gnome-panel - en to fur translation catalogue (529 entries)

en: Ad_just Date & Time
fur: Re_gole date e ore

en: Copy _Date
fur: Cupîe _date

en: Copy _Time
fur: Cupîe _ore

en: _About
fur: I_nformazions

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: Clock
fur: Orloi

en: Clock Applet Factory
fur: Fabriche applet Orloi

en: Factory for creating clock applets.
fur: Fabriche par creâ applet par l'orloi

en: Get the current time and date
fur: Al lei la date e la ore curint

en: Tasks
fur: Funzions

en: Edit
fur: Modifiche

en: All Day
fur: Zornade interie

en: Appointments
fur: Apontaments

en: Birthdays and Anniversaries
fur: Compleans e aniversariis

en: Weather Information
fur: Informazions meteo

en: Locations
fur: Localitât

en: Calendar
fur: Calendari

en: Click to hide your appointments and tasks
fur: Fracâ par taponâ i propris apontaments e compits

en: Click to view your appointments and tasks
fur: Fracâ par mostrâ apontaments e compits

en: Click to hide month calendar
fur: Fracâ par taponâ il calendari dal mês

en: Click to view month calendar
fur: Fracâ par mostrâ il calendari dal mês

en: Computer Clock
fur: Orloi dal computer

en: Failed to launch time configuration tool: %s
fur: Inviament da configurazion da l'orloi falide: %s

en: Set System Time...
fur: Imposte ore sisteme...

en: Set System Time
fur: Imposte ore sisteme

en: Failed to set the system time
fur: Impostazion ore di sisteme falide.

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
fur: Individuazion dal program par configurâ date e ore falide. Forsit nol è instalât.

en: Custom format
fur: Formât personalizât

en: City Name
fur: Nom da citât

en: City Time Zone
fur: Fuso orari da citât

en: 24 hour
fur: 24 oris

en: UNIX time
fur: Ore UNIX

en: Internet time
fur: Ore Internet

en: Custom _format:
fur: _Formât personalizât

en: The Clock displays the current time and date
fur: L'orloi al mostre l'ore e la date di cumò

en: 12 _hour format
fur: Formât 12 _oris

en: 24 h_our format
fur: Formât 24 o_ris

en: <b>Clock Options</b>
fur: <b>Opzion da l'orloi</b>

en: <b>Display</b>
fur: <b>Visualizazion</b>

en: <b>Panel Display</b>
fur: <b>Visibil sul panel</b>

en: <b>Time Settings</b>
fur: <b>Impostazions da l'ore</b>

en: <i>(optional)</i>
fur: <i>(opzionâl)</i>

en: Clock Preferences
fur: Preferencis da l'orloi

en: Current Time:
fur: Ore di cumò:

en: East
    West
fur: Est
    Ovest

en: Find _Next
fur: Cjate suce_ssîf

en: Find...
fur: Cjate...

en: General
fur: Gjenerâl

en: Latitude:
fur: Latitudine:

en: Location Name:
fur: Nom localitât:

en: Longitude:
fur: Longjitudine:

en: North
    South
fur: Nord
    Sud

en: Show _temperature
fur: Mostre la _temperadure

en: Show _weather
fur: Mostre lis condizions _meteo

en: Show seco_nds
fur: Mostre i _seconds

en: Show the _date
fur: Mostre la _data

en: Time Settings
fur: Impostazions da l'ore

en: Time _Settings
fur: Imposta_zions ore

en: Time:
fur: Ore:

en: Timezone:
fur: Fuso orari:

en: Weather
fur: Condizions meteo

en: _Find:
fur: _Cjate:

en: _Pressure unit:
fur: Unitât di _pression:

en: _Temperature unit:
fur: Unitât di _temperadure:

en: _Visibility unit:
fur: Unitât di _visibilitât:

en: _Wind speed unit:
fur: Unitât di velocitât da svint:

en: A list of locations to display in the calendar window.
fur: Liste di localitâts di mostrâ tal barcon dal calendari.

en: Custom format of the clock
fur: Formât personalizât da l'orloi

en: Expand list of appointments
fur: Svuluzze la liste dai apontaments

en: Expand list of birthdays
fur: Svuluzze la liste dai compleans

en: Expand list of locations
fur: Svuluzze la liste des localitâts

en: Expand list of tasks
fur: Svuluzze la liste dai compits

en: Expand list of weather information
fur: Svuluzze la liste des informazions meteo

en: Hour format
fur: Formât da l'ore

en: If true, display a weather icon.
fur: Se impostât a TRUE, mostre une icone des condizions meteo.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
fur: Se impostât a TRUE, mostre ta l'orloi ancje la date oltri a l'ore.

en: If true, display seconds in time.
fur: Se impostât a TRUE, l'orloi al mostre ancje i seconds.

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
fur: Se impostât a TRUE, al mostre la ore tal formât UCT.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
fur: Se impostât a TRUE, al svuluzze la liste dai apontaments tal barcon dal calendari.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
fur: Se impostât a TRUE, al svuluzze la liste dai compleans tal barcon dal calendari.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
fur: Se impostât a TRUE, al svuluzze la liste des localitâts tal barcon dal calendari.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
fur: Se impostât a TRUE, al svuluzze la liste des informazions meteo tal barcon dal calendari.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
fur: Se impostât a TRUE, a mostre tal calendari i numars di setemane.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
fur: Se impostât a TRUE, a mostre la date intun sugjeriment al passaç dal mouse su l'orloi.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
fur: Se impostât a TRUE, a mostre la temperadure dongje l'icone dal meteo.

en: If true, show week numbers in the calendar.
fur: Se impostât a TRUE, a mostre tal calendari i numars di setemane.

en: List of locations
fur: Liste localitâts

en: Show date in clock
fur: Mostre la date ta l'orloi

en: Show date in tooltip
fur: Mostre la date tal sugjeriment

en: Show temperature in clock
fur: Mostre la temperadure ta l'orloi

en: Show time with seconds
fur: Mostre la ore cun i seconds

en: Show weather in clock
fur: Mostre condizions meteo ta l'orloi

en: Show week numbers in calendar
fur: Mostre i numars di setemane tal calendari

en: Speed unit
fur: Unitât di velocitât

en: Temperature unit
fur: Unitât di temperadure

en: The unit to use when showing temperatures.
fur: L'unitât di misure di doprâ tal mostrâ lis temperaduris.

en: The unit to use when showing wind speed.
fur: L'unitât di misure di doprâ tal mostrâ la velocitât tal svint.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
fur: Doprâ cheste clâf in GNOME 2.6 nol è conseât, par favorî la clâf "format". Cheste clâf je lassade par vê compatibilitât cun lis versions plui vecjes.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
fur: Cheste clâf a specifiche il formât doprât da l'applet orloi cuant che la clâf "format" je impostade a "custom". Se tu vuelis un formât diferent a puedin jessi doprâts indicadôrs di conversion gjestîts di strftime(). Viôt il manuâl di strftime() par vê plui informazions.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
fur: Cheste clâf a specifiche il formât orari doprât da l'applet orloi. Valôrs pussibî a son "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". Se impostade a "internet", l'orloi al mostre la ore di internet. Il sisteme internet al taze la zornade in 1000 ".beats". No esistin fuso orariis in chest sisteme, cussì la ore je la stesse in dut il mont. Se impostade a "unix", l'orloi al mostre la ore come seconds passâts podopo Epoch, ven a stai dal prin di zanâr dal 1970. Se impostade a "custom", l'orloi al mostre la ore intal formât specificât in "custom_format".

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
fur: Cheste clâf a mostre il program di inviâ par configurâ date e ore.

en: Time configuration tool
fur: Imprest di configurazion date e ore

en: Use Internet time
fur: Dopre ore internet

en: Use UNIX time
fur: Dopre ore UNIX

en: Use UTC
fur: Dopre UTC

note: make a fake location with a null TZ make a fake location with the current TZ
en: Unknown Location
fur: Localitât scognossude

en: Failed to set the system timezone
fur: Impostazion dal fuso orari falide

en: <small>Set...</small>
fur: <small>Imposte...</small>

en: <small>Set</small>
fur: <small>Imposte</small>

en: Set as current timezone for this computer
fur: Imposte come fuso orari curint par chest computer

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
fur: Scognossût

en: %s, feels like %s
fur: %s, percepide %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
fur: Albe: %s / Tramont: %s

en: There was an error displaying help: %s
fur: Erôr tal mostrâ la guide: %s

en: <b>Active timezones</b>
fur: <b>Fuso orariis atîfs</b>

en: <b>Add timezone</b>
fur: <b>Zonte fuso orari</b>

en: <small><b>Location:</b></small>
fur: <small><b>Posizion:</b></small>

en: <small><i>Click on the map to zoom and select the timezone of a city, or right click to zoom out.</i></small>
fur: <small><i>Frache su la mape par fâ plui grant e selezionâ il fuso orari di une citât opûr fracâ cul boton gjestri par fâ plui piçul.</i></small>

en: Edit Timezones
fur: Modifiche fuso orariis

en: move the mouse on the map
fur: Spostâ il mouse su la mape

en: <b>Location:</b> %s
fur: <b>Posizion:</b> %s

en: Name
fur: Nom

en: Timezone
fur: Fuso orari

note: Translators: the first string is a timezone name as in "UTC" * the second string is "+" or nothing. The result looks like * this: BST (UTC +01:00)
en: %s with daylight saving (UTC %s%.2ld:%.2ld)
fur: %s cun l'ore legâl (UTC %s%.2ld:%.2ld)

en: _Edit timezones...
fur: _Modifiche fuso orariis...

en: Timezones
fur: Fuso orariis

en: Display a swimming fish or another animated creature
fur: Mostre un pès ch'al nade o un altre creature vive

en: Fish
fur: Pès

en: From Whence That Stupid Fish Came
fur: Di indulà saltial fûr chel stupit pès

en: Wanda Factory
fur: Fabriche di Wanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
fur: Atenzion: al samee che chest comant al sedi stât progjietât
    par fâ alc di util. Dato che chest al è un applet
    inutil, al è miôr no eseguî cheste operazion. 
    Al è miôr nô doprâ %s in mût di no rindi
    l'applet util sul plan pratic.

en: Images
fur: Pituris

en: %s the Fish
fur: %s Il pès

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
fur: L'utilitât di %s no je. A dopre masse spazi sul disco, timps di compilazion e, se inviât, al dopre masse momorie e spazi sul panel. Al è miôr lassâ stà.

en: (with minor help from George)
fur: (cuntun piçul jutori di bande di George)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
fur: %s il pès: un oracul di cumò

en: Unable to locate the command to execute
fur: Impussibil cjatâ il comand di eseguî

en: %s the Fish Says:
fur: %s il pès al dîs:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
fur: Impussibil lei l'output dal comant
    
    Particulars: %s

en: _Speak again
fur: _Cjacare ancjemò

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
fur: Il comant configurât nol è operatîf e al è stât gambiat cun: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
fur: Impussibil eseguî '%s'
    
    Particulars: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
fur: Impussibil lei di '%s'
    
    Particulars: %s

en: The water needs changing
fur: Bisugne gambiâ l'aghe

en: Look at today's date!
fur: Cjale la date di uè!

en: %s the Fish, the fortune teller
fur: %s il pès, il motegjadôr

en: <b>Animation</b>
fur: <b>Animazion</b>

en: <b>General</b>
fur: <b>Gjenerâl</b>

en: Co_mmand to run when clicked:
fur: Co_mant di eseguî cuant che si frache:

en: Fish Preferences
fur: Preferencis dal pès

en: Select an animation
fur: Selezionâ une animazion

en: _Name of fish:
fur: _Nom dal pès:

en: _Pause per frame:
fur: _Durade fotogram:

en: _Rotate on vertical panels
fur: _Zirâ tai panêi verticâls

en: _Total frames in animation:
fur: _Fotograms totâi ta l'animazion:

en: frames
fur: fotograms

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
fur: Un pès cence nom al reste incazzât. Rindilu content cuntun biel nom.

en: Command to execute on click
fur: Comant di eseguî cuant che si frache

en: Frames in fish's animation
fur: Fotograms ta l'animazion dal pès

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
fur: Se impostât a TRUE, l'animazion dal pès a je zirade tai panei verticâi.

en: Pause per frame
fur: Durade fotogram

en: Rotate on vertical panels
fur: Zire tai panei verticâi

en: The fish's animation pixmap
fur: La piture pixmap par l'animazion dal pès

en: The fish's name
fur: Il nom dal pès

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
fur: Cheste clâf a mostre il comant che si volares inviâ cuant ch'a di frache sul pès.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
fur: Cheste clâf a mostre il nom dal pès, tes directory des pitures, da pixmap doprade par visualizâ l'animazion dal pès.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
fur: Cheste clâf a mostre il numar di fotograms ch'a si viodin ta l'animazion dal pès.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
fur: Cheste clâf a mostre il numar di seconds che al à di durâ ogni fotogram.

en: Area where notification icons appear
fur: Arèe indulà ch'a comparissin lis iconis di notifiche

en: Notification Area
fur: Arèe di notifiche

en: Notification Area Factory
fur: Fabriche da l'arèe di notifiche

en: Panel Notification Area
fur: Arèe di notifiche dal panel

en: Factory for the window navigation related applets
fur: Fabriche des applets pa la navigazion jenfri i barcons

en: Hide application windows and show the desktop
fur: Tapone i barcons des aplicazions e mostre la scrivanie

en: Show Desktop
fur: Mostre scrivanie

en: Switch between open windows using a menu
fur: Passe di un barcon viert intun altri doprant un menu

en: Switch between open windows using buttons
fur: Passe di un barcon viert intun altri doprant i botons

en: Switch between workspaces
fur: Passe di un arèe di lavor a chê altre

en: Window List
fur: Elenco barcons

en: Window Navigation Applet Factory
fur: Fabriche des applets di navigazion jenfri i barcons

en: Window Selector
fur: Seletôr barcons

en: Workspace Switcher
fur: Seletôr arèes di lavôr

en: Failed to load %s: %s
fur: Cjamament di %s falît: %s

en: Icon not found
fur: Icone no cjatade

en: Click here to restore hidden windows.
fur: Fracâ chi par ripristinâ i barcons taponâts.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
fur: Fracâ chi par taponâ ducj i barcons e mostrâ la scrivanie.

en: Show Desktop Button
fur: Boton mostre scrivanie

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
fur: Chest boton al tapone ducj i barcons e al mostre la scrivanie.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
fur: Il window-manager che si sta doprant nol supuarte il boton mostre scrivanie, opûr nol è nissun window-manager inviât.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
fur: Elenco barcons al mostre un elenco di ducj i grops di botons, permetint la navigazion jenfri di lôr.

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
fur: <b>Torne a slargjâ i barcons piçui</b>

en: <b>Window Grouping</b>
fur: <b>Zontament barcons</b>

en: <b>Window List Content</b>
fur: <b>Ce ch'al è dentri ta l'elenco barcons</b>

en: Group windows when _space is limited
fur: Met dongje i barcons cuant che il _spazi al è pôc

en: Restore to current _workspace
fur: Ripristinâ ta l'a_ree di lavôr vierte

en: Restore to na_tive workspace
fur: Ripristinâ ta l'a_ree di lavôr origjinâl

en: Sh_ow windows from current workspace
fur: Mostre i barcons ta l'aree di la_vôr vierte

en: Show windows from a_ll workspaces
fur: Mostre i barcons in _ogni aree di lavor

en: Window List Preferences
fur: Preferencis ta l'elenco dai barcons

en: _Always group windows
fur: _Met dongje simpri i barcons

en: _Never group windows
fur: _Nâ meti dongje i barcons

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
fur: Al mostre cuant meti dongje i barcons di une stesse aplicazion ta l'elenco dai barcons. Valôrs pussibî a son "never", "auto" e "always".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
fur: Se impostât a TRUE, ta l'elenco dai barcons a son metûts dentri i barcons di ogni aree di lavôr. In câs contrari dome i barcons da l'aree di lavôr ch'a si sta doprant.

en: Maximum window list size
fur: Dimension massime elenco barcons

en: Minimum window list size
fur: Dimension minime elenco barcons

en: Show windows from all workspaces
fur: Mostre i barcons di dutis lis arees di lavôr

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.20. The schema is retained for compatibility with older versions.
fur: Miôr no doprâ cun GNOME 2.20. Lassât pes versions di prime.

en: When to group windows
fur: Al mostre cuant meti dongje i barcons

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
fur: Il seletôr dai barcons al mostre un elenco di ducj i barcons intun menu, cussì di podê navigâ jenfri.

en: rows
fur: riis

en: columns
fur: colonis

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
fur: Erôr tal cjamâ il valôr num_rows par il seletôr di aree di lavôr: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
fur: Erôr tal cjamâ il valôr display_workspace_names par il seletôr di aree di lavôr: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
fur: Erôr tal cjamâ il valôr display_all_workspace par il seletôr di aree di lavôr: %s

en: <b>Switcher</b>
fur: <b>Seletôr</b>

en: <b>Workspaces</b>
fur: <b>Arees di lavôr</b>

en: Number of _workspaces:
fur: N_umar di arees di lavôr:

en: Show _all workspaces in:
fur: Mostre _ogni aree di lavôr su:

en: Show _only the current workspace
fur: Mostre d_ome l'aree di lavôr ch'a si sta doprant

en: Show workspace _names in switcher
fur: Mostre i _noms di ogni aree di lavôr tal seletôr

en: Workspace Names
fur: Noms des arees di lavôr

en: Workspace Switcher Preferences
fur: Preferencis dal seletôr des arees di lavôr

en: Workspace na_mes:
fur: _Noms des arees di lavôr:

en: Display all workspaces
fur: Mostre dutis lis arees di lavôr

en: Display workspace names
fur: Mostre i noms des arees di lavôr

en: Rows in workspace switcher
fur: Riis tal seletôr arees di lavôr

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
fur: Cheste clâf a specifiche tropis riis (par panei orizontâi) o colonis (par panei verticâi) a son visualizadis tal seletôr. Cheste clâf à un sens dome se la variabil display_all_workspaces a je impostade a TRUE.

en: GNOME Panel Shell
fur: Shell dal panel di GNOME

en: Loc_k To Panel
fur: B_loche sul panel

en: _Move
fur: _Môf

en: _Remove From Panel
fur: _Scancele dal panel

en: Cannot find an empty spot
fur: Impussibil cjatâ spazi libar

en: Drawer
fur: Scansel

en: _Add to Drawer...
fur: _Met dentri tal scansel...

en: _Properties
fur: _Proprietâts

en: Create new file in the given directory
fur: Creazion di un gnûf file ta directory specificade

en: - Edit .desktop files
fur: - Modifiche i files .desktop

en: Create Launcher
fur: Cree Inviadôr

en: Directory Properties
fur: Proprietât da directory

en: Launcher Properties
fur: Proprietâts da l'inviadôr

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
fur: Al invie altris aplicazions e al furnis diferentis utilitâts par gjestî i barcons, mostrâ l'ore, ecc.

en: Could not show this URL
fur: Impussibil mostrâ chest URL

en: No URL was specified.
fur: Nol è stât specificât nissun URL.

en: Could not show '%s'
fur: Impussibil mostrâ '%s'

en: Could not launch application
fur: Impussibil inviâ l'aplicazion

en: Could not use dropped item
fur: Impussibil doprâ l'ogjiet strissinât

en: No URI provided for panel launcher desktop file
fur: Nol è stât furnît nissun URI par il file .desktop da l'inviadôr dal panel

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
fur: Impussibil vierzi il file .desktop %s pa l'inviadôr dal panel %s%s

en: _Launch
fur: _Invie

en: Key %s is not set, cannot load launcher
fur: La clâf %s no je impostade, impussibil cjamâ l'inviadôr

en: Could not save launcher
fur: Impussibil salvâ l'inviadôr

en: Add this launcher to _panel
fur: Zontâ chest inviadôr al _panel

en: Add this launcher to _desktop
fur: Zonte chest panel come _scansel

en: _Entire menu
fur: _Dut il menu

en: Add this as _drawer to panel
fur: Zontâ chest al panel come _scansel

en: Add this as _menu to panel
fur: Zontâ chest al panel come _menu

en: <b>GAME OVER</b> at level %d!
fur: <b>GAME OVER</b> al livel %d!

en: Press 'q' to quit
fur: Frache "q" par la fûr

en: Paused
fur: In pause

en: Press 'p' to unpause
fur: Frache "p" par tornâ a partî

en: Level: %s,  Lives: %s
fur: Livel: %s,  Vites: %s

en: Left/Right to move, Space to fire, 'p' to pause, 'q' to quit
fur: Gjestre/çampe par movi, spazi par trai, "p" par fermâ un moment, "q" par lâ fûr

en: Killer GEGLs from Outer Space
fur: GEGL sassins dal spazi plui profont

en: _Activate Screensaver
fur: _Ative screensaver

en: _Lock Screen
fur: _Bloche schermo

en: Could not execute '%s'
fur: Impussibil inviâ '%s'

en: Could not connect to server
fur: Impussibil conetisi al server

en: Lock Screen
fur: _Bloche schermo

en: Protect your computer from unauthorized use
fur: Al manten il computer protet da cui ch'a nol è autorizât

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * panel:showusername|1)
en: Log Out...
fur: Finis la session...

en: Log out of this session to log in as a different user
fur: Finis cheste session par lassâ l'aces a un altri utent

en: Run Application...
fur: Invie aplicazion...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
fur: Invie une aplicazion scrivint un comant o sielzint di un elenco

en: Search for Files...
fur: Cîr files...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
fur: Beche documents e cartelis su chest computer par nom o par contignût

en: Force Quit
fur: Sieradure sfuarçade

en: Force a misbehaving application to quit
fur: Sfuarçe la sieradure di una aplicazion ch'a no rispuint plui

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
fur: Conet al server...

en: Connect to a remote computer or shared disk
fur: Conet a un computer remoto o a un disco cundividût

en: Shut Down...
fur: Stude...

en: Shut down the computer
fur: Stude il computer

en: Custom Application Launcher
fur: Inviadôr di aplicazions personalizât

en: Create a new launcher
fur: Cree un gnûf inviadôr

en: Application Launcher...
fur: Inviadôr aplicazion...

en: Copy a launcher from the applications menu
fur: Cupie un inviadôr dal menu des aplicazions

en: Main Menu
fur: Menu principâl

en: The main GNOME menu
fur: Il menu principâl di GNOME

en: Menu Bar
fur: Bare di menu

en: A custom menu bar
fur: Une bare di menu personalizade

en: Separator
fur: Paradane

en: A separator to organize the panel items
fur: Une paradane par organizâ i elements dal profîl

en: A pop out drawer to store other items in
fur: Un scansel ch'al sparis indulâ meti dentri altris robis

en: (empty)
fur: (vueit)

en: query returned exception %s
fur: L'interogazion a tornât indaûr l'ecezion %s

en: Find an _item to add to "%s":
fur: Cjate un ele_ment di zontâ a "%s":

en: Add to Drawer
fur: Zonte al scansel

en: Find an _item to add to the drawer:
fur: Cjate un ele_ment di zontâ al scansel:

en: Add to Panel
fur: Zonte al panel

en: Find an _item to add to the panel:
fur: Cjate un ele_ment di zontâ al panel:

en: "%s" has quit unexpectedly
fur: "%s" si è sierât di brut

en: Panel object has quit unexpectedly
fur: Sieradure di un ogjet dal panel cence avîs

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
fur: Sielzint di tornâ a cjamâ une ogjet tal panel, chest ogjet al ven automaticamentri zontat tal panel.

en: _Don't Reload
fur: _No sta torna a cjamâ

en: _Reload
fur: _Torne a cjamâ

note: FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
fur: Erôr

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
fur: Il panel al à cjatât un probleme vie pal cjariament di "%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
fur: Atu voe di scancelâ l'applet da tô configurazion?

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
fur: Impussibil doprâ l'interface AppletShell dal control

en: Error watching gconf key '%s': %s
fur: Erôr tal cjalâ la clâf gconf '%s': %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
fur: Erôr tal cjamâ la directory gconf '%s': %s

en: Error getting value for '%s': %s
fur: Erôr tal vê valrôs par '%s': %s

en: And many, many others...
fur: E tancju, tancju altris...

en: The GNOME Panel
fur: Il panel di GNOME

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
fur: Chest program a l'invie altris aplicazions e al furnis utilitât pratiche.

en: Cannot delete this panel
fur: Impussibil scancelâ chest panel

en: You must always have at least one panel.
fur: Si scugne ognicsâ vê un panel

en: _Add to Panel...
fur: _Zonte al panel...

en: _Delete This Panel
fur: _Scancele chest panel

en: _New Panel
fur: _Gnûf panel

en: A_bout Panels
fur: I_nformazions sui panei

en: Application
fur: Aplicazion

en: Application in Terminal
fur: Aplicazion tal terminâl

en: Location
fur: Posizion

note: Type
en: _Type:
fur: _Tipo:

note: Name
en: _Name:
fur: _Nom:

en: Browse icons
fur: Sgarfe iconis

en: _Browse...
fur: _Sgarfe...

note: Comment
en: Co_mment:
fur: Co_ment:

en: Choose an application...
fur: Sielzi une aplicazion...

en: Choose a file...
fur: Sielzi un file...

en: Comm_and:
fur: Com_ant:

en: _Command:
fur: _Comant:

en: _Location:
fur: _Posizion:

en: The name of the launcher is not set.
fur: Nol è impostât il nom da l'inviadôr.

en: Could not save directory properties
fur: Impussibil salvâ lis proprietâts de directory

en: The name of the directory is not set.
fur: Nol è impostât il nom de directory.

en: The command of the launcher is not set.
fur: Nol è impostât il comant da l'inviadôr.

en: The location of the launcher is not set.
fur: No je impostade la posizion da l'inviadôr.

en: Could not display help document
fur: Impussibil mostrâ la documentazion

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
fur: Fracâ su di un barcon par sfuarçâ la sieradure da l'aplicazion. Par scancelâ fracâ ESC.

en: Force this application to exit?
fur: Sfuarçâ la sieradure di cheste aplicazion?

en: If you choose to force an application to exit, any open documents in it will be lost.
fur: Sielzint di sfuarçâ la sieradure di une aplicazion, ogni document viert al vegnarâ pierdût.

en: A boolean flag to indicate whether the user's previous configuration in /apps/panel/profiles/default has been copied to the new location in /apps/panel.
fur: Une opzion booleane ch'a mostre se la configurazion da l'utent di prime in /apps/panel/profiles/default je stade cupiade ta gnove posizion /apps/panel.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
fur: Une liste di ID di panel. Ognidun ID al identifiche un singul panel di livel superiôr. Lis impostazions par ognidun di chescj panei a son memorizadis in /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/applets/$(id).
fur: Une liste di ID di applet di panel. Ognidun ID al identifiche une singule applet di panel. Lis impostazions par ognidune di chestis applets a son memorizadis in /apps/panel/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
fur: Une liste di ID di ogjets dal panel. Ognidun ID al identifiche un singul ogjet dal panel (par esempli un inviadôr, un boton di azion opûr un boton/bare di menu). Lis impostazions par ognidun di chescj ogjets a son memorizadis in /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
fur: Ative il completament automatic tal dialogo "Invie aplicazion"

en: Enable program list in "Run Application" dialog
fur: Ative la liste dai programs tal dialogo "Invie aplicazion"

en: Expand program list in "Run Application" dialog
fur: Svuluzze la liste dai programs tal dialogo "Invie aplicazion"

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
fur: Se impostade a TRUE, al è disponibil il completament automatic tal dialogo "Invie aplicazion".

