Gnome-panel - en to mg translation catalogue (493 entries)

en: Ad_just Date & Time
mg: Ha_namarina ny andro & ny ora

en: Copy _Date
mg: Adikao ny _Andro

en: Copy _Time
mg: Adikao ny _Ora

en: _About
mg: _Ny mombamomba

en: _Help
mg: _Toro-lÃ lana

en: _Preferences
mg: _Safidy manokana

en: Clock
mg: Famantaranandro

en: Clock Applet Factory
mg: Fanamboarana ny applet'ny famantaranandro

en: Factory for creating clock applets.
mg: Toerana fanamboarana applet-na famataranandro.

en: Get the current time and date
mg: Hamantatra ny ora sy ny daty amin'izao fotoana izao

en: Tasks
mg: Zara asa

en: Edit
mg: Ovay

en: All Day
mg: Tontolon'ny andro

en: Appointments
mg: Fotoana

en: Weather Information
mg: Momban'ny toetry ny andro

en: Locations
mg: Toerana

en: Calendar
mg: Kalandrie

note: Show date in tooltip. Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
mg: %A %B %d (%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
mg: Tsindrio eto raha hanafina ireo fotoana sy zara asanao ianao

en: Click to view your appointments and tasks
mg: Tsindrio eto raha hijery ireo fotoana sy zara asanao ianao

en: Click to hide month calendar
mg: Tsindrio eto raha hanafina ny kalandrie ara-bolana ianao

en: Click to view month calendar
mg: Tsindrio eto raha hijery ny kalandrie ara-bolana ianao

en: Computer Clock
mg: Famantaranandro

en: Custom format
mg: Lamina araka ny safidinao

en: Choose Location
mg: Misafidy Toerana

en: Edit Location
mg: Manova Toerana

en: City Name
mg: Anaran-tanana

en: City Time Zone
mg: Faritroran'ny Tanana

en: 24 hour
mg: 24 ora

en: UNIX time
mg: Oran'ny UNIX

en: Internet time
mg: Oran'ny Internet

en: Custom _format:
mg: _Lamina araka ny safidinao:

en: The Clock displays the current time and date
mg: Mampiseho ny ora amin'izao fotoana izao sy ny daty androany ny famantaranandro.

en: Clock Format
mg: Lamina araka ny safidinao

en: Clock Preferences
mg: Famantaranandro: safidy manokana

en: Display
mg: Seho

en: East
mg: Atsinanana

en: General
mg: Ankapobe

en: North
mg: Avaratra

en: Panel Display
mg: Tontonan'ny Seho

en: Show _temperature
mg: Asehoy ny hafanana

en: Show _weather
mg: Asehoy toetry ny andro

en: Show seco_nds
mg: Asehoy ny _segaondra

en: Show the _date
mg: Asehoy ny _daty

en: South
mg: Atsimo

en: Time & Date
mg: Ora & Daty

en: Weather
mg: Toetry ny andro

en: West
mg: Andrefana

en: _12 hour format
mg: Lamin'ny _12 ora

en: _24 hour format
mg: Lamin'ny _24 ora

en: _Location Name:
mg: _Anarana Toerana:

en: _Set System Time
mg: _Mametraka ny oran'ny rafitra

en: _Time:
mg: _Ora:

en: _Timezone:
mg: _Faritrora:

note: Translators: This controls whether the GNOME panel clock should display time in 24 hour mode or 12 hour mode by default. The only valid values for this are "24-hour" and "12-hour". If your locale uses 24 hour time notation, translate this to "24-hour". If your locale uses 12 hour time notation with 
en: 24-hour
mg: 12-hour

en: Custom format of the clock
mg: Lamina ara-tsafidin'ny famantaranandro

en: Hour format
mg: Lamin'ny ora

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
mg: Raha toa ka marina, dia asehoy amin'ny famantaranandro ny daty, ankoatra ny ora.

en: If true, display seconds in time.
mg: Raha toa ka marina, dia asehoy ny segaondra.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
mg: Raha toa ka marina, dia asehoy anaty toro-hevitra miserana ny daty rehefa manondro ilay famantaranandro ny totozy.

en: If true, show week numbers in the calendar.
mg: Raha toa ka marina, dia asehoy anaty kalandrie ny isan'ny herinandro.

en: Show date in clock
mg: Asehoy amin'ny famantaranandro ny daty

en: Show date in tooltip
mg: Asehoy anaty toro-hevitra miserana ny daty

en: Show time with seconds
mg: Asehoy miaraka amin'ny segaondra ny ora

en: Show week numbers in calendar
mg: Asehoy anaty kalandrie ny isan'ny herinandro

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
mg: Tsy nampiasaina tamin'ny GNOME 2.6 ity famaha ity fa nosoloana ny famaha 'format'. Notanana io drafitra io mba hisian'ny fifanarahana amin'ny ireo kinovan-drindran'asa efa nivoaka.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
mg: Ity famaha ity dia mamaritra ny lamin'ny ora arahin'ny applet'ny famantaranandro. "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom" no famaritana mety ampisaina. Raha toa ka "internet" no ampiasaina, dia ny ora amin'ny Internet no miseho amin'ny famantaranandro. Mizara ho 1.000 ".beats" ny andro iray amin'ny rafitry ny ora amin'ny Internet. Tsy misy faritrora amin'io rafitra io, ka noho izany mitovy daholo ny ora manerana izao tontolo izao. Raha toa ka "unix" no ampiasaina, dia ora miaraka amin'ny segaondra nanomboka tamin'ny Epoch, izany hoe 1970-01-01, no miseho. Raha toa ka "custom" no ampiasaina, dia ora mifanaraka amin'izay lamina voafaritra ao amin'ny famaha custom_format no miseho.

en: Time configuration tool
mg: Fitaovana fikirakirana ny ora

en: Use Internet time
mg: Ny oran'ny Internet ampiasaina

en: Use UNIX time
mg: Ny oran'ny UNIX ampiasaina

en: Use UTC
mg: Ny ora iraisana voarindra (UTC) ampiasaina

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
mg: Tsy fantatra

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
mg: %s, mitovy amin'ny %s

en: Could not display help document '%s'
mg: Tsy afaka nampiseho ireo toro-làlana '%s'

en: Error displaying help document
mg: Misy tsy mety ny fampisehoana ireo toro-làlana

en: Change system time
mg: Manova ny oran'ny rafitra

en: Change system time zone
mg: Manova ny faritroran'ny rafitra

en: Display a swimming fish or another animated creature
mg: Mampisehoa trondro milomano na zavamananaina mihetsika hafa

en: Fish
mg: Trondro

en: From Whence That Stupid Fish Came
mg: Avy ao no nipoiran'io trondro adala io

en: Wanda Factory
mg: Toerana namolavolana an'i Wanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
mg: Tandremo: Toa misy antony mahasoa tampoka ilay baiko.
    Satria applet tsy misy ilÃ na azy io, dia mety tsy te hanome io baiko io ianao.
    Feranay mafy ianao tsy hampiasa ny %s hanaovana zavatra izay mety hampisy antony mahasoa io applet tsy misy ilÃ na azy io.

