gnome-panel 2.12 - en to rw translation catalogue (32 entries)

en: Tasks
rw: Ibikorwa

en: Calendar
rw: Kalindari

en: Custom format
rw: Imiterere isanzwe

en: Browse
rw: Gushakisha

en: seconds
rw: amasogonda

en: Orientation
rw: Icyerekezo

en: Window List
rw: Irisiti y'Amadirishya

en: Behavior
rw: imyitwarire

en: Size
rw: Ingano

en: pixels
rw: pigiseli

en: rows
rw: imbariro

en: columns
rw: inkingi

en: Menu
rw: Ibikubiyemo

en: Cannot connect to server
rw: Kwihuza na seriveri ntibishobotse

en: Log Out
rw: Kuvamo

en: Menu Bar
rw: Umurongo w'ibikubiyemo

en: (empty)
rw: (ubusa)

en: Applications
rw: Porogaramu

en: Bookmarks
rw: Ibirango

en: Places
rw: Imyanya

en: Top
rw: Hejuru

en: Bottom
rw: Indiba

en: Left
rw: Ibumoso

en: Right
rw: Iburyo

en: Images
rw: Ishusho

en: Background
rw: Mbuganyuma

en: General
rw: Rusange

en: Background color
rw: Ibara rya mbuganyuma

en: Background image
rw: Ishusho mbuganyuma

en: Small
rw: Gitoya

en: Medium
rw: Hagati

en: Large
rw: Binini
