gnome-panel - en to sk translation catalogue (594 entries)

en: Ad_just Date & Time
sk: _Upraviť dátum a čas

en: Copy _Date
sk: Kopírovať _dátum

en: Copy _Time
sk: Kopírovať ča_s

en: _About
sk: _O programe

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Preferences
sk: Nas_tavenia

en: Clock
sk: Hodiny

en: Clock Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Hodiny

en: Factory for creating clock applets.
sk: Vytváracie rozhranie pre aplety Hodiny.

en: Get the current time and date
sk: Zistiť aktuálny dátum a čas

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
sk: %e.%m.

en: Tasks
sk: Úlohy

en: Edit
sk: Upraviť

en: All Day
sk: Celý deň

en: Appointments
sk: Schôdzky

en: Birthdays and Anniversaries
sk: Narodeniny a výročia

en: Weather Information
sk: Informácie o počasí

en: Locations
sk: Miesta

en: Calendar
sk: Kalendár

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
sk: %a %e. %b

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s
    %2$s
sk: %2$s
    %1$s

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s, %2$s
sk: %2$s, %1$s

note: Show date in tooltip. Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
sk: %A %d. %B (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
sk: Kliknutím skryjete svoje schôdzky a úlohy

en: Click to view your appointments and tasks
sk: Kliknutím si pozriete svoje schôdzky a úlohy

en: Click to hide month calendar
sk: Kliknutím skryjete mesačný kalendár

en: Click to view month calendar
sk: Kliknutím si pozriete mesačný kalendár

en: Computer Clock
sk: Počítačové hodiny

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
sk: %A, %d. %B %Y

en: Set System Time...
sk: Nastaviť čas systému...

en: Set System Time
sk: Nastaviť čas systému

en: Failed to set the system time
sk: Nastavenie času systému zlyhalo

en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: Choose Location
sk: Voľba miesta

en: Edit Location
sk: Úprava miesta

en: City Name
sk: Názov mesta

en: City Time Zone
sk: Časové pásmo mesta

en: 24 hour
sk: 24-hodinový

en: UNIX time
sk: Unixový čas

en: Internet time
sk: Internetový čas

en: Custom _format:
sk: Vlastný _formát:

en: The Clock displays the current time and date
sk: Aplet Hodiny zobrazuje aktuálny dátum a čas

en: <i>(optional)</i>
sk: <i>(voliteľné)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
sk: <small><i>Napíšte názov mesta, kraja alebo štátu a potom zvoľte vhodnú položku zo zoznamu.</i></small>

en: Clock Format
sk: Formát hodín

en: Clock Preferences
sk: Nastavenie hodín

en: Current Time:
sk: Aktuálny čas:

en: Display
sk: Zobraziť

en: East
sk: Východne

en: General
sk: Všeobecné

en: L_atitude:
sk: Zemepisná ší_rka:

en: L_ongitude:
sk: Zemepisná _dĺžka:

en: North
sk: Severne

en: Panel Display
sk: Zobraziť v paneli

en: Show _temperature
sk: Zobraziť _teplotu

en: Show _weather
sk: Zobraziť počasi_e

en: Show seco_nds
sk: Zobraziť _sekundy

en: Show the _date
sk: Zobraziť _dátum

en: South
sk: Južne

en: Time & Date
sk: Čas a dátum

en: Time _Settings
sk: Na_stavenie času

en: Weather
sk: Počasie

en: West
sk: Západne

en: _12 hour format
sk: _12-hodinový formát

en: _24 hour format
sk: _24-hodinový formát

en: _Location Name:
sk: Názov _miesta:

en: _Pressure unit:
sk: Jednotka _tlaku:

en: _Set System Time
sk: Nastaviť ča_s systému

en: _Temperature unit:
sk: Jednotka t_eploty:

en: _Time:
sk: Ča_s:

en: _Timezone:
sk: Časové _pásmo:

en: _Visibility unit:
sk: Jednotka vi_diteľnosti:

en: _Wind speed unit:
sk: Jednotka _rýchlosti vetra:

en: A list of locations to display in the calendar window.
sk: Zoznam miest zobrazených v okne kalendára.

en: Custom format of the clock
sk: Vlastný formát hodín

en: Expand list of appointments
sk: Rozšíriť zoznam schôdzok

en: Expand list of birthdays
sk: Rozšíriť zoznam narodenín

en: Expand list of locations
sk: Rozšíriť zoznam miest

en: Expand list of tasks
sk: Rozšíriť zoznam úloh

en: Expand list of weather information
sk: Rozšíriť zoznam informácií o počasí

en: Hour format
sk: Formát hodín

en: If true, display a weather icon.
sk: Ak je true, bude sa zobrazovať ikona počasia.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
sk: Ak je true, v hodinách sa bude zobrazovať aj dátum.

en: If true, display seconds in time.
sk: Ak je true, budú sa zobrazovať aj sekundy.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
sk: Ak je true, zoznam schôdzok v okne kalendára bude roztiahnutý.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
sk: Ak je true, zoznam narodenín v okne kalendára bude roztiahnutý.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
sk: Ak je true, zoznam miest v okne kalendára bude roztiahnutý.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
sk: Ak je true, zoznam úloh v okne kalendára bude roztiahnutý.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
sk: Ak je true, zoznam informácií o počasí v okne kalendára bude roztiahnutý.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sk: Ak je true, dátum sa bude zobrazovať v bublinovom popise pri namierení kurzorom myši na hodiny.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
sk: Ak je true, v kalendári sa zobrazí pri ikone počasia aj teplota.

en: If true, show week numbers in the calendar.
sk: Ak je true, v kalendári sa zobrazia čísla týždňov.

en: List of locations
sk: Zoznam miest

en: Show date in clock
sk: Zobraziť dátum v hodinách

en: Show date in tooltip
sk: Zobraziť dátum ako bublinový popis

en: Show temperature in clock
sk: Zobraziť teplotu v hodinách

en: Show time with seconds
sk: Zobraziť sekundy v čase

en: Show weather in clock
sk: Zobraziť počasie v hodinách

en: Show week numbers in calendar
sk: Zobraziť čísla týždňov v kalendári

en: Speed unit
sk: Jednotka rýchlosti

en: Temperature unit
sk: Jednotka teploty

en: The unit to use when showing temperatures.
sk: Jednotka použitá na zobrazenie teplôt.

en: The unit to use when showing wind speed.
sk: Jednotka použitá na zobrazenie rýchlosti vetra.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.22 with the use of an internal time configuration tool. The schema is retained for compatibility with older versions.
sk: Použitie tohto kľúča bolo zavrhnuté v GNOME 2.22, odkedy sa používa interný nástroj na nastavenie času. Schéma sa ponecháva kvôli spätnej kompatibilite.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.28 in favour of the use of timezones. The schema is retained for compatibility with older versions.
sk: Použitie tohto kľúča bolo zavrhnuté v GNOME 2.28 v prospech použitia časových zón. Schéma sa ponecháva kvôli spätnej kompatibilite.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
sk: Použitie tohto kľúča bolo zavrhnuté v GNOME 2.6. Použite kľúč 'format'. Schéma sa ponecháva kvôli spätnej kompatibilite.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
sk: Tento kľúč určuje formát pre aplet hodín pri použití formátovacieho typu "custom" (vlastný). Môžete použiť všetky konverzné prepínače známe funkcii strftime() a získať tak špecifický formát. Podrobnosti nájdete v manuáli funkcie.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
sk: Tento kľúč určuje formát hodín pre aplet hodín. Možné hodnoty sú "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" a "custom". Ak použijete "internet", hodiny budú zobrazovať internetový čas. Ten rozdeľuje deň na 1000 ".beats". V tomto systéme neexistujú časové zóny, takže je rovnaký na celom svete. Ak použijete "unix", hodiny budú zobrazovať počet sekúnd od 1.1.1970. Ak použijete "custom", hodiny budú zobrazovať čas podľa formátu, ktorý ste zadali v kľúči custom_format.

en: Time configuration tool
sk: Nástroj pre nastavenie hodín

en: Use Internet time
sk: Používať internetový čas

en: Use UNIX time
sk: Používať Unixový čas

en: Use UTC
sk: Používať UTC

en: Failed to set the system timezone
sk: Nastavenie časového pásma zlyhalo

en: <small>Set...</small>
sk: <small>Nastaviť...</small>

en: <small>Set</small>
sk: <small>Nastaviť</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
sk: Nastaviť miesto ako predvolené a použiť jeho časové pásmo pre tento počítač

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
sk: Neznáme

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
sk: %s, na pocit %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
sk: Vychádza: %s / Zapadá: %s

en: Could not display help document '%s'
sk: Nepodarilo sa zobraziť dokument pomocníka '%s'

en: Error displaying help document
sk: Nepodarilo sa zobraziť dokument pomocníka

en: Change system time
sk: Zmena času systému

en: Change system time zone
sk: Zmena časového pásma systému

en: Configure hardware clock
sk: Nastavenie hardvérových hodín

en: Privileges are required to change the system time zone.
sk: Zmena časového pásma systému vyžaduje oprávnenia.

en: Privileges are required to change the system time.
sk: Zmena času systému vyžaduje oprávnenia.

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
sk: Nastavenie hardvérových hodín vyžaduje oprávnenia.

en: Display a swimming fish or another animated creature
sk: Zobrazuje plávajúcu rybu alebo inú animovanú potvorku

en: Fish
sk: Ryba

en: From Whence That Stupid Fish Came
sk: Odkiaľ sa tá hlúpa ryba mohla vziať

en: Wanda Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre Wanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sk: Varovanie: Príkaz vyzerá, že má zmysel.
    Keďže tento aplet je úplne na nič, asi tento príkaz nechcete použiť.
    Výrazne odporúčame nepoužívať aplet %s na niečo,
    čo by ho urobilo "praktickým" alebo použiteľným.

en: Images
sk: Obrázky

en: %s the Fish
sk: Ryba %s

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
sk: %s nie je nijako ale nijako užitočný. Iba čo zaberá miesto na disku a čas kompilácie, a ak je aktívny, zaberá vzácne miesto na paneli a v pamäti. Ak nájdete niekoho, kto používa tento applet, okamžite ho pošlite na psychiatrické vyšetrenie.

en: (with minor help from George)
sk: (s malou pomocou od Georgea)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sk: Ryba menom %s, moderné orákulum

en: Unable to locate the command to execute
sk: Nepodarilo sa nájsť príkaz pre spustenie

en: %s the Fish Says:
sk: Ryba %s hovorí:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
sk: Nepodarilo sa prečítať výstup z príkazu
    
    Podrobnosti: %s

en: _Speak again
sk: Povedz ešte _niečo

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
sk: Nastavený príkaz nepracuje a bol nahradený týmto: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sk: Nepodarilo sa vykonať príkaz: '%s'
    
    Podrobnosti: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
sk: Nepodarilo sa prečítať z '%s'
    
    Podrobnosti: %s

en: The water needs changing
sk: Voda potrebuje vymeniť

en: Look at today's date!
sk: Pozrite na dnešný dátum!

en: %s the Fish, the fortune teller
sk: Ryba %s, rozprávač citátov

en: Animation
sk: Animácia

en: Co_mmand to run when clicked:
sk: _Príkaz vykonaný pri kliknutí:

en: Fish Preferences
sk: Nastavenie ryby

en: Select an animation
sk: Zvoliť animáciu

en: _File:
sk: _Súbor:

en: _Name of fish:
sk: _Meno ryby:

en: _Pause per frame:
sk: _Prestávka medzi snímkami:

en: _Rotate on vertical panels
sk: _Otočiť na zvislých paneloch

en: _Total frames in animation:
sk: _Celkom snímok v animácii:

en: frames
sk: snímok

en: seconds
sk: sekúnd

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sk: Ryba bez mena je úplne nanič. Musíte jej dať meno aby ožila.

en: Command to execute on click
sk: Príkaz spúšťaný po kliknutí

en: Frames in fish's animation
sk: Počet snímok v animácii ryby

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sk: Ak je toto true, animácia ryby bude na zvislých paneloch otočená.

en: Pause per frame
sk: Prestávka medzi snímkami

en: Rotate on vertical panels
sk: Otočiť na zvislých paneloch

en: The fish's animation pixmap
sk: Obrázok s animáciou ryby

en: The fish's name
sk: Meno ryby

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sk: Tento kľúč určuje príkaz, ktorý sa spustí pri kliknutí na rybu.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sk: Tento kľúč určuje meno súboru obrázku, ktorý sa používa pre animáciu ryby. Cesta je relatívna k priečinku obrázkov.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
sk: Tento kľúč určuje počet snímok v animácii ryby.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sk: Tento kľúč určuje počet sekúnd, ktoré bude zobrazený každý snímok.

en: Area where notification icons appear
sk: Oblasť, kde sa objavujú ikony upozornení

en: Notification Area
sk: Oblasť upozornení

en: Notification Area Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre oblasť upozornení

en: Panel Notification Area
sk: Oblasť upozornení panelu

en: Factory for the window navigation related applets
sk: Vytváracie rozhranie pre navigačné applety

en: Hide application windows and show the desktop
sk: Tlačidlo pre skrytie okien aplikácií a zobrazenie plochy

en: Show Desktop
sk: Zobraziť plochu

en: Switch between open windows using a menu
sk: Prepínať medzi otvorenými oknami pomocou ponuky

en: Switch between open windows using buttons
sk: Prepínať medzi otvorenými oknami pomocou tlačidiel

en: Switch between workspaces
sk: Prepínať medzi pracovnými plochami

en: Window List
sk: Zoznam okien

en: Window Navigation Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet navigácie v oknách

en: Window Selector
sk: Výber okna

en: Workspace Switcher
sk: Prepínanie plôch

en: Failed to load %s: %s
sk: Nepodarilo sa načítať %s: %s

en: Icon not found
sk: Ikona nebola nájdená

en: Click here to restore hidden windows.
sk: Kliknutím sem obnovíte skryté okná.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sk: Kliknutím sem skryjete všetky okná a zobrazíte plochu.

en: Show Desktop Button
sk: Tlačidlo pre zobrazenie plochy

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
sk: Toto tlačidlo umožňuje skryť všetky okná a zobraziť plochu.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sk: Váš správca okien nepodporuje tlačidlo pre zobrazenie plochy, alebo žiadneho správcu okien nepoužívate.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
sk: Zoznam okien zobrazuje zoznam všetkých okien pomocou tlačidiel a umožňuje medzi nimi prechádzať.

en: Group windows when _space is limited
sk: Zoskupiť okná pri nedostatku _miesta

en: Restore to current _workspace
sk: _Obnoviť na aktuálnu plochu

en: Restore to na_tive workspace
sk: Obnoviť na pôvo_dnú plochu

en: Restoring Minimized Windows
sk: Obnova minimalizovaných okien

en: Sh_ow windows from current workspace
sk: Zobraziť okná z _aktuálnej plochy

en: Show windows from a_ll workspaces
sk: Zobraziť okná zo všet_kých plôch

en: Window Grouping
sk: Zoskupovanie okien

en: Window List Content
sk: Obsah zoznamu okien

en: Window List Preferences
sk: Nastavenie zoznamu okien

en: _Always group windows
sk: Vždy _zoskupovať okná

en: _Never group windows
sk: _Nikdy nezoskupovať okná

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sk: Určuje, či sa majú okná jednej aplikácie zoskupiť v zozname úloh. Platné hodnoty sú "never" (nikdy), "auto" (automaticky) a "always" (vždy).

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sk: Ak je toto true, zoznam okien zobrazí okná zo všetkých plôch, ináč zobrazí iba okná z aktuálnej plochy.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sk: Ak je toto true, pri obnovení okna sa okno presunie na aktuálnu plochu. Ináč sa prejde na plochu okna.

en: Maximum window list size
sk: Maximálna veľkosť zoznamu okien

en: Minimum window list size
sk: Minimálna veľkosť zoznamu okien

en: Move windows to current workspace when unminimized
sk: Pri zrušení minimalizácie presunúť okná na aktuálnu plochu

en: Show windows from all workspaces
sk: Zobraziť okná zo všetkých plôch

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.20. The schema is retained for compatibility with older versions.
sk: Použitie tohto kľúča bolo zavrhnuté v GNOME 2.20. Schéma sa ponecháva kvôli spätnej kompatibilite.

en: When to group windows
sk: Kedy zoskupovať okná

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
sk: Výber okna zobrazuje zoznam všetkých okien v ponuke a umožňuje medzi nimi prechádzať.

en: rows
sk: riadky

en: columns
sk: stĺpce

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
sk: Chyba pri načítavaní hodnoty num_rows pre aplet prepínania plochy: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
sk: Chyba pri načítavaní hodnoty display_workspace_names pre aplet prepínania plochy: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
sk: Chyba pri načítavaní hodnoty display_all_workspaces pre aplet prepínania plochy: %s

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
sk: Prepínanie plôch zobrazuje miniatúrnu verziu vašej pracovnej plochy a umožňuje vám tak spravovať okná.

en: Number of _workspaces:
sk: _Počet pracovných plôch:

en: Show _all workspaces in:
sk: _Zobraziť všetky pracovné plochy:

en: Show _only the current workspace
sk: Zobraziť iba _aktuálnu plochu

en: Show workspace _names in switcher
sk: Z_obraziť názvy plôch

en: Switcher
sk: Prepínač

en: Workspace Names
sk: Názvy pracovných plôch

en: Workspace Switcher Preferences
sk: Nastavenie prepínania plôch

en: Workspace na_mes:
sk: _Názvy pracovných plôch:

en: Workspaces
sk: Pracovné plochy

en: Display all workspaces
sk: Zobraziť všetky pracovné plochy

en: Display workspace names
sk: Zobraziť názvy pracovných plôch

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sk: Ak je toto true, stránkovač bude zobrazovať všetky pracovné plochy, ináč iba aktuálnu.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
sk: Ak je toto true, pracovné plochy budú v prepínači plôch zobrazovať svoje názvy, ináč budú zobrazovať obsah plochy. Funguje to iba so správcom okien Metacity.

en: Rows in workspace switcher
sk: Počet riadkov v prepínaní plôch

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sk: Pri zobrazení všetkých plôch určuje, koľko riadkov (pre horizontálne rozloženie) a stĺpcov (pre vertikálne rozloženie) sa má zobraziť. Má zmysel iba pri zapnutí kľúča display_all_workspaces.

en: FILE
sk: SÚBOR

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
sk: Chyba

en: Could not launch '%s'
sk: Nepodarilo sa spustiť '%s'

en: Could not launch application
sk: Nepodarilo sa spustiť aplikáciu

en: Could not open location '%s'
sk: Nepodarilo sa zobraziť umiestnenie '%s'

en: No application to handle search folders is installed.
sk: Nie je inštalovaná žiadna aplikácia na prezeranie výsledkov vyhľadávania

en: Loc_k To Panel
sk: _Uzamknúť na panel

en: _Move
sk: P_resunúť

en: _Remove From Panel
sk: Odstrániť _z panelu

en: Cannot find an empty spot
sk: Nepodarilo sa nájsť prázdne miesto

en: Drawer
sk: Zásuvka

en: _Add to Drawer...
sk: Pridať do zás_uvky...

en: _Properties
sk: Nas_tavenia

en: Create new file in the given directory
sk: Vytvoriť nový súbor v danom priečinku

en: [FILE...]
sk: [SÚBOR...]

en: - Edit .desktop files
sk: - Upraviť súbory .desktop

en: Create Launcher
sk: Vytvoriť spúšťač

en: Directory Properties
sk: Vlastnosti adresára

en: Launcher Properties
sk: Vlastnosti spúšťača

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
sk: Spúšťať iné aplikácie a ponúknuť viacero nástrojov na správu okien, zobrazenie času, apod.

en: Could not show this URL
sk: Nepodarilo sa zobraziť toto URL

en: No URL was specified.
sk: Nebolo zadané URL.

en: Could not use dropped item
sk: Nepodarilo sa použiť pustenú položku

en: No URI provided for panel launcher desktop file
sk: Pre spúšťač panelu nie je v desktop súbore uvedené URI

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor desktop %s pre spúšťač %s%s

en: _Launch
sk: _Spustiť

en: Key %s is not set, cannot load launcher
sk: Kľúč %s nie je nastavený, nie je možné načítať spúšťač

en: Could not save launcher
sk: Nepodarilo sa uložiť spúšťač

en: Replace a currently running panel
sk: Nahradiť aktuálne bežiaci panel

en: Add this launcher to _panel
sk: Pridať tento spúšťač do _panelu

en: Add this launcher to _desktop
sk: Pridať tento spúšťač na pracovnú p_lochu

en: _Entire menu
sk: _Celá ponuka

en: Add this as _drawer to panel
sk: Pridať toto ako _zásuvku do panelu

en: Add this as _menu to panel
sk: Pridať ako _ponuku do panelu

en: <b>GAME OVER</b> at level %d!
sk: <b>KONIEC HRY</b> na úrovni %d!

en: Press 'q' to quit
sk: Stlačením 'q' skončíte

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Press 'p' to unpause
sk: Stlačením 'p' pokračujete

en: Level: %s,  Lives: %s
sk: Úroveň: %s, Životy: %s

en: Left/Right to move, Space to fire, 'p' to pause, 'q' to quit
sk: Vľavo/Vpravo pre pohyb, medzerník pre paľbu, 'p' pozastavenie, 'q' koniec

en: Killer GEGLs from Outer Space
sk: Zabijácke GAGLs z inej dimenzie

en: _Activate Screensaver
sk: _Aktivovať šetrič obrazovky

en: _Lock Screen
sk: _Uzamknúť obrazovku

en: Could not connect to server
sk: Nepodarilo sa pripojiť k serveru

en: Lock Screen
sk: Uzamknúť obrazovku

en: Protect your computer from unauthorized use
sk: Ochráni váš počítač pred neoprávneným použitím

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
sk: Odhlásiť...

en: Log out of this session to log in as a different user
sk: Ukončiť túto reláciu a prihlásiť sa ako iný používateľ

en: Run Application...
sk: Spustiť aplikáciu...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
sk: Spustiť aplikáciu zadaním príkazu alebo zvolením zo zoznamu

en: Search for Files...
sk: Hľadať súbory...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sk: Vyhľadať dokumenty a priečinky na tomto počítači podľa názvu a obsahu

en: Force Quit
sk: Vynútiť ukončenie

en: Force a misbehaving application to quit
sk: Vynútiť ukončenie chybnej aplikácie

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
sk: Pripojiť k serveru...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sk: Pripojiť k vzdialenému serveru alebo zdieľanému disku

en: Shut Down...
sk: Vypnúť...

en: Shut down the computer
sk: Vypnúť počítač

en: Custom Application Launcher
sk: Vlastný spúšťač aplikácie

en: Create a new launcher
sk: Vytvoriť nový spúšťač

en: Application Launcher...
sk: Spúšťač aplikácie...

en: Copy a launcher from the applications menu
sk: Kopírovať spúšťač z ponuky aplikácií

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: The main GNOME menu
sk: Hlavná ponuka GNOME

en: Menu Bar
sk: Panel ponuky

en: A custom menu bar
sk: Vlastný panel ponuky

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: A separator to organize the panel items
sk: Oddeľovač pre lepšie usporiadanie položiek na paneli

en: A pop out drawer to store other items in
sk: Vyťahovacia zásuvka na uloženie ostatných položiek

en: (empty)
sk: (prázdne)

en: query returned exception %s
sk: požiadavka vrátila výnimku %s

en: Find an _item to add to "%s":
sk: _Zvoľte položku, ktorú pridať do "%s":

en: Add to Drawer
sk: Pridať do zásuvky

en: Find an _item to add to the drawer:
sk: _Zvoľte položku, ktorú pridať do zásuvky:

en: Add to Panel
sk: Pridať do panelu

en: Find an _item to add to the panel:
sk: _Zvoľte položku, ktorú pridať do panelu:

en: Exception from popup_menu '%s'
sk: Výnimka z vyskakovacej ponuky '%s'

en: "%s" has quit unexpectedly
sk: "%s" skončil neočakávane

en: Panel object has quit unexpectedly
sk: Objekt panelu neočakávane skončil

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
sk: Ak opätovne načítate objekt panelu, automaticky bude pridaný späť do panelu.

en: _Don't Reload
sk: _Nevykonať opätovné načítanie

en: _Reload
sk: _Opäť načítať

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
sk: Pri načítavaní "%s" panel narazil na chybu.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
sk: Chcete odstrániť tento aplet z vašej konfigurácie?

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
sk: Nepodarilo sa získať rozhranie AppletShell z ovládacieho prvku

en: And many, many others...
sk: A mnoho ďalších...

en: The GNOME Panel
sk: GNOME panel

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
sk: Tento program je zodpovedný za spúšťanie iných aplikácií a ponúka užitočné nástroje.

en: About the GNOME Panel
sk: O paneli GNOME

en: Cannot delete this panel
sk: Nemôžete odstrániť tento panel

en: You must always have at least one panel.
sk: Vždy musíte mať aspoň jeden panel.

en: _Add to Panel...
sk: Pri_dať do panelu...

en: _Delete This Panel
sk: Od_strániť tento panel

en: _New Panel
sk: _Nový panel

en: A_bout Panels
sk: _O paneloch

en: Application
sk: Aplikácia

en: Application in Terminal
sk: Aplikácia v termináli

en: Location
sk: Umiestnenie

note: Type
en: _Type:
sk: _Typ:

note: Name
en: _Name:
sk: _Názov:

en: _Browse...
sk: _Prehliadať...

note: Comment
en: Co_mment:
sk: P_oznámka:

en: Choose an application...
sk: Zvoliť aplikáciu...

en: Choose a file...
sk: Zvoliť súbor...

en: Comm_and:
sk: Prík_az:

en: _Location:
sk: _Umiestnenie:

en: The name of the launcher is not set.
sk: Názov spúšťača nie je nastavený.

en: Could not save directory properties
sk: Nepodarilo sa uložiť vlastnosti priečinka

en: The name of the directory is not set.
sk: Názov priečinka nie je nastavený.

en: The command of the launcher is not set.
sk: Príkaz spúšťača nie je nastavený.

en: The location of the launcher is not set.
sk: Umiestnenie spúšťača nie je nastavené.

en: Could not display help document
sk: Nepodarilo sa zobraziť pomocníka

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sk: Kliknutím na okno vynútite ukončenie aplikácie. Akciu zrušíte stlačením <ESC>.

en: Force this application to exit?
sk: Vynútiť ukončenie tejto aplikácie?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
sk: Ak sa rozhodnete vynútiť ukončenie aplikácie, všetky neuložené zmeny v ňou otvorených dokumentoch sa môžu stratiť.

en: A boolean flag to indicate whether the user's previous configuration in /apps/panel/profiles/default has been copied to the new location in /apps/panel.
sk: Boolovský príznak na indikáciu, či predchádzajúca konfigurácia používateľa v /apps/panel/profiles/default bola skopírovaná na nové miesto v /apps/panel.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
sk: Zoznam ID panelov. Každé ID určuje jeden panel najvyššej úrovne. Nastavenia každého z týchto panelov sú uložené v /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/applets/$(id).
sk: Zoznam ID apletov panelu. Každé ID určuje jeden aplet panelu. Nastavenia každého z týchto apletov sú uložené v /apps/panel/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
sk: Zoznam ID objektov panelu. Každé ID určuje jeden objekt panelu (napr. spúšťač, tlačidlo akcie alebo ponuky). Nastavenia každého z týchto objektov sú uložené v /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
sk: Povoliť automatické dopĺňanie v dialógovom okne "Spustiť aplikáciu"

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sk: Povoliť zoznam programov v dialógu "Spustiť aplikáciu"

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sk: Rozbaliť zoznam programov v dialógu "Spustiť aplikáciu"

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
sk: Ak je true, automatické dopĺňanie v dialógovom okne "Spustiť aplikáciu" bude dostupné.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sk: Ak je toto true, "Zoznam známych aplikácií" v dialógu "Spustiť aplikáciu" bude pri otvorení dialógu rozbalený. Tento kľúč má zmysel iba ak enable_program_list je true.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sk: Ak je toto true, zoznam "Známe aplikácie" v dialógu "Spustiť aplikáciu" bude pri otvorení dialógu k dispozícii. O tom, či bude rozbalený, rozhoduje kľúč show_program_list.

en: Old profiles configuration migrated
sk: Konfigurácia starých profilov bola premigrovaná

en: Panel ID list
sk: Zoznam ID panelov

en: Panel applet ID list
sk: Zoznam ID apletov panelu

en: Panel object ID list
sk: Zoznam ID objektov panelu

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sk: Zoznam IID apletov, ktoré bude panel ignorovať. Týmto môžete zabrániť niektorým apletom, aby sa zobrazovali v ponuke alebo spúšťali. Napríklad ak chcete zakázať mini-commander, pridajte 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet'. Aby sa toto nastavenie prejavilo, je nutné panel znovu spustiť.

en: Applet IIDs to disable from loading
sk: IID apletov, ktoré sa nemajú načítavať

en: Autoclose drawer
sk: Značka automatického zatvorenia zásuvky

en: Complete panel lockdown
sk: Úplné uzamknutie panelu

en: Confirm panel removal
sk: Potvrdiť odstránenie panelu

en: Deprecated
sk: Zavrhnuté

en: Disable Force Quit
sk: Neumožniť vynútiť ukončenie

en: Disable Logging Out
sk: Neumožniť odhlásenie

en: Enable animations
sk: Povoliť animácie

en: Enable tooltips
sk: Povoliť bublinové popisy

en: Highlight launchers on mouseover
sk: Zvýrazniť spúšťače pod kurzorom

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sk: Ak je toto true, bude sa zobrazovať dialóg pre potvrdenie, či sa má odstrániť panel.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
sk: Ak je true, zásuvka sa zatvorí automaticky po kliknutí na spúšťač.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
sk: Ak je true, spúšťač bude zvýraznený v prípade, že je nad ním kurzor myši.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sk: Ak je TRUE, panel neumožní vynútené ukončenie aplikácie tým, že zabráni v prístupe k danému tlačidlu.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
sk: Ak je TRUE, panel neumožní odhlásenie používateľa tým, že zabráni v prístupe k položkám ponuky pre odhlásenie.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sk: Ak je TRUE, panel neumožní žiadne zmeny v svojom nastavení. Je možné, že budete musieť jednotlivé aplety zamknúť samostatne. Aby sa zmena tohto nastavenia prejavila, je nutné panel znovu spustiť.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
sk: Ak je true, pre objekty na paneli sa zobrazujú bublinové popisy.

en: This key is deprecated as it cannot be used to implement proper lockdown. The /desktop/gnome/lockdown/disable_lock_screen key should be used instead.
sk: Tento kľúč je zavrhnutý, pretože nemôže byť použitý na správne uzamknutie. Namiesto neho by mal byť použitý kľúč /desktop/gnome/lockdown/disable_lock_screen.

en: Browse and run installed applications
sk: Prehliadanie a spúšťanie nainštalovaných aplikácií

en: Access documents, folders and network places
sk: Môžete pristupovať k dokumentom, priečinkom a miestam v sieti

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
sk: Môžete meniť vzhľad a správanie prostredia, získať pomoc, alebo sa odhlásiť

en: Applications
sk: Aplikácie

en: _Edit Menus
sk: _Upraviť ponuky

en: Bookmarks
sk: Záložky

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
sk: Otvoriť '%s'

en: Unable to scan %s for media changes
sk: Nepodarilo sa prezrieť %s na zmeny média

en: Rescan %s
sk: Znovunačítať %s

en: Unable to mount %s
sk: Nepodarilo sa pripojiť %s

en: Mount %s
sk: Pripojiť %s

en: Removable Media
sk: Vymeniteľné médiá

en: Network Places
sk: Sieťové miesta

en: Open your personal folder
sk: Otvoriť osobný priečinok

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
sk: Plocha

en: Open the contents of your desktop in a folder
sk: Otvoriť pracovnú plochu ako priečinok

en: Places
sk: Miesta

en: System
sk: Systém

note: keep those strings in sync with the ones in * panel-action-button.c Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
sk: Odhlásiť používateľa %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
sk: Odhlásiť používateľa %s z tejto relácie a prihlásiť sa ako niekto iný

en: Action button type
sk: Typ akcie tlačidla

en: Applet Bonobo IID
sk: Bonobo IID appletu

en: Icon used for object's button
sk: Ikona použitá pre tlačidlo objektu

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
sk: Ak je true, použije sa custom_icon pre vlastnú ikonu tlačidla. Ak je false, custom_icon key sa ignoruje. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu "menu-object" alebo "drawer-object".

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
sk: Ak je true, kľúč menu_path určuje cestu, z ktorej sa vytvorí obsah ponuky. Ak je false, menu_path sa ignoruje. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu "menu-object".

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
sk: Ak je true, pozícia objektu sa považuje za relatívnu k pravému (alebo dolnému, ak je panel zvislý) okraju panelu.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
sk: Ak je true, používateľ nemôže presunúť aplet bez toho, aby ho najprv neodomkol položkou ponuky "Odomknúť".

en: Interpret position relative to bottom/right edge
sk: Považovať pozíciu za relatívnu k dolnému/pravému okraju

en: Launcher location
sk: Umiestnenie spúšťača

en: Lock the object to the panel
sk: Uzamknúť objekt na paneli

en: Menu content path
sk: Cesta k obsahu ponuky

en: Object's position on the panel
sk: Pozícia objektu na paneli

en: Panel attached to drawer
sk: Panel pripojený k zásuvke

en: Panel object type
sk: Typ objektu panelu

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
sk: ID implementácie Bonobo appletu - napr. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu "bonobo-applet".

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
sk: Typ akcie pre toto tlačidlo. Možné hodnoty sú "lock", "logout", "run", "search" a "screenshot". Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnoru "action-applet".

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
sk: Identifikátor panelu pripojeného k tejto zásuvke. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sk: Identifikátor panelu najvyššej úrovne, ktorý obsahuje tento objekt.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
sk: Umiestnenie súboru desktop popisujúceho spúšťač. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
sk: Umiestnenie súboru obrázku pre ikonu tlačidla objektu. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu "drawer-object" alebo "menu-object" a kľúč use_custom_icon má hodnotu true.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
sk: Cesta, z ktorej sa má vytvoriť obsah ponuky. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč use_menu_path hodnotu true a kľúč object_type má hodnotu "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
sk: Pozícia objektu panelu. Je to počet bodov zľava (pri zvislom odvrchu).

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
sk: Text zobrazený ako bublinový popis pre túto zásuvku alebo ponuku. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu "drawer-object" alebo "menu_object".

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
sk: Typ objektu panelu. Možné hodnoty sú "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" a "menu-bar".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
sk: Bublinový popis pre zásuvku alebo ponuku

en: Toplevel panel containing object
sk: Panel najvyššej úrovne obsahujúci objekt

en: Use custom icon for object's button
sk: Použiť vlastnú ikonu pre tlačidlo objektu

en: Use custom path for menu contents
sk: Použiť vlastnú cestu pre obsah ponuky

en: Error reading GConf string value '%s': %s
sk: Chyba pri čítaní reťazca '%s' z GConf: %s

note: we need to do this since the key was added in 2.19 and   			 * the default value returned when the key is not set       			 * (for people coming from older versions) is 0, which      			 * is not what we want.
en: Error reading GConf integer value '%s': %s
sk: Chyba pri čítaní celého čísla '%s' z GConf: %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
sk: Panel '%s' je nastavený na zobrazenie na obrazovke %d, ale tá momentálne nie je k dispozícii. Panel sa nenačíta.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
sk: Chyba pri čítaní pravdivostnej hodnoty '%s' z GConf: %s

[ctx: Orientation]
en: Top
sk: Hore

[ctx: Orientation]
en: Bottom
sk: Dole

[ctx: Orientation]
en: Left
sk: Vľavo

[ctx: Orientation]
en: Right
sk: Vpravo

en: Drawer Properties
sk: Vlastnosti zásuvky

en: Unable to load file '%s': %s.
sk: Nepodarilo sa načítať súbor '%s': %s.

en: Could not display properties dialog
sk: Nepodarilo sa zobraziť dialógové okno vlastností

en: <small>Opaque</small>
sk: <small>Nepriehľadný</small>

en: <small>Transparent</small>
sk: <small>Priesvitný</small>

en: Arro_ws on hide buttons
sk: Šípky na _tlačidlách pre skrývanie

en: Background
sk: Pozadie

en: Background _image:
sk: _Obrázok pozadia:

en: Co_lor:
sk: _Farba:

en: E_xpand
sk: _Roztiahnuť

en: Image Background Details
sk: Podrobnosti o obrázku na pozadí

en: Panel Properties
sk: Vlastnosti panelu

en: Pick a color
sk: Zvoľte farbu

en: Rotate image when panel is _vertical
sk: Otočiť obrázok pre _zvislé panely

en: S_tyle:
sk: Š_týl:

en: Select background
sk: Zvoľte pozadie

en: Show hide _buttons
sk: Zobraziť tlačidlá pre _skrývanie

en: Solid c_olor
sk: Fa_rba

en: Some of these properties are locked down
sk: Niektoré z týchto vlastností nie je možné meniť

en: St_retch
sk: _Roztiahnuť

en: _Autohide
sk: _Automatické skrývanie

en: _Icon:
sk: _Ikona:

en: _None (use system theme)
sk: Žia_dne (použiť systémovú tému)

en: _Orientation:
sk: _Orientácia:

en: _Scale
sk: _Zväčšiť

en: _Size:
sk: V_eľkosť:

en: _Tile
sk: _Dlaždice

en: pixels
sk: bodov

en: Could not open recently used document "%s"
sk: Nepodarilo sa nedávno použitý dokument "%s"

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
sk: Počas pokusu o otvorenie "%s" nastala neznáma chyba.

en: Clear the Recent Documents list?
sk: Vyčistiť zoznam Nedávnych dokumentov?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
sk: Ak vyčistíte zoznam Nedávnych dokumentov, vyčistíte nasledujúce:
    • Všetky položky z položky ponuky Miesta → Nedávne dokumenty.
    • Všetky položky zo zoznamu nedávnych dokumentov všetkých aplikácií.

en: Clear Recent Documents
sk: Vyčistiť Nedávne dokumenty

en: Recent Documents
sk: Nedávne dokumenty

en: Clear Recent Documents...
sk: Vyčistiť Nedávne dokumenty...

en: Clear all items from the recent documents list
sk: Vyčistiť všetky položky zo zoznamu nedávnych dokumentov

en: Could not run command '%s'
sk: Nepodarilo sa spustiť príkaz '%s'

en: Could not convert '%s' from UTF-8
sk: Nie je možné previesť '%s' z UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
sk: Vyberte súbor, ktorý sa má odovzdať príkazu...

en: Select an application to view its description.
sk: Vyberte aplikáciu, ktorej popis chcete zobraziť.

en: Will run command: '%s'
sk: Spustí príkaz: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
sk: Zoznam URI pustený na dialógovom okne spustenia mal zlý formát (%d) alebo dĺžku (%d)

en: Could not display run dialog
sk: Nepodarilo sa zobraziť dialógové okno spustenia

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sk: Stlačením tohto tlačidla môžete zvoliť názov súboru, ktorý sa pridá za príkaz.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sk: Stlačením tohto tlačidla spustíte zvolenú aplikáciu alebo zadaný príkaz.

en: Command icon
sk: Ikona príkazu

en: List of known applications
sk: Zoznam známych aplikácií

en: Run Application
sk: Spustiť aplikáciu

en: Run in _terminal
sk: Spustiť v _termináli

en: Run with _file...
sk: Spustiť s_o súborom...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sk: Týmto určíte, či sa má program spustiť v okne terminálu.

en: Show list of known _applications
sk: Zoznam známych _aplikácií

en: The icon of the command to be run.
sk: Ikona pre spúšťaný príkaz.

en: _Run
sk: _Spustiť

en: _Force quit
sk: _Vynútiť koniec

en: C_lear
sk: Vyči_stiť

en: D_on't Delete
sk: _Neodstraňovať

en: Hide Panel
sk: Skryť panel

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
sk: Horný roztiahnutý okrajový panel

en: Top Centered Panel
sk: Horný panel v strede

en: Top Floating Panel
sk: Horný plávajúci panel

en: Top Edge Panel
sk: Horný okrajový panel

en: Bottom Expanded Edge Panel
sk: Dolný roztiahnutý okrajový panel

en: Bottom Centered Panel
sk: Dolný panel v strede

en: Bottom Floating Panel
sk: Dolný plávajúci panel

en: Bottom Edge Panel
sk: Dolný okrajový panel

en: Left Expanded Edge Panel
sk: Ľavý roztiahnutý okrajový panel

en: Left Centered Panel
sk: Ľavý panel v strede

en: Left Floating Panel
sk: Ľavý plávajúci panel

en: Left Edge Panel
sk: Ľavý okrajový panel

en: Right Expanded Edge Panel
sk: Pravý roztiahnutý okrajový panel

en: Right Centered Panel
sk: Pravý panel v strede

en: Right Floating Panel
sk: Pravý plávajúci panel

en: Right Edge Panel
sk: Pravý okrajový panel

en: Animation speed
sk: Rýchlosť animácie

en: Automatically hide panel into corner
sk: Automaticky skryť panel do rohu

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background color opacity
sk: Priesvitnosť farby pozadia

en: Background image
sk: Obrázok pozadia

en: Background type
sk: Typ pozadia

en: Center panel on x-axis
sk: Panel na stred podľa osi X

en: Center panel on y-axis
sk: Panel na stred podľa osi Y

en: Enable arrows on hide buttons
sk: Povoliť šípky na skrývacích tlačidlách

en: Enable hide buttons
sk: Povoliť skrývacie tlačidlá

en: Expand to occupy entire screen width
sk: Roztiahnuť na celú šírku obrazovky

en: Fit image to panel
sk: Roztiahnuť obrázok na celý panel

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sk: Ak je true, na skrývacích tlačidlách budú šípky. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč enable_buttons hodnotu true.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sk: Ak je true, na každej strane panelu budú tlačidlá pre presun panelu na okraj obrazovky. Zostane zobrazené iba malé tlačidlo.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
sk: Ak je true, skrývanie a obnova tohto panelu bude animovaná a nie okamžitá.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sk: Ak je true, obrázok na pozadí bude pre zvislé panely otočený.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
sk: Ak je true, obrázok bude roztiahnutý (so zachovaním pomeru strán) na výšku panelu (pre vodorovný panel).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
sk: Ak je true, obrázok bude roztiahnutý na rozmery panelu. Pomer strán nebude zachovaný.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sk: Ak je true, panel sa automaticky skryje do rohu v momente, keď kurzor myši opustí panel. Panel sa obnoví ak kurzor myši ukáže na roh.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sk: Ak je true, panel bude zaberať celú šírku obrazovky (výšku pre zvislé panely). V tomto režime je možné panel umiestniť iba na okraje obrazovky. Ak je false, panel bude veľký akurát pre všetky aplety a objekty, ktoré na ňom sú.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
sk: Ak je true, kľúče x a x_right sa ignorujú a panel sa umiestni do stredu osi X obrazovky. Ak je veľkosť panelu zmenená, zostane na tejto pozícii - čiže bude rásť na oboch stranách. Ak je toto false, kľúče x a x_right určujú umiestnenie panelu.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
sk: Ak je true, kľúče y a y_bottom sa ignorujú a panel sa umiestni do stredu osi y obrazovky. Ak je veľkosť panelu zmenená, zostane na tejto pozícii - čiže bude rásť na oboch stranách. Ak je toto false, kľúče y a y_bottom určujú umiestnenie panelu.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sk: V nastavení Xinerama je možné mať panel na každom monitore. Tento kľúč určuje aktuálny monitor, na ktorom je panel zobrazený.

en: Name to identify panel
sk: Meno pre identifikáciu panelu

en: Panel autohide delay
sk: Čakanie pred automatickým schovaním panelu

en: Panel autounhide delay
sk: Čakanie pre automatickým objavením panelu

en: Panel orientation
sk: Orientácia panelu

en: Panel size
sk: Veľkosť panelu

en: Rotate image on vertical panels
sk: Otočiť obrázky vo zvislých paneloch

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
sk: Určuje farbu pozadia panelu vo formáte #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sk: Určuje súbor použitý ako obrázok na pozadí. Ak obrázok obsahuje alfa kanál, bude zložený s obrázkom na pozadí plochy.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sk: Určuje počet milisekúnd po ukázaní kurzorom, po ktorých sa panel automaticky obnoví. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč auto_hide hodnotu true.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sk: Určuje počet milisekúnd po opustení panelu kurzorom, po ktorých sa panel automaticky skryje. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč auto_hide hodnotu true.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sk: Určuje počet viditeľných bodov pri automatickom skrytí panelu do rohu. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč auto_hide hodnotu true.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
sk: Určuje priesvitnosť farby pozadia. Ak nie je farba plná (hodnota je menej ako 65535), bude spojená s obrázkom pozadia plochy.

en: Stretch image to panel
sk: Roztiahnuť obrázok podľa panelu

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sk: Výška panelu (šírka pre zvislý). Panel určí za behu minimálnu veľkosť podľa veľkosti písma a ďalších informácií. Maximálna veľkosť je jedna štvrtina výšky (alebo šírky) obrazovky.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sk: Umiestnenie panelu podľa osi X, so začiatkom z pravej strany obrazovky. Ak je nastavené na -1, hodnota sa ignoruje a použije sa hodnota kľúča x. Ak je hodnota väčšia než 0, tak sa hodnota kľúča x ignoruje. Ak je panel roztiahnutý, tak sa ignoruje a panel sa umiestni k okraju obrazovky podľa kľúča orientácie.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sk: Umiestnenie panelu podľa osi X. Tento kľúč má zmysel iba ak panel nie je roztiahnutý. Inak sa ignoruje a panel sa umiestni k okraju obrazovky podľa kľúča orientácie.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sk: Umiestnenie panelu podľa osi Y, so začiatkom na spodku obrazovky. Ak je nastavené na -1, hodnota sa ignoruje a použije sa hodnota kľúča y. Ak je hodnota väčšia než 0, tak sa hodnota kľúča y ignoruje. Ak je panel roztiahnutý, tak sa ignoruje a panel sa umiestni k okraju obrazovky podľa kľúča orientácie.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sk: Umiestnenie panelu podľa osi Y. Tento kľúč má zmysel iba ak panel nie je roztiahnutý. Inak sa ignoruje a panel sa umiestni k okraju obrazovky podľa kľúča orientácie.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sk: Orientácia panelu. Možné hodnoty sú "top" (hore), "bottom" (dole), "left" (vľavo), "right" (napravo). V roztiahnutom režime kľúč určuje, pri ktorom okraji obrazovky je panel. Inak je rozdiel medzi hore a dole menej významný - obe určujú, že sa jedná o horizontálny panel - ale stále ešte pomáhajú pri nastavení správania objektov panelu. Napríklad pri "top" sa ponuka panelu rozbalí dolu a pri "bottom" hore.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sk: Rýchlosť, ktorou sa má animovať panel. Možné hodnoty sú "slow" (pomaly), "medium" (normálne) a "fast" (rýchlo). Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč enable_animations hodnotu true.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sk: Toto je zobraziteľný názov pre identifikáciu panelu. Jeho hlavným zmyslom je fungovať ako titulok okna panelu, čo sa hodí pri prepínaní medzi panelmi.

en: Visible pixels when hidden
sk: Viditeľné body pri skrytí

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
sk: Ktorý typ pozadia sa má pre tento panel použiť. Možné hodnoty sú "gtk" - predvolený prvok GTK+ pre pozadie, "color" - použije sa farba zadaná v kľúči "color" alebo "image" - použije sa obrázok zadaný v kľúči "image".

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
sk: V nastavení s viacerými obrazovkami je možné mať panel na každej z nich. Tento kľúč určuje aktuálnu obrazovku, na ktorej je panel zobrazený.

en: X co-ordinate of panel
sk: Súradnica X panelu

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
sk: X-ová súradnica panelu, relatívna k pravému okraju opbrazovky

en: X screen where the panel is displayed
sk: Displej X s panelom

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sk: Xinerama monitor s panelom

en: Y co-ordinate of panel
sk: Súradnica Y panelu

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
sk: Y-ová súradnica panelu, relatívna k spodnému okraju obrazovky

en: Icon '%s' not found
sk: Ikona '%s' sa nenašla

en: Could not execute '%s'
sk: Nepodarilo sa spustiť '%s'

en: file
sk: súbor

en: Home Folder
sk: Domovský priečinok

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
sk: Súborový systém

en: Search
sk: Hľadať

en: Open URL: %s
sk: Otvoriť URL: %s

en: Delete this drawer?
sk: Odstrániť túto zásuvku?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
sk: Keď je zásuvka odstránená, stratí sa spolu
    s nastaveniami.

en: Delete this panel?
sk: Odstrániť tento panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
sk: Keď je panel odstránený, stratí sa spolu
    s nastaveniami.

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
sk: Jednoduchý aplet pre testovanie panelu pre GNOME 2.0

en: Test Bonobo Applet
sk: Aplet pre test Bonobo

en: Test Bonobo Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Test Bonobo

en: Specify an applet IID to load
sk: Zadajte IID appletu, ktorý chcete načítať

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
sk: Zadajte umiestnenie gconf, kde sú uložené nastavenia appletu

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
sk: Zadajte počiatočnú veľkosť apletu (xx-small, medium, large atď)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
sk: Zadajte počiatočnú orientáciu apletu (top, bottom, left alebo right)

[ctx: Size]
en: XX Small
sk: Super extra malá

[ctx: Size]
en: X Small
sk: Extra malá

[ctx: Size]
en: Small
sk: Malá

[ctx: Size]
en: Medium
sk: Stredná

[ctx: Size]
en: Large
sk: Veľká

[ctx: Size]
en: X Large
sk: Extra veľká

[ctx: Size]
en: XX Large
sk: Super extra veľká

en: Failed to load applet %s
sk: Zlyhalo načítanie apletu %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
sk: Nástroj pre testovanie appletov

en: _Applet:
sk: _Aplet:

en: _Prefs Dir:
sk: _Priečinok nastavení:
