GNOME - en to ps translation catalogue (517 entries)

en: Ad_just Date & Time
ps: نېټه او مهال سم_ول

en: Copy _Date
ps: نېټه لمېسل_

en: Copy _Time
ps: مهال لمېسل_

en: _About
ps: په اړه_

en: _Help
ps: مرسته_

en: _Preferences
ps: غوراوي_

en: Clock
ps: ګړيال

en: Clock Applet Factory
ps: ګړيال څېرمه کړنلار فېکټري

en: Factory for creating clock applets.
ps: .د ګړيال څېرمه کړنلارو جوړولو فېکټري

en: Get the current time and date
ps: اوسنی مهال او نېټه اخېستل

en: Tasks
ps: دندې

en: Edit
ps: سمول

en: All Day
ps: ټوله ورځ

en: Appointments
ps: ټاکنې

en: Birthdays and Anniversaries
ps: زوکړې او کليزې

en: Weather Information
ps: د هوا خبرتياوې

en: Locations
ps: ځايونه

en: Calendar
ps: کليز

en: Click to hide your appointments and tasks
ps: د خپلو ټاکنو او دندو پټولو لپاره کېکاږﺉ

en: Click to view your appointments and tasks
ps: د خپلو ټاکنو او دندو ښودلو لپاره کېکاږﺉ

en: Click to hide month calendar
ps: د مياشتني کليز پټولو لپاره کېکاږﺉ

en: Click to view month calendar
ps: د مياشتني کليز ښودلو لپاره کېکاږﺉ

en: Computer Clock
ps: سولګر ګړيال

en: Failed to launch time configuration tool: %s
ps: %s :د مهال سازونې توکي په راوستلو کښې پاتې راغی

en: Set System Time...
ps: ...غونډال مهال امستل

en: Set System Time
ps: غونډال مهال امستل

en: Failed to set the system time
ps: د غونډال مهال په امستلو کښې پاتې راغی

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
ps: د نېټې او مهال د سازونې لپاره پروګرام موندلو کښې پاتې راغی. کېدی شي هېڅ يو نه وي لګېدلی؟

en: Custom format
ps: دوديزه بڼه

en: City Name
ps: ښار نوم

en: City Time Zone
ps: ښار مهال سيمه

en: 24 hour
ps: ۲۴ ګنټې

en: UNIX time
ps: مهال UNIX

en: Internet time
ps: انټرنېټ مهال

en: Custom _format:
ps: :دوديزه _بڼه

en: The Clock displays the current time and date
ps: ګړيال اوسنی مهال او نېټه ښيي

en: 12 _hour format
ps: ۱۲ ګنټې بڼه_

en: 24 h_our format
ps: ۲۴ ګ_نټې بڼه

en: <b>Clock Options</b>
ps: <b>ګړيال غوراوي</b>

en: <b>Display</b>
ps: <b>ښوون</b>

en: <b>Panel Display</b>
ps: <b>چوکاټ ښوون</b>

en: <b>Time Settings</b>
ps: <b>مهال امستنې</b>

en: <i>(optional)</i>
ps: <i>(غوراويز)</i>

en: Clock Preferences
ps: ګړيال غوراوي

en: Current Time:
ps: :اوسنی مهال

en: East
    West
ps: ختيځ
    لويديځ

en: Find _Next
ps: راتلونکی لټول_

en: Find...
ps: ...لټون

en: General
ps: ټولګړي

en: Latitude:
ps: :لېټېټيوډ

en: Location Name:
ps: :ځای نوم

en: Longitude:
ps: :لانګېټيوډ

en: North
    South
ps: شمال
    سهېل

en: Show _temperature
ps: تودوخه ښودل_

en: Show _weather
ps: هوا ښودل_

en: Show the _date
ps: نېټه ښودل_

en: Time Settings
ps: مهال امستنې

en: Time:
ps: :مهال

en: Timezone:
ps: :مهالسيمه

en: Weather
ps: هوا

en: _Find:
ps: :لټون_

en: _Pressure unit:
ps: :نښتېځلو يوون_

en: _Temperature unit:
ps: :تودوخې يوون_

en: _Visibility unit:
ps: :څرګندتيا يوون_

en: _Wind speed unit:
ps: :باد چټکتيا يوون_

en: A list of locations to display in the calendar window.
ps: .په کليز کړکۍ کښې د ښودلو لپاره د ځايونو لړ

en: Custom format of the clock
ps: د ګړيال دوديزه بڼه

en: Expand list of appointments
ps: د ټاکنو لړ غځول

en: Expand list of birthdays
ps: د زوکړو لړ غځول

en: Expand list of locations
ps: د ځايونو لړ غځول

en: Expand list of tasks
ps: د دندو لړ غځول

en: Expand list of weather information
ps: د هوا د خبرتياوو لړ غځول

en: Hour format
ps: ګنټې بڼه

en: If true, display a weather icon.
ps: .که سم وي، د هوا يو انځورن وښيه

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ps: .که سم وي، په ګړيال کښې د مهال سره، سره نېټه هم وښيه

en: If true, display seconds in time.
ps: .که سم وي، په مهال کښې سېکېنډونه هم وښيه

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
ps: که سم وي، مهال په نړېوال همغږي مهال سېمې کښې وښيه

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
ps: .که سم وي، په کليز کړکۍ کښې د ټاکنو لړ وغځوه

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
ps: .که سم وي، په کليز کړکۍ کښې د زوکړو لړ وغځوه

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
ps: .که سم وي، په کليز کړکۍ کښې د ځايونو لړ وغځوه

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
ps: .که سم وي، په کليز کړکۍ کښې د دندو لړ وغځوه

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
ps: .که سم وي، په کليز کړکۍ کښې د هوا د خبرتياوو لړ وغځوه

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ps: که سم وي، کله چې نغوتګر د ګړيال دپاسه وي په توک نکته کښې .نېټه وښيه

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
ps: .که سم وي، تودوخه د هوا انځورن په خوا کښې وښيه

en: If true, show week numbers in the calendar.
ps: .که سم وي، په کليز کښې د اونۍ شمېرې وښيه

en: List of locations
ps: د ځايونو لړ

en: Show date in clock
ps: په ګړيال کښې نېټه ښودل

en: Show date in tooltip
ps: په توک نکته کښې نېټه ښودل

en: Show temperature in clock
ps: په ګړيال کښې تودوخه ښودل

en: Show time with seconds
ps: مهال د سېکېنډونو سره ښودل

en: Show weather in clock
ps: په ګړيال کښې هوا ښودل

en: Show week numbers in calendar
ps: په کليز کښې د اونۍ شمېرې ښودل

en: Speed unit
ps: چټکتيا يوون

en: Temperature unit
ps: تودوخې يوون

en: The unit to use when showing temperatures.
ps: .هغه يوون چې د تودوخې ښودلو لپاره وکارول شي

en: The unit to use when showing wind speed.
ps: .هغه يوون چې د باد د چټکتيا ښودلو لپاره وکارول شي

en: Time configuration tool
ps: مهال سازونې توکی

en: Use Internet time
ps: د انټرنېټ مهال کارول

en: Use UNIX time
ps: مهال کارول UNIX د

en: Use UTC
ps: کارول UTC

note: make a fake location with a null TZ make a fake location with the current TZ
en: Unknown Location
ps: ناپېژندلی ځای

en: Failed to set the system timezone
ps: د غونډال مهالسېمې امستلو کښې پاتې راغی

en: <small>Set...</small>
ps: <small>...امستل</small>

en: <small>Set</small>
ps: <small>امستل</small>

en: Set as current timezone for this computer
ps: دې سولګر لپاره يې لکه د اوسنۍ مهالسيمې امستل

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
ps: ناپېژندلی

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
ps: %s لمرپرېواته / %s :لمرخاته

en: There was an error displaying help: %s
ps: %s :مرستې ښودلو کښې ستونزه پېښه شوه

en: <b>Active timezones</b>
ps: <b>چارنده مهالسېمې</b>

en: <b>Add timezone</b>
ps: <b>چارنده مهالسېمه</b>

en: <small><b>Location:</b></small>
ps: <small><b>:ځايونه</b></small>

en: <small><i>Click on the map to zoom and select the timezone of a city, or right click to zoom out.</i></small>
ps: <small><i>.په نخچه کېکاږﺉ چې لويه يې کړﺉ او د يو ښار مهالسيمه وټاکﺉ، يا ښي کېکاږﺉ چې لويوالی يې کم کړﺉ</i></small>

en: Edit Timezones
ps: مهالسېمې سمول

en: move the mouse on the map
ps: موږک په نخچه وخوځوﺉ

en: <b>Location:</b> %s
ps: %s <b>:ځای</b>

en: Name
ps: نوم

en: Timezone
ps: مهالسېمه

en: _Edit timezones...
ps: ...مهالسېمې سمول_

en: Timezones
ps: مهالسېمې

en: Display a swimming fish or another animated creature
ps: يو لامبو وهونکی کب يا بل سېللی ژوی ښودل

en: Fish
ps: کب

en: From Whence That Stupid Fish Came
ps: دا کدو کب له کومه ځايه راغی

en: Wanda Factory
ps: وېنډا فېکټري

en: Images
ps: انځورونه

en: %s the Fish
ps: کب %s

en: (with minor help from George)
ps: (د جورج په لږه مرسته)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ps: کب، مهاليز غېب ويونکی %s

en: Unable to locate the command to execute
ps: د چلولو لپاره بولۍ نه شي موندلی

en: %s the Fish Says:
ps: :کب وايي %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ps: بولۍ نه وتنې لوستلو کښې پاتې راغی
    
    %s :خبرتياوې

en: _Speak again
ps: بيا غږول_

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ps: بدله شوې ده %s سازه شوې بولۍ کار نه کوي او په

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ps: نه شي چلولی '%s'
    
    %s :خبرتياوې

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ps: نه نشي لوستلی '%s'
    
