gnome-panel - en to xh translation catalogue (487 entries)

en: Ad_just Date & Time
xh: Hlenga_hlengisa Umhla & Ixesha

en: Copy _Date
xh: Kopa _Umhla

en: Copy _Time
xh: Kopa _Ixesha

en: _About
xh: _Malunga

en: _Help
xh: _Uncedo

en: _Preferences
xh: U_luhlu lwezinto ezikhethwayo

en: Clock
xh: Iwotshi

en: Clock Applet Factory
xh: Ifektri Yenkqutyana Ze-Applet Yewotshi Ekhompyutheni

en: Factory for creating clock applets.
xh: Ifektri yokudala iinkqutyana ze-applet yewotshi ekhompyutheni.

en: Get the current time and date
xh: Fumana ixesha nomhla wangoku

en: Tasks
xh: Imisebenzi

en: All Day
xh: Imini Yonke

en: Appointments
xh: Izigqibo Zokudibana

en: Calendar
xh: Ikhalenda

en: Computer Clock
xh: Iwotshi Yekhompyutha

en: Failed to launch time configuration tool: %s
xh: Isilele ekundululeni ixesha lesixhobo sokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha: %s

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
xh: Isilele ekufumaneni inkqubo yokumisela inkqubo yomhla nexesha. Mhlawumbi akukho ifakiweyo?

en: Custom format
xh: Ulungiselelo lokuzikhethela

en: There was an error displaying help: %s
xh: Bekukho impazamo ekubonisweni koncedo: %s

en: Clock Preferences
xh: Uluhlu Lokukhetha Iiwotshi

en: Clock _type:
xh: _Uhlobo lwewotshi:

en: 12 hour
xh: iiyure ezi-12

en: 24 hour
xh: ngeyure yama-24

en: UNIX time
xh: Ixesha le-UNIX

en: Internet time
xh: Ixesha lothungelwano ngekhompyutha

en: Custom _format:
xh: _Ulungiselelo lokuzikhethela:

en: Show _seconds
xh: Bonisa _imizuzwana

en: Show _date
xh: Bonisa _umhla

en: Use _UTC
xh: Sebenzisa i_UTC

en: The Clock displays the current time and date
xh: Iwotshi Ibonisa ixesha nomhla wangoku

en: Custom format of the clock
xh: Lungiselela ukulungiswa kwexesha

en: Hour format
xh: Lungisa ngeyure

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
xh: Ukuba yinyaniso, bonisa umhla ewotshini, ukongeza exesheni.

en: If true, display seconds in time.
xh: Ukuba yinyaniso, bonisa imizuzwana exesheni.

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
xh: Ukuba yinyaniso, bonisa ixesha kwizowuni Yexesha Yehlabathi Enxulunyanisiweyo.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
xh: Ukuba yinyaniso, bonisa umhla kuludwe lweziqendu eziboniswayo xa isalathi siphezu kwewotshi.

en: If true, show week numbers in the calendar.
xh: Ukuba yinyaniso, bonisa amanani eeveki kwikhalenda.

en: Show date in clock
xh: Bonisa umhla ewotshini

en: Show date in tooltip
xh: Bonisa umhla kuludwe lweziqendu eziboniswayo

en: Show time with seconds
xh: Bonisa ixesha nemizuzwana

en: Show week numbers in calendar
xh: Bonisa amanani eeveki kwikhalenda

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
xh: Ukusetyenziswa kweqhosha kwaliwe kwiGNOME 2.6 kuthandwa iqhosha 'lokulungisa'. Imizobo igciniwe ukwenzela ukuhambelana neenguqulelo ezindala ngaphezulu.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format.
xh: Eli qhosha lixela ukulungiswa okusetyenziswa yinkqutyana ye-applet yewotshi xa iqhosha lokulungisa lisekwe apha "custom". Unakho ukusebenzisa izixeli zoguqulo eziqondwa yi-strftime() ukuze ufumane ukulungiswa okungqalileyo.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
xh: Eli qhosha lixela inkqubo ephunyezwayo ukuze kumiselwe ixesha.

en: Time configuration tool
xh: Isixhobo sokumisela ixesha

en: Use UNIX time
xh: Sebenzisa ixesha le-UNIX

en: Use UTC
xh: Sebenzisa i-UTC

en: Display a swimming fish or another animated creature
xh: Bonisa intlanzi edadayo okanye esinye isidalwa esenziwe upopayi

en: Fish
xh: Intlanzi

en: From Whence That Stupid Fish Came
xh: Ithe Gqi Phi Intlanzi Esisidenge

en: Wanda Factory
xh: Ifektri yeWanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
xh: Isilumkiso:  Umyalelo ukhangeleka uyinto enobunyani eluncedo.
    Njengoko le iyinkqubo ye-applet engeloncedo, usenokungafuni ukukwenza oku.
    Sikucebisa ngomxhino ukuba ungakusebenzisi oku %s nangantoni
    nto leyo eya kwenza ukuba i-applet "isebenziseke" okanye ibe luncedo.

en: %s the Fish
xh: %s Intlanzi

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
xh: %s ayinamsebenzi kwaphela. Ithabatha isithuba sediski kuphela nexesha lokuhlanganisela kwaye xa ilayishiwe iphinda ithathe isithuba esibalulekileyo sendawo yolawulo nekavimba wolwazi. Ukuba kukho ofunyenwe eyisebenzisa, makathunyelwe kugqirha wezigulo zengqondo aye kuhlolwa.

en: (with minor help from George)
xh: (ngoncedo oluncinci oluvela kuGeorge)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
xh: %s Intlanzi, untanganye womyalezo osasazwa emoyeni

en: Unable to locate the command to execute
xh: Ayikwazi kufumana umyalelo wempumezo

en: %s the Fish Says:
xh: %s Intlanzi Ithi:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
xh: Ayikwazi kufunda isiphumo kumyalelo
    
    Iinkcukacha: %s

en: _Speak again
xh: _Thetha kwakhona

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
xh: Umyalelo omiselweyo awusebenzi kwaye endaweni yawo kubekwe: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
xh: Ayikwazi kuphumeza oku '%s'
    
    Iinkcukacha: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
xh: Ayikwazi kufunda apha '%s'
    
    Iinkcukacha: %s

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
xh: Amanzi kufuneka aguquke!
    (Jonga ukuba ngumhla wesingaphi namhla)

en: %s the Fish, the fortune teller
xh: %s Intlanzi, umbhuli wesimo sekamva

en: <b>Animation</b>
xh: <b>Oopopayi</b>

en: <b>General</b>
xh: <b>Ngokubanzi</b>

en: Browse
xh: Khangela

en: Co_mmand to run when clicked:
xh: Um_yalelo mawuphumeze xa ucofiwe:

en: Fish Preferences
xh: Uludwe Okukhethwa Kulo Intlanzi

en: _File:
xh: I_fayili:

en: _Name of fish:
xh: _Igama lentlazi:

en: _Pause per frame:
xh: _Nqumama ngeisakhelo nganye:

en: _Rotate on vertical panels
xh: _Jikelezisa kwiindawo zolawulo ezisuka phezulu ziye ezantsi

en: _Total frames in animation:
xh: I_nani elipheleleyo koopopayi:

en: frames
xh: izakhelo

en: seconds
xh: imizuzwana

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
xh: Intlanzi engenagama yintlanzi entle edangeleyo. Yiphe ubomi intlanzi yakho ngokuyinika igama.

