gnome-panel - en to sr translation catalogue (521 entries)

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
sr: %l:%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
sr: %d. %b

en: Tasks
sr: Zaduženja

en: Edit
sr: Uredi

en: All Day
sr: Ceo dan

en: Appointments
sr: Zakazani sastanci

en: Birthdays and Anniversaries
sr: Rođendani i godišnjnice

en: Weather Information
sr: Vremenske prilike

en: Locations
sr: Mesta

en: Calendar
sr: Kalendar

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
sr: %a, %e. %b

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s
    %2$s
sr: %s
    %s

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s, %2$s
sr: %s, %s

en: Click to hide your appointments and tasks
sr: Kliknite da sakrijete vaše zakazane sastanke i zadatke

en: Click to view your appointments and tasks
sr: Kliknite da prikažete vaše zakazane sastanke i zadatke

en: Click to hide month calendar
sr: Kliknite da sakrijete mesečni kalendar

en: Click to view month calendar
sr: Kliknite da prikažete mesečni kalendar

en: Computer Clock
sr: Računarski časovnik

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

en: Failed to open the time settings
sr: Ne mogu da otvorim podešavanja vremena na sistemu

en: _Preferences
sr: Po_stavke

en: Copy _Time
sr: Umnoži _vreme

en: Copy _Date
sr: Umnoži _datum

en: Ad_just Date & Time
sr: Podesi datum _i vreme...

en: Custom format
sr: Oblik po izboru

en: Choose Location
sr: Izaberite mesto

en: Edit Location
sr: Izmenite mesto

en: City Name
sr: Ime grada

en: City Time Zone
sr: Vremenska zona

en: 24 hour
sr: 24-očasovni

en: UNIX time
sr: UNIX vreme

en: Internet time
sr: Internet vreme

en: Custom _format:
sr: Oblik po _izboru:

en: <i>(optional)</i>
sr: <i>(opciono)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
sr: <small><i>Unesite naziv grada, oblasti ili države i pojaviće se prozor za izbor tog mesta.</i></small>

en: Clock Format
sr: Oblik sata

en: Clock Preferences
sr: Postavke časovnika

en: Display
sr: Prikaz

en: East
sr: Istok

en: General
sr: Opšte

en: L_atitude:
sr: G. _širina:

en: L_ongitude:
sr: G. _dužina:

en: North
sr: Sever

en: Panel Display
sr: Prikaz na panelu

en: Show _temperature
sr: Prikaži _temperaturu

en: Show _weather
sr: Prikaži _vremenske prilike

en: Show seco_nds
sr: Prikaži _sekunde

en: Show the _date
sr: Prikaži _datum

en: South
sr: Jug

en: Time _Settings
sr: _Podešavanje vremena

en: Weather
sr: Vremenske prilike

en: West
sr: Istok

en: _12 hour format
sr: _12 časa

en: _24 hour format
sr: _24 časa

en: _Location Name:
sr: _Naziv mesta:

en: _Pressure unit:
sr: Jedinica za _pritisak:

en: _Temperature unit:
sr: Jedinica za _temperaturu:

en: _Timezone:
sr: Vremenska _zona:

en: _Visibility unit:
sr: Jedinica za _oblačnost:

en: _Wind speed unit:
sr: Jedinica za _brzinu vetra:

en: A list of locations to display in the calendar window.
sr: Spisak mesta za prikaz u kelendaru.

en: Custom format of the clock
sr: Proizvoljan oblik časovnika

en: Expand list of appointments
sr: Raširi spisak sastanaka

en: Expand list of birthdays
sr: Raširi spisak rođendana

en: Expand list of locations
sr: Raširi spisak mesta

en: Expand list of tasks
sr: Raširi spisak zadataka

en: Expand list of weather information
sr: Raširi spisak vremenskih prilika

en: Hour format
sr: Vrsta časovnika

en: If true, display a weather icon.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje ikonicu sa vremenskim prilikama.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje datum u časovniku, pored vremena

en: If true, display seconds in time.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje sekunde sa vremenom.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje spisak sastanaka u kalendaru.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje spisak rođendana u kalendaru.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
sr: Ukoliko je postavljeno, proširuje spisak mesta kalendaru.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikaži spisak zadataka u kalendaru.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikaži vremenske prilike u kalendaru.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikaži oblačić kada se mišem pređe preko časovnika.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje temperaturu pored vremenskih prilika.

en: If true, show week numbers in the calendar.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje brojeve nedelja u kalendaru.

en: List of locations
sr: Spisak mesta

en: Show date in clock
sr: Prikaži datum u časovniku

en: Show date in tooltip
sr: Prikaži datum u oblačiću

en: Show temperature in clock
sr: Prikaži temperaturu u časovniku

en: Show time with seconds
sr: Prikaži vreme sa sekundama

en: Show weather in clock
sr: Prikaži bremenske prilike u časovniku

en: Show week numbers in calendar
sr: Prikaži brojeve nedelja u kalendaru

en: Speed unit
sr: Jedinica za brzinu

en: Temperature unit
sr: Jedinica za temperaturu

en: The unit to use when showing temperatures.
sr: Jedinica koja se koristi za temperaturu.

en: The unit to use when showing wind speed.
sr: Jedinica koja se koristi za brzinu vetra.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.22 with the use of an internal time configuration tool. The schema is retained for compatibility with older versions.
sr: Upotreba ovog ključa je prevaziđena u Gnomu 2.22 u korist sopstvenog alata za podešavanje. Šema je zadržana zarad saglasnosti sa starijim izdanjima.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.28 in favour of the use of timezones. The schema is retained for compatibility with older versions.
sr: Upotreba ovog ključa je prevaziđena u Gnomu 2.28 u korist ključa „timezones“. Šema je zadržana zarad saglasnosti sa starijim izdanjima.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
sr: Upotreba ovog ključa je prevaziđena u Gnomu 2.6 u korist ključa „format“. Šema je zadržana zarad saglasnosti sa starijim izdanjima.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
sr: Ovaj ključ navodi oblik časovnika koji se koristi u programčetu kada je oblik postavljen na „custom“. Možete koristiti oznake koje razume strftime() radi dobijanja željenog oblika. Pogledajte strftime() uputstvo za detalje.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
sr: Ovaj ključ navodi oblik časa koji koristi programče sa časovnikom. Dozvoljene vrednosti su „12-hour“, „24-hour“, „internet“, „unix“ i „custom“. Ukoliko je postavljeno na „internet“, sat će prikazivati Internet vreme. Sistem Internet vremena deli dan na 1.000 „otkucaja“. U ovom sistemu nema vremenskih zona, pa je vreme isto u celom svetu. Ukoliko je postavljeno na „unix“, sat će prikazivati proteklo vreme u sekundama od Epohe, tj. 1. januara 1970. Ako je postavljeno na „custom“, sat će prikazivati vreme u skladu sa oblikom navedenim u ključu custom_format.

en: Time configuration tool
sr: Alat za podešavanje vremena

en: Use Internet time
sr: Koristi Internet vreme

en: Use UNIX time
sr: Koristi UNIX vreme

en: Use UTC
sr: Koristi UT

en: Failed to set the system timezone
sr: Nije uspelo postavljanje vremenske zone

en: <small>Set...</small>
sr: <small>Postavi...</small>

en: <small>Set</small>
sr: <small>Postavi</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
sr: Postavi mesto kao trenutnu lokaciju i koristi datu vremensku zonu na računaru

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
sr: Nepoznato

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
sr: %s, izgleda kao da je %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
sr: Sunce je izašlo u %s, zalazi u %s

en: Could not display help document '%s'
sr: Ne mogu da prikažem pomoć „%s“

en: Error displaying help document
sr: Greška u prikazu pomoći

en: Clock
sr: Časovnik

en: Clock Applet Factory
sr: Proizvodnja programčeta za časovnik

en: Factory for clock applet
sr: Izrada programčeta za časovnik.

en: Get the current time and date
sr: Saznaj trenutno vreme i datum

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sr: Upozorenje: Naredba se može činiti zapravo korisnom.
    Kako je ovo beskorisno programče, možda ne želite da ovo uradite.
    Mi ne preporučujemo da „%s“ koristite za bilo šta što bi ovo programče učinilo „praktičnim“ ili korisnim.

en: %s the Fish
sr: Riba zvana %s

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sr: Riba zvana %s, savremeno svetilište

en: Unable to locate the command to execute
sr: Ne mogu da pronađem naredbu koju treba izvršiti

en: %s the Fish Says:
sr: Riba zvana %s kaže:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
sr: Ne mogu da pročitam izlaz naredbe
    
    Detalji: %s

en: _Speak again
sr: _Pričaj ponovo

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
sr: Podešena naredba ne radi i zamenjena je sa: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sr: Ne mogu da izvršim „%s“
    
    Detalji: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
sr: Ne mogu da čitam iz „%s“
    
    Detalji: %s

en: The water needs changing
sr: Potrebno je promeniti vodu

en: Look at today's date!
sr: Vidi bre koji je datum!

en: %s the Fish, the fortune teller
sr: Riba zvana %s, kraljica među proročicama

en: Animation
sr: Animacija

en: Co_mmand to run when clicked:
sr: Na_redba za izvršenje po pritisku:

en: Fish Preferences
sr: Postavke za Ribu

en: _Name of fish:
sr: _Ime ribe:

en: _Pause per frame:
sr: _Pauza po kadru:

en: _Rotate on vertical panels
sr: _Rotiraj na uspravnim panelima

en: seconds
sr: sekundi

en: Display a swimming fish or another animated creature
sr: Prikaži ribu kako pliva ili neko drugo animirano stvorenje

en: Fish
sr: Riba

en: From Whence That Stupid Fish Came
sr: Odakle ta glupa riba iziđe

en: Wanda Factory
sr: Vanda Fabrika

en: Panel Notification Area
sr: Obaveštajna zona panela

en: Area where notification icons appear
sr: Površina gde se pojavljuju ikone za obaveštenja

en: Factory for notification area
sr: Izrada obaveštajne zone

en: Notification Area
sr: Obaveštajna zona

en: Notification Area Factory
sr: Fabrika za Obaveštajnu zonu

en: Factory for the window navigation related applets
sr: Proizvodnja programčeta za izbor prozora

en: Hide application windows and show the desktop
sr: Sakrij prozore programa i prikaži radnu površinu

en: Show Desktop
sr: Prikaži radnu površinu

en: Switch between open windows using a menu
sr: Prebacuj se do otvorenih prozora koristeći meni

en: Switch between open windows using buttons
sr: Prebacuj se do otvorenih prozora koristeći dugmad

en: Switch between workspaces
sr: Sledeća radna površina

en: Window List
sr: Spisak prozora

en: Window Navigation Applet Factory
sr: Proizvodnja programčeta za izbor prozora

en: Window Selector
sr: Izbor prozora

en: Workspace Switcher
sr: Izmena radnih površina

en: Failed to load %s: %s
sr: Neuspelo učitavanje „%s“: %s

en: Icon not found
sr: Ikona nije nađena

en: Click here to restore hidden windows.
sr: Pritisnite ovde da prikažete prikrivene prozore.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sr: Pritisnite ovde da prikrijete sve prozore i vidite radnu površinu.

en: Show Desktop Button
sr: Dugme za prikazivanje radne površine

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sr: Vaš upravnik prozorima ne podržava prikazivanje radne površine, ili ne koristite upravnika prozora.

en: Group windows when _space is limited
sr: Grupiši prozore kada je prostor o_graničen

en: Restore to current _workspace
sr: Prikaži na _tekućoj radnoj površini

en: Restore to na_tive workspace
sr: Prikaži na _matičnoj radnoj površini

en: Restoring Minimized Windows
sr: Pokazuje umanjene prozore

en: Sh_ow windows from current workspace
sr: Prikaži prozore sa t_ekuće radne površine

en: Show windows from a_ll workspaces
sr: Pr_ikaži prozore sa svih radnih površina

en: Window Grouping
sr: Grupisanje prozora

en: Window List Content
sr: Sadržaj spiska prozora

en: Window List Preferences
sr: Postavke Spiska prozora

en: _Always group windows
sr: _Uvek grupiši prozore

en: _Never group windows
sr: _Nikad ne grupiši prozore

en: rows
sr: reda

en: columns
sr: kolone

en: Number of _workspaces:
sr: _Broj radnih površina:

en: Show _all workspaces in:
sr: Prikaži _sve radne površine u:

en: Show _only the current workspace
sr: Prikaži samo _tekuću radnu površinu

en: Show workspace _names in switcher
sr: Prikaži _imena radnih površina u prebacivaču

en: Switcher
sr: Prebacivač

en: Workspace Names
sr: Imena radnih površina

en: Workspace Switcher Preferences
sr: Postavke prebacivača između radnih površina

en: Workspace na_mes:
sr: I_mena radnih površina:

en: Workspaces
sr: Radne površine

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sr: Riba bez imena je prilično glupa riba. Oživite vašu ribu dajući joj ime.

en: Command to execute on click
sr: Naredba za izvršenje po kliku

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sr: Ukoliko je postavljeno, animacija ribe će biti rotirana kada je panel usmeren uspravno.

en: Pause per frame
sr: Pauza po kadru

en: Rotate on vertical panels
sr: Rotiraj na uspravnim panelima

en: The fish's animation pixmap
sr: Sličica za animaciju ribe

en: The fish's name
sr: Ime ribe

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sr: Ovaj ključ navodi naredbu za izvršenje po kliku na ribu.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sr: Ovaj ključ navodi ime datoteke sa slikom koja se koristi za animaciju ribe, datu u odnosu na direktorijum sa slikama.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sr: Ovaj ključ navodi trajanje svakog kadra u sekundama.

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sr: Određuje kada grupisati prozore iz istog programa u Spisku prozora. Dozvoljene vrednosti su „never“ (nikad), „auto“ (automatski) i „always“ (uvek).

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sr: Ukoliko je ovo uključeno, spisak prozora prikazuje prozore sa svih radnih površina, a inače samo sa tekuće.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sr: Ukoliko je ovo uključeno, kada prikazujete umanjeni prozor, prebaci ga na tekuću radnu površinu. Inače, prebacuje na njegovu matičnu radnu površinu.

en: Move windows to current workspace when unminimized
sr: Prebaci umanjene prozore na trenutnu radnu površinu pri prikazu

en: Show windows from all workspaces
sr: Prikaži prozore sa svih radnih površina

en: When to group windows
sr: Kada grupisati prozore

en: Display all workspaces
sr: Prikaži sve radne površine

en: Display workspace names
sr: Prikaži imena radnih površina

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sr: Ukoliko je ovo uključeno, izmena radnih površina prikazuje sve radne površine, inače prikazuje samo trenutnu.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
sr: Ukoliko je ovo uključeno, radne površine u programčetu će prikazivati imena radnih površina. Inače će prikazivati sadržaj radne površine. Ovo radi samo ako se koristi Metasiti kao upravljač prozorima.

en: Rows in workspace switcher
sr: Broj redova u izmeni radnih površina

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sr: Ovaj ključ određuje koliko redova (za vodoravno pružanje) ili kolona (za uspravno pružanje) će prikazivati izmena radnih površina. Ovaj ključ ima značaja jedino ako je ključ display_all_workspaces postavljen.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Spisak IID-a programčića koje će panel zanemarivati. Na ovaj način možete da sprečite učitavanje ili prikazivanje u meniju nekih programčića. Na primer, da isključite programče mali-narednik, dodajte „OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet“ u ovaj spisak. Panel je neophodno ponovo pokrenuti da bi ovo uzelo maha.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
sr: Spisak IB-a panela. Svaki IB određuje jedan panel prvog nivoa. Podešavanja za svaki od ovih panela se nalaze u /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
sr: Spisak IB-a objekata na panelu. Svaki IB određuje jedan objekat na panelu (npr. programče, pokretač, dugme ili traku/dugme sa menijem). Podešavanja za svaki objekat se nalaze u /apps/panel/objects/$(id).

en: Applet IIDs to disable from loading
sr: IID-i programčeta za isključivanje učitavanja

en: Complete panel lockdown
sr: Potpuno zaključavanje panela

en: Confirm panel removal
sr: Potvrdi uklanjanje panela

en: Disable Force Quit
sr: Onemogući prinudu zatvaranja

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
sr: Omogući samodopunu u prozorčetu za pokretanje naredbi.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sr: Prikaži spisak programa u prozorčetu za pokretanje naredbi.

en: Enable tooltips
sr: Uključi kratka uputstva

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sr: Razgranaj spisak programa u prozorčetu za pokretanje naredbi

en: History of "Run Application" dialog
sr: Prikaži istorijat u prozorčetu za pokretanje naredbi

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se prozorče u kojem se traži odobrenje korisnika za uklanjanje panela.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
sr: Ukoliko je postavljeno, samodopuna će biti dostupna u prozorčetu za pokretanje naredbi.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sr: Ukoliko je postavljeno, spisak poznatih programa u prozorčetu za pokretanje programa je razgranat. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je postavljeno enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sr: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se spisak poznatih programa u prozorčetu za pokretanje programa. Da li je spisak razgranat pri prikazivanju prozorčeta se podešava pomoću show_program_list.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sr: Ukoliko je postavljeno, panel neće dozvoliti korisniku da prinudno zatvori program uklanjanjem dugmeta za prinudno zatvaranje.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Ukoliko je postavljeno, panel neće dozvoliti izmene u mojim podešavanjima panela. Pojedinačni programčići se mogu zasebno zaključati. Panel je neophodno iznova pokenuti da bi ovo uzelo maha.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
sr: Ako je izabrano, saveti se prikazuju za objekte u panelima. Saveti mogu biti isključeni za celu radnu površ svojstvima gtk-uključi-savete (gtk-enable-tooltips) u GTK+.

en: Panel ID list
sr: Spisak IB-a panela

en: Panel object ID list
sr: Spisak IB-a objekata na panelu

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
sr: Prikazuje spisak naredbi koje su ranije korišćene u prozorčetu na pokretanje naredbi.

en: Launcher location
sr: Pozicija pokretača

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
sr: Mesto .desktop datoteke koja opisuje ovaj pokretač. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta „launcher-object“.

en: Icon used for button
sr: Ikona koja se koristi za dugme

en: Menu content path
sr: Putanja sadržaja menija

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
sr: Putanja do datoteke sa slikom koja se koristi kao ikona za dugme ovog objekta. Ukoliko je prazno, koristi se podrazumevana ikona menija.

en: The path from which the menu contents is contructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
sr: Putanja na osnovu koje se izgrađuje sadržaj menija. Ukoliko je prazno, koristi se podrazumevani meni sa programima.

en: The text to display in a tooltip for this menu.
sr: Tekst za prikazivanje u oblačiću za ovaj izbornik.

en: Tooltip displayed for menu
sr: Oblačić za meni

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
sr: Ukoliko je postavljeno na „end“ (kraj), pozicija objekta se posmatra u odnosu na desnu (ili donju — ukoliko je uspravan) ivicu panela.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
sr: Pozicija je data u odnosu na donju/desnu ivicu

en: Object IID
sr: IB objekta

en: Object's position on the panel
sr: Pozicija objekta na panelu

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sr: Identifikator panela prvog nivoa koji sadrži ovaj objekat.

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
sr: IB implementacije za objekat — npr. „ClockAppletFactory::ClockApplet“.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
sr: Pozicija ovog objekta na panelu. Navodi se kao broj tačaka u odnosu na levu (ili gornju — ako je uspravan) ivicu panela.

en: Toplevel panel containing object
sr: Panel prvog nivoa koji sadrži ovaj objekat

en: Animation speed
sr: Brzina animacije

en: Automatically hide panel into corner
sr: Automatski sakrij panel u ćošak

en: Background color
sr: Boja pozadine

en: Background image
sr: Slika za pozadinu

en: Background type
sr: Vrsta pozadine

en: Center panel on x-axis
sr: Centriraj panel vodoravno

en: Center panel on y-axis
sr: Centriraj panel uspravno

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
sr: Određuje kako je iscrtana slika podešena adresom slike. Moguće vrednosti su: „none“, „stretch“ i „fit“. Sa „stretch“, slika će biti smanjena na dimenzije panela a odnos razmere slike neće biti zadržan. Sa „fit“, slika će biti smanjena (zadržavajući odnos razmera slike) na visinu panela (ako je položena).

en: Enable arrows on hide buttons
sr: Prikaži strelice na dugmićima za skrivanje

en: Enable hide buttons
sr: Omogući dugmiće za skrivanje

en: Expand to occupy entire screen width
sr: Raširi da zauzme celu širinu ekrana

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sr: Ukoliko je postavljeno, strelice će se smestiti na dugmiće za skrivanje. Ova postavka je značajna jedino ako je postavljeno enable_buttons.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sr: Ukoliko je postavljeno, sa svake strane panela će se prikazati dugmići kojima se panel može pomeriti na ivicu ekrana, tako da samo dugme ostane prikazano.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sr: Ukoliko je postavljeno, slika za pozadinu će biti rotirana kada je panel usmeren uspravno.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sr: Ukoliko je postavljeno, kada pokazivač miša napusti površinu panela, on se samosakriva u ćošak ekrana. Pomeranjem pokazivača u taj ćošak će se ponovo prikazati panel.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sr: Ukoliko je postavljeno, panel će zauzeti celu širinu ekrana (visinu ako se radi o uspravnom panelu). Na ovaj način se panel može postaviti jedino uz ivicu ekrana. Ukoliko nije postavljeno, panel će biti taman toliki da na njega može da stane svako programče, pokretač i dugme.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
sr: Ukoliko je postavljeno, zanemaruje se vodoravni položaj naveden u ključevima „x“ i „x_right“ i panel se centrira vodoravno. Ukoliko se izmeni veličina panela, ostaće na istoj poziciji — porašće sa svake strane. Ukoliko nije postavljeno, ključevi „x“ i „x_right“ određuju položaj panela.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
sr: Ukoliko je postavljeno, zanemaruje se uspravni položaj naveden u ključevima „y“ i „y_bottom“ i panel se centrira uspravno. Ukoliko se izmeni veličina panela, ostaće na istoj poziciji — porašće sa svake strane. Ukoliko nije postavljeno, ključevi „y“ i „y_bottom“ određuju položaj panela.

en: Image options
sr: Opcije slike

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sr: Kada se koristi Ksinerama, možete imati panele na svakom ekranu. Ovaj ključ određuje tekući ekran na kojem se prikazuje panel.

en: Name to identify panel
sr: Ime kojim se raspoznaje ovaj panel

en: Panel autohide delay
sr: Vreme sakrivanja panela

en: Panel autounhide delay
sr: Vreme otkrivanja panela

en: Panel orientation
sr: Usmerenje panela

en: Panel size
sr: Veličina panela

en: Rotate image on vertical panels
sr: Rotiraj sliku na uspravnim panelima

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
sr: Postavlja boju pozadine panela u obliku #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sr: Određuje datoteku koja se koristi kao slika za pozadinu. Ako je slika poluprovidna, onda će se ukomponovati sa pozadinskom slikom radne površine.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač uđe na površ panela pre otkrivanja panela. Ova postavka je značajna jedino ako je auto_hide postavljeno.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač napusti površ panela pre skrivanja panela. Ova postavka je značajna jedino ako je auto_hide postavljeno.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Određuje koliko je tačaka vidljivo kada je panel sakriven u ćošku. Ova postavka je značajna jedino ako je auto_hide postavljeno.

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sr: Visina (širina za uspravne panele) panela. U toku rada panel će odrediti najmanju veličinu na osnovu veličine slovnog lika i ostalih pokazatelja. Najveća veličina je utvrđena na četvrtinu visine (širine) ekrana.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Pozicija panela na vodoravnoj osi u odnosu na desnu ivicu ekrana. Ako se postavi na -1, vrednost se zanemaruje i koristi se vrednost ključa „x“. Ako je vrednost veća od 0, onda se vrednost ključa „x“ zanemaruje. Ova vrednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrednost zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmerenju.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Pozicija panela na vodoravnoj osi. Ova vrednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrednost zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmerenju.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Pozicija panela na uspravnoj osi u odnosu na donju ivicu ekrana. Ako se postavi na -1, vrednost se zanemaruje i koristi se vrednost ključa „y“. Ako je vrednost veća od 0, onda se vrednost ključa „y“ zanemaruje. Ova vrednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrednost zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmerenju.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Pozicija panela na uspravnoj osi. Ova vrednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrednost zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmerenju.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sr: Usmerenje panela. Postoje četiri dozvoljene vrednosti: „top“, „bottom“, „left“ i „right“. Pri raširenom prikazivanju, ova vrednost označava uz koju ivicu se postavlja panel. Pri neraširenom prikazivanju, razlika između „top“ i „bottom“ je manje značajna — oba označavaju da se radi o vodoravnom panelu — ali ipak daje i nagoveštaj kako neki objekti na panelu treba da se ponašaju. Na primer, na „top“ panelu će se meniji prikazivati ispod panela, dok će se na „bottom“ panelu meniji prikazivati iznad panela.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sr: Brzina kojom se odvijaju animacije. Postoje tri moguće vrednosti: „slow“, „medium“ i „fast“. Ova postavka je značajna jedino kade je enable_animations postavljeno.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sr: Ovo je ljudima razumljivo ime koje možete koristiti za raspoznavanje panela. Njegova jedina svrha je da služi kao naslov prozora panela što može pomoći pri biranju panela.

en: Visible pixels when hidden
sr: Broj vidljivih tačaka kada je sakriven

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
sr: Određuje koje je vrste pozadina ovog panela. Dozvoljene vrednosti su „none“ — koristi uobičajenu pozadina za Gtk+ elemente; „color“ — koristi postavljenu boju za pozadinu; ili „image“ — koristi izabranu sliku kao pozadinu.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
sr: U sistemu sa više ekrana, možete imati panele na svakom od ekrana. Ovaj ključ određuje tekući ekran na kom se prikazuje panel.

en: X co-ordinate of panel
sr: Vodoravna koordinata panela

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
sr: Vodoravna koordinata panela, u odnosu na desnu stranu ekrana

en: X screen where the panel is displayed
sr: Iks ekran na kojem je prikazan panel

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sr: Ksinerama ekran na kojem je prikazan panel

en: Y co-ordinate of panel
sr: Uspravna koordinata panela

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
sr: Uspravna koordinata panela, u odnosu na dno ekrana

en: File is not a valid .desktop file
sr: Ovo nije ispravna .desktop datoteka

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr: Nije prepoznato izdanje desktop datoteke „ %s “

en: Starting %s
sr: Pokrećem %s

en: Application does not accept documents on command line
sr: Program ne prihvata dokumente iz komandne linije

en: Unrecognized launch option: %d
sr: Nije prepoznata opcija pri poretanju: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr: Ne mogu da prosledim adrese dokumenata u unos „Type=Link“

en: Not a launchable item
sr: Ne mogu da pokrenem ovu stavku

en: Disable connection to session manager
sr: Onemogući vezu sa upravnikom sesije

en: Specify file containing saved configuration
sr: Izaberite datoteku sa sačuvanim podešavanjima

en: FILE
sr: DATOTEKA

en: Specify session management ID
sr: Odredite IB upravnika sesijom

en: ID
sr: IB

en: Session management options:
sr: Opcije upravnika sesijama:

en: Show session management options
sr: Prikaži opcije upravnika sesijama

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
sr: Greška

en: Choose an icon
sr: Izaberite ikonicu

en: Could not launch '%s'
sr: Ne mogu da pokrenem „%s“

en: Could not launch application
sr: Ne mogu da pokrenem program

en: Could not open location '%s'
sr: Ne mogu da otvorim mesto „%s“

en: No application to handle search folders is installed.
sr: Nema instaliranih programa za pretragu direktorijuma.

en: _Move
sr: Pre_mesti

en: _Remove From Panel
sr: _Ukloni sa panela

en: Create new file in the given directory
sr: Napravi novu datoteku u datom direktorijumu

en: [FILE...]
sr: [DATOTEKA...]

en: - Edit .desktop files
sr: - Izmeni .desktop datoteke

en: Create Launcher
sr: Napravi pokretač

en: Directory Properties
sr: Osobine direktorijuma

en: Launcher Properties
sr: Postavke pokretača

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
sr: Pokreće ostale programe i obezbeđuje razne alate za upravljanje prozorima, prikaz vremena, itd.

en: Could not show this URL
sr: Ne mogu da prikažem ovu internet adresu

en: No URL was specified.
sr: Nije zadana internet adresa

en: Could not use dropped item
sr: Ne mogu da koristim otpuštenu stavku

en: No URI provided for panel launcher desktop file
sr: URI adresa nije navedena u datoteci pokretača sa panela

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
sr: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“ za pokretač sa panela %s%s

en: _Launch
sr: Po_kreni

en: _Properties
sr: Oso_bine

en: Launcher location is not set, cannot load launcher
sr: Pokretač nije postavljen, ne mogu da učitam pokretač

en: Could not save launcher
sr: Ne mogu da napravim pokretač

en: Replace a currently running panel
sr: Zameni postojeći panel

en: _Lock Screen
sr: _Zaključaj ekran

en: _Activate Screensaver
sr: _Pokreni čuvanje ekrana

en: Connect to server
sr: Poveži se na server...

en: Could not connect to server
sr: Ne mogu da se povežem sa serverom

en: Lock Screen
sr: Zaključaj ekran

en: Protect your computer from unauthorized use
sr: Zaštitite vaš računar od neovlašćene upotrebe

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
sr: Odjavi se...

en: Log out of this session to log in as a different user
sr: Odjavite se da biste se prijavili kao neki drugi korisnik

en: Run Application...
sr: Pokreni program...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
sr: Pokrenite program unosom naredbe ili izborom iz liste

en: Search for Files...
sr: Traži datoteke...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sr: Pronalazi dokumente i fascikle po imenu ili sadržaju

en: Force Quit
sr: Primoraj zatvaranje

en: Force a misbehaving application to quit
sr: Primoraj nedolični program na zatvaranje

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
sr: Poveži se sa serverom...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sr: Poveži se sa udaljenim serverom ili deljenim diskom

en: Shut Down...
sr: Isključi računar...

en: Shut down the computer
sr: Isključite ovaj računar

en: Custom Application Launcher
sr: Pokretač proizvoljnog programa

en: Create a new launcher
sr: Napravi novi pokretač

en: Application Launcher...
sr: Pokretač programa...

en: Copy a launcher from the applications menu
sr: Umnoži pokretač iz menija programa

en: Main Menu
sr: Glavni meni

en: The main GNOME menu
sr: Glavni meni Gnoma

en: Menu Bar
sr: Linija menija

en: A custom menu bar
sr: Proizvoljni meni

en: Separator
sr: Razdvojnik

en: A separator to organize the panel items
sr: Razdvojnik između stavki na panelu

en: User Menu
sr: Izbornik korisnika

en: Menu to change your settings and your online status
sr: Izbornik da promenite vaša podešavanja i vaše stanje na mreži

en: (empty)
sr: (prazno)

en: Find an _item to add to "%s":
sr: Traži _stavku koju dodajete na „%s“:

en: Find an _item to add to the panel:
sr: Traži _stavku koju dodajete na panel:

en: Add to Panel
sr: Dodaj na panel

en: "%s" has quit unexpectedly
sr: „%s“ je neočekivano okončan

en: Panel object has quit unexpectedly
sr: Objekat panela je neočekivano okončan

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
sr: Ukoliko ponovo učitate objekat panela, sam će biti dodat nazad na panel.

en: _Don't Reload
sr: _Ne učitavaj

en: _Reload
sr: _Učitaj

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
sr: Ovaj panel je naišao na nepriliku pri učitavanju „%s“.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
sr: Da li želite da uklonite ovo programče iz vaših podešavanja?

en: Cannot delete this panel
sr: Ne mogu da uklonim ovaj panel

en: You must always have at least one panel.
sr: Morate uvek imati barem jedan panel.

en: _Add to Panel...
sr: _Dodaj na panel...

en: _Delete This Panel
sr: _Ukloni ovaj panel

en: _New Panel
sr: _Novi panel

en: Application
sr: Program

en: Application in Terminal
sr: Program u terminalu

en: Location
sr: Mesto:

note: Type
en: _Type:
sr: Vrs_ta:

note: Name
en: _Name:
sr: _Ime:

en: _Browse...
sr: _Razgledaj...

note: Comment
en: Co_mment:
sr: Ko_mentar:

en: Choose an application...
sr: Odaberi program...

en: Choose a file...
sr: Odaberi datoteku...

en: Comm_and:
sr: Na_redba:

en: _Location:
sr: _Mesto:

en: The name of the launcher is not set.
sr: Ime ovog pokretača nije postavljeno.

en: Could not save directory properties
sr: Ne mogu da sačuvam osobine direktorijuma

en: The name of the directory is not set.
sr: Ime direktorijuma nije postavljeno.

en: The command of the launcher is not set.
sr: Naredba koju ovaj pokretač izvršava nije postavljena.

en: The location of the launcher is not set.
sr: Mesto u kome se pokretač izvršava nije postavljeno.

en: Could not display help document
sr: Ne mogu da prikažem pomoć

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sr: Kliknite na prozor da primorate program da izađe. Da otkažete, pritisnite <ESC>.

en: Force this application to exit?
sr: Primoraj ovaj program na zatvaranje?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
sr: Ako odlučite da primorate zatvaranje ovog programa, možete izgubiti nesačuvane dokumente.

en: Cannot create initial panel layout.
sr: Ne mogu da napravim početni raspored panela.

en: Browse and run installed applications
sr: Razgledajte i pokrenite neki od instaliranih programa

en: Access documents, folders and network places
sr: Pristup dokumentima, fasciklama i mrežnim mestima

en: Applications
sr: Programi

en: _Edit Menus
sr: _Uredite menije

en: _Help
sr: _Pomoć

en: Switch User
sr: Promeni korisnika

en: Bookmarks
sr: Obeleživači

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
sr: Otvori „%s“

en: Unable to scan %s for media changes
sr: Ne mogu da očitam promenu medija za „%s“

en: Rescan %s
sr: Ponovo očitaj „%s“

en: Unable to mount %s
sr: Ne mogu da montiram %s

en: Mount %s
sr: Montiraj %s

en: Removable Media
sr: Izmenjivi diskovi

en: Network Places
sr: Mrežna mesta

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
sr: Otvorite svoju ličnu fasciklu

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
sr: Radna površina

en: Open the contents of your desktop in a folder
sr: Otvori radnu površ kao fasciklu

note: is_exec? exec
en: Computer
sr: Računar

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sr: Razgleda sve lokalne i udaljene diskove i fascikle koji su dostupni sa ovog računara

note: is_exec? exec
en: Network
sr: Mreža

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
sr: Razgleda mrežne veze iz obeleživača i lokalne mreže

en: Available
sr: Dostupan

en: Busy
sr: Zauzet

en: My Account
sr: Moj nalog

en: Places
sr: Prečice

[ctx: Orientation]
en: Top
sr: Gore

[ctx: Orientation]
en: Bottom
sr: Dole

[ctx: Orientation]
en: Left
sr: Levo

[ctx: Orientation]
en: Right
sr: Desno

en: Unable to load file '%s': %s.
sr: Ne mogu da učitam datoteku „%s“: %s.

en: Could not display properties dialog
sr: Ne mogu da prikažem prozorče sa postavkama

en: <small>Opaque</small>
sr: <small>Neprovidan</small>

en: <small>Transparent</small>
sr: <small>Providan</small>

en: Arro_ws on hide buttons
sr: S_trelice na dugmićima za skrivanje

en: Background
sr: Pozadina

en: Background _image:
sr: _Slika za pozadinu:

en: Co_lor:
sr: _Boja:

en: E_xpand
sr: _Raširi

en: Image Background Details
sr: Detalji slike za pozadinu

en: Panel Properties
sr: Osobine panela

en: Pick a color
sr: Izaberite boju

en: Rotate image when panel is _vertical
sr: Rotiraj sliku ako je panel _uspravan

en: S_tyle:
sr: Vrs_ta:

en: Select background
sr: Izaberite pozadinu

en: Show hide _buttons
sr: Prikaži dugmiće za _skrivanje

en: Solid c_olor
sr: Puna b_oja

en: Some of these properties are locked down
sr: Neke od ovih osobina su zaključane

en: St_retch
sr: _Razvučeno

en: _Autohide
sr: _Samoskrivanje

en: _None (use system theme)
sr: _Ništa (koristi sistemsku temu)

en: _Orientation:
sr: Us_merenje:

en: _Scale
sr: _Uvećaj

en: _Size:
sr: _Veličina:

en: _Tile
sr: _Popločaj

en: pixels
sr: tačaka

en: Could not open recently used document "%s"
sr: Ne mogu da otvorim nedavno korišćeni dokument „%s“

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
sr: Došlo je do greške pri pokušaju otvaranja „%s“.

en: Clear the Recent Documents list?
sr: Očisti spisak skorašnjih dokumenata?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
sr: Ukoliko očistite spisak skorašnjih dokumenata, čistite sledeće:
    
    • Sve iz menija Prečice → Skorašnji dokumenti.
    • Sve iz spiska skorašnjih dokumenata u svim programima.

en: Clear Recent Documents
sr: Očisti skorašnje dokumente

en: Recent Documents
sr: Skorašnji dokumenti

en: Clear Recent Documents...
sr: Očisti skorašnje dokumente...

en: Clear all items from the recent documents list
sr: Očisti sve stavke iz spiska skorašnjih dokumenata?

en: Could not run command '%s'
sr: Ne mogu da pokrenem naredbu „%s“

en: Could not convert '%s' from UTF-8
sr: Ne mogu da pretvorim „%s“ iz UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
sr: Izaberite datoteku koju želite da pridodate naredbi...

en: Select an application to view its description.
sr: Izaberite program da vidite njegov opis.

en: Will run command: '%s'
sr: Izvršiću naredbu: „%s“

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
sr: Spisak adresa pušten na prozorče za pokretanje je bio neispravnog oblika (%d) ili dužine (%d)

en: Could not display run dialog
sr: Ne mogu da prikažem prozorče za pokretanje programa

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sr: Kliknite ovo dugme da pronađete datoteku čije ime želite da pridodate naredbi.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sr: Kliknite ovo dugme da pokrenete izabrani program ili naredbu iz polja za unos naredbe.

en: Command icon
sr: Ikona naredbe

en: List of known applications
sr: Spisak poznatih programa

en: Run Application
sr: Pokreni program

en: Run in _terminal
sr: Izvrši u _terminalu

en: Run with _file...
sr: Pokreni uz _datoteku...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sr: Označite ovu kućicu da biste pokrenuli naredbu u terminalu.

en: Show list of known _applications
sr: Prikaži spisak poznatih pro_grama

en: The icon of the command to be run.
sr: Ikona naredbe koju treba izvršiti.

en: _Run
sr: Pok_reni

en: _Force quit
sr: _Obavezno izađi

en: C_lear
sr: O_čisti

en: D_on't Delete
sr: _Ne uklanjaj

en: Specify an applet IID to load
sr: Navedite IID programčeta za učitavanje

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
sr: Navedite GKonf putanju na koju treba smestiti postavke za programče

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
sr: Navedite početnu veličinu programčeta (veoma malo, srednje, veliko, itd.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
sr: Navedite početno usmerenje programčeta (gore, dole, levo ili desno)

[ctx: Size]
en: XX Small
sr: Patuljasti

[ctx: Size]
en: X Small
sr: Majušni

[ctx: Size]
en: Small
sr: Mali

[ctx: Size]
en: Medium
sr: Srednji

[ctx: Size]
en: Large
sr: Veliki

[ctx: Size]
en: X Large
sr: Ogromni

[ctx: Size]
en: XX Large
sr: Gigantski

en: Failed to load applet %s
sr: Neuspelo učitavanje programčeta %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
sr: Alat za isprobavanje programčeta

en: _Applet:
sr: _Programče:

en: _Prefs Dir:
sr: _Postavke:

en: Hide Panel
sr: Sakrij panel

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
sr: Rašireni ivični panel u vrhu

en: Top Centered Panel
sr: Centrirani panel u vrhu

en: Top Floating Panel
sr: Plutajući panel u vrhu

en: Top Edge Panel
sr: Ivični panel u vrhu

en: Bottom Expanded Edge Panel
sr: Rašireni ivični panel pri dnu

en: Bottom Centered Panel
sr: Centrirani panel pri dnu

en: Bottom Floating Panel
sr: Plutajući panel pri dnu

en: Bottom Edge Panel
sr: Ivični panel pri dnu

en: Left Expanded Edge Panel
sr: Rašireni ivični panel levo

en: Left Centered Panel
sr: Centrirani panel levo

en: Left Floating Panel
sr: Plutajući panel levo

en: Left Edge Panel
sr: Ivični panel levo

en: Right Expanded Edge Panel
sr: Rašireni ivični panel desno

en: Right Centered Panel
sr: Centrirani panel desno

en: Right Floating Panel
sr: Plutajući panel desno

en: Right Edge Panel
sr: Ivični panel desno

en: Icon '%s' not found
sr: Ikona „%s“ nije nađena

en: file
sr: datoteka

en: Home Folder
sr: Lična fascikla

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
sr: Sistem datoteka

en: Search
sr: Traži

en: Open URL: %s
sr: Otvori adresu: %s

en: Delete this panel?
sr: Ukloni ovaj panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
sr: Kada se panel ukloni, panel i njegove postavke se 
    nepovratno gube.

en: A simple applet for testing the GNOME panel
sr: Jednostavno programče za isprobavanje Gnomovog panela

en: Factory for Test DBus Applet
sr: Izrada programčeta za isprobavanje DBasa

en: Test DBus Applet
sr: Isprobaj DBas programče

en: Test DBus Applet Factory
sr: Isprobaj fabriku DBas programčeta