    %s :خبرتياوې

en: The water needs changing
ps: اوبه بدلول غواړي

en: Look at today's date!
ps: !نننۍ نېټې ته وګوره

en: %s the Fish, the fortune teller
ps: کب، مرغ ويونکی %s

en: <b>Animation</b>
ps: <b>خوځښت</b>

en: <b>General</b>
ps: <b>ټولګړي</b>

en: Co_mmand to run when clicked:
ps: :هغه بو_لۍ چې د کېکاږلو پر مهال وځغلي

en: Fish Preferences
ps: کب غوراوي

en: Select an animation
ps: يو خوځښت وټاکئ

en: _File:
ps: :دوتنه_

en: _Name of fish:
ps: :د کب نوم_

en: _Pause per frame:
ps: :ځنډ پر چوکاټ_

en: _Total frames in animation:
ps: :د سېلن ټول چوکاټونه_

en: frames
ps: چوکاټونه

en: seconds
ps: سېکېنډه

en: Command to execute on click
ps: هغه بولۍ چې په کېکاږلو سره وځغلي

en: Frames in fish's animation
ps: د کب په سېلن کښې چوکاټونه

en: Pause per frame
ps: ځنډ پر چوکاټ

en: The fish's animation pixmap
ps: د کب د سېلن پېکسمېپ

en: The fish's name
ps: د کب نوم

en: Area where notification icons appear
ps: هغه سيمه چې په کښې يادښت انځورنونه ښکاري

en: Notification Area
ps: يادښت سيمه

en: Notification Area Factory
ps: يادښت سيمې فېکټري

en: Panel Notification Area
ps: يادښت سيمې چوکاټ

en: Hide application windows and show the desktop
ps: د کاريالونو کړکۍ بندول او سرپاڼه ښودل

en: Show Desktop
ps: سرپاڼه ښودل

en: Switch between open windows using a menu
ps: د غورنۍ په کارولو سره د پرانيستو کړکيو ترمنځ ونجول

en: Switch between open windows using buttons
ps: د تڼيو په کارولو سره د پرانيستو کړکيو ترمنځ ونجول

en: Switch between workspaces
ps: د کارتشو ترمنځ ونجول

en: Window List
ps: کړکۍ لړ

en: Window Navigation Applet Factory
ps: کړکۍ چلونې څېرمه کړنلار فېکټري

en: Window Selector
ps: کړکۍ ټاکوونکی

en: Workspace Switcher
ps: سرتشې ونجوونکی

en: Failed to load %s: %s
ps: %s :په لېښلو کښې پاتی راغی %s د

en: Icon not found
ps: انځورن ونه موندل شو

en: Click here to restore hidden windows.
ps: د پټو کړکيو بيازېرملو لپاره دلته کېکاږﺉ

en: Show Desktop Button
ps: سرپاڼه ښودلو تڼۍ

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
ps: <b>ووړې کړکۍ بيازيرمي</b>

en: <b>Window Grouping</b>
ps: <b>کړکۍ ډلونه</b>

en: <b>Window List Content</b>
ps: <b>کړکۍ لړ منځپانګه</b>

en: Group windows when _space is limited
ps: کله چې تشه لږه وي کړکۍ ډله کول

en: Restore to current _workspace
ps: اوسنۍ _کارتشه بيازېرمل

en: Restore to na_tive workspace
ps: ار_ه کارتشه بيازېرمل

en: Sh_ow windows from current workspace
ps: د اوسنۍ کارتشې نه کړکۍ ښودل

en: Show windows from a_ll workspaces
ps: د ټ_ولو کارتشو کړکۍ ښودل

en: Window List Preferences
ps: کړکۍ لړ غوراوي

en: _Always group windows
ps: تل کړکۍ ډلول_

en: _Never group windows
ps: هېڅکله کړکۍ ډلول_

en: Maximum window list size
ps: د کړکيو د لړ ټولوجګه کچ

en: Minimum window list size
ps: د کړکيو د لړ ټولولږه کچ

en: Show windows from all workspaces
ps: د ټولو کارتشو کړکۍ ښودل

en: When to group windows
ps: کله بايد کړکۍ ډله شي

en: rows
ps: کيلونه

en: columns
ps: ستنې

en: <b>Switcher</b>
ps: ونجوونکی

en: <b>Workspaces</b>
ps: <b>کارتشې</b>

en: Number of _workspaces:
ps: :د _کارتشو شمېر

en: Show _all workspaces in:
ps: :ټولۍ کارتشې ښودل په_

en: Show _only the current workspace
ps: يوازې اوسنۍ کارتشه ښودل_

en: Workspace Names
ps: سرتشې نومونه

en: Workspace Switcher Preferences
ps: د کارتشې ونجوونکي غوراوي

en: Workspace na_mes:
ps: :کارتشې نوم_ونه

en: Display all workspaces
ps: ټول کارتشې ښودل

en: Display workspace names
ps: کارتشو نومونه ښودل

en: Rows in workspace switcher
ps: په کارشې ونجوونکي کښې د کيلونو شمېر

en: GNOME Panel Shell
ps: جنومي چوکاټ سيپۍ

en: Loc_k To Panel
ps: ...چوکاټ کښې کول_پول

en: _Move
ps: خوځول_

en: _Remove From Panel
ps: له چوکاټه ړنګول_

en: ???
ps: ؟؟؟

en: Cannot find an empty spot
ps: تش ځای نه شي موندلی

en: Drawer
ps: خونه

en: _Add to Drawer...
ps: ...خونې ته زياتول_

en: _Properties
ps: ځانتياوې_

en: Create new file in the given directory
ps: په ورکړل شوې پوښۍ کښې نوې دوتنه جوړول