en: Command to execute on click
xh: Umyalelo wokuphumeza xa kucofiwe

en: Frames in fish's animation
xh: Izakhelo kupopayi wentlanzi

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
xh: Ukuba yinyaniso, upopayi wentlanzi uza kuboniswa aze ajikeleziswe kwindawo yolawulo esuka phezulu iye ezantsi.

en: Pause per frame
xh: Ukunqumama ngesakhelo ngasinye

en: Rotate on vertical panels
xh: Jikelezisa iindawo zolawulo ezisuka phezulu ziye ezantsi

en: The fish's animation pixmap
xh: Isakhelo sokukhetha upopayi wentlanzi

en: The fish's name
xh: Igama lentlanzi

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
xh: Eli qhosha lixela ukuba umyalelo uya kuzanywa kwimpumezo xa icofiwe intlanzi.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
xh: Le ntlanzi ixela ukuba igama lefayili yesakhelo sokukhetha esiya kusetyenziselwa oopopayi ababoniswa kwinkqubo ye-applet yentlanzi enxulumene novimba weefayili wesakhelo sokukhetha.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
xh: Eli qhosha lixela inani lezakhelo zokukhetha eziya kuboniswa koopopayi bentlanzi.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
xh: Eli qhosha lixela inani lemizuzwana ekuya kuboniswa ngalo i-frame nganye.

en: Area where notification icons appear
xh: Indawo evela kuyo imifanekiso eyimiqondiso yokuqaphelisa

en: Notification Area
xh: Indawo Yokuqaphelisa

en: Notification Area Factory
xh: Ifektri Yendawo yokuqaphelisa

en: Orientation
xh: Imbonakaliso

en: The orientation of the tray.
xh: Imbonakaliso yetreyi.

en: Panel Notification Area
xh: Indawo Yolawulo Lokuqaphelisa

en: Factory for the window navigation related applets
xh: Ifektri yokuntywila efestileni enxulumene neenkqubo zee-applets

en: Hide application windows and show the desktop
xh: Fihla iifestile zeenkqubo zeekhompyutha uze ubonise ulwazi oluseskrinini

en: Show Desktop
xh: Bonisa Ulwazi Oluseskrinini

en: Switch between open windows
xh: Tshintsha-tshintsha phakathi kweefestile ezivuliweyo

en: Switch between workspaces
xh: Tshintsha-tshintsha phakathi kwezithuba zokusebenza

en: Window List
xh: Uludwe Lweefestile

en: Window Navigation Applet Factory
xh: Ifektri Yokuntywila Efestileni Yenkqubo Ye-applet

en: Window Selector
xh: Umnyuli Wefestile

en: Workspace Switcher
xh: Umvuli Nomvali Wezithuba Zokusebenza

en: Failed to load %s: %s
xh: Isilele ukulayisha oku %s: %s

en: Click here to restore hidden windows.
xh: Cofa apha ukuze ubuyisele iifestile ezifihliweyo.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
xh: Cofa apha ukuze ufihle zonke iifestile uze ubonise ulwazi oluseskrinini.

en: Show Desktop Button
xh: Bonisa Iqhosha Lolwazi Oluseskrinini

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
xh: Eli qhosha likuvumela ukuba ufihle zonke iifestile ukuze kubonakale ulwazi oluseskrinini.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
xh: Umlawuli wefestile yakho akalixhasi iqhosha lokubonisa ulwazi oluseskrinini, okanye akumphumezi umlawuli wefestile.

en: The Window List shows a list of all windows and lets you browse them.
xh: Uludwe Lwefestile lubonisa uludwe lwazo zonke iifestile kwaye lukuvumela ukuba ukhangele kuzo.

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
xh: <b>Ibuyisela Iifestile Ezicuthiweyo Kubukhulu Bazo</b>

en: <b>Window Grouping</b>
xh: <b>Ukubekwa Kweefestile Ngokwamaqela</b>

en: <b>Window List Content</b>
xh: <b>Isiqulatho Soludwe Lweefestile</b>

en: <b>Window List Size</b>
xh: <b>Ubukhulu Boludwe Lweefestile</b>

en: Behavior
xh: Isimo sokuziphatha

en: Group windows when _space is limited
xh: Beka iifestile ngokwamaqela xai_sithuba singanelanga

en: M_inimum size:
xh: Ubukhulu obubona_buncinci:

en: Ma_ximum size:
xh: Ubukhulu obubonab_ukhulu:

en: Restore to current _workspace
xh: Buyisela ubukhulu besithuba _sokusebenza sangoku

en: Restore to na_tive workspace
xh: Buyisela ubukhulu besithuba s_okusebenza sakuqala

en: Sh_ow windows from current workspace
xh: B_onisa iifestile kwisithuba sokusebenza sangoku

en: Show windows from a_ll workspaces
xh: Bonisa iifestile kuzo_zonke izithuba zokusebenza

en: Size
xh: Ubukhulu

en: Window List Preferences
xh: Izintlu Ekukhethwa Kuzo Izindwe Zeefestile

en: _Always group windows
xh: _Yiba soloko uzibeka ngokwamaqela iifestile

en: _Never group windows
xh: _Ungaze uzibeke ngokwamaqela iifestile

en: pixels
xh: ii-pixels

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
xh: Yenza isigqibo sokuba iifestile zenkqubo enye yekhompyutha zibekwa nini ngokwamaqela kuludwe lweefestile. Amaxabiso anako ukufumaneka ngala "never", "auto" ngokunjalo "always".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
xh: Ukuba yinyaniso, uludwe lwefestile luya kubonakalisa iifestile kuzo zonke izithuba zokusebenza. Ngaphandle koko luya kubonisa iifestile zesithuba sokusebenza sangoku.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
xh: Ukuba yinyaniso, ngoko ke xa ifestile ingasacuthwa, yishenxisele kwisithuba sokusebenza sangoku. Ngaphandle koko, vula uye kwisithuba sokusebenza sefestile.

en: Maximum window list size
xh: Ubukhulu boludwe lweefestile obubobona bukhulu

en: Minimum window list size
xh: Ubukhulu boludwe lweefestile obubobona buncinci

en: Move windows to current workspace when unminimized
xh: Shenxisela iifestile kwisithuba sokusebenza sangoku xa singacuthwanga

en: Show windows from all workspaces
xh: Bonisa iifestile kuzo zonke izithuba zokusebenza

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
xh: Eli qhosha lixela obona bubanzi bukhulu obunokucelwa luludwe lwefestile. Ummiselo wobubanzi obubobona bukhulu uluncedo ekuqingqeni ubukhulu boludwe lwefestile kwiindawo zolawulo ezinkulu, apho uludwe lwefestile lunokuzalisa isithuba esikhoyo siphelele.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
xh: Eli qhosha lixela obona bubanzi buncinci obucelwa luludwe lwefestile.

en: When to group windows
xh: Iifestile zibekwa nini ngokwamaqela

en: The Window Selector shows a list of all windows and lets you browse them.
xh: Umnyuli Wefestile ubonisa uludwe lwazo zonke iifestile aze akuvumele ukuba ukhangele kuzo.

en: rows
xh: izakhelo zoludwe

en: columns
xh: iikholam

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
xh: Umvuli-mvali Wezithuba Zokusebenza ukubonisa inguqulelo encinci yezithuba zakho Zokusebenza ukuze ukwazi ukulawula iifestile zakho.

en: <b>Switcher</b>
xh: <b>Umvuli-Mvali</b>

en: <b>Workspaces</b>
xh: <b>Izithuba Zokusebenza</b>

en: Number of _workspaces:
xh: Inani _lezithuba zokusebenza:

en: Show _all workspaces in:
xh: Bonisa _zonke izithuba zokusebenza apha:

en: Show _only the current workspace
xh: Bonisa _kuphela isithuba sokusebenza sangoku

en: Show workspace _names in switcher
xh: Bonisa _amagama ezithuba zokusebenza kumvuli-mvali

en: Workspace Names
xh: Amagama Ezithuba Zomsebenzi

en: Workspace Switcher Preferences
xh: Izindwe Ekukhethwa Kuzo Zomvuli-Mvali Wezithuba Zokusebenza

en: Workspace na_mes:
xh: A_magama Ezithuba Zokusebenza:

en: Display all workspaces
xh: Bonisa zonke izithuba zokusebenza

en: Display workspace names
xh: Bonisa amagama ezithuba zomsebenzi

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
xh: Ukuba yinyaniso, umvuli-mvali wezithuba uya kubonisa zonke izithuba zokusebenza. Ngaphandle koko, iya kubonisa kuphela isithuba sokusebenza sangoku.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
xh: Ukuba yinyaniso, izithuba zokusebenza kumvuli-mvali wezithuba zokusebenza ziya kubonisa amagama ezithuba zokusebenza. Ngaphandle koko ziya kubonisa iifestile kwisithuba somsebenzi.

en: Rows in workspace switcher
xh: Izakhelo zemikrozo esuka ekhohlo kumvuli-mvali wezithuba zokusebenza

en: GNOME Panel Shell
xh: Itoliki Yokuyalela Indawo Yokulawula iGNOME

en: _Lock To Panel
xh: _Isitshixo Sendawo Yokulawula

en: _Move
xh: _Shenxa

en: _Remove From Panel
xh: Shen_xisa Kwindawo Yokulawula

en: Can't find an empty spot
xh: Ayilifumani ibala elingenanto

en: Failed to load image %s
xh: Isilele ukulayisha umfanekiso %s

en: Drawer
xh: Idrowa

en: _Add to Drawer...
xh: _Fakela kwiDrowa...

en: _Properties
xh: _Iimpawu zesimo

en: Create new file in the given directory
xh: Yila ifayili entsha kuvimba weefayili onikiweyo

en: Cannot save launcher to disk
xh: Ayikwazi kugcina umndululi kwidiski

en: Cannot launch icon
xh: Ayikwazi kundulula umfanekiso ongumqondiso

en: This launch icon does not specify a url to show.
xh: Olu ndululo lomfanekiso womqondiso alukwazi kwenza i-url ukuba ibonise.

en: Cannot show %s
xh: Ayikwazi kubonisa oku %s

en: No URI provided for panel launcher desktop file
xh: Akukho i-URI enikelwe ifayili yolwazi oluseskrinini lokundulula indawo yokulawula

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
xh: Ayikwazi kuvula ifayili ekulwazi oluseskrinini %s ukwenzela ukundululi wendawo yolawulo%s%s

en: Launcher Properties
xh: Iimpawu Zesimo Somndululi

en: _Launch
xh: _Ndulula

en: Key %s is not set, can't load launcher
xh: Iqhosha elingu %s alisetwanga, alinakumlayisha umndululi

en: Cannot create launcher
xh: Alikwazi kudala umndululi

en: You have to specify a name.
xh: Kufuneka uxele igama.

en: You have to specify a valid URL or command.
xh: Kufuneka uxele i-URL esebenzayo okanye umyalelo.

en: Create Launcher
xh: Yila Umndululi

en: Cannot save changes to launcher
xh: Alikwazi kugcina iinguquko zomndululi

en: Menu
xh: Imenyu

note: class
en: Cannot save menu item to disk
xh: Ayikwazi kugcina okukhethwa kwimenyu kwidiski

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
xh: Akunakho ukuyila umndululi omtsha kule ndawo njengoko indawo ingabhaleki.

en: Add this launcher to panel
xh: Fakela lo mndululi kwindawo yokulawula

en: Entire menu
xh: Imenyu iphelele

en: Add this as drawer to panel
xh: Fakela oku njengedrowa kwindawo yokulawula

en: Add this as menu to panel
xh: Fakela oku njengemenyu kwindawo yokulawula

en: _Activate Screensaver
xh: _Yenza ukuba isilondolozi Seskrini Sisebenze

en: _Lock Screen
xh: _Tshixa Iskrini

en: _Kill Screensaver Daemon
xh: _Bulala Isilondolozi Seskrini seDaemon

en: Restart _Screensaver Daemon
xh: Phinda Uqalise I_silondolozi Seskrini se-Daemon

en: Cannot execute '%s'
xh: Ayikwazi kuphumeza oku '%s'

en: Cannot connect to server
xh: Ayikwazi kunxibelelana neseva

en: Lock Screen
xh: Tshixa Iskrini

en: Protect your computer from unauthorized use
xh: Khusela ikhompyutha yakho ekusetyenzisweni ngokungekho mthethweni

en: Log Out
xh: Ukuphuma

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down the computer
xh: Phuma kule seshoni ukuze ungene njengomsebenzisi ongomnye okanye ucime ikhompyutha

en: Run Application...
xh: Phumeza Inkqubo Yekhompyutha...

en: Run an Application by entering a command
xh: Phumeza Inkqubo Yekhompyutha ngokufaka umyalelo

en: Search for Files...
xh: Phanda Iifayili...

en: Find files, folders, and documents on your computer
xh: Fumana iifayili, iziqulathi zeefayili, namaxwebhu ekhompyutheni yakho

en: Take Screenshot...
xh: Thabatha Umfanekiso Weskrini...

en: Take a screenshot of your desktop
xh: Thabatha umfanekiso weskrini wolwazi oluseskrinini lwakho

en: Force Quit
xh: Nyanzelisa Ukuyeka

en: Force a misbehaving application to quit
xh: Nyanzelisa inkqubo yekhompyutha ebhoxayo ukuba iyeke

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
xh: Nxibelelanisa Neseva...

en: Connect to a remote server
xh: Nxibelelanisa neseva ekude

en: Custom Application Launcher
xh: Umndululi Womlungiseleli Wenkqubo Yekhompyutha

en: Create a new launcher
xh: Yila umndululi omtsha

en: Application Launcher...
xh: Umndululi Wenkqubo Yekhompyutha...

en: Launch a program that is already in the GNOME menu
xh: Ndulula inkqubo esele ikwimenyu yeGNOME

en: Main Menu
xh: Imenyu Esentloko

en: The main GNOME menu
xh: Imenyu esentloko yeGNOME

en: Menu Bar
xh: Umgca Wemenyu

en: A custom menu bar
xh: Umgca wemenyu olungiselelweyo

en: A pop out drawer to store other items in
xh: Idrowa yokukhetha okuvelayo ukuze igcine ezinye izinto ngaphakathi

en: (empty)
xh: (akukhonto iqulathiweyo)

en: query returned exception %s
xh: intandabuzo ibuyisa isinxaxhi %s

en: Select an _item to add to "%s":
xh: Khetha oku _khethwayo ukuze ufakele apha "%s":

en: Add to Drawer
xh: Fakela Kwidrowa

en: Select an _item to add to the drawer:
xh: Khetha oku _khethwayo ukuze ufakele kwidrowa:

en: Add to Panel
xh: Fakela Kwindawo Yokulawula

en: Select an _item to add to the panel:
xh: Khetha oku _khethwayo ukuze ufakele kwindawo yokulawula:

en: "%s" has quit unexpectedly
xh: "%s" iyeke kungalindelekanga

en: Panel object has quit unexpectedly
xh: Isiseko sendawo yokulawula siyeke kungalindelekanga

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
xh: Ukuba uyasihlohla kwakhona isiseko sendawo yokulawula, siya kufakelwa ngokuzenzekelayo emva kwindawo yokulawula.

en: _Don't Reload
xh: _Musa Ukulayisha

en: _Reload
xh: _Layisha kwakhona

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
xh: Indawo yolawulo idibene nengxaki isalayisha "%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
xh: Ufuna ukucima inkqutyana ye-applet kumiselo lwakho?

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
xh: Ayikwazi ukufumana umdibaniso wemida yeAppletShell kulawulo

en: Error watching gconf key '%s': %s
xh: Iqhosha le-gconf elilinde impazamo '%s': %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
xh: Uvimba wefayili ze-gconf olayisha impazamo '%s': %s

en: Error getting value for '%s': %s
xh: Ukufumanisa impazamo exabisa '%s': %s

en: And many, many others...
xh: Kunye nezininzi, ezininzi ezizezinye...

en: The GNOME Panel
xh: Indawo Yokulawula yeGNOME

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
xh: Le nkqubo inomthwalo wokundulula ezinye iinkqubo zekhompyutha noku.

en: You cannot remove your last panel.
xh: Akunakho ukususa indawo yokulawula yakho yokugqibela.

en: _Delete This Panel...
xh: _Cima Le Ndawo Yokulawula...

en: _Delete This Panel
xh: _Cima Le Ndawo Yokulawula

en: _Add to Panel...
xh: _Fakela Kwindawo Yokulawula...

en: _New Panel
xh: _Indawo Yokulawula Entsha

en: A_bout Panels
xh: Ma_lunga Nendawo Yokulawula

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
xh: Cofa efestileni ukunyanzelisa inkqubo yekhompyutha ukuze uyeke. Ukuphuma cofa <ESC>.

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
xh: Nyanzelisa ukuba le nkqubo iphume?
    (Nawaphi amaxwebhu avulekileyo aya kulahleka.)

en: A boolean flag to indicate whether the user's previous configuration in /apps/panel/profiles/default has been copied to the new location in /apps/panel.
xh: Iflegi ye-boolean yokubonisa ukuba ingaba umiselo lwexesha langaphambili lomsebenzisi /apps/panel/profiles/default olulodwa ikotshelwe kwindawo entsha apha /apps/panel yolawulo.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
xh: Uludwe lwee-ID zendawo yolawulo. i-ID nganye ichonga indawo yolawulo yomgangatho ophezulu nganye-nganye. Imimiselo yezi ndawo zolawulo nganye zigcinwa apha /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/applets/$(id).
xh: Uludwe lwee-ID zenkqutyana ye-applet yendawo yolawulo. I-ID nganye ichonga inkqutyana ye-applet yendawo yolawulo nganye-nganye. Imimiselo yezi nkqutyana zee-applet nganye zigcinwa apha /apps/panel/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
xh: Uludwe lwee-ID zolutho lwendawo yolawulo. I-ID nganye ichonga ulutho lwendawo nganye yolawulo (umzk. umndululi, iqhosha lenyathelo okanye iqhosha lemenyu/i-bar). Imimiselo yezi zinto nganye igcinwa apha /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable program list in "Run Application" dialog
xh: Inika isakhono kuludwe lwenkqubo apha"Phumeza Inkqubo Yekhompyutha" ingxoxo

en: Expand program list in "Run Application" dialog
xh: Yandisa uludwe lwenkqubo apha"Phumeza Inkqubo" ingxoxo

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
xh: Ukuba yinyaniso, ukudwelisa "Iinkqubo Ezaziwayo" "Kwimpumezo Yeenkqubo" ingxoxo iyandiswa xa ivulwa ingxoxo. Eli qhosha libaluleke kuphela xa ulwazi lwe enable_program_list luyinyaniso.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
xh: Ukuba yinyaniso, ukudwelisa "Iinkqubo Ezaziwayo" "Kwimpumezo Yenkqubo" ingxoxo yenziwa ukuba ibe khona. Nokuba ukudwelisa kwandisiwe okanye akunjalo xa ingxoxo eboniswayo ilawulwa liqhosha le show_program_list.

en: Old profiles configuration migrated
xh: Iinkangeleko ezindala zomiselo zifudukile

en: Panel ID list
xh: Uludwe lwe-ID yendawo yolawulo

en: Panel applet ID list
xh: Uludwe lwe-ID yenkqutyana ye-applet yendawo yolawulo

en: Panel object ID list
xh: Uludwe lwe-ID yoludwe lwendawo yolawulo

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
xh: Uludwe lwee-IID zenkqutyana ye-applet ezingazi kuhoywa yindawo yolawulo. Ngale ndlela ungasaphula isakhono see-applet ezithile sokulayisha okanye sokuzibonakalisa kwimenyu. Umzekelo ukuze kwaphulwe isakhono umyaleli omncinci wenkqutyana ye-applet ufakela oku 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' kolu ludwe. Indawo yolawulo mayiphinde iqaliselwe oku ukuze isebenze.

en: Animation speed
xh: Isantya soopopayi

en: Applet IIDs to disable from loading
xh: Ii-IID ze-applet zokwaphula isakhono sokulayisha

en: Autoclose drawer
xh: Idrowa ezivalekela ngokwayo

en: Complete panel lockdown
xh: Ukukhululeka kokutshixeleka okupheleleyo kwendawo yolawulo

en: Confirm panel removal
xh: Qinisekisa ukususwa kwendawo yolawulo

en: Disable Force Quit
xh: Yaphula Isakhono Sokuyeka Ngonyanzelo

en: Disable Lock Screen
xh: Yaphula Isakhono Seskrini Sokutshixa

en: Disable Logging Out
xh: Yaphula Isakhono Sokuphuma

en: Display "Run Application" dialog keybinding
xh: Bonisa "Impumezo Yenkqubo" ukubotshwa kwesitshixo sengxoxo

en: Enable animations
xh: Yenza oopopayi basebenze

en: Enable keybindings
xh: Yenza ukubotshwa kwezitshixo kusebenze

en: Enable tooltips
xh: Yenza amacebiso okusetyenziswa kwezixhobo

en: FIXME - is this resolved with the new menu stuff
xh: I-FIXME - ingaba iyasombululeka ngezixhobo ezitsha zemenyu

en: FIXME - need to define limits
xh: I-FIXME - kufuneka kuchazwe imida

en: Highlight launchers on mouseover
xh: Khanyisa izindululi phezu kwemawusi

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
xh: Ukuba yinyaniso, ingxoxo iboniswa icela uqinisekiso lokuba ingaba umsebenzisi ufuna ukuyisusa na indawo yolawulo.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
xh: Ukuba yinyani, idrowa iyakuzivalekela ngokwayo xa umsebenzisi ecofa isindululi kuyo.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
xh: Ukuba yinyaniso, isindululi siyagxininiswa xa umsebenzisi eshenxisela isikhanyisi phezu kwaso.

en: If true, panel-specific keybindings are enabled.
xh: Ukuba yinyaniso, izibophelelo zeqhosha ezingqale kwindawo yolawulo zinikwa isakhono.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
xh: Ukuba yinyaniso, indawo yolawulo ayisayi kuvumela umsebenzisi ukunyanzelisa inkqubo ukuba iphume ngokususa ufikelelo kwiqhosha lokunyanzelisa ukuphuma.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
xh: Ukuba yinyaniso, indawo yolawulo ayisayi kuvumela umsebenzisi ukuba atshixe iskrini sabo, ngokushenxisela ufikelelo kumangenelo emenyu yeskrini esitshixiweyo.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
xh: Ukuba yinyaniso, indawo yolawulo ayisayi kuvumela umsebenzisi ukuba aphume, ngokumshenxisela kwizingeniso emenyu yokuphuma.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
xh: Ukuba yinyaniso, indawo yokulawula ayisayi kuvumela naziphi iinguquko zomiselo lwendawo yokulawula. Ii-applet ngobunye bazo zisenokufuna ukutshixelwa ngokwahlukana. Indawo yolawulo mayiphinde iqaliswe ukuze oku kwenzeke.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
xh: Ukuba yinyaniso, amacebiso ngezixhobo aboniswa njengezinto ezikwindawo yolawulo.

en: Popup panel menu keybinding
xh: Isibophelelo seqhosha lemenyu yendawo yolawulo yokukhetha okuvelayo

en: Take screenshot
xh: Thabatha umfanekiso weskrini

en: Take window screenshot
xh: Thabatha umfanekiso weskrini ngefestile

en: Applications
xh: Iinkqubo zekhompyutha

en: Cannot display location '%s'
xh: Ayikwazi kubonisa indawo '%s'

en: Bookmarks
xh: Izinto zokuphawula

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
xh: Vula oku '%s'

en: Network Places
xh: Iindawo Zothungelwano

en: Removable Media
xh: Ulwazi Olususekayo Olugciniweyo

en: Places
xh: Iindawo

en: Cannot launch entry
xh: Ayikwazi kundulula isingeniso

en: Cannot load entry
xh: Ayikwazi kuthwala isingeniso

en: Action button type
xh: Isimbo seqhosha lenyanthelo

en: Applet Bonobo IID
xh: I-Applet Bonobo IID

en: Icon used for object's button
xh: Umfanekiso ongumqondiso osetyenziselwa iqhosha lento

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
xh: Ukuba yinyani, iqhosha le custom_icon lisetyenziswa njengomfanekiso ongumqondiso. Ukuba ayiyonyani, iqhosha le custom_icon alihoywa. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha le object_type linje "menu-object" okanye "drawer-object".

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
xh: Ukuba yinyaniso, iqhosha le menu_path lisetyenziswa njengendlela apho iziqulatho zemenyu zinokwakhiwa khona. Ukuba asiyonyaniso, iqhosha le menu_path alihoywa. Eli qhosha lifuneka kuphela ukuba iqhosha le object_type lithi "menu-object".

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
xh: Ukuba yinyaniso, indawo yento itolikwa ngokokuba kufutshane kwayo kumngcipheko wasekunene (okanye ezantsi ukuba isuka phezulu iya ezantsi) wendawo yolawulo.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
xh: Ukuba yinyaniso, umsebenzisi makangayisusi i-applet ngaphandle kokuqala avule ngesitshixo into esebenzisa okukhethwa kwimenyu okukoku "Vula ngesitshixo".

en: Interpret position relative to bottom/right edge
xh: Tolika indawo ngokokuba kufutshane kwayo kumngcipheko osezantsi/osekunene

en: Launcher location
xh: Indawo yesindululi

en: Lock the object to the panel
xh: Tshixela into kwindawo yolawulo

en: Menu content path
xh: Indlela yesiqulatho semenyu

en: Object's position on the panel
xh: Indawo yento kwindawo yolawulo

en: Panel attached to drawer
xh: Indawo yolawulo iqhotyoshelwe kwidrowa

en: Panel object type
xh: Isimbo sento lwendawo yolawulo

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
xh: I-ID yempumezo yeBonobo ye-applet - umzk. "OAFIID:GNOME_I-ClockApplet". Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha object_type liyo "bonobo-applet".

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
xh: Isimbo senyathelo elimelwe leli qhosha. Amaxabiso anokubakho ngala "lock", "logout", "run", "search" no "screenshot". Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha object_type likoku "action-applet".

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
xh: Umchongi wendawo yolawulo oqhotyoshelwe kule drowa. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha object_type lisithi "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
xh: Umchongi wendawo yolawulo yomgangatho ophezulu oqulethe le nto.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
xh: Indawo yefayili ye .desktop echaza isindululi. Eli qhosha liyimfuneko kuphela ukuba isitshixo object_type sithi "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
xh: Indawo yefayili yomfanekiso esetyenziswa njengomfanekiso womqondiso ukwenzela iqhosha lento. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha le object_type lisithi "drawer-object" okanye "menu-object" naxa ukusetyenziswa kweqhosha ye use_custom_icon kuyinyaniso.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
xh: Indlela ekwakhiwa kuyo iziqulatho zemenyu. Iqhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha use_menu_path liyinyaniso kwaye neqhosha object_type likoku "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
xh: Indawo yento yale ndawo yolawulo. Indawo ixelwa ngokwenani lee-pixels ukusuka ekhohlo (okanye phezulu xa imi ngobude) komngcipheko wendawo yolawulo.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
xh: Isiqendu sokubonisa kumacebiso ngesixhobo ukwenzela le drowa okanye le menyu. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha object_type lisithi "drawer-object" okanye "menu-object".

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
xh: Isimbo solu into yendawo yolawulo. Amaxabiso anokubakho ngala "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" kunye "menu-bar".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
xh: Icebiso ngesixhobo liboniselwa idrowa okanye imenyu

en: Toplevel panel containing object
xh: Indawo yolawulo yomgangatho ophezulu equlethe into

en: Use custom icon for object's button
xh: Sebenzisa umfanekiso ongumqondiso ukwenzela iqhosha lento

en: Use custom path for menu contents
xh: Sebenzisa indlela elungiselelweyo ukwenzela iziqulatho zemenyu

en: Error reading GConf string value '%s': %s
xh: Ukufunda ngemposiso ixabiso lomtya weGConf '%s': %s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
xh: Ukufunda ngemposiso ixabiso lenani elipheleleyo leGConf '%s': %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
xh: Indawo yolawulo '%s' isetelwe ukuboniswa eskrinini %d esingekhoyo okwangoku. Ayilayishwa le ndawo yolawulo.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
xh: Ukufunda ngemposiso ixabiso le-boolean leGConf '%s': %s

en: Top
xh: Umphezulu

en: Bottom
xh: Indawo Yolawulo Yomzantsi Osesizikithini

en: Left
xh: Ekhohlo

en: Right
xh: Ekunene

en: Images
xh: Imifanekiso

en: <small>Opaque</small>
xh: <small>Ayibonisi Ngaphaya Kwayo</small>

en: <small>Transparent</small>
xh: <small>Iyabonisa Ngaphaya Kwayo</small>

en: Arro_ws on hide buttons
xh: Isala_thisi besisemaqhosheni okufihla

en: Background
xh: Okungasemva

en: Background _image:
xh: _Umfanekiso wokungasemva:

en: Co_lor:
xh: Um_bala:

en: E_xpand
xh: Yand_isa

en: General
xh: Ngokubanzi

en: Image Background Details
xh: Iinkcukacha Zomfanekiso Wokungasemva

en: Panel Properties
xh: Inkcazo Yeempawu Zeziqendu Zendawo Yolawulo

en: Pick a color
xh: Khetha umbala

en: Rotate image when panel is _vertical
xh: Jikelezisa umfanekiso xa indawo yolawulo _isihla phezulu

en: S_tyle:
xh: I_simbo:

en: Select background
xh: Khetha okungasemva

en: Show hide _buttons
xh: Bonisa _amaqhosha okufihla

en: Solid c_olor
xh: Um_bala oluqilima

en: Some of these properties are locked down
xh: Ezinye zezi nkcazelo zeempawu zitshixelwe phantsi

en: St_retch
xh: Yo_lula

en: _Autohide
xh: _Iyazifihla

en: _Icon:
xh: _Umfanekiso Ongumqondiso:

en: _None (use system theme)
xh: _Ayikho (sebenzisa umxholo wesixokelelwano)

en: _Orientation:
xh: Imb_onakaliso:

en: _Scale
xh: I_sikali

en: _Size:
xh: _Ubukhulu:

en: _Tile
xh: Uyilo lwee_tayile

en: Couldn't find a suitable application
xh: Ayikwazanga ukufumana inkqubo efanelekileyo

en: Cannot open recently used document
xh: Ayikwazi ukuvula uxwebhu olusetyenziswe kutsha nje

en: An unknown error occurred while trying to open %s
xh: Imposiso engaziwayo yenzeke xa bekuzanywa ukuvula oku %s

en: Clear the Recent Documents list?
xh: Luyasuswa uludwe Lwamaxwebhu Akutsha nje?

en: Recent Documents
xh: Amaxwebhu Akutsha nje

en: Clear Recent Documents
xh: Susa Amaxwebhu Akutsha nje

en: Clear all items from the recent documents list
xh: Susa konke okukhethwa kuludwe lwamaxwebhu akutsha nje

en: Cannot launch command '%s'
xh: Ayikwazi ukundulula umyalelo '%s'

en: Cannot convert '%s' from UTF-8
xh: Ayikwazi ukuguqula oku '%s' okuvela UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
xh: Khetha ifayili yokuhlomela kumyalelo...

en: Will run command: '%s'
xh: Iya kuphumeza umyalelo: '%s'

en: Select an application to view its description.
xh: Khetha inkqubo ukuze ubone inkcazelo yayo.

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
xh: Uludwe lwe-URI obelufakwe kwingxoxo yempumezo belunesicwangciso esingalunganga (%d) okanye ubude (%d)

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
xh: Cofa eli qhosha ukuze ukhangele ifayili enegama lokuhlomela kumtya womyalelo.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
xh: Cofa eli qhosha ukuze uphumeze inkqubo ekhethiweyo okanye umyalelo okummandla wongeniso lwemiyalelo.

en: Command entry
xh: Ungeniso lomyalelo

en: Command icon
xh: Umfanekiso ongumqondiso womyalelo

en: Enter a command string here to run it.
xh: Ngenisa umtya womyalelo apho ukuze uwuphumeze.

en: Run Application
xh: Phumeza inkqubo

en: Run in _terminal
xh: Phumeza kwi_terminal

en: Run with _file...
xh: Phumeza nge_fayili...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
xh: Khetha le bhokisi ukuze uphumeze umyalelo kwifestile ye-terminal.

en: Show list of known _applications
xh: Bonisa uludwe lwee _nkqubo ezaziwayo

en: The icon of the command to be run.
xh: Umfanekiso ongumqondiso womyalelo ekufuneka uphunyeziwe.

en: _Run
xh: _Phumeza

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
xh: Ndichonge indawo yolawulo eseyiphunyezwa,
    kwaye ndiza kuphuma ngoku.

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
xh: Bekukho ingxaki yokubhalisa indawo yolawulo ngeseva yokuvusa i-bonobo.
     Ikhowudi yemposiso nantsi: %d
    Indawo yolawulo iza kuphuma ngoku.

en: _Force quit
xh: _Nyanzelisa ukuphuma

en: C_lear
xh: _Susa

en: D_on't Delete
xh: Mu_sa Ukucima

en: Hide Panel
xh: Fihla Indawo Yolawulo

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
xh: Indawo Yolawulo Engumngcipheko Yomphezulu Owandisiweyo

en: Top Centered Panel
xh: Indawo Yolawulo Yomphezulu Osesizikithini

en: Top Floating Panel
xh: Indawo Yolawulo Yomphezulu we-Float

en: Top Edge Panel
xh: Indawo Yolawulo Engumngcipheko Ophezulu

en: Bottom Expanded Edge Panel
xh: Indawo Yolawulo Yomzantsi Owandisiweyo

en: Bottom Centered Panel
xh: Indawo Yolawulo Yomzantsi Osesizikithini

en: Bottom Floating Panel
xh: Indawo Yolawulo Yomzantsi we-Float

en: Bottom Edge Panel
xh: Indawo Yolawulo Yomzantsi Womngcipheko

en: Left Expanded Edge Panel
xh: Indawo Yolawulo Yomngcipheko Owandiswe Ekhohlo

en: Left Centered Panel
xh: Indawo Yolawulo Lwe-Float Esekhohlo

en: Left Floating Panel
xh: Indawo ye-Foat Esekhohlo

en: Left Edge Panel
xh: Indawo Yolawulo Enomngcipheko Osekhohlo

en: Right Expanded Edge Panel
xh: Indawo Yolawulo Eyandiswe Ekunene

en: Right Centered Panel
xh: Indawo Yolawulo Enesezikithi Esekunene

en: Right Floating Panel
xh: Indawo Yolawulo Ene-float Esekunene

en: Right Edge Panel
xh: Indawo Yolawulo Enomngcipheko Osekunene

en: Automatically hide panel into corner
xh: Ifihla indawo yolawulo ngokuzenzekela ekoneni

en: Background color
xh: Umbala ongasemva

en: Background color opacity
xh: Umbala ongasemva ongabonisi ngaphaya kwawo

en: Background image
xh: Umfanekiso ongasemva

en: Background type
xh: Isimbo esingasemva

en: Center panel on x-axis
xh: Indawo Yolawulo esesizikithini esinomgca ohamba embindini ongu x

en: Center panel on y-axis
xh: Indawo esesizikithini enomgca ohamba embindini ongu y

en: Enable arrows on hide buttons
xh: Yenza ukuba izalathisi zisebenze kumaqhosha okufihla

en: Enable hide buttons
xh: Inika isakhono kumaqhosha okufihla

en: Expand to occupy entire screen width
xh: Iyanda ukuze ibonakale kubo bonke ububanzi beskrini

en: Fit image to panel
xh: Ifaka umfanekiso kwindawo yolawulo

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
xh: Ukuba yinyaniso, izalathisi ziya kubekwa kumaqhosha okufihla. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha enable_buttons liyinyaniso.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
xh: Ukuba yinyaniso, amaqhosha aya kubekwa kwicala ngalinye lendawo yolawulo enokusetyenziswa ukushenxisa indawo yolawulo kumngcipheko weskrini, kushiyeke iqhosha lodwa lisebenza.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
xh: Ukuba yinyaniso, ukufihleka nokungafihleki kwale ndawo yolawulo kuya kuba noopopayi kunokuba kwenzeke kwangoko.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
xh: Ukuba yinyaniso, umfanekiso ongasemva uya kujikeleziswa xa indawo yolawulo ibonakaliswa ukusuka phezulu ukuya ezantsi.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
xh: Ukuba yinyaniso, umfanekiso uya kulinganiswa (kugcinwe ulwalamano lomba womfanekiso) kubude bendawo yolawulo (ukuba usuka ekhohlo uya ekunene).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
xh: Ukuba yinyaniso, umfanekiso uya kulinganiswa ngokwamacala endawo yolawulo. Ulwalamano lomba womfanekiso alusayi kugcinwa.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
xh: Ukuba yinyaniso, indawo yolawulo ifihleka ngokuzenzekela ekoneni yeskrini xa isalathi siwushiya ummandla wendawo yolawulo. Ukushenxisa isalathi siye ekoneni kwakhona kuya kwenza ukuba indawo yolawulo ivele kwakhona.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
xh: Ukuba yinyaniso, indawo yolawulo iya kubonakala kububanzi bonke beskrini (ngokobude ukuba le ndawo yolawulo isuka phezulu iye ezantsi). Ukuba le mo yokusebenza yendawo yolawulo inokubekwa kuphela kumngcipheko weskrini. Ukuba asiyonyaniso, indawo yolawulo iya kuba nkulu kuphela ngokwaneleyo ukwenzela ukufaka ii-applet, izindululi namaqhosha kwindawo yolawulo.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
xh: Ukuba yinyaniso, iqhosha le x alihoywa ukuze indawo yolawulo ibekwe kwisizikithi somgca ohamba embindini ongu x eskrinini. Ukuba ubukhulu bendawo yolawulo buguqulwe iya kuhlala kuloo ndawo - o.k.t. indawo yolawulo iya kukhula macala omabini. Ukuba asiyonyaniso, iqhosha elingu x lixela indawo ekuyo indawo yolawulo.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
xh: Ukuba yinyaniso, iqhosha elingu y alihoywa ukuze indawo yolawulo ibekwe esizikithini somgca ohamba embindini ongu y eskrinini. Ukuba ubukhulu bendawo yolawulo buguqulwe iya kuhlala kuloo indawo - o.k.t. indawo yolawulo iya kukhula kuwo omabini amacala. Ukuba asiyonyaniso, iqhosha elingu y lixela indawo ekuyo indawo yolawulo.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
xh: Kwisiseko seXinerama, usenokuba neendawo zolawulo kwiskrini ngasinye. Eli qhosha lichonga iskrini sangoku eboniswa kuyo indawo yolawulo.

en: Name to identify panel
xh: Nika indawo yolawulo igama ukuze ichongeke

en: Panel autohide delay
xh: Ukubambezeleka kwendawo yolawulo ngenxa yokufihleka okuzenzekelayo

en: Panel autounhide delay
xh: Ukubambezeleka kwendawo yolawulo ngenxa yokufihleka okuzenzekelayo

en: Panel orientation
xh: Imbonakaliso yendawo yolawulo

en: Panel size
xh: Ubukhulu bendawo yolawulo

en: Rotate image on vertical panels
xh: Jikelezisa umfanekiso kwiindawo zolawulo ezisuka phezulu ziye ezantsi

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
xh: Ixela umbala ongasemva ukwenzela ulungiso lwendawo yolawulo kwi#RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
xh: Ixela ifayili emayisetyenziswe ukwenzela kumfanekiso ongasemva. Ukuba umfanekiso uqulethe umjelo we-alpha uya kuqukaniselwa kumafanekiso ongasemva wolwazi oluseskrinini.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
xh: Ixela inani lee-millisecond zokubambezeleka emva kokungena kwesalathi kummandla wendawo yolawulo phambi kokuba indawo yolawulo iphinde iboniswe ngokuzenzekela. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha auto_hide liyinyaniso.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
xh: Ixela inani lee-millisecond zokubambezeleka emva kokushiya kwesalathi ummandla wendawo yolawulo phambi kokuba indawo yolawulo ifihleke. Eli qhosha liyimfuneko kuphela ukuba iqhosha auto_hide liyinyaniso.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
xh: Ixela inani lee-pixel ezibonakalayo xa indawo yolawulo ifihleke ngokuzenzekelayo ekoneni. Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa iqhosha auto_hide liyinyaniso.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
xh: Ixela ukungabonisi ngaphaya kolungiso lombala ongasemva. Ukuba umbala awubonisi ngaphaya kwawo ngokupheleleyo (ixabiso elinganeno kwe65535), umbala uya kuqukaniselwa kumfanekiso ongasemva wolwazi oluseskrinini.

en: Stretch image to panel
xh: Yolulela umfanekiso kwindawo yolawulo

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
xh: Ubude (ububanzi ukusuka phezulu iye ezantsi indawo yolawulo) bendawo yolawulo. Indawo yolawulo iya kuqikelela ngexesha lempumezo obona buncinci bobukhulu ngokusekwa kubukhulu obulungisiweyo nakwezinye iimo ezalathayo. Ubukhulu obubona bukhulu busisigxina kwikota enye yobude beskrini (okanye ububanzi).

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
xh: Indawo ekuyo indawo yolawulo emgceni ohamba embindini ongu x. Eli qhosha liyimfuneko kuphela kwimo yokusebenza engandiswanga. Kwimo eyandisiweyo eli qhosha alihoywa ukuze indawo yolawulo ibekwe kumngcipheko weskrini oxelwe liqhosha lembonakaliso.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
xh: Indawo ekuyo indawo yolawulo emgceni ohamba embindini ongu y. Eli qhosha liyimfuneko kwimo yokusebenza engandiswanga. Kwimo eyandisiweyo yokusebenza eli qhosha alihoywa ukuze indawo yolawulo ibekwe emngciphekweni weskrini oxelwe liqhosha lembonakaliso.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
xh: Imbonakaliso le ndawo yolawulo. Amaxabiso anokubakho ngala "top", "bottom", "left", "right". Kwimo yokusebenza eyandisiweyo iqhosha lixela ukuba ngowuphi umngcipheko wendawo yolawulo okhoyo. Kwimo yokusebenza engandiswanga umahluko phakathi "top " kunye "bottom" awubalulekanga kakhulu - kwaye yomibini yalatha ukuba lendawo yolawulo isuka ekhohlo iye ekunene - kodwa ikwanika icebiso elinoncedo lokuba ingaba amanye amalungu endawo yolawulo kufuneka eziphethe njani. Umzekelo, "top" iqhosha lemenyu yendawo yokusebenza liya kuveza imenyu yayo ngezantsi kwendawo yolawulo, kanti kwindawo yolawulo "bottom" imenyu iya kuvezwa ngaphezu kwendawo yolawulo.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
xh: Isantya oopopayi bendawo yolawulo esenzeka ngayo. Amaxabiso anokubakho ngala"slow", "medium" "fast". Eli qhosha liyimfuneko kuphela xa isitshixo se enable_animations siyinyaniso.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
xh: Eli ligama elifundekayo ebantwini onokulisebenzisa ukuchonga indawo yolawulo. Injongo yalo esentloko kukuba libe njengesihloko sefestile yendawo yokusebenza eluncedo xa kuntywilwa phakathi kweendawo zolawulo.

en: Visible pixels when hidden
xh: Ii-pixel ezibonakalayo xa zifihliwe

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
xh: Sesiphi isimbo esingasemva ekufuneka sisetyenzisiwe kule ndawo yolawulo. Amaxabiso anokubakho ngala "gtk" - iGTK+ elulungiso olulodwa nokungasemva kwe-widget kuya kusetyenziswa, "color" - iqhosha lombala liya kusetyeniswa njengombala ongasemva okanye "image" - umfanekiso oxelwe liqhosha lomfanekiso uya kusetyenziswa njengokusemva.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
xh: Ngesiseko sezkrini ezininzi, usenokuba neendawo zolawulo kwiskrini ngasinye. Eli qhosha lichonga iskrini eboniswa kuso indawo yolawulo ngoku.

en: X co-ordinate of panel
xh: Ubumbaniso olungu X lwendawo yolawulo

en: X screen where the panel is displayed
xh: Iskrini esingu X apho indawo yolawulo iboniswa khona

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
xh: Iskrini se-Xinerama apho indawo yolawulo iboniswa khona

en: Y co-ordinate of panel
xh: Ubumbaniso lwe-Y lwendawo yolawulo

en: Cannot display help document
xh: Ayikwazi kubonisa uxwebhu loncedo

en: Details: %s
xh: Iinkcukacha: %s

en: Open URL: %s
xh: Vula i-URL: %s

en: Delete this drawer?
xh: Icinywe le drowa?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
xh: Xa idrowa icinywa, idrowa kunye
    nemimiselo yayo iyalahleka.

en: Delete Drawer
xh: Iyacinywa Idrowa

en: Delete this panel?
xh: Icinywe le ndawo yolawulo?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
xh: Xa indawo yolawulo icinywa, indawo yolawulo kunye 
    nemimiselo yayo iyalahleka.

en: Delete Panel
xh: Iyacinywa Indawo Yolawulo

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
xh: I-applet engenabugoci-goci yokuvavanya indawo yolawulo yeGNOME-2.0

en: Test Bonobo Applet
xh: Vavanya I-Bonobo Applet

en: Test Bonobo Applet Factory
xh: Vavanya iFektri Ye-Bonobo Applet

en: Incomplete '%s' background type received
xh: Isimbo esingasemva '%s' esingaphelelanga samkelwe

en: Incomplete '%s' background type received: %s
xh: Isimbo esingasemva '%s' samkelwe: %s

en: Failed to get pixmap %s
xh: Isilele ekufumaneni isakhelo sokukhetha %s

en: Unknown background type received
xh: Isimbo esingaziwayo sangasemva samkelwe

en: The Applet's containing Panel's orientation
xh: Imbonakaliso Yendawo Yolawulo equlethwe yi-Applet

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
xh: Ubukhulu kwii-pixel Bendawo Yolawulo equlethwe yiApplet

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
xh: Umbala ongasemva okanye isakhelo sokukhetha Sendawo Yolawulo esiqulethwe yi-Applet

en: The Applet's flags
xh: Iiflegi ze-Applet

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
xh: Izintlu zamacebiso obukhulu obahluka-hlukeneyo obamkelekileyo nge-applet

en: The Applet's containing Panel is locked down
xh: I-Applet equlethe Indawo Yolawulo itshixelwe

en: Specify an applet IID to load
xh: Xela i-applet ye-IID elayishayo

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
xh: Xela indawo ye-gconf apho okukhethwa yi-applet kufanele ukugcinwa khona

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
xh: Xela ubukhulu bokuqala be-applet (xx-incinci, iphakathi, inkulu njl.njl.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
xh: Xeka imbonakaliso yokuqala ye-applet (ephezulu, esezantsi, ekhohlo okanye ekunene)

en: XX Small
xh: XX Incinci

en: X Small
xh: X Incinci

en: Small
xh: Incinci

en: Medium
xh: Iphakathi

en: Large
xh: Inkulu

en: X Large
xh: X Inkulu

en: XX Large
xh: XX Inkulu

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
xh: Vavanya ukusebenziseka kwe-applet

en: _Applet:
xh: I-_Applet:

en: _Prefs Dir:
xh: _Okukhethwa Koovimba Beefayili:
