gnome-panel - en to tr translation catalogue (605 entries)

en: Ad_just Date & Time
tr: Tarih ve Vaqıtnı Tadil _Et

en: Copy _Date
tr: _Tarihnı Kopiyala

en: Copy _Time
tr: _Vaqıtnı Kopiyala

en: _About
tr: _Aqqında

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Preferences
tr: Tercih_ler

en: Clock
tr: Saat

en: Clock Applet Factory
tr: Saat Uyğulamaçığı Fabrikası

en: Factory for creating clock applets.
tr: Saat uyğulamaçıqları icat etmek içün fabrika.

en: Get the current time and date
tr: Ağımdaki vaqıt ve tarihnı al

en: Tasks
tr: Vazifeler

en: Edit
tr: Tarir Et

en: All Day
tr: Kün Boyu

en: Appointments
tr: Körüşmeler

en: Birthdays and Anniversaries
tr: Doğum künleri ve Yıldönümleri

en: Weather Information
tr: Ava Durumı Malümatı

en: Locations
tr: Qonumlar

en: Calendar
tr: Taqvim

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
tr: %a %e %b

note: Show date in tooltip. Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
tr: %A, %d %B (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
tr: Körüşmeler ve vazifeleriñizni gizlemek içün çertiñiz

en: Click to view your appointments and tasks
tr: Körüşmeler ve vazifeleriñizni körmek içün çertiñiz

en: Click to hide month calendar
tr: Ay taqvimini gizlemek içün çertiñiz

en: Click to view month calendar
tr: Ay taqvimini körmek içün çertiñiz

en: Computer Clock
tr: Bilgisayar Saatı

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
tr: %A, %d %B %Y

en: Set System Time...
tr: Sistem Vaqtını Tesbit Et...

en: Set System Time
tr: Sistem Vaqtını Tesbit Et

en: Failed to set the system time
tr: Sistem vaqtını tesbit etüv muvafaqiyetsiz

en: Custom format
tr: Hususiy format

en: Choose Location
tr: Qonumnı Sayla

en: Edit Location
tr: Qonumnı Tarir Et

en: City Name
tr: Şehеr İsmi

en: City Time Zone
tr: Şeer Saat Tilimi

en: 24 hour
tr: 24 saatlıq

en: UNIX time
tr: UNIX saatı

en: Internet time
tr: İnternet saatı

en: Custom _format:
tr: Hususiy _format:

en: The Clock displays the current time and date
tr: Saat ağımdaki vaqıt ve tarihnı kösterir

en: <i>(optional)</i>
tr: <i>(ihtiyariy)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
tr: <small><i>Bir şeer, bölge yaki memleket ismini kirsetiñiz ve ondan soñ peydadan bir eşleşmeni saylañız.</i></small>

en: Clock Format
tr: Saat Formatı

en: Clock Preferences
tr: Saat Tercihleri

en: Current Time:
tr: Ağımdaki Vaqıt:

en: Display
tr: Kösterim

en: East
tr: Şarq

en: General
tr: Umumiy

en: L_atitude:
tr: _Enlem:

en: L_ongitude:
tr: _Boylam:

en: North
tr: Şimal

en: Panel Display
tr: Panel Kösterimi

en: Show _temperature
tr: Araretni _köster

en: Show _weather
tr: _Ava durumını köster

en: Show seco_nds
tr: _Saniyelerni köster

en: Show the _date
tr: _Tarihnı köster

en: South
tr: Cenüp

en: Time & Date
tr: Vaqıt ve Tarih

en: Time _Settings
tr: Vaqıt _Tesbitleri

en: Weather
tr: Ava Durumı

en: West
tr: Ğarp

en: _12 hour format
tr: _12 saatlıq format

en: _24 hour format
tr: _24 saatlıq format

en: _Location Name:
tr: _Qonum İsmi:

en: _Pressure unit:
tr: _Basım birlemi:

en: _Set System Time
tr: _Sistem Vaqtını Tesbit Et

en: _Temperature unit:
tr: _Araret birlemi:

en: _Time:
tr: _Vaqıt:

en: _Timezone:
tr: _Saat Tilimi:

en: _Visibility unit:
tr: _Körünirlik birlemi:

en: _Wind speed unit:
tr: _Yel sur'atı birlemi:

en: A list of locations to display in the calendar window.
tr: Taqvim penceresinde kösterilecek qonumlarnıñ cedveli.

en: Custom format of the clock
tr: Saatnıñ şahsiyleştirilgen formatı

en: Expand list of appointments
tr: Körüşmeler cedvelini cayıldır

en: Expand list of birthdays
tr: Doğum künleri cedvelini cayıldır

en: Expand list of locations
tr: Qonumlar cedvelini cayıldır

en: Expand list of tasks
tr: Vazifeler cedvelini cayıldır

en: Expand list of weather information
tr: Ava durumı malümatı cedvelini cayıldır

en: Hour format
tr: Saat formatı

en: If true, display a weather icon.
tr: Eger doğru ise, bir ava durumı işaretçigini köster.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
tr: Eger doğru ise, vaqıtqa ilâve olaraq saat içinde tarihnı da köster.

en: If true, display seconds in time.
tr: Eger doğru ise, vaqıtta saniyelerni köster.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
tr: Eger doğru ise, taqvim penceresinde körüşmeler cedvelini cayıldır.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
tr: Eger doğru ise, taqvim penceresinde doğum künleri cedvelini cayıldır.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
tr: Eger doğru ise, taqvim penceresinde qonumlar cedvelini cayıldır.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
tr: Eger doğru ise, taqvim penceresinde vazifeler cedvelini cayıldır.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
tr: Eger doğru ise, taqvim penceresinde ava durumı malümatı cedvelini cayıldır.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
tr: Eger doğru ise, imleç saatnıñ üzerinde olğanda alet-qaranesinde tarihnı köster.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
tr: Eger doğru ise, ava durumı işaretçiginiñ yanında araretni köster.

en: If true, show week numbers in the calendar.
tr: Eger doğru ise, taqvimde afta sayılarını köster.

en: List of locations
tr: Qonumlarnıñ cedveli

en: Show date in clock
tr: Saatta tarihnı köster

en: Show date in tooltip
tr: Alet-qaranesinde tarihnı köster

en: Show temperature in clock
tr: Saatta araretni köster

en: Show time with seconds
tr: Vaqıtnı saniyeler ile köster

en: Show weather in clock
tr: Saatta ava durumını köster

en: Show week numbers in calendar
tr: Taqvimde afta sayılarını köster

en: Speed unit
tr: Sur'at birlemi

en: Temperature unit
tr: Araret birlemi

en: The unit to use when showing temperatures.
tr: Araretler kösterilgende qullanılacaq birlem.

en: The unit to use when showing wind speed.
tr: Yel sur'atı kösterilgende qullanılacaq birlem.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.22 with the use of an internal time configuration tool. The schema is retained for compatibility with older versions.
tr: Bu anahtarnıñ qullanımı GNOME 2.22'de bir dahiliy vaqıt yapılandırma aletiniñ qullanımı ile takbih etilgen edi. Bu shema, eski sürümler ile telif qabiliyeti içün alıqoyulğandır.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.28 in favour of the use of timezones. The schema is retained for compatibility with older versions.
tr: Bu anahtarnıñ qullanımı GNOME 2.28'de saat tilimleri qullanımı lehine takbih etilgen edi. Bu shema, eski sürümler ile telif qabiliyeti içün alıqoyulğandır.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
tr: Bu anahtarnıñ qullanımı GNOME 2.6'da 'format' anahtarı lehine takbih etilgen edi. Bu shema, eski sürümler ile telif qabiliyeti içün alıqoyulğandır.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
tr: Bu anahtar, format anahtarı "custom"ğa tesbit etilgen olğanda saat uyğulamaçığı tarafından qullanılacaq formatnı belirtir. Belli bir formatnı etinmek içün strftime() tarafından añlaşılğan çevirim belirticilerini qullanabilirsiñiz. Daha çoq malümat içün strftime() qılavuzına baqıñız.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
tr: Bu anahtar, saat uyğulamaçığı tarafından qullanılğan saat formatını belirtir. Caiz qıymetler: "12-hour" (12-saat), "24-hour" (24-saat), "internet", "unix" ve "custom" (şahsiyleştirilgen). Eger "internet" olaraq tesbit etilse, saat İnternet vaqtını kösterir. İnternet vaqtı künlerni 1000 "uruş"qa böler. Bu sistemde saat tilimleri yoqtır, bu yüzden vaqıt dünyanıñ er yerinde aynıdır. Eger "unix" olaraq tesbit etilse, saat vaqıtnı Çağ'dan, yani 1 Ocaq 1970'den, berli saniyeler cınsından kösterir. Eger "custom" olaraq tesbit etilse, saat vaqıtnı 'custom_format' anahtarında belirtilgen formatqa köre kösterir.

en: Time configuration tool
tr: Vaqıt ayarlama aleti

en: Use Internet time
tr: İnternet vaqtını qullan

en: Use UNIX time
tr: UNIX vaqtını qullan

en: Use UTC
tr: Alemiy Eşkütümli Zaman (UTC) qullan

en: Failed to set the system timezone
tr: Sistem vaqıt tilimini tesbit etüv muvafaqiyetsiz

en: <small>Set...</small>
tr: <small>Tesbit et...</small>

en: <small>Set</small>
tr: <small>Tesbit et</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
tr: Qonumnı cari qonum olaraq tesbit et ve onıñ vaqıt tilimini bu bilgisayar içün qullan

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
tr: Namalüm

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
tr: %s, %s kibi sezilir

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
tr: Küneş doğuşı: %s / Küneş batışı: %s

en: Could not display help document '%s'
tr: Yardım vesiqası '%s' kösterilamadı

en: Error displaying help document
tr: Yardım vesiqası kösterilgende hata

en: Change system time
tr: Sistem vaqtını deñiştir

en: Change system time zone
tr: Sistem saat tilimini deñiştir

en: Configure hardware clock
tr: Donanım saatını ayarla

en: Privileges are required to change the system time zone.
tr: Sistem saat tilimini deñiştirmek içün imtiyazlar şarttır.

en: Privileges are required to change the system time.
tr: Sistem vaqtını deñiştirmek içün imtiyazlar şarttır.

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
tr: Donanım saatını ayarlamaq içün imtiyazlar şarttır.

en: Display a swimming fish or another animated creature
tr: Yaldağan balıqnı yaki diger canlandırılğan bir mahlüqnı köster

en: Fish
tr: Balıq

en: From Whence That Stupid Fish Came
tr: Bu Ahmaq Balıqnıñ Kelgeni Yer

en: Wanda Factory
tr: Wanda Fabrikası

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
tr: İhtar:  Bu buyruq faydalı bir şey kibi körüne.
    Bu uyğulamaçıq faydasız olğanı içün, bunı yapmamağa isteybilirsiñiz.
    %s uyğulamaçığını onı "ameliy" yaki faydalı 
    yapacaq er angi şey içün qullanmayuvıñıznı tevsiye etermiz.

en: Images
tr: Suretler

en: %s the Fish
tr: %s el-Balıq

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
tr: %s ne olsa olsun iç bir qullanımğa yaramaz. Sadece disk fezasını ve derleme zamanını alır, ve yüklengen olsa qıymetli panel fezasını ve hafizanı alır. Eger onı qullanğan birev tapılsa, birden bir ruhiye teşkerüvine yiberilmesi lâzim.

en: (with minor help from George)
tr: (George'nıñ naciz yardımı ile)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
tr: %s el-Balıq, zemaneviy bir kâhin

en: Unable to locate the command to execute
tr: İfa etilecek buyruq qonumlandırılalmay

en: %s the Fish Says:
tr: %s el-Balıq Dey ki:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
tr: Buyruq çıqtısı oqulalmay
    
    Tafsilât: %s

en: _Speak again
tr: _Yañıdan söyle

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
tr: Ayarlanğan buyruq çalışmay ve aşağıdaki ile ivaz etilgendir: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
tr: '%s' ifa etilalmay
    
    Tafsilât: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
tr: '%s' oqulalmay
    
    Tafsilât: %s

en: The water needs changing
tr: Suv deñiştirilmek kerek

en: Look at today's date!
tr: Bugünki tarihqa baqıñız!

en: %s the Fish, the fortune teller
tr: %s el-Balıq, el-falcı

en: Animation
tr: Canlandırma

en: Co_mmand to run when clicked:
tr: _Çertilgeninde çaptırılacaq olğan emir:

en: Fish Preferences
tr: Balıq Tercihleri

en: Select an animation
tr: Bir canlandırmanı saylañız

en: _File:
tr: _Dosye:

en: _Name of fish:
tr: _Balıqnıñ ismi:

en: _Pause per frame:
tr: _Çerçive başına tınış:

en: _Rotate on vertical panels
tr: _Vertikal panellerde bur

en: _Total frames in animation:
tr: _Canlandırmadaki topyekün çerçive sayısı:

en: frames
tr: çerçive

en: seconds
tr: saniye

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
tr: Adsız bir balıq, çok meraqsız bir balıqtır. Balığıñıznı isimlendirerek onı ayatqa ketiriñiz.

en: Command to execute on click
tr: Çertme üzerine ifa etilecek buyruq

en: Frames in fish's animation
tr: Balıqnıñ canlandırmasındaki çerçive sayısı

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
tr: Eger doğru ise, balıqnıñ canlandırması vertikal panellerde burulğan kösterilecek.

en: Pause per frame
tr: Çerçive başına tınış

en: Rotate on vertical panels
tr: Vertikal panellerde bur

en: The fish's animation pixmap
tr: Balıqnıñ canlandıma piks-haritası

en: The fish's name
tr: Balıqnıñ adı

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
tr: Bu anahtar balıq çertilgeninde ifa etilmege çalışılacaq buyruqnı belirtir.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
tr: Bu anahtar, balıq uyğulamaçığında kösterilecek canlandırmada qullanılacaq suretniñ piks-haritaları (pixmaps) cilbentine nisbeten dosye adını belirtir.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
tr: Bu anahtar, balıqnıñ canlandırılmasında kösterilecek çerçive sayısını belirtir.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
tr: Bu anahtar, er çerçiveniñ kösterilecigi saniye sayısını belirtir.

en: Area where notification icons appear
tr: Tebliğ işaretçikleriniñ belirecegi mıntıqa

en: Notification Area
tr: Bildirim Mıntıqası

en: Notification Area Factory
tr: Bildirim Mıntıqası Fabrikası

en: Panel Notification Area
tr: Panel Bildirim Mıntıqası

en: Factory for the window navigation related applets
tr: Pencere yürsetimi ile bağlı uyğulamaçıqlar içün fabrika

en: Hide application windows and show the desktop
tr: Uyğulama pencerelerini gizle ve masaüstüni köster

en: Show Desktop
tr: Masaüstüni Köster

en: Switch between open windows using a menu
tr: Bir menü qullanaraq açıq pencereler arasında almaş

en: Switch between open windows using buttons
tr: Dögmeler qullanaraq açıq pencereler arasında almaş

en: Switch between workspaces
tr: Çalışma-fezaları arasında almaş

en: Window List
tr: Pencere Cedveli

en: Window Navigation Applet Factory
tr: Pencere Yürsetimi Uyğulamaçığı Fabrikası

en: Window Selector
tr: Pencere Saylamcısı

en: Workspace Switcher
tr: Çalışma-Fezası Almaştırıcısı

en: Failed to load %s: %s
tr: %s yüklenamadı: %s

en: Icon not found
tr: İşaretçik tapılmadı

en: Click here to restore hidden windows.
tr: Gizlengen pencerelerni keri tiklemek içün mında çertiñiz.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
tr: Pencerelerniñ episini gizlep masaüstüni köstermek içün mında çertiñiz.

en: Show Desktop Button
tr: Masaüstüni Kösterüv Dögmesi

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
tr: Bu dögme pencerelerniñ episini gizlep masaüstüni körmege imkân berir.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
tr: Pencere idareciñiz masaüstüni kösterüv dögmesini desteklemey, yaki bir pencere idarecisini çaptırmaysıñız.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
tr: Pencere Cedveli, pencerelerniñ episiniñ cedvelini bir dögmeler kümesinde kösterir ve olarnı kezmege imkân berir.

en: Group windows when _space is limited
tr: _Feza qıt olğanda pencerelerni zümrelendir

en: Restore to current _workspace
tr: Ağımdaki _çalışma-fezasına keri tikle

en: Restore to na_tive workspace
tr: _Tuvğan çalışma-fezasına keri tikle

en: Restoring Minimized Windows
tr: Asğariyleştirilgen Pencerelerni Keri Tiklev

en: Sh_ow windows from current workspace
tr: Ağımdaki çalışma-fezasından pencerelerni _köster

en: Show windows from a_ll workspaces
tr: Çalışma-fezalarınıñ _episinden pencerelerni köster

en: Window Grouping
tr: Pencere Zümrelemesi

en: Window List Content
tr: Pencere Cedveli Mündericesi

en: Window List Preferences
tr: Pencere Cedveli Tercihleri

en: _Always group windows
tr: _Pencerelerni er zaman zümrelendir

en: _Never group windows
tr: Pencerelerni _iç bir zaman zümrelendirme

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
tr: Pencere cedvelinde aynı uyğulamadan pencerelerniñ ne zaman zümrelendirilecegine qarar berir. Caiz qıymetler: "never" (asla), "auto" (avtomatik) ve "always" (er zaman).

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
tr: Eger doğru ise, pencere cedveli çalışma-fezalarınıñ episiniñ pencerelerini kösterecek. Aksi taqdirde, sadece ağımdaki çalışma-fezasındaki pencerelerni kösterecek.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
tr: Eger doğru ise, bir pencere ğayrı asğariyleştirilgende ağımdaki çalışma-fezasına taşılır. Aksi taqdirde, pencereniñ çalışma-fezasına almaşılır.

en: Maximum window list size
tr: Azamiy pencere cedveli ölçüsi

en: Minimum window list size
tr: Asğariy pencere cedveli ölçüsi

en: Move windows to current workspace when unminimized
tr: Ğayrı asğariyleştirilgen pencerelerni ağımdaki çalışma-fezasına taşı

en: Show windows from all workspaces
tr: Çalışma-fezalarınıñ episinden pencerelerni köster

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.20. The schema is retained for compatibility with older versions.
tr: Bu anahtarnıñ qullanımı GNOME 2.20'de takbih etilgen edi. Bu shema, eski sürümler ile telif qabiliyeti içün alıqoyulğandır.

en: When to group windows
tr: Pencerelerniñ ne zaman zümrelendirilecegi

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
tr: Pencere Saylamcısı, episi pencerelerniñ cedvelini bir menü olaraq kösterir ve olarnı kezmege imkân berir.

en: rows
tr: saf

en: columns
tr: sutun

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
tr: Çalışma-Fezası Almaştırıcısı içün num_rows qıymeti yüklengende hata: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
tr: Çalışma-Fezası Almaştırıcısı içün display_workspace_names qıymeti yüklengende hata: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
tr: Çalışma-Fezası Almaştırıcısı içün display_all_workspaces qıymeti yüklengende hata: %s

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
tr: Çalışma-Fezası Almaştırıcısı, pencereleriñizni idare etmege imkân bermek üzre çalışma-fezalarıñıznıñ ufaqlaştırılğan bir timsalini kösterir.

en: Number of _workspaces:
tr: _Çalışma-fezası sayısı:

en: Show _all workspaces in:
tr: _Episi çalışma-fezalarını şöyle köster:

en: Show _only the current workspace
tr: _Faqat ağımdaki çalışma-fezasını köster

en: Show workspace _names in switcher
tr: Almaştırıcıda çalışma-fezası _isimlerini köster

en: Switcher
tr: Almaştırıcı

en: Workspace Names
tr: Çalışma-Fezası İsimleri

en: Workspace Switcher Preferences
tr: Çalışma-Fezası Almaştırıcısı Tercihleri

en: Workspace na_mes:
tr: Çalışma-fezası isim_leri:

en: Workspaces
tr: Çalışma-Fezaları

en: Display all workspaces
tr: Episi çalışma-fezalarını köster

en: Display workspace names
tr: Çalışma-fezası isimlerini köster

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
tr: Eger doğru ise, çalışma-fezası almaştırıcısı episi çalışma-fezalarını kösterir. Aksi taqdirde, faqat ağımdaki çalışma-fezasını kösterir.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
tr: Eger doğru ise, çalışma-fezası almaştırıcısı episi çalışma-fezalarınıñ isimlerini kösterir. Aksi taqdirde, çalışma-fezalarındaki pencerelerni kösterir. Bu tesbit, ancaq pencere idarecisi Metacity olğanda çalışır.

en: Rows in workspace switcher
tr: Çalışma-fezası almaştırıcısındaki saf sayısı

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
tr: Bu anahtar, çalışma-fezası almaştırıcısınıñ çalışma-fezalarını qaç sıra (ufqiy serim içün), yaki sutun (vertikal serim içün) içinde kösterecegini belirtir. Bu anahtar, ancaq display_all_workspaces (episi çalışma-fezalarını köster) doğru olğanda alâqadardır.

en: File is not a valid .desktop file
tr: Dosye keçerli bir .desktop dosyesi degildir

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
tr: Tanılmağan masaüstü dosyesi Sürümi '%s'

en: Starting %s
tr: %s Başlatıla

en: Application does not accept documents on command line
tr: Uyğulama buyruq satrında vesiqalarnı qabul etmey

en: Unrecognized launch option: %d
tr: Tanılmağan fırlatış ihtiyarı: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
tr: Vesiqa URİ'leri bir 'Tür=İlişim' masaüstü kirildisine keçirilalmay

en: Not a launchable item
tr: Fırlatılabilgen bir unsur degil

en: Disable connection to session manager
tr: Oturım idarecisine bağlantını ğayrı-qabilleştir

en: Specify file containing saved configuration
tr: Saqlanğan yapılandırılışnı ihtiva etken dosyeni belirt

en: FILE
tr: DOSYE

en: Specify session management ID
tr: Oturım idaresi kimligini belirt

en: ID
tr: Kimlik

en: Session management options:
tr: Oturım idaresi ihtiyariyatı:

en: Show session management options
tr: Oturım idaresi ihtiyariyatını köster

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
tr: Hata

en: Choose an icon
tr: Bir işaretçik sayla

en: Could not launch '%s'
tr: '%s' fırlatılamadı

en: Could not launch application
tr: Uyğulama fırlatılamadı

en: Could not open location '%s'
tr: '%s' qonumı açılamadı

en: No application to handle search folders is installed.
tr: Qıdırma cilbentlerini qollamaq içün iç bir uyğulama qurulğan degil.

en: Loc_k To Panel
tr: Panelge _Kilitle

en: _Move
tr: _Taşı

en: _Remove From Panel
tr: Panelden _Çetleştir

en: Cannot find an empty spot
tr: Boş bir benek tapılalmay

en: Drawer
tr: Çekmece

en: _Add to Drawer...
tr: Çekmecege _Ekle...

en: _Properties
tr: _Hasiyetler

en: Create new file in the given directory
tr: Berilgen cilbentte yañı dosye icat et

en: [FILE...]
tr: [DOSYE...]

en: - Edit .desktop files
tr: - .desktop dosyelerini tarir et

en: Create Launcher
tr: Fırlatıcı İcat Et

en: Directory Properties
tr: Cilbent Hasiyetleri

en: Launcher Properties
tr: Fırlatıcı Hasiyetleri

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
tr: Diger uyğulamalarnı fırlat ve pencerelerni idare etmek, vaqıtnı köstermek vs. içün çeşitli aletler temin et.

en: Could not show this URL
tr: Bu URL kösterilamadı

en: No URL was specified.
tr: İç bir URL belirtilmedi.

en: Could not use dropped item
tr: Tüşürilgen unsur qullanılamadı

en: No URI provided for panel launcher desktop file
tr: Panel fırlatıcısı masaüstü dosyesi içün URI temin etilmegen

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
tr: Panel fırlatıcısı içün masaüstü dosyesi %s açılamadı%s%s

en: _Launch
tr: _Fırlat

en: Key %s is not set, cannot load launcher
tr: Anahtar %s tesbitli degil, fırlatıcı yüklenalmay

en: Could not save launcher
tr: Fırlatıcı saqlanamadı

en: Replace a currently running panel
tr: Al-azırda çapmaqta olğan panel yerine qoy

en: Add this launcher to _panel
tr: Bu fırlatıcını _panelge ekle

en: Add this launcher to _desktop
tr: Bu fırlatıcını _masaüstüne ekle

en: _Entire menu
tr: _Bütün menü

en: Add this as _drawer to panel
tr: Bunı _çekmece olaraq panelge ekle

en: Add this as _menu to panel
tr: Bunı _menü olaraq panelge ekle

en: <b>GAME OVER</b> at level %d!
tr: <b>OYUN BİTTİ</b> seviye %d!

en: Press 'q' to quit
tr: Çıqmaq içün 'q' basıñız

en: Paused
tr: Tınışlandı

en: Press 'p' to unpause
tr: Tınıştan çıqmaq içün 'p' basıñız

en: Level: %s,  Lives: %s
tr: Seviye: %s,  Ömürler: %s

en: Left/Right to move, Space to fire, 'p' to pause, 'q' to quit
tr: Sol/Sağ areket içün, Boşluq ateş içün, 'p' tınış içün, 'q' çıqış içün

en: Killer GEGLs from Outer Space
tr: Tış Fezadan Qatil GEGL'ler

en: _Activate Screensaver
tr: Ekran-Saqlayıcını _Faalleştir

en: _Lock Screen
tr: Ekrannı _Kilitle

en: Could not connect to server
tr: Sunucığa bağlanılamadı

en: Lock Screen
tr: Ekrannı Kilitle

en: Protect your computer from unauthorized use
tr: Bilgisayarıñıznı salâhiyetsiz qullanımdan imaye etiñiz

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
tr: Tışarı İmzalan...

en: Log out of this session to log in as a different user
tr: Farqlı bir qullanıcı olaraq içeri imzalanmaq içün bu oturımnı qapat

en: Run Application...
tr: Uyğulama Çaptır...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
tr: Bir buyruq tuşlayaraq ya da cedvelden saylayaraq bir uyğulama çaptır

en: Search for Files...
tr: Dosyelerni Qıdır...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
tr: Bu bilgisayar üzerindeki vesiqalarnı ve cilbentlerni isim ya da münderice boyunca tap

en: Force Quit
tr: Çıqışnı Cebir Et

en: Force a misbehaving application to quit
tr: Yañlış davranğan uyğulamanı çıqmağa cebir et

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
tr: Sunucığa Bağlan...

en: Connect to a remote computer or shared disk
tr: Uzaqtaki bilgisayarğa ya da üleşilgen diskke bağlan

en: Shut Down...
tr: Qapat...

en: Shut down the computer
tr: Bilgisayarnı qapat

en: Custom Application Launcher
tr: Şahsiyleştirilgen Uyğulama Fırlatıcı

en: Create a new launcher
tr: Yañı bir fırlatıcını icat et

en: Application Launcher...
tr: Uyğulama Fırlatıcı...

en: Copy a launcher from the applications menu
tr: Bir fırlatıcını uyğulamalar menüsinden kopiyala

en: Main Menu
tr: Baş Menü

en: The main GNOME menu
tr: Ana GNOME menüsi

en: Menu Bar
tr: Menü Çubuğı

en: A custom menu bar
tr: Şahsiyleştirilgen bir menü çubuğı

en: Separator
tr: Ayırğıç

en: A separator to organize the panel items
tr: Panel unsurlarını tertiplemek içün bir ayırğıç

en: A pop out drawer to store other items in
tr: İçinde başqa unsurlarnı mağazlamaq içün bir çekmece

en: (empty)
tr: (boş)

en: query returned exception %s
tr: soram istisna qaytardı %s

en: Find an _item to add to "%s":
tr: "%s" içine eklemek için bir unsur _tap:

en: Add to Drawer
tr: Çekmecege Ekle

en: Find an _item to add to the drawer:
tr: Çekmecege eklemek içün bir unsur _tap:

en: Add to Panel
tr: Panelge Ekle

en: Find an _item to add to the panel:
tr: Panelge eklemek içün bir unsur _tap:

en: Exception from popup_menu '%s'
tr: Peyda menüden (popup_menu) istisna: %s

en: "%s" has quit unexpectedly
tr: "%s" beklenilmegende terk etti

en: Panel object has quit unexpectedly
tr: Panel nesnesi beklenilmegende terk etti

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
tr: Eger bir panel nesnesini kene yükleseñiz, o öz-özünden panelge keri eklenecektir.

en: _Don't Reload
tr: Kene Yükle_me

en: _Reload
tr: Kene _Yükle

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
tr: "%s" yüklengende panel bir mesele ile qarşılaştı.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
tr: Bu uyğulamaçıqnı ayarlamañızdan silmege isteysiñizmi?

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
tr: Kontrolden AppletShell arayüzü elde etilamadı

en: And many, many others...
tr: Ve daa nice-nice digerleri...

en: The GNOME Panel
tr: GNOME Paneli

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
tr: Bu uyğulama başqa uyğulamalarnı fırlatmaq ile mesul ve faydalı aletler temin eter.

en: About the GNOME Panel
tr: GNOME Paneli Aqqında

en: Cannot delete this panel
tr: Bu panel silinalmay

en: You must always have at least one panel.
tr: Er zaman eñ az bir paneliñiz olmalı.

en: _Add to Panel...
tr: Panelge _Ekle...

en: _Delete This Panel
tr: Bu Panelni _Sil

en: _New Panel
tr: _Yañı Panel

en: A_bout Panels
tr: Paneller _Aqqında

en: Application
tr: Uyğulama

en: Application in Terminal
tr: Terminalda Uyğulama

en: Location
tr: Qonum

note: Type
en: _Type:
tr: _Tür:

note: Name
en: _Name:
tr: _İsim:

en: _Browse...
tr: _Kezin...

note: Comment
en: Co_mment:
tr: _Şerh:

en: Choose an application...
tr: Bir uyğulama sayla...

en: Choose a file...
tr: Bir dosye sayla...

en: Comm_and:
tr: _Emir:

en: _Location:
tr: _Qonum:

en: The name of the launcher is not set.
tr: Fırlatıcınıñ ismi tesbit etilmegen.

en: Could not save directory properties
tr: Cilbent hasiyetleri saqlanamadı

en: The name of the directory is not set.
tr: Cilbentniñ ismi tesbit etilmegen.

en: The command of the launcher is not set.
tr: Fırlatıcınıñ buyruğı tesbit etilmegen.

en: The location of the launcher is not set.
tr: Fırlatıcınıñ qonumı tesbit etilmegen.

en: Could not display help document
tr: Yardım vesiqası kösterilamadı

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
tr: Uyğulamanı terk etmege cebir etmek içün bir pencerege çertiñiz. Vazgeçmek içün <ESC> basıñız.

en: Force this application to exit?
tr: Bu uyğulama çıqmağa zorlansınmı?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
tr: Eger bir uyğulamanı çıqmağa zorlasañız, içinde açıq olğan episi vesiqalardaki saqlanmağan deñişiklikler coyulabilir.

en: A boolean flag to indicate whether the user's previous configuration in /apps/panel/profiles/default has been copied to the new location in /apps/panel.
tr: Qullanıcınıñ "/apps/panel/profiles/default" qonumındaki evelki ayarlamasınıñ "/apps/panel" qonumına kopiyalanğan olıp olmağanını köstergen mantıqiy bayraq.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
tr: Panel kimlikleriniñ cedveli. Er kimlik ferdiy bir üst-seviye panelni kimliklendirir. Bu panellerniñ er biri içün tesbitler /apps/panel/toplevels/$(kimlik) qonumında mağazlanır.

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/applets/$(id).
tr: Panel uyğulamaçığı kimlikleriniñ cedveli. Er kimlik ferdiy bir panel uyğulamaçığını kimliklendirir. Bu uyğulamaçıqlarnıñ er biriniñ tesbitleri /apps/panel/toplevels/$(kimlik) qonumında mağazlanır.

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
tr: Panel nesnesi kimlikleriniñ cedveli. Er kimlik ferdiy bir panel nesnesini kimliklendirir (meselâ, bir fırlatıcı, amel dögmesi yaki menü dögmesi/çubuğı). Bu nesnelerniñ er biriniñ tesbitleri /apps/panel/toplevels/$(kimlik) qonumında mağazlanır.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
tr: "Uyğulama Çaptır" dialogında avto-tamamlamanı qabilleştir

en: Enable program list in "Run Application" dialog
tr: "Uyğulama Çaptır" dialogında program cedvelini qabilleştir

en: Expand program list in "Run Application" dialog
tr: "Uyğulama Çaptır" dialogındaki program cedvelini cayıldır

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
tr: Eger doğru ise, "Uyğulama Çaptır" dialogındaki avto-tamamlama faydalanılışlı olur.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
tr: Eger doğru ise, "Uyğulama Çaptır" dialogındaki "Bilingen Uyğulamalar" cedveli dialog açılğanında cayıldırılır. Bu anahtar, ancaq enable_program_list (program cedvelini qabilleştir) anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
tr: Eger doğru ise, "Uyğulama Çaptır" dialogındaki "Bilingen Uyğulamalar" cedveli faydalanılışlı olur. Dialog kösterilgende cedvelniñ cayıldırılğan olıp olmayuvı show_program_list (program cedvelini köster) anahtarı tarafından muraqabe etilir.

en: Old profiles configuration migrated
tr: Eski profiller ayarlaması köçürildi.

en: Panel ID list
tr: Panel kimligi cedveli

en: Panel applet ID list
tr: Panel uyğulamaçıq kimligi cedveli

en: Panel object ID list
tr: Panel nesne kimligi cedveli

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
tr: Panelniñ ihmal etecegi uyğulamaçıq IID'leriniñ (arayüz kimlikleriniñ) cedveli. Bu sayede, belli uyğulamaçıqlarnıñ menü içinde kösterilüvini yaki yüklenüvini ğayrı-qabilleştirebilirsiñiz. Meselâ, mini-buyurıcı uyğulamaçığını ğayrı-qabilleştirmek içün bu cedvelge 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' ekleñiz. Bunıñ tesirge kirüvi içün panel kene başlatılmalıdır.

en: Applet IIDs to disable from loading
tr: Yüklenüvi ğayrı qabilleştirilecek uyğulamaçıq IID'leri (arayüz kimlikleri)

en: Autoclose drawer
tr: Çekmeceni avto-qapat

en: Complete panel lockdown
tr: Tam panel kilitlemesi

en: Confirm panel removal
tr: Panelni çetleştirüvni tasdiqla

en: Deprecated
tr: Takbih etilgen

en: Disable Force Quit
tr: Çıqışnı Cebir Etüv Ğayrı Qabilleştirilsin

en: Disable Logging Out
tr: Tışarı İmzalanuv Ğayrı Qabilleştirilsin

en: Enable animations
tr: Canlandırmalarnı qabilleştir

en: Enable tooltips
tr: Alet-qaranelerini qabilleştir

en: Highlight launchers on mouseover
tr: Üzerinde-imleç üzerine fırlatıcılarnı ışıqlandır

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
tr: Eger doğru ise, qullanıcınıñ bir panelni çetleştirmege istegenine dair tasdiq içün sorağan bir dialog kösterilir.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
tr: Eger doğru ise, qullanıcı içindeki bir fırlatıcığa çertkenden soñ çekmeceler öz-özünden qapanacaq.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
tr: Eger doğru ise, qullanıcı noqtacını üzerlerine areket ettirgende fırlatıcılar ışıqlandırılır.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
tr: Eger doğru ise, panel, Çıqışnı Cebir Et dögmesine irişimni çetleştirerek qullanıcığa bir uyğulamanı cebren terk ettirmege imkân bermez.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
tr: Eger doğru ise, panel, ekrannı tışarı imzalanuv menü unsurlarına irişimni çetleştirerek bir qullanıcınıñ tışarı imzalanuvına imkân bermez.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
tr: Eger doğru ise, panel, ayarlamasındaki iç bir deñişiklikke imkân bermeycek. Ancaq ferdiy uyğulamaçıqlar ayrı-ayrı kilitlenüvge muhtac ola bilir. Bunıñ tesirge kirüvi içün panel kene başlatılmalıdır.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
tr: Eger doğru ise, paneldeki nesneler içün alet-qaraneleri kösterilir.

en: This key is deprecated as it cannot be used to implement proper lockdown. The /desktop/gnome/lockdown/disable_lock_screen key should be used instead.
tr: Bu anahtar takbih etilgendir çünki munasip kilitlemeni eda etmek içün qullanılalmay. Yerine /desktop/gnome/lockdown/disable_lock_screen anahtarı qullanılmaq kerek.

en: Browse and run installed applications
tr: Qurulğan uyğulamlarnı kezin ve olarnı çaptır

en: Access documents, folders and network places
tr: Vesiqalarğa, cilbentlerge ve şebeke yerlerine irişim

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
tr: Masaüstü körünimini ve davranışını deñiştir, yardım al ya da tışarı imzalan

en: Applications
tr: Uyğulamalar

en: _Edit Menus
tr: _Menülerni Tarir Et

en: Bookmarks
tr: Saife-imleri

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
tr: '%s' Aç

en: Unable to scan %s for media changes
tr: Vasat deñişiklikleri içün %s taralamadı

en: Rescan %s
tr: %s Kene Taralsın

en: Unable to mount %s
tr: %s taqılalmay

en: Mount %s
tr: %s taqılsın

en: Removable Media
tr: Çetleştirilebilgen Vasatlar

en: Network Places
tr: Şebeke Yerleri

en: Open your personal folder
tr: Şahsiy cilbentiñizni aç

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Open the contents of your desktop in a folder
tr: Masaüstüñizniñ mündericesini bir cilbentte aç

en: Places
tr: Yerler

en: System
tr: Sistem

note: keep those strings in sync with the ones in * panel-action-button.c Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
tr: %s Tışarı İmzalandırılsın...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
tr: Farqlı bir qullanıcı olaraq içeri imzalanmaq içün %s tışarı imzalandırılsın

en: Action button type
tr: Amel dögmesi türü

en: Applet Bonobo IID
tr: Uyğulamaçıq Bonobo Arayüz Kimligi (IID)

en: Icon used for object's button
tr: Nesneniñ dögmesi içün qullanılğan işaretçik

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
tr: Eger doğru ise, custom_icon anahtarı bu dögme içün şahsiyleştirilgen bir işaretçik olaraq qullanılır, aksi taqdirde custom_icon ihmal etilir. Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "menu-object" yaki "drawer_object" ise alâqadardır.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
tr: Eger doğru ise, menü mündericesi menu_path anahtarındaki yolçıqtan yapılır, aksi taqdirde, menu_path anahtarı ihmal etilir. Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "menu-object" ise alâqadardır.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
tr: Eger doğru ise, nesneniñ mevamı panelniñ sağ (yaki, vertikal ise, alt) ağzına nisbeten tefsir etilir.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
tr: Eger doğru ise, "Kilitsizle" menü unsurını qullanıp nesneniñ kilitini açmadan qullanıcı uyğulamaçıqnı avuştıramaz.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
tr: Mevamnı alt/sağ ağızğa nisbeten tefsir et

en: Launcher location
tr: Fırlatıcı qonumı

en: Lock the object to the panel
tr: Nesneni panelge kilitle

en: Menu content path
tr: Menü mündericesi yolçığı

en: Object's position on the panel
tr: Nesneniñ panel üzerindeki mevamı

en: Panel attached to drawer
tr: Panel çekmecege ilişken

en: Panel object type
tr: Panel nesnesi türü

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
tr: Uyğulamaçıqnıñ Bonobo eda kimligi - meselâ, "OAFIID:GNOME_ClockApplet". Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "bonobo-applet" ise alâqadardır.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
tr: Bu dögmeniñ temsil etkeni amel türü. Caiz qıymetler: "lock" (kilitle), "logout" (tışarı imzalan), "run" (çaptır), "search" (qıdır) ve "screenshot" (ekran-yaqalaması). Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "action-applet" ise alâqadardır.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
tr: Bu çekmecege ilişken panelniñ kimligi. Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "drawer-object" ise alâqadardır.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
tr: Bu nesneni ihtiva etken üst-seviye panelniñ kimligi.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
tr: Fırlatıcını tasvir etken .desktop dosyesiniñ qonumı. Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "launcher-object" ise alâqadardır.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
tr: Nesneniñ dögmesi içün qullanılğan suret dosyesiniñ qonumı. Bu anahtar ancaq object_type anahtarı "drawer-object" yaki "menu-object" ise ve use_custom_icon anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
tr: Menü mündericesiniñ yapıluvı içün qullanılacaq yolçıq. Bu anahtar ancaq use_menu_path_key doğru ise ve object_type anahtarı "menu-object" ise alâqadardır.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
tr: Bu panel nesnesiniñ mevamı. Mevam, panelniñ sol (yaki, vertikal ise, üst) ağzından piksel sayısı olaraq belirtilir.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
tr: Bu menü yaki bu çekmece içün bir alet-qaranesinde kösterilecek metin. Bu anahtar ancaq object_type "drawer-object" yaki "menu-object" ise alâqadardır.

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
tr: Panel nesnesiniñ türü. Caiz qıymetler: "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" ve "menu-bar".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
tr: Menü yaki çekmece içün kösterilgen alet-qaranesi

en: Toplevel panel containing object
tr: Nesneni ihtiva etken üst-seviye paneli

en: Use custom icon for object's button
tr: Nesneniñ dögmesi içün şahsiyleştirilgen işaretçik qullan

en: Use custom path for menu contents
tr: Menü mündericesi içün şahsiyleştirilgen yolçıq qullan

en: Error reading GConf string value '%s': %s
tr: GConf tizgi qıymeti '%s' oqulğanda hata: %s

note: we need to do this since the key was added in 2.19 and   			 * the default value returned when the key is not set       			 * (for people coming from older versions) is 0, which      			 * is not what we want.
en: Error reading GConf integer value '%s': %s
tr: GConf tamsayı qıymeti '%s' oqulğanda hata: %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
tr: Panel '%s' şu an faydalanılışlı olmağan %d ekranı üzerinde kösterilmek üzre ayarlanğan. Bu panel yüklenmey.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
tr: GConf mantıqiy qıymeti '%s' oqulğanda hata: %s

[ctx: Orientation]
en: Top
tr: Töpe

[ctx: Orientation]
en: Bottom
tr: Tüp

[ctx: Orientation]
en: Left
tr: Sol

[ctx: Orientation]
en: Right
tr: Sağ

en: Drawer Properties
tr: Çekmece Hasiyetleri

en: Unable to load file '%s': %s.
tr: Dosye '%s' yüklenalmay: '%s'.

en: Could not display properties dialog
tr: Hasiyetler dialogı kösterilamadı

en: <small>Opaque</small>
tr: <small>Tonuq</small>

en: <small>Transparent</small>
tr: <small>Şeffaf</small>

en: Arro_ws on hide buttons
tr: Gizleme dögmelerinde _oqlar

en: Background
tr: Arqa-zemin

en: Background _image:
tr: _Arqa-zemin sureti:

en: Co_lor:
tr: _Tüs:

en: E_xpand
tr: _Cayıldır

en: Image Background Details
tr: Suret Arqa-zemini Tafsilâtı

en: Panel Properties
tr: Panel Hasiyetleri

en: Pick a color
tr: Bir tüs sayla

en: Rotate image when panel is _vertical
tr: Panel _vertikal olğanda suretni bur

en: S_tyle:
tr: _Uslûp:

en: Select background
tr: Arqa-zemin sayla

en: Show hide _buttons
tr: Gizleme _dögmelerini köster

en: Solid c_olor
tr: Som _tüs

en: Some of these properties are locked down
tr: Bu hasiyetlerniñ bazıları kilitlidir

en: St_retch
tr: _Ker

en: _Autohide
tr: _Avtomatik gizle

en: _Icon:
tr: _İşaretçik:

en: _None (use system theme)
tr: Yo_q (sistem temasını qullan)

en: _Orientation:
tr: _Yöneldirim:

en: _Scale
tr: _Miqyasla

en: _Size:
tr: _Ölçü:

en: _Tile
tr: _Töşe

en: pixels
tr: piksel

en: Could not open recently used document "%s"
tr: Demi qullanılğan vesiqa "%s" açılamadı

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
tr: "%s" açılmağa talpınılğanda bilinmegen bir hata asıl oldı.

en: Clear the Recent Documents list?
tr: Demi Qullanılğan Vesiqalar cedveli temizlensinmi?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
tr: Eger Demi Qullanılğan Vesiqalar cedvelini temizleseñiz, aşağıdakilerni temizlersiñiz:
    • Yerler → Demi Qullanılğan Vesiqalar menü unsurındaki episi unsurlar.
    • Episi uyğulamalardaki demi qullanılğan vesiqalar cedvellerindeki episi unsurlar.

en: Clear Recent Documents
tr: Demi Qullanılğan Vesiqalarnı Temizle

en: Recent Documents
tr: Deminki Vesiqalar

en: Clear Recent Documents...
tr: Deminki Vesiqalarnı Temizle...

en: Clear all items from the recent documents list
tr: Demi qullanılğan vesiqalar cedvelindeki episi unsurlarnı temizle

en: Could not run command '%s'
tr: '%s' buyruğı çaptırılamadı

en: Could not convert '%s' from UTF-8
tr: '%s', UTF-8'den çevirilamadı

en: Choose a file to append to the command...
tr: Buyruqnıñ soñuna eklenecek bir dosye saylañız...

en: Select an application to view its description.
tr: Tasvirini körmek içün bir uyğulama saylañız.

en: Will run command: '%s'
tr: Çaptırılacaq buyruq: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
tr: Çaptıruv dialogına tüşürilgen URI cedveliniñ formatı (%d) yaki uzunlığı (%d) yañlış edi.

en: Could not display run dialog
tr: Çaptıruv dialogı kösterilamadı

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
tr: İsmi buyruq satrınıñ soñuna eklenecek bir dosye içün kezinmek üzre bu dögmege çertiñiz.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
tr: Saylanğan uyğulamanı yaki buyruq kirişi alanındaki buyruqnı çaptırmaq içün bu dögmege çertiñiz.

en: Command icon
tr: Buyruq işaretçigi

en: List of known applications
tr: Bilingen uyğulamalarnıñ cedveli

en: Run Application
tr: Uyğulama Çaptır

en: Run in _terminal
tr: _Terminalda çaptır

en: Run with _file...
tr: _Dosye ile çaptır...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
tr: Buyruqnı bir terminal penceresinde çaptırmaq içün bu qutunı saylañız.

en: Show list of known _applications
tr: Bilingen _uyğulamalarnıñ cedvelini köster

en: The icon of the command to be run.
tr: Çaptırılacaq buyruqnıñ işaretçigi.

en: _Run
tr: _Çaptır

en: _Force quit
tr: Çıqışnı _cebir et

en: C_lear
tr: _Temizle

en: D_on't Delete
tr: Sil_me

en: Hide Panel
tr: Panelni Gizle

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
tr: Töpedeki Ağzı Cayıldırılğan Panel

en: Top Centered Panel
tr: Töpedeki Merkezlengen Panel

en: Top Floating Panel
tr: Töpedeki Yaldavuq Panel

en: Top Edge Panel
tr: Töpedeki Ağız Paneli

en: Bottom Expanded Edge Panel
tr: Tüpteki Ağzı Cayıldırılğan Panel

en: Bottom Centered Panel
tr: Tüpteki Merkezlengen Panel

en: Bottom Floating Panel
tr: Tüpteki Yaldavuq Panel

en: Bottom Edge Panel
tr: Tüpteki Kenar Paneli

en: Left Expanded Edge Panel
tr: Soldaki Ağzı Cayıldırılğan Panel

en: Left Centered Panel
tr: Soldaki Merkezlengen Panel

en: Left Floating Panel
tr: Soldaki Yaldavuq Panel

en: Left Edge Panel
tr: Soldaki Ağız Paneli

en: Right Expanded Edge Panel
tr: Sağdaki Ağzı Cayıldırılğan Panel

en: Right Centered Panel
tr: Sağdaki Merkezlengen Panel

en: Right Floating Panel
tr: Sağdaki Yaldavuq Panel

en: Right Edge Panel
tr: Sağdaki Ağız Paneli

en: Animation speed
tr: Canlandırma tezligi

en: Automatically hide panel into corner
tr: Panelni öz-özünden köşege gizle

en: Background color
tr: Arqa-zemin tüsü

en: Background color opacity
tr: Arqa-zemin tüsü tonuqlığı

en: Background image
tr: Arqa-zemin sureti

en: Background type
tr: Arqa-zemin türü

en: Center panel on x-axis
tr: Panelni x-mihveri üzerinde merkezle

en: Center panel on y-axis
tr: Panelni y-mihveri üzerinde merkezle

en: Enable arrows on hide buttons
tr: Gizleme dögmelerindeki oqlarnı qabilleştir

en: Enable hide buttons
tr: Gizleme dögmelerini qabilleştir

en: Expand to occupy entire screen width
tr: Bütün ekran kenişligini qaplamaq içün cayıldır

en: Fit image to panel
tr: Suretni panelge sığdır

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
tr: Eger doğru ise, gizleme dögmelerine oqlar yerleştirilecek. Bu anahtar ancaq enable_buttons anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
tr: Eger doğru ise, panelniñ er eki yanına panelni ekrannıñ ağzına sadece bir dögme körünir şekilge areket ettirmek içün qullanılabilgen dögmeler yerleştirilecek.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
tr: Eger doğru ise, panelniñ gizlenüvi ve belirüvi aniy olmaq yerine canlandırmalı olacaq.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
tr: Eger doğru ise; panel vertikal olaraq yöneldirilgeninde arqa-zemin sureti burulacaq.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
tr: Eger doğru ise, suret (aspect nisbeti qorunaraq) panelniñ yüksekligine köre miqyaslanacaq (eger ufqiy ise).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
tr: Eger doğru ise, suret panel boyutlarına göre miqyaslanacaq. Suretniñ aspekt nisbeti saqlanıp tutulmaycaq.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
tr: Eger doğru ise; imleç panel mıntıqasını terk etkenden soñ panel öz-özünden ekrannıñ bir köşesine gizlenecek. İmleçniñ o köşege tekrar ketirilüvi panelniñ körünüvini temin etecek.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
tr: Eger doğru ise, panel bütün ekran kenişligini (eger vertikal panel ise, yüksekligini) qaplaycaq. Bu kelişte panel ancaq ekrannıñ bir ucunda yerleştirilebilir. Eger yañlış ise; panel sadece uyğulamaçıqlarnı, fırlatıcılarnı ve dögmelerni qonaqlaybilecek qadar iri olacaq.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
tr: Eger doğru ise, x ve x_right anahtarları ihmal etilir ve panel ekrannıñ x-mihveriniñ ortasında yerleştirilir. Eger panel kene ölçülendirilse, o aynı mevamda qalır - yani panel er eki yandan da öser. Eger yañlış ise, x ve x_right anahtarları panelniñ qonumını belirtir.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
tr: Eger doğru ise, y ve y_bottom anahtarları ihmal etilir ve panel ekrannıñ y mihveriniñ ortasında yerleştirilir. Eger panel kene ölçülendirilse, o aynı mevamda qalır - yani panel er eki yandan da öser. Eger yañlış ise, y ve y_bottom anahtarları panelniñ qonumını belirtir.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
tr: Xinerama tesbitinde, er ferdiy ekranda panel bulundırabilirsiñiz. Bu anahtar, panelniñ kösterilgeni cari ekrannı belirtir.

en: Name to identify panel
tr: Panelni kimliklendirmek içün ismi

en: Panel autohide delay
tr: Panel avto-gizleme keçikmesi

en: Panel autounhide delay
tr: Panel avto-keri-kösterme keçikmesi

en: Panel orientation
tr: Panel yöneldirimi

en: Panel size
tr: Panel ölçüsi

en: Rotate image on vertical panels
tr: Vertikal panellerde suretni bur

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
tr: Panelniñ #RGB formatındaki arqa-zemin tüsüni belirtir.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
tr: Arqa-zemin sureti olaraq qullanılacaq dosyeni belirtir. Eger suret alfa kanalını bulundıra ise, o masaüstü arqa-zemin sureti üzerine terkipleştirilir.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
tr: İmleç panel mıntıqasına kirgeninde panelniñ öz-özünden keri-kösterilmeden evelki keçikmeniñ qaç millisaniye olacağını belirtir. Bu anahtar, ancaq auto_hide anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
tr: İmleç panel mıntıqasını terk etkeninde panelniñ öz-özünden gizlenmeden evelki keçikmeniñ qaç millisaniye olacağını belirtir. Bu anahtar, ancaq auto_hide anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
tr: Panel bir köşege öz-özünden gizlengeninde körüngen piksel sayısını belirtir. Bu anahtar, ancaq auto_hide anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
tr: Arqa-zemin tüsü formatınıñ tonuqlığını belirtir. Eger tüs tamamen tonuq degil ise (65535'ten kiçik bir qıymet), tüs masaüstü arqa-zemin sureti üzerine terkipleştirilir.

en: Stretch image to panel
tr: Suretni panelge göre ker

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
tr: Panelniñ yüksekligi (vertikal bir panel içün kenişligi). Panel, çapuv zamanında urufat ölçüsi ve diger köstergiçlerge binaen asğariy ölçüni belgiler. Azamiy ölçüsi ekran yükseliginiñ (ya da kenişliginiñ) dörtte biri olaraq sabittir.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
tr: Panelniñ x-mihveri boyunca, ekrannıñ sağından başlayaraq, qonumı. Eger -1 olaraq tesbitli ise, qıymet ihmal etilir ve x anahtarınıñ qıymeti qullanılır. Eger 0 qıymetinden büyük ise, o zaman x anahtarınıñ qıymeti ihmal etilir. Bu anahtar, ancaq cayıldırılmağan kelişte alâqadardır. Cayıldırılğan kelişte, bu anahtar ihmal etilir ve panelniñ yerleştirilecegi mekân yöneldirim anahtarı tarafından belirtilgen ekran ağzıdır.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
tr: Panelniñ x-mihveri boyunca qonumı. Bu anahtar, ancaq cayıldırılmağan kelişte alâqadardır. Cayıldırılğan kelişte, bu anahtar ihmal etilir ve panelniñ yerleştirilecegi mekân yöneldirim anahtarı tarafından belirtilgen ekran ağzıdır.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
tr: Panelniñ y-mihveri boyunca, ekrannıñ tübünden başlayaraq, qonumı. Eger -1 olaraq tesbitli ise, bu qıymet ihmal etilir ve y anahtarınıñ qıymeti qullanılır. Eger 0 qıymetinden büyük ise, o zaman y anahtarınıñ qıymeti ihmal etilir. Bu anahtar, ancaq cayıldırılmağan kelişte alâqadardır. Cayıldırılğan kelişte, bu anahtar ihmal etilir ve panelniñ yerleştirilecegi mekân yöneldirim anahtarı tarafından belirtilgen ekran ağzıdır.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
tr: Panelniñ y-mihveri boyunca qonumı. Bu anahtar, ancaq cayıldırılmağan kelişte alâqadardır. Cayıldırılğan kelişte, bu anahtar ihmal etilir ve panelniñ yerleştirilecegi mekân yöneldirim anahtarı tarafından belirtilgen ekran ağzıdır.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
tr: Panelniñ yöneldirimi. Caiz qıymetler: "top", "bottom", "left ", "right". Cayıldırılğan kelişte bu anahtar, panelniñ qaysı ekran ağzında bulunacağını belirtir. Cayıldırılmağan kelişte "top" ve "bottom" arasındaki farq daa az müimdir - er ekisi de bunıñ ufqiy bir panel olğanını belirtir - faqat kene de bazı panel nesneleriniñ nasıl davranması lâzim olğanı aqqında faydalı bir kinaye berir. Meselâ, "top" panelinde menü dögmesi menüsini panelniñ altında peyda eter, albuki "bottom" panelinde menü panelniñ üstünde peyda etilir.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
tr: Panel canlandırmalarınıñ angi tezlikte yapılacağı. Caiz qıymetler: "slow", "medium" ve "fast". Bu anahtar, ancaq enable_animations anahtarı doğru ise alâqadardır.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
tr: Bu, bir panelni kimliklendirmek içün qullanabilecegiñiz, insanca oqunaqlı bir isimdir. Onıñ asıl muradı, panelniñ pencere serlevası olaraq hızmet etmektir ki, bu, paneller arasında yürsetkende faydalıdır.

en: Visible pixels when hidden
tr: Gizlengen olğanda körünir pikseller

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
tr: Bu panel içün qaysı tür arqa-zemini qullanılacağı. Caiz qıymetler: "gtk" - ög-belgilengen GTK+ pencereçik arqa-zemini qullanılacaq, "color" - arqa-zemin tüsü olaraq tüs anahtarı qullanılacaq yaki "image" - suret anahtarı tarafından belirtilgen suret arqa-zemin olaraq qullanılacaq.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
tr: Çoqlu-ekran tesbitinde, er ferdiy ekranda paneller bulundırabilirsiñiz. Bu anahtar, panelniñ üzerinde kösterilecegi ağımdaki ekrannı belirtir.

en: X co-ordinate of panel
tr: Panelniñ X koordinatı

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
tr: Panelniñ X koordinatı, ekrannıñ sağından başlayaraq

en: X screen where the panel is displayed
tr: Panelniñ kösterimlengeni X ekranı

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
tr: Panelniñ kösterimlengeni Xinerama ekranı

en: Y co-ordinate of panel
tr: Panelniñ Y koordinatı

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
tr: Panelniñ Y koordinatı, ekrannıñ tübünden başlayaraq

en: Icon '%s' not found
tr: '%s' işaretçigi tapılmadı

en: Could not execute '%s'
tr: '%s' ifa etilamadı

en: file
tr: dosye

en: Home Folder
tr: Ev Cilbenti

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
tr: Dosye Sistemi

en: Search
tr: Qıdıruv

en: Open URL: %s
tr: URL Aç: %s

en: Delete this drawer?
tr: Bu çekmece silinsinmi?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
tr: Bir çekmece silingende, bahis mavzusı çekmece ve onıñ 
    tesbitleri coyulacaqtır.

en: Delete this panel?
tr: Bu panel silinsinmi?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
tr: Bir çekmece silingende, bahis mavzusı panel ve onıñ 
    tesbitleri ğayıp olacaqtır.

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
tr: GNOME-2.0 panelini sınamaq içün basit bir uyğulamaçıq

en: Test Bonobo Applet
tr: Bonobo Uyğulamaçığını Sına

en: Test Bonobo Applet Factory
tr: Bonobo Uyğulamaçıq Fabrikasını Sına

en: Specify an applet IID to load
tr: Yüklenecek uyğulamaçıq arayüzü kimligini (IID) belirtiñiz

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
tr: Uyğulamaçıq tercihleriniñ mağazlanacağı bir gconf qonumını belirtiñiz

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
tr: Uyğulamaçıqnıñ başlanğıç ölçüsini belirtiñiz (ufaçıq, orta, iri vs.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
tr: Uyğulamaçıqnıñ başlanğıç yöneldirimini belirtiñiz (töpe, tüp, sol yaki sağ)

[ctx: Size]
en: XX Small
tr: XX Miniçik

[ctx: Size]
en: X Small
tr: X Ufaçıq

[ctx: Size]
en: Small
tr: Ufaq

[ctx: Size]
en: Medium
tr: Orta

[ctx: Size]
en: Large
tr: İri

[ctx: Size]
en: X Large
tr: X Balaban

[ctx: Size]
en: XX Large
tr: XX Qocaman

en: Failed to load applet %s
tr: Uyğulamaçıq yüklenamadı: %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
tr: Uyğulamaçıq sınama aleti

en: _Applet:
tr: _Uyğulamaçıq:

en: _Prefs Dir:
tr: _Tercihler Cilbenti:
