l.%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10). Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 24-hours * format (eg, like in France: 20:10). * It is used to display the time in 24
en: %H:%M
hu: %H.%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
hu: %b. %e.

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: All Day
hu: Egész nap

en: Appointments
hu: Találkozók

en: Birthdays and Anniversaries
hu: Születésnapok és évfordulók

en: Weather Information
hu: Időjárási információk

en: Locations
hu: Helyek

en: Calendar
hu: Naptár

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M:%S %p
hu: %p %l.%M.%S

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format (eg, like * in France: 20:10). Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 24-hours * format (eg, like in France: 20:10).
en: %H:%M:%S
hu: %H.%M.%S

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
hu: %b. %e., %a

note: Show date in tooltip. Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
hu: %B %e., %A (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
hu: Kattintson a találkozói és feladatai elrejtéséhez

en: Click to view your appointments and tasks
hu: Kattintson a találkozói és feladatai megjelenítéséhez

en: Click to hide month calendar
hu: Kattintson a havi naptár elrejtéséhez

en: Click to view month calendar
hu: Kattintson a havi naptár megjelenítéséhez

en: Computer Clock
hu: Számítógép óra

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M:%S %p
hu: %p %l.%M.%S

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M %p
hu: %p %l.%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
hu: %Y. %B %e., %A

en: Failed to open the time settings
hu: Az időbeállítások megnyitása meghiúsult

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: Copy _Time
hu: _Időpont másolása

en: Copy _Date
hu: _Dátum másolása

en: Ad_just Date & Time
hu: Dátum és idő _beállítása

en: Custom format
hu: Egyéni formátum

en: Choose Location
hu: Válasszon helyet

en: Edit Location
hu: Hely szerkesztése

en: City Name
hu: Város neve

en: City Time Zone
hu: Város időzónája

en: 24 hour
hu: 24 órás

en: UNIX time
hu: UNIX idő

en: Internet time
hu: Internet idő

en: Custom _format:
hu: Egyéni _formátum:

en: <i>(optional)</i>
hu: <i>(elhagyható)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
hu: <small><i>Írja be egy város, terület vagy ország nevét és válasszon egy találatot a felbukkanó ablakból</i></small>

en: Clock Format
hu: Óraformátum

en: Clock Preferences
hu: Óra beállításai

en: Display
hu: Megjelenítés

en: East
hu: Kelet

en: General
hu: Általános

en: L_atitude:
hu: S_zélesség:

en: L_ongitude:
hu: _Hosszúság:

en: North
hu: Észak

en: Panel Display
hu: Panel megjelenítése

en: Show _temperature
hu: _Hőmérséklet megjelenítése

en: Show _weather
hu: _Időjárás megjelenítése

en: Show seco_nds
hu: _Másodpercek megjelenítése

en: Show the _date
hu: Dát_um megjelenítése

en: South
hu: Dél

en: Time _Settings
hu: I_dő beállításai

en: Weather
hu: Időjárás

en: West
hu: Nyugat

en: _12 hour format
hu: _12 órás formátum

en: _24 hour format
hu: 2_4 órás formátum

en: _Location Name:
hu: _Hely neve:

en: _Pressure unit:
hu: _Légnyomás egysége:

en: _Temperature unit:
hu: _Hőmérséklet egysége:

en: _Timezone:
hu: Idő_zóna:

en: _Visibility unit:
hu: Látótá_volság egysége:

en: _Wind speed unit:
hu: S_zélsebesség egysége:

en: A list of locations to display in the calendar window.
hu: A naptár ablakban megjelenítendő helyek listája.

en: Custom format of the clock
hu: Egyéni óraformátum

en: Expand list of appointments
hu: A találkozók listájának kibontása

en: Expand list of birthdays
hu: A születésnapok listájának kibontása

en: Expand list of locations
hu: Helyek listájának kibontása

en: Expand list of tasks
hu: A feladatok listájának kibontása

en: Expand list of weather information
hu: Az időjárási információk listájának kibontása

en: Hour format
hu: Óraformátum

en: If true, display a weather icon.
hu: Ha be van állítva, megjelenik az időjárás ikon.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
hu: Az idő mellett a dátumot is jelenítse meg.

en: If true, display seconds in time.
hu: A másodperceket is megjeleníti.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
hu: Ha be van állítva, a naptár ablakban megjeleníti a találkozók listáját.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
hu: Ha be van állítva, a naptár ablakban megjeleníti a születésnapok listáját.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
hu: Ha be van állítva, a naptár ablakban megjeleníti a helyek listáját.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
hu: Ha be van állítva, a naptár ablakban megjeleníti a feladatok listáját.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
hu: Ha be van állítva, a naptár ablakban megjeleníti az időjárási információkat.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
hu: A dátum egy buboréksúgóban jelenik meg, ha az egérmutató az Óra felett van.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
hu: Ha be van állítva, az időjárás ikon mellett megjeleníti a hőmérsékletet.

en: If true, show week numbers in the calendar.
hu: Ha be van állítva, a naptárban megjeleníti a hetek számát.

en: List of locations
hu: A helyek listája

en: Show date in clock
hu: Dátum megjelenítése az Óra kisalkalmazásban

en: Show date in tooltip
hu: Dátum megjelenítése a buboréksúgóban

en: Show temperature in clock
hu: Hőmérséklet megjelenítése az Óra kisalkalmazásban

en: Show time with seconds
hu: Másodpercek megjelenítése

en: Show weather in clock
hu: Időjárás megjelenítése az Óra kisalkalmazásban

en: Show week numbers in calendar
hu: Hetek számának megjelenítése a naptárban

en: Speed unit
hu: Sebességegység

en: Temperature unit
hu: Hőmérsékletegység

en: The unit to use when showing temperatures.
hu: A hőmérséklet kijelzésekor használandó egység.

en: The unit to use when showing wind speed.
hu: A szélsebesség kijelzésekor használandó egység.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.22 with the use of an internal time configuration tool. The schema is retained for compatibility with older versions.
hu: Ez a kulcs a GNOME 2.26-ban már elavult, a belső időbeállító eszköz használata miatt. A séma a régebbi verziókkal való kompatibilitás miatt maradt meg.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.28 in favour of the use of timezones. The schema is retained for compatibility with older versions.
hu: Ez a kulcs a GNOME 2.28-ban már elavult, az időzónák támogatottak. A séma a régebbi verziókkal való kompatibilitás miatt maradt meg.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
hu: Ez a kulcs a GNOME 2.6-ban már elavult, a „format” kulcs támogatott. A séma a régebbi verziókkal való kompatibilitás miatt maradt meg.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
hu: Ez a kulcs megadja az óra kisalkalmazás által használt formátumot ha a format kulcs értéke „custom”. Használhat a strftime() által értelmezhető konverziós előírásokat speciális formátumok előállításához. További információkért tekintse meg az strftime() kézikönyvét.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
hu: Ez a kulcs megadja az óra kisalkalmazás által használt időformátumot. Lehetséges értékek: „12-hour” (12 órás), „24-hour” (24 órás), „internet”, „unix” és „custom” (egyéni). Ha az érték „internet”, az óra internet időt fog mutatni. Az internet időrendszer a napot 1000 „.egységre” osztja. Ebben a rendszerben nincsenek időzónák, így az idő az egész világon ugyanannyi. Ha az érték „unix”, az óra az 1970-01-01 óta eltelt időt mutatja másodpercekben. Ha az érték „custom”, az óra a custom_format kulcsban megadott formátumnak megfelelően fogja az időt mutatni.

en: Time configuration tool
hu: Időbeállító eszköz

en: Use Internet time
hu: Internet idő használata

en: Use UNIX time
hu: UNIX idő használata

en: Use UTC
hu: UTC használata

en: Failed to set the system timezone
hu: A rendszer időzónájának beállítása meghiúsult

en: <small>Set...</small>
hu: <small>Beállítás…</small>

en: <small>Set</small>
hu: <small>Beállítás</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
hu: A hely beállítása aktuálisként és időzónájának használata időzónaként ezen a gépen

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am), when the local * weekday differs from the weekday at the location * (the %A expands to the weekday). The %p expands to * am/pm.
en: %l:%M <small>%p (%A)</small>
hu: <small>%p</small> %l.%M <small>(%A)</small>

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10), when the local * weekday differs from the weekday at the location * (the %A expands to the weekday).
en: %H:%M <small>(%A)</small>
hu: %k:%M <small>(%A)</small>

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %l:%M <small>%p</small>
hu: <small>%p</small> %l.%M

en: %s, %s
hu: %s – %s

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
hu: Ismeretlen

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
hu: %s, hőérzet: %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
hu: Napkelte: %s / Napnyugta: %s

en: Could not display help document '%s'
hu: A súgódokumentum nem jeleníthető meg: „%s”

en: Error displaying help document
hu: Hiba a súgódokumentum megjelenítésekor

en: Clock
hu: Óra

en: Clock Applet Factory
hu: Óra kisalkalmazás Factory

en: Factory for clock applet
hu: Factory az óra kisalkalmazáshoz

en: Get the current time and date
hu: A pontos idő és dátum megjelenítése

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
hu: Figyelmeztetés: Úgy tűnik, hogy ez a parancs ténylegesen jó valamire.
    Mivel ez egy tökéletesen haszontalan kisalkalmazás, gondolja át még egyszer.
    Azt tanácsoljuk, hogy ne használja a(z) %s kisalkalmazást semmire, amit
    hasznosnak vagy értelmesnek gondol.

en: %s the Fish
hu: %s a hal

en: %s the Fish, a contemporary oracle
hu: %s a hal, korunk jövendőmondója

en: Unable to locate the command to execute
hu: A végrehajtandó parancs nem található

en: %s the Fish Says:
hu: %s a hal ezt mondja:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
hu: Nem olvasható a parancs kimenete
    
    Részletek: %s

en: _Speak again
hu: Be_szélj újra

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
hu: A beállított parancs nem működik és le lett cserélve erre: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
hu: „%s” végrehajtása sikertelen
    
    Részletek: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
hu: Nem lehet olvasni a következőtől: „%s”
    
    Részletek: %s

en: The water needs changing
hu: A vizet cserélni kellene

en: Look at today's date!
hu: Nézze meg a mai dátumot!

en: %s the Fish, the fortune teller
hu: %s a hal, a jövendőmondó

en: Animation
hu: Animáció

en: Co_mmand to run when clicked:
hu: _Kattintáskor végrehajtandó parancs:

en: Fish Preferences
hu: A hal beállításai

en: _Name of fish:
hu: A hal _neve:

en: _Pause per frame:
hu: _Képkockánkénti várakozás:

en: _Rotate on vertical panels
hu: Függőleges panelen _forgatás

en: seconds
hu: másodpercenként

en: Display a swimming fish or another animated creature
hu: Úszó halat vagy más mozgó lényt jelenít meg

en: Fish
hu: Hal

en: From Whence That Stupid Fish Came
hu: Ahonnan a buta hal jött

en: Wanda Factory
hu: Wanda factory

en: Panel Notification Area
hu: Panel értesítési területe

en: Area where notification icons appear
hu: Terület, ahol az értesítési ikonok megjelennek

en: Factory for notification area
hu: Factory a panel értesítési területéhez

en: Notification Area
hu: Értesítési terület

en: Notification Area Factory
hu: Értesítési terület factory

en: Factory for the window navigation related applets
hu: Factory az ablaknavigációval kapcsolatos kisalkalmazások számára

en: Hide application windows and show the desktop
hu: Ez a gomb elrejti az alkalmazások ablakait, és megjeleníti az asztalt

en: Show Desktop
hu: Asztal megjelenítése

en: Switch between open windows using a menu
hu: Átváltás a nyitott ablakok között menü használatával

en: Switch between open windows using buttons
hu: Átváltás a nyitott ablakok között gombok használatával

en: Switch between workspaces
hu: Átváltás a munkaterületek között

en: Window List
hu: Ablaklista

en: Window Navigation Applet Factory
hu: Ablaknavigációs kisalkalmazás Factory

en: Window Selector
hu: Ablakválasztó

en: Workspace Switcher
hu: Munkaterület-váltó

en: Failed to load %s: %s
hu: %s betöltése sikertelen: %s

en: Icon not found
hu: Az ikon nem található

en: Click here to restore hidden windows.
hu: Az elrejtett ablakok helyreállítása.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
hu: A gomb elrejti az alkalmazások ablakait, és megjeleníti az asztalt.

en: Show Desktop Button
hu: Asztal megjelenítése gomb

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
hu: Az ablakkezelője nem támogatja az asztal megjelenítése gombot, vagy nem futtat ablakkezelőt.

en: Group windows when _space is limited
hu: Ablakok csoportosítása, ha kevés a _hely

en: Restore to current _workspace
hu: Visszaállítás a _jelenlegi munkaterületre

en: Restore to na_tive workspace
hu: Visszaállítás az _eredeti munkaterületre

en: Restoring Minimized Windows
hu: Minimalizált ablakok visszaállítása

en: Sh_ow windows from current workspace
hu: A je_lenlegi munkaterület ablakainak megjelenítése

en: Show windows from a_ll workspaces
hu: Az ö_sszes munkaterület ablakainak megjelenítése

en: Window Grouping
hu: Ablakcsoportosítás

en: Window List Content
hu: Ablaklista tartalma

en: Window List Preferences
hu: Ablaklista beállításai

en: _Always group windows
hu: _Mindig csoportosítsa az ablakokat

en: _Never group windows
hu: _Sose csoportosítsa az ablakokat

en: rows
hu: sor

en: columns
hu: oszlop

en: Number of _workspaces:
hu: _Munkaterületek száma:

en: Show _all workspaces in:
hu: Minde_n munkaterület megjelenítése:

en: Show _only the current workspace
hu: Csak a _jelenlegi munkaterület megjelenítése

en: Show workspace _names in switcher
hu: _Munkaterületek neveinek megjelenítése a kisalkalmazásban

en: Switcher
hu: Váltó

en: Workspace Names
hu: Munkaterületnevek

en: Workspace Switcher Preferences
hu: Munkaterület-váltó beállításai

en: Workspace na_mes:
hu: Munka_terület-nevek:

en: Workspaces
hu: Munkaterületek

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
hu: Egy név nélküli hal nagyon unalmas hal. Adjon életet a halának, adjon neki nevet!

en: Command to execute on click
hu: Kattintáskor végrehajtandó parancs

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
hu: Ha be van állítva, a hal animációja forgatva fog megjelenni a függőleges paneleken.

en: Pause per frame
hu: Képkockánkénti várakozás

en: Rotate on vertical panels
hu: Függőleges panelen forgatás

en: The fish's animation pixmap
hu: A hal animációja

en: The fish's name
hu: A hal neve

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
hu: Ez a kulcs megadja a halra kattintáskor végrehajtandó parancsot.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
hu: Ez a kulcs megadja a hal kisalkalmazásban megjelenített animáció képének helyét a képkönyvtárhoz képest.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
hu: Ez a kulcs megadja, hogy hány másodpercig látható egy képkocka.

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
hu: Megadja, mikor csoportosítsa az Ablaklista kisalkalmazás egyazon alkalmazás ablakait. Lehetséges értékek „never” (soha), „auto”, és „always” (mindig).

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
hu: Ha be van állítva, az ablaklista az összes munkaterület ablakait tartalmazza, különben csak a jelenlegiét.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
hu: Ha be van állítva, az ablak visszaállításakor, az a jelenlegi munkaterületen jelenjen meg, különben kapcsoljon át az ablak eredeti munkaterületére.

en: Move windows to current workspace when unminimized
hu: A jelenlegi munkaterületen bukkanjanak fel az ablakok

en: Show windows from all workspaces
hu: Az összes munkaterület ablakainak megjelenítése

en: When to group windows
hu: Mikor legyenek az ablakok csoportosítva

en: Display all workspaces
hu: Minden munkaterület megjelenítése

en: Display workspace names
hu: Munkaterületnevek megjelenítése

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
hu: Ha be van állítva, a munkaterület-váltó minden munkaterületet megjelenít, különben csak a jelenlegit.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
hu: Ha be van állítva, a munkaterület-váltó megjeleníti a munkaterületek nevét, különben a tartalmukat jeleníti meg. Ez a beállítás csak a metacity ablakkezelővel működik.

en: Rows in workspace switcher
hu: Munkaterület-váltó sorai

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
hu: Minden munkaterület megjelenítésénél ez határozza meg, hogy a kisalkalmazás hány sorban (vízszintes elrendezés) vagy oszlopban (függőleges elrendezés) jeleníti meg a munkaterületeket.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
hu: A panel által mellőzendő kisalkalmazások azonosítóinak listája. Így megakadályozható bizonyos kisalkalmazások betöltése vagy megjelenítése a menüben. Például a parancssor kisalkalmazás letiltásához adja a listához ezt: „OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet”. A panelt újra kell indítani ezen beállítás életbe lépéséhez.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
hu: Panelazonosítók listája. Minden azonosító egy önálló felsőszintű panelt azonosít. Minden egyes ilyen panel beállításai az /apps/panel/toplevels/$(id) alatt tárolódnak.

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
hu: Panelobjektum-azonosítók listája. Minden azonosító egy önálló panelobjektumot (például kisalkalmazást, parancsikont, műveletgombot vagy menügombot/sávot) azonosít. Minden egyes ilyen objektum beállításai az /apps/panel/objects/$(id) alatt tárolódnak.

en: Applet IIDs to disable from loading
hu: A be nem tölthető kisalkalmazások azonosítói

en: Complete panel lockdown
hu: Panel teljes zárolása

en: Confirm panel removal
hu: Megerősítés a panel eltávolítása előtt

en: Disable Force Quit
hu: Erőltetett kilépés tiltása

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
hu: Automatikus kiegészítés bekapcsolása az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban

en: Enable program list in "Run Application" dialog
hu: Programlista bekapcsolása az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban

en: Enable tooltips
hu: Buboréksúgók engedélyezése

en: Expand program list in "Run Application" dialog
hu: Programlista kibontása az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban

en: History of "Run Application" dialog
hu: Az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablak előzményei

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
hu: Ha be van állítva, megjelenik egy megerősítési ablak ha a felhasználó el akarja távolítani a panelt.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
hu: Ha ez be van állítva, az automatikus kiegészítés elérhető lesz az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
hu: Ha be van állítva, az „Ismert alkalmazások” lista az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban kinyílik a párbeszédablak megnyitásakor. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az enable_program_list kulcs be van állítva.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
hu: Ha be van állítva, az „Ismert alkalmazások” lista az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban elérhető. Hogy a lista kinyíljon-e vagy sem a párbeszédablak megnyitásakor, a show_program_list kulccsal ellenőrizhető.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
hu: Ha be van állítva, a panel nem engedi a felhasználóknak egy alkalmazás kilépésre kényszerítését, az erőltetett kilépés gombhoz való hozzáférés megvonásával.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
hu: Ha be van állítva, a panel nem engedi a panel konfigurációjának megváltoztatását. Egyes kisalkalmazásokat azonban szükséges lehet külön zárolni. A panelt újra kell indítani ezen beállítás érvényesítéséhez.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
hu: Ha igazra van állítva, a buboréksúgók megjelennek a panel objektumaihoz. A buboréksúgók letilthatók az egész asztali környezetben a GTK+ gtk-enable-tooltips tulajdonságával.

en: Panel ID list
hu: Panelazonosító-lista

en: Panel object ID list
hu: Panelobjektum-azonosító lista

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
hu: Az „Alkalmazás futtatása” párbeszédablakban korábban használt parancsok listája.

en: Launcher location
hu: Parancsikon helye

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
hu: Az ezen parancsikont leíró .desktop fájl helye. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az object_type kulcs értéke „launcher-object”.

en: Icon used for button
hu: A gombhoz használt ikon

en: Menu content path
hu: Menü elemeinek útvonala

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
hu: Az objektum gombjának ikonjaként használt képfájl helye. Ha üres, akkor a menü alapértelmezett ikonja kerül felhasználásra.

en: The path from which the menu contents is contructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
hu: Az útvonal, amiből a menü elemei fel lesznek építve. Ha üres, akkor a menü az alap alkalmazások menü lesz.

en: The text to display in a tooltip for this menu.
hu: A menü buboréksúgójában megjelenítendő szöveg.

en: Tooltip displayed for menu
hu: A menü buboréksúgójának szövege

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
hu: Ha „end” értékre van állítva, az objektum pozíciója a panel jobb széléhez (vagy ha függőleges, az aljához) képest lesz értelmezve.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
hu: Pozíció értelmezése az alsó/jobb szélhez képest

en: Object IID
hu: Objektum IID-je

en: Object's position on the panel
hu: Objektum helyzete a panelen

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
hu: Azon felsőszintű panel azonosítója, amely tartalmazza ezt az objektumot.

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
hu: Az objektum megvalósítási azonosítója, például: „ClockAppletFactory::ClockApplet”.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
hu: A panelobjektum pozíciója. A pozíciót a panel bal (v agy felső, ha függőleges) szélétől számított képpontok száma adja meg.

en: Toplevel panel containing object
hu: Az objektumot tartalmazó felsőszintű panel

en: Animation speed
hu: Animáció sebessége

en: Automatically hide panel into corner
hu: Panel automatikus rejtése a sarokba

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Background image
hu: Háttérkép

en: Background type
hu: Háttér típusa

en: Center panel on x-axis
hu: Panel középre helyezése vízszintesen

en: Center panel on y-axis
hu: Panel középre helyezése függőlegesen

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
hu: Meghatározza az image-uri kulcsban megadott kép megjelenítését. A lehetséges értékek: „none” (nincs), „stretch” (nyújtás), „fit” (kitöltés). A „stretch” esetén a kép a panel méretéhez lesz nyújtva, és méretaránya nem marad meg. A „fit” esetén a kép a panel magasságához (ha az vízszintes) lesz igazítva, a méretarány megtartása mellett.

en: Enable arrows on hide buttons
hu: Nyilak megjelenítése az elrejtőgombokon

en: Enable hide buttons
hu: Elrejtőgombok engedélyezése

en: Expand to occupy entire screen width
hu: Széthúzás a képernyő teljes szélességének kihasználásához

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
hu: Ha be van állítva, az elrejtőgombokon meg lesznek jelenítve a nyilak. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az enable_buttons kulcs be van állítva.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
hu: Ha be van állítva, a panel mindkét oldalán gombok lesznek megjelenítve, melyekkel a panel kimozgatható a képernyő szélére és csak a gomb marad látható.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
hu: Ha be van állítva, a háttérkép el lesz forgatva a panelen, ha az függőleges.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
hu: Ha be van állítva, a panel automatikusan el lesz rejtve a képernyő sarkába, ha a mutató elhagyja a panel területét. A mutatót a képernyő ezen sarkába mozgatva a panel újra megjelenik.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
hu: Ha be van állítva, a panel elfoglalja a képernyő teljes szélességét (vagy magasságát, ha függőleges). Ebben a módban a panelt csak a képernyő szélére lehet elhelyezni. Ha nincs beállítva, a panel csak akkora lesz, hogy el lehessen rajta helyezni a kisalkalmazásokat, parancsikonokat és gombokat.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
hu: Ha be van állítva, az x és x_right kulcsok mellőzve lesznek és a panel a képernyő vízszintes tengelyének közepére lesz elhelyezve. A panel átméretezéskor ezen a helyen fog maradni, vagyis a panel mindkét oldalán nőni fog. Ha nincs beállítva, az x és x_right kulcsok adják meg a panel helyét.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
hu: Ha be van állítva, az y és y_bottom kulcsok mellőzve lesznek és a panel a képernyő függőleges tengelyének közepére lesz elhelyezve. A panel átméretezéskor ezen a helyen fog maradni, vagyis a panel mindkét oldalán nőni fog. Ha nincs beállítva, az y és y_bottom kulcsok adják meg a panel helyét.

en: Image options
hu: Kép beállításai

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
hu: Egy Xinerama-környezetben minden egyes önálló monitoron elhelyezhet paneleket. Ez a kulcs a jelenlegi monitort azonosítja, amelyen a panel megjelenik.

en: Name to identify panel
hu: Név a panel azonosításához

en: Panel autohide delay
hu: Panel automatikus elrejtése ennyi idő után

en: Panel autounhide delay
hu: Panel automatikus megjelenítése ennyi idő után

en: Panel orientation
hu: Panel tájolása

en: Panel size
hu: Panel mérete

en: Rotate image on vertical panels
hu: Függőleges panelen a kép forgatása

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
hu: Megadja a panel háttérszínét #RGB formátumban.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
hu: Megadja a háttérképként használt képfájlt. Ha a kép tartalmaz egy alfa sávot, az asztal háttérképe át fog látszani alatta.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hu: A panel megjelenítése ennyi ezredmásodperccel azután, hogy a mutató a panel területére ér. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az auto_hide kulcs be van állítva.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hu: A panel elrejtése ennyi ezredmásodperccel azután, hogy a mutató elhagyta a panel területét. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az auto_hide kulcs be van állítva.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
hu: Ennyi képpont lesz látható a panelből annak automatikus elrejtése után. Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az auto_hide kulcs be van állítva.

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
hu: A panel magassága (szélessége ha vízszintes). A panel futás közben megállapít egy minimumot a betűkészlet mérete és más jellemzők alapján. A maximum méret a képernyő magasságának (vagy szélességének) egynegyede.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hu: A panel helye a vízszintes tengely mentén, a képernyő jobb szélétől számítva. Ha az érték -1, akkor az érték figyelmen kívül marad és az x kulcs értéke kerül felhasználásra. Ha az érték nagyobb mint 0, akkor az x kulcs értéke marad figyelmen kívül. Ez a kulcs csak ki nem terjesztett módban lényeges. Kiterjesztett módban nem lényeges, akkor a panel a képernyő orientation (elhelyezés) kulcs által megadott széléhez lesz igazítva.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hu: A panel helye a vízszintes tengely mentén. Ez a kulcs kiterjesztett módban nem lényeges, akkor a panel a képernyő orientation (elhelyezés) kulcs által megadott széléhez lesz igazítva.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hu: A panel helye a függőleges tengely mentén a képernyő jobb szélétől számítva. Ha az érték -1, akkor az érték figyelmen kívül marad és az y kulcs értéke kerül felhasználásra. Ha az érték nagyobb mint 0, akkor az y kulcs értéke marad figyelmen kívül. Ez a kulcs csak ki nem terjesztett módban lényeges. Kiterjesztett módban nem lényeges, akkor a panel a képernyő orientation (elhelyezés) kulcs által megadott széléhez lesz igazítva.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
hu: A panel helye a függőleges tengely mentén. Ez a kulcs kiterjesztett módban nem lényeges, akkor a panel a képernyő orientation (elhelyezés) kulcs által megadott széléhez lesz igazítva.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
hu: A panel tájolása. Lehetséges értékek: „top” (fent), „bottom” (lent), „left” (balra), „right” (jobbra). Kiterjesztett módban a kulcs megadja, a képernyő melyik szélén lesz a panel. Nem kiterjesztett módban a különbség fent és lent között kevésbé fontos, – mindkettő vízszintes panelt jelent – de még mindig hasznos tippeket ad egyes panelobjektumok viselkedéséről. Például, egy felső panel esetén a menü gomb menüje a panel alatt bukkan fel, míg egy alsó panel menüje a panel fölött bukkan fel.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
hu: A panelanimációk sebessége. Lehetséges értékek: „slow” (lassú), „medium” (közepes) és „fast” (gyors).  Ez a kulcs csak akkor lényeges, ha az enable_animations kulcs be van állítva.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
hu: Ez a panel emberek számára olvasható neve amit a panel azonosítására használhat. Fő célja, hogy a panel ablakának neveként szolgáljon, ami panelek közötti navigáláskor hasznos.

en: Visible pixels when hidden
hu: Látható képpontok elrejtés esetén

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
hu: Milyen típusú legyen ezen panel háttere. Lehetséges értékek: „none” – az alapértelmezett GTK+ elemháttér használata, „color” – a color (szín) kulcs lesz használva háttérszínként vagy „image” – az image (kép) kulcs által megadott kép lesz használva.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
hu: Több képernyős beállítással minden önálló képernyőn lehetnek paneljai. Ez a kulcs azonosítja a jelenlegi képernyőt, amelyen a panel megjelenik.

en: X co-ordinate of panel
hu: A panel X koordinátája

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
hu: A panel x koordinátája a képernyő jobb szélétől számítva

en: X screen where the panel is displayed
hu: Az X képernyő, amelyen a panel megjelenik

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
hu: A Xinerama monitor, amelyen a panel megjelenik

en: Y co-ordinate of panel
hu: A panel Y koordinátája

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
hu: A panel y koordinátája a képernyő aljától számítva

en: File is not a valid .desktop file
hu: A fájl nem egy érvényes .desktop fájl

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hu: Ismeretlen .desktop fájl verzió: „%s”

en: Starting %s
hu: %s indítása

en: Application does not accept documents on command line
hu: Az alkalmazás nem fogad el dokumentumokat a parancssorban

en: Unrecognized launch option: %d
hu: Ismeretlen indítási kapcsoló: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hu: Nem adhatók dokumentum-URI címek egy „Type=Link” asztali bejegyzésnek

en: Not a launchable item
hu: Nem futtatható elem

en: Disable connection to session manager
hu: A munkamenet-kezelőhöz való csatlakozás tiltása

en: Specify file containing saved configuration
hu: A mentett beállításokat tartalmazó fájl megadása

en: FILE
hu: FÁJL

en: Specify session management ID
hu: A munkamenet-kezelő azonosítójának megadása

en: ID
hu: AZONOSÍTÓ

en: Session management options:
hu: Munkamenet-kezelés kapcsolói:

en: Show session management options
hu: Munkamenet-kezelési kapcsolók megjelenítése

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
hu: Hiba

en: Choose an icon
hu: Válasszon ikont

en: Could not launch '%s'
hu: A(z) „%s” parancs nem futtatható

en: Could not launch application
hu: Az alkalmazás elindítása sikertelen

en: Could not open location '%s'
hu: A(z) „%s” hely nem nyitható meg

en: No application to handle search folders is installed.
hu: Nincs alkalmazás telepítve a keresőmappák kezelésére.

en: _Move
hu: Át_helyezés

en: _Remove From Panel
hu: _Eltávolítás a panelról

en: Create new file in the given directory
hu: Új fájl létrehozása az adott könyvtárban

en: [FILE...]
hu: [FÁJL…]

en: - Edit .desktop files
hu: - .desktop fájlok szerkesztése

en: Create Launcher
hu: Parancsikon létrehozása

en: Directory Properties
hu: Könyvtár tulajdonságai

en: Launcher Properties
hu: Parancsikon tulajdonságai

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
hu: Más alkalmazások indítása és különböző segédprogramok biztosítása ablakok kezeléséhez, az idő megjelenítéséhez, stb.

en: Could not show this URL
hu: Ez az URL nem jeleníthető meg

en: No URL was specified.
hu: Nem adott meg URL-címet.

en: Could not use dropped item
hu: Nem használható az ejtett elem

en: No URI provided for panel launcher desktop file
hu: Nincs URI a panelparancsikon .desktop fájljához

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
hu: %s desktop fájl megnyitása (%s%s panelikonhoz) sikertelen

en: _Launch
hu: I_ndítás

en: _Properties
hu: T_ulajdonságok

en: Launcher location is not set, cannot load launcher
hu: A parancsikon helye nincs beállítva, a parancsikon nem tölthető be

en: Could not save launcher
hu: A parancsikon nem menthető

en: Replace a currently running panel
hu: Jelenleg futó panel cseréje

en: _Lock Screen
hu: _Képernyő zárolása

en: _Activate Screensaver
hu: Képernyővédő _bekapcsolása

en: Connect to server
hu: Kapcsolódás kiszolgálóhoz

en: Could not connect to server
hu: Nem lehet csatlakozni a kiszolgálóhoz

en: Lock Screen
hu: Képernyő zárolása

en: Protect your computer from unauthorized use
hu: A számítógép megvédése a jogosulatlan használattól

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
hu: Kijelentkezés…

en: Log out of this session to log in as a different user
hu: Kijelentkezés a munkamenetből, más felhasználóként való belépéshez

en: Run Application...
hu: Alkalmazás futtatása…

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
hu: Alkalmazás futtatása parancs beírásával vagy listából kiválasztva

en: Search for Files...
hu: Fájlok keresése…

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
hu: Dokumentumok és mappák keresése a számítógépen név vagy tartalom szerint

en: Force Quit
hu: Erőltetett kilépés

en: Force a misbehaving application to quit
hu: Hibásan működő alkalmazás kilépésre kényszerítése

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
hu: Kapcsolódás kiszolgálóhoz…

en: Connect to a remote computer or shared disk
hu: Kapcsolódás távoli számítógéphez vagy megosztott lemezhez

en: Shut Down...
hu: Leállítás…

en: Shut down the computer
hu: A számítógép leállítása

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: The main GNOME menu
hu: A GNOME főmenüje

en: Menu Bar
hu: Menü

en: A custom menu bar
hu: Egy egyéni menüsor

en: Separator
hu: Elválasztó

en: A separator to organize the panel items
hu: Egy elválasztó a panel elemeinek rendezéséhez

en: User menu
hu: Felhasználómenü

en: Menu to change your settings and your online status
hu: Személyes beállításainak és elérhetőségi állapotának módosítása

en: (empty)
hu: (üres)

en: Custom Application Launcher
hu: Egyedi parancsikon

en: Create a new launcher
hu: Új parancsikon létrehozása

en: Application Launcher...
hu: Parancsikon…

en: Copy a launcher from the applications menu
hu: Parancsikon másolása az Alkalmazások menüből

en: Find an _item to add to "%s":
hu: A következőhöz adandó _elem keresése: „%s”:

en: Find an _item to add to the panel:
hu: A panelhez adandó _elem keresése:

en: Add to Panel
hu: Hozzáadás a panelhez

en: "%s" has quit unexpectedly
hu: „%s” váratlanul kilépett

en: Panel object has quit unexpectedly
hu: A panelobjektum váratlanul kilépett

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
hu: Ha újratölt egy panelobjektumot, az automatikusan újra hozzá lesz adva a panelhez.

en: _Don't Reload
hu: Ne _töltse újra

en: _Reload
hu: Új_ratöltés

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
hu: A(z) „%s” betöltése közben a panel hibát érzékelt.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
hu: Törli ezt a kisalkalmazást a beállításaiból?

en: Cannot delete this panel
hu: Ez a panel nem törölhető

en: You must always have at least one panel.
hu: Mindig rendelkeznie kell legalább egy panellel.

en: _Add to Panel...
hu: Hozzá_adás a panelhez…

en: _Delete This Panel
hu: Panel _törlése

en: _New Panel
hu: Új _panel

en: Application
hu: Alkalmazás

en: Application in Terminal
hu: Alkalmazás terminálban

en: Location
hu: Hely

note: Type
en: _Type:
hu: _Típus:

note: Name
en: _Name:
hu: _Név:

en: _Browse...
hu: _Tallózás…

note: Comment
en: Co_mment:
hu: _Megjegyzés:

en: Choose an application...
hu: Válasszon alkalmazást…

en: Choose a file...
hu: Válasszon fájlt…

en: Comm_and:
hu: _Parancs:

en: _Location:
hu: He_ly:

en: The name of the launcher is not set.
hu: A parancsikon neve nincs beállítva.

en: Could not save directory properties
hu: A könyvtár tulajdonságai nem menthetők

en: The name of the directory is not set.
hu: A könyvtár neve nincs beállítva.

en: The command of the launcher is not set.
hu: A parancsikon parancsa nincs beállítva.

en: The location of the launcher is not set.
hu: A parancsikon helye nincs beállítva.

en: Could not display help document
hu: A súgódokumentum nem jeleníthető meg

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
hu: Kattintson az ablakra, hogy az alkalmazás bezáródjon. A művelet az <ESC> billentyűvel szakítható meg.

en: Force this application to exit?
hu: Kilépésre kényszeríti ezt az alkalmazást?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
hu: Ha az alkalmazást kilépésre kényszeríti, akkor a benne megnyitott dokumentumok mentetlen változtatásai elveszhetnek.

en: Cannot create initial panel layout.
hu: A kiinduló panelelrendezés nem hozható létre.

en: Browse and run installed applications
hu: Telepített alkalmazások böngészése és futtatása

en: Access documents, folders and network places
hu: Dokumentumok, mappák és hálózati helyek elérése

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: _Edit Menus
hu: _Menük szerkesztése

en: _Help
hu: _Súgó

en: Switch User
hu: Felhasználóváltás

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
hu: „%s” megnyitása

en: Unable to scan %s for media changes
hu: %s médiaváltozásai nem olvashatók be

en: Rescan %s
hu: %s újraolvasása

en: Unable to mount %s
hu: %s nem csatolható

en: Mount %s
hu: %s csatolása

en: Removable Media
hu: Cserélhető adathordozók

en: Network Places
hu: Hálózati helyek

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
hu: A személyes mappájának megnyitása

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
hu: Asztal

en: Open the contents of your desktop in a folder
hu: Az asztal tartalmának megnyitása egy mappában

note: is_exec? exec
en: Computer
hu: Számítógép

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
hu: A számítógépről elérhető összes helyi és távoli lemez és mappa tallózása

note: is_exec? exec
en: Network
hu: Hálózat

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
hu: Könyvjelzőzött és helyi hálózati helyek tallózása

en: Available
hu: Elérhető

en: Busy
hu: Elfoglalt

en: Places
hu: Helyek

[ctx: Orientation]
en: Top
hu: Fent

[ctx: Orientation]
en: Bottom
hu: Lent

[ctx: Orientation]
en: Left
hu: Balra

[ctx: Orientation]
en: Right
hu: Jobbra

en: Unable to load file '%s': %s.
hu: A(z) „%s” fájl nem tölthető be: %s.

en: Could not display properties dialog
hu: Nem jeleníthető meg a tulajdonságok párbeszédablak

en: <small>Opaque</small>
hu: <small>Átlátszatlan</small>

en: <small>Transparent</small>
hu: <small>Átlátszó</small>

en: Arro_ws on hide buttons
hu: _Nyilak megjelenítése az elrejtőgombokon

en: Background
hu: Háttér

en: Background _image:
hu: Háttér_kép:

en: Co_lor:
hu: S_zín:

en: E_xpand
hu: S_zéthúzás

en: Image Background Details
hu: Kép háttérének beállításai

en: Panel Properties
hu: Panel beállításai

en: Pick a color
hu: Szín kiválasztása

en: Rotate image when panel is _vertical
hu: _Függőleges panelen a kép forgatása

en: S_tyle:
hu: _Stílus:

en: Select background
hu: Válasszon hátteret

en: Show hide _buttons
hu: Elrejtő_gombok megjelenítése

en: Solid c_olor
hu: H_omogén szín

en: Some of these properties are locked down
hu: Néhány ezen tulajdonságok közül zárolva van

en: St_retch
hu: _Nyújtás

en: _Autohide
hu: _Automatikus elrejtés

en: _None (use system theme)
hu: _Nincs (a rendszertéma használata)

en: _Orientation:
hu: _Tájolás:

en: _Scale
hu: _Méretezés

en: _Size:
hu: _Méret:

en: _Tile
hu: _Mozaik

en: pixels
hu: képpont

en: Could not open recently used document "%s"
hu: A(z) „%s” legutóbb használt dokumentum nem nyitható meg

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
hu: Ismeretlen hiba történt a következő megnyitására tett kísérlet közben: „%s”.

en: Clear the Recent Documents list?
hu: Törli a Legutóbbi dokumentumok listáját?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
hu: Ha törli a Legutóbbi dokumentumok listáját, akkor a következőket törli:
    • Minden elemet a Helyek → Legutóbbi dokumentumok menüelemből.
    • Minden elemet az összes alkalmazás legutóbbi dokumentumainak listájából.

en: Clear Recent Documents
hu: Legutóbbi dokumentumok törlése

en: Recent Documents
hu: Legutóbbi dokumentumok

en: Clear Recent Documents...
hu: Legutóbbi dokumentumok törlése…

en: Clear all items from the recent documents list
hu: Legutóbbi dokumentumok listájának törlése

en: Could not run command '%s'
hu: A(z) „%s” parancs nem futtatható

en: Could not convert '%s' from UTF-8
hu: Nem alakítható át UTF-8-ból a következő: „%s”

en: Choose a file to append to the command...
hu: Válassza ki a parancshoz hozzáfűzendő fájlt…

en: Select an application to view its description.
hu: Válasszon ki egy alkalmazást a leírásának megtekintéséhez.

en: Will run command: '%s'
hu: A következő parancsot futtatja: „%s”

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
hu: A Futtatás párbeszédablakra dobott URI lista helytelen formátumú (%d) vagy hosszú (%d)

en: Could not display run dialog
hu: A futtatás párbeszédablak nem jeleníthető meg

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
hu: Kattintson erre a gombra a parancshoz hozzáfűzendő fájl kiválasztásához.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
hu: Kattintson erre a gombra a kiválasztott alkalmazás vagy a parancsbeviteli mezőben lévő parancs futtatásához.

en: Command icon
hu: Parancs ikonja

en: List of known applications
hu: Ismert alkalmazások listája

en: Run Application
hu: Alkalmazás futtatása

en: Run in _terminal
hu: _Terminálban fusson

en: Run with _file...
hu: _Futtatás fájllal…

en: Select this box to run the command in a terminal window.
hu: Jelölje be ezt a négyzetet a parancs terminálablakban futtatásához.

en: Show list of known _applications
hu: Ismert _alkalmazások listája

en: The icon of the command to be run.
hu: A végrehajtandó parancs ikonja.

en: _Run
hu: _Futtatás

en: _Force quit
hu: _Erőltetett kilépés

en: C_lear
hu: _Törlés

en: D_on't Delete
hu: Ne _törölje

en: Specify an applet IID to load
hu: Adja meg a betöltendő kisalkalmazás IID-jét

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
hu: Adjon meg egy gconf helyet, ahol a kisalkalmazás tulajdonságai tárolva lesznek

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
hu: Adja meg a kisalkalmazás induló méretét (xx-small (xxs), medium (közepes), large (nagy), stb. )

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
hu: Adja meg a kisalkalmazás kiinduló tájolását (top (fent), bottom (lent), left (balra) vagy right (jobbra))

[ctx: Size]
en: XX Small
hu: XX kicsi

[ctx: Size]
en: X Small
hu: X kicsi

[ctx: Size]
en: Small
hu: Kicsi

[ctx: Size]
en: Medium
hu: Közepes

[ctx: Size]
en: Large
hu: Nagy

[ctx: Size]
en: X Large
hu: X nagy

[ctx: Size]
en: XX Large
hu: XX nagy

en: Failed to load applet %s
hu: A(z) %s kisalkalmazás betöltése meghiúsult

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
hu: Kisalkalmazás-tesztelő segédeszköz

en: _Applet:
hu: _Kisalkalmazás:

en: _Prefs Dir:
hu: _Beállítások könyvtára:

en: Hide Panel
hu: Panel elrejtése

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
hu: Fenti kiterjesztett élpanel

en: Top Centered Panel
hu: Fenti középre helyezett panel

en: Top Floating Panel
hu: Fenti úszópanel

en: Top Edge Panel
hu: Fenti élpanel

en: Bottom Expanded Edge Panel
hu: Lenti kiterjesztett élpanel

en: Bottom Centered Panel
hu: Lenti középre helyezett panel

en: Bottom Floating Panel
hu: Lenti úszópanel

en: Bottom Edge Panel
hu: Lenti élpanel

en: Left Expanded Edge Panel
hu: Bal oldali kiterjesztett élpanel

en: Left Centered Panel
hu: Bal oldali középre helyezett panel

en: Left Floating Panel
hu: Bal oldali úszópanel

en: Left Edge Panel
hu: Bal oldali élpanel

en: Right Expanded Edge Panel
hu: Jobb oldali kiterjesztett élpanel

en: Right Centered Panel
hu: Jobb oldali középre helyezett panel

en: Right Floating Panel
hu: Jobb oldali úszópanel

en: Right Edge Panel
hu: Jobb oldali élpanel

en: Icon '%s' not found
hu: A(z) „%s” ikon nem található

en: file
hu: fájl

en: Home Folder
hu: Saját mappa

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
hu: Fájlrendszer

en: Search
hu: Keresés

note: Translators: the first string is the name of a gvfs * method, and the second string is a path. For * example, "Trash: some-directory". It means that the * directory called "some-directory" is in the trash.
en: %1$s: %2$s
hu: %1$s, %2$s

en: Open URL: %s
hu: URL megnyitása: %s

en: Delete this panel?
hu: Törli ezt a panelt?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
hu: A panel törlésekor a panel és annak beállításai elvesznek.

en: A simple applet for testing the GNOME panel
hu: Egyszerű kisalkalmazás a GNOME panel teszteléséhez

en: Factory for Test DBus Applet
hu: Factory a teszt D-Bus kisalkalmazáshoz

en: Test DBus Applet
hu: Teszt D-Bus kisalkalmazás

en: Test DBus Applet Factory
hu: Teszt D-Bus kisalkalmazás factory