en: [FILE...]
ps: [...دوتنه]

en: - Edit .desktop files
ps: دوتنې سمول .desktop -

en: Create Launcher
ps: پېلوونکی جوړول

en: Directory Properties
ps: درکموند ځانتياوې

en: Launcher Properties
ps: پېلوونکي ځانتياوې

en: Panel
ps: چوکاټ

en: Could not show this URL
ps: نه شي ښودلی URL دا

en: No URL was specified.
ps: نه وو ښودل شوی URL

en: Could not show '%s'
ps: نه شي ښودلی '%s'

en: Could not launch application
ps: کاريال نه شي پېلولی

en: Could not use dropped item
ps: غورځن توکی نه شي کارولی

en: _Launch
ps: پېلول_

en: Key %s is not set, cannot load launcher
ps: کيلۍ نه ده امستل شوې، پېلوونکی نه شي لېښلی %s

en: Could not save launcher
ps: پېلوونکی نه شي ساتلی

en: Add this launcher to _panel
ps: دا پېلوونکی _چوکاټ ته زياتول

en: Add this launcher to _desktop
ps: دا پېلوونکی _سرپاڼې ته زياتول

en: _Entire menu
ps: بشپړه غورنۍ_

en: Add this as _drawer to panel
ps: دا لکه د يوې _خونې چوکاټ ته زياتول

en: Add this as _menu to panel
ps: دا لکه د يوې _غورنۍ چوکاټ ته زياتول

en: <b>GAME OVER</b> at level %d!
ps: <b>لوبه پای ته ورسېده</b>کچ کښې %d په

en: Press 'q' to quit
ps: ووهئ 'q' د بندولو لپاره

en: Paused
ps: وځنډېدو

en: Press 'p' to unpause
ps: ووهئ 'p' د ناځنډولو لپاره

en: Level: %s,  Lives: %s
ps: %s :ژوندونه ،%s :کچه

en: _Activate Screensaver
ps: پرده ساتوونکی چارندول_

en: _Lock Screen
ps: پرده کولپول_

en: Could not execute '%s'
ps: نه شي چلولی '%s'

en: Could not connect to server
ps: پالنګر سره نه شي نښلېدی

en: Lock Screen
ps: پرده کولپول

en: Protect your computer from unauthorized use
ps: خپل سولګر له نامنلې کارونې نه وساتئ

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * panel:showusername|1)
en: Log Out...
ps: ...وتون

en: Log out of this session to log in as a different user
ps: دې ناستې نه وتل چې لکه د يو بل کارن ننوځئ

en: Run Application...
ps: ...کاريال ځغلول

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
ps: کاريال د کومې بولۍ په ليکلو يا لړ نه په ټاکلو وځغلوﺉ

en: Search for Files...
ps: ...دوتنې لټول

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ps: په دې سولګر کښې لاسوندونه او پوښۍ په نوم يا منځپانګې وځاييزوﺉ

en: Force Quit
ps: ځواکيزه بندونه

en: Force a misbehaving application to quit
ps: کوم ناسمچلندګر کاريال په ځواکيزه توګه بندول

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
ps: ...پالنګر سره نښلېدل

en: Connect to a remote computer or shared disk
ps: د يو لرې سولګر يا ونډول شوي ټيکلي سره نښلېدل

en: Shut Down...
ps: ...ګلول

en: Shut down the computer
ps: سولګر ګلول

en: Custom Application Launcher
ps: دوديز کاريال پېلوونکی

en: Create a new launcher
ps: يو نوی پېلوونکی جوړول

en: Application Launcher...
ps: ...کاريال پېلوونکی

en: Copy a launcher from the applications menu
ps: د کاريالونو غورنۍ نه پېلوونکی لمېسل

en: Main Menu
ps: اره غورنۍ

en: The main GNOME menu
ps: د جنومي اره غورنۍ

en: Menu Bar
ps: غورنۍ پټه

en: A custom menu bar
ps: يو دوديزه غورنۍ پټه

en: Separator
ps: بېلند

en: A separator to organize the panel items
ps: د چوکاټ توکو ښه بڼولو لپاره يو بېلند

en: A pop out drawer to store other items in
ps: د نورو توکو زېرملو لپاره يوه وتونکې خونه

en: (empty)
ps: (تش)

en: query returned exception %s
ps: نامننه راستنه کړه %s پوښتن

en: Find an _item to add to "%s":
ps: :کښې زياتولو لپاره _توکی لټول "%s"

en: Add to Drawer
ps: خونې ته زياتول

en: Find an _item to add to the drawer:
ps: :خونې کښې زياتولو لپاره _توکی لټول

en: Add to Panel
ps: چوکاټ ته زياتول

en: Find an _item to add to the panel:
ps: :چوکاټ کښې زياتولو لپاره _توکی لټول

en: Exception from popup_menu '%s'
ps: څخه نامننه '%s' د بړبوکيزې غورنۍ

en: Panel object has quit unexpectedly
ps: چوکاټ څيز په ناڅاپه توګه بند شو

en: _Don't Reload
ps: _بيا مه راوله

en: _Reload
ps: بيا راوستل_

note: FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
ps: تېروتنه

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ps: .په لېښلو کښې د ستونزې سره مخامخ شو "%s" چوکاټ د

