gnome-panel - en to ug translation catalogue (524 entries)

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
ug: %bنىڭ %-d-كۈنى

en: Tasks
ug: ۋەزىپىلەر

en: Edit
ug: تەھرىر

en: All Day
ug: كۈن بويى

en: Appointments
ug: ئۇچرىشىشلار

en: Birthdays and Anniversaries
ug: تۇغۇلغان كۈن ۋە خاتىرە كۈن

en: Weather Information
ug: ھاۋا رايى مەلۇماتى

en: Locations
ug: ئورنى

en: Calendar
ug: يىلنامە

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
ug: %a %bنىڭ %-e-كۈنى

note: Show date in tooltip. Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
ug: %A %Bنىڭ %-d-كۈنى (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
ug: چېكىلسە ئۇچرىشىشلار ۋە ۋەزىپىلىرىڭىزنى يوشۇرىدۇ

en: Click to view your appointments and tasks
ug: چېكىلسە ئۇچرىشىشلار ۋە ۋەزىپىلىرىڭىزنى كۆرسىتىدۇ

en: Click to hide month calendar
ug: چېكىلسە ئايلىق يىلنامىنى يوشۇرىدۇ

en: Click to view month calendar
ug: چېكىلسە ئايلىق يىلنامىنى كۆرسىتىدۇ

en: Computer Clock
ug: كومپيۇتېر سائىتى

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M:%S %p
ug: %-I:%M:%S %p

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M %p
ug: %-I:%M %p

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
ug: %A، %Y-يىل %Bنىڭ %-d-كۈنى

en: Failed to open the time settings
ug: ۋاقىت تەڭشىكىنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: Copy _Time
ug: ۋاقىت كۆچۈر(_T)

en: Copy _Date
ug: چېسلا كۆچۈر(_D)

en: Ad_just Date & Time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت تەڭشە(_J)

en: Custom format
ug: ئىختىيارى فورمات

en: Choose Location
ug: ئورۇن تاللا

en: Edit Location
ug: ئورۇن تەھرىر

en: City Name
ug: شەھەر نامى

en: City Time Zone
ug: شەھەر ۋاقىت رايونى

en: 24 hour
ug: 24 سائەت

en: UNIX time
ug: UNIX ۋاقتى

en: Internet time
ug: ئىنتېرنېت ۋاقتى

en: Custom _format:
ug: ئىختىيارى فورمات(_F):

en: <i>(optional)</i>
ug: <i>(تاللاشچان)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
ug: <small><i>مەلۇم دۆلەت، رايون، شەھەرنى كىرگۈزۈپ ئاندىن قاڭقىش تىزىملىكىدىن مۇناسىپ تۈرنى تاللاڭ.</i></small>

en: Clock Format
ug: سائەت فورماتى

en: Clock Preferences
ug: سائەت مايىللىقى

en: Display
ug: كۆرسەتكۈچ

en: East
ug: شەرق

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: L_atitude:
ug: كەڭلىك(_A):

en: L_ongitude:
ug: ئۇزۇنلۇق(_O):

en: North
ug: شىمال

en: Panel Display
ug: تاختا كۆرسىتىش

en: Show _temperature
ug: تېمپېراتۇرا كۆرسەت(_T)

en: Show _weather
ug: ھاۋارايىنى كۆرسەت(_W)

en: Show seco_nds
ug: سېكۇنتنى كۆرسەت(_N)

en: Show the _date
ug: چېسلانى كۆرسەت(_D)

en: South
ug: جەنۇب

en: Time _Settings
ug: ۋاقىت تەڭشەكلىرى(_S)

en: Weather
ug: ھاۋا رايى

en: West
ug: غەرب

en: _12 hour format
ug: _12 سائەت فورماتى

en: _24 hour format
ug: _24 سائەت فورماتى

en: _Location Name:
ug: ئورۇن ئاتى(_L):

en: _Pressure unit:
ug: بېسىم بىرلىكى(_P):

en: _Temperature unit:
ug: تېمپېراتۇرا بىرلىكى(_T):

en: _Timezone:
ug: ۋاقىت رايونى(_T):

en: _Visibility unit:
ug: كۆرۈش ئارىلىقى بىرلىكى(_V) :

en: _Wind speed unit:
ug: شامال تېزلىك بىرلىكى(_W):

note: Translators: This controls whether the GNOME panel clock should display time in 24 hour mode or 12 hour mode by default. The only valid values for this are "24-hour" and "12-hour". If your locale uses 24 hour time notation, translate this to "24-hour". If your locale uses 12 hour time notation with 
en: 24-hour
ug: 24 سائەت

en: A list of locations to display in the calendar window.
ug: يىلنامە كۆزنىكىدە كۆرۈنىدىغان ئورۇن تىزىمى

en: Custom format of the clock
ug: سائەتنىڭ ئىختىيارىي فورماتى

en: Expand list of appointments
ug: ئۇچرىشىش تىزىمىنى ياي

en: Expand list of birthdays
ug: تۇغۇلغان كۈن تىزىمىنى ياي

en: Expand list of locations
ug: ئورۇن تىزىمىنى ياي

en: Expand list of tasks
ug: ۋەزىپە تىزىمىنى ياي

en: Expand list of weather information
ug: ھاۋا رايى تىزىمىنى ياي

en: Hour format
ug: سائەت فورماتى

en: If true, display a weather icon.
ug: true بولسا ھاۋارايى سىنبەلگىسى كۆرۈنىدۇ.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ug: true بولسا سائەتتە ۋاقىت كۆرسەتكەندىن تاشقىرى چېسلا كۆرسىتىدۇ.

en: If true, display seconds in time.
ug: true بولسا ۋاقىتتا سېكۇنتمۇ كۆرۈنىدۇ.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
ug: true بولسا يىلنامە كۆزنىكىدە ئۇچرىشىش تىزىمى يېيىلىدۇ.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
ug: true بولسا  يىلنامە كۆزنىكىدىكى تۇغۇلغان كۈن تىزىمى يېيىلىدۇ.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
ug: true بولسا  يىلنامە كۆزنىكىدىكى ئورۇن تىزىمى يېيىلىدۇ.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
ug: true بولسا  يىلنامە كۆزنىكىدىكى ۋەزىپە تىزىمى يېيىلىدۇ.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
ug: true بولسا  يىلنامە كۆزنىكىدىكى ھاۋا رايى ئۇچۇرى تىزىمى يېيىلىدۇ.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ug: true بولسا چاشقىنەك سائەت ئۈستىدىن ئۆتكەندە كۆرسەتمىدە چېسلا كۆرۈنىدۇ.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
ug: true بولسا ھاۋارايى سىنبەلگىسىنىڭ يېنىدا تېمپېراتۇرا كۆرۈنىدۇ.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ug: true بولسا ھەپتە نومۇرلىرى يىلنامىدە كۆرۈنىدۇ.

en: List of locations
ug: رايونلار تىزىمى

en: Show date in clock
ug: سائەت ئىچىدە چېسلا كۆرسەت

en: Show date in tooltip
ug: كۆرسەتمىدە چېسلانى كۆرسەت

en: Show temperature in clock
ug: سائەت ئىچىدە تېمپېراتۇرا كۆرسەت

en: Show time with seconds
ug: ۋاقىت ئىچىدە سېكۇنتنى بىللە كۆرسەت

en: Show weather in clock
ug: سائەت ئىچىدە ھاۋارايىنى كۆرسەت

en: Show week numbers in calendar
ug: يىلنامە ئىچىدە ھەپتە نومۇرلىرىنى كۆرسەت

en: Speed unit
ug: سۈرئەت بىرلىكى

en: Temperature unit
ug: تېمپېراتۇرا بىرلىكى

en: The unit to use when showing temperatures.
ug: تېمپېراتۇرىنى كۆرسەتكەندە ئىشلىتىدىغان بىرلىك.

en: The unit to use when showing wind speed.
ug: شامال سۈرئىتىنى كۆرسەتكەندە ئىشلىتىدىغان بىرلىك.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.22 with the use of an internal time configuration tool. The schema is retained for compatibility with older versions.
ug: GNOME 2.22 نەشرىدىن كېيىن ئىچكى ۋاقىت سەپلەش قورالى ئىشلىتىلگەنلىكتىن بۇ كۇنۇپكىنىڭ زۆرۈرىيىتى يوق، بۇ جايدا كونا نەشرى بىلەن ماسلاشتۇرۇش ئۈچۈنلا قالدۇرۇپ قويۇلغان.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.28 in favour of the use of timezones. The schema is retained for compatibility with older versions.
ug: بۇ كۇنۇپكا ۋاقىت رايونى ئىشلەتكەن GNOME 2.28 دە ئاللىبۇرۇن ئىشلىتىلمىگەن، ساقلاپ قېلىش پەقەت كونا نەشرى بىلەن ماسلاشتۇرۇش ئۈچۈن.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
ug: بۇ كۇنۇپكا ۋاقىت رايونى ئىشلەتكەن GNOME 2.26 دە ئىشلىتىلمەي ،'format' كۇنۇپكىسى ئىشلەتكەن. ساقلاپ قېلىش پەقەت كونا نەشرى بىلەن ماسلاشتۇرۇش ئۈچۈن.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
ug: format (فورمات) كۇنۇپكىسى "custom" (ئىختىيارى) قىلىپ تەڭشەلسە بۇ كۇنۇپكا سائەت قوللانچاق ئىشلىتىدىغان فورماتنى بەلگىلىگەن. سىز strftime()نىڭ فورمات بەلگىسىنى ئىشلىتىپ بەلگىلەنگەن فورماتقا ئېرىشەلەيسىز. تەپسىلاتىنى strftime() نىڭ قوللانمىسىدىن كۆرۈڭ.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ug: بۇ كۇنۇپكا سائەت قوللانچاق ئىشلەتكەن سائەت فورماتىنى بەلگىلىگەن. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى "12-hour" يەنى (12 سائەت)، "24-hour" يەنى (24 سائەت)، "internet" (ئىنتېرنېت)،  "unix" ۋە "custom" (ئىختىيارى). ئەگەر "internet" قىلىپ تەڭشەلسە سائەت ئىنتېرنېت ۋاقتىنى كۆرسىتىدۇ. ئىنتېرنېت ۋاقتى بىر كۈننى 1000 ".beats" (ئۇدار)غا بۆلىدۇ. بۇ سىستېمىدا ۋاقىت رايون پەرقى بولمايدۇ، شۇڭلاشقا پۈتۈن دۇنيانىڭ ۋاقتى ئوخشاش بولىدۇ. ئەگەر "unix" قىلىپ تەڭشەلسە سائەت ئۆزلۈكىدىن يېڭى ئېرا (يەنى، 1970-01-01) دىن ئۆتكەن سېكۇنتنى ئاساس قىلىدۇ. ئەگەر "custom" قىلىپ تەڭشەلسە سائەت custom_format كۇنۇپكا قىممىتىگە ئاساسەن ۋاقىتنى كۆرسىتىدۇ.

en: Time configuration tool
ug: ۋاقىت سەپلەش قورالى

en: Use Internet time
ug: ئىنتېرنېت ۋاقتىنى ئىشلەت

en: Use UNIX time
ug: UNIX  ۋاقتىنى ئىشلەت

en: Use UTC
ug: UTC ۋاقتىنى ئىشلەت

en: Failed to set the system timezone
ug: سىستېما ۋاقىت رايونىنى تەڭشىيەلمىدى

en: <small>Set...</small>
ug: <small>تەڭشە…</small>

en: <small>Set</small>
ug: <small>تەڭشە</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
ug: ئورۇننى نۆۋەتتىكى ئورۇنغا تەڭشەپ، ئۇنى بۇ كومپيۇتېرنىڭ ۋاقىت رايونى قىلىپ ئىشلەت

en: %s, %s
ug: %s، %s

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
ug: نامەلۇم

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
ug: %s، %s دەك

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
ug: كۈن چىقىش: %s / كۈن ئولتۇرۇش: %s

en: Could not display help document '%s'
ug: '%s' دېگەن ياردەم پۈتۈكىنى كۆرسەتكىلى بولمىدى

en: Error displaying help document
ug: ياردەم پۈتۈكنى كۆرسەتكەندە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Clock
ug: سائەت

en: Clock Applet Factory
ug: سائەت قوللانچاق زاۋۇتى

en: Factory for clock applet
ug: سائەت قوللانچاق قۇرۇش زاۋۇتى

en: Get the current time and date
ug: ھازىرقى ۋاقىت ۋە چېسلاغا ئېرىش

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: قارىغاندا بۇ بۇيرۇقنىڭ ھەقىقىي ئىشلىتىش ئورنى بار.
    بۇ لازىمى يوق قوللانچاق بولغانلىقتىن بۇنداق قىلىشنى ئويلىمىغان بولۇشىڭىز مۇمكىن.
    سىزنىڭ %s دىن پايدىلىنىپ ئاتالمىش «ئەمەلىي» ياكى پايدىلىق ئىش قىلماسلىقىڭىزنى كۈچلۈك تەۋسىيە قىلىمىز.

en: %s the Fish
ug: %s بېلىق

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ug: %s بېلىق، ھازىرقى زاماندىكى oracle

en: Unable to locate the command to execute
ug: ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇقنى تاپالمىدى

en: %s the Fish Says:
ug: %s بېلىق ئېيتىدۇكى:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ug: بۇيرۇق چىقىرىشنى ئوقۇيالمىدى
    تەپسىلاتى: %s

en: _Speak again
ug: قايتا سۆزلە(_S)

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ug: سەپلەنگەن بۇيرۇقنى ئىجرا قىلالماي ئالماشتۇرۇلغىنى: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ug: '%s' ئىجرا قىلالمىدى
    تەپسىلاتى: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ug: '%s' دىن ئوقۇيالمىدى
    تەپسىلاتى: %s

en: The water needs changing
ug: سۇ ئالماشتۇرۇش زۆرۈر

en: Look at today's date!
ug: بۈگۈنكى چېسلاغا قاراڭ!

en: %s the Fish, the fortune teller
ug: %s بېلىق،  بەختنى ئالدىن بىلەلەيدۇ

en: Animation
ug: جانلاندۇرۇم

en: Co_mmand to run when clicked:
ug: چېكىلگەندە ئىجرا قىلىنىدىغان بۇيرۇق(_M):

en: Fish Preferences
ug: بېلىق مايىللىقى

en: _Name of fish:
ug: بېلىق ئاتى(_N):

en: _Pause per frame:
ug: ھەر كاندۇكنىڭ ۋاقىتلىق توختاش ۋاقتى(_P):

en: _Rotate on vertical panels
ug: بوي تاختىنى مۇناسىپ ئايلاندۇر(_R)

en: seconds
ug: سېكۇنت

en: Display a swimming fish or another animated creature
ug: ئۈزۈۋاتقان بېلىق ياكى باشقا ھەرىكەتلىنىۋاتقان جانلىقنى كۆرسەت

en: Fish
ug: بېلىق

en: From Whence That Stupid Fish Came
ug: ئاشۇ كالۋا بېلىق كەلگەندىن بۇيان

en: Wanda Factory
ug: Wanda زاۋۇتى

en: Panel Notification Area
ug: تاختا ئۇقتۇرۇش رايونى

en: Area where notification icons appear
ug: ئۇقتۇرۇش سىنبەلگە كۆرسىتىدىغان رايون

en: Factory for notification area
ug: ئۇقتۇرۇش رايونى زاۋۇتى

en: Notification Area
ug: ئۇقتۇرۇش رايونى

en: Notification Area Factory
ug: ئۇقتۇرۇش رايون زاۋۇتى

en: Factory for the window navigation related applets
ug: كۆزنەك يولباشچىسىنىڭ كىچىك پروگرامما زاۋۇتى

en: Hide application windows and show the desktop
ug: كۆزنەكنى يوشۇرۇپ، ئۈستەل ئۈستىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show Desktop
ug: ئۈستەل ئۈستىنى كۆرسەت

en: Switch between open windows using a menu
ug: ئىشلەتكەن تىزىملىكنى ئاچقان كۆزنەك ئارىسىدا ئالماشتۇر

en: Switch between open windows using buttons
ug: ئىشلەتكەن توپچىنى ئاچقان كۆزنەك ئارىسىدا ئالماشتۇر

en: Switch between workspaces
ug: خىزمەت رايونلىرى ئارىسىدا ئالماشتۇر

en: Window List
ug: كۆزنەك تىزىمى

en: Window Navigation Applet Factory
ug: كۆزنەك يولباشچى قوللانچاق زاۋۇتى

en: Window Selector
ug: كۆزنەك تاللىغۇچ

en: Workspace Switcher
ug: خىزمەت بوشلۇقى ئالماشتۇرغۇچ

en: Failed to load %s: %s
ug: %s يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Icon not found
ug: سىنبەلگە تاپالمىدى

en: Click here to restore hidden windows.
ug: بۇ جاي چېكىلسە يوشۇرۇن كۆزنەك ئەسلىگە كېلىدۇ.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ug: بۇ جاي چېكىلسە ھەممە كۆنەكنى يوشۇرۇپ ئۈستەلئۈستىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Show Desktop Button
ug: ئۈستەلئۈستى توپچىنى كۆرسەت

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇچىڭىز ئۈستەلئۈستىنى كۆرسىتىش توپچىسىنى قوللىمايدۇ ياكى ئۈستەلئۈستى باشقۇرغۇچ ئىجرا قىلىنمىغان.

en: Group windows when _space is limited
ug: بوشلۇق چەكلىك بولغاندا كۆزنەكنى گۇرۇپپىلا(_S)

en: Restore to current _workspace
ug: نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىنى ئەسلىگە كەلتۈر(_W)

en: Restore to na_tive workspace
ug: ئەسلى خىزمەت رايونىنى ئەسلىگە كەلتۈر(_T)

en: Restoring Minimized Windows
ug: كىچىكلىتىلگەن كۆزنەكنى ئەسلىگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ

en: Sh_ow windows from current workspace
ug: نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىدىكى كۆزنەكنى كۆرسەت(_O)

en: Show windows from a_ll workspaces
ug: ھەممە خىزمەت رايونىدىكى كۆزنەكلەرنى كۆرسەت(_L)

en: Window Grouping
ug: كۆزنەك گۇرۇپپا

en: Window List Content
ug: كۆزنەك تىزىم مەزمۇنى

en: Window List Preferences
ug: كۆزنەك تىزىم مايىللىقى

en: _Always group windows
ug: كۆزنەكنى ھەمىشە گۇرۇپپىلا(_A)

en: _Never group windows
ug: كۆزنەكنى ھەرگىز گۇرۇپپىلىما(_N)

en: rows
ug: قۇرلار

en: columns
ug: ئىستونلار

en: Number of _workspaces:
ug: خىزمەت رايونىنىڭ سانى(_W)

en: Show _all workspaces in:
ug: ھەممە خىزمەت رايونىنى كۆرسەت(_A):

en: Show _only the current workspace
ug: نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىنىلا كۆرسەت(_O)

en: Show workspace _names in switcher
ug: ئالماشتۇرغۇچتا خىزمەت رايون ئاتىنى كۆرسەت(_N)

en: Switcher
ug: ئالماشتۇرغۇچ

en: Workspace Names
ug: خىزمەت رايون ئاتى

en: Workspace Switcher Preferences
ug: خىزمەت رايونى ئالماشتۇرغۇچ مايىللىقى

en: Workspace na_mes:
ug: خىزمەت رايون ئاتى(_M):

en: Workspaces
ug: خىزمەت رايونى

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ug: ئاتسىز بېلىق قاشاڭ كېلىدۇ. ئۇنىڭغا ھاياتلىق بېرىش ئۈچۈن ئات قويۇڭ.

en: Command to execute on click
ug: چەككەندە ئىجرا قىلىنىدىغان بۇيرۇق

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ug: true بولسا، تاختا بويىغا بولسا بېلىقنىڭ ھەرىكىتىنى ئايلاندۇرىدۇ.

en: Pause per frame
ug: ھەر كاندۇكنى ۋاقىتلىق توختات

en: Rotate on vertical panels
ug: بوي تاختىنى مۇناسىپ ئايلاندۇر

en: The fish's animation pixmap
ug: بېلىقنىڭ  ھەرىكەت بىتلىق تەسۋىرى

en: The fish's name
ug: بېلىقنىڭ ئاتى

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ug: بۇ جايدا بېلىقنى چەككەندىن كېيىن ئىجرا قىلىشنى سىنايدىغان بۇيرۇق بەلگىلىنىدۇ.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ug: بۇ جايدا بەلگىلەنگەن بىتلىق تەسۋىر ھۆججەت ئاتى، شۇ بىتلىق تەسۋىر مۇندەرىجە بىلەن مۇناسىۋەتلىك بېلىقنىڭ ھەرىكىتىنى كۆرسىتىشكە ئىشلىتىلىدۇ.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ug: بۇ جايدا ھەر بىر كاندۇك ھەرىكەتنى كۆرسىتىشنىڭ سېكۇنت سانى بەلگىلىنىدۇ.

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ug: قايسى ۋاقىتتا كۆزنەك تىزىمىدا ئوخشاش پروگرامما كۆزنەكلىرىنى گۇرۇپپىلاشنى قارار قىلىدۇ. تاللاشقا بولىدىغان قىممىتى "never" (ھەرگىز)، "auto" (ئۆزلۈكىدىن) ۋە "always" (ھەمىشە) بار.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ug: ئەگەر true بولسا كۆزنەك تىزىمى ھەممە خىزمەت رايونىدىكى كۆزنەكلەرنى كۆرسىتىدۇ، ئۇنداق بولمىسا نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىدىكى كۆزنەكلەرنى كۆرسىتىدۇ.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ug: ئەگەر true بولسا كۆزنەكنىڭ ئەڭ كىچىكلىكىنى بىكار قىلغاندا ئۇنى نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىغا قويىدۇ. ئۇنداق بولمىسا كۆزنەك تۇرۇشلۇق خىزمەت رايونىغا ئالمىشىدۇ.

en: Move windows to current workspace when unminimized
ug: كۆزنەكنى كىچىكلىتىشتىن بوشاتقاندا كۆزنەك نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكىلىدۇ

en: Show windows from all workspaces
ug: ھەممە خىزمەت رايونىدىكى كۆزنەكلەرنى كۆرسەت

en: When to group windows
ug: قايسى ۋاقىتتا كۆزنەك گۇرۇپپىلىنىدۇ

en: Display all workspaces
ug: ھەممە خىزمەت رايونىنى كۆرسەت

en: Display workspace names
ug: خىزمەت رايون ئاتىنى كۆرسەت

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ug: ئەگەر true بولسا خىزمەت رايون ئالماشتۇرغۇچ ھەممە خىزمەت رايونىنى كۆرسىتىدۇ، ئۇنداق بولمىسا نۆۋەتتىكى خىزمەت رايونىنىلا كۆرسىتىدۇ.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
ug: ئەگەر true بولسا خىزمەت رايون ئالماشتۇرغۇچتا خىزمەت رايون ئاتىنى كۆرسىتىدۇ، ئۇنداق بولمىسا خىزمەت رايونىدىكى كۆزنەكنى كۆرسىتىدۇ. بۇ تەڭشەك پەقەت Metacity كۆزنەك باشقۇرغۇچ ئىشلەتكەندىلا كۈچكە ئىگە.

en: Rows in workspace switcher
ug: خىزمەت رايون ئالماشتۇرغۇچتىكى قۇر سانى

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ug: بۇ كۇنۇپكا خىزمەت رايون ئالماشتۇرغۇچ قانچە قۇر (توغرىسىغا جايلاشتۇرۇش) ياكى ئىستون(بويىغا جايلاشتۇرۇش)دا خىزمەت رايونى كۆرسىتىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ. بۇ تەڭشەك پەقەت display_all_workspaces (ھەممە خىزمەت رايونىنى كۆرسەت)نىڭ قىممىتى true بولغاندا كۈچكە ئىگە.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ug: كۆرسىتىلگەن تاختا پەرۋا قىلمىغان قوللانچاق IID. بۇنداق بولغاندا سىز مۇئەييەن قوللانچاقنى يۈكلەشنى چەكلىيەلەيسىز ياكى بۇ قوللانچاقلارنى تىزىمدا كۆرسەتمەيسىز. مەسىلەن، mini-commander قوللانچاقنى چەكلەشتە، پەقەت مۇشۇ تىزىملىككە 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' قوشسىڭىزلا بولىدۇ. بۇ تەڭشەك كۈچكە ئىگە بولۇشى ئۈچۈن تاختا چوقۇم قايتا قوزغىتىلىشى لازىم.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ug: تاختا كىملىك(ID) تىزىمى. ھەر بىر كىملىك مۇستەقىل بىر يۇقىرى دەرىجىلىك تاختىنى ئىپادىلەيدۇ. بۇ تاختىلارغا ئائىت تەڭشەك /apps/panel/toplevels/$(id) دا ساقلىنىدۇ.

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ug: تاختا نەڭ ID تىزىمى. ھەر بىر كىملىك مۇستەقىل بىر تاختا نەڭ(مەسىلەن، قوزغاتقۇچ، ھەرىكەت توپچا ياكى تىزىملىك توپچا/بالداق)نى ئىپادىلەيدۇ. بۇ نەڭگە ئائىت تەڭشەك /apps/panel/applets/$(id) دا ساقلىنىدۇ.

en: Applet IIDs to disable from loading
ug: يۈكلەشنى چەكلەيدىغان قوللانچاق IID

en: Complete panel lockdown
ug: پۈتكۈل تاختا قۇلۇپلاندى

en: Confirm panel removal
ug: تاختا چىقىرىۋېتىشنى جەزملە

en: Disable Force Quit
ug: مەجبۇرىي چېكىنىشنى چەكلە

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ug: «پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈدىكى ئۆزلۈكىدىن تاماملاشنى قوزغات

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ug: «پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈدىكى پروگرامما تىزىمىنى قوزغات

en: Enable tooltips
ug: كۆرسەتمىلەرنى(tooltip) قوزغات

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ug: «پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈدىكى پروگرامما تىزىمىنى ياي

en: History of "Run Application" dialog
ug: «پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈنىڭ تارىخ خاتىرىسى

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ug: ئەگەر true بولسا نۆۋەتتىكى ئىشلەتكۈچى تاختا چىقىرىۋەتمەكچى بولسا جەزملەشنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ug: ئەگەر true بولسا «پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈدىكى ئۆزلۈكىدىن تاماملاشنى قوزغات

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ug: ئەگەر true بولسا «پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈنى ئاچقاندا ئۇنىڭدىكى«مەلۇملۇق پروگرامما» تىزىمى يېيىلغان ھالەتتە. بۇ تەڭشەك پەقەت enable_program_list نىڭ قىممىتى true بولسا ئاندىن كۈچكە ئىگە.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ug: ئەگەر true بولسا «پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈدىكى«مەلۇملۇق پروگرامما» تىزىملىكى ئىشلىتىلىشچان ھالەتتە. سۆزلەشكۈ ئېچىلغاندا تىزىم يېيىلامدۇ يوق بۇ تەڭشەكنى show_program_list نىڭ قىممىتى باشقۇرىدۇ.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ug: ئەگەر true  بولسا تاختا مەجبۇرىي چېكىن توپچىنى زىيارەت قىلىشنى چىقىرىۋېتىپ، ئىشلەتكۈچىنىڭ پروگراممىنى مەجبۇرىي چېكىندۈرۈشىنى چەكلەيدۇ.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ug: ئەگەر true  بولسا تاختا تاختا سەپلىمىسىگە ھەر قانداق ئۆزگەرتىش ئېلىپ بېرىشقا يول قويىدۇ. ئەمما يەككە قوللانچاققا ئايرىم قۇلۇپلاشنى تەلەپ قىلىدۇ. بۇ تەڭشەك كۈچكە ئىگە بولۇشى ئۈچۈن، تاختىنى قايتا قوزغىتىش لازىم.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
ug: ئەگەر true  بولسا تاختىدىكى نەڭنىڭ كۆرسەتمىسىنى كۆرسىتىدۇ. GTK+ دىكى gtk-enable-tooltips خاسلىقى ئارقىلىق پۈتكۈل ئۈستەلئۈستى ئەسكەرتىشىنى چەكلىگىلى بولىدۇ.

en: Panel ID list
ug: تاختا كىملىك (ID) تىزىمى

en: Panel object ID list
ug: تاختا نەڭ كىملىك (ID) تىزىمى

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
ug: ئىلگىرىكى «پروگرامما ئىجرا قىل» سۆزلەشكۈدىكى بۇيرۇق تىزىمى.

en: Launcher location
ug: قوزغاتقۇچ ئورنى

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ug: قوزغاتقۇچنىڭ .desktop ھۆججەت ئورنىنىڭ ئورنىنى چۈشەندۈرىدۇ. بۇ تەڭشەك پەقەت نەڭ تىپى "launcher-object" (قوزغاتقۇچ نەڭ) بولغاندىلا ئاندىن كۈچكە ئىگە بولىدۇ.

en: Icon used for button
ug: توپچىغا ئىشلىتىلگەن سىنبەلگە

en: Menu content path
ug: تىزىملىك مۇھىت يولى

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
ug: نەڭ توپچا سىنبەلگىسىنىڭ سۈرەت ھۆججەت ئورنىغا ئىشلىتىدۇ. ئەگەر بوش قالدۇرۇلسا ئۇنداقتا كۆڭۈلدىكى تىزىملىك سىنبەلگىسىنى ئىشلىتىدۇ.

en: The path from which the menu contents is contructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
ug: بۇ جايدىن تىزىملىك مەزمۇنى قۇرىدىغان يول. بوش قالدۇرۇلسا ئۇنداقتا تىزىملىك كۆڭۈلدىكى قوللىنىشچان پروگرامما تىزىملىكى بولىدۇ.

en: The text to display in a tooltip for this menu.
ug: بۇ تىزىملىكنىڭ قورال ئەسكەرتىشى كۆرسىتىدىغان تېكىست.

en: Tooltip displayed for menu
ug: تىزىملىكنىڭ قورال ئەسكەرتىشى

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ug: ئەگەر 'end' گە تەڭشەلسە ئۇنداقتا نەڭ ئورنى تاختىنىڭ ئوڭ (ياكى بويىغا تاختىدا ئاستى گىرۋەك)گىرۋىكىگە نىسبەتەن چۈشەندۈرىدۇ.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ug: ئورۇننى ئاستى/ئوڭغا نىسبەتەن يېشىدۇ.

en: Object IID
ug: نەڭ IID

en: Object's position on the panel
ug: نەڭنىڭ تاختىدىكى ئورنى

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ug: بۇ نەڭنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئۈستى تاختا بەلگىسى.

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
ug: بۇ نەڭنىڭ ھەرىكەت ID سى - مەسىلەن: "ClockAppletFactory::ClockApplet".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ug: بۇ تاختا نەڭنىڭ ئورنى. ئورنى تاختىنىڭ سول تەرىپى(بوي تاختىدا ئۈستى قىرى)گە نىسبەتەن چېكىت سانى.

en: Toplevel panel containing object
ug: نەڭنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئۈستۈنكى قەۋەت تاختا

en: Animation speed
ug: ھەرىكەت سۈرئىتى

en: Automatically hide panel into corner
ug: تاختىنى بۇلۇڭغا ئۆزلۈكىدىن يوشۇر

en: Background color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Background image
ug: تەگلىك سۈرەت

en: Background type
ug: تەگلىك تىپى

en: Center panel on x-axis
ug: تاختىنى x ئوقتا ئوتتۇرىغا توغرىلا

en: Center panel on y-axis
ug: تاختىنى y ئوقتا ئوتتۇرىغا توغرىلا

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ug: سۈرەت URI دىكى بەلگىلەنگەن سۈرەت قانداق رەڭلىنىشى بەلگىلىنىدۇ. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى "none"(يوق)، stretch"(ياي)، "fit"(ماسلاش). "stretch" تاللانغاندا سۈرەت تاختا چوڭلۇقىغا ماسلىشىدۇ، سۈرەتنىڭ كەڭلىك ئېگىزلىك نىسبىتى ساقلاپ قېلىنمايدۇ؛ "fit" تاللانغاندا سۈرەت تاختا ئېگىزلىكىگە (كەڭلىك ئېگىزلىك نىسبىتى ساقلاپ قېلىنىدۇ) تەڭشىلىدۇ.(تاختا توغرىسىغا بولسا)

en: Enable arrows on hide buttons
ug: يوشۇرۇن توپچىدىكى يا ئوقنى قوزغات

en: Enable hide buttons
ug: يوشۇرۇن توپچا قوزغات

en: Expand to occupy entire screen width
ug: پۈتكۈل ئېكران كەڭلىكىدە ياي

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ug: ئەگەر true بولسا يوشۇرۇن توپچىدا يا ئوق كۆرسىتىدۇ. بۇ كۇنۇپكا پەقەت كۇنۇپكا قىممىتى true بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ug: ئەگەر true بولسا توپچىنى يوشۇرغىلى بولىدىغان ئېكراننىڭ ھەر بىر قىرىغا يوشۇرغىلى بولىدۇ، يوشۇرغاندىن كېيىن پەقەت بىرلا توپچا كۆرۈنىدۇ.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ug: ئەگەر true بولسا تاختا بويىغا بولغاندا تەگلىك سۈرەتنى ئايلاندۇرىدۇ.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ug: ئەگەر true بولسا نۇر بەلگە تاختا دائىرىسىدىن ئايرىلغاندا تاختا ئۆزلۈكىدىن ئېكران بۇلۇڭىغا يوشۇرۇلىدۇ. نۇر بەلگە بۇلۇڭغا يۆتكەلگەندە تاختا قايتا كۆرۈنىدۇ.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ug: ئەگەر true بولسا تاختا پۈتكۈل ئېكران كەڭلىكى(ئەگەر بويىغا تاختا بولسا ئېگىزلىكى)نى ئىگىلەيدۇ. بۇ چاغدا تاختا پەقەت ئېكران قىرىغا قويغىلى بولىدۇ. ئەگەر false بولسا تاختا پەقەت تاختىدىكى ھەممە قوللانچاق، قوزغاتقۇچ، توپچىلارنى سىغدۇرالىغۇدەك ئەڭ كىچىك بوشلۇققا ئىگە بولىدۇ.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
ug: ئەگەر true بولسا x ۋە x_right تەڭشىكىگە پەرۋا قىلمايدۇ ھەمدە تاختىنى ئېكراننىڭ x ئوقىنىڭ ئوتتۇرىسىغا قويىدۇ. تاختا چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكەندە ئورنىنى ساقلايدۇ يەنى تاختا بىرلا ۋاقىتتا ئىككى يۆنىلىشتە كېڭىيىدۇ. ئەگەر false بولسا x ۋە x_right تەڭشىكى تاختىنىڭ ئورنىنى بەلگىلەيدۇ.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
ug: ئەگەر true بولسا y ۋە y_right تەڭشىكىگە پەرۋا قىلمايدۇ ھەمدە تاختىنى ئېكراننىڭ y ئوقىنىڭ ئوتتۇرىسىغا قويىدۇ. تاختا چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكەندە ئورنىنى ساقلايدۇ يەنى تاختا بىرلا ۋاقىتتا ئىككى يۆنىلىشتە كېڭىيىدۇ. ئەگەر false بولسا y ۋە y_right تەڭشىكى تاختىنىڭ ئورنىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Image options
ug: سۈرەت تاللانما

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ug: Xinerama تەڭشەكتە، سىز ھەر بىر مۇستەقىل كۆزەتكۈچتە بىردىن تاختىڭىز بولۇشى مۇمكىن. بۇ جاي تاختا كۆرسەتكەن نۆۋەتتىكى كۆزەتكۈچنى ئېنىقلايدۇ.

en: Name to identify panel
ug: بۇ تاختا ئاتىنى ئىپادىلەشكە ئىشلىتىلىدۇ

en: Panel autohide delay
ug: تاختىنى ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇشنى كېچىكتۈرۈشى

en: Panel autounhide delay
ug: تاختىنى ئۆزلۈكىدىن ئاشكارىلاشنى كېچىكتۈرۈشى

en: Panel orientation
ug: تاختا يۆنىلىشى

en: Panel size
ug: تاختا چوڭلۇقى

en: Rotate image on vertical panels
ug: توغرىسىغا تاختىدا سۈرەتنى ئايلاندۇر

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ug: #RGB فورماتىدا تاختا تەگلىك رەڭگىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ug: تەگلىككە ئىشلىتىدىغان سۈرەت ھۆججەتنى بەلگىلەيدۇ. ئەگەر سۈرەتتە ئالفا قانال بولسا ئۇ ئۈستەلئۈستى تەگلىك سۈرەتكە بىرلەشتۈرۈلىدۇ.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ug: نۇر بەلگە تاختا دائىرىسىگە كىرگەندە تاختا ئۆزلۈكىدىن كۆرسىتىشتىن ئىلگىرىكى كېچىكتۈرۈش مىللىي سېكۇنت سانى. بۇ كۇنۇپكا پەقەت ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇش true بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ug: نۇر بەلگە تاختا دائىرىسىدىن ئايرىلغاندا تاختا ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇشتىن ئىلگىرىكى كېچىكتۈرۈش مىللىي سېكۇنت سانى. بۇ كۇنۇپكا پەقەت ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇش true بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ug: نۇر بەلگە بۇلۇڭغا ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇنغاندا كۆرگىلى بولىدىغان چېكىت سانى. بۇ كۇنۇپكا پەقەت ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇش true بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ug: تاختا ئېگىزلىكى(بويىغا تاختىنىڭ كەڭلىكى). تاختا ئىجرا قىلىنغاندا خەت نۇسخا چوڭلۇقى ۋە باشقا كۆرسەتكۈچلەرگە ئاساسەن ئەڭ كىچىك چوڭلۇقنى جەزملەيدۇ. ئەڭ چوڭ چوڭلۇقى ئېكران ئېگىزلىكى(ياكى كەڭلىكى)نىڭ تۆتتىن بىرى بولىدۇ.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ug: تاختىنىڭ x ئوقتىكى ئورنى ئېكراننىڭ ئوڭ تەرەپتىن باشلىنىدۇ. ئەگەر -1 غا تەڭشەلسە، بۇ قىممەتكە پەرۋا قىلماي x كۇنۇپكا قىممىتى ئىشلىتىلىدۇ. ئەگەر قىممىتى 0 دىن چوڭ بولسا x كۇنۇپكا قىممىتىگە پەرۋا قىلمايدۇ. بۇ قىممەت پەقەت غەيرىي كېڭەيتىلگەن ھالەتتە ئاندىن رولى بار. كېڭەيتىلگەن ھالەتتە بۇ قىممەتكە پەرۋا قىلىنمايدۇ ھەمدە تاختىنى تاختا يۆنىلىشى بەلگىلىگەن ئېكران قىرىغا قويىدۇ.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ug: تاختىنىڭ x ئوقتىكى ئورنى.  بۇ قىممەت پەقەت غەيرىي كېڭەيتىلگەن ھالەتتە ئاندىن رولى بار. كېڭەيتىلگەن ھالەتتە بۇ قىممەتكە پەرۋا قىلىنمايدۇ ھەمدە تاختىنى تاختا يۆنىلىشى بەلگىلىگەن ئېكران قىرىغا قويىدۇ.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ug: تاختىنىڭ y ئوقتىكى ئورنى ئېكراننىڭ ئوڭ تەرەپتىن باشلىنىدۇ. ئەگەر -1 غا تەڭشەلسە، بۇ قىممەتكە پەرۋا قىلماي y كۇنۇپكا قىممىتى ئىشلىتىلىدۇ. ئەگەر قىممىتى 0 دىن چوڭ بولسا y كۇنۇپكا قىممىتىگە پەرۋا قىلمايدۇ. بۇ قىممەت پەقەت غەيرىي كېڭەيتىلگەن ھالەتتە ئاندىن رولى بار. كېڭەيتىلگەن ھالەتتە بۇ قىممەتكە پەرۋا قىلىنمايدۇ ھەمدە تاختىنى تاختا يۆنىلىشى بەلگىلىگەن ئېكران قىرىغا قويىدۇ.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ug: تاختىنىڭ y ئوقتىكى ئورنى.  بۇ قىممەت پەقەت غەيرىي كېڭەيتىلگەن ھالەتتە ئاندىن رولى بار. كېڭەيتىلگەن ھالەتتە بۇ قىممەتكە پەرۋا قىلىنمايدۇ ھەمدە تاختىنى تاختا يۆنىلىشى بەلگىلىگەن ئېكران قىرىغا قويىدۇ.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ug: تاختىنىڭ يۆنىلىشى. ئىشلىتىشكە بولىدىغان قىممىتى «ئۈستى»، «ئاستى»، «سول»، «ئوڭ». كېڭەيتىلگەن ھالەتتە بۇ قىممەت تاختا تۇرۇشلۇق ئېكراننىڭ قىرىنى بەلگىلەيدۇ. غەيرىي كېڭەيتىلگەن ھالەتتە «ئۈستى» ۋە «ئاستى» نىڭ پەرقى ئانچە روشەن بولمايدۇ، - ھەممىسى توغرىسىغا تاختا ئىكەنلىكىنى ئىپادىلەيدۇ - ئەمما يەنىلا پايدىلىق كۆرسەتمە بېرىپ بەزى تاختا نەڭنىڭ ھەرىكىتىنى بەلگىلەيدۇ. مەسىلەن، «ئۈستى» تاختىدا تىزىملىك توپچىسى تاختا ئاستىدا ئۆزىنىڭ تىزىملىكىنى كۆرسىتىدۇ، «ئاستى» تاختىنىڭ تىزىملىكى تاختا ئۈستىدە تىزىملىك قاڭقىتىدۇ.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ug: تاختا ھەرىكىتىنىڭ سۈرئىتى. تاللاشقا بولىدىغان قىممىتى «ئاستى»، «ئوتتۇرا»، «تېز». بۇ كۇنۇپكا پەقەت جانلاندۇرۇم قوزغىتىلىپ قىممىتى true بولغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ug: بۇ سىزنىڭ تاختىنى پەرقلەندۈرۈشىڭىزنىڭ دوستانە ئاتى. ئۇنىڭ ئاساسلىق مەقسىتى تاختا ئارىسىدا ئالماشتۇرغاندا تاختىنىڭ كۆزنەك ماۋزۇسى بولىدۇ.

en: Visible pixels when hidden
ug: تاختا يوشۇرۇنغاندا كۆرۈنىدىغان پىكسېل

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
ug: بۇ تاختىنىڭ تەگلىك تىپى. تاللىغىلى بولىدىغان قىممىتى: "none"(يوق) - كۆڭۈلدىكى GTK+ تۇلۇق تەگلىكىنى ئىشلىتىدۇ، "color"(رەڭ) - رەڭ كۇنۇپكىسى تەگلىك رەڭگى قىلىنىدۇ، "image"(سۈرەت) - سۈرەت كۇنۇپكا قىممىتى بەلگىلىگەن سۈرەتنى تەگلىك قىلىدۇ.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ug: كۆپ ئېكران تەڭشەكتە، سىز ھەر بىر مۇستەقىل ئېكراندا تاختىڭىز بولسا بولىدۇ. بۇ جايدا تاختىدا كۆرسىتىدىغان نۆۋەتتىكى كۆزنەكنى ئېنىقلايدۇ.

en: X co-ordinate of panel
ug: تاختىنىڭ X كوئوردېناتى

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
ug: تاختىنىڭ X كوئوردېناتى، ئېكراننىڭ ئوڭ يېنىدىن باشلىنىدۇ

en: X screen where the panel is displayed
ug: تاختىنىڭ X ئېكرانىنى كۆرسىتىدۇ

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ug: تاختىنىڭ Xinerama كۆزەتكۈچىنى كۆرسىتىدۇ

en: Y co-ordinate of panel
ug: تاختىنىڭ Y كوئوردېناتى

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
ug: تاختىنىڭ Y كوئوردېناتى، ئېكراننىڭ ئاستىدىن باشلىنىدۇ

en: File is not a valid .desktop file
ug: ھۆججەت ئىناۋەتلىك .desktop ھۆججىتى ئەمەس.

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ug: تونۇيالمىغان ئۈستەلئۈستى ھۆججەت نەشرى '%s'

en: Starting %s
ug: %s قوزغىلىۋاتىدۇ

en: Application does not accept documents on command line
ug: پروگرامما بۇيرۇق قۇرىدا پۈتۈكنى قوبۇل قىلالمايدۇ

en: Unrecognized launch option: %d
ug: تونۇمايدىغان ئىجرا تاللانمىسى: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ug: URI پۈتۈكنى 'Type=Link' ئۈستەلئۈستى تۈرىگە يوللىيالمىدى.

en: Not a launchable item
ug: ئىجراچان تۈر ئەمەس

en: Disable connection to session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا باغلىنىشنى چەكلە

en: Specify file containing saved configuration
ug: سەپلىمە ساقلانغان ھۆججەتنى بەلگىلە

en: FILE
ug: ھۆججەت

en: Specify session management ID
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ ID سېنى بەلگىلە

en: Session management options:
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ تاللانمىلىرى:

en: Show session management options
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
ug: خاتالىق

en: Choose an icon
ug: سىنبەلگە تاللا

en: Could not launch '%s'
ug: '%s' قوزغىتالمىدى

en: Could not launch application
ug: پروگراممىنى قوزغىتالمىدى

en: Could not open location '%s'
ug: '%s' ئورۇننى ئاچالمىدى

en: No application to handle search folders is installed.
ug: ئىزدەش قىسقۇچنى بىر تەرەپ قىلىدىغان پروگرامما ئورنىتىلمىغان.

en: ???
ug: ؟؟؟

en: _Move
ug: يۆتكە(_M)

en: _Remove From Panel
ug: تاختىدىن چىقىرىۋەت(_R)

en: Create new file in the given directory
ug: بېرىلگەن مۇندەرىجىگە يېڭى ھۆججەت قۇر

en: [FILE...]
ug: [ھۆججەت…]

en: - Edit .desktop files
ug: -  .desktop ھۆججەت تەھرىر

en: Create Launcher
ug: قوزغاتقۇچ قۇر

en: Directory Properties
ug: مۇندەرىجە خاسلىقى

en: Launcher Properties
ug: قوزغاتقۇچ خاسلىقى

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
ug: باشقا پروگراممىنى قوزغىتىپ، كۆزنەك باشقۇرۇش، ۋاقىت كۆرسىتىش قاتارلىق ئىقتىدارلارنى تەمىنلەيدىغان قورال.

en: Panel
ug: تاختا

en: Could not show this URL
ug: بۇ URL نى كۆرسىتەلمەيدۇ

en: No URL was specified.
ug: ھېچقانداق URL بەلگىلەنمىگەن.

en: Could not use dropped item
ug: تاشلانغان تۈرنى ئىشلىتەلمەيدۇ

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ug: تاختا قوزغاتقۇچنىڭ ئۈستەلئۈستى ھۆججىتىنىڭ URI سى بېرىلمىگەن

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ug: %s%s تاختا قوزغاتقۇچنىڭ ئۈستەلئۈستى ھۆججىتى %s نى ئاچالمىدى

en: _Launch
ug: قوزغات(_L)

en: _Properties
ug: خاسلىق(_P)

en: Launcher location is not set, cannot load launcher
ug: قوزغاتقۇچ ئورنى بېكىتىلمىدى، قوزغاتقۇچنى يۈكلىيەلمىدى

en: Could not save launcher
ug: قوزغاتقۇچنى ساقلىيالمىدى

en: Replace a currently running panel
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتقان تاختىدىن بىرنى ئالماشتۇر

en: _Lock Screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپلا(_L)

en: _Activate Screensaver
ug: ئېكران قوغدىغۇچنى ئاكتىپلا(_A)

en: Connect to server
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلان

en: Could not connect to server
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلىنالمىدى

en: Lock Screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپلاش

en: Protect your computer from unauthorized use
ug: كومپيۇتېرىڭىزنى ئىجازەت بېرىلمەي ئىشلىتىشتىن قوغدايدۇ

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
ug: تىزىمدىن چىقىش…

en: Log out of this session to log in as a different user
ug: بۇ ئەڭگىمەدىن تىزىمدىن چىقىپ باشقا ئىشلەتكۈچى سالاھىيىتىدە تىزىمغا كىرىدۇ

en: Run Application...
ug: پروگرامما ئىجرا قىل…

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
ug: ئىجرا قىلىدىغان پروگراممىنىڭ بۇيرۇق قۇرىنى كىرگۈزۈڭ ياكى تىزىملىكتىن تاللاڭ

en: Search for Files...
ug: ھۆججەت ئىزدە…

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ug: بۇ كومپيۇتېردىكى پۈتۈك ۋە قىسقۇچلارنى ئاتى ياكى مەزمۇنى بويىچە ئورۇن بېكىتىدۇ

en: Force Quit
ug: مەجبۇرىي چېكىن

en: Force a misbehaving application to quit
ug: ھەرىكىتى بىنورمال پروگراممىدىن مەجبۇرىي چېكىنىدۇ

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلىنىش…

en: Connect to a remote computer or shared disk
ug: يىراقتىكى كومپيۇتېر ياكى ھەمبەھىر دىسكىغا باغلىنىدۇ

en: Shut Down...
ug: تاقاش…

en: Shut down the computer
ug: كومپيۇتېرنى تاقايدۇ

en: Main Menu
ug: ئاساسىي تىزىملىك

en: The main GNOME menu
ug: GNOME ئاساسىي تىزىملىكى

en: Menu Bar
ug: تىزىملىك بالداق

en: A custom menu bar
ug: ئىختىيارى تىزىملىك بالداق

en: Separator
ug: ئايرىغۇچ

en: A separator to organize the panel items
ug: تاختا تۈرىنىڭ ئايرىغۇچىنى تەشكىللەيدۇ

en: User menu
ug: ئىشلەتكۈچى تىزىملىكى

en: Menu to change your settings and your online status
ug: تەڭشەك ۋە توردا ھالىتىنى ئۆزگەرتىدىغان تىزىملىك

en: (empty)
ug: (بوش)

en: Custom Application Launcher
ug: ئىختىيارى پروگرامما قوزغاتقۇچ

en: Create a new launcher
ug: يېڭى قوزغاتقۇچتىن بىرنى قۇرىدۇ

en: Application Launcher...
ug: پروگرامما قوزغاتقۇچ

en: Copy a launcher from the applications menu
ug: قوزغاتقۇچنى پروگرامما تىزىملىكىدىن كۆچۈر

en: Find an _item to add to "%s":
ug: "%s" غا قوشىدىغان تۈرنى ئىزدە(_I):

en: Find an _item to add to the panel:
ug: تاختىغا قوشىدىغان تۈرنى ئىزدە(_I)

en: Add to Panel
ug: تاختىغا قوش

en: "%s" has quit unexpectedly
ug: "%s" تاسادىپىي چېكىندى

en: Panel object has quit unexpectedly
ug: تاختا نەڭ تاسادىپىي چېكىندى

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ug: ئەگەر تاختا نەڭنى قايتا يۈكلىسىڭىز، ئۇ ئۆزلۈكىدىن تاختىغا قوشۇلىدۇ.

en: _Don't Reload
ug: قايتا يۈكلىمە(_D)

en: _Reload
ug: قايتا يۈكلە(_R)

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ug: "%s" تاختا يۈكلەنگەندە مەسىلىگە يولۇقتى.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ug: سەپلىمىڭىزدىن قوللانچاقنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Cannot delete this panel
ug: بۇ تاختىنى ئۆچۈرەلمەيدۇ

en: You must always have at least one panel.
ug: ئاز دېگەندە بىر تاختىڭىز بولۇشى لازىم.

en: _Add to Panel...
ug: تاختايغا قوش(_A)…

en: _Delete This Panel
ug: بۇ تاختىنى ئۆچۈر(_D)

en: _New Panel
ug: يېڭى تاختا(_N)

en: Application
ug: پروگرامما

en: Application in Terminal
ug: تېرمىنالدىكى پروگرامما

en: Location
ug: ئورنى

note: Type
en: _Type:
ug: تىپى(_T):

note: Name
en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: _Browse...
ug: كۆز يۈگۈرت(_B)…

note: Comment
en: Co_mment:
ug: ئىزاھات(_M):

en: Choose an application...
ug: پروگرامما تاللا…

en: Choose a file...
ug: ھۆججەت تاللا…

en: Comm_and:
ug: بۇيرۇق(_A):

en: _Location:
ug: ئورنى(_L):

en: The name of the launcher is not set.
ug: قوزغاتقۇچ ئاتى تەڭشەلمىگەن.

en: Could not save directory properties
ug: مۇندەرىجە خاسلىقىنى ساقلىيالمىدى

en: The name of the directory is not set.
ug: مۇندەرىجە ئاتى تەڭشەلمىگەن.

en: The command of the launcher is not set.
ug: قوزغاتقۇچنىڭ بۇيرۇقى تەڭشەلمىگەن.

en: The location of the launcher is not set.
ug: قوزغاتقۇچنىڭ ئورنى تەڭشەلمىگەن.

en: Could not display help document
ug: ياردەم پۈتۈكىنى كۆرسەتكىلى بولمىدى

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ug: كۆزنەك چېكىلسە پروگرامما مەجبۇرىي چېكىنىدۇ. ۋاز كەچمەكچى بولغاندا <ESC> بېسىلىدۇ.

en: Force this application to exit?
ug: بۇ پروگراممىنى مەجبۇرىي چېكىندۈرەمسىز؟

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
ug: ئەگەر بۇ پروگراممىدىن مەجبۇرىي چېكىنسىڭىز، شۇ پروگرامما ئاچقان ھەممە پۈتۈكنىڭ تېخى ساقلانمىغان ئۆزگەرتىشلىرى يوقىلىشى مۇمكىن.

en: Cannot create initial panel layout.
ug: دەسلەپكى تاختا جايلاشتۇرۇشنى قۇرالمىدى.

en: Browse and run installed applications
ug: ئورنىتىلغان پروگراممىلارغا كۆز يۈگۈرتۈپ ئىجرا قىلىڭ

en: Access documents, folders and network places
ug: پۈتۈك، قىسقۇچ ۋە تور ئورنى زىيارىتى

en: Applications
ug: پروگراممىلار

en: _Edit Menus
ug: تەھرىر تىزىملىك(_E)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: Switch User
ug: ئىشلەتكۈچى ئالماشتۇرۇش

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ug: '%s' ئاچ

en: Unable to scan %s for media changes
ug: ۋاسىتە ئۆزگەرگەنلىكتىن %s تەكشۈرەلمىدى

en: Rescan %s
ug: %s قايتا تەكشۈر

en: Unable to mount %s
ug: %s نى ئېگەرلىگىلى بولمىدى

en: Mount %s
ug: %s نى ئېگەرلە

en: Removable Media
ug: كۆچمە ۋاسىتە

en: Network Places
ug: تور ئورنى

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
ug: شەخسىي قىسقۇچىڭىزنى ئاچىدۇ

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Open the contents of your desktop in a folder
ug: بىر قىسقۇچتا ئۈستەلئۈستى مەزمۇنىنى ئاچ

note: is_exec? exec
en: Computer
ug: كومپيۇتېر

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ug: بۇ كومپيۇتېردا زىيارەت قىلغىلى بولىدىغان ھەممە يەرلىك ۋە يىراقتىكى دىسكا ۋە قىسقۇچقا كۆز يۈگۈرت

note: is_exec? exec
en: Network
ug: تور

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
ug: خەتكۈش ۋە يەرلىك توردىكى ئورۇنغا كۆز يۈگۈرت

en: Available
ug: ئىشلىتىلىشچان

en: Busy
ug: ئالدىراش

en: My Account
ug: ھېساباتىم

en: Places
ug: ئورۇن

[ctx: Orientation]
en: Top
ug: ئۈستى

[ctx: Orientation]
en: Bottom
ug: ئاستى

[ctx: Orientation]
en: Left
ug: سول

[ctx: Orientation]
en: Right
ug: ئوڭ

en: Unable to load file '%s': %s.
ug: '%s' ھۆججەتنى يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Could not display properties dialog
ug: خاسلىق سۆزلەشكۈنى كۆرسىتەلمىدى

en: <small>Opaque</small>
ug: <small>تۇتۇق</small>

en: <small>Transparent</small>
ug: <small>سۈزۈك</small>

en: Arro_ws on hide buttons
ug: يوشۇرۇن توپچىدا يا ئوق كۆرسەت(_W)

en: Background
ug: تەگلىك

en: Background _image:
ug: تەگلىك سۈرەت(_I):

en: Co_lor:
ug: رەڭ(_L):

en: E_xpand
ug: ياي(_X)

en: Image Background Details
ug: سۈرەت تەگلىك تەپسىلاتى

en: Panel Properties
ug: تاختا خاسلىقى

en: Pick a color
ug: رەڭ ئال

en: Rotate image when panel is _vertical
ug: تاختا بويىغا قويۇلغاندا سۈرەتنى ئايلاندۇر(_V)

en: S_tyle:
ug: ئۇسلۇب(_T):

en: Select background
ug: تەگلىك تاللا

en: Show hide _buttons
ug: يوشۇرۇن توپچا كۆرسەت(_B)

en: Solid c_olor
ug: ساپ رەڭ(_O)

en: Some of these properties are locked down
ug: بەزى خاسلىق قۇلۇپلاندى

en: St_retch
ug: سوز(_R)

en: _Autohide
ug: ئۆزلۈكىدىن يوشۇر(_A)

en: _None (use system theme)
ug: يوق(سىستېما تېمىسىنى ئىشلەت)(_N)

en: _Orientation:
ug: يۆنىلىش(_O):

en: _Scale
ug: نىسبىتى(_S)

en: _Size:
ug: چوڭلۇقى(_S):

en: _Tile
ug: ياي(_T)

en: pixels
ug: چېكىت

en: Could not open recently used document "%s"
ug: يېقىندا ئىشلەتكەن "%s" پۈتۈكنى ئاچالمىدى

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ug: "%s"نى ئېچىشنى سىنىغاندا نامەلۇم خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Clear the Recent Documents list?
ug: يېقىنقى پۈتۈك ئىزى تىزىملىكىنى تازىلامسىز؟

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ug: ئەگەر يېقىنقى پۈتۈك تىزىملىكىنى تازىلىسىڭىز، تۆۋەندىكى مەزمۇنلارنى تازىلايسىز:
    • ئورۇندىكى ھەممە تۈر → يېقىنقى تىزىملىك تۈرىدىكى ھەممە تۈر.
    • ھەممە پروگراممىنىڭ يېقىنقى پۈتۈك تىزىملىكىدىكى ھەممە تۈر.

en: Clear Recent Documents
ug: يېقىنقى پۈتۈك ئىزىنى تازىلا

en: Recent Documents
ug: يېقىنقى پۈتۈكلەر

en: Clear Recent Documents...
ug: يېقىنقى پۈتۈك ئىزىنى تازىلا…

en: Clear all items from the recent documents list
ug: يېقىنقى پۈتۈك ئىزى تىزىمىدىن ھەممە تۈرنى تازىلا

en: Could not run command '%s'
ug: '%s' بۇيرۇقنى ئىجرا قىلالمىدى

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ug: UTF-8 دىن '%s' ئايلاندۇرالمىدى

en: Choose a file to append to the command...
ug: بۇيرۇققا قوشىدىغان ھۆججەتتىن بىرنى تاللاڭ…

en: Select an application to view its description.
ug: پروگراممىدىن بىرنى تاللاپ چۈشەندۈرۈشىنى كۆرسەت

en: Will run command: '%s'
ug: ئىجرا قىلىنىدىغان بۇيرۇق: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتقان سۆزلەشكۈدىكى URI تىزىم فورماتى (%d) ياكى ئۇزۇنلۇقى (%d) خاتا

en: Could not display run dialog
ug: ئىجرا قىلىش سۆزلەشكۈنى كۆرسىتەلمىدى

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ug: بۇ توپچا چېكىلسە ھۆججەتكە كۆز يۈگۈرتكىلى بولىدۇ، ھۆججەت ئاتى بۇيرۇق ھەرپ تىزمىسىنىڭ كەينىگە قوشۇلىدۇ.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ug: بۇ توپچا چېكىلسە تاللانغان پروگرامما ئىجرا قىلىنىدۇ ياكى بۇيرۇق كۆزنىكىدە بۇيرۇق كىرگۈزۈشكە بولىدۇ.

en: Command icon
ug: بۇيرۇق سىنبەلگە

en: List of known applications
ug: مەلۇملۇق پروگراممىلار تىزىمى

en: Run Application
ug: پروگرامما ئىجرا قىل

en: Run in _terminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىل(_T)

en: Run with _file...
ug: ھۆججەت بىلەن ئىجرا قىل(_F)…

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ug: بۇ رامكا تاللانسا بۇيرۇق تېرمىنالىدا بۇيرۇق ئىجرا قىلغىلى بولىدۇ.

en: Show list of known _applications
ug: مەلۇملۇق پروگراممىلار تىزىمىنى كۆرسەت(_A)

en: The icon of the command to be run.
ug: ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇقنىڭ سىنبەلگىسى.

en: _Run
ug: ئىجرا قىل(_R)

en: _Force quit
ug: مەجبۇرى چېكىن(_F)

en: C_lear
ug: تازىلا(_L)

en: D_on't Delete
ug: ئۆچۈرمە(_O)

en: Specify an applet IID to load
ug: يۈكلەيدىغان قوللانچاق IID بەلگىلەڭ

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
ug: قوللانچاق مايىللىقنى ساقلايدىغان gconf ئورنىنى بەلگىلەڭ

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ug: قوللانچاقنىڭ دەسلەپكى چوڭلۇقى (كىچىك، ئوتتۇرا، چوڭ قاتارلىق)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ug: قوللانچاقنىڭ دەسلەپكى ئورنىنى بەلگىلەڭ(ئۈستى، ئاستى، سول ياكى ئوڭ)

[ctx: Size]
en: XX Small
ug: زىيادە كىچىك

[ctx: Size]
en: X Small
ug: كىچىكرەك

[ctx: Size]
en: Small
ug: كىچىك

[ctx: Size]
en: Medium
ug: ئوتتۇرا

[ctx: Size]
en: Large
ug: چوڭراق

[ctx: Size]
en: X Large
ug: چوڭراق

[ctx: Size]
en: XX Large
ug: زىيادە چوڭ

en: Failed to load applet %s
ug: %s قوللانچاقنى يۈكلىيەلمىدى

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
ug: قوللانچاق قورالىنى سىنا

en: _Applet:
ug: قوللانچاق(_A):

en: _Prefs Dir:
ug: مايىللىق مۇندەرىجە(_P):

en: Hide Panel
ug: تاختا يوشۇر

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
ug: ئۈستى قىرى كېڭەيتىلگەن تاختا

en: Top Centered Panel
ug: ئۈستى ئوتتۇرىغا توغرىلانغان تاختا

en: Top Floating Panel
ug: ئۈستى لەيلىمە تاختا

en: Top Edge Panel
ug: ئۈستى قىرلىق تاختا

en: Bottom Expanded Edge Panel
ug: ئاستى قىرى كېڭەيتىلگەن تاختا

en: Bottom Centered Panel
ug: ئاستى ئوتتۇرىغا توغرىلانغان تاختا

en: Bottom Floating Panel
ug: ئاستى لەيلىمە تاختا

en: Bottom Edge Panel
ug: ئاستى قىرلىق تاختا

en: Left Expanded Edge Panel
ug: سول قىرى كېڭەيتىلگەن تاختا

en: Left Centered Panel
ug: سول تەرەپ ئوتتۇرىغا توغرىلانغان تاختا

en: Left Floating Panel
ug: سول تەرەپ لەيلىمە تاختا

en: Left Edge Panel
ug: سول تەرەپ قىرلىق تاختا

en: Right Expanded Edge Panel
ug: ئوڭ قىرى كېڭەيتىلگەن تاختا

en: Right Centered Panel
ug: ئوڭ تەرەپ ئوتتۇرىغا توغرىلانغان تاختا

en: Right Floating Panel
ug: ئوڭ تەرەپ لەيلىمە تاختا

en: Right Edge Panel
ug: ئوڭ تەرەپ قىرلىق تاختا

en: Icon '%s' not found
ug: '%s' سىنبەلگىنى تاپالمىدى

en: file
ug: ھۆججەت

en: Home Folder
ug: ماكان مۇندەرىجە

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
ug: ھۆججەت سىستېمىسى

en: Search
ug: ئىزدە

en: Open URL: %s
ug: URL ئاچ: %s

en: Delete this panel?
ug: بۇ تاختىنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ug: تاختىنى ئۆچۈرگەندە تاختا ۋە ئۇنىڭ تەڭشىكىنىڭ ھەممىسى يوقىلىدۇ

en: A simple applet for testing the GNOME panel
ug: GNOME تاختىنى سىنايدىغان ئاددىي قوللانچاق

en: Factory for Test DBus Applet
ug: DBus قوللانچاقنى سىنايدىغان زاۋۇت

en: Test DBus Applet
ug: DBus قوللانچاقنى سىنا

en: Test DBus Applet Factory
ug: DBus قوللانچاقنى سىناش زاۋۇتى