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
fur: Se impostade a TRUE, la liste "Aplicazions cognossudis" tal barcon di dialogo "Invie aplicazion" a ven slargjade cuant che si vierç il barcon. Cheste clâf a jà sens dome se la variabil enable_program_listing a je impostade a TRUE.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
fur: Se impostade a TRUE, tal barcon di dialogo "Invie aplicazion" a je disponibil la liste "Aplicazions cognossudis". Cheste liste a je o no je svuluzzade tal barcon di dialogo in base a cemût ch'a je definide in ta clâf show_program_list key.

en: Old profiles configuration migrated
fur: Profî vecjos di configurazion migrâts

en: Panel ID list
fur: Liste ID panel

en: Panel applet ID list
fur: Liste ID applet dal panel

en: Panel object ID list
fur: Liste ID ogjiets dal panel

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
fur: Une liste di IID di applet che il panel al lasse sta. Cussì al è pussibil disabilitâ il cjamament e la disponibilitât di cualchi applet tai menu. Par esempli par disabilitâ l'applet mini-commander zontâ a cheste liste "OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet". Bisugne tornâ a inviâ il panel parcè che cheste modifiche a vedi efiet.

en: Applet IIDs to disable from loading
fur: IID des applet disabilitadis al cjamament

en: Autoclose drawer
fur: Sieradure automatiche dal scansel

en: Complete panel lockdown
fur: Disativazion totâl dal panel

en: Confirm panel removal
fur: Conferme rimozion dal panel

en: Deprecated
fur: Nol è conseât

en: Disable Force Quit
fur: Disabilite il sfuarçâ a lâ fûr

en: Disable Lock Screen
fur: Blocagjo dal schermo disabilitât

en: Disable Logging Out
fur: Finis la session disabilitât

en: Enable animations
fur: Abilite animazions

en: Enable tooltips
fur: Abilite sugjeriments

en: Highlight launchers on mouseover
fur: Evidenzie i inviadôrs cuant ch'al passe parsore il mouse

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
fur: Se impostade a TRUE, a ven mostrât un barcon di dialogo par confermâ la rimozion di un panel.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
fur: Se impostade a TRUE, i scansei a vegnaran automaticamentri sierâts cuant che si frache su di un inviadôr ch'al è dentri.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
fur: Se impostade a TRUE, i inviadôrs a vegnaran evidenziâts cuant che l'utent al môf il pontadôr dal mouse parsore di lôr.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
fur: Se impostade a TRUE, al ven scancelât l'aces al boton "Sieradure sfuarçade": l'utent nol pues cussì doprâ il panel par sfuarçâ la sieradure di une aplicazion.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
fur: Se impostade a TRUE, al ven scancelât l'aces a lis vôs di menu par blocâ il schermo: l'utent nol pues cussì doprâ il panel par blocâ il schermo.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
fur: Se impostade a TRUE, al ven scancelât l'aces a lis vôs di menu par finî la session: l'utent nol pues cussì doprâ il panel par il logout.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
fur: Se impostade a TRUE, il panel non lasse fâ nissune modifiche a la sô configurazion. Lis singulis applet a puedin ognicâs domandâ di jessi disativadis separatamentri. Torna a invia il panel parcè che cheste opzion a vedi efiet.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
fur: Se impostade a TRUE, a vegnaran mostrâts i sugjeriments par i ogjets tai panei.

en: You are currently logged in as "%s".
    You will be automatically logged out in %d second. | You are currently logged in as "%s".
    You will be automatically logged out in %d seconds.
fur[0]: Cumò si è colegâts come "%s".
    La session a vegnarâ sierade automaticamentri podopo %d seconds.
fur[1]: Cumò si è colegâts come "%s".
    Il sisteme al vegnarâ studât automaticamentri podopo %d seconds.

en: You are currently logged in as "%s".
    This system will be automatically shut down in %d second. | You are currently logged in as "%s".
    This system will be automatically shut down in %d seconds.
fur[0]: Cumò si è colegâts come "%s".
    Il computer si studarâ automaticamentri podopo %d second.
fur[1]: Cumò si è colegâts come "%s".
    Il computer si studarâ automaticamentri podopo %d seconds.

en: Log out of this system now?
fur: Finî cheste session daûrman?

en: _Switch User
fur: _Gambîe utent

en: _Log Out
fur: _Vâ fûr

en: Shut down this system now?
fur: Studâ il sisteme cumò?

en: S_uspend
fur: S_ospent

en: _Hibernate
fur: _Iberne

en: _Restart
fur: _Torne a inviâ

en: _Shut Down
fur: _Stude

en: Browse and run installed applications
fur: Sgarfe e invie lis aplicazions instaladis

en: Access documents, folders and network places
fur: Jentre tai documents, tes cartelis e tes risorsis di rêt

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
fur: Gambie l'aspiet e il comportament da l'ambient grafic, mostre il jutori o finis la session

en: Applications
fur: Aplicazions

en: _Edit Menus
fur: _Modifiche menu

en: Could not open location '%s'
fur: Impussibil mostrâ la posizion '%s'

en: Bookmarks
fur: Segnelibris

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
fur: Vierç '%s'

en: Unable to scan %s for media changes
fur: Impussibil cirî dentri %s par gambiaments al supuart

en: Rescan %s
fur: Torne a cirî dentri %s

en: Unable to mount %s
fur: Impussibil montâ %s

en: Mount %s
fur: Monte %s

en: Removable Media
fur: Supuarts removibî

en: Network Places
fur: Canal de rêt

en: Open your personal folder
fur: Vierç la cartele personâl

note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment). Do not keep "Desktop Folder|" * in the translation
en: Desktop Folder|Desktop
fur: Scrivanie

en: Open the contents of your desktop in a folder
fur: Vierç il contignût da scrivanie intune cartele

en: Places
fur: Supuarts

en: System
fur: Sisteme

note: Translators: translate "panel:showusername|1" to anything * but "1" if "Log Out %s" doesn't make any sense in your * language (where %s is a username).
en: panel:showusername|1
fur: 1

note: keep those strings in sync with the ones in * panel-action-button.c Translators: this string is used ONLY if you translated * "panel:showusername|1" to "1"
en: Log Out %s...
fur: Finis la session di %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "panel:showusername|1" to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
fur: Finis la session di %s cussì di permeti l'aces cuntun altri utent

en: Could not launch menu item
fur: Impussibil inviâ la vôs di menu

en: Enter Password
fur: Scrîf password

en: Action button type
fur: Tipo di boton di azion

en: Applet Bonobo IID
fur: IID applet Bonobo

en: Icon used for object's button
fur: Icone doprade par il boton da l'ogjet

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
fur: Se impostade a TRUE, la clâf custom_icon je doprade come icone personalizade dal boton. Se FALSE la clâf custom_icon a ven ignorade. Cheste impostazion à un sens dome se la clâf object_type a je "menu-object" o "drawer-object".

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
fur: Se impostade a TRUE, la clâf menu_path je doprade come percors par costruî il contignût dal menu. Se FALSE, la clâf menu_path a ven ignorade. Cheste impostazionà un sens dome se la clâf object_type a je "menu-object".

en: Launcher location
fur: Posizion da l'inviadôr

en: Lock the object to the panel
fur: Bloche l'ogjet sul panel

en: Menu content path
fur: Percors contignût menu

en: Object's position on the panel
fur: Posizion da l'ogjet sul panel

en: Panel attached to drawer
fur: Panel tacât tal scansel

en: Panel object type
fur: Tipo ogjet panel

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
fur: L'ID Bonobo implementation da l'applet - par esempli "OAFIID:GNOME_ClockApplet". Cheste clâf je considerade dome se la clâf object_type a jè "bonobo-applet".

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
fur: Il tipo di azion che chest boton al rapresente. Valôrs pussibî a son "lock", "logout", "run", "search" e "screenshot". Cheste clâf à un sens dome se la clâf object_type key a jè "action-applet".

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
fur: L'identificadôr dal panel tacât a chest scansel. Cheste clâf à sens dome se la variabil obiect_type a je "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
fur: L'identificadôr dal panel di livel superiôr ch'al à dentri chest ogjet.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
fur: La posizion dal file .desktop ch'al descrîf l'inviadôr. Cheste clâf à sens dome se la variabil object_type a je"launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
fur: La posizion dal file imagjine dopræt come icone pal boton da l'ogjiet. Cheste clâf à sens dome se la variabil object_type a je "drawer-object" o "menu-object" e la variabil use_custom_icon a je impostade a TRUE.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
fur: Il percors par costruî il contignût dal menu. Cheste clâf à sens dome se la variabil use_menu_path a je impostade a TRUE e la variabil object_type a je "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
fur: La posizion di chest ogjiet tal panel. Cheste posizion a je metude come numar di pixels misurâts da l'ôr di çampe (o superiôr se verticâl) dal panel.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
fur: Test di mostrâ intun sugjeriment par chest scansel o menu. Cheste clâf à sens dome se la variabil object_type a je "drawer-object" o "menu-object".

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
fur: Il tipo di chest ogjiet dal panel. Valôrs pussibî a son: "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" e "menu-bar".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
fur: Sugjeriment mostrât par il scansel o pal menu

en: Toplevel panel containing object
fur: Panel di livel superiôr con dentri l'ogjiet

en: Use custom icon for object's button
fur: Dopre icone personalizade par il boton da l'ogjiet

en: Use custom path for menu contents
fur: Dopre percors personalizât pal contignût da l'ogjiet

en: Error reading GConf string value '%s': %s
fur: Erôr tal lei il valôr da stringhe di GConf '%s': %s

note: we need to do this since the key was added in 2.19 and   			 * the default value returned when the key is not set       			 * (for people coming from older versions) is 0, which      			 * is not what we want.
en: Error reading GConf integer value '%s': %s
fur: Erôr tal lei il valôr intîr GConf '%s': %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
fur: Il panel '%s' al è impostât par jessi visualizât sul schermo %d, schermo che cumò nol è disponibil. Chest panel nol vegnarâ cjamât.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
fur: Erôr tal lei il valôr boolean GConf '%s': %s

en: Orientation|Top
fur: In alt

en: Orientation|Bottom
fur: In bâs

en: Orientation|Left
fur: A çampe

en: Orientation|Right
fur: A gjestre

en: Drawer Properties
fur: Proprietâts dal scansel

en: Unable to load file '%s'.
fur: Impussibil cjamâ il file '%s'.

en: Could not display properties dialog
fur: Impussibil mostrâ il dialogo di proprietâts

en: <small>Opaque</small>
fur: <small>Opaco</small>

en: Arro_ws on hide buttons
fur: _Frecis sui botons di riduzion

en: Background
fur: Fondâl

en: Background _image:
fur: Piture di fondâl:

en: Co_lor:
fur: Co_lôr:

en: E_xpand
fur: _Svuluzze

en: Image Background Details
fur: Particulârs da piture di fondâl

en: Panel Properties
fur: Proprietâts dal panel

en: Pick a color
fur: Sielte di un colôr

en: Rotate image when panel is _vertical
fur: Zirâ l'imagjine pai panei _verticâi

en: S_tyle:
fur: S_tîl:

en: Select background
fur: Selezione fondâl

en: Show hide _buttons
fur: Mostre i _botons di riduzion

en: Solid c_olor
fur: _Tinte unide

en: Some of these properties are locked down
fur: Cualchidune di chestis proprietâts a son disativadis

en: St_retch
fur: S_tirâ

en: _Autohide
fur: _Taponâ automaticamentri

en: _Icon:
fur: _Icone:

en: _None (use system theme)
fur: _Nissun (dopre tema di sisteme)

en: _Orientation:
fur: _orientament:

en: _Scale
fur: _Scjale

en: _Size:
fur: _Dimension:

en: _Tile
fur: _Ripeti

en: Could not find a suitable application.
fur: Impussibil cjatâ une aplicazion ch'a podedi lâ ben.

en: Could not open recently used document "%s"
fur: Impussibil vierzi il document doprât di resint "%s"

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
fur: Al è saltât fûr un erôr scognossût tal tentatîf di vierzi "%s".

en: Clear the Recent Documents list?
fur: Netâ fûr la liste dai Documents Resints?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
fur: Se tu netis fûr la liste dai Documents Resints, tu netis fûr ancje:
    • dutis lis vôs dal menu Risorsis → Documents Resints.
    • dutis lis vôs di Documents Resints contignudis in ogni singule aplicazion.

en: Clear Recent Documents
fur: Nete fûr i Documents Resints

en: Recent Documents
fur: Documents Resints

en: Clear all items from the recent documents list
fur: A nete fûr dutis lis vôs dai Documents Resints

en: Could not run command '%s'
fur: Impussibil eseguî il comant '%s'

en: Could not convert '%s' from UTF-8
fur: Impussibil convertî '%s' da UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
fur: Sielte di un file di zontâ al comant...

en: Select an application to view its description.
fur: Selezionâ une aplicazion par visualizâ la sô descrizion.

en: Will run command: '%s'
fur: Al eseguis il comant: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
fur: L'elenco di URI strissinât sul dialogo di esecuzion al à metût dongje (%d) o lungjece (%d) sbagliade

en: Could not display run dialog
fur: Impussibil mostrâ il dialogo di esecuzion

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
fur: Fracâ chest boton par sielzi un file e zontâ il sô nom a la stringhe di comant.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
fur: Fracâ chest boton par eseguî l'aplicazion selezionade o il comant presint tal cjamp di inseriment comant.

en: Command entry
fur: Inseriment comant

en: Command icon
fur: Icone comant

en: Enter a command string here to run it.
fur: Inserî chi une stringhe di comant di eseguî.

en: List of known applications
fur: Elenco des aplicazions cognossudis

en: Run Application
fur: Invie aplicazion

en: Run in _terminal
fur: Eseguis tal _terminâl

en: Run with _file...
fur: Eseguis cun _file...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
fur: Selezionâ cheste casele par eseguî il comant intun barcon di terminâl.

en: Show list of known _applications
fur: _Mostre l'elenco des aplicazions cognossudis

en: The icon of the command to be run.
fur: L'icone dal comant di eseguî.

en: _Run
fur: _Eseguis

en: The panel could not register with the bonobo-activation server (error code: %d) and will exit.
    It may be automatically restarted.
fur: Nol è stât pussibil regjistrâ il panel cul server bonobo-activation server (codic di erôr: %d).
    Il panel cumò si sierarâ; se al è pussibil al tornarâ a jessi inviât automaticamentri.

en: The panel has encountered a fatal error
fur: Il panel al à cjatât un erôr grâf.

note: FIXME: the checkbox is not correctly aligned in the dialog...
en: Force the panel to not be automatically restarted
fur: Sfuarçe il panel a no tornâ a jessi inviât automaticamentri

en: _Force quit
fur: _Sfuarçe a lâ fûr

en: C_lear
fur: _Nete

en: D_on't Delete
fur: Non stâ _scancelâ

en: Hide Panel
fur: Tapone il panel

en: Animation speed
fur: Velocitât animazion

en: Automatically hide panel into corner
fur: Al tapone automaticamentri il panel intun cjanton

en: Background color
fur: Colôr di fondâl

en: Background color opacity
fur: Opacitât dal colôr di fondâl

en: Background image
fur: Piture di fondâl

en: Background type
fur: Tipo di fondâl

en: Center panel on x-axis
fur: Centre il panel su X

en: Center panel on y-axis
fur: Centre il panel su Y

en: Enable arrows on hide buttons
fur: Abilite lis frecis sui botons par taponâ

en: Enable hide buttons
fur: Abilite i botons par taponâ

en: Expand to occupy entire screen width
fur: Al svuluzze par doprâ dute la largjece dal schermo

en: Fit image to panel
fur: Regole la piture dentri il panel

en: Panel size
fur: Dimension panel

en: Icon '%s' not found
fur: L'icone '%s' no je stade cjatade

en: Home Folder
fur: Cartele Home

en: Search
fur: Cîr

en: Open URL: %s
fur: Vierç URL: %s

en: Delete this drawer?
fur: Scancelâ chest scansel?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
fur: Cuant che un scansel al ven scancelât, il scansel e lis sôs
    impostazions a vegnin pierdudis.

en: Delete this panel?
fur: Eliminâ chest panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
fur: Cuant che un panel al ven scancelât, il panel e lis sôs
    impostazions a vegnin pierdudis.

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
fur: Une semplice applet par provâ il panel di GNOME 2.0

en: Test Bonobo Applet
fur: Applet Test par Bonobo

en: Test Bonobo Applet Factory
fur: Fabriche par il Test Bonobo Applet