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ps: خپلې سازونې نه څېرمه کړنلار ړنګول غواړﺉ؟

en: Error watching gconf key '%s': %s
ps: %s :کيلۍ کتلو کښې تېروتنه gconf '%s'

en: Error loading gconf directory '%s': %s
ps: %s :پوښۍ لېښلو کښې تېروتنه gconf '%s'

en: Error getting value for '%s': %s
ps: %s :لپاره ارزښت اخېستلو کښې تېروتنه '%s'

en: And many, many others...
ps: ...او ډېر، دېر نور

en: The GNOME Panel
ps: د جنومې چوکاټ

en: Cannot delete this panel
ps: دا چوکاټ نه شي ړنګولی

en: You must always have at least one panel.
ps: .تاسو بايد تل لږ تر لږه يو چوکاټ ولرﺉ

en: _Add to Panel...
ps: ...چوکاټ ته زياتول_

en: _Delete This Panel
ps: دا چوکاټ ړنګول_

en: _New Panel
ps: نوی چوکاټ

en: A_bout Panels
ps: د چوکاټونو په اړه

en: Application
ps: کاريال

en: Application in Terminal
ps: کاريال په پايالي کښې

en: Location
ps: ځای

note: Type
en: _Type:
ps: :ډول_

note: Name
en: _Name:
ps: :نوم_

en: Browse icons
ps: انځورنونه لټول

en: _Browse...
ps: ...لټول_

note: Comment
en: Co_mment:
ps: :څر_ګندون

en: Choose an application...
ps: ...يو کاريال وټاکئ

en: Choose a file...
ps: ...يوه دوتنه وټاکئ

en: Comm_and:
ps: :بو_لۍ

en: _Command:
ps: :بولۍ_

en: _Location:
ps: :ځای_

en: The name of the launcher is not set.
ps: .د پېلوونکي نوم نه دی امستل شوی

en: Could not save directory properties
ps: د درکموند ځانتياوې نه شي ساتلی

en: The name of the directory is not set.
ps: .د درکموند نوم نه دی امستل شوی

en: The command of the launcher is not set.
ps: .د پېلوونکي بولۍ نه ده امستل شوې

en: The location of the launcher is not set.
ps: .د پېلوونکي ځای نه دی امستل شوی

en: Could not display help document
ps: مرسته لاسوند نه شي ښودلی

en: Force this application to exit?
ps: دا کاريال په ځواکيزه توګه بندول غواړﺉ؟

en: If you choose to force an application to exit, any open documents in it will be lost.
ps: که چېرې تاسو په ځواکيزه توګه کوم کاريال بندول غواړﺉ، د هغې ټول .پرانيستي لاسوندونه به له منځه ولاړ شي

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ps: په "کاريال پرانيستل" کړکۍ کښې خپلبشپړېدل وړول

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ps: په "کاريال پرانيستل" کړکۍ کښې د پروګرامونو لړ وړول

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ps: په "کاريال پرانيستل" کړکۍ کښې د پروګرامونو لړ غځول

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ps: .که سم وي، په "کاريال پرانيستل" کړکۍ کښې خپلبشپړېدل وړول کيږي

en: Panel ID list
ps: چوکاټ پېژند لړ

en: Panel applet ID list
ps: چوکاټ څېرمه کړنلار پېژند لړ

en: Panel object ID list
ps: چوکاټ څيز پېژند لړ

en: Applet IIDs to disable from loading
ps: چې د لېښلو نه ناوړ شي IIDs هغه څېرمه کړنلار

en: Autoclose drawer
ps: خپلبنده خونه

en: Complete panel lockdown
ps: بشپړ چوکاټ کولپونه

en: Confirm panel removal
ps: د چوکاټ ړنګونه باورييل

en: Deprecated
ps: منځتللی

en: Disable Force Quit
ps: ځواکيزه بندونه ناوړول

en: Disable Lock Screen
ps: پرده کولپول ناوړول

en: Disable Logging Out
ps: وتون ناوړول

en: Enable animations
ps: سېلنونه وړول

en: Enable tooltips
ps: توک نکتې وړول

en: Highlight launchers on mouseover
ps: د موږک په تېرېدو پېلوونکي ځلول

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ps: که سم وي، په چوکاټونو کښې د څېزونو توک نکتې ښکاري

en: Log out of this system now?
ps: دې غونډال نه دستي وتل غواړﺉ؟

en: _Switch User
ps: کارن ونجول_

en: _Log Out
ps: وتون_

en: Shut down this system now?
ps: دا غونډال دستي ګلول غواړﺉ؟

en: S_uspend
ps: د_رول

en: _Hibernate
ps: پرکالول_

en: _Restart
ps: بياپېلول_

en: _Shut Down
ps: ګلول_

en: Browse and run installed applications
ps: لګول شوي کاريالونه لټول او ځغلول

en: Access documents, folders and network places
ps: لاسوندونه، پوښۍ او جال ځايونو ته لاس رسی کول

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
ps: د سرپاڼې ښکارېدنه او کړه وړه بدلول، مرسته اخېستل، يا وتل

en: Applications
ps: کاريالونه

en: _Edit Menus
ps: غورنۍ سمول_

en: Could not open location '%s'
ps: ځای نه شي پرانيستلی '%s'

en: Bookmarks
ps: ليکنښې

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ps: پرانيستل '%s'

en: Network Places
ps: جال ځايونه

en: Removable Media
ps: ړنګېدونکې رسنۍ

en: Home Folder
ps: کور پوښۍ

en: Open your personal folder
ps: خپل ځاني پوښۍ پرانيستل

note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment). Do not keep "Desktop Folder|" * in the translation
en: Desktop Folder|Desktop
ps: سرپاڼه

en: Open the contents of your desktop in a folder
ps: خپل د سرپاڼې منځپانګه په يوې پوښۍ کښې ښودل

en: Places
ps: ځايونه

en: System
ps: غونډال

note: Translators: translate "panel:showusername|1" to anything * but "1" if "Log Out %s" doesn't make any sense in your * language (where %s is a username).
en: panel:showusername|1
ps: ۱|چوکاټ:کارننومښودل

note: keep those strings in sync with the ones in * panel-action-button.c Translators: this string is used ONLY if you translated * "panel:showusername|1" to "1"
en: Log Out %s...
ps: ...نه وتون %s

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "panel:showusername|1" to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
ps: له دې ناستي ويستل چې لکه د يو بل کارن ننوځئ %s

en: Could not launch menu item
ps: غورنۍ توکی نه شي پېلولی

en: Action button type
ps: چار تڼۍ ډول

en: Applet Bonobo IID
ps: IID بنوبو څېرمه کړنلار

en: Icon used for object's button
ps: هغه انځورن چې د څيز د تڼۍ لپاره کارول کيږي

en: Launcher location
ps: پېلوونکي ځای

en: Lock the object to the panel
ps: څيز په چوکاټ کښې کولپول

en: Menu content path
ps: غورنۍ منځپانګې يونلور

en: Object's position on the panel
ps: په چوکاټ کښې د څيز ځای

en: Panel attached to drawer
ps: خونې سره نښتی چوکاټ

en: Panel object type
ps: چوکاټ څيز ډول

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ps: .د هغه جګکچي چوکاټ پېژندوال چې دا څيز لري

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ps: د خونې يا غورنۍ لپاره ښکارېدونکې توک نکته

en: Toplevel panel containing object
ps: جګکچی څيز لرونکی چوکاټ

en: Use custom icon for object's button
ps: د څيز د تڼۍ لپاره دوديز انځورن کارول

en: Use custom path for menu contents
ps: د غورنۍ د منځپانګو لپاره دوديز يونلور کارول

en: Error reading GConf string value '%s': %s
ps: %s :مزي ارزښت لوستلو کښې تېروتنه '%s' GConf د

note: we need to do this since the key was added in 2.19 and   			 * the default value returned when the key is not set       			 * (for people coming from older versions) is 0, which      			 * is not what we want.
en: Error reading GConf integer value '%s': %s
ps: %s :بشپړې شمېرې ارزښت لوستلو کښې تېروتنه '%s' GConf د

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
ps: %s :هونيز ارزښت لوستلو کښې تېروتنه '%s' GConf د

en: Orientation|Top
ps: لورموندنه|پاس

en: Orientation|Bottom
ps: لورموندنه|لاندې

en: Orientation|Left
ps: لورموندنه|کيڼ

en: Orientation|Right
ps: لورموندنه|ښي

en: Drawer Properties
ps: خونې ځانتياوې

en: Unable to load file '%s'.
ps: .دوتنه نه شي لېښلی '%s'

en: Could not display properties dialog
ps: ځانتياوې کړکۍ نه شي ښودلی

en: <small>Opaque</small>
ps: <small>ناڅرګند</small>

en: <small>Transparent</small>
ps: <small>روڼ</small>

en: Arro_ws on hide buttons
ps: په پټو تڼيو باندې غ_شي

en: Background
ps: شاليد

en: Background _image:
ps: :شاليد _انځور

en: Co_lor:
ps: :رن_ګ

en: E_xpand
ps: غ_ځول

en: Image Background Details
ps: د شاليد انځور خبرتياوې

en: Panel Properties
ps: چوکاټ ځانتياوې

en: Pick a color
ps: يو رنګ وټاکئ

en: Rotate image when panel is _vertical
ps: کله چې چوکاټ نېغ وي انځور چورلول

en: S_tyle:
ps: :ډ_ول

en: Select background
ps: شاليد ټاکل

en: Show hide _buttons
ps: پټې _تڼۍ ښودل

en: Solid c_olor
ps: کلک رنګ

en: Some of these properties are locked down
ps: د دې ځانتياوو نه ځېنې کولپ شوي دي

en: St_retch
ps: غځول

en: _Autohide
ps: خپلپټېدل_

en: _Icon:
ps: :انځورن_

en: _None (use system theme)
ps: (هېڅ يو (د غونډال کونده وکاروه_

en: _Orientation:
ps: :لورموندنه_

en: _Scale
ps: مېچ_

en: _Size:
ps: :کچ_

en: _Tile
ps: خښته_

en: pixels
ps: پېکسلې

en: Could not find a suitable application.
ps: .کوم مناسب کاريال يې ونه شو موندلی

en: Could not open recently used document "%s"
ps: "%s" اوسنی کارېدلی لاسوند نه شي پرانيستلی

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ps: په پرانيستلو کښې يوه ناپېژندلې تېروتنه پېښه شوه "%s" د

en: Clear the Recent Documents list?
ps: د اوسني لاسوندونو لړ تشول غواړﺉ؟

en: Clear Recent Documents
ps: اوسني لاسوندونه پاکول

en: Recent Documents
ps: اوسني لاسوندونه

en: Clear all items from the recent documents list
ps: د اوسني لاسوندونو لړ نه ټول توکي پاکول

en: Could not run command '%s'
ps: نه شي ځغلولی '%s'

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ps: څخه نه شي اړولی UTF-8 د '%s'

en: Choose a file to append to the command...
ps: ...بولۍ سره د پاېملونولو لپاره يوه دوتنه وټاکئ

en: Select an application to view its description.
ps: .يو کاريال وټاکئ چې څپړاوي يې وګورﺉ

en: Will run command: '%s'
ps: بولۍ به وځغلوي '%s'

en: Could not display run dialog
ps: ځغلول کړکۍ نه شي ښودلی

en: Command icon
ps: بولۍ انځورن

en: Enter a command string here to run it.
ps: دلته يو بولۍ مزی وليکئ چې پرانيستل شي

en: List of known applications
ps: د پېژندلو کاريالونو لړ

en: Run Application
ps: کاريال ځغلول

en: Run in _terminal
ps: پايالي کښې ځغلول_

en: Run with _file...
ps: ...دوتنې سره ځغلول_

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ps: بولۍ په پايالي کړکۍ کښې پرانيستلو لپاره دا بکس وټاکئ

en: Show list of known _applications
ps: د پېژندلو _کاريالونو لړ ښودل

en: The icon of the command to be run.
ps: .د هغه بولۍ انځورن چې به ځغلي

en: _Run
ps: ځغلول_

en: The panel has encountered a fatal error
ps: چوکاټ د يو وژونکې تېروتنې سره مخامخ شو

en: _Force quit
ps: ځواکيزه بندونه_

en: C_lear
ps: پ_اکول

en: D_on't Delete
ps: م_ه ړنګوه

en: Hide Panel
ps: چوکاټ پټول

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
ps: پاس غوړېدلی څنډيز چوکاټ

en: Top Centered Panel
ps: پاس منځی چوکاټ

en: Top Floating Panel
ps: پاس لامبوځنی چوکاټ

en: Top Edge Panel
ps: پاس څنډی چوکاټ

en: Bottom Expanded Edge Panel
ps: لاندې غوړېدلی څنډيز چوکاټ

en: Bottom Centered Panel
ps: لاندې منځی چوکاټ

en: Bottom Floating Panel
ps: لاندې لامبوځنی چوکاټ

en: Bottom Edge Panel
ps: لاندې څنډي چوکاټ

en: Left Expanded Edge Panel
ps: کيڼ غوړېدلی څنډيز چوکاټ

en: Left Centered Panel
ps: کيڼ منځی چوکاټ

en: Left Floating Panel
ps: کيڼ لامبوځنی چوکاټ

en: Left Edge Panel
ps: کيڼ څنډی چوکاټ

en: Right Expanded Edge Panel
ps: ښي غوړېدلی څنډيز چوکاټ

en: Right Centered Panel
ps: ښي منځی چوکاټ

en: Right Floating Panel
ps: ښي لامبوځنی چوکاټ

en: Right Edge Panel
ps: ښي څنډی چوکاټ

en: Animation speed
ps: سېلن چټکتيا

en: Automatically hide panel into corner
ps: چوکاټ پخپله په څنډه کښې پټول

en: Background color
ps: شاليد رنګ

en: Background color opacity
ps: د شاليد رنګ څرګندتيا

en: Background image
ps: شاليد انځور

en: Background type
ps: شاليد ډول

en: Center panel on x-axis
ps: څاښ منځول-x چوکاټ په

en: Center panel on y-axis
ps: څاښ منځول-y چوکاټ په

en: Enable arrows on hide buttons
ps: په پټو تڼيو غشي وړول

en: Enable hide buttons
ps: تڼۍ پټول وړول

en: Expand to occupy entire screen width
ps: د پردې بشپړ پلنوالي نيولو لپاره غځول

en: Fit image to panel
ps: انځور چوکاټ ته برابرول

en: Name to identify panel
ps: د چوکاټ پېژندلو لپاره نوم

en: Panel autohide delay
ps: د چوکاټ خپلپټېدو ټال

en: Panel autounhide delay
ps: د چوکاټ خپلناپټېدو ټال

en: Panel orientation
ps: جوکاټ لوموندنه

en: Panel size
ps: چوکاټ کچه

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ps: .بڼې ټاکي #RGB د چوکاټ شاليد رنګ په

en: Stretch image to panel
ps: انځور چوکاټ ته غځول

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ps: دا يو لوستل کېدونکی نوم دی چې د چوکاټ پېژندلو لپاره يې کارولی شئ. د دې اره موخه دا ده چې د چوکاټ د .کړکۍ سرليک په توګه وکارول شي چې د چوکاټونو ترمنځ چلولو کښې په کار راځي

en: Visible pixels when hidden
ps: د پټېدو پر مهال ښکارېدونکي پېکسلې

en: X co-ordinate of panel
ps: همغږون X د چوکاټ

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
ps: همغږون، چې د پردې د ښي لورې نه پېل کيږي X د چوکاټ

en: X screen where the panel is displayed
ps: پرده چې چوکاټ په کښې ښکاري X هغه

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ps: ليدانی چېرته چې چوکاټ ښکاري Xinerama

en: Y co-ordinate of panel
ps: همغږون Y د چوکاټ

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
ps: همغږون، چې د پردې د لاندې نه پېل کيږي Y د چوکاټ

en: Icon '%s' not found
ps: انځورن ونه موندل شو '%s'

en: file
ps: دوتنه

en: Computer
ps: سولګر

en: Network
ps: جال

en: Fonts
ps: ليکبڼې

en: Themes
ps: کوندې

en: CD/DVD Creator
ps: سي ډي/ډي وي ډي جوړوونکی

en: Windows Network
ps: کړکۍ جال

note: translators: this is the title of the "dns-sd:///" location
en: Services in
ps: پالنې په

en: Search
ps: پلټون

en: Trash
ps: چټي

en: Open URL: %s
ps: %s :پرانيستل URL

en: Delete this drawer?
ps: دا خونه ړنګول غواړﺉ؟

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ps: کله چې يوه خونه وړنګول شي، پخپله خونه او د هغې
     امستنې له منځه ځي

en: Delete this panel?
ps: دا چوکاټ ړنګول غواړﺉ؟

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ps: کله چې يو چوکاټ وړنګول شي، پخپله چوکاټ او د هغې
     امستنې له منځه ځي

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
ps: د ۲.۰-جنومي چوکاټ ازموېلو لپاره يو ساده څېرمه کړنلار

en: Test Bonobo Applet
ps: بونوبو څېرمه کړنلار ازموېل

en: Test Bonobo Applet Factory
ps: بونوبو څېرمه کړنلار فېکټري ازموېل

en: Incomplete '%s' background type received
ps: شاليد ډول لاس ته راغی '%s' نابشپړ

en: Incomplete '%s' background type received: %s
ps: %s :شاليد ډول لاس ته راغی '%s' نابشپړ

en: Failed to get pixmap %s
ps: پېکسمېپ اخېستلو کښې پاتې راغی %s

en: Unknown background type received
ps: ناپېژندلی شاليد ډول ترلاسه شو

en: The Applet's containing Panel's orientation
ps: د څېرمه کړنلار د چوکاټ لورموندنه

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
ps: د څېرمه کړنلار د چوکاټ کچ په پېکسلو کښې

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
ps: د څېرمه کړنلار د چوکاټ شاليد رنګ يا پېکسمېپ

en: The Applet's flags
ps: د څېرمه کړنلار جنډه

en: The Applet's containing Panel is locked down
ps: د څېرمه کړنلار چوکاټ کولپ دی

en: Specify an applet IID to load
ps: وټاکئ IID د لېښلو لپاره د څېرمه کړنلار يوه

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
ps: ځای وټاکئ gconf د څېرمه کړنلار غوراويو زېرملو لپاره يو

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ps: (.وړوکی، منځنی، لوی، او نور-xx) د څېرمه کړنلار لمړی کچ وټاکئ

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ps: (د څېرمه کړنلار لمړۍ لورموندنه وټاکئ (پاس، لاندې، کيڼ يا ښي

en: Size|XX Small
ps: وړوکی XX|کچ

en: Size|X Small
ps: وړوکی X|کچ

en: Size|Small
ps: کچ|وړوکی

en: Size|Medium
ps: کچ|منځنی

en: Size|Large
ps: کچ|لوی

en: Size|X Large
ps: لوی X|کچ

en: Size|XX Large
ps: لوی XX|کچ

en: Failed to load applet %s
ps: څېرمه کړنلار لېښلو کښې پاتې راغی %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
ps: د څېرمه کړنلار ازمويلو کاريال

en: _Applet:
ps: :څېرمه کړنلار_

en: _Prefs Dir:
ps: :غوراوي پوښۍ_