en: Images
mg: Sary

en: %s the Fish
mg: %s, ilay Trondro

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
mg: Tena tsy misy na inona na inona ilÃ na azy mihitsy ny %s. Mandany fotoana be ny fanongoavana azy ary mibahan-toerana anaty kapila fotsiny izy. Raha toa ka mampiseho azy ianao dia mibahan-toerana amin'ny tontonana ary mandany arika be mihitsy izy. Izay olona hita mampiasa azy io dia tokony entina faingana mijery mpitsabo saina.

en: (with minor help from George)
mg: (nahazoana fanampiana kely avy any amin'i George)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
mg: %s ilay Trondro, mpaminanin'ny andro ankehitriny

en: Unable to locate the command to execute
mg: Tsy hita ilay baiko ho tanterahina

en: %s the Fish Says:
mg: Hoy %s ilay Trondro:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
mg: Tsy voavaky ny famoahan'ilay baiko
    
    Antsipiriany: %s

en: _Speak again
mg: _Mitenena indray

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
mg: Tsy mandeha ilay baiko nomena ary nosoloina ity: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
mg: Tsy afaka nanatanteraka ny '%s'
    
    Antsipiriany: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
mg: Tsy afaka namaky ny tao anatin'ny '%s'
    
    Antsipiriany: %s

en: The water needs changing
mg: Mila soloina izany rano izany!

en: Look at today's date!
mg: Jereo ny daty androany!

en: %s the Fish, the fortune teller
mg: %s ilay Trondro, ilay mpaminany ny ho avy

en: Animation
mg: Sary mihetsika

en: Co_mmand to run when clicked:
mg: Bai_ko tanterahina rehefa voatsindry:

en: Fish Preferences
mg: Safidy manokana momba ilay Trondro

en: Select an animation
mg: Misafidiana sary mihetsika iray

en: _File:
mg: _Rakitra:

en: _Name of fish:
mg: _Anaran'ilay trondro:

en: _Pause per frame:
mg: _Fiatoana isaky ny sary:

en: _Rotate on vertical panels
mg: _Ahodino rehefa mitsangana ny tontonana

en: _Total frames in animation:
mg: _Tontalin'ny sary anatin'ilay fihetsehana:

en: frames
mg: sary

en: seconds
mg: segaondra

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
mg: Trondro tsy misy anarana izany trondro tsy dia manintona loatra. Omeo anarana ny trondronao mba hahavelombelona azy.

en: Command to execute on click
mg: Baiko tanterahina rehefa voatsindry ity

en: Frames in fish's animation
mg: Ireo frame anatin'ny sary mihetsik'ilay trondro

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
mg: Raha toa ka marina, dia haseho mihodina ny sary mihetsik'ilay trondro rehefa mitsangana tontonana.

en: Pause per frame
mg: Fiatoana isaky ny sary

en: Rotate on vertical panels
mg: Ahodina rehefa mitsangana tontonana

en: The fish's animation pixmap
mg: Ny pixmap'ny sary mihetsik'ilay trondro

en: The fish's name
mg: Ny anaran'ilay trondro

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
mg: Ity famaha ity dia mamaritra ny baiko ezahina ho tanterahina rehefa voatsindry ilay trondro.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
mg: Ity famaha ity dia mamaritra ny anaran-drakitry ny pixmap hampiasaina amin'ny sary mihetsika hita eo amin'ny applet an'ilay trondro izay mifandraika amin'ny laha-tahirin'ilay pixmap.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
mg: Ity famaha ity dia mamaritra ny isan'ny frame haseho amin'ny sary mihetsik'ilay trondro.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
mg: Ity famaha ity dia mamaritra ny isan'ny segaondra hanehoana ny frame tsirairay avy.

en: Area where notification icons appear
mg: Faritra isehoan'ny kisarin'ny fampilazana

en: Notification Area
mg: Faritra isehoan'ny fampilazana

en: Notification Area Factory
mg: Toerana fanamboarana ny faritra isehoan'ny fampilazana

en: Panel Notification Area
mg: Faritra isehoan'ny fampilazana eo amin'ny tontonana

en: Factory for the window navigation related applets
mg: Toerana fanamboarana ireo applet mifandraika amin'ny fizahavana fikandrana

en: Hide application windows and show the desktop
mg: Afeno ireo fikandran'ny rindran'asa misokatra ary asehoy ilay desktop

en: Show Desktop
mg: Asehoy ny Desktop

en: Switch between open windows using a menu
mg: Karazan-tsafidy no ampiasaina hiovaovana fikandrana

en: Switch between open windows using buttons
mg: Tsindry no ampiasaina hiovaovana fikandrana

en: Switch between workspaces
mg: Hiovaova workspace

en: Window List
mg: Lisitr'ireo fikandrana

en: Window Navigation Applet Factory
mg: Toerana fanamboarana ny applet'ny fizahana fikandrana

en: Window Selector
mg: Mpisafidy fikandrana

en: Workspace Switcher
mg: Mpampifandimby workspace

en: Failed to load %s: %s
mg: Tsy azo ny %s: %s

en: Icon not found
mg: Tsy hita ny kisary

en: Click here to restore hidden windows.
mg: Tsindrio eto hanehoana ireo fikandrana miafina

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
mg: Tsindrio eto hanafenana ny fikandrana rehetra ary hanehoana ny desktop.

en: Show Desktop Button
mg: Asehoy ny tsindrin'ny Desktop

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
mg: Ity tsindry ity dia ahafahanao manafina ny fikandrana rehetra ary mampiseho ny desktop.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
mg: Tsy misy ilay tsindry mampiseho ny desktop ny mpandrindra fikandranao, na tsy mampiasa mpandrindra fikandrana ianao amin'izao fotoana izao.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
mg: Ny Lisitry ny Fikandrana dia mampiseho ny lisitr'ireo fikandrana rehetra amin'ny endrika button ary mamela anao hizaha azy ireo.

en: Group windows when _space is limited
mg: Avondrony ireo fikandrana raha toa ka tsy ampy ny _toerana

en: Restore to current _workspace
mg: Avereno halehibiazina anatin'ny _workspace iasana izao

en: Restore to na_tive workspace
mg: Avereno halehibiazina anatin'ny workspace _niaviana

en: Restoring Minimized Windows
mg: Averina amin'ny endriny teo aloha ireo fikandrana nakelezina

en: Sh_ow windows from current workspace
mg: A_sehoy avy amin'ity workspace ity ireo fikandrana

en: Show windows from a_ll workspaces
mg: Asehoy avy amin'ny workspace re_hetra ireo fikandrana

en: Window Grouping
mg: Fanavondronana fikandrana

en: Window List Content
mg: Ny mpiatin'ny lisitry ny fikandrana

en: Window List Preferences
mg: Safidy manokana mikasika ny lisitry ny fikandrana

en: _Always group windows
mg: Avondrony _foana ireo fikandrana

en: _Never group windows
mg: Aza avondrona _mihitsy ireo fikandrana

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
mg: Manapaka hoe rahoviana no avondrona ao anatin'ny lisitry ny fikandrana ny fikandran'ny rindran'asa iray. "never", "auto" and "always" no sanda azo ampiasaina.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
mg: Raha marina izay voalaza, dia hampiseho ireo fikandrana avy amin'ny workspace rehetra ny lisitry ny fikandrana. Raha tsy izany dia avy amin'ny workspace iasana ihany no hanehoany azy ireo

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
mg: Raha marina izay voalaza, dia afindrao anatin'ny workspace iasana ireo fikandrana rehefa averina halehibiazina. Raha tsy izany dia mifindrÃ  mankany amin'ny workspace an'ilay fikandrana.

en: Maximum window list size
mg: Haben'ny lisitry ny fikandrana ambony indrindra

en: Minimum window list size
mg: Haben'ny lisitry ny fikandrana ambany indrindra

en: Move windows to current workspace when unminimized
mg: Afindrao anatin'ny workspace iasana ny ireo fikandrana rehefa halehibiazina

en: Show windows from all workspaces
mg: Asehoy avy amin'ny workspace rehetra ireo fikandrana

en: When to group windows
mg: Ny fotoana amondronana ireo fikandrana

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
mg: Ny mpisafidy fikandrana dia mampiseho ny lisitry ny fikandrana rehetra ary mamela anao hizaha azy ireo.

en: rows
mg: Andalana

en: columns
mg: Fariana

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
mg: Nisy olana teo am-pakana ny sanda num_rows ho an'ny mpampifandimby workspace: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
mg: Nisy olana teo am-pakana ny sanda display_workspace_names ho an'ny mpampifandimby workspace: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
mg: Nisy olana teo am-pakana ny sanda display_all_workspaces ho an'ny mpampifandimby workspace: %s

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
mg: Ny mpampifandimby workspace dia mampiseho anao endrika nakelezina an'ireo workspace iasanao ary mamela anao handrindra ireo fikandranao.

en: Number of _workspaces:
mg: Isan'ny _workspace:

en: Show _all workspaces in:
mg: Asehoy ato ny workspace _rehetra:

en: Show _only the current workspace
mg: Ilay workspace iasana _ihany no asehoy

en: Show workspace _names in switcher
mg: Asehoy anatin'ny mpampifandimby ny _anaran'ny workspace

en: Switcher
mg: Mpanova

en: Workspace Names
mg: Anaran'ny workspace

en: Workspace Switcher Preferences
mg: Safidy manokana mikasika ny mpampifandimby workspace

en: Workspace na_mes:
mg: A_naran'ny workspace:

en: Workspaces
mg: Fiasana

en: Display all workspaces
mg: Asehoy ny workspace rehetra

en: Display workspace names
mg: Asehoy ny anaran'ny workspace

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
mg: Raha marina izay voalaza, dia hasehon'ny mpampifandimby workspace ny workspace rehetra. Raha tsy izany dia ny workspace iasana ihany no asehony.

en: Rows in workspace switcher
mg: Andalana anatin'ny mpampisafidy workspace

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
mg: Ity famaha ity dia mamaritra ny isan'ny andalana (ho an'ny layout mandry) na fariana (ho an'ny layout mitsangana) hanehoan'ny mpampifandimby workspace ireo workspace misy. Tsy mitombina io famaha io raha tsy marina ny famaha display_all_workspaces.

en: File is not a valid .desktop file
mg: Rakitra tsy mety ho .desktop rakitra

en: Starting %s
mg: Mandefa %s

en: Not a launchable item
mg: Tsy fandefa ilay zavatra tanatin'ny karazan-tsafidy

en: FILE
mg: RAKITRA

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
mg: Diso

en: Choose an icon
mg: Misafidy kisary

en: Could not launch application
mg: Tsy afaka nandefa ilay rindran'asa

en: Could not open location '%s'
mg: Tsy afaka nanokatra ny '%s'

en: Loc_k To Panel
mg: Ge_jao eo amin'ny tontonana

en: _Move
mg: _Afindrao

en: _Remove From Panel
mg: _Esory teo amin'ny tontonana

en: Drawer
mg: Vatasarihana

en: _Add to Drawer...
mg: _Ampidiro anatin'ny vatasarihana...

en: _Properties
mg: _Toetoetra

en: Create new file in the given directory
mg: Hamorona rakitra vaovao anatin'ny laha-tahiry voalaza

en: [FILE...]
mg: [RAKITRA...]

en: - Edit .desktop files
mg: - Ovay ny rakitra .desktop

en: Create Launcher
mg: Mamorona mpandefa

en: Launcher Properties
mg: Toetoetry ny mpandefa

en: Panel
mg: Tontonana

en: Could not show this URL
mg: Tsy afaka mampiseho ity URL ity

en: No URL was specified.
mg: Tsy misy URL voalaza.

en: Could not use dropped item
mg: Tsy afaka nampiasa zavatra efa nariana

en: No URI provided for panel launcher desktop file
mg: Tsy misy URI ho an'ny rakitry ny mpandefa tontonana eo amin'ny desktop

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
mg: Tsy voasokatra ny rakitry ny desktop %s ho an'ny mpandefa tontonana%s%s

en: _Launch
mg: _Alefaso

en: Add this launcher to _panel
mg: Ataovy eo amin'ny _tontonana ity mpandefa ity

en: Add this launcher to _desktop
mg: Ataovy eo amin'ny _desktop ity mpandefa ity

en: _Entire menu
mg: Karazan-tsafidy _manontolo

en: Add this as _drawer to panel
mg: Ataovy _vatasarihana eo amin'ny tontonana

en: Add this as _menu to panel
mg: Ataovy _karazan-tsafidy eo amin'ny tontonana

en: _Activate Screensaver
mg: _Ampandehano ny sary mpitsitsy

en: _Lock Screen
mg: _Gejao ny efijery

en: Could not connect to server
mg: Tsy afaka nifandray tamin'ny mpizara

en: Lock Screen
mg: Gejao ny efijery

en: Protect your computer from unauthorized use
mg: Misakana ny fampiasana tsy ahazoan-dÃ lana ny solosainao

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
mg: Hivoaka...

en: Log out of this session to log in as a different user
mg: Hivoaka ity session ity mba hiditra amin'ny alalan'ny anarana hafa

en: Run Application...
mg: Hampandeha rindran'asa...

en: Search for Files...
mg: Hitady rakitra...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
mg: Tadiavo ny tahirin-kevitra sy ny laha-tahiry ao amin'io solosaina io sakajina araky ny anarana na ny anatiny

en: Force Quit
mg: Tereo hijanona

en: Force a misbehaving application to quit
mg: Tereo hijanona ny rindran'asa mikaviavia iray

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
mg: Hifandray amin'ny mpizara...

en: Shut Down...
mg: Vonoy...

en: Shut down the computer
mg: Vonoy ny solosaina

en: Custom Application Launcher
mg: Mpampandeha rindran'asa manara-tsafidy

en: Create a new launcher
mg: Hamorona mpampandeha vaovao

en: Application Launcher...
mg: Mpampandeha rindran'asa...

en: Copy a launcher from the applications menu
mg: MandikÃ  mpampandeha iray avy ao amin'ny karazan-tsafidin'ny rindran'asa

en: Main Menu
mg: Karazan-tsafidy fototra

en: The main GNOME menu
mg: Ny karazan-tsafidy fototry ny GNOME

en: Menu Bar
mg: Tsipiky ny karazan-tsafidy

en: A custom menu bar
mg: Tsipiky ny karazan-tsafidy voafantina

en: Separator
mg: Mpampisaraka

en: A separator to organize the panel items
mg: Mpampisaraka handaminana ireo zavatra amin'ny tontonana

en: A pop out drawer to store other items in
mg: Vatasarihana misokatra asiana zavatra hafa

en: (empty)
mg: (foana)

en: query returned exception %s
mg: Naverin'ny query ny zavatra navahana %s

en: Find an _item to add to "%s":
mg: Mitadiava _zavatra hanampiana ny "%s":

en: Add to Drawer
mg: Ataovy anatin'ny vatasarihana

en: Find an _item to add to the drawer:
mg: Mitadiava zavatra atao anatin'ny vatasarihana:

en: Add to Panel
mg: Ataovy eo amin'ny tontonana

en: Find an _item to add to the panel:
mg: Mitadiava zavatra atao eo amin'ny tontonana:

en: Exception from popup_menu '%s'
mg: Fanavahana avy amin'ny popup_menu '%s'

en: "%s" has quit unexpectedly
mg: Nijanona tampoka ny "%s"

en: Panel object has quit unexpectedly
mg: Nijanona tampoka ilay zavatra teo amin'ny tontonana

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
mg: Raha toa ka miverina maka zavatra izay mipetraka eo amin'ny tontonana ianao, dia hiverina hoazy eo amin'ny tontonana ilay izy.

en: _Don't Reload
mg: _Aza averina alaina

en: _Reload
mg: _Avereno alaina

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
mg: Nahita olana ny tontonana rehefa naka ny "%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
mg: Tianao ho fafÃ na tamin'ny kirakiranao ve ilay applet?

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
mg: Tsy mety mahazo mpanera AppletShell avy amin'ny mpanome baiko

en: And many, many others...
mg: Ary zavatra maro dia maro hafa koa...

en: The GNOME Panel
mg: Ny tontonan'ny GNOME

en: Cannot delete this panel
mg: Tsy afaka mamafa io tontonana io

en: You must always have at least one panel.
mg: Tsy maintsy manana tontonana iray foana farafahakeliny ianao.

en: _Add to Panel...
mg: _Ataovy eo amin'ny tontonana...

en: _Delete This Panel
mg: _Fafao io tontonana io

en: _New Panel
mg: _Tontonana vaovao

en: A_bout Panels
mg: _Mombamomba ny tontonana

en: Location
mg: Toerana

note: Name
en: _Name:
mg: A_narana:

en: _Browse...
mg: _Hizaha...

en: Choose a file...
mg: Misafidy rakitra...

en: _Location:
mg: _Toerana:

en: The name of the launcher is not set.
mg: Tsy voafaritra ny anaran'ny mpandefa.

en: The location of the launcher is not set.
mg: Tsy voafetra ny toeranan'ny mpandefa.

en: Could not display help document
mg: Tsy afaka nampiseho ireo toro-lÃ lana

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
mg: Mikitia fikandrana iray hanerena ilay rindran'asa hijanona. Tsindrio ny <ECHAP> raha tsy hanatanteraka  izany asa izany.

en: A boolean flag to indicate whether the user's previous configuration in /apps/panel/profiles/default has been copied to the new location in /apps/panel.
mg: Saina boleanina ilazana raha efa voadika any amin'ny toerany vaovao, anatin'ny /apps/panel, ny kirakiran'ny mpampiasa nisy teo aloha, izay hita tao anatin'ny /apps/panel/profiles/default.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
mg: Lisitra ahitana ID-na tontonana. Ny ID iray dia mifanaraka amin'ny tontonana avo lenta tokana. Ny fandrindrana ho an'ny tsirairay amin'ireo tontonana ireo dia notanana anatin'ny /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/applets/$(id).
mg: Lisitra ahitana ID-na applet'ny tontonana. Ny ID iray dia mifanaraka amin'ny applet'ny tontonana tokana. Ny fandrindrana ho an'ny tsirairay amin'ireny applet ireny dia notanana anatin'ny /apps/panel/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
mg: Lisitra misy ny ID'ny zavatra eo amin'ny tontonana. Ny ID iray dia mifanaraka amin'ny zavatra tokana (ohatra: mpandefa, tsindrin'ny asa na tsindry/tsipiky ny karazan-tsafidy). Ny fandrindrana ho any  tsirairay amin'ireo zavatra ireo dia noraiketina tanatin'ny /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
mg: Ampandehano ao anatin'ny takelaka kelin'ny "Run Application" ny autocompletion

en: Enable program list in "Run Application" dialog
mg: Ampiasao anatin'ny takelaka kelin'ny "Run Application" ny lisitry ny rindran'asa

en: Expand program list in "Run Application" dialog
mg: Velaro anatin'ny takelaka kelin'ny "Run Application" ny lisitry ny rindran'asa

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
mg: Raha marina ny voalaza, dia asiana autocompletion anatin'ny takelaka kelin'ny "Run Application".

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
mg: Raha marina ny voalaza, dia halehibiazina ny lisitry ny "Known Applications" anatin'ny ny takelaka kelin'ny "Run Application"  rehefa sokafana ilay takelaka kely. Mitombina io famaha raha toa ka marina ny famaha enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
mg: Raha marina ny voalaza, dia hisy ao anatin'ny takelaka kelin'ny "Run Application" ny lisitry "Known Applications". Ny  famaha show_program_list no mifehy ny fanalehibiazana na tsia ilay lisitra rehefa aseho ilay takelaka kely.

en: Old profiles configuration migrated
mg: Voafindra ny kirakiran'ny profil taloha

en: Panel ID list
mg: Lisitry ny IDn'ny tontonana

en: Panel applet ID list
mg: Lisitry ny ID'ny applet'ny tontonana

en: Panel object ID list
mg: Lisitry ny ID'ny zavatra eo amin'ny tontonana

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
mg: Lisitry ny IID'ny applet izay tsy ho raharahain'ny tontonana. Io dia mamela anao hisakana ny applet sasany handeha na hiseho anatin'ny karazan-tsafidy. Ohatra, mba tsy hampandeha ny applet'ny mini-commander, dia ataovy ao anatin'io lisitra io ny 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet'. Tsy maintsy averina alefa ilay tontonana izay vao mihatra io baiko io.

en: Applet IIDs to disable from loading
mg: IID-na applet hisakanana zavatra handeha

en: Autoclose drawer
mg: Ataovy mihidy hoazy ny vatasarihana

en: Complete panel lockdown
mg: Fangejana tanteraka ny tontonana

en: Confirm panel removal
mg: Amafiso ny fanafoanana ny tontonana

en: Deprecated
mg: Tsy nekena

en: Disable Force Quit
mg: Atsaharo ny fanerena hijanona

en: Disable Logging Out
mg: Atsaharo ny fivoahana

en: Enable animations
mg: Ampiasao ny sary mihetsika

en: Enable tooltips
mg: Ampiasao ny toro-hevitra miserana

en: Highlight launchers on mouseover
mg: Asongadino ireo mpandefa rehefa eo amboniny ny totozy

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
mg: Raha marina izay voalaza, dia hisy takelaka kely mangataka ny fanamafisan'ny mpampiasa ny fanapahan-keviny hanafoana ny tontonana.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
mg: Raha marina izay voalaza, dia hihidy hoazy ny vatasarihana iray rehefa manindry mpandefa iray ao anatiny ny mpampiasa.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
mg: Raha marina izay voalaza, dia asongadina ny mpandefa iray rehefa mametraka ny totozy eo amboniny ny mpampiasa.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
mg: Raha marina izay voalaza, dia hatsahatry ny tontonana ny fahazoan'ny mpampiasa mampiasa ny tsindry ahafahany manery rindran'asa iray hijanona.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
mg: Raha marina izay voalaza, dia tsy havelan'ny tontonana hampiasa ny karazan-tsafidy ahafahany mivoaka intsony ny mpampiasa.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
mg: Raha marina izay voalaza, dia tsy hanaiky fanovana atao amin'ny kirakirany ny tontonana. Mety mila gejaina manokana kosa anefa ny applet tsirairay avy. Tsy maintsy averina alefa ilay tontonana izay vao mihatra izany.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
mg: Raha marina izay voalaza, dia hampiseho toro-hevitra miserana ireo zavatra eo amin'ny tontonana.

en: Browse and run installed applications
mg: Zahavo ary alefaso ireo rindran'asa voapetraka

en: Access documents, folders and network places
mg: Zahavo anatin'ny tahirin-kevitra, laha-tahiry ary ireo toerana anaty rezo

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
mg: Hanova ny endrika sy ny fiasan'ny desktop, hitady fanampiana, na hivoaka

en: Applications
mg: Rindran'asa

en: _Edit Menus
mg: _Hanova karazan-tsafidy

en: Bookmarks
mg: Tobin-drohy

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
mg: Sokafy ny '%s'

en: Mount %s
mg: Akaro %s

en: Removable Media
mg: Kapila mahaleotena

en: Network Places
mg: Toerana anatin'ny rezo

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
mg: Birao

en: Places
mg: Toerana

en: System
mg: Rafitra

note: keep those strings in sync with the ones in * panel-action-button.c Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
mg: Hivoaka i %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
mg: Hivoaka i %s mba ahafahana miditra amin'ny anarana hafa

en: Action button type
mg: Karazan-tsindrin'ny asa

en: Applet Bonobo IID
mg: IID'ny Bonobo miendrika applet

en: Icon used for object's button
mg: Kisary ho an'ny tsindrin'ireo zavatra eo amin'ny tontonana

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
mg: Raha marina izay voalaza, dia ilay famaha custom_icon no atao kisary ho an'ilay tsindry. Raha diso kosa anefa izany, dia tsy ho raharahaina io famaha custom_icon io. Tsy mitombina io famaha io raha tsy "menu-object" na "drawer-object" ihany no mamaritra ny famaha object_type.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
mg: Raha marina izay voalaza, dia ny famaha menu_path no sori-dÃ lana ampiasaina hananganana ny ao anatin'ny karazan-tsafidy. Raha diso kosa izany, dia tsy ho raharahaina ilay famaha menu_path. Tsy mitombina io famaha io raha tsy "menu-object" no mamaritra ny famaha object_type.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
mg: Raha marina izay voalaza, dia ho raisina miohatra amin'ny sisiny havanan'ilay tontonana (na sisiny ambany raha toa ka mitsangana) ny toeran'ilay zavatra eo amin'ny tontonana.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
mg: Raha marina izay voalaza, dia tsy afaka mamindra ilay applet ny mpampiasa raha tsy mampiasa ny safidy "Unlock" hamahana azy aloha.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
mg: Raiso miohatra ny sisiny ambany/havanana ny toerany

en: Launcher location
mg: Toerana misy ny mpandefa

en: Lock the object to the panel
mg: Gejao eo amin'ny tontonana ilay zavatra

en: Menu content path
mg: Sori-dÃ lan'ny mpiatin'ny karazan-tsafidy

en: Object's position on the panel
mg: Toeran'ilay zavatra eo amin'ny tontonana

en: Panel attached to drawer
mg: Tontonana mipetaka amin'ny vatasarihana

en: Panel object type
mg: Karazan'ny zavatra eo amin'ny tontonana

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
mg: ID'ny fametrahan'ny Bonobo ny applet - ohatra: "OAFIID:GNOME_ClockApplet". Tsy mitombina io famaha io raha tsy "bonobo-applet" no mamaritra ny famaha object_type.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
mg: Ny karazan'asa voafehin'ity tsindry ity. "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot" no sanda azo ampiasaina. Tsy mitombina ity famaha ity raha tsy "action-applet" no mamaritra ny famaha object_type.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
mg: Ny mpamantatra ny tontonana mipetaka amin'ity vatasarihana ity. Tsy mitombina ity famaha ity raha tsy "drawer-object" no mamaritra ny famaha object_type.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
mg: Ny mpamantatra ny tontonana avo lenta izay misy io zavatra io.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
mg: Ny toerana misy ny rakitra .desktop izay manoritra ilay mpandefa. Tsy mitombina ity famaha ity raha tsy "launcher-object" no mamaritra ny famaha object_type.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
mg: Ny toerana misy ny rakitry ny sary atao kisary ho an'ny tsindrin'ilay zavatra eo amin'ny tontonana. Tsy mitombina io famaha io raha tsy "drawer-object" na "menu-object" no mamaritra ny famaha object_type ary raha tsy marina ny famaha use_custom_icon.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
mg: Ny sori-dÃ lana hananganana ny atin'ny karazan-tsafidy. Tsy  mitombina io famaha io raha tsy marina ny famaha use_menu_path ary raha tsy "menu-object" no mamaritra ny famaha object_type.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
mg: Ny toerana eo amin'ny tontonana asiana ity zavatra ity. Ny toerany dia voafaritry ny isan'ny pixel manomboka amin'ny sisiny havian'ny tontonana (na sisiny ambony raha toa mitsangana).

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
mg: Ny andian-teny haseho anatin'ny toro-hevitra miserana mikasika ity vatasarihana ity na ity karazan-tsafidy ity. Tsy mitombina io famaha io raha tsy "drawer-object" na "menu-object" no mamaritra ny famaha object_type.

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
mg: Ny karazan'ity zavatry ny tontonana ity. "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" ary "menu-bar" no sanda azo ampiasaina.

en: Tooltip displayed for drawer or menu
mg: Toro-hevitra miserana aseho mikasika ny vatasarihana na ny karazan-tsafidy

en: Toplevel panel containing object
mg: Tontonana avo lenta isian'ireo zavatra

en: Use custom icon for object's button
mg: MampiasÃ  kisary nosafidiana ho solon'ny tsindrin'ilay zavatra

en: Use custom path for menu contents
mg: MampiasÃ  sori-dÃ lana nosafidiana ho an'ny mpiatin'ny karazan-tsafidy

en: Error reading GConf string value '%s': %s
mg: Nisy olana teo am-pamakiana ny sandan'ny laha-teny '%s': %s an'ny GConf

note: we need to do this since the key was added in 2.19 and   			 * the default value returned when the key is not set       			 * (for people coming from older versions) is 0, which      			 * is not what we want.
en: Error reading GConf integer value '%s': %s
mg: Nisy olana teo am-pamakiana ny sanda feno '%s': %s an'ny GConf

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
mg: Ny tontonana '%s' dia natao hiseho eo amin'ny efijery %d nefa tsy mbola azo ampiasaina io efijery io. Tsy alefa ity tontonana ity.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
mg: Nisy olana teo am-pamakiana ny sanda boleanina '%s': %s an'ny GConf

[ctx: Orientation]
en: Left
mg: Ankavia

[ctx: Orientation]
en: Right
mg: Ankavanana

en: Could not display properties dialog
mg: Tsy afaka nampiseho ny takelaka kelin'ny toetoetra

en: <small>Opaque</small>
mg: <small>Tsy tatera-pahazavana</small>

en: <small>Transparent</small>
mg: <small>Tatera-pahazavana</small>

en: Arro_ws on hide buttons
mg: sio ton_dro eo amin'y tsindry fanafenana

en: Background
mg: Afara

en: Background _image:
mg: _Sary afara:

en: Co_lor:
mg: Lo_ko:

en: E_xpand
mg: V_elaro

en: Image Background Details
mg: Antsipirian'ny sary afara

en: Panel Properties
mg: Toetoetry ny tontonana

en: Pick a color
mg: Misafidiana loko iray

en: Rotate image when panel is _vertical
mg: Ahodino ilay sary raha _mitsangana ny tontonana

en: S_tyle:
mg: _Endrika:

en: Select background
mg: Misafidiana afara

en: Show hide _buttons
mg: Asehoy ireo _tsindry fanafenana

en: Solid c_olor
mg: L_oko miray

en: Some of these properties are locked down
mg: Voageja ny sasany amin'ireto toetoetra ireto

en: St_retch
mg: Hi_taro

en: _Autohide
mg: Miafina _hoazy

en: _Icon:
mg: _Kisary:

en: _None (use system theme)
mg: _Tsy misy (endriky ny rafitra ampiasaina)

en: _Orientation:
mg: _Fitodika:

en: _Scale
mg: _Ovay ny habeny

en: _Size:
mg: _Habe:

en: _Tile
mg: _Mizarazara

en: pixels
mg: pixel

en: Could not open recently used document "%s"
mg: Tsy voasokatra ilay tahirin-kevitra vao nampiasaina "%s"

en: Clear the Recent Documents list?
mg: Foanana izay anatin'ny lisitry Tahirin-kevitra Vao Nampiasaina?

en: Clear Recent Documents
mg: Foano ireo Tahirin-kevitra Vao Nampiasaina

en: Recent Documents
mg: Tahirin-kevitra Vao Nampiasaina

en: Clear all items from the recent documents list
mg: Foano tao anatin'ny lisitry ny Tahirin-kevitra Vao Nampiasaina ny zavatra ao rehetra

en: Could not run command '%s'
mg: Tsy afaka nanatanteraka ny baiko '%s'

en: Could not convert '%s' from UTF-8
mg: Tsy afaka namadika ny '%s' avy amin'ny UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
mg: Misafidiana rakitra ampiarahana amin'ilay baiko...

en: Select an application to view its description.
mg: Misafidiana rindran'asa iray hijerena ny mombamomba azy.

en: Will run command: '%s'
mg: Ho tanterahina ny baiko: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
mg: Diso ny lamina (%d) sy ny halava (%d) an'ny lisitra URI natao teo amin'ny takelaka kelin'ny fandefasana

en: Could not display run dialog
mg: Tsy afaka naneho ny takelaka kelin'ny fandefasana

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
mg: Tsindrio ity tsindry ity hitadiavana anaran-drakitra iray ampiarahina amin'ny laha-teny baiko.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
mg: Tsindrio ity tsindry ity handefasana ilay rindran'asa voafidy na ilay baiko nosoratana tanatin'ny toerana fasiana azy.

en: Command icon
mg: Kisarin'ilay baiko

en: List of known applications
mg: Lisitry ny rindran'asa fantatra

en: Run Application
mg: Handefa rindran'asa

en: Run in _terminal
mg: Alefaso amin'ny alalan'ny _Terminal

en: Run with _file...
mg: Alefaso miaraka amin'ny _rakitra...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
mg: ty takelaka kely ity ampiasaina hanatanterahana ilay baiko amin'ny alalan'ny Terminal.

en: Show list of known _applications
mg: Asehoy ny lisitry ny _rindran'asa fantatra

en: The icon of the command to be run.
mg: Ny kisarin'ny baiko ho tanterahina.

en: _Run
mg: _Alefaso

en: _Force quit
mg: _Tereo hijanona

en: C_lear
mg: F_oano

en: D_on't Delete
mg: A_za fafana

en: Hide Panel
mg: Afeno ny tontonana

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
mg: Tontonana ambony manana sisiny mivelatra

en: Top Centered Panel
mg: Tontonana ambony mahazo ny afovoa

en: Top Floating Panel
mg: Tontonana ambony mitsingevana

en: Top Edge Panel
mg: Tontonana amin'ny sisiny ambony

en: Bottom Expanded Edge Panel
mg: Tontonana ambany manana sisiny mivelatra

en: Bottom Centered Panel
mg: Tontonana ambany mahazo ny afovoa

en: Bottom Floating Panel
mg: Tontonana ambany mitsingevana

en: Bottom Edge Panel
mg: Tontonana amin'ny sisiny ambany

en: Left Expanded Edge Panel
mg: Tontonana havia manana sisiny mivelatra

en: Left Centered Panel
mg: Tontonana havia mahazo ny afovoa

en: Left Floating Panel
mg: Tontonana havia mitsingevana

en: Left Edge Panel
mg: Tontonana amin'ny sisiny havia

en: Right Expanded Edge Panel
mg: Tontonana havanana manana sisiny mivelatra

en: Right Centered Panel
mg: Tontonana havanana mahazo afovoa

en: Right Floating Panel
mg: Tontonana havanana mitsingevana

en: Right Edge Panel
mg: Tontonana amin'ny sisiny havanana

en: Animation speed
mg: Hafainganan'ny sary mihetsika

en: Automatically hide panel into corner
mg: Ataovy miafina hoazy any amin'ny sisin'ny efijery any ny tontonana

en: Background color
mg: Lokon'ny sary afara

en: Background color opacity
mg: Hatevin'ny loko afara

en: Background image
mg: Sary afara

en: Background type
mg: Karazan-tsary afara

en: Center panel on x-axis
mg: Ampahazoy afaovoa manaraka ny axe X ny tontonana

en: Center panel on y-axis
mg: Ampahazoy ny axe Y ny tontonana

en: Enable arrows on hide buttons
mg: Ampadehano ireo tondro amin'ny tsindry fanafenana

en: Enable hide buttons
mg: Alefaso ireo tsindry fanafenana

en: Expand to occupy entire screen width
mg: Velaro hameno ny efijery iray manontolo

en: Fit image to panel
mg: Ataovy mifanaraka amin'ny tontonana ilay sary

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
mg: Raha marina izay voalaza, dia hasiana tondro eo amin'ireo tsindry fanafenana. Tsy mitombina io famaha io raha tsy marina ny famaha enable_buttons.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
mg: Raha marina izay voalaza, dia hasiana tsindry amin'ny sisin'ny tontonana roa izay azo ampiasaina hamindrana ilay tontonana eny amin'ny sisin'ny efijery. Noho izany, ireo tsindry ireo ihany no hita eo amin'ny efijery.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
mg: Raha marina izay voalaza, dia hampanarahana fihetsika manokana ny fanafenana na ny fanehoana ity tontonana ity, fa tsy tonga dia mitranga maina be fotsiny.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
mg: Raha marina izay voalaza, dia ahodina ilay sary afara raha toa ka mitsangana ny tontonana.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
mg: Raha marina izay voalaza, dia ampanarahina ny haavon'ny tontonana ny haben'ilay sary raha mitsangana ny tontonana (hotanana ny aspect ratio-n'ilay sary).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
mg: Raha marina izay voalaza, dia ampanarahina ny haben'ny tontonana ny haben'ilay sary. Tsy ho tanana ny aspect ratio-n'ilay sary.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
mg: Raha marina izay voalaza, dia hisitrika hoazy any amin'ny sisin'ny efijery any ny tontonana rehefa tsy eo amboniny intsony ny tondron'ny totozy. Ny fanisahana ny tondron'ny totozy amin'iny sisiny iny dia hampivoaka ilay tontonana indray.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
mg: Raha marina izay voalaza, dia hameno ny lavan'ny efijery (ny sakany raha toa ka mitsangana ilay tontonana). Raha io fomba io no arahina, dia amin'ny sisin'ny efijery ihany no azo ametrahana ilay tontonana. Raha diso kosa izany, dia hanana habe antonona applet, mpandefa, ary tsindry maromaro ny tontonana.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
mg: Afaka manisy tontonana isaky ny monitor ianao raha miasa anatin'ny tontolo Xinerama. Ity famaha ity dia mamantatra ilay monitor ampiasaina isehoan'ilay tontonana.

en: Name to identify panel
mg: Anarana ahafantarana ilay tontonana

en: Panel autohide delay
mg: Fe-potoana andrasana alohan'ny hisitrihan'ny tontonana

en: Panel autounhide delay
mg: Fe-potoana andrasana alohan'ny ivoahan'ny tontonana

en: Panel orientation
mg: Fitodiky ny tontonana

en: Panel size
mg: Haben'ny tontonana

en: Rotate image on vertical panels
mg: Ahodino ny sary rehefa mitsangana ny tontonana

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
mg: Mamaritra ny loko afaran'ny tontonana manaraka ny lamina #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
mg: Mamaritra ny rakitra atao sary afara. Raha toa ka ahitana channel alpha ilay sary dia hamboarina mifanaraka amin'ilay sary afara eo amin'ny desktop izany.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
mg: Mamaritra ny fe-potoana ara-milisegaondra ivoahan'ilay tontonana hoazy aorian'ny hikasihan'ny tondron'ny totozy ilay tontonana miafina. Tsy mitombina io famaha io raha tsy marina ny famaha auto_hide.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
mg: Mamaritra ny fÃ©-potoana ara-milisegaondra isitrihan'ilay tontonana hoazy aorian'ny ialan'ny tondron'ny totozy teo amin'ilay tontonana miseho. Tsy mitombina ity famaha ity raha tsy marina ny famaha auto_hide.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
mg: Maneho ny isan'ny pixel hita maso rehefa misitrika hoazy eny amin'ny sisin'ny efijery ny tontonana. Tsy mitombina io famaha io raha tsy marina ny famaha auto_hide.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
mg: Mamaritra ny hatevin'ny lamin'ny loko afara. Raha toa ka tsy tena tatera-pahazavana ilay loko (sanda latsaky ny 65535), dia hamboarina mifanaraka amin'ny sary afara eo amin'ny desktop ilay izy.

en: Stretch image to panel
mg: Itaro hatreny amin'ny tontonana ny sary

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
mg: Ny haavon'ny tontonana (ny lavany raha toa ka mitsangana). Hamaritra habe ambany indrindra, izay mifototra amin'ny haben'ny endri-tsoratra sy karazan-javatra hafa, ny tontonana mandritra ny fandefasana azy. Ny habe ambony indrindra dia ferana ho am-pahefan'ny sakan'ny efijery (na lavany raha mitsivalana ilay tontonana).

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
mg: Ny toerana misy ny tontonana manaraka ny axe X. Tsy mitombina ity famaha ity raha tsy manaraka ny fomba tsy mivelatra. Tsy raharahaina ity famaha ity amin'ny fomba mivelatra ary apetraka amin'ny sisin'ny efijery voafaritry ny famahan'ny fitodika ilay tontonana.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
mg: Ny toerana misy ny tontonana manaraka ny axe Y. Tsy mitombina ity famaha ity raha tsy manaraka ny fomba tsy mivelatra. Tsy raharahaina ity famaha ity amin'ny fomba mivelatra ary apetraka amin'ny sisin'ny efijery voafaritry ny famahan'ny fitodika ilay tontonana.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
mg: Ny fitodiky ny tontonana. "top", "bottom", "left", "right" no sanda azo ampiasaina. Ity famaha ity no mamaritra ny sisin'ny efijery hisian'ny tontonana amin'ny fomba mivelatra. Tsy dia misy fahasamihafana loatra ny sanda "top" sy "bottom" amin'ny fomba tsy mivelatra (samy milaza ireo roa ireo fa tontonana mitsivalana io), nefa mba milazalaza ny fomba fiasan'ny zavatry ny tontonana ihany izy ireo. Ohatra, ho an'ny tontonana manana sanda "top" dia miseho mankany ambany ny karazan-tsafidy rehefa tsindriana ny tsindry karazan-tsafidy raha toa ka mankany ambony izany ho an'ny tontonana manana sanda "bottom".

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
mg: Ny hafaingan'ny fihetsik'ireo sary mihetsika eo amin'ny tontonana. "slow", "medium" and "fast" no sanda azo ampiasaina. Tsy mitombina ity famaha ity raha tsy marina ny famaha enable_animations.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
mg: Ity dia anaran'olona azo vakiana tsara izay azonao ampiasaina amantarana tontonana iray. Io no atao anaran'ny fikandran'ny tontonana iray izay manampy anao tokoa rehefa mizaha tontonana maromaro misokatra ianao.

en: Visible pixels when hidden
mg: Isan'ny pixel hita rehefa afenina

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
mg: Ny karazana afara ampiasaina amin'ity tontonana ity. Ireto ny sanda azo ampiasaina: "gtk" - ny afaran'ny GTK+ tsotra no ampiasaina, "color" - ny famahan'ny loko no atao lokon'ny afara, na "image" - ilay sary voafaritry ny famahan'ny sary no atao afara.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
mg: Afaka manisy tontonana isaky ny efijery iray ianao anatin'ny tontolo ampiasana efijery maromaro. Ity famaha ity dia mamantatra ny efijery ampiasaina isehoan'ilay tontonana.

en: X co-ordinate of panel
mg: Ny marika X an'ilay tontonana

en: X screen where the panel is displayed
mg: Ny efijery X isehoan'ilay tontonana

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
mg: Ny monitor Xinerama isehoan'ilay tontonana

en: Y co-ordinate of panel
mg: Ny marika Y an'ilay tontonana

en: Icon '%s' not found
mg: Tsy hita ny kisary '%s'

en: Could not execute '%s'
mg: Tsy afaka nanatanteraka ny '%s'

en: file
mg: rakitra

en: Home Folder
mg: Laha-tahirin'ny fandraisana

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
mg: Rafi-drafitra

en: Search
mg: Karohy

en: Open URL: %s
mg: Hanokatra URL: %s

en: Delete this drawer?
mg: Fafana ity vatasarihana ity?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
mg: Rehefa voafafa ny vatasarihana iray, dia voafafa miaraka aminy koa ireo kirakirany.

en: Delete this panel?
mg: Hofafana ity tontonana ity?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
mg: Rehefa voafafa ny tontonana iray, dia very
     hatramin'ireo fandrindrana natao

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
mg: Applet tsotra hitsapana ny tontonan'ny GNOME-2.0

en: Test Bonobo Applet
mg: Applet'ny fitsapana ny Bonobo

en: Test Bonobo Applet Factory
mg: Toerana fanamboarana ny applet'ny fitsapana ny Bonobo

en: Specify an applet IID to load
mg: MilazÃ  applet IID iray izay halaina

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
mg: MilazÃ  toerana iray hisian'ireo safidy manokana mikasika ny applet

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
mg: Lazao ny haben'ilay applet amin'ny voalohany (tena kely, antonony, lehibe sns.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
mg: Lazao ny fitodik'ilay applet amin'ny voalohany (ambony, ambany, ankavia na ankavanana)

[ctx: Size]
en: XX Small
mg: XX Kely

[ctx: Size]
en: X Small
mg: X Kely

[ctx: Size]
en: Small
mg: Kely

en: Failed to load applet %s
mg: Tsy azo ny applet %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
mg: Rindran'asa fitsapana applet

en: _Prefs Dir:
mg: _Laha-tahirin'ny safidy manokana:
