gnome-panel - en to ku translation catalogue (531 entries)

en: Ad_just Date & Time
ku: _Dîrok & Demê Saz Bike

en: Copy _Date
ku: _Dîrokê ji ber bigire

en: Copy _Time
ku: De_mê ji ber bigire

en: _About
ku: _Der barê

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: _Preferences
ku: _Vebijêrk

en: Clock
ku: Demjimêr

en: Clock Applet Factory
ku: Demjimêra karxaniya sepanokê

en: Factory for creating clock applets.
ku: Karxaneya afirandina demjimêrên sepanokê

en: Get the current time and date
ku: Dem û dîroka heyî bikarbîne

en: Click to view your appointments and tasks
ku: Bitikîne da tu pêwir û erkên xwe bibînî

en: Click to view month calendar
ku: Bitikîne da tu salnameya mehane bibînî

en: Tasks
ku: Pêwir

en: All Day
ku: Hemû Roj

en: Appointments
ku: Randevû

en: Calendar
ku: Salname

en: Computer Clock
ku: Demijmêra Komputerê

en: Failed to launch time configuration tool: %s
ku: Dema Amûrên komkirinê biserneket: %s

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
ku: Bicihkirina dîrok û dema kamkirina bernameyê biserneket. Dibe ku nehatibin barkirin?

en: Custom format
ku: Teşeya orjînal

en: There was an error displaying help: %s
ku: Di nîşankirina alîkariyê de çewtî çêbû: %s

en: Clock Preferences
ku: Vebijêrkên Demjimêrê

en: Clock _type:
ku: _Cureyê Demjimêrê:

en: 12 hour
ku: 12-demjimêr

en: 24 hour
ku: 24-demjimêr

en: UNIX time
ku: Dema UNIX

en: Internet time
ku: Dema internetê

en: Custom _format:
ku: _Teşeya taybet:

en: Show _seconds
ku: Çirkan _nîşan bide

en: Show _date
ku: _Dîrokê nîşan bide

en: Use _UTC
ku: _UTC bi kar bîne

en: The Clock displays the current time and date
ku: Demjimêr li gor dem û dîroka heyî dixebite

note: Translators: This controls whether the GNOME panel clock should display time in 24 hour mode or 12 hour mode by default. The only valid values for this are "24-hour" and "12-hour". If your locale uses 24 hour time notation, translate this to "24-hour". If your locale uses 12 hour time notation with 
en: 24-hour
ku: 24-demjimêr

en: Custom format of the clock
ku: teşeya taybet a demjimêrê

en: Hour format
ku: Teşeya demjimêran

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ku: Heke rast be, dîroka demjimêrê li gor demê bixebitîne

en: If true, display seconds in time.
ku: Heke rast be, çirkan li gor demê bixebitîne

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
ku: Heke rast be, dema li gor kordînata giştî ya demê bixebitîne.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ku: Heke rast bi, dîrokê di teşeya amûran de nîşan bide dema ku nîşander li ser demjimêrê be.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ku: Heke rast be, rojên hefteyê di salnameyê de nîşan bide

en: Show date in clock
ku: Di demjimêrê de dîrokê nîşan bide

en: Show date in tooltip
ku: Dîrokê di teşeya amûran de nîşan bide

en: Show time with seconds
ku: Demê bi çirkan nîşan bide

en: Show week numbers in calendar
ku: Di salnameyê de hejmara hefteyê nîşan bide

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
ku: V3e kilîta GNOME 2.6 ji bikaranîne derxîne ji bo alîkariya kilîtên amadekariyê.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format.
ku: Ev mifte dema ku formata mifteyê li "custom"ê hatibe mîhenkirin şêweya ku dê li sepanoka saetê were bikaranîn belî dike. Tu dikarî nîşanekên ku ji aliyê strftime() tê têgihîştin bo diyarkirina şêweyan bikar bîne.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ku: Ev mifte awayê saeta ku dê ji aliyê sepanoka saetê vê were bikaranîn nîşan dike. Nirxên derbasdar, "12-hour", "24-hour", "înternet", "unix" û "custom" in. Heke înternet hatibe mîhengkirin, saet saeta înternetê dide xuyakirin. Saeta înternetê rojan dabeşî 1000 ".beats"an dike. Di vê pergalê de perçeyê demê tuneye, ji ber vê jî saet li her derê dinyayê weke hev e. Heke "unix" hatibe mîhengkirin, saet ji Epochê, yanî ji dîroka ku 1970-01-01 û heta îro weke çirkan dide xuyakirin. Heke "custom" hatibe mîhengkirin, saet, demê weke  mifteya hatiye diyarkirin ya "custom_format"ê de dide xuyanî.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
ku: Ev kilît bernameyê dike xwedî taybetmendiya sazkirina demê.

en: Time configuration tool
ku: Amûra sazkirina demê

en: Use Internet time
ku: Dema internetê bi kar bîne

en: Use UNIX time
ku: Dema UNIX bi kar bîne

en: Use UTC
ku: UTC bi kar bîne

en: Display a swimming fish or another animated creature
ku: Masiyên ku avjenînê dikin bixebitîne an jî afirandiyeke din

en: Fish
ku: Masî

en: From Whence That Stupid Fish Came
ku: Cihê ev masiya balkêş hatiye

en: Wanda Factory
ku: Karxaneya Pêlewan

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ku: Hişyarî: Ev ferman weke bikêrhatî dixuye.
    Ji ber ku ev sepanok nêbikêr e, belkî tu nexwaze vê bike.
    Em pêşniyar dikin tu fermana %s bikar bîne, da ku tu vê sepanokê wernegerîne awayê "pratîk" an jî bikêrhatî.

en: Images
ku: Wêne

en: %s the Fish
ku: Masiyê %s

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ku: Ji bo %s tu tişt nehate dîtin. Tenê ji bo qada dîskê û berhevkirinê dem stend, û heke were barkirin wê ji bîrê û ji qada panelê tiştan bistîne (bidize).

en: (with minor help from George)
ku: (Bi alîkariyek biçûk ji George)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ku: Masiyê %s, kahînê hemdem

en: Unable to locate the command to execute
ku: Xwe nagihîne fermana ku wê were xebitandin

en: %s the Fish Says:
ku: Masiyê %s dibêje:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ku: Hûrbînî: %s

en: _Speak again
ku: _Dîsa biaxive

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ku: Fermana komkirinê naxebite û hatiye guhertin bi: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ku: Meşandina '%s' serneket
    
    Huragahî: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ku: Xwendina ji '%s' serneket
    
    Huragahî: %s

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
ku: Divê av bê guherandin
    (Li dîroka îro binêre)

en: %s the Fish, the fortune teller
ku: Masiyê %s, falavêj

en: <b>Animation</b>
ku: <b>Anîmasyon</b>

en: <b>General</b>
ku: <b>Giştî</b>

en: Co_mmand to run when clicked:
ku: _Fermana ku dê bi tikandinê bicî bê:

en: Fish Preferences
ku: Vebijêrkên Masî

en: Select an animation
ku: Anîmasyonekê hilbijêre

en: _File:
ku: _Dosya:

en: _Name of fish:
ku: _Navê masiyê:

en: _Pause per frame:
ku: -rawestan bo her çarçoveyê:

en: _Rotate on vertical panels
ku: _Zivirandin di panelên stûnî de

en: _Total frames in animation:
ku: -çarçoveya giştî ya candariyan:

en: frames
ku: çarçove

en: seconds
ku: çirk

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ku: Masiyekî bênav tiştekî nebaş e. Nav û jiyan bide wî.

en: Command to execute on click
ku: Fermana ku dê bi tikandinê bicih were

en: Frames in fish's animation
ku: Çaçoveyên di candariya masî de

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ku: Heke raste, çarçoveya masî dê were xebitandin

en: Pause per frame
ku: Rawestana her çarçoveyê

en: Rotate on vertical panels
ku: Zivrandina li ser panela sereke

en: The fish's animation pixmap
ku: Nexşeya Pix a çarçoveya masî

en: The fish's name
ku: Navê masiyê

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ku: Taybetmendiyê fermana di dema tikandina masî di derdikevin holê.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ku: Bişkoja taybetmendiya navê dosya nexşeya Pix çarçoveya bikartîne .....

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ku: Ev bişkoj taybetmendiyê dide çarçoveya ku dê were xebitandin di candariya masî de.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ku: Ev bişkoj taybetmendiya hejmara çirkan di her çarçoveyekê de dixebitîne.

en: Area where notification icons appear
ku: Qada ku tê de danezana îkonan dê werin xuyakirin

en: Notification Area
ku: Qada danezanan

en: Notification Area Factory
ku: Karxaneya qada danezanê

en: Orientation
ku: Hêl

en: The orientation of the tray.
ku: Hêla sênîyê

en: Panel Notification Area
ku: Qada danezanê di panelê de

en: Factory for the window navigation related applets
ku: Karxaneya paceyên gerê yên sepanokên alîkar

en: Hide application windows and show the desktop
ku: Paceyên sepanan bigire û sermaseyê nîşan bide

en: Show Desktop
ku: Sermasê nîşan bide

en: Switch between open windows using a menu
ku: Di gera di nav paceyên vekirî de pêşekê bikar bîne

en: Switch between open windows using buttons
ku: Di gera di nav paceyên vekirî de bişkojan bikar bîne

en: Switch between workspaces
ku: Di nava qadên xebatê de bigere

en: Window List
ku: Lîsteya paceyan

en: Window Navigation Applet Factory
ku: Karxaneya sepanoka gera di paceyan de

en: Window Selector
ku: Hilbijêra Paceyan

en: Workspace Switcher
ku: bişkoja xebitandina qada kar

en: Failed to load %s: %s
ku: Barkirina %s biserneket: %s

en: Icon not found
ku: Îkon nehat dîtin

en: Click here to restore hidden windows.
ku: Vir bitikîne ji bo vegerandina paceyên veşartî

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ku: Vir bitikîne ji bo veşartina hemû paceyan û xuyakirina sermasê.

en: Show Desktop Button
ku: Bişkoja sermasê bide xuyakirin

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
ku: Ev bişkoj dikare hemû paceyan bigire û sermasê n3işan bide

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ku: Gerînendeyê paceyên te destûrê nade bişkoja xuyakirina sermasê , an jî tu gerînendeyê paceyan naxebitînî.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
ku: Lîsteya paceyan hemû paciyan nîşanî te dide û tu dikarî di nav hemûyan de bigerî.

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
ku: <b>Vegerandina paceyên biçûkirî</b>

en: <b>Window Grouping</b>
ku: <b>Komkirina Paceyan</b>

en: <b>Window List Content</b>
ku: <b>Naveroka Lîsteya Paceyan<b>

en: <b>Window List Size</b>
ku: <b>Mezinahiya Lîsteya Paceyan</b>

en: Behavior
ku: Helwest

en: Group windows when _space is limited
ku: Dema qad bisînor be_paceyan kom bike

en: M_inimum size:
ku: Mezinahiya _kêmtirîn:

en: Ma_ximum size:
ku: Mezinahiya _pirtirîn:

en: Restore to current _workspace
ku: Vegere _meznahiya qada xebatê ya berê

en: Restore to na_tive workspace
ku: Vegere_meznahiya qada xebatê ya orjînal

en: Sh_ow windows from current workspace
ku: Paceyan qada xebata heyî_nîşan bide

en: Show windows from a_ll workspaces
ku: Paceyên hemû qada xebatê_nîşan bide

en: Size
ku: Mezinahî

en: Window List Preferences
ku: Vebijêrkên gerînendeyê Paceyan

en: _Always group windows
ku: Herdem_Paceyan kom bike

en: _Never group windows
ku: Paceyan _qet kom neke

en: pixels
ku: pîksel

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ku: Biryar dide bo komkirina paceyan ji heman sepana lîsteya paceyan.nirxên çalak "dest pê bike", "bixweber" û "herdem".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ku: Heke rast be, lîsteya paceyan dê paceyan ji hemû qadên xebatê bide nîşandan. heke ne wiha be dê bi tenê paceyan ji qada xebatê ya heyî nîşan bide.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ku: Heke rast be, dema tu biçûkirina paceyê betal bikî dê pace vegere meznahiya qada xebatê ya heyî. An na, qada xebatê ya paceyê vêxe.

en: Maximum window list size
ku: Mezinahiya pirtirîn ya lîsteya paceyan

en: Minimum window list size
ku: Mezinahiya kêmtirîn ya lîsteya paceyan

en: Move windows to current workspace when unminimized
ku: Dema tu biçûkbûna paceyan betal bikî dê vegerin mezinahiya qada xebatê ya heyî

en: Show windows from all workspaces
ku: Nîşandana hemû paceyên qada xebatê

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
ku: Ev kilît mezintirîn asta pêwist ji bo lîsteya paceyan dide xuyakirin. destnîşankirina asta mezintirîn bi kêrî destnîşankirina mezinahiya paceyên lîsteyan tê.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
ku: Ev kilît taybetmendiya biçûktirîn firehiya paceyê dide xuyakirin.

en: When to group windows
ku: Kengî pace tên komkirin

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
ku: Hilbijêrê paceyê lîsteya hemû paceyan di pêşekekê de nîşan dide û dihêle tu di nav de bigerî.

en: rows
ku: rêzik

en: columns
ku: stûn

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
ku: Di dema barkirina nirxa num_rows de çewtî di guharbarê qada xebatê de çêbû: %s↵

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
ku: Di dema barkirina navê _qada xebatê_de çewtî çêbû :%s↵

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
ku: Çewtî di xebitandina hemû nirxên qada xebatê de ya ji bo guherbarê qada kar:%s↵

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ku: Guherbarê qadên xebatê wêneyê biçûk ên qadên xebata te nîşan didin, tu dikarî bi rêya wan rêvebiriya paceyên xwe bikî.

en: <b>Switcher</b>
ku: <b>Guherbar</b>

en: <b>Workspaces</b>
ku: <b>Meznahiya Qadên xebatê</b>

en: Number of _workspaces:
ku: Hejmara_Qadên xebatê

en: Show _all workspaces in:
ku: Hemû qadên xebatê nîşan bide di:

en: Show _only the current workspace
ku: Bitenê qadên xebata heyî_nîşan bide

en: Show workspace _names in switcher
ku: Di guherbarê de _navên qada xebatê nîşan bide

en: Workspace Names
ku: Navên qada xebatê

en: Workspace Switcher Preferences
ku: Vebijêrkên Guherîbarê qada xebatê

en: Workspace na_mes:
ku: _Navên qada xebatê:

en: Display all workspaces
ku: Hemû qadên xebatê nîşan bide

en: Display workspace names
ku: Navên kargehan nîşan bide

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ku: Heke hatibe hilbijartin, guherkera qadên xebatê hemû qadên xebatê dide  xuyanî. Heke ne wisa be jî tenê qada xebatê ya wê çaxê dide xuyanî.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
ku: Heke hatibe hilbijartin, guherkera qada xebatê navên hemû qadên xebatê dide xuyanî. Yan na, paceyên qada xebatê dide xuyanî.

en: Rows in workspace switcher
ku: Di guherkera qada xebatê de hejmara rêzikan

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ku: Ev mifte diyar dike ku wê guherkerê qada xebatê ew ê qadên xebatê di hundirê çend rêzikan de (bo pergala serpahnayê) an jî stûnan de (bo pergala serdirêjahiyê) bide xuyanî.Heke hemû qadên xebatê werine xuyanî ev mifte watedar e.

en: GNOME Panel Shell
ku: Qalikê Panelê ya GNOME

en: Loc_k To Panel
ku: Bi Panelê re _Girêbide

en: _Move
ku: _guhestin

en: _Remove From Panel
ku: Ji Panelê _Rake

en: Cannot find an empty spot
ku: Ciheke vala nehate dîtin

en: Could not load icon
ku: Nikare Îkonê daxe

en: Drawer
ku: Berkêşk

en: _Add to Drawer...
ku: Li berkêşkê zêde bike...

en: _Properties
ku: _Taybetmendî

en: Create new file in the given directory
ku: Dosyayek nû biafirîne

en: [FILE...]
ku: [DOSYA...]

en: - Edit .desktop files
ku: - Dosiyên .desktop biguherîne

en: Create Launcher
ku: Destpêkerê biafirîne

en: Launcher Properties
ku: Taybetmendiyên destpêkerê

en: Could not show this URL
ku: Nikare vê URL bide nîşandan

en: No URL was specified.
ku: Ti URL nehatiye destnîşankirin.

en: Could not show '%s'
ku: nikare %s' bide xuyakirin

en: Could not launch application
ku: Meşandina sepanê biserneket

en: Could not use dropped item
ku: Nikare endaman bikêşe

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ku: Ti URL ji bo dosya sermasê destnîşankirî tuneye

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ku: Dosya sermasê venabe %s ji bo hemû berkêşkê%s%s

en: _Launch
ku: Bide dest_pêkirin

en: Key %s is not set, cannot load launcher
ku: Kilîta %s ne çalak e, nikare destpêkerê bar bike

en: Could not save launcher
ku: Nikarî destpêkarê tomar bike

en: Add this launcher to _panel
ku: Li panelê zêde bike

en: Add this launcher to _desktop
ku: Li sermasê_zêde bike

en: _Entire menu
ku: _Hemû pêşek

en: Add this as _drawer to panel
ku: Wekî berkêşk li panelê zêde bike

en: Add this as _menu to panel
ku: Wekî pêşek li panelê zêde bike

en: _Activate Screensaver
ku: Parêzvana ekranê _çalak bike

en: _Lock Screen
ku: Dîmenê _Qifl Bike

en: Could not execute '%s'
ku: Meşandina '%s' beserneket

en: Could not connect to server
ku: Nikarî ku têkiliyê bi

en: Lock Screen
ku: Dîmenê Qifl Bike

en: Protect your computer from unauthorized use
ku: Computerê xwe ji bikaranînên ne peymankirî biparêze

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * panel:showusername|1)
en: Log Out...
ku: Derkeve...

en: Log out of this session to log in as a different user
ku: Derketina ji vê danişê û têketina wekî bikarhineke din

en: Run Application...
ku: Sepanê bixebitîne...

en: Run an Application by entering a command
ku: Sepanê bi nivisandina fermanekê bixebitîne

en: Search for Files...
ku: Li Dosiyan Bigere...

en: Find files, folders, and documents on your computer
ku: Dîtina dosya, pelge û peldankê di computera te de

en: Force Quit
ku: Bidawîkirina derketinê

en: Force a misbehaving application to quit
ku: Mecbûrkirina sepanê bi asayî nayê bidawîkirin

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
ku: Girêdanê bi pêşkêşker re ava bike...

en: Connect to a remote server
ku: Girêdana bi pêşkêşkerê derveyî re

en: Shut Down...
ku: Bigire...

en: Shut down the computer
ku: Komputerê bigire

en: Custom Application Launcher
ku: Destpêkara Sepanê ya Taybet

en: Create a new launcher
ku: Destpêkareke nû biafirîne

en: Application Launcher...
ku: Destpêkera Sepanê...

en: Copy a launcher from the applications menu
ku: Destpêkarekê ji pêşeka sepanan kopî bike

en: Main Menu
ku: Pêşeka bingehîn

en: The main GNOME menu
ku: Pêşeka bingehîn a GNOME

en: Menu Bar
ku: Darikê pêşekê

en: A custom menu bar
ku: Darikê pêşeka taybet

en: Separator
ku: Veqetîner

en: A separator to organize the panel items
ku: Veqetînerê rêxistinkarê endamên panelê

en: A pop out drawer to store other items in
ku: Berkêşka ji bo hilanîna endamên din

en: (empty)
ku: (vala)

en: query returned exception %s
ku: Vegere agahiya îstîsna %s↵

en: Find an _item to add to "%s":
ku: Hêmanekê hilbijêre ji bo tu zêde bikî li "%s":

en: Add to Drawer
ku: Li berkêşkê zêde bike

en: Find an _item to add to the drawer:
ku: _Hêmanekê hilbijêre ji bo berkêşkê:

en: Add to Panel
ku: Li panelê zêde bike

en: Find an _item to add to the panel:
ku: Hêmanekê hilbijêre ji bo berkêşkê:

en: Exception from popup_menu '%s'
ku: Îstîsna ji pêşeka popup '%s'↵

en: "%s" has quit unexpectedly
ku: "%s" ji nişkan ve hate derketin

en: Panel object has quit unexpectedly
ku: Bikirê panelê ji nişkan ve derket

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ku: Heke careke din bikirê panelê hate barkirin, dê bixweber li panelê were barkirin.

en: _Don't Reload
ku: _Ji nû ve bar neke

en: _Reload
ku: _Ji nû ve bar bike

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ku: Di dema barkirinê de teşqeleyek çêbû"%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ku: Tu dixwazî sepanokê ji komikên xwe bavêjî?

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
ku: Nikare rûyê AppletShell bidest bixe↵

en: Error watching gconf key '%s': %s
ku: Çewtiya çavdêriya kilîta '%s': %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
ku: Çewtiya barkirina gconf %s': %s

en: Error getting value for '%s': %s
ku: Çewtiya bidestxistina nirxa %s': %s

en: And many, many others...
ku: Û gelekên din

en: The GNOME Panel
ku: Panela GNOME

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
ku: Ev bername berpirsiyarê hin sepanên dine û hin sepanokên din di hundirê xwe de dihewîne.

en: Cannot delete this panel
ku: Rakirina vê panelê biserneket

en: You must always have at least one panel.
ku: Pêwiste bi kêmanî panelek di destê te de hebe

en: _Add to Panel...
ku: _Li panelê zêde bike

en: _Delete This Panel
ku: Vê Panelê _jê bibe

en: _New Panel
ku: Panela _nû

en: A_bout Panels
ku: Der _Barê Panelan

en: Application
ku: Sepan

en: Application in Terminal
ku: Sepana di Termînalê de

en: File
ku: Dosya

note: Type
en: _Type:
ku: _Cure:

note: Name
en: _Name:
ku: _Nav:

en: Browse icons
ku: Li sembolan bigere

en: _Browse...
ku: _Bigere...

note: Comment
en: Co_mment:
ku: Şîro_ve:

en: Choose an application...
ku: Sepanê hilbijêre...

en: Choose a file...
ku: Dosiyekê hilbijêre...

en: _Command:
ku: _Ferman:

en: _Location:
ku: _Cih:

en: The name of the launcher is not set.
ku: Navê destpêkarê nehat diyar kirin.

en: The command of the launcher is not set.
ku: Fermana destpêkarê nehat diyar kirin.

en: The location of the launcher is not set.
ku: Cihê destpêkarê nehat diyar kirin.

en: Could not display help document
ku: Nikare Dosya alîkariyê pêşkêş bike

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ku: Ji bo bidawîkirina sepanê li ser paceyê bitikîne. ji bo derketinê  vê bitikîne <ESC>.

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
ku: Mecbûrkirina vê sepanê ji bo derketinê?↵
    (Kîjan pace vekirî be dê winda bibe.)

en: A boolean flag to indicate whether the user's previous configuration in /apps/panel/profiles/default has been copied to the new location in /apps/panel.
ku: Ala ku rewşa jibergirtina mîhengên di pêrista "/apps/panel/profiles/default"ya di bikarhêner de ye û veguhezîna wê ya pêrista  "/apps/panel" diyar dike.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ku: Lîsteya nimroyên danasînên panelê. Her nimro paneleke asta jor dide nasîn. Ji bo van panelan, mîheng di hundirê /apps/panel/toplevels/$(id) de tê veşartin.

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/applets/$(id).
ku: Lîsteya nimroyên danasînan ya sepanokên panelê. Her nimro sepanokeke panelan dide nasîn. Ji bo van sepanokan, mîheng di hundirê/apps/panel/applets/$(id) de tê veşartin.

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ku: Lîsteya nimroyên danasînan yên bireserên panelan. Her nimro biresereke panelan dide nasîn (mînak: xebatkerek, berpêşk an jî bişkoka pêşekê). Ji bo her bireserekê mîheng di hundirê /apps/panel/objects/$(id) de tê veşartin.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ku: Taybetmendiya dewamkirina fermanê çalak bikedi diyaloga""bernameyê bixebitînê" de

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ku: Çalakirina lîsteya bernameyan di diyaloga"sepanê bixebitînê" de

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ku: Lîsteya bernameyan di diyaloga"sepanê bixebitînê" de raxîne

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ku: Heke rast be, dewamkirina fermanê di diyaloga "sepanê bixebitînê" de çalak dibe.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ku: Heke rast be, lîsteya "sepanên naskirî" di diyaloga "sepanê bixebitînê" de radixîne di dema vekirina diyalogê de. Ev mifte bê wateye heke ku mifteya lîsteya bernameyan rast be.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ku: Heke rast be, lîsteya "sepanên naskirî" di diyaloga "sepanê bixebitînê" de dê zêdekirina li lîsteyê di kontrola mifteya lîsteya programan de be. di dema pêşkêşkirina diyalogê de.

en: Old profiles configuration migrated
ku: Amûra kevin a sepana demê

en: Panel ID list
ku: Lîsteya Panela ID

en: Panel applet ID list
ku: Lîsteya panela sepanokên ID

en: Panel object ID list
ku: Lîsteya laşê endamên ID

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ku: Lîsteya sepanokên dê ji alî panelê ve were piştguhkirin. Bi vî awayî tu dikarî hin sepanan ji bo daxistinê an nîşandana di pêşekê de bikar bînî. divê panel were nû kirin ji bo ku guhertinan bicih bike.

en: Applet IIDs to disable from loading
ku: Rûyê sepanokê bo astengkirina barkirinê

en: Autoclose drawer
ku: Girtina berkêşk a bixweber

en: Complete panel lockdown
ku: Kilîta panelê a bi tevahî

en: Confirm panel removal
ku: Rakirina panelê erê bike

en: Deprecated
ku: Êdî nayê bikaranîn

en: Disable Force Quit
ku: Rawestana bi zor asteng bike

en: Disable Lock Screen
ku: Astengkirina kilîta dîmender

en: Disable Logging Out
ku: Rê nade derketinê

en: Enable animations
ku: Rê dide candariyan

en: Enable tooltips
ku: Rê dide Amûrên wekhev

en: Highlight launchers on mouseover
ku: Lîsteya destpêkaran nîşan dide dema ku mişk di ser re diçe

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ku: Heke hatibe hilbijartin, dema bikarhêner bixwaze panelê jê bibe, paceyeke erêkirinê tê xuyanî.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ku: Heke hatibe hilbijartin, berpêşk, piştî ku li destpêkereke di hundirê wê de ye were tikandin wê bixweber were girtin.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ku: Heke hatibe hilbijartin, dema destpêker ji ser nîşanekê derbas bibe wê bibiriqin.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ku: Heke rast be, dema sepanek were girtin û pêkanîna wê ya bi zorê derketinê panel berê pêl bişkoka Bi Dawî Bîne dike û gihiştinê ji ser wê radike û asteng dike.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
ku: Heke rast be, dema panel bixwaze dîmendera bikarhêner kilît bike, pêşî gihiştina hêmanên pêşekê yên Dîmenderê Kilît Bike qut dike û dû re jî asteng dike.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
ku: Heke rast be, panel dema naxwaze bikarhêner derkeve, gihiştina hêmanên pêşeka derketinê qut dike û dû re jî asteng dike.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ku: Heke rast be, panel destûrê nade bila guherîn di veavakirina wê de pêk were. Lê dibe ku hin sepanok pêdiviya wan bi kilîtbûnê ve hebe. Ji bo ku ev bandortir be divê panel ji nû ve were destpêkirin.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ku: Heke hatibe hilbijartin, ji bo bireserên di panelê de ne nepox tê xuyanî.

en: Log out of this system now?
ku: Derketina ji pergal, niha?

en: _Switch User
ku: Bikarhêner biguherîne

en: _Log Out
ku: _Derkeve

en: Shut down this system now?
ku: Girtina pergal, niha?

en: S_uspend
ku: Bixe _xewê

en: _Hibernate
ku: _Xewa kûr

en: _Restart
ku: _Ji nû ve bide dest pê kirin

en: _Shut Down
ku: _Bi tevahî bigire

en: Browse and run installed applications
ku: Di ber çav re derbaskirin û xebitandina sepanên daxistî

en: Access documents, folders and network places
ku: Pelge, peldank û cihên toreyan

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
ku: Dîmenê sermasê û şêwaza wê biguherînin, alîkariyê bistînin an jî danîşîna xwe bigirin.

en: Applications
ku: Sepan

en: _Edit Menus
ku: Menuyan _biguherîne

en: Could not open location '%s'
ku: Nikarî cihê '%s' veke

en: Bookmarks
ku: Bijare

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ku: '%s' veke

note: Translators: the first string is a * path and the second string is a * hostname. nautilus contains the same * string to translate.
en: %1$s on %2$s
ku: %1$s di %2$s de

en: Network Places
ku: Cihên Torê

en: Removable Media
ku: Amûrên ku Dikarin Derkevin

note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment). Do not keep "Desktop Folder|" * in the translation
en: Desktop Folder|Desktop
ku: Sermasê

en: Open the desktop as a folder
ku: Sermasê wekî peldank veke

en: Places
ku: Cih

en: System
ku: Pergal

note: Translators: translate "panel:showusername|1" to anything * but "1" if "Log Out %s" doesn't make any sense in your * language (where %s is a username).
en: panel:showusername|1
ku: 1

note: keep those strings in sync with the ones in * panel-action-button.c Translators: this string is used ONLY if you translated * "panel:showusername|1" to "1"
en: Log Out %s...
ku: Derkeve %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "panel:showusername|1" to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
ku: derketina %s ji vê daneşînê ji bo derbasbûna wekî bikarhinerekî din

en: Could not launch menu item
ku: Nikare pêşeka endaman berde

en: Action button type
ku: Cureyê bişkoka çalakiyan

en: Applet Bonobo IID
ku: Sepanok Bonobo IID

en: Icon used for object's button
ku: Sembola ku ji bo bişkoka bireserê were bikaranîn

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ku: Heke rast be, mifteya custom_icon ji bo vê bişkokê semboleke taybet bikar tîne. Heke nehatibe hilbijartin, custom_icon tune tê hesabkirin. Ev mifte dema mifteya object_type "menu_object" an jî "drawer_object" be watedar e.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ku: Heke hatibe hilbijartin, ji bo pêkanîna naveroka pêşekê riya ku di mifteya menu_pathê de hatiye diyarkirin wê bikar bîne.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ku: Heke hatibe hilbijartin, pozisyona bireserê gorî qeraxa rastê ya panelê (heke serdirêjahiyê be gorî jêr) tê sepandin.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ku: Heke rast be, sepanoka bikarhêner hêmana pêşeka "Kilitê Veke" bikar bîne û kilîta bireserê raneke nikare veguhezîne.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ku: Pozîsyonê gorî qeraxa jêr/rastê bisepîne

en: Launcher location
ku: Cihê destpêkarê

en: Lock the object to the panel
ku: Bireserê li panelê kilît bike

en: Menu content path
ku: Riya naveroka pêşekê

en: Object's position on the panel
ku: Cihê hêmanê di panelê de

en: Panel attached to drawer
ku: Panela girêdayî berkêşkê

en: Panel object type
ku: Cureyê laşê panelê

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
ku: IDa Bonobo ya sepanokê - mînak "OAFIID:GNOME_ClockApplet". Ev mifte tenê object_type, "bonobo-applet" be  watedar e.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ku: Cureyê çalakiyê ya ev bişkok diyar dike. Nirxên derbasdar "lock", "logout", "run", "search" ve "screenshot" in. Ev mifte tenê mifteya object_type, "bonobo_applet" jî watedar e.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ku: Destnîşankerê girêdana panelê ya vê berkêşkê. karê vê kilîtê tuneye ji bilî dema mîhengkirina bikirê berkêşkê.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ku: Destnîşankerê asta jorîn a panelê ya ku vê bikirê dihewîne.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ku: Bicihbûna dosyeya desktop ya destpêkerê dide nasîn. Ev mifte tenê mifteya object_type, "bonobo_applet" be watedar e.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ku: Bicihbûna dosyaya wêneyan ya di bişkoka bireseran de wê were bikaranîn. Ev mifte heke object_type "drawer_object" an jî "menu_object" be û mifteya use_custom_icon hatibe rastkirin watedar e.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ku: Riya ku di pêkhatina naveroka pêşekê de wê were bikaranîn.Ev mifte tenê tê bikaranîn dema ku mifteya_riya_pêşekê rast be û mifteya cureyê_xebatê heke "mifteya_xebatê_pêşekê" be watedar e.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ku: Cihê laşê vê panelê. Cih bi hinek pîkselên li çepê panelê  destnîşankiriye an jî li jor.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ku: Teksta ku di nepoxê de tê xuyanî ya ji bo pêşekê an jî bo berkêşkê. Ev mifte dema cureyê_xebatê "xebata-berkêşkê" an jî "xebata-pêşekê" be watedar e.

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
ku: Cureyê biresera panelê. Nirxên derbasdar "xebata-berkêşkê", "xebata-pêşekê", "xebata-destpêkerê", "sepanoka-bonobo", "xebata-sepanokê" û "darikê-pêşekê " ye.

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ku: Nepoxa ku ji bo pêşek an jî berkêşkê wê were xuyanîkirin.

en: Toplevel panel containing object
ku: Panela asta jor ya bireserê dihundirîne

en: Use custom icon for object's button
ku: Ji bo bişkoka bireserê semboleke taybet bikar bîne

en: Use custom path for menu contents
ku: Rêyeke taybet bo naverokên pêşekê bikar bîne

en: Error reading GConf string value '%s': %s
ku: Çewtî di xwendina nirxê xeleka GConf '%s': %s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
ku: Çewtiya xwendina nirxa rast a GConf %s': %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
ku: panel '%s' dê di dîmender de were xebitandin %d ya ku ne bikêrhatiye. vê panelê danaxîne.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
ku: Çewtiya xwendina GConf nirxa aqilane '%s': %s

en: Orientation|Top
ku: Jor

en: Orientation|Bottom
ku: Jêr

en: Orientation|Left
ku: Çep

en: Orientation|Right
ku: Rast

en: Unable to load file '%s'.
ku: Barkirina dosiya '%s' serneket.

en: Could not display properties dialog
ku: Nikare taybetiyên diyalogê bixebitîne

en: <small>Opaque</small>
ku: <biçûk>Tarîkirî</biçûk>

en: <small>Transparent</small>
ku: <small>Zelal</small>

en: Arro_ws on hide buttons
ku: Çewtî di bişkojên veşartî de

en: Background
ku: Zemîn

en: Background _image:
ku: Wêneya _zemîne:

en: Co_lor:
ku: _Reng:

en: E_xpand
ku: _Fireh bike

en: General
ku: Giştî

en: Image Background Details
ku: Hûrbîniya wêneyê rûzemînê

en: Panel Properties
ku: Taybetiyên Panelê

en: Pick a color
ku: Rengekî hilbijêre

en: Rotate image when panel is _vertical
ku: Zivirandina wêne dema ku panel stûnî be

en: S_tyle:
ku: _Teşe:

en: Select background
ku: Zemînê hilbijêre

en: Show hide _buttons
ku: Bişkojên veşartinê_nîşan bide

en: Solid c_olor
ku: Rengeke_sar

en: Some of these properties are locked down
ku: Hin taybetmendî girtîne

en: St_retch
ku: Dirêj_kirin

en: _Autohide
ku: _Bixweber veşêre

en: _Icon:
ku: Î_kon:

en: _None (use system theme)
ku: _ne tiştek (mijara pergalê bikar bîne)

en: _Orientation:
ku: _Hêl:

en: _Scale
ku: _Pîvan

en: _Size:
ku: _Mezinahî

en: _Tile
ku: _Çargoşe

en: Could not find a suitable application.
ku: Sepaneke guncav nehate dîtin.

en: Could not open recently used document "%s"
ku: Dokumana ku herî dawî hate bikaranîn "%s" venebû

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ku: Dema hewldana vekirina "%s" de çewtiyeke nenas çêbû.

en: Clear the Recent Documents list?
ku: Lîsteya pelgeyên borî pajûk bike?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ku: Heke tu lîsteya Belgeyên ku Herî Dawî Hatine Bikaranîn paqij bike, wê yên li jêr jî ne paqij bibe:
    • Çalakî → Hemû hêmanên ku di Pelgeyên Herî Dawî Hatine Bikaranîn.
    • Lîsteyên pelgeyên herî dawî hatine bikaranîn yên di hemû sepanan de.

en: Recent Documents
ku: Pelgeyên Borî

en: Clear Recent Documents
ku: Pelgeyên ku Herî Dawî Hatine Bikaranîn Paqij Bike

en: Clear all items from the recent documents list
ku: Lîsteya pelgeyên ku herî dawî hatine bikaranîn paqij bike

en: Could not run command '%s'
ku: Nikarî fermana '%s' bimeşîne

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ku: '%s' ji UTF-8 nayê wergerandin

en: Choose a file to append to the command...
ku: Dosya hilbijêre ji bo pêveka fermanê

en: Select an application to view its description.
ku: Spanekê hilbijêre ji bo dîtina taybetmendiyên wê.

en: Will run command: '%s'
ku: Dê fermana '%s' bimeşîne

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ku: Şêwaza xebitandina diyalogê çewte li ser lîsteya URL (%d) an jî firehî (%d)↵

en: Could not display run dialog
ku: Nikare diyalogê pêşkêş bike

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ku: vê bişkojê bitikîne da ku tu bikaribî li dosya ku dê li fermanê zêde bibe binêrî.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ku: Vê bişkojê bitikîne da ku tu sepana hilbijartî bixebitînî an na dê ferman di destpêkê de bisernekeve.

en: Command entry
ku: Malikên têxistina fermanê

en: Command icon
ku: îkona fermanê

en: Enter a command string here to run it.
ku: Ji bo xebitandinê fermanekê derbas bike.

en: List of known applications
ku: Lîsteya sepanên nas

en: Run Application
ku: Sepanê bimeşîne

en: Run in _terminal
ku: Di termînalê de bimeşîne

en: Run with _file...
ku: bi dosya_bixebitîne...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ku: Vê sendoqê hilbijêre da ku ferman di paceya dîmendera alîkî de were xebitandin.

en: Show list of known _applications
ku: Lîsteya _sepanên nenas nîşan bide

en: The icon of the command to be run.
ku: Sembola fermana ku wê were xebitandin.

en: _Run
ku: _Bimeşîne

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
ku: Min Paneleke ku berê dixebite dît, Ez dê niha derkevim

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
ku: Di dema hewildana tomarkirina panelê de teşqeleyek bi çalakirina bonobo- derket . sembola Çewtiyê eve: %d↵

en: _Force quit
ku: Bi _zordarî derkeve

en: C_lear
ku: Pa_kij bike

en: D_on't Delete
ku: Jê _nebe

en: Hide Panel
ku: Panelê veşêre

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
ku: Panela jêrîn a raxistî

en: Top Centered Panel
ku: Panela ku li jot hatiye navînkirin

en: Top Floating Panel
ku: Panela Ku Li Jor Diherike

en: Top Edge Panel
ku: Panela Qeraxa Jor

en: Bottom Expanded Edge Panel
ku: Panela Ku Qeraxa Jor Digire

en: Bottom Centered Panel
ku: Panela Ku Li Jêr Hatiye Navînkirin

en: Bottom Floating Panel
ku: panela jêrîn a biserketî

en: Bottom Edge Panel
ku: Panela kenarê jêr

en: Left Expanded Edge Panel
ku: Panela jêrîn a li çepê raxistî

en: Left Centered Panel
ku: panela navendî ya çepê

en: Left Floating Panel
ku: Panela ku Li Aliyê Çepê Digere

en: Left Edge Panel
ku: panela jêrîn a çepê

en: Right Expanded Edge Panel
ku: panela jêrîn a li rastê raxistî

en: Right Centered Panel
ku: panela navîn a rastê

en: Right Floating Panel
ku: panela biserketî ya rastê

en: Right Edge Panel
ku: panela jêrîn a rastê

en: Animation speed
ku: Leza livê

en: Automatically hide panel into corner
ku: Panelê bixweber li goşeyê veşêre

en: Background color
ku: Rengê zemînê

en: Background color opacity
ku: Tarîbûna rengê rûerd

en: Background image
ku: Wêneya zemîne

en: Background type
ku: Cureyê zemînê

en: Center panel on x-axis
ku: Di tewereya Xê de panelê navîn bike

en: Center panel on y-axis
ku: Di tewereya Yê de panelê navîn bike

en: Enable arrows on hide buttons
ku: Bila di bişkokên veşartinê de tîr bixuyin

en: Enable hide buttons
ku: Bişkokên veşartinê çalak bike

en: Expand to occupy entire screen width
ku: Ji bo hemû firehiya dîmenderê bigire, fireh bike

en: Fit image to panel
ku: Wêne li panelê bîne

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ku: heke rast be, wê tîrik li ser bişkojên veşartî werin bicihkirin. tenê dema "bişkojan çalak bike ev mifte tê çalakirin.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ku: heke rastbe, dê bişkoj li her aliyê panelê werin bicihkirin û bi w3i awayî dikare were guhertin bo jêra dîmenderê û bi tenê bişkojek xuyadike.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ku: heke rastbe, dê veşartin an tunekirina veşartina panelê çalak bike li şûna ku bixweber bihêle.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ku: heke rastbe, dê wêneyê rûzemînê were zivirandin dema panel stûnkî be.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ku: heke rastbe, dê wêne were sazkirin (zelaliya xuyakirina wêne tê parastin) bo bilidahiya panelê . heke ne stûnkî be.

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ku: Heke rastbe, dê çarçoveya wêne were sazkirin. lê guh nade zelalbûna xuyakirina wêne.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ku: heke rastbe, Dema tîrik ji qada panelê derkeve dê panel bixweber li kenareke dîmenderê winda bibe. guhertina tîrik ji wê kenarê dê careke din panelê bide xuyakirin.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ku: Heke rast be, panel wê firehiya dîmendera tijî (heke panela serdirêjahiyê be wê bilindbûna wê) bigire. Di vê modê de panel tenê dikare li qeraxên dîmenderê bi cih bibe. Heke çewt be; panel tenê sepanokan, destpêkeran û bi qasî ku bişkokan bihundirîne wê mezin be.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
ku: Heke rast be, mifteya xê tune tê hesabkirin û panel li ser tewereya xê li ortê tê bicihkirin.Heke mezihaniya panelê ji nû ve were avakirin wê panel di vê rewşê de bimîne- wekî mînak panel bi herdu aliyan ve jî dirêj dibe, Heke çewt be mifteya xê cihê panelê diyar dike.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
ku: Heke rast be, mifteya Yyê tune tê hesabkirin û panel li ser tewereya Yyê li ortê tê bicihkirin.Heke mezihaniya panelê ji nû ve were avakirin wê panel di vê rewşê de bimîne- wekî mînak panel bi herdu aliyan ve jî dirêj dibe, Heke çewt be mifteya Yyê cihê panelê diyar dike.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ku: Di mîhenga Xineramayê de, tu dikarî li hemû dîmenderan panelan bi cih bike. Ev mifte, dîmendera heyî ya ji bo panel karibe li ser wê were xuyanî, diyar dike.

en: Name to identify panel
ku: Nav ji bo danasîna panelê

en: Panel autohide delay
ku: Derenghiştina veşartina bixweber a panelê

en: Panel autounhide delay
ku: Derenghiştina veşartina bixweber a panelê

en: Panel orientation
ku: Hêla panelê

en: Panel size
ku: Mezinahiya panelê

en: Rotate image on vertical panels
ku: zivirandina wêneyan li ser panela stûnî

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ku: Amadekariya rengên rûzemînê bi şêwaza #RGB dike.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ku: Dosya ku dê di wêneyê rûzemînê de were bikaranîn distnîşan dike.Heke di wêne de alpha channel hebe dê bi rûzemîna dîmender re were siwarkirin.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ku: Heke nîşanek kete qada panelê berî ku bixweber were xuyanî diyar dike ku rawestîna berî vê dê çend mîlîçirk be. Ev mifte tenê dema mifteya veşartina_bixweber be watedar e.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ku: Heke nîşanek ji qada panelê derdikeve berî ku bixweber were xuyanî diyar dike ku rawestîna berî vê dê mîlîçirk be. Ev mifte tenê dema mifteya veşartina_bixweber be watedar e.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ku: Dema ku panel li goşeyê bixweber xwe veşêre diyar dike ku wê çend hev tipik xuya bibe. Ev mifte tenê dema veşartine_bixweber rast be watedar e.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ku: Awayê şeffafbûna rengê rûerd diyar dike. Heke reng temamî ne rengekî sade be (nirxekî ji 65535 biçûktir be), renk bi wêneyê rûerd ya sermasê tê têkelkirin.

en: Stretch image to panel
ku: Wêne li gorî panelê vezelîne

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ku: Bilindbûna panelê (ji bo panela serdirêjahiyê firehî). Panel dema xebatê de mezinahiya curenivîsê û nişankerên din dide ber çav û mezinahiya asgarî (ya kêm) diyar dike. Ji çar perçeyên bilindbûna dîmenderê (an jî firehiyê) xwe li yekê dide sabîtkirin.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ku: Li ser tewereya Xê cihê panelê. Ev mifte tenê dema qeraxa panelê ne di moda girtinê de be watedar e. Di moda girtina qeraxan de, ev mifte tune tê hesabkirin û bi awayê ku mifteya panel orientation diyar kiriye li qeraxê tê bicihkirin.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ku: Li ser tewereya Yyê cihê panelê. Ev mifte tenê dema qeraxa panelê ne di moda girtinê de be watedar e. Di moda girtina qeraxan de, ev mifte tune tê hesabkirin û bi awayê ku mifteya panel orientation diyar kiriye li qeraxê tê bicihkirin.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ku: Bicihbûna panelê. Nirxên derbasdar "jor" , "jêr", "çep" û rast e. Mifte di moda girtina qeraxan de, diyar dike ku bila panel li kîjan qeraxê were bicihkirin. Heke di moda negirtina qeraxan de be ferqa ku di navbera "jor" û "jêr" de heye pir hindik e - herdu jî diyar dike ku ev, paneleke serpahnayê ye- lê dîsa jî der barê bikarhatina bireserên panelê de hin agahiyan dide. Wekî mînak li panela "jor" de bişkoka pêşekê di binê pêşekê de pêşekê dide xuyanî lê  "jêr" di panelê de pêşek li ser panelê tê xuyakirin.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ku: Diyar dike ku wê sêwirandinên panelê bi kîjan lezê were kirin. Nirxên derbasdar "hêdî" "orte" û "zû" ye. Ev mifte tenê dema mifteya enable_animations rast be watedar e.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ku: Ev navekî wisa ye ku dihêle bila panel were nasîn û mirov jî jê fahm bikin. Armanca wê ya girîng ew e ku dema tu di nav panelan de bigerî panel weke sernavê paceyan were bikaranîn e.

en: Visible pixels when hidden
ku: Deqên ku dema veşarî bê wê werine xuyanî

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
ku: Cureyê rûerd yê ji bo bikaranîna vê panelê. Nirxên derbasdar "gtk"- wê rûerdê perçeyê GTK+ ya pêşdanasînî were bikaranîn, "colo"- wê rengek weke rûerd were bikaranîn an jî "image" wî wêneyê ku ji aliyê mifteya image hatiye diyarkirin wê weke wêneyê rûerdê were bikaranîn.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ku: Di sazkirina dîmendera pirî de, tu dikarî di dîmenderên cihê de panelan bihundirîne. Ev mifte, panela ku wê di dîmenderê de were xuyanî diyar dike.

en: X co-ordinate of panel
ku: Koordînata Xê ya panelê

en: X screen where the panel is displayed
ku: Dîmendera X ku dê panel tê de were pêşkêşkirin

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ku: Dîmendera X cihê xebata panelê

en: Y co-ordinate of panel
ku: Koordînata Yê ya panelê

en: Icon '%s' not found
ku: Îkona '%s' nehat dîtin

en: Open URL: %s
ku: URL veke: %s

en: Delete this drawer?
ku: Vê berkêşkê jê bibe?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ku: Dema berkêşk were jêbirin dê tevî destnîşaniyên xwe winda bibin.

en: Delete Drawer
ku: Berkêşkê jê bibe

en: Delete this panel?
ku: Vê panelê jê bibe?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ku: Dema panel were jêbirin, mîhengên panel û panelan wê winda bibe.

en: Delete Panel
ku: Panelê jê bibe

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
ku: Ji do kontrolkirina panela GNOME-2.0 sepanokeke hêsan

en: Test Bonobo Applet
ku: Sepanoka Bonobo test bike

en: Test Bonobo Applet Factory
ku: Testa Hilberînerê Sepanoka Bonoboyê

en: Incomplete '%s' background type received
ku: Cureyê rûzemîna hatî '%s' kême

en: Incomplete '%s' background type received: %s
ku: Rûzemîneke '%s' ne bidawîkirî: %s

en: Failed to get pixmap %s
ku: Wergirtina Pîksan biserneket %s

en: Unknown background type received
ku: Cureyeke rûzemîna nenas

en: The Applet's containing Panel's orientation
ku: Di sepanokê de panelên aliyan hene

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
ku: Di sepanokê de meznahiya panelê ya bi pîkselan heye

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
ku: Sepanok rengê rûerd yê panelê û nîgarê wê dihundirîne

en: The Applet's flags
ku: Alên sepanokan

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
ku: Asta ku derbasbariya meznahiya sepanokan destnîşan dike

en: The Applet's containing Panel is locked down
ku: Panela ku sepanok tê de girtiye

en: Specify an applet IID to load
ku: Sepanekê IID taybet bike ji bo barkirinê

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
ku: Cihekî gconf diyar bikin da ku bila taybetmendiyên sepanokê li ser wê were hilanîn.

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ku: Mezinahiya destpêkirina sepanokê diyar bikin (biçûk, orte, mezin hwd.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ku: Bicihbûna destpêkirina sepanokê diyar bike (jor, jêr, çep an jî rast)

en: Size|XX Small
ku: XX Biçûk

en: Size|X Small
ku: X Biçûk

en: Size|Small
ku: Biçûk

en: Size|Medium
ku: Navîn

en: Size|Large
ku: Mezin

en: Size|X Large
ku: X Mezin

en: Size|XX Large
ku: XX Mezin

en: Failed to load applet %s
ku: Sepanoka %s nehate barkirin.

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
ku: Hilbijartina amûrên sepanokê

en: _Applet:
ku: _Sepanok:

en: _Prefs Dir:
ku: _Rehbera bijarekan:
