gnome-panel - en to sr translation catalogue (522 entries)

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
sr: %l:%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
sr: %d. %b

en: Tasks
sr: Задужења

en: Edit
sr: Уреди

en: All Day
sr: Цео дан

en: Appointments
sr: Заказани састанци

en: Birthdays and Anniversaries
sr: Рођендани и годишњнице

en: Weather Information
sr: Временске прилике

en: Locations
sr: Места

en: Calendar
sr: Календар

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
sr: %a, %e. %b

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s
    %2$s
sr: %s
    %s

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s, %2$s
sr: %s, %s

en: Click to hide your appointments and tasks
sr: Кликните да сакријете ваше заказане састанке и задатке

en: Click to view your appointments and tasks
sr: Кликните да прикажете ваше заказане састанке и задатке

en: Click to hide month calendar
sr: Кликните да сакријете месечни календар

en: Click to view month calendar
sr: Кликните да прикажете месечни календар

en: Computer Clock
sr: Рачунарски часовник

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

en: Failed to open the time settings
sr: Не могу да отворим подешавања времена на систему

en: _Preferences
sr: По_ставке

en: Copy _Time
sr: Умножи _време

en: Copy _Date
sr: Умножи _датум

en: Ad_just Date & Time
sr: Подеси датум _и време...

en: Custom format
sr: Облик по избору

en: Choose Location
sr: Изаберите место

en: Edit Location
sr: Измените место

en: City Name
sr: Име града

en: City Time Zone
sr: Временска зона

en: 24 hour
sr: 24-очасовни

en: UNIX time
sr: UNIX време

en: Internet time
sr: Интернет време

en: Custom _format:
sr: Облик по _избору:

en: <i>(optional)</i>
sr: <i>(опционо)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
sr: <small><i>Унесите назив града, области или државе и појавиће се прозор за избор тог места.</i></small>

en: Clock Format
sr: Облик сата

en: Clock Preferences
sr: Поставке часовника

en: Display
sr: Приказ

en: East
sr: Исток

en: General
sr: Опште

en: L_atitude:
sr: Г. _ширина:

en: L_ongitude:
sr: Г. _дужина:

en: North
sr: Север

en: Panel Display
sr: Приказ на панелу

en: Show _temperature
sr: Прикажи _температуру

en: Show _weather
sr: Прикажи _временске прилике

en: Show seco_nds
sr: Прикажи _секунде

en: Show the _date
sr: Прикажи _датум

en: South
sr: Југ

en: Time _Settings
sr: _Подешавање времена

en: Weather
sr: Временске прилике

en: West
sr: Исток

en: _12 hour format
sr: _12 часа

en: _24 hour format
sr: _24 часа

en: _Location Name:
sr: _Назив места:

en: _Pressure unit:
sr: Јединица за _притисак:

en: _Temperature unit:
sr: Јединица за _температуру:

en: _Timezone:
sr: Временска _зона:

en: _Visibility unit:
sr: Јединица за _облачност:

en: _Wind speed unit:
sr: Јединица за _брзину ветра:

en: A list of locations to display in the calendar window.
sr: Списак места за приказ у келендару.

en: Custom format of the clock
sr: Произвољан облик часовника

en: Expand list of appointments
sr: Рашири списак састанака

en: Expand list of birthdays
sr: Рашири списак рођендана

en: Expand list of locations
sr: Рашири списак места

en: Expand list of tasks
sr: Рашири списак задатака

en: Expand list of weather information
sr: Рашири списак временских прилика

en: Hour format
sr: Врста часовника

en: If true, display a weather icon.
sr: Уколико је постављено, приказује иконицу са временским приликама.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
sr: Уколико је постављено, приказује датум у часовнику, поред времена

en: If true, display seconds in time.
sr: Уколико је постављено, приказује секунде са временом.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
sr: Уколико је постављено, приказује списак састанака у календару.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
sr: Уколико је постављено, приказује списак рођендана у календару.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
sr: Уколико је постављено, проширује списак места календару.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
sr: Уколико је постављено, прикажи списак задатака у календару.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
sr: Уколико је постављено, прикажи временске прилике у календару.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sr: Уколико је постављено, прикажи облачић када се мишем пређе преко часовника.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
sr: Уколико је постављено, приказује температуру поред временских прилика.

en: If true, show week numbers in the calendar.
sr: Уколико је постављено, приказује бројеве недеља у календару.

en: List of locations
sr: Списак места

en: Show date in clock
sr: Прикажи датум у часовнику

en: Show date in tooltip
sr: Прикажи датум у облачићу

en: Show temperature in clock
sr: Прикажи температуру у часовнику

en: Show time with seconds
sr: Прикажи време са секундама

en: Show weather in clock
sr: Прикажи бременске прилике у часовнику

en: Show week numbers in calendar
sr: Прикажи бројеве недеља у календару

en: Speed unit
sr: Јединица за брзину

en: Temperature unit
sr: Јединица за температуру

en: The unit to use when showing temperatures.
sr: Јединица која се користи за температуру.

en: The unit to use when showing wind speed.
sr: Јединица која се користи за брзину ветра.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.22 with the use of an internal time configuration tool. The schema is retained for compatibility with older versions.
sr: Употреба овог кључа је превазиђена у Гному 2.22 у корист сопственог алата за подешавање. Шема је задржана зарад сагласности са старијим издањима.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.28 in favour of the use of timezones. The schema is retained for compatibility with older versions.
sr: Употреба овог кључа је превазиђена у Гному 2.28 у корист кључа „timezones“. Шема је задржана зарад сагласности са старијим издањима.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
sr: Употреба овог кључа је превазиђена у Гному 2.6 у корист кључа „format“. Шема је задржана зарад сагласности са старијим издањима.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
sr: Овај кључ наводи облик часовника који се користи у програмчету када је облик постављен на „custom“. Можете користити ознаке које разуме strftime() ради добијања жељеног облика. Погледајте strftime() упутство за детаље.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
sr: Овај кључ наводи облик часа који користи програмче са часовником. Дозвољене вредности су „12-hour“, „24-hour“, „internet“, „unix“ и „custom“. Уколико је постављено на „internet“, сат ће приказивати Интернет време. Систем Интернет времена дели дан на 1.000 „откуцаја“. У овом систему нема временских зона, па је време исто у целом свету. Уколико је постављено на „unix“, сат ће приказивати протекло време у секундама од Епохе, тј. 1. јануара 1970. Ако је постављено на „custom“, сат ће приказивати време у складу са обликом наведеним у кључу custom_format.

en: Time configuration tool
sr: Алат за подешавање времена

en: Use Internet time
sr: Користи Интернет време

en: Use UNIX time
sr: Користи UNIX време

en: Use UTC
sr: Користи УТ

en: Failed to set the system timezone
sr: Није успело постављање временске зоне

en: <small>Set...</small>
sr: <small>Постави...</small>

en: <small>Set</small>
sr: <small>Постави</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
sr: Постави место као тренутну локацију и користи дату временску зону на рачунару

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
sr: Непознато

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
sr: %s, изгледа као да је %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
sr: Сунце је изашло у %s, залази у %s

en: Could not display help document '%s'
sr: Не могу да прикажем помоћ „%s“

en: Error displaying help document
sr: Грешка у приказу помоћи

en: Clock
sr: Часовник

en: Clock Applet Factory
sr: Производња програмчета за часовник

en: Factory for clock applet
sr: Израда програмчета за часовник.

en: Get the current time and date
sr: Сазнај тренутно време и датум

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sr: Упозорење: Наредба се може чинити заправо корисном.
    Како је ово бескорисно програмче, можда не желите да ово урадите.
    Ми не препоручујемо да „%s“ користите за било шта што би ово програмче учинило „практичним“ или корисним.

en: %s the Fish
sr: Риба звана %s

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sr: Риба звана %s, савремено светилиште

en: Unable to locate the command to execute
sr: Не могу да пронађем наредбу коју треба извршити

en: %s the Fish Says:
sr: Риба звана %s каже:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
sr: Не могу да прочитам излаз наредбе
    
    Детаљи: %s

en: _Speak again
sr: _Причај поново

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
sr: Подешена наредба не ради и замењена је са: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sr: Не могу да извршим „%s“
    
    Детаљи: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
sr: Не могу да читам из „%s“
    
    Детаљи: %s

en: The water needs changing
sr: Потребно је променити воду

en: Look at today's date!
sr: Види бре који је датум!

en: %s the Fish, the fortune teller
sr: Риба звана %s, краљица међу пророчицама

en: Animation
sr: Анимација

en: Co_mmand to run when clicked:
sr: На_редба за извршење по притиску:

en: Fish Preferences
sr: Поставке за Рибу

en: _Name of fish:
sr: _Име рибе:

en: _Pause per frame:
sr: _Пауза по кадру:

en: _Rotate on vertical panels
sr: _Ротирај на усправним панелима

en: seconds
sr: секунди

en: Display a swimming fish or another animated creature
sr: Прикажи рибу како плива или неко друго анимирано створење

en: Fish
sr: Риба

en: From Whence That Stupid Fish Came
sr: Одакле та глупа риба изиђе

en: Wanda Factory
sr: Ванда Фабрика

en: Panel Notification Area
sr: Обавештајна зона панела

en: Area where notification icons appear
sr: Површина где се појављују иконе за обавештења

en: Factory for notification area
sr: Израда обавештајне зоне

en: Notification Area
sr: Обавештајна зона

en: Notification Area Factory
sr: Фабрика за Обавештајну зону

en: Factory for the window navigation related applets
sr: Производња програмчета за избор прозора

en: Hide application windows and show the desktop
sr: Сакриј прозоре програма и прикажи радну површину

