gnome-panel - en to tr translation catalogue (470 entries)

en: Tasks
tr: İşler

en: Edit
tr: Düzenle

en: All Day
tr: Tüm Gün

en: Appointments
tr: Randevular

en: Birthdays and Anniversaries
tr: Doğumgünleri ve Yıldönümleri

en: Weather Information
tr: Hava Durumu Bilgisi

en: Locations
tr: Konumlar

en: Calendar
tr: Takvim

note: Show date in tooltip. Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
tr: %A, %d %B (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
tr: Randevuları ve görevleri gizlemek için tıklayın

en: Click to view your appointments and tasks
tr: Randevuları ve görevleri görüntülemek için tıklayın

en: Click to hide month calendar
tr: Ay takvimini gizlemek için tıklayın

en: Click to view month calendar
tr: Ay takvimini görüntülemek için tıklayın

en: Computer Clock
tr: Bilgisayar Saati

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
tr: %A, %d %B %Y

en: _Preferences
tr: Ter_cihler

en: Copy _Time
tr: _Saati Kopyala

en: Copy _Date
tr: _Tarihi Kopyala

en: Ad_just Date & Time
tr: Tarihi ve Zamanı _Ayarla

en: Custom format
tr: Özel biçim

en: Choose Location
tr: Konum Seç

en: Edit Location
tr: Konumu Düzenle

en: City Name
tr: Şehir İsmi

en: City Time Zone
tr: Şehir Saat Dilimi

en: 24 hour
tr: 24 saatlik

en: UNIX time
tr: UNIX saati

en: Internet time
tr: İnternet saati

en: Custom _format:
tr: Özel _biçim:

en: <i>(optional)</i>
tr: <i>(seçimlik)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
tr: <small><i>Bir şehir, bölge veya ülke adı girin ve açılan pencereden bir eşleşme seçin.</i></small>

en: Clock Format
tr: Saat Biçimi

en: Clock Preferences
tr: Saat Tercihleri

en: Display
tr: Görüntü

en: East
tr: Doğu

en: General
tr: Genel

en: L_atitude:
tr: _Enlem:

en: L_ongitude:
tr: _Boylam:

en: North
tr: Kuzey

en: Panel Display
tr: Panel Ekranı

en: Show _temperature
tr: Sıcaklığı _göster

en: Show _weather
tr: _Hava durumunu göster

en: Show seco_nds
tr: _Saniyeleri göster

en: Show the _date
tr: _Tarihi göster

en: South
tr: Kuzey

en: Time _Settings
tr: Zaman _Ayarları

en: Weather
tr: Hava Durumu

en: West
tr: Batı

en: _12 hour format
tr: _12 saat biçimi

en: _24 hour format
tr: _24 saat biçimi

en: _Location Name:
tr: _Konum İsmi:

en: _Pressure unit:
tr: _Basınç birimi:

en: _Temperature unit:
tr: _Sıcaklık birimi:

en: _Timezone:
tr: _Saat Dilimi:

en: _Visibility unit:
tr: _Görüş mesafesi birimi:

en: _Wind speed unit:
tr: _Rüzgar hızı birimi:

en: A list of locations to display in the calendar window.
tr: Takvim penceresinde gösterilecek konumların listesi.

en: Custom format of the clock
tr: Özel saat biçimi

en: Expand list of appointments
tr: Randevuların listesini genişlet

en: Expand list of birthdays
tr: Doğum günlerinin listesini genişlet

en: Expand list of locations
tr: Konumların listesini genişlet

en: Expand list of tasks
tr: Görevlerin listesini genişlet

en: Expand list of weather information
tr: Hava durumu bilgisi listesini genişlet

en: Hour format
tr: Saat biçimi

en: If true, display a weather icon.
tr: Eğer seçiliyse, bir hava durumu simgesi gösterir.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
tr: Eğer seçiliyse, zamana ek olarak saatin içinde tarihi göster.

en: If true, display seconds in time.
tr: Eğer seçiliyse, zamanda saniyeleri göster.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
tr: Eğer seçiliyse, takvim penceresinde rendevuların listesi açılır.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
tr: Eğer seçiliyse, takvim penceresinde doğum günlerinin listesi açılır.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
tr: Eğer seçiliyse, takvim penceresinde konumların listesi açılır.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
tr: Eğer seçiliyse, takvim penceresinde görevlerin listesi açılır.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
tr: Eğer seçiliyse, takvim penceresinde hava durumu bilgisininn listesi açılır.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
tr: Eğer seçiliyse, imleç saatin üzerine getirildiğinde balonda tarihi göster.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
tr: Eğer seçiliyse, hava durumu simgesinin yanında sıcaklığı gösterir.

en: If true, show week numbers in the calendar.
tr: Eğer seçiliyse, takvimde kaçıncı hafta olduğunu göster.

en: List of locations
tr: Konumların listesi

en: Show date in clock
tr: Saat uygulamacığının içinde tarihi göster

en: Show date in tooltip
tr: Balon içinde tarihi göster

en: Show temperature in clock
tr: Saat içinde sıcaklığı göster

en: Show time with seconds
tr: Zamanı saniye ile birlikte göster

en: Show weather in clock
tr: Saat içinde hava durumunu göster

en: Show week numbers in calendar
tr: Takvimde kaçıncı hafta olduğunu göster

en: Speed unit
tr: Hız birimi

en: Temperature unit
tr: Sıcaklık birimi

en: The unit to use when showing temperatures.
tr: Sıcaklıklar gösterilirken kullanılacak birim.

en: The unit to use when showing wind speed.
tr: Rüzgar hızı gösterilirken kullanılacak birim.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.22 with the use of an internal time configuration tool. The schema is retained for compatibility with older versions.
tr: Bu anahtarın kullanımı GNOME 2.22 ile artık dahili zaman yapılandırma aracı kullanılarak, geçerliliğini yitirmiştir. Şema eski sürümlerle uyumluluk için korunuyor.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
tr: Bu anahtarın kullanımı GNOME 2.6 ile artık 'format' anahtarına aktarılarak, geçerliliğini yitirmiştir. Şema eski sürümlerle uyumluluk için korunuyor.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
tr: Bu anahtar format anahtarı "custom"a ayarlı olduğunda saat uygulamacığında kullanılacak biçimi belirtir. strftime() tarafından algılanabilen çevrim belirteçlerini bir biçim belirtmek için kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için strftime() kılavuzuna bakın.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
tr: Bu anahtar saat uygulamacığı için kullanılacak saat biçimini belirtir. Geçerli değerler, "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" ve "custom"dır. Eğer "internet" ayarlanmışsa, saat internet saatini gösterir. İnternet saati günleri 1000 ".beats"e böler. Bu sistemde zaman dilimi yoktur, bu yüzden saat dünyanın her yerinde aynıdır. Eğer "unix" ayarlanmışsa, saat Epoch'dan, yani 1970-01-01'den, bugüne geçen zamanı saniye olarak gösterir. Eğer "custom" ayarlanmışsa, saat zamanı 'custom_format' anahtarında belirtildiği biçimde gösterir.

en: Time configuration tool
tr: Zaman ayarlama aracı

en: Use Internet time
tr: İnternet saati kullan

en: Use UNIX time
tr: UNIX saati kullan

en: Use UTC
tr: UTC kullan

en: Failed to set the system timezone
tr: Sistem saat dilimi atanırken başarısız olundu

en: <small>Set...</small>
tr: <small>Ayarla...</small>

en: <small>Set</small>
tr: <small>Ayarla</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
tr: Konumu mevcut konum olarak ata ve bu bilgisayar için onun zaman dilimini kullan

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
tr: %s, hissedilen %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
tr: Gün doğumu: %s / Gün batımı: %s

en: Could not display help document '%s'
tr: Yardım belgesi '%s' görüntülenemedi

en: Error displaying help document
tr: Yardım belgesi görüntülenirken hata

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
tr: Uyarı:  Bu komut kullanışlı gibi gözüküyor.
    Bu uygulamacık gereksiz olduğu için, bunu yapmak istemeyebilirsiniz.
    Uygulamacığı "pratik" veya kullanışlı 
    bir hale çevirmemek için %s komutunu kullanmamanızı tavsiye ederiz.

en: %s the Fish
tr: %s Balığı

en: %s the Fish, a contemporary oracle
tr: Çağdaş Kahin %s Balığı

en: Unable to locate the command to execute
tr: Çalıştırılacak komutun konumuna ulaşılamıyor

en: %s the Fish Says:
tr: %s Balığı Diyor ki:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
tr: Komutun çıktısı okunamadı
    
    Ayrıntılar: %s

en: _Speak again
tr: Tek_rar konuş

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
tr: Ayarlanmış komut çalışmadığı için '%s' ile değiştirilmiştir.

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
tr: '%s' çalıştırılamadı
    
    Ayrıntılar: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
tr: '%s' uygulamasından okunamadı
    
    Ayrıntılar: %s

en: The water needs changing
tr: Suyun değiştirilmesi lazım

en: Look at today's date!
tr: Bugünün tarihine bakın!

en: %s the Fish, the fortune teller
tr: Falcı %s Balığı

en: Animation
tr: Canlandırma

en: Co_mmand to run when clicked:
tr: _Tıklandığında çalıştırılacak olan komut:

en: Fish Preferences
tr: Balık Tercihleri

en: _Name of fish:
tr: _Balığın adı:

en: _Pause per frame:
tr: _Çerçeve başına bekleme (sn):

en: _Rotate on vertical panels
tr: _Dikey panellerde döndür

en: seconds
tr: saniye

en: Panel Notification Area
tr: Panel Uyarı Alanı

en: Failed to load %s: %s
tr: %s: %s yüklenirken hata oluştu

en: Icon not found
tr: Simge bulunamadı

en: Click here to restore hidden windows.
tr: Gizli pencereleri görüntülemek için buraya tıklayın.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
tr: Bütün pencereleri gizleyip masaüstünü görüntülemek için buraya tıklayın.

en: Show Desktop Button
tr: Masaüstünü Gösterme Düğmesi

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
tr: Pencere yöneticiniz masaüstünü gösterme düğmesini desteklemiyor, veya bir pencere yöneticisi çalıştırmıyorsunuz.

en: Group windows when _space is limited
tr: _Yer kısıtlı olduğunda pencereleri grupla

en: Restore to current _workspace
tr: Şu anki _kullanım alanını geri yükle

en: Restore to na_tive workspace
tr: _Kendi çalışma alanına geri al

en: Restoring Minimized Windows
tr: Küçültülmüş Pencereleri Eski Boyutuna Getiriliyor

en: Sh_ow windows from current workspace
tr: Şu anki çalışma alanındaki pencereleri _göster

en: Show windows from a_ll workspaces
tr: _Bütün çalışma alanlarındaki pencereleri göster

en: Window Grouping
tr: Pencere Gruplaması

en: Window List Content
tr: Pencere Listesi İçeriği

en: Window List Preferences
tr: Pencere Listesi Tercihleri

en: _Always group windows
tr: _Pencereleri her zaman grupla

en: _Never group windows
tr: Pencereleri _hiçbir zaman gruplama

en: Window Selector
tr: Pencere Seçici

en: rows
tr: satır

en: columns
tr: sütun

en: Number of _workspaces:
tr: _Çalışma alanı sayısı:

en: Show _all workspaces in:
tr: _Bütün çalışma alanlarını buraya taşı:

en: Show _only the current workspace
tr: _Sadece şu anki çalışma anlanını göster

en: Show workspace _names in switcher
tr: Çalışma alanı _isimlerini değiştiricide göster

en: Switcher
tr: Değiştirici

en: Workspace Names
tr: Çalışma Alanı İsimleri

en: Workspace Switcher Preferences
tr: Çalışma Alanı Değiştiricisi Tercihleri

en: Workspace na_mes:
tr: Çalışma alanı _isimleri:

en: Workspaces
tr: Çalışma Alanları

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
tr: Adsız bir balık, çok boş bir balıktır. Balığınıza bir isim takarak ona hayat verin.

en: Command to execute on click
tr: Tıklandığı zaman çalıştırılacak uygulama

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
tr: Eger seçiliyse, balığın canlandırması dikey panelde döndürülecek.

en: Pause per frame
tr: Çervece başına bekleme

en: Rotate on vertical panels
tr: Dikey panellerde döndür

en: The fish's animation pixmap
tr: Balık canlandımasının benekeşlemi

en: The fish's name
tr: Balığın adı

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
tr: Bu anahtar balığa tıklandığında çalıştırılacak komutu belirtir.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
tr: Bu anahtar balık canlandırmasının gösterimindekullanılacak resmin benekeşlem dizinine göre dosya adını belirtir.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
tr: Bu anahtar her çerçevenin kaç saniye boyunca gösterileciğini belirtir.

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
tr: Pencere listesinde aynı uygulamaların ne zaman gruplanacağına karar verir. Geçerli değerler  "hiçbir zaman", "otomatik" ve "herzaman" dır.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
tr: Eğer seçiliyse, pencere listesi bütün çalışma alanlarındaki pencereleri gösterecektir. Aksi halde sadece o an kullanılan çalışma alanındaki pencereleri gösterir.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
tr: Eğer seçiliyse, pencereyi büyülttüğünüzde o anki çalışma alanına gelecektir. Aksi halde, büyütülen pencerenin çalışma alanına geçilecektir.

en: Move windows to current workspace when unminimized
tr: Büyütülen pencereleri o anki çalışma alanına taşı

en: Show windows from all workspaces
tr: Bütün çalışma alanlarındaki pencereleri göster

en: When to group windows
tr: Pencerelerin ne zaman gruplanacağı

en: Display all workspaces
tr: Bütün çalışma alanlarını göster

en: Display workspace names
tr: Çalışma alanlarının isimlerini göster

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
tr: Eğer seçiliyse, çalışma alanı değiştiricisi bütün çalışma alanlarını gösterir. Aksi halde sadece o anki çalışma alanını gösterir.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
tr: Eğer seçiliyse, çalışma alanı değiştiricisi bütün çalışma alanlarının isimlerini gösterir. Aksi halde, çalışma alanlarındaki pencereleri gösterir. Bu özellik sadece pencere yöneticisi Metacity olduğunda çalışır.

en: Rows in workspace switcher
tr: Çalışma alanı değiştiricisindeki satır sayısı

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
tr: Bu anahtar çalışma alanı değiştiricisinin çalışma alanlarını kaç sıra (yatay düzen için), veya sütun (dikey düzen için) içinde göstereceğini belirtir. Bu anahtar sadece tüm çalışma alanları görüntüleniyorsa anlamlıdır.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
tr: Panelin yoksayacağı uygulamacık IIDlerinin listesi. Bu sayede belirli uygulamacıkların menü içinde görüntülenmemesini veya yüklenmemesini sağlayabilirsiniz. Örnek olarak mini-commander uygulamacığını devre dışı bırakmak için 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet'i bu listeye ekleyin. Bunun etkili olması için paleli yeniden başlatmanız gerekiyor.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
tr: Panel tanım numaralarının listesi. Her numara başka bir üst seviye paneli tanımlar. Bu panellerin her biri için ayarlar /apps/panel/toplevels/$(id) içerisinde saklanır.

en: Applet IIDs to disable from loading
tr: Yüklenmesi engellenecek uygulamacık IIDleri

en: Complete panel lockdown
tr: Panelin tamamını kilitleme

en: Confirm panel removal
tr: Panel silmeyi onayla

en: Disable Force Quit
tr: Zorla Çık'ı Etkisizleştir

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
tr: "Uygulama Çalıştır" penceresinde kendiliğinden tamamlamayı etkinleştir

en: Enable program list in "Run Application" dialog
tr: "Uygulama Çalıştır" penceresinde program listesini etkinleştir

en: Enable tooltips
tr: Balonları etkinleştir

en: Expand program list in "Run Application" dialog
tr: "Uygulama Çalıştır" penceresindeki program listesini genişlet

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
tr: Eğer seçiliyse, kullanıcı paneli silmek istediğinde onayının sorulduğu bir pencere gösterilir.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
tr: Eğer seçiliyse, "Uygulama Çalıştır" penceresinde kendiliğinden tamamlama etkin olur.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
tr: Eğer seçiliyse, "Uygulama Çalıştır" penceresindeki "Bilinen Uygulamalar" listesi, pencere açıldığında genişlemiş olarak başlar. Bu anahtar sadece enable_program_list anahtarı seçili ise anlamlıdır.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
tr: Eğer seçiliyse, "Uygulama Çalıştır" penceresindeki "Bilinen Uygulamalar" listesi kullanılabilir olur. Listenin genişletilmiş olup olmamasıshow_program_list anahtarı ile kontrol edilir.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
tr: Eğer seçiliyse, panel, bir uygulama kapatılırken zorla çıkış yapılmasını Sonlandır düğmesine erişimi keserek engeller.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
tr: Eğer seçiliyse, panel yapılandırmasındaki hiç bir değişikliğe izin vermeyecektir. Ancak uygulamacıklar ayrıca kilitlenme ihtiyacı duyabilirler. Bunun etkili olabilmesi için panelin tekrar başlatılması gerekmektedir.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
tr: Eğer seçiliyse, nesneler için ipuçları panelde gösterilir. İpuçları GTK+'daki gtk-enable-tooltips özelliğine sahip masaüstünde pasif bırakılabilir.

en: Panel ID list
tr: Panel numara listesi

en: Panel object ID list
tr: Panel nesnesi numara listesi

en: Launcher location
tr: Başlatıcı konumu

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
tr: Başlatıcıyı tanımlayan .desktop dosyasının konumu. Bu anahatar sadece object_type anahtarı "launce-object" ise anlamlıdır.

en: Menu content path
tr: Menü içeriği yolu

en: The text to display in a tooltip for this menu.
tr: Bu menü için ipucunda gösterilecek metin

en: Interpret position relative to bottom/right edge
tr: Pozisyonu alt/sağ kenara göre uygula

en: Object IID
tr: Nesne Kimliği

en: Object's position on the panel
tr: Nesnenin paneldeki konumu

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
tr: Bu nesneyi barındıran üst seviye panelinin belirteci.

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
tr: Nesnenin tanımlama kimliği - ö.r. "ClockAppletFactory::ClockApplet".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
tr: Panel nesnesinin konumu. Bu pozisyon panelin sol (veya dikeyse üst) kenarından benek sayısı olarak belirtilmiştir.

en: Toplevel panel containing object
tr: Nesneyi barındıran üst seviye paneli

en: Animation speed
tr: Canlandırma hızı

en: Automatically hide panel into corner
tr: Paneli kendiliğinden köşeye gizle

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Background image
tr: Arkaplan resmi

en: Background type
tr: Arkaplan türü

en: Center panel on x-axis
tr: X ekseninde paneli ortala

en: Center panel on y-axis
tr: Y ekseninde paneli ortala

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
tr: Taranmış resimin image-uri tarafından nasıl ayarlanacağını belirler. Geçerli değerler: "none","stretch","fit". "stretch" ile resim panelin boyutlarına göre ölçeklendirilir, görüş oranında değişiklik yapılmaz. "fit" ile resim (görüş alanı korunarak) panelin boyuna göre ölçeklendirilir.(yataysa)

en: Enable arrows on hide buttons
tr: Gizleme düğmelerinde oklar görünsün

en: Enable hide buttons
tr: Gizleme düğmelerini etkinleştir

en: Expand to occupy entire screen width
tr: Tüm ekran genişliğini kaplaması için genişlet

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
tr: Eğer seçiliyse, gizleme düğmelerine oklar yerleştirilecek. Bu anahtar sadece enable_buttons anahtarı seçiliyse anlamlıdır.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
tr: Eğer seçiliyse, panelin her iki tarafına, paneli ekranın kenarlarına sadece düğme gözükür şekle getiren düğmeler yerleştirilecek.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
tr: Eğer seçiliyse; arkaplan resmi, panel dikey konumlandırıldığında çevirilecek.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
tr: Eğer seçiliyse; panel kendiliğinden, imleç panel alanını terkettikten sonra ekranın köşesine gizlenecek. İmlecin köşeye tekrar getirilmesi panelin görünmesini sağlayacak.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
tr: Eğer seçiliyse, panel tüm ekran genişliğini (eğer dikey panelse yüksekliğini) kaplayacak. Bu kipte panel sadece ekranın kenarlarında konumlandırılabilir. Eğer seçili değilse; panel sadece uygulamacıkları, başlatıcıları ve düğmeleri barındırabilecek büyüklükte olacak.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
tr: Eğer seçiliyse, x ve x_right anahtarları yok sayılır ve panel ekranın x ekseninin ortasında konumlandırılır. Eğer panel yeniden boyutlandırılırsa panel bu pozisyonda kalır - örn. panel her iki yöne de uzar. Eğer seçili değilse, x ve x_rightanahtarları panelin konumunu belirler.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
tr: Eğer seçiliyse, y ve y_bottom anahtarları yok sayılır ve panel ekranın y ekseninin ortasında konumlandırılır. Eğer panel yeniden boyutlandırılırsa panel bu pozisyonda kalır - örn. panel her iki yöne de uzar. Eğer seçili değilse, y ve y_bottom anahtarları panelin konumunu belirler.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
tr: Xinerama ayarında, her ekranda panel bulundurabilirsiniz. Bu anahtar panelin gösterileceği mevcut ekranı belirtir.

en: Name to identify panel
tr: Panelin belirtmek için adı

en: Panel autohide delay
tr: Panel otomatik gizleme gecikmesi

en: Panel autounhide delay
tr: Panel otomatik gösterme gecikmesi

en: Panel orientation
tr: Panelin konumu

en: Panel size
tr: Panel boyutu

en: Rotate image on vertical panels
tr: Dikey panellerde resmi döndür

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
tr: #RGB biçiminde panelin arkaplan rengini belirtir.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
tr: Arkaplan resmi olarak kullanılacak dosyayı belirtir. Eğer resim alfa kanalı bulunduruyorsa masaüstü arkaplan resmi ile birleştirilir.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
tr: İmleç panel alanına girdiğinde kendiliğinden görüntülenmeden önceki beklemenin kaç milisaniye olacağını belirtir. Bu anahtar sadece auto_hide anahtarı seçiliyse anlamlıdır.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
tr: İmleç panel alanından çıktığında kendiliğinden gizlemeden önceki beklemenin kaç milisaniye olacağını belirtir. Bu anahtar sadece auto_hide anahtarı seçiliyse anlamlıdır.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
tr: Panel köşede kendiliğinden gizlendiğinde kaç beneğin görünür olacağını belirtir. Bu anahtar sadece auto_hide anahtarı seçiliyse anlamlıdır.

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
tr: Panelin yüksekliği (dikey panel için genişlik). Panel çalışma sırasında yazıtipi boyutu ve diğer belirteçleri göze alarak asgari boyut belirler. Azami boyut ekranın yükseliğinin (ya da genişliğinin) dörtte birine sabitlenir.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
tr: Panelin x ekseni üzerindeki ekranın sağından başlayarak ki konumu. Eğer -1 olarak atanmışsa değer yok sayılır ve x anatharı kullanılır. Eğer 0 değerinden büyükse o zaman x anatharı yok sayılır. Bu anahtar sadece panel kenarı kaplayan kipte değilken anlamlıdır. Kenarı kaplayan kipte, bu anahtar yoksayılır ve panel orientation anahtarının belirtildiği şekilde kenara yerleştirilir.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
tr: Panelin x ekseni üzerindeki konumu. Bu anahtar sadece panel kenarı kaplayan kipte değilken anlamlıdır. Kenarı kaplayan kipte, bu anahtar yoksayılır ve panel orientation anahtarının belirtildiği şekilde kenara yerleştirilir.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
tr: Panelin y ekseni üzerindeki aşağıdan başlayarak konumu. Eğer -1 olarak atanmışsa bu değer yok sayılır ve y anatharı kullanılır, eğer 0 değerinden büyükse o zaman y anatharı yok sayılır. Bu anahtar sadece panel kenarı kaplayan kipte değilken anlamlıdır. Kenarı kaplayan kipte, bu anahtar yoksayılır ve panel orientation anahtarının belirtildiği şekilde kenara yerleştirilir.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
tr: Panelin y ekseni üzerindeki konumu. Bu anahtar sadece panel kenarı kaplayan kipte değilken anlamlıdır. Kenarı kaplayan kipte, bu anahtar yoksayılır ve panel orientation anahtarının belirtildiği şekilde kenara yerleştirilir.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
tr: Panelin konumu. Geçerli değerler "top", "bottom", "left ", "right" dır. Kenarı kaplama kipinde anahtar, panelin hangi kenarda bulunacağını belirtir. Eğer kenarı kaplamayan kipte ise "top" ve "bottom" arasındaki fark çok az önem taşır - her ikisi de bunun yatay panel olduğunu belirtir - fakat gene de kimi panel nesnelerinin işleyişi hakkında bir fikir verir. Örneğin "top" panelinde menü düğmesi menünün altında menü gösterir ancak "bottom" panelde menü panelin üstünde oluşur.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
tr: Panel canlandırmalarının hangi hızda yapılacağını belirtir. Geçerli değerler "slow", "medium" ve "fast"dır. Bu anahtar sadece enable_animations anahtarı seçiliyse anlamlıdır.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
tr: Bu paneli tanımlamanıza yarayacak, insanların anlayabileceği bir isimdir. Bunun asıl amacı paneller arasında dolaşırken panellerin pencere başlığı olarak kullanılmasıdır.

en: Visible pixels when hidden
tr: Gizliyken görünecek benekler

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
tr: Çoklu ekran kurulumunda, ayrı ekranlarda paneller bulundurabilirsiniz. Bu anahtar mevcut ekranda gösterilecek paneli belirler.

en: X co-ordinate of panel
tr: Panelin X kordinatı

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
tr: Panelin X kordinatı, ekranın sağından başlayarak

en: X screen where the panel is displayed
tr: Panelin görüntüleneceği X ekranı

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
tr: Panelin görüntüleneceği Xinerama ekranı

en: Y co-ordinate of panel
tr: Panelin Y kordinatı

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
tr: Panelin Y kordinatı, ekranın altından başlayarak

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
tr: Tanınmayan masaüstü dosyası versiyonu: '%s'

en: Starting %s
tr: %s başlatılıyor

en: Application does not accept documents on command line
tr: Uygulama komut satırından belge kabul etmiyor.

en: Unrecognized launch option: %d
tr: Tanınmayan başlatma seçeneği: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
tr: Bir 'Type=Link' masaüstü girişine belge URI'leri geçilemez

en: Disable connection to session manager
tr: Oturum yöneticisine bağlantıyı kapat

en: Specify session management ID
tr: Oturum Yönetimi kimliği tanımla

en: ID
tr: Kimlik

en: Session management options:
tr: Oturum yöneyimi seçenekleri:

en: Show session management options
tr: Oturum yönetimi seçeneklerini göster

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
tr: Hata

en: Could not launch '%s'
tr: '%s' başlatılamadı

en: Could not launch application
tr: Uygulama başlatılamadı

en: Could not open location '%s'
tr: '%s' konumu açılamadı

en: No application to handle search folders is installed.
tr: Arama klasörlerini işlemek için hiçbir uygulama yüklü değil.

en: _Move
tr: _Taşı

en: _Remove From Panel
tr: Panelden _Sil

en: Create new file in the given directory
tr: Belirtilen dizinde yeni dosya oluştur

en: [FILE...]
tr: [DOSYA...]

en: - Edit .desktop files
tr: - .desktop dosyalarını düzenle

en: Create Launcher
tr: Başlatıcı Oluştur

en: Directory Properties
tr: Dizin Özellikleri

en: Launcher Properties
tr: Başlatıcı Özellikleri

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
tr: Diğer uygulamaları başlatır ve pencereleri yönetmek, zamanı göstermek vb. gibi amaçlar için çeşitli araçlar sağlar.

en: Could not show this URL
tr: Bu URL gösterilemedi

en: No URL was specified.
tr: Hiçbir URL belirtilmedi.

en: Could not use dropped item
tr: Bırakılan öğe kullanılamadı

en: No URI provided for panel launcher desktop file
tr: Panel başlatıcısı masaüstü dosyası için URI belirtilmemiş

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
tr: %2$s%3$s panal başlatıcısı için %1$s masaüstü dosyası açılamadı

en: _Launch
tr: Baş_lat

en: _Properties
tr: _Özellikler

en: Could not save launcher
tr: Başlatıcı kaydedilemedi

en: Replace a currently running panel
tr: Şu an çalışan bir panel ile yer değiştir

en: _Lock Screen
tr: Ekranı _Kilitle

en: _Activate Screensaver
tr: Ekran _Koruyucuyu Etkinleştir

en: Could not connect to server
tr: Sunucuya bağlanılamadı

en: Lock Screen
tr: Ekranı Kilitle

en: Protect your computer from unauthorized use
tr: Bilgisayarınızı yetkisiz kullanımdan koruyun

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
tr: Çıkış...

en: Log out of this session to log in as a different user
tr: Farklı bir kullanıcı ile giriş yapmak için bu oturumu kapat

en: Run Application...
tr: Uygulama Çalıştır...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
tr: Bir komut girerek ya da listeden seçerek bir uygulama çalıştırın

en: Search for Files...
tr: Dosya Ara...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
tr: Bu bilgisayar üzerindeki belgeleri ve klasörler ismiyle ya da içeriğiyle konumlandırın

en: Force Quit
tr: Sonlandır

en: Force a misbehaving application to quit
tr: Geçersiz işlem yapan uygulamayı zorla kapat

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
tr: Sunucuya Bağlan...

en: Connect to a remote computer or shared disk
tr: Uzaktaki bilgisayara ya da paylaşılan bir diske bağlanın

en: Shut Down...
tr: Kapat...

en: Shut down the computer
tr: Bilgisayarı kapat

en: Custom Application Launcher
tr: Özel Uygulama Başlatıcı

en: Create a new launcher
tr: Yeni başlatıcı oluştur

en: Application Launcher...
tr: Uygulama Başlatıcı...

en: Copy a launcher from the applications menu
tr: Bir başlatıcıyı uygulamalar menüsünden kopyalayın

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: The main GNOME menu
tr: Ana GNOME menüsü

en: Menu Bar
tr: Menü Çubuğu

en: A custom menu bar
tr: Özel menü çubuğu

en: Separator
tr: Ayraç

en: A separator to organize the panel items
tr: Panel öğelerini düzenlemek için bir ayraç

en: User Menu
tr: Kullanıcı Menüsü

en: Menu to change your settings and your online status
tr: Ayarlarınızı ve çevrimiçi durumunuzu değiştirme menüsü

en: (empty)
tr: (boş)

en: Find an _item to add to "%s":
tr: "%s" içine eklemek için bir öğe _bul:

en: Find an _item to add to the panel:
tr: Panele eklemek için bir öğe _bul:

en: Add to Panel
tr: Panele Ekle

en: "%s" has quit unexpectedly
tr: "%s" beklenmedik bir şekilde kapandı

en: Panel object has quit unexpectedly
tr: Panel nesnesi beklenmedik bir şekilde kapandı

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
tr: Eğer bir panel nesnesini yeniden yüklerseniz, o nesne kendiliğinden panele tekrar eklenecektir.

en: _Don't Reload
tr: Tekrar Yükle_me

en: _Reload
tr: Tekrar _Yükle

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
tr: "%s" yüklenirken panelde bir sorunla karşılaşıldı.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
tr: Bu uygulamacığı ayarlarınızdan silmek istiyormusunuz?

en: Cannot delete this panel
tr: Bu panel silinemedi

en: You must always have at least one panel.
tr: Her zaman en az bir paneliniz olması gerekiyor.

en: _Add to Panel...
tr: Panele _Ekle...

en: _Delete This Panel
tr: Bu Paneli _Sil

en: _New Panel
tr: _Yeni Panel

en: Application
tr: Uygulama

en: Application in Terminal
tr: Uçbirim içindee Uygulama

en: Location
tr: Konum

note: Type
en: _Type:
tr: _Tür:

note: Name
en: _Name:
tr: İ_sim:

en: _Browse...
tr: _Göz at...

note: Comment
en: Co_mment:
tr: _Açıklama:

en: Choose an application...
tr: Bir uygulama seçin...

en: Choose a file...
tr: Bir dosya seçin...

en: Comm_and:
tr: _Komut:

en: _Location:
tr: _Konum:

en: The name of the launcher is not set.
tr: Başlatıcının ismi atanmamış.

en: Could not save directory properties
tr: Dizin seçenekleri kaydedilemedi

en: The name of the directory is not set.
tr: Dizinin ismi atanmamış.

en: The command of the launcher is not set.
tr: Başlatıcının komutu atanmamış.

en: The location of the launcher is not set.
tr: Başlatıcının konumu atanmamış.

en: Could not display help document
tr: Yardım belgesi görüntülenemedi

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
tr: Uygulamayı çıkmaya zorlamak için bir pencereye tıklayın. İptal etmek için <ESC> tuşuna basın.

en: Force this application to exit?
tr: Bu uygulama çıkmaya zorlansın mı?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
tr: Eğer bir uygulamayı çıkmaya zorlarsanız, açık olan tüm belgelerdeki kaydedilmemiş değişiklikler kaybolacak.

en: Browse and run installed applications
tr: Kurulmuş uygulamlara göz at ve onları çalıştır

en: Access documents, folders and network places
tr: Belgelere, klasörlere ve ağ yerlerine erişim

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: _Edit Menus
tr: _Menüleri Düzenle

en: _Help
tr: _Yardım

en: Switch User
tr: Kullanıcı Değiştir

en: Bookmarks
tr: Yer İmleri

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
tr: URL Aç: '%s'

en: Unable to scan %s for media changes
tr: Ortam değişiklikleri için %s taranamadı

en: Rescan %s
tr: Tekrar Tara %s

en: Unable to mount %s
tr: %s bağlanamadı

en: Mount %s
tr: Bağla %s

en: Removable Media
tr: Çıkarılabilir Araçlar

en: Network Places
tr: Ağ Bağlantıları

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
tr: Kişisel klasörünüzü açın

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Open the contents of your desktop in a folder
tr: Masaüstünüzün içeriğini bir klasör içerisinde açın

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
tr: Bu bilgisayardan tüm yerel ve uzaktaki disklere ve klasörlere göz atın

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
tr: Yer imi oluşturulmuş ve yerel ağ konumlarına göz at

en: Available
tr: Uygun

en: Busy
tr: Meşgul

en: My Account
tr: Hesabım

en: Places
tr: Yerler

[ctx: Orientation]
en: Top
tr: Üst

[ctx: Orientation]
en: Bottom
tr: Alt

[ctx: Orientation]
en: Left
tr: Sol

[ctx: Orientation]
en: Right
tr: Sağ

en: Unable to load file '%s': %s.
tr: Dosya '%s' yüklenemiyor: %s.

en: Could not display properties dialog
tr: Seçenekler penceresi gösterilemedi

en: <small>Opaque</small>
tr: <small>Mat</small>

en: <small>Transparent</small>
tr: <small>Saydam</small>

en: Arro_ws on hide buttons
tr: Gizleme düğmelerinde _oklar

en: Background
tr: Arkaplan

en: Background _image:
tr: _Arkaplan resmi:

en: Co_lor:
tr: _Renk:

en: E_xpand
tr: _Genişlet

en: Image Background Details
tr: Resim Arkaplan Detayları

en: Panel Properties
tr: Panel Özellikleri

en: Pick a color
tr: Bir renk seçiniz

en: Rotate image when panel is _vertical
tr: Panel dik_ey olduğu zaman resmi döndür

en: S_tyle:
tr: _Stil:

en: Select background
tr: Arkaplan seç

en: Show hide _buttons
tr: Gizleme _düğmelerini göster

en: Solid c_olor
tr: Sabit _renk

en: Some of these properties are locked down
tr: Bu özelliklerin bazıları kilitli

en: St_retch
tr: E_snet

en: _Autohide
tr: Otomatik _gizle

en: _None (use system theme)
tr: _Yok (sistem temasını kullan)

en: _Orientation:
tr: _Yerleşim:

en: _Scale
tr: Öl_çekle

en: _Size:
tr: B_oyut:

en: _Tile
tr: D_öşe

en: pixels
tr: benek

en: Could not open recently used document "%s"
tr: Son kullanılan belge "%s" açılamadı

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
tr: "%s" açmaya çalışırken bilinmeyen bir hata oluştu.

en: Clear the Recent Documents list?
tr: Son Kullanılan Belgeler listesi temizlensin mi?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
tr: Eğer Son Kullanılan Belgeler listesini temizlerseniz, aşağıdakiler de temizlenir:
    
    • Yerler → Son Kullanılan Belgeler menüsündeki tüm öğeler.
    • Tüm uygulamalardaki son kullanılan belgeler listeleri.

en: Clear Recent Documents
tr: Son Kullanılan Belgeleri Temizle

en: Recent Documents
tr: Son Kullanılan Belgeler

en: Clear Recent Documents...
tr: Son Kullanılan Belgeleri Temizle...

en: Clear all items from the recent documents list
tr: Son kullanılan belgeler listesini temizle

en: Could not run command '%s'
tr: '%s' komutu çalıştırılamadı

en: Could not convert '%s' from UTF-8
tr: '%s' UTF-8'den çevirilemedi

en: Choose a file to append to the command...
tr: Komuta eklenecek bir dosya seçin...

en: Select an application to view its description.
tr: Açıklamasını görüntülemek için bir uygulama seçin.

en: Will run command: '%s'
tr: çalıştıracak komut: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
tr: Çalıştırma penceresine sürüklenen URI listesinin biçimi (%d) veya uzunluğu (%d) hatalıydı.

en: Could not display run dialog
tr: Çalıştır penceresi gösterilemedi

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
tr: İsmi komut satırına eklenecek dosyaya göz atmak için bu düğmeye tıklayın.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
tr: Komut girişi alanındaki komutu veya uygulamayı çalıştırmak için bu düğmeye tıklayın.

en: Command icon
tr: Komut simgesi

en: List of known applications
tr: Bilinen uygulamaların listesi

en: Run Application
tr: Uygulama Çalıştır

en: Run in _terminal
tr: _Terminalde çalıştır

en: Run with _file...
tr: Dosya _ile çalıştır...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
tr: Komutu terminal penceresinde çalıştırmak için bu kutuyu seçin.

en: Show list of known _applications
tr: _Bilinen uygulamaların listesini göster

en: The icon of the command to be run.
tr: Çalıştırılacak komutun simgesi.

en: _Run
tr: _Çalıştır

en: _Force quit
tr: _Sonlandır

en: C_lear
tr: _Temizle

en: D_on't Delete
tr: Sil_me

en: Specify an applet IID to load
tr: Yüklenecek uygulamacık IIDsi belirtin

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
tr: Uygulamacık özelliklerinin saklanacağı bir gconf konumu belirtin

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
tr: Uygulamacığın başlangıç boyutunu belirtin (minicik, orta, büyük vb.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
tr: Uygulamacığın başlangıç konumunu belirtin (yukarı, aşağı, sol veya sağ)

[ctx: Size]
en: XX Small
tr: XX Küçük

[ctx: Size]
en: X Small
tr: X Küçük

[ctx: Size]
en: Small
tr: Küçük

[ctx: Size]
en: Medium
tr: Orta

[ctx: Size]
en: Large
tr: Büyük

[ctx: Size]
en: X Large
tr: X Büyük

[ctx: Size]
en: XX Large
tr: XX Büyük

en: Failed to load applet %s
tr: Uygulamacık yüklenemedi: %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
tr: Uygulamacık test etme aleti

en: _Applet:
tr: _Uygulamacık:

en: _Prefs Dir:
tr: _Özellik Dizini:

en: Hide Panel
tr: Paneli Gizle

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
tr: Tepede Kenarı Kaplayan Panel

en: Top Centered Panel
tr: Tepede Ortalanmış Panel

en: Top Floating Panel
tr: Tepede Yüzen Panel

en: Top Edge Panel
tr: Tepede Kenar Paneli

en: Bottom Expanded Edge Panel
tr: Altta Kenarı Kaplayan Panel

en: Bottom Centered Panel
tr: Altta Ortalanmış Panel

en: Bottom Floating Panel
tr: Altta Yüzen Panel

en: Bottom Edge Panel
tr: Altta Kenar Paneli

en: Left Expanded Edge Panel
tr: Sol Kenarı Kaplayan Panel

en: Left Centered Panel
tr: Solda Ortalanmış Panel

en: Left Floating Panel
tr: Solda Yüzen Panel

en: Left Edge Panel
tr: Sol Kenar Paneli

en: Right Expanded Edge Panel
tr: Sağ Kenarı Kaplayan Panel

en: Right Centered Panel
tr: Sağda Ortalanmış Panel

en: Right Floating Panel
tr: Sağda Yüzen Panel

en: Right Edge Panel
tr: Sağ Kenar Paneli

en: Icon '%s' not found
tr: '%s' simgesi bulunamadı

en: file
tr: dosya

en: Home Folder
tr: Başlangıç Klasörü

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
tr: Dosya Sistemi

en: Search
tr: Arama

en: Open URL: %s
tr: URL Aç: %s

en: Delete this panel?
tr: Bu panel silinsin mi?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
tr: Bir panel silinince, panel ve panelin
    ayarları kaybolacaktır.
