gnome-panel 2.8-branch - en to zu translation catalogue (447 entries)

en: Ad_just Date & Time
zu: Hle_la usuku lwenyanga nesikhathi

en: Copy _Date
zu: Kopela _Usuku

en: Copy _Time
zu: Kopela _Isikhathi

en: _About
zu: _Nge

en: _Help
zu: _Siza

en: _Preferences
zu: _Okuthandekayo

en: Clock
zu: Inkimba sikhati

en: Clock Applet Factory
zu: Ibetho Elimayelana nenkomba sikhathi

en: Factory for creating clock applets.
zu: Ibetho lokukhanga okumayela nenkomba sikhathi.

en: Get the current time and date
zu: Thola isikhathi nosuku lwenyanga yamanje

note: translators: replace %e with %d if, when the day of the *              month as a decimal number is a single digit, it *              should begin with a 0 in your locale (e.g. "May *              01" instead of "May  1").
en: %a %b %e
zu: %a %b %-e

en: Tasks
zu: Imisebenzi

en: All Day
zu: Suku Lonke

en: Appointments
zu: Ukunqumelana usuku

en: Calendar
zu: Incwadi yezinsuku zonyaka

en: Computer Clock
zu: Inkomba sikhathi yesiga-nyezi

en: Failed to launch time configuration tool: %s
zu: Hlulekile ukuqala isisebenziso sesilinganisi sesikhathi: %s

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
zu: Hlulekile ukuthola uhlelo lesilinganisi sosuku lwenyanga nesikhathi. Mhlawumbe alufakwanga?

en: Custom format
zu: Hlela ngokomthetho

en: There was an error displaying help: %s
zu: Kubenephutha ekuboniseni usiza: %s

en: Clock Preferences
zu: Okuthandekayo kwinkomba sikhathi

en: Clock _type:
zu: Uhlo_bo lwenkomba sikhathi:

en: 12 hour
zu: Ngamahora ayi-12

en: 24 hour
zu: Ngamahora anga-24

en: UNIX time
zu: Isikhathi seUNIX

en: Internet time
zu: Isikhathi solwembu-jikelele

en: Custom _format:
zu: Hlela ngoko_mthetho:

en: Show _seconds
zu: Tshengisa _imizuzwana

en: Show _date
zu: Tshengisa _usuku lwenyanga

en: Use _UTC
zu: Sebenzisa I_UTC

en: The Clock displays the current time and date
zu: Inkomba sikhathi ibonisa isikhathi nosuku lwenyanga yamanje

en: Custom format of the clock
zu: Uhlelo olusemthethweni lwenkomba sikhathi

en: Hour format
zu: Uhlelo ngamahora

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
zu: Uma kuyiqiniso, bonisa usuku lwenyanga kunkomba sikhathi, ngokwengezela esikhathini.

en: If true, display seconds in time.
zu: Uma kuyiqiniso, bonisa imizuzwana esikhathini.

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
zu: Uma kuyiqiniso, tshengisa isikhathi Sandawo zonke ngokuQondanisa NeSikhathi sezifunda zomhlaba.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
zu: Uma kuyiqiniso, tshengisa usuku lwenyanga esihlokweni somsebenzisi uma inkomba iphezu kwenkomba sikhathi.

en: Show date in clock
zu: Tshengisa usuku lwenyanga kwinkomba sikhathi

en: Show date in tooltip
zu: Tshengisa usuku lwenyanga kusihloko sesisebenziso

en: Show time with seconds
zu: Tshengisa isikhathi nemizuzwana

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
zu: Ukusetshenziswa kwalenkinobho kwafejiswa kuGNOME 2.6 kwaqonywa inkonobho 'yokuhlela'. Isigunqu sigcinwe ngokusebenzisana nemihumusho yakudala.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format.
zu: Lenkinobho isho uhlelo olusetshenziswa isimayelano nenkomba sikhathi uma inkinobho yokuhlela ihlelwe "mthetho" Ungasebenzisa izisho zenguqulelo eziqondwa nge strftime() ukuthola uhlelo oluthile.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
zu: Lenkinobho isho uhlelo lwehora elisetshenziswa nokumayelana nenkomba sikhathi. Amanani angenzeka "amahora ayi-12", "amahora angama-24", "ulwembu jikelele", "unix" no "mthetho". Uma ihlelwe ku "lwembu jikelele", iknomba sikhahti izobonisa isikhathi solwembu jikelele. Uhlelo lwesikhathi solwembu jikelele sicaza usuku nge-1000 "beats" Akunasikhathi sezifunda zomhlaba kuloluhlelo, gakho isikhathi sifana mhlaba-wonke. Uma ihlelwe ku "unix", inkomba sikhathi izotshengisa imizuzwana kusuka kwiNkathi Entsha njengo 1970-01-01. Uma ihlelwe ku "mthetho", inkomba sikhathi izobonisa isikhathi esimayelana nohlelo olushiwo inkinobho yomthetho_hlelo.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
zu: Lenkinobho isho uhlelo olungasetshenziswa ekulinganiseni isikhathi.

en: Time configuration tool
zu: Isisebenziso sokulinganisela isikhathi

en: Use Internet time
zu: Sebenzisa isikhathi solwembu jikelele

en: Use UNIX time
zu: Sebenzisa isikhathi seUNIX

en: Use UTC
zu: Sebenzisa iUTC

en: Display a swimming fish or another animated creature
zu: Bonisa inhlanzi ebhukudayo noma isifanekiso sesinye esilwane

en: Fish
zu: Inhlanzi

en: From Whence That Stupid Fish Came
zu: Lapho Lesilima Senhlanzi Esaphuma Khona

en: Wanda Factory
zu: Isibetho seWanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
zu: Isixwayiso: Umlayelo ubonakala njengento esebenzisekayo.
    Njengoba isimayelano esingenamsebenzi,ungefune ukwenza lokhu.
    Sikululeka ukungasebenzisi %s kunoma yini
    ezokwenza isimayelano "kwenzeka ngempela" noma sebenzisekayo.

en: %s the Fish
zu: %s Nhlanzi

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
zu: %s ayinamsebenzi. Ithatha isikhala ecwecweni nongqoqelelo sikhathi, uma ihlohliwe izothatha isikhalo esibalulekile esikhaleni sohlu nemqondo. Uma utholakala uyisebenzisa, makaphuthumiswe ahlolwe ingqondo.

en: (with minor help from George)
zu: (ngoziso oluncane luvela kuGeorge)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
zu: %s Nhlanzi, umhlola wesikhathi sinye

en: Unable to locate the command to execute
zu: Ngakhoni ukuthola umlayelo wokusebenzisa

en: %s the Fish Says:
zu: %s Nhlanzi Ithi:

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
zu: Ngakhoni ukusebenzisa '%s
     
     Miningwane: %s

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
zu: Amanzi adinga ukushinsthwa!
     (Bheka usuku lwenyanga yanamhlanje)

en: %s the Fish, the fortune teller
zu: %s Nhlanzi, isangoma

en: <b>Animation</b>
zu: <b>Sifanekiso</b>

en: <b>General</b>
zu: <b>Vamile</b>

en: Browse
zu: Yaluza

en: Co_mmand to run when clicked:
zu: U_mlayelo wokusebenzisa uma ucofoziwe:

en: Fish Preferences
zu: Okuthandwa iNhlanzi

en: _File:
zu: _Ihele:

en: _Name of fish:
zu: _Igama lenhlanzi:

en: _Pause per frame:
zu: _Hlaba ikhefu kufelemu:

en: _Rotate on vertical panels
zu: _Jikeliza isikhala sohlu oloqonde-thwi

en: _Total frames in animation:
zu: _Wonke amafelemu esifanekisweni:

en: frames
zu: amafelemu

en: seconds
zu: imizuzwana

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
zu: Inhlanzi engenagama yisilima. Philisa inhlanzi yakho ngokuyiqamba igama.

en: Command to execute on click
zu: Umlayelo wokusebenzisa ngokucofoza

en: Frames in fish's animation
zu: Amafelemu esifanekisweni senhlanzi

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
zu: Uma kuyiqiniso, isifanekiso senhlanzi sizobonakaliswa sijikeliswa endaweni yohlu oluqonde-thwi.

en: Pause per frame
zu: Hlaba ikhefu kufelemu

en: Rotate on vertical panels
zu: Jikelisiza ohlwini oluqonde thwi

en: The fish's animation pixmap
zu: Isifanekiso senhlanzi pixmap

en: The fish's name
zu: Igama lenhlanzi

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
zu: Lenkinobho isho umlayelo ozozanywa ukusetshenziswa uma kucofozwa inhlanzi.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
zu: Lenkinobho isho igama-hele lepixmap elizosetshenziswa embonisweni wesifanekiso sokumayelana nenhlanzi ngokuphathelene nombombo wepixmap.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
zu: Lenkinobho isho inani lamafelemu ezoboniswa esifanekisweni senhlanzi.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
zu: Lenkinobho isho inani lemizuzwana ezobonisa ifelemu ngalodwa.

en: Area where notification icons appear
zu: Indawo lapho isazisi somboniso-sithombe sizovela khona

en: Notification Area
zu: Indawo yesaziso

en: Notification Area Factory
zu: Ibetho lendawo yesaziso

en: Panel Notification Area
zu: Indawo yesaziso sendawo yohlu

en: Factory for the window navigation related applets
zu: Ibetho lamafasitela okuyaluza komayelana abahlobene

en: Hide application windows and show the desktop
zu: Fihla amafasitela okusebenzela bese ubonisa idesktop

en: Show Desktop
zu: Bonisa idesktop

en: Switch between open windows
zu: Qhebeza maphakathi namafasitela avuliwe

en: Switch between workspaces
zu: Qhebeza maphakahti nezindawo zokusebenzela

en: Window List
zu: Uhlu lwamafasitela

en: Window Navigation Applet Factory
zu: Ifasitela Lokuyaluza Okumayelana Nebetho

en: Window Selector
zu: Umkhethi weFasitela

en: Workspace Switcher
zu: Umqhebezi Wendawo yokusebenzela

en: Failed to load %s: %s
zu: Hlulekile ukuhlohla %s: %s

en: Click here to restore hidden windows.
zu: Cofoza lapha ukubuyisela amafasitela afihlakele.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
zu: Cofoza lapha ukufihla wonke amafasitela bese ubonisa idesktop.

en: Show Desktop Button
zu: Bonisa Izinkinobho seDesktop

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
zu: Umphathi fasitela wakho akasikeli inkinobho ebonisa idesktop, noma awusebenzisi umphathi fasitela.

en: The Window List shows a list of all windows and lets you browse them.
zu: Uhlu lwefasitela lubonisa uhlu lawowonke amafasitela bese lenza uwayaluze.

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
zu: <b>Buyisela Amafasitela Ancishisiwe</b>

en: <b>Window Grouping</b>
zu: <b>Ukubuthwa kwamafasitela</b>

en: <b>Window List Content</b>
zu: <b>Okukuqukethwe Uhlu Lwamafasitela</b>

en: <b>Window List Size</b>
zu: <b>ubungakanani Buhlu Lwamafasitela</b>

en: Behavior
zu: Ukuziphatha

en: Group windows when _space is limited
zu: Butha amafasitela uma _isikhala sinomphelo

en: M_inimum size:
zu: Ubungakanani ob_uncane:

en: Ma_ximum size:
zu: Ubungakanani ob_ukhulu:

en: Restore to current _workspace
zu: Buyisela _kwisikhala sokusebenzela samanje

en: Restore to na_tive workspace
zu: Buyisela kwisikhala sokusebenzela se_ndabuko

en: Sh_ow windows from current workspace
zu: Bon_isa amafasitela kundawo yokusebenzela yamanje

en: Show windows from a_ll workspaces
zu: Bonisa amafasitela kuzozo_nke izindawo sokusebenzela

en: Size
zu: Ubungakanani

en: Window List Preferences
zu: Uhlu oluthandekayo lamafasitela

en: _Always group windows
zu: Butha amafasitela _njalo

en: _Never group windows
zu: _Ungabuthi amafasitela

en: pixels
zu: amachashaza

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
zu: Nquma ukubuthanisa amafasitela kusisebenziso esinye kuhlu lwamafasitela. Amanani angenzeka "ngeke", "kuzenzakalelayo" no "njalo-nje".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
zu: Uma kuyiqiniso, uhlu lwamafasitela lizobonisa zonke izindawo zokusebenzela. Ngaphandle kwalokho izotshengisa amafasitela kundawo yokusebenzela yamanje.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
zu: Uma kuyiqiniso, ukhulisa ifasitela, lihambise kundawo yokusebenzela yamanje. Ngaphandle kwalokho, qhebezela kundawo yokusebenzela yefasitela.

en: Maximum window list size
zu: Khulisa ubungakanani bohlu lefasitela

en: Minimum window list size
zu: Nciphisa ubungakanani bohlu lwefasitela

en: Move windows to current workspace when unminimized
zu: Hambisa amafasitela kundawo yokusebenzela yamanje uma akhulisiwe

en: Show windows from all workspaces
zu: Bonisa amafasitela kuzozonke izindawo zokusebenzela

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
zu: Lenkinobho isho ubukhulu bobubanzi obucelwa uhlu lwefasitela. Uhlelo lobukhulu bobubanzi kuyasiza ukulinganisela ubungakanani bohlu lwefasitela ekuzimukeni nendawo yohlu, lapho uhlu lwefasitela lungagcwala wonke indawo ekhona.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
zu: Lenkinobho isho ubuncane bobubanzi obucelwa uhlu lwefasitela.

en: When to group windows
zu: Kufanele kubuthwe amafasitela nini

en: The Window Selector shows a list of all windows and lets you browse them.
zu: Umkhethi mafasitela ubonisa uhlu lawowonke amafasitela bese lukwenza ukhone uluwayaluza.

en: rows
zu: imidenda

en: columns
zu: uhume

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
zu: Iphutha ekuhlohleni inani lenombolo_midenda yeNdawo yokusenzela Mqhebezi: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
zu: Iphutha ekuhlohleni inani lokutshengisa_indawo yokusebenzela_magama yeNdawo yokusenzela Mqhebezi: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
zu: Iphutha ekuhlohleni inani display_all_workspaces zokusebenzela zendawo yokusesebenzela mqhebezi: %s

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
zu: Umqhebezi Wendawo yokusenzela ukubonisa umhumusho omncane wendawo yokusebenzela ekwenza uphathe amafasitela akho.

en: <b>Switcher</b>
zu: <b>Mqhebezi</b>

en: <b>Workspaces</b>
zu: <b>Ndawo yokusebenzela</b>

en: Number of _workspaces:
zu: Inani lezind_awo zokusebenzela:

en: Show _all workspaces in:
zu: Bonisa _zonke izindawo zokusetshenzelwa khona:

en: Show _only the current workspace
zu: Bonisa indawo yokusebenzela yamanje _kuphela

en: Show workspace _names in switcher
zu: Bonisa _igama lendawo yokusebenzela mqhebezi

en: Workspace Names
zu: Igama Lendawo yokusebenzela

en: Workspace Switcher Preferences
zu: Okuthandwa Umqhebezi weNdawo yokusebenzela

en: Workspace na_mes:
zu: Amag_ama endawo yokusebenzela:

en: Display all workspaces
zu: Tshengisa zonke izindawozokusebenzela

en: Display workspace names
zu: Tshengisa amagama ezindawo zokusebenzela

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
zu: Uma kuyiqiniso, umqhebezi wendawo yokusebenzela uzobonisa zonke izindawo zokusebenzela. Ngaphandle kwalokho izobonisa indawo yokusebenzela yamanje.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yokusebenzela kumqhebezi ndawo-yokusebenzela izotshengisa amagama ezindawo zokusebenzela. Ngaphandle kwalokho izotshengisa amafasitela endaweni yokusebenzela.

en: Rows in workspace switcher
zu: Imidenda kumqhebezi endaweni yokusebenzela

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
zu: Lenkinobho isho inani ledena (lokuqonde dindilizi) noma imihume (lokumile thwi) umqhebezi wendawo yokusebenzela ubonisa izindawo okusetshenzelwa khona. Lenkinobho ibaluleke uma inkinobho display_all_workspaces ziyiqniso.

en: GNOME Panel Shell
zu: Ishel lendawo yohlu GNOME

en: _Move
zu: _Hambisa

en: _Remove From Panel
zu: _Susa Kundawo Yohlu

en: Can't find an empty spot
zu: Ngatholi indawo engenalutho

en: Failed to load image %s
zu: Hlulekile ukuhlohla isithombe %s

en: Drawer
zu: Isihosho

en: _Properties
zu: _Isici semvelo

en: Create new file in the given directory
zu: Akha ihele elisha kombombo onikiwe

en: Cannot save launcher to disk
zu: Ngakhoni ukulonda isiqali ecwecweni

en: Cannot launch icon
zu: Ngakhoni ukuqala umboniso sithombe

en: This launch icon does not specify a url to show.
zu: Lomboniso sithombe awusho iurl yokubonisa.

en: Cannot show %s
zu: Ngakhoni ukubonisa %s

en: No URI provided for panel launcher desktop file
zu: Akunikezwanga iURL yesiqalo sendawo yohlu kuhele kudesktop

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
zu: Ngakhoni ukuvula ihele ledesktop %s yesiqalisi sendawo yohlu %s%s

en: Launcher Properties
zu: Umqalisi Wezici Zemvelo

en: Key %s is not set, can't load launcher
zu: Inkinobho %s ayihlelwanga, ngehlohle isiqalisi

en: Cannot create launcher
zu: Ngakhoni ukwakha isiqalisi

en: You have to specify a name.
zu: Kumele usho igama.

en: You have to specify a valid URL or command.
zu: Isho iURL esemthethweni noma umlayelo.

en: Create Launcher
zu: Akha isiqalisi

en: Cannot save changes to launcher
zu: Ngakhona ukulonda izinguquko kwiaiqalisi

en: Menu
zu: Uhlu

note: class
en: Cannot save menu item to disk
zu: Ngakhoni ukulonda uhlamvu ohlwini kucwecwe

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
zu: Ungekhone okwakha isiqali esisha kulesabelo ngoba akubhaleki kulesabelo.

en: Cannot launch entry
zu: Ngakhoni ukuqalisa umngenisi

en: Cannot load entry
zu: Ngakhoni ukuhlohla umngeninis

en: Add this launcher to panel
zu: Engeza lesisiqalisi endaweni yohlu

en: Entire menu
zu: Uhlu lonke

en: Add this as drawer to panel
zu: Engeza loluhosho kwindawo yohlu

en: Add this as menu to panel
zu: Engeza loluhlu kwindawo yohlu

en: Applications
zu: Izisebenziso

en: _Activate Screensaver
zu: Umlondi sibuko _osebenzayo

en: _Lock Screen
zu: _Bopha Isibuko

en: _Kill Screensaver Daemon
zu: _Bulala Umlondo Sibuko Daemon

en: Restart _Screensaver Daemon
zu: Qala futhi _Umlondi sibuko Daemon

en: Cannot execute '%s'
zu: Ngakhoni ukusebenzisa '%s'

en: Protect your computer from unauthorized use
zu: Khusela isiga-nyezi ekusetshenzisweni ngokungasemthethweni

en: Log Out
zu: Mngenisi Phuma

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down the computer
zu: Phuma kulesihlanganiso ungene njemgomsebenzisi ohlukile noma ucishe isiga-nyezi

en: Run Application...
zu: Sebenzisa isisebenzisi...

en: Run an Application by entering a command
zu: Sebenzisa Isisebenziso ngokufaka umlayelo

en: Search for Files...
zu: Phenya Ohele...

en: Find files, folders, and documents on your computer
zu: Thola ohele, izibaya, kanye namabhukwana kwisiga-nyezi sakho

en: Take Screenshot...
zu: Thatha isibuko nwabu...

en: Take a screenshot of your desktop
zu: Thatha isibuko nwabu kwidesktop yakho

en: Force Quit
zu: Phoqa Ukuyeka

en: Force a misbehaving application to quit
zu: Phoqa isisebenziso esedelelayo ukuyeka

en: Custom Application Launcher
zu: Isiqalisi Somsebenzisi Esisemthethweni

en: Create a new launcher
zu: Akha isiqalisi esisha

en: Application Launcher...
zu: Isiqalisi sesibenziso...

en: Launch a program that is already in the GNOME menu
zu: Qalisa uhlelo oselukhona kuhlu lukaGNOME

en: Main Menu
zu: Ingqikithi yohlu

en: The main GNOME menu
zu: Inqgikithi yohlu luka GNOME

en: Menu Bar
zu: Isiqobolo sohlu

en: A custom menu bar
zu: Isiqobolo sohlu esisemthethweni

en: A pop out drawer to store other items in
zu: Isihosho esilunguzayo sokugcina ezinye izinhlamvu

en: (empty)
zu: (ngenalutho)

en: query returned exception %s
zu: isikhonondo sibuyise okukhishiwe %s

en: Select an _item to add to the panel:
zu: Khetha _uhlamvu ukwengeza kwindawo yohlu:

en: Exception from popup_menu '%s'
zu: Ekhishiwe kuhlu olulunguzayo '%s'

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
zu: Indawo yohlu ihlangabezene nenkinga uma ihlohla "%s".

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
zu: Ngakhoni ukuthola uMayelaShell kunhlanganiso esilawulini

en: Error watching gconf key '%s': %s
zu: Iphutha ekubokeni inkinobho gconf '%s'. %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
zu: Iphutha ekuhlohleni umbombo gconf '%s': %s

en: Error getting value for '%s': %s
zu: Iphutha ekutholeni inani lika '%s': %s

en: And many, many others...
zu: Nabangi, ningi abanye...

en: The GNOME Panel
zu: Indawo yohlu ye GNOME

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
zu: Loluhlelo linesibopho sokuqala izisebenzisi ezinye nokuphethelene nomayelana abancane kulo.

en: You cannot remove your last panel.
zu: Ungekhone ukususa indawo yohlu lwakho yokugcina.

en: _Delete This Panel...
zu: _Cima lendawo yohlu...

en: _Delete This Panel
zu: _Cima Lendawo Yohlu

en: _Add to Panel...
zu: _Engeza kundawo yohlu...

en: _New Panel
zu: Indawo yohlu _Entsha

en: A_bout Panels
zu: Ng_e Ndawo Yohlu

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
zu: Cofoza efasiteleni ukuphoqa isebenziso siyeke. Ukucisha cindezela <ESC>.

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
zu: Phoqa lesisebenziso ukuphuma?
    (Ibhukwana elivuliwe lozolahleka.)

en: Enable program list in "Run Application" dialog
zu: Ngunyaza uhlu lohlelo ku "Sebenzisa Isisebenziso" bhokisi lenkulumo

en: Expand program list in "Run Application" dialog
zu: Khulisa uhlu lohlelo ku "Sebenzisa Isisebenziso" bhokisi lenkulumo

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
zu: Uma kuyiqiniso, "Izisebenziso ezaziwayo" ohlwini "sebenzisa izisebenzisi" ibhokisi lenkulumo likhuliswe uma ibhokisi lenkulumo livulwa. Lenkinobho ibaluleke uma enable_program_list yohlu iyiqiniso.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
zu: Uma kuyiqiniso, "Izisebenziso ezaziwayo" ohlwini "Sebenzisa izisebenziso" ibhokisi lenkulumo libakhona. Ukuba noma cha uhlu luyakhuliswa uma ibhokisi lenkulumo litshengiswa lilawulwa show_program_list olutshengisiwe.

en: Panel ID list
zu: Umazisi yohlu lwendawo yohlu

en: Panel applet ID list
zu: Umazisi womayelana nendawo yohlu

en: Panel object ID list
zu: Umazisi yohlu lwento yendawo yohlu

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
zu: Uhlu lomazisi bomayelana indawo yohlu engezikubanaka. Ngalendlela ungakhinenda omayela abathize ekuhlohleni noma ekubonisenni uhlu. Njengesibonelo ukukhinenda umlayeli-omcane kamayelana wengeze 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' kuloluhlu. Indawo yohlu kumele iqala phansi ukuze lokhu kwenzeke.

en: Animation speed
zu: Isivinini sesifanekisi

en: Applet IIDs to disable from loading
zu: Umazisi womayelana wokukhinendwa ekuhlohlweni

en: Autoclose drawer
zu: Isihosho esizivalekelayo

en: Complete panel lockdown
zu: Indawo yohlu ebopheka ngokuphelele

en: Confirm panel removal
zu: Nika isiqiniseko kususwa kwendawo yohlu

en: Disable Force Quit
zu: Khenenda Impoqo Yeka

en: Disable Lock Screen
zu: Khenenda Isibopho Sibuko

en: Disable Logging Out
zu: Khenenda Umngenisi Phuma

en: Display "Run Application" dialog keybinding
zu: Tshengisa "Sebenzisa isisebenzisi" bhokisi lenkulumo nkinobho-hlanganisiwe

en: Enable animations
zu: Gunyaza izifanekisi

en: Enable keybindings
zu: Gunyaza izinkonobho-hlanganisiwe

en: Enable tooltips
zu: Gunyazi izihloko zezisebenziso

en: FIXME - is this resolved with the new menu stuff
zu: LUNGISAMINA - ngabe lokhu kulungisiwe ngohlu olusha

en: FIXME - need to define limits
zu: LUNGISAMINA - dingeka kucaciswe isiphelelo

en: Highlight launchers on mouseover
zu: Gqamisa iziqali kunkomba-yaluza

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
zu: Uma kuyiqiniso, ibhokisi lenkulumo liyaboniswa licela isiqiniseko sokuthi umsebenzisi ufuna ukususa indawo yohlu.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
zu: Uma kuyiqiniso, isihosho sizovaleka ngokuzenzakalela uma umsebenzisi ecofoza isiqalisi kuso.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
zu: Uma kuyiqiniso, isiqalisi siyagqamiswa uma umsebenzisi ehambisa isikhombi phezu kwaso.

en: If true, panel-specific keybindings are enabled.
zu: Uma kuyiqiniso, izinkinobho zohlu oluthile ziyagunyazwa.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu ingevumele umsebenzisi ukuphoqa isisebenziso ukuyeka ngokususa ukungenisa kuphoqa inkinobho-yeka.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu ingevumele umsebenzisi ukubopha isibuko, ngosusa ukungenisa kubopha kuhlu lwezingeniso zesibuko.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu ingevumele umsebenzisi umngenisi-phuma, ngokususa ukungenisa kuhlu lomngenisi-phuma.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu ingevumele inguquko kusilinganisi sendawo yohlu. Omayela ngayedwa komele baboshelwe ngokwehlukane neze. Indawo yohlu kumele iqala phansi ukuze lokhu kwenzeke.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
zu: Uma kuyiqiniso, izihloko zesisebenziso ziyaboniswa kuzinto ezisendaweni yohlu.

en: Popup panel menu keybinding
zu: Inkinobho hlanganisa yohlu lwendawo yohlu olulunguzayo

en: Take screenshot
zu: Thatha isibuko nwabu

en: Take window screenshot
zu: Thatha ifasitela lesibuko nwabu

en: Cannot display location '%s'
zu: Ngakhoni ukutshengisa isabelo '%s'

en: Action button type
zu: Isenzo sohlobo lwenkinobho

en: Applet Bonobo IID
zu: Umazisi womayelana ne-bonobo IID

en: Icon used for object's button
zu: Umbonisi sithombe osetshenziswa kwinkinobho yento

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
zu: Uma kuyiqiniso, isishuxulelo custom_icon sisetshenziswa njengomboniso sithombe wenkinobho. Uma kuyiphutha, isishuxulelo custom_icon esisemthethweni sishaywa indiva. Isishuxulelo sibaluleka uma isishuxulelo object_type singu "menu-object" noma "drawer-object".

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
zu: Uma kuyiqiniso, isishuxulelo menu_path sisetshenziswa njendlela lapho okuqukethwe uhlu kukhandwa khona. Uma kuyiphutha, menu_path ayinakwa. Lesishuxulelo sibaluleke uma isishuxulelo object_type siyi "menu-object".

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
zu: Uma kuyiqiniso, isikhundla sento sihunyushwa ngokuphathelene nesokudla (noma phansi uma simile thwi) esiphethelweni sendawo yohlu.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
zu: Uma kuyiqiniso, umsebenzisi angehambise umayelana ngaphandle kokuqhaqha into nge "Qhaqha" uhlu-hlamvu.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
zu: Humusha isikhundla mayelana nophansi/kwesokudla siphethweni

en: Launcher location
zu: Isiqalisi sabelo

en: Lock the object to the panel
zu: Bophela into kundawo yohlu

en: Menu content path
zu: Indlela yokuqukethwe uhlu

en: Object's position on the panel
zu: Isikhundla sento endaweni yohlu

en: Panel attached to drawer
zu: Indawo yohlu enamathele kusihosho

en: Panel object type
zu: Uhlobo lwento kwindawo yohlu

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
zu: Ukusetshenziswa kukamazisi womayelana kuBonobo- isibonelo "OAFIID:GNOME_ClockApplet" Isishuxulelo sibalulekile uma uhlobo_lwento lingu "bonobo-applet".

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
zu: Uhlobo lwesenzo olumalwe yilenkinobho. Amanani angenzakala "bopha", "mngenisi-phuma", "sebenzisa", "phenya" ne "isibuko-nwabu". Lesishuxulelo sibalulekile uma object_type lingu "action-applet".

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
zu: Inkombha yendawo yohlu enamathele kusihosho. Isishuxulelo sibalulekile uma object_type sifanelekile elingu "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
zu: Inkombha yendawo yohlu oluphezulu equkethe lento.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
zu: Isabelo sehele .desktop esichaza isanduleli siqalisi. Isishuxulelo sibalulekile uma object_type lingu "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
zu: Isabelo sehele lesithombe esisetshenziswa njengomboniso-sithombe kunkinobho yento. Lesixhumanisi sibaluleke uma object_type lingu "drawer-object" noma "menu-object" ne use_custom_icon sithombe sishuxulelo kuyiqiniso.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
zu: Indlela lapho okuqukethwe uhlu kwakhiwa khona. Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo sika use_menu_path siyiqiniso object_type yesishuxulelo esingu "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
zu: Isikhundla sento yalendawo yohlu. Isikhundla sichazwa inani lamapixels kwesenxele (noma phezulu uma imele thwi) esiphethweni sendawoyohlu.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
zu: Umbhalo wokutshengiswa kusihloko sesisebenziso kuhosho noma uhlu. Lesishuxulelo sibalulekile uma object_type yesishuxulelo singu "drawer-object" noma "menu-object".

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
zu: Uhlobo lwento yalendawo yohlu. Amanani engenzeka "drawer-object", "menu-object", "launcher-object" , "bonobo-applet", "action-applet" ne "menu-bar".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
zu: Isihloko sesibenziso esitshengiswe kusihosho noma uhlu

en: Toplevel panel containing object
zu: Indawoyohlu oluphezulu eliqukethe into

en: Use custom icon for object's button
zu: Sebenzisa umboniso sithombe esemthethweni kunkinobho yento

en: Use custom path for menu contents
zu: Sebenzisa indlela esemthethweni kokuqukethwe uhlu

en: Error reading GConf string value '%s': %s
zu: Iphutha ekufundeni inani '%s' lomhume Gconf: %s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
zu: Iphutha ekufundeni inani '%s' lesibalo Gconf: %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
zu: Indawo yohlu '%s' ihlelwe ukutshengiswa esibukweni %d angesingekho. Ngahlohli lendawo yohlu.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
zu: Iphutha ekufundeni inani lwe-GConf boolean '%s': %s

en: Top
zu: Phezulu

en: Bottom
zu: Phansi

en: Left
zu: Kwesekunxele

en: Right
zu: Kwesokudla

en: <small>Opaque</small>
zu: <small>Fiphele</small>

en: <small>Transparent</small>
zu: <small>Bonisayo</small>

en: Arro_ws on hide buttons
zu: Imicisho_lo kwizinkinobho zokufihla

en: Background
zu: Isizinda

en: Background _image:
zu: _Isithonbe sesizinda:

en: Co_lor:
zu: Um_bala:

en: E_xpand
zu: Kh_ulisa

en: General
zu: Jwayelekile

en: Image Background Details
zu: Iminingwane Yesithombe Sesizinda

en: Panel Properties
zu: Izici zemvelo ZendawoYohlu

en: Pick a color
zu: Khetha umbala

en: Rotate image when panel is _vertical
zu: Jikelezisa isithombe uma indawo yohlu _imile thwi

en: S_tyle:
zu: Inhl_obo:

en: Show hide _buttons
zu: Tshengisa _izinkinobho zokufihla

en: Solid c_olor
zu: U_bala oqotho

en: Some of these properties are locked down
zu: Ezinye zalezizici zemvelo ziboshelwe phansi

en: St_retch
zu: Nw_eba

en: _Autohide
zu: _Zifihlakalele

en: _Icon:
zu: _Mboniso-sithombe:

en: _None (use system theme)
zu: _Ngenalutho (sebenzisa uhlelo lwendikimba)

en: _Orientation:
zu: _Indabuko:

en: _Scale
zu: _Isilinganiso

en: _Size:
zu: _Ubungakanani:

en: _Tile
zu: _Uthayela

en: Couldn't find a suitable application
zu: Ngatholanga isisebenziso esifanele

en: Cannot open recently used document
zu: Ngakhoni ukuvula ihele elisanda kusetshenziswa kungekudala

en: An unknown error occurred while trying to open %s
zu: Iphutha elingaziwa lenzeke uma kuzanywa ukuvula %s

en: Clear the Recent Documents list?
zu: Cisha hulu Lwamabhukwana amanje?

en: Recent Documents
zu: Amabhukwana Amanje

en: Clear Recent Documents
zu: Cima Amabhukwana Amanje

en: Cannot launch command '%s'
zu: Ngakhoni ukuqalisa umlayelo '%s'

en: Cannot convert '%s' from UTF-8
zu: Ngakhoni ukuguqulela '%s' kusuka ku UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
zu: Khetha ihele lokujobelela kumlayelo...

en: Will run command: '%s'
zu: Zosebenzisa umlayelo: '%s'

en: Select an application to view its description.
zu: Khetha isisebenzisi ukubona incazelo yaso.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
zu: Cofoza lenkinobho ukuyaluza uhele igama lawo lokujobelelwa kumhumo womlayelo.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
zu: Cofoza lenkinobho ukusebenzisa isisebenziso esikhethiwe noma umlayelo kwinkundla yokungena umlayelo.

en: Command entry
zu: Umngenisi mlayelo

en: Command icon
zu: Umlayelo womboniso sithombe

en: Enter a command string here to run it.
zu: Ngenisa umhumo womlayelo lapha ukuwusebenzisa.

en: Run Application
zu: Sebenzisa isisebenziso

en: Run in _terminal
zu: Sebenzisa es_igungwini

en: Run with _file...
zu: Sebenzisa nehe_le...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
zu: Khetha lelibhokisi ukusebenzisa umlayelo esigungwini sefasitela.

en: Show list of known _applications
zu: Tshengisa uhlu _lwezisebenziso ezaziwayo

en: The icon of the command to be run.
zu: Umboniso sithombe somlayelo ozosetshenziswa.

en: _Run
zu: _Sebenzisa

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
zu: Ngihlaluke indawo yohlu esemsebenzini,
    izphuma manje.

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
zu: Kubenenkinga ukubhalisa indawo yohlu nebonobo-sebenzisa sisekelo.
    Inkulumo fingqiwe yephutha: %d
    Indawo Yohlu izophuma manje.

en: _Force quit
zu: _Phoqa ukuyeka

en: C_lear
zu: C_ima

en: D_on't Delete
zu: Ung_a Cishi

en: Hide Panel
zu: Fihla Indawo yohlu

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
zu: Enwetshwe Phezu Kwesiphetho IndawoYohlu

en: Top Centered Panel
zu: Indawo yohlu Emaphakathi Phezulu

en: Top Floating Panel
zu: Indawo yohlu entantayo Phezulu

en: Top Edge Panel
zu: Indawo yohlu esiphethweni phezulu

en: Bottom Expanded Edge Panel
zu: Umzansi onwetshiwe Wendawo Yohlu Esiphethweni

en: Bottom Centered Panel
zu: Umzansi Omaphakathi Wendawo Yohlu

en: Bottom Floating Panel
zu: Umzansi Wendawo Yohlu Entantayo

en: Bottom Edge Panel
zu: Umzansi Wesiphetho Sendawo Yohlu

en: Left Expanded Edge Panel
zu: IndawoYohlu Enwetshwe Esiphethweni Kwesobunxele

en: Left Centered Panel
zu: Indawo Yohlu Emaphakathi Kwesobunxele

en: Left Floating Panel
zu: Indawo Yohlu Entantayo Kwesobunxele

en: Left Edge Panel
zu: Indawo Yohlu Esiphethweni Kwesobunxele

en: Right Expanded Edge Panel
zu: Indawo Yohlu Enwetshiwe Esiphethweni Kwesokudla

en: Right Centered Panel
zu: Indawo Yohlu Emaphakathi kwesokudla

en: Right Floating Panel
zu: Indawo Yohlu Entantayo kwesokudla

en: Right Edge Panel
zu: Indawo Esesiphethweni kwesokudla

en: Automatically hide panel into corner
zu: Fihla indawo yohlu ekhoneni ngokuzenzakalela

en: Background color
zu: Umbala wesizinda

en: Background color opacity
zu: Umbala wesizinda ofiphele

en: Background image
zu: Isithombe sesizinda

en: Background type
zu: Uhlobo lwesizinda

en: Center panel on x-axis
zu: Beka maphakathi kwendawo yohlu ku x-axis

en: Center panel on y-axis
zu: Beka maphakathi indawo yohlu ku y-axis

en: Enable arrows on hide buttons
zu: Gunyaza imicibisholo kuzinkinobho zokufihla

en: Enable hide buttons
zu: Gunyaza izinkinobho zokufihla

en: Expand to occupy entire screen width
zu: Nweba ukugcwalisa ububanzi besibuko

en: Fit image to panel
zu: Yenelisa isithombe kwindawo yohlu

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
zu: Uma kuyiqiniso, imicibisholo izobekwa phezu kwezinkinobho ezifihliwieyo. Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo enable_buttons siyiqiniso.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
zu: Uma kuyioqiniso, izinkinobho zizobekwa ezingxenyeni zendawo yohlu ngezetshenziswa ukuhambisa indawo yohlu esiphethelweni sesibuko, ishiye inkinobho kuphela ibonakala.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
zu: Uma kuyiqiniso, ukufihla nongafihli lendawo yohlu izofanekiswa kunoma yenzakale sigubhugubhu.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
zu: Uma kuyiqiniso, isithombe sesizinda sizojikeliswa uma indawo yohlu idabukiswa ngokumile thwi.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
zu: Uma kuyiqiniso, isithombe sizolinganiswa (igcine ingxenye yesithombe) ebudeni bendawo yokuhlela (uma kuqonde dindilizi).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
zu: Uma kuyiqiniso, isithombe sizolinganiswa kububanzibobude nobuhlonze nendawo yohlu. Ingxenye yesithombe ingegcinwe.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu ifahlakala ekhoneni ngozenzakalela uma isikhombi sishiya isabelo sendawo yohlu. Ukuhambisa isikhombisi kulelokhona futhi kwenza indawo yohlu ivele futhi.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu izogcwala ububanzi besibuku sonke (ubude uma kuyindawo yohlu emile thwi).Kulesimo indawo yohlu ingabekwa esiphethweni sesibuko kuphela. Uma kuyiphutha, indawo yohlu izozimulika ngokwanele ukuhlalisa omayelana, iziqali nezinkinobho zendawo yohlu.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
zu: Uma kuyiqiniso, isishuxulelo x asinakwa nendawo yohlu ibekwa maphakathi ne x-axis esibukweni. Uma indawo yohlu elinganiselwa futhi izosala kulesosikhundla - kusho ukuthi indawo yohlu izokhula mahlangothi omabili. Uma kuyiphutha, isishuxulelo x isho isabelo sendawo yohlu.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
zu: Uma kuyiqiniso, isishuxulelo Y asinakwa nendawo yohlu ibekwa maphakathi kwe Y-axis esibukweni. Uma indawo yohlu elinganiselwa futhi ngokubukhulu izosala kuleyondawo - kusho ukuthi indawo yohlu izokhula mahlangothi omabili. Uma kuyiphutha, isishuxulelo Y siho esabelo sendawo yohlu.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
zu: Kuhlelo leXinerama, ungaba nezindawo zohlu kuleyo-naleyo monitor. Lesishuxulelo sisho imonitor yamanje kwindawoyohlu etshengisiwe.

en: Name to identify panel
zu: Igama lokusho indawo yohlu

en: Panel autohide delay
zu: Isibambezelo sefihla ngokuzenzakalela kwendawo yohlu

en: Panel autounhide delay
zu: Isibambezelo sefihla-autoun kwendawo yohlu

en: Panel orientation
zu: Indabuko yendawo yohlu

en: Panel size
zu: Ubungakanani bendawo yohlu

en: Rotate image on vertical panels
zu: Jikelezisa isithombe endaweni yohlu olumile thwi

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
zu: Isho umbala wesizinda endaweni yohlu kuhlelo #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
zu: Isho ihele lokusetshenziswa kusithombe sesizinda. Uma isithombe siqukethe umhume wokuqala izoxutshwa kwisithombe sesizinda sedesktop.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
zu: Isho inani lokubambezeleka nemizuzwana emincane emuva kokuba isikhombi singene esabelweni sendawo yohlu ngaphambi kokuba indawo yohlu iphinde iziqhamukele ngokuzenzakalela. Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo sefihla_ngokuzenzakalela siyiqniso.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
zu: Isho inani lokubambezeleka ngemizuzwana emincane emuva kokuba isikhombisi sisuka esabelweni sendawo yohlu ngaphambi kokuzifihlakalela kwendawo yohlu. Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo fihla_ngokuzenzakalela kuyiqiniso.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
zu: Isho inani lamachashazana uma indawo yohlu ifihlekele ngokuzenzakalela ekhoneni. Lesishuxulelo sibalulekile uma auto_hide uma kuyiqiniso.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
zu: Isho ukufiphala kohlelo lombala wesizinda. Uma umbala umgafiphabele ngokuphelele (inani elincane kuno65535), umbala uzoxubaniswa nesithombe sesizinda sedesktop.

en: Stretch image to panel
zu: Nweba isithombe kundawo yohlu

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
zu: Ubude (ububanzi kundawo yohlu imile thwi) bendawo yohlu. Indawo yohlu izonquma uma isebenza ubungakanani obuncane kusuka kuhlobo lombhalo nezinye izitshengiso. Ubungakanani obukhulu buphelela kwiquarter yobude besibuko (noma ububanzi).

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
zu: Isabelo sendawo yohlu kumax-axis. Isishuxulela sibalulekile kuphela uma ingekho esimweni esinwetshiwe. Esimweni esinwetshiwe lesishuxulelo asinakwa nendawo yohlu ibekwa ephethelweni lwesibuko esishiyo isishuxulelo sendabuko.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
zu: Isabelo sendawo yohlu kumay-axis. Isishuxulelo sibalulekile uma singekho esimweni esinwebekile.Esimweni esinwebekile lesishuxulelo asinakwa nendawo yohlu ibekwa esiphethelweni esishiwo isishuxulelo sendabuko.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
zu: Indabuko yendawo yohlu. Amanani engenzeka "phezulu", "phansi", "kwesobunxele", "kwesokudla". Eimweni esinwetshiwe isishuxulelo sisho isiphethelo indawo yohlu ekuso. Esimweni esinganwetshwanga umehluko phakathi "phezulu" no"phansi" awubalulekanga-yomibili isho ukuthi kendawo yohlu eqonde dindilizi- kodwa isanika ukusikisela okusizayo ngokuthi ezinye izinto zendawo yohlo zenze njani. Njengesibonelo, ku "phezulu" ndawo yohlu  inkinobho yohlu izolunguzisa uhlu lwayo ngaphansi kwendawo yohlu, kanti ku-"phansi" uhlu luzolunguzisa ngaphezu kwendawo yohlu.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
zu: Isivinini okufanele izifanekiso zendawo yohlu zenzakale ngaso. Amanani angeka "kancane", "maphakathi" neku "shesha". Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo sokugunyaza_izifanekiso siyiqiniso.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
zu: Leligama elingafundwa umuntu ongalisebenzisa ukuchaza indawo yohlu. Ingqikithi yenhloso yalo ukusebenzanjesihloko sefasitela lendawo yohlu ezosetshenziswa umakuyaluzwa phakathi kwezindawo zohlu.

en: Visible pixels when hidden
zu: Amapixels abonakalayo uma kufihliwe

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
zu: Hlobo luni lwesizinda ukumele lusetshenziswe kulendawo yohlu.Amanani angenzeka "gtk" - iphutha GTK+widget isizinda esizosetshenziswa, "umbala" - umbala wesishuxulela uzosetshenziswa ngembala wesizinda noma "isithombe"- isithombe isishiwo isishuxulelo sesithombe sizosethsenziswa ngesizinda.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
zu: Ngohlelo lwezibuko eziningi, ungaba nendawo yohlu kwesinye nesinye isibuko. Lesishuxulelo sisho isibuku samanje indawo yohlu itshengiswa kuso.

en: X co-ordinate of panel
zu: Indawo yohlu ehlanganiswe u-x

en: X screen where the panel is displayed
zu: Isibuko X lapho indawo yohlu itshengiswa khona

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
zu: Imonitor yeXinerama lapho indawo yohlu itshengiswa khona

en: Y co-ordinate of panel
zu: Indawo yohlu enhlanganiswa u-y

en: Cannot display help document
zu: Ngakhoni ukutshengisa ibhukwana losizo

en: Details: %s
zu: Imininingwane: %s

en: Open URL: %s
zu: Vula iURL: %s

en: Delete Panel
zu: Cisha indawo yohlu

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
zu: Umayelana olula wovivinya u-GNOME 2.0 ndawo yohlu

en: Test Bonobo Applet
zu: Vivinya Umayelana weBonobo

en: Test Bonobo Applet Factory
zu: Vivinya Umayelana weBetho lukaBonobo

en: Incomplete '%s' background type received
zu: Kutholakale uhlobo lwesizinda '%s' esingaphelele

en: Incomplete '%s' background type received: %s
zu: Kutholakale uhlobo lwesizinda '%s' esingaphelele: %s

en: Failed to get pixmap %s
zu: Hlulekile ukuthola ipixmap %s

en: Unknown background type received
zu: Kutholakale uhlobo lwesizinda esingaziwa

en: The Applet's containing Panel's orientation
zu: Omayelana abaqukethe indabuku Yendawo yohlu

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
zu: Umayelana oqukethe ubungakanani bamapixels Endaweni yohlu

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
zu: Omayelana abaqukethe umbala wesizinda noma pixmap Kundawo yohlu

en: The Applet's flags
zu: Iduku mboniso lomayelana

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
zu: Imigomo esikisela ngokuthi omayelana uvuma ubukhulu obungakanani

en: The Applet's containing Panel is locked down
zu: Umayelana oqukethe Indawo Yohlu iboshelwe

en: Specify an applet IID to load
zu: Isho umazisi womayelana ozohlohlwa

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
zu: Isho isabelo segconf lapho okuthandwa omayelana kufanele kugcinwe khona

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
zu: Isho ubungakanani bokuqala bakamayelana (xx-ncane, maphakathi, zimukile njalo njalo)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
zu: Isho isiqalo sendabuko kamayelana (phezulu, phansi, kwesobunxele noma kwesokudla)

en: XX Small
zu: XX Ncane

en: X Small
zu: X Ncane

en: Small
zu: Ncane

en: Medium
zu: Maphakathi

en: Large
zu: Zimukile

en: X Large
zu: X Zimuka

en: XX Large
zu: XX Zimuka