en: Show Desktop
sr: Прикажи радну површину

en: Switch between open windows using a menu
sr: Пребацуј се до отворених прозора користећи мени

en: Switch between open windows using buttons
sr: Пребацуј се до отворених прозора користећи дугмад

en: Switch between workspaces
sr: Следећа радна површина

en: Window List
sr: Списак прозора

en: Window Navigation Applet Factory
sr: Производња програмчета за избор прозора

en: Window Selector
sr: Избор прозора

en: Workspace Switcher
sr: Измена радних површина

en: Failed to load %s: %s
sr: Неуспело учитавање „%s“: %s

en: Icon not found
sr: Икона није нађена

en: Click here to restore hidden windows.
sr: Притисните овде да прикажете прикривене прозоре.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sr: Притисните овде да прикријете све прозоре и видите радну површину.

en: Show Desktop Button
sr: Дугме за приказивање радне површине

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sr: Ваш управник прозорима не подржава приказивање радне површине, или не користите управника прозора.

en: Group windows when _space is limited
sr: Групиши прозоре када је простор о_граничен

en: Restore to current _workspace
sr: Прикажи на _текућој радној површини

en: Restore to na_tive workspace
sr: Прикажи на _матичној радној површини

en: Restoring Minimized Windows
sr: Показује умањене прозоре

en: Sh_ow windows from current workspace
sr: Прикажи прозоре са т_екуће радне површине

en: Show windows from a_ll workspaces
sr: Пр_икажи прозоре са свих радних површина

en: Window Grouping
sr: Груписање прозора

en: Window List Content
sr: Садржај списка прозора

en: Window List Preferences
sr: Поставке Списка прозора

en: _Always group windows
sr: _Увек групиши прозоре

en: _Never group windows
sr: _Никад не групиши прозоре

en: rows
sr: реда

en: columns
sr: колоне

en: Number of _workspaces:
sr: _Број радних површина:

en: Show _all workspaces in:
sr: Прикажи _све радне површине у:

en: Show _only the current workspace
sr: Прикажи само _текућу радну површину

en: Show workspace _names in switcher
sr: Прикажи _имена радних површина у пребацивачу

en: Switcher
sr: Пребацивач

en: Workspace Names
sr: Имена радних површина

en: Workspace Switcher Preferences
sr: Поставке пребацивача између радних површина

en: Workspace na_mes:
sr: И_мена радних површина:

en: Workspaces
sr: Радне површине

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sr: Риба без имена је прилично глупа риба. Оживите вашу рибу дајући јој име.

en: Command to execute on click
sr: Наредба за извршење по клику

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sr: Уколико је постављено, анимација рибе ће бити ротирана када је панел усмерен усправно.

en: Pause per frame
sr: Пауза по кадру

en: Rotate on vertical panels
sr: Ротирај на усправним панелима

en: The fish's animation pixmap
sr: Сличица за анимацију рибе

en: The fish's name
sr: Име рибе

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sr: Овај кључ наводи наредбу за извршење по клику на рибу.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sr: Овај кључ наводи име датотеке са сликом која се користи за анимацију рибе, дату у односу на директоријум са сликама.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sr: Овај кључ наводи трајање сваког кадра у секундама.

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sr: Одређује када груписати прозоре из истог програма у Списку прозора. Дозвољене вредности су „never“ (никад), „auto“ (аутоматски) и „always“ (увек).

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sr: Уколико је ово укључено, списак прозора приказује прозоре са свих радних површина, а иначе само са текуће.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sr: Уколико је ово укључено, када приказујете умањени прозор, пребаци га на текућу радну површину. Иначе, пребацује на његову матичну радну површину.

en: Move windows to current workspace when unminimized
sr: Пребаци умањене прозоре на тренутну радну површину при приказу

en: Show windows from all workspaces
sr: Прикажи прозоре са свих радних површина

en: When to group windows
sr: Када груписати прозоре

en: Display all workspaces
sr: Прикажи све радне површине

en: Display workspace names
sr: Прикажи имена радних површина

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sr: Уколико је ово укључено, измена радних површина приказује све радне површине, иначе приказује само тренутну.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
sr: Уколико је ово укључено, радне површине у програмчету ће приказивати имена радних површина. Иначе ће приказивати садржај радне површине. Ово ради само ако се користи Метасити као управљач прозорима.

en: Rows in workspace switcher
sr: Број редова у измени радних површина

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sr: Овај кључ одређује колико редова (за водоравно пружање) или колона (за усправно пружање) ће приказивати измена радних површина. Овај кључ има значаја једино ако је кључ display_all_workspaces постављен.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Списак IID-а програмчића које ће панел занемаривати. На овај начин можете да спречите учитавање или приказивање у менију неких програмчића. На пример, да искључите програмче мали-наредник, додајте „OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet“ у овај списак. Панел је неопходно поново покренути да би ово узело маха.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
sr: Списак ИБ-а панела. Сваки ИБ одређује један панел првог нивоа. Подешавања за сваки од ових панела се налазе у /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
sr: Списак ИБ-а објеката на панелу. Сваки ИБ одређује један објекат на панелу (нпр. програмче, покретач, дугме или траку/дугме са менијем). Подешавања за сваки објекат се налазе у /apps/panel/objects/$(id).

en: Applet IIDs to disable from loading
sr: IID-и програмчета за искључивање учитавања

en: Complete panel lockdown
sr: Потпуно закључавање панела

en: Confirm panel removal
sr: Потврди уклањање панела

en: Disable Force Quit
sr: Онемогући принуду затварања

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
sr: Омогући самодопуну у прозорчету за покретање наредби.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sr: Прикажи списак програма у прозорчету за покретање наредби.

en: Enable tooltips
sr: Укључи кратка упутства

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sr: Разгранај списак програма у прозорчету за покретање наредби

en: History of "Run Application" dialog
sr: Прикажи историјат у прозорчету за покретање наредби

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sr: Уколико је постављено, приказује се прозорче у којем се тражи одобрење корисника за уклањање панела.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
sr: Уколико је постављено, самодопуна ће бити доступна у прозорчету за покретање наредби.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sr: Уколико је постављено, списак познатих програма у прозорчету за покретање програма је разгранат. Ово подешавање је значајно једино ако је постављено enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sr: Уколико је постављено, приказује се списак познатих програма у прозорчету за покретање програма. Да ли је списак разгранат при приказивању прозорчета се подешава помоћу show_program_list.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити кориснику да принудно затвори програм уклањањем дугмета за принудно затварање.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити измене у мојим подешавањима панела. Појединачни програмчићи се могу засебно закључати. Панел је неопходно изнова покенути да би ово узело маха.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
sr: Ако је изабрано, савети се приказују за објекте у панелима. Савети могу бити искључени за целу радну површ својствима гтк-укључи-савете (gtk-enable-tooltips) у ГТК+.

en: Panel ID list
sr: Списак ИБ-а панела

en: Panel object ID list
sr: Списак ИБ-а објеката на панелу

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
sr: Приказује списак наредби које су раније коришћене у прозорчету на покретање наредби.

en: Launcher location
sr: Позиција покретача

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
sr: Место .desktop датотеке која описује овај покретач. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „launcher-object“.

en: Icon used for button
sr: Икона која се користи за дугме

en: Menu content path
sr: Путања садржаја менија

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
sr: Путања до датотеке са сликом која се користи као икона за дугме овог објекта. Уколико је празно, користи се подразумевана икона менија.

en: The path from which the menu contents is contructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
sr: Путања на основу које се изграђује садржај менија. Уколико је празно, користи се подразумевани мени са програмима.

en: The text to display in a tooltip for this menu.
sr: Текст за приказивање у облачићу за овај изборник.

en: Tooltip displayed for menu
sr: Облачић за мени

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
sr: Уколико је постављено на „end“ (крај), позиција објекта се посматра у односу на десну (или доњу — уколико је усправан) ивицу панела.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
sr: Позиција је дата у односу на доњу/десну ивицу

en: Object IID
sr: ИБ објекта

en: Object's position on the panel
sr: Позиција објекта на панелу

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sr: Идентификатор панела првог нивоа који садржи овај објекат.

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
sr: ИБ имплементације за објекат — нпр. „ClockAppletFactory::ClockApplet“.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
sr: Позиција овог објекта на панелу. Наводи се као број тачака у односу на леву (или горњу — ако је усправан) ивицу панела.

en: Toplevel panel containing object
sr: Панел првог нивоа који садржи овај објекат

en: Animation speed
sr: Брзина анимације

en: Automatically hide panel into corner
sr: Аутоматски сакриј панел у ћошак

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background image
sr: Слика за позадину

en: Background type
sr: Врста позадине

en: Center panel on x-axis
sr: Центрирај панел водоравно

en: Center panel on y-axis
sr: Центрирај панел усправно

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
sr: Одређује како је исцртана слика подешена адресом слике. Могуће вредности су: „none“, „stretch“ и „fit“. Са „stretch“, слика ће бити смањена на димензије панела а однос размере слике неће бити задржан. Са „fit“, слика ће бити смањена (задржавајући однос размера слике) на висину панела (ако је положена).

en: Enable arrows on hide buttons
sr: Прикажи стрелице на дугмићима за скривање

en: Enable hide buttons
sr: Омогући дугмиће за скривање

en: Expand to occupy entire screen width
sr: Рашири да заузме целу ширину екрана

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sr: Уколико је постављено, стрелице ће се сместити на дугмиће за скривање. Ова поставка је значајна једино ако је постављено enable_buttons.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sr: Уколико је постављено, са сваке стране панела ће се приказати дугмићи којима се панел може померити на ивицу екрана, тако да само дугме остане приказано.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sr: Уколико је постављено, слика за позадину ће бити ротирана када је панел усмерен усправно.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sr: Уколико је постављено, када показивач миша напусти површину панела, он се самосакрива у ћошак екрана. Померањем показивача у тај ћошак ће се поново приказати панел.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sr: Уколико је постављено, панел ће заузети целу ширину екрана (висину ако се ради о усправном панелу). На овај начин се панел може поставити једино уз ивицу екрана. Уколико није постављено, панел ће бити таман толики да на њега може да стане свако програмче, покретач и дугме.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
sr: Уколико је постављено, занемарује се водоравни положај наведен у кључевима „x“ и „x_right“ и панел се центрира водоравно. Уколико се измени величина панела, остаће на истој позицији — порашће са сваке стране. Уколико није постављено, кључеви „x“ и „x_right“ одређују положај панела.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
sr: Уколико је постављено, занемарује се усправни положај наведен у кључевима „y“ и „y_bottom“ и панел се центрира усправно. Уколико се измени величина панела, остаће на истој позицији — порашће са сваке стране. Уколико није постављено, кључеви „y“ и „y_bottom“ одређују положај панела.

en: Image options
sr: Опције слике

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sr: Када се користи Ксинерама, можете имати панеле на сваком екрану. Овај кључ одређује текући екран на којем се приказује панел.

en: Name to identify panel
sr: Име којим се распознаје овај панел

en: Panel autohide delay
sr: Време сакривања панела

en: Panel autounhide delay
sr: Време откривања панела

en: Panel orientation
sr: Усмерење панела

en: Panel size
sr: Величина панела

en: Rotate image on vertical panels
sr: Ротирај слику на усправним панелима

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
sr: Поставља боју позадине панела у облику #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sr: Одређује датотеку која се користи као слика за позадину. Ако је слика полупровидна, онда ће се укомпоновати са позадинском сликом радне површине.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико милисекунди се чека након што показивач уђе на површ панела пре откривања панела. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико милисекунди се чека након што показивач напусти површ панела пре скривања панела. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико је тачака видљиво када је панел сакривен у ћошку. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sr: Висина (ширина за усправне панеле) панела. У току рада панел ће одредити најмању величину на основу величине словног лика и осталих показатеља. Највећа величина је утврђена на четвртину висине (ширине) екрана.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Позиција панела на водоравној оси у односу на десну ивицу екрана. Ако се постави на -1, вредност се занемарује и користи се вредност кључа „x“. Ако је вредност већа од 0, онда се вредност кључа „x“ занемарује. Ова вредност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању се ова вредност занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмерењу.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Позиција панела на водоравној оси. Ова вредност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању се ова вредност занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмерењу.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Позиција панела на усправној оси у односу на доњу ивицу екрана. Ако се постави на -1, вредност се занемарује и користи се вредност кључа „y“. Ако је вредност већа од 0, онда се вредност кључа „y“ занемарује. Ова вредност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању се ова вредност занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмерењу.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Позиција панела на усправној оси. Ова вредност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању се ова вредност занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмерењу.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sr: Усмерење панела. Постоје четири дозвољене вредности: „top“, „bottom“, „left“ и „right“. При раширеном приказивању, ова вредност означава уз коју ивицу се поставља панел. При нераширеном приказивању, разлика између „top“ и „bottom“ је мање значајна — оба означавају да се ради о водоравном панелу — али ипак даје и наговештај како неки објекти на панелу треба да се понашају. На пример, на „top“ панелу ће се менији приказивати испод панела, док ће се на „bottom“ панелу менији приказивати изнад панела.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sr: Брзина којом се одвијају анимације. Постоје три могуће вредности: „slow“, „medium“ и „fast“. Ова поставка је значајна једино каде је enable_animations постављено.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sr: Ово је људима разумљиво име које можете користити за распознавање панела. Његова једина сврха је да служи као наслов прозора панела што може помоћи при бирању панела.

en: Visible pixels when hidden
sr: Број видљивих тачака када је сакривен

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
sr: Одређује које је врсте позадина овог панела. Дозвољене вредности су „none“ — користи уобичајену позадина за Гтк+ елементе; „color“ — користи постављену боју за позадину; или „image“ — користи изабрану слику као позадину.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
sr: У систему са више екрана, можете имати панеле на сваком од екрана. Овај кључ одређује текући екран на ком се приказује панел.

en: X co-ordinate of panel
sr: Водоравна координата панела

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
sr: Водоравна координата панела, у односу на десну страну екрана

en: X screen where the panel is displayed
sr: Икс екран на којем је приказан панел

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sr: Ксинерама екран на којем је приказан панел

en: Y co-ordinate of panel
sr: Усправна координата панела

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
sr: Усправна координата панела, у односу на дно екрана

en: File is not a valid .desktop file
sr: Ово није исправна .desktop датотека

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr: Није препознато издање десктоп датотеке „ %s “

en: Starting %s
sr: Покрећем %s

en: Application does not accept documents on command line
sr: Програм не прихвата документе из командне линије

en: Unrecognized launch option: %d
sr: Није препозната опција при поретању: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr: Не могу да проследим адресе докумената у унос „Type=Link“

en: Not a launchable item
sr: Не могу да покренем ову ставку

en: Disable connection to session manager
sr: Онемогући везу са управником сесије

en: Specify file containing saved configuration
sr: Изаберите датотеку са сачуваним подешавањима

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Specify session management ID
sr: Одредите ИБ управника сесијом

en: ID
sr: ИБ

en: Session management options:
sr: Опције управника сесијама:

en: Show session management options
sr: Прикажи опције управника сесијама

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
sr: Грешка

en: Choose an icon
sr: Изаберите иконицу

en: Could not launch '%s'
sr: Не могу да покренем „%s“

en: Could not launch application
sr: Не могу да покренем програм

en: Could not open location '%s'
sr: Не могу да отворим место „%s“

en: No application to handle search folders is installed.
sr: Нема инсталираних програма за претрагу директоријума.

en: _Move
sr: Пре_мести

en: _Remove From Panel
sr: _Уклони са панела

en: Create new file in the given directory
sr: Направи нову датотеку у датом директоријуму

en: [FILE...]
sr: [ДАТОТЕКА...]

en: - Edit .desktop files
sr: - Измени .desktop датотеке

en: Create Launcher
sr: Направи покретач

en: Directory Properties
sr: Особине директоријума

en: Launcher Properties
sr: Поставке покретача

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
sr: Покреће остале програме и обезбеђује разне алате за управљање прозорима, приказ времена, итд.

en: Panel
sr: Панел

en: Could not show this URL
sr: Не могу да прикажем ову интернет адресу

en: No URL was specified.
sr: Није задана интернет адреса

en: Could not use dropped item
sr: Не могу да користим отпуштену ставку

en: No URI provided for panel launcher desktop file
sr: URI адреса није наведена у датотеци покретача са панела

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ за покретач са панела %s%s

en: _Launch
sr: По_крени

en: _Properties
sr: Осо_бине

en: Launcher location is not set, cannot load launcher
sr: Покретач није постављен, не могу да учитам покретач

en: Could not save launcher
sr: Не могу да направим покретач

en: Replace a currently running panel
sr: Замени постојећи панел

en: _Lock Screen
sr: _Закључај екран

en: _Activate Screensaver
sr: _Покрени чување екрана

en: Connect to server
sr: Повежи се на сервер...

en: Could not connect to server
sr: Не могу да се повежем са сервером

en: Lock Screen
sr: Закључај екран

en: Protect your computer from unauthorized use
sr: Заштитите ваш рачунар од неовлашћене употребе

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
sr: Одјави се...

en: Log out of this session to log in as a different user
sr: Одјавите се да бисте се пријавили као неки други корисник

en: Run Application...
sr: Покрени програм...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
sr: Покрените програм уносом наредбе или избором из листе

en: Search for Files...
sr: Тражи датотеке...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sr: Проналази документе и фасцикле по имену или садржају

en: Force Quit
sr: Приморај затварање

en: Force a misbehaving application to quit
sr: Приморај недолични програм на затварање

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
sr: Повежи се са сервером...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sr: Повежи се са удаљеним сервером или дељеним диском

en: Shut Down...
sr: Искључи рачунар...

en: Shut down the computer
sr: Искључите овај рачунар

en: Custom Application Launcher
sr: Покретач произвољног програма

en: Create a new launcher
sr: Направи нови покретач

en: Application Launcher...
sr: Покретач програма...

en: Copy a launcher from the applications menu
sr: Умножи покретач из менија програма

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: The main GNOME menu
sr: Главни мени Гнома

en: Menu Bar
sr: Линија менија

en: A custom menu bar
sr: Произвољни мени

en: Separator
sr: Раздвојник

en: A separator to organize the panel items
sr: Раздвојник између ставки на панелу

en: User Menu
sr: Изборник корисника

en: Menu to change your settings and your online status
sr: Изборник да промените ваша подешавања и ваше стање на мрежи

en: (empty)
sr: (празно)

en: Find an _item to add to "%s":
sr: Тражи _ставку коју додајете на „%s“:

en: Find an _item to add to the panel:
sr: Тражи _ставку коју додајете на панел:

en: Add to Panel
sr: Додај на панел

en: "%s" has quit unexpectedly
sr: „%s“ је неочекивано окончан

en: Panel object has quit unexpectedly
sr: Објекат панела је неочекивано окончан

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
sr: Уколико поново учитате објекат панела, сам ће бити додат назад на панел.

en: _Don't Reload
sr: _Не учитавај

en: _Reload
sr: _Учитај

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
sr: Овај панел је наишао на неприлику при учитавању „%s“.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
sr: Да ли желите да уклоните ово програмче из ваших подешавања?

en: Cannot delete this panel
sr: Не могу да уклоним овај панел

en: You must always have at least one panel.
sr: Морате увек имати барем један панел.

en: _Add to Panel...
sr: _Додај на панел...

en: _Delete This Panel
sr: _Уклони овај панел

en: _New Panel
sr: _Нови панел

en: Application
sr: Програм

en: Application in Terminal
sr: Програм у терминалу

en: Location
sr: Место:

note: Type
en: _Type:
sr: Врс_та:

note: Name
en: _Name:
sr: _Име:

en: _Browse...
sr: _Разгледај...

note: Comment
en: Co_mment:
sr: Ко_ментар:

en: Choose an application...
sr: Одабери програм...

en: Choose a file...
sr: Одабери датотеку...

en: Comm_and:
sr: На_редба:

en: _Location:
sr: _Место:

en: The name of the launcher is not set.
sr: Име овог покретача није постављено.

en: Could not save directory properties
sr: Не могу да сачувам особине директоријума

en: The name of the directory is not set.
sr: Име директоријума није постављено.

en: The command of the launcher is not set.
sr: Наредба коју овај покретач извршава није постављена.

en: The location of the launcher is not set.
sr: Место у коме се покретач извршава није постављено.

en: Could not display help document
sr: Не могу да прикажем помоћ

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sr: Кликните на прозор да приморате програм да изађе. Да откажете, притисните <ESC>.

en: Force this application to exit?
sr: Приморај овај програм на затварање?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
sr: Ако одлучите да приморате затварање овог програма, можете изгубити несачуване документе.

en: Cannot create initial panel layout.
sr: Не могу да направим почетни распоред панела.

en: Browse and run installed applications
sr: Разгледајте и покрените неки од инсталираних програма

en: Access documents, folders and network places
sr: Приступ документима, фасциклама и мрежним местима

en: Applications
sr: Програми

en: _Edit Menus
sr: _Уредите меније

en: _Help
sr: _Помоћ

en: Switch User
sr: Промени корисника

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
sr: Отвори „%s“

en: Unable to scan %s for media changes
sr: Не могу да очитам промену медија за „%s“

en: Rescan %s
sr: Поново очитај „%s“

en: Unable to mount %s
sr: Не могу да монтирам %s

en: Mount %s
sr: Монтирај %s

en: Removable Media
sr: Измењиви дискови

en: Network Places
sr: Мрежна места

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
sr: Отворите своју личну фасциклу

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
sr: Радна површина

en: Open the contents of your desktop in a folder
sr: Отвори радну површ као фасциклу

note: is_exec? exec
en: Computer
sr: Рачунар

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sr: Разгледа све локалне и удаљене дискове и фасцикле који су доступни са овог рачунара

note: is_exec? exec
en: Network
sr: Мрежа

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
sr: Разгледа мрежне везе из обележивача и локалне мреже

en: Available
sr: Доступан

en: Busy
sr: Заузет

en: My Account
sr: Мој налог

en: Places
sr: Пречице

[ctx: Orientation]
en: Top
sr: Горе

[ctx: Orientation]
en: Bottom
sr: Доле

[ctx: Orientation]
en: Left
sr: Лево

[ctx: Orientation]
en: Right
sr: Десно

en: Unable to load file '%s': %s.
sr: Не могу да учитам датотеку „%s“: %s.

en: Could not display properties dialog
sr: Не могу да прикажем прозорче са поставкама

en: <small>Opaque</small>
sr: <small>Непровидан</small>

en: <small>Transparent</small>
sr: <small>Провидан</small>

en: Arro_ws on hide buttons
sr: С_трелице на дугмићима за скривање

en: Background
sr: Позадина

en: Background _image:
sr: _Слика за позадину:

en: Co_lor:
sr: _Боја:

en: E_xpand
sr: _Рашири

en: Image Background Details
sr: Детаљи слике за позадину

en: Panel Properties
sr: Особине панела

en: Pick a color
sr: Изаберите боју

en: Rotate image when panel is _vertical
sr: Ротирај слику ако је панел _усправан

en: S_tyle:
sr: Врс_та:

en: Select background
sr: Изаберите позадину

en: Show hide _buttons
sr: Прикажи дугмиће за _скривање

en: Solid c_olor
sr: Пуна б_оја

en: Some of these properties are locked down
sr: Неке од ових особина су закључане

en: St_retch
sr: _Развучено

en: _Autohide
sr: _Самоскривање

en: _None (use system theme)
sr: _Ништа (користи системску тему)

en: _Orientation:
sr: Ус_мерење:

en: _Scale
sr: _Увећај

en: _Size:
sr: _Величина:

en: _Tile
sr: _Поплочај

en: pixels
sr: тачака

en: Could not open recently used document "%s"
sr: Не могу да отворим недавно коришћени документ „%s“

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
sr: Дошло је до грешке при покушају отварања „%s“.

en: Clear the Recent Documents list?
sr: Очисти списак скорашњих докумената?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
sr: Уколико очистите списак скорашњих докумената, чистите следеће:
    
    • Све из менија Пречице → Скорашњи документи.
    • Све из списка скорашњих докумената у свим програмима.

en: Clear Recent Documents
sr: Очисти скорашње документе

en: Recent Documents
sr: Скорашњи документи

en: Clear Recent Documents...
sr: Очисти скорашње документе...

en: Clear all items from the recent documents list
sr: Очисти све ставке из списка скорашњих докумената?

en: Could not run command '%s'
sr: Не могу да покренем наредбу „%s“

en: Could not convert '%s' from UTF-8
sr: Не могу да претворим „%s“ из УТФ-8

en: Choose a file to append to the command...
sr: Изаберите датотеку коју желите да придодате наредби...

en: Select an application to view its description.
sr: Изаберите програм да видите његов опис.

en: Will run command: '%s'
sr: Извршићу наредбу: „%s“

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
sr: Списак адреса пуштен на прозорче за покретање је био неисправног облика (%d) или дужине (%d)

en: Could not display run dialog
sr: Не могу да прикажем прозорче за покретање програма

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sr: Кликните ово дугме да пронађете датотеку чије име желите да придодате наредби.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sr: Кликните ово дугме да покренете изабрани програм или наредбу из поља за унос наредбе.

en: Command icon
sr: Икона наредбе

en: List of known applications
sr: Списак познатих програма

en: Run Application
sr: Покрени програм

en: Run in _terminal
sr: Изврши у _терминалу

en: Run with _file...
sr: Покрени уз _датотеку...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sr: Означите ову кућицу да бисте покренули наредбу у терминалу.

en: Show list of known _applications
sr: Прикажи списак познатих про_грама

en: The icon of the command to be run.
sr: Икона наредбе коју треба извршити.

en: _Run
sr: Пок_рени

en: _Force quit
sr: _Обавезно изађи

en: C_lear
sr: О_чисти

en: D_on't Delete
sr: _Не уклањај

en: Specify an applet IID to load
sr: Наведите IID програмчета за учитавање

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
sr: Наведите ГКонф путању на коју треба сместити поставке за програмче

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
sr: Наведите почетну величину програмчета (веома мало, средње, велико, итд.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
sr: Наведите почетно усмерење програмчета (горе, доле, лево или десно)

[ctx: Size]
en: XX Small
sr: Патуљасти

[ctx: Size]
en: X Small
sr: Мајушни

[ctx: Size]
en: Small
sr: Мали

[ctx: Size]
en: Medium
sr: Средњи

[ctx: Size]
en: Large
sr: Велики

[ctx: Size]
en: X Large
sr: Огромни

[ctx: Size]
en: XX Large
sr: Гигантски

en: Failed to load applet %s
sr: Неуспело учитавање програмчета %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
sr: Алат за испробавање програмчета

en: _Applet:
sr: _Програмче:

en: _Prefs Dir:
sr: _Поставке:

en: Hide Panel
sr: Сакриј панел

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
sr: Раширени ивични панел у врху

en: Top Centered Panel
sr: Центрирани панел у врху

en: Top Floating Panel
sr: Плутајући панел у врху

en: Top Edge Panel
sr: Ивични панел у врху

en: Bottom Expanded Edge Panel
sr: Раширени ивични панел при дну

en: Bottom Centered Panel
sr: Центрирани панел при дну

en: Bottom Floating Panel
sr: Плутајући панел при дну

en: Bottom Edge Panel
sr: Ивични панел при дну

en: Left Expanded Edge Panel
sr: Раширени ивични панел лево

en: Left Centered Panel
sr: Центрирани панел лево

en: Left Floating Panel
sr: Плутајући панел лево

en: Left Edge Panel
sr: Ивични панел лево

en: Right Expanded Edge Panel
sr: Раширени ивични панел десно

en: Right Centered Panel
sr: Центрирани панел десно

en: Right Floating Panel
sr: Плутајући панел десно

en: Right Edge Panel
sr: Ивични панел десно

en: Icon '%s' not found
sr: Икона „%s“ није нађена

en: file
sr: датотека

en: Home Folder
sr: Лична фасцикла

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
sr: Систем датотека

en: Search
sr: Тражи

en: Open URL: %s
sr: Отвори адресу: %s

en: Delete this panel?
sr: Уклони овај панел?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
sr: Када се панел уклони, панел и његове поставке се 
    неповратно губе.

en: A simple applet for testing the GNOME panel
sr: Једноставно програмче за испробавање Гномовог панела

en: Factory for Test DBus Applet
sr: Израда програмчета за испробавање ДБаса

en: Test DBus Applet
sr: Испробај ДБас програмче

en: Test DBus Applet Factory
sr: Испробај фабрику ДБас програмчета
