gnome-panel 2.11.92 - en to ca translation catalogue (521 entries)

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10). Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 24-hours * format (eg, like in France: 20:10). * It is used to display the time in 24
en: %H:%M
ca: %k:%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
ca: %d %b

en: Tasks
ca: Tasques

en: Edit
ca: Edita

en: All Day
ca: Tot el dia

en: Appointments
ca: Cites

en: Birthdays and Anniversaries
ca: Aniversaris i commemoracions

en: Weather Information
ca: Informació meteorològica

en: Locations
ca: Ubicacions

en: Calendar
ca: Calendari

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M:%S %p
ca: %l:%M:%S

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format (eg, like * in France: 20:10). Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 24-hours * format (eg, like in France: 20:10).
en: %H:%M:%S
ca: %k:%M:%S

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
ca: %a, %e de %b

note: Show date in tooltip. Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
ca: %A, %e de %B (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
ca: Feu clic per ocultar les vostres cites i tasques

en: Click to view your appointments and tasks
ca: Feu clic per veure les vostres cites i tasques

en: Click to hide month calendar
ca: Feu clic per ocultar el calendari del mes

en: Click to view month calendar
ca: Feu clic per veure el calendari del mes

en: Computer Clock
ca: Rellotge del sistema

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M:%S %p
ca: %l:%M:%S

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M %p
ca: %l:%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
ca: %A, %e de %B de %Y

en: Failed to open the time settings
ca: No s'han pogut obrir els paràmetres de la data i l'hora

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: Copy _Time
ca: Copia l'_hora

en: Copy _Date
ca: Copia la _data

en: Ad_just Date & Time
ca: A_justa la data i l'hora

en: Custom format
ca: Format personalitzat

en: Choose Location
ca: Seleccioneu la ubicació

en: Edit Location
ca: Edita la ubicació

en: City Name
ca: Nom de la ciutat

en: City Time Zone
ca: Fus horari de la ciutat

en: 24 hour
ca: 24 hores

en: UNIX time
ca: Hora de UNIX

en: Internet time
ca: Hora d'Internet

en: Custom _format:
ca: _Format personalitzat:

en: <i>(optional)</i>
ca: <b>(opcional)</b>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
ca: <small><i>Teclegeu el nom d'una ciutat, una regió o un país i seleccioneu una de les coincidències en el desplegable.</i></small>

en: Clock Format
ca: Format del rellotge

en: Clock Preferences
ca: Preferències del rellotge

en: Display
ca: Visualització

en: East
ca: Est

en: L_atitude:
ca: L_atitud:

en: L_ongitude:
ca: L_ongitud:

en: North
ca: Nord

en: Panel Display
ca: Visualització en el quadre

en: Show _temperature
ca: Mostra la _temperatura

en: Show _weather
ca: Mostra la informació _meteorològica

en: Show seco_nds
ca: Mostra els _segons

en: Show the _date
ca: Mostra la _data

en: South
ca: Sud

en: Time _Settings
ca: _Propietats de l'hora

en: Weather
ca: El temps

en: West
ca: Oest

en: _12 hour format
ca: Format de _12 hores

en: _24 hour format
ca: Format de _24 hores

en: _Location Name:
ca: Nom de la _ubicació:

en: _Pressure unit:
ca: Unitat de _pressió:

en: _Temperature unit:
ca: Unitat de _temperatura:

en: _Timezone:
ca: _Fus horari:

en: _Visibility unit:
ca: Unitat de _visibilitat:

en: _Wind speed unit:
ca: Unitat de la velocitat del _vent:

en: A list of locations to display in the calendar window.
ca: Una llista d'ubicacions a visualitzar a la finestra del calendari.

en: Custom format of the clock
ca: Format personalitzat del rellotge

en: Expand list of appointments
ca: Expandeix la llista de cites

en: Expand list of birthdays
ca: Expandeix la llista d'aniversaris

en: Expand list of locations
ca: Expandeix la llista d'ubicacions

en: Expand list of tasks
ca: Expandeix la llista de tasques

en: Expand list of weather information
ca: Expandeix la llista de la informació meteorològica

en: Hour format
ca: Format de l'hora

en: If true, display a weather icon.
ca: Si és cert, mostra la icona de la informació meteorològica.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ca: Si és cert, mostra la data al rellotge, a més de l'hora.

en: If true, display seconds in time.
ca: Si és cert, mostra els segons en l'hora.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
ca: Si és cert, expandeix la llista de cites a la finestra del calendari.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
ca: Si és cert, expandeix la llista d'aniversaris a la finestra del calendari.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
ca: Si és cert, expandeix la llista d'ubicacions a la finestra del calendari.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
ca: Si és cert, expandeix la llista de tasques a la finestra del calendari.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
ca: Si és cert, expandeix la llista de la informació del temps a la finestra del calendari.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ca: Si és cert, mostra la data en un indicador de funció quan el punter passa per damunt de la miniaplicació.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
ca: Si és cert, mostra la temperatura al costat de la icona de la meteorologia.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ca: Si és cert, mostra els números de la setmana al calendari.

en: List of locations
ca: Llista d'ubicacions

en: Show date in clock
ca: Mostra la data al rellotge

en: Show date in tooltip
ca: Mostra la data en l'indicador de funció

en: Show temperature in clock
ca: Mostra la temperatura al rellotge

en: Show time with seconds
ca: Mostra l'hora amb segons

en: Show weather in clock
ca: Mostra la informació meteorològica al rellotge

en: Show week numbers in calendar
ca: Mostra els números de la setmana al calendari

en: Speed unit
ca: Unitat de velocitat

en: Temperature unit
ca: Unitat de temperatura

en: The unit to use when showing temperatures.
ca: La unitat a utilitzar per mostrar les temperatures.

en: The unit to use when showing wind speed.
ca: La unitat a utilitzar per mostrar la velocitat del vent.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.22 with the use of an internal time configuration tool. The schema is retained for compatibility with older versions.
ca: L'ús d'aquesta clau es va desaconsellar a partir del GNOME 2.22 ja que s'utilitza una eina de configuració de l'hora interna. L'esquema es manté per compatibilitat amb versions anteriors.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.28 in favour of the use of timezones. The schema is retained for compatibility with older versions.
ca: L'ús d'aquesta clau es va desaconsellar a partir del GNOME 2.28 a favor de la utilització de fusos horaris. Es manté l'esquema per compatibilitat amb versions anteriors.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
ca: L'ús d'aquesta clau es va desaconsellar a partir del GNOME 2.6 en favor a la clau «format». L'esquema es reté per compatibilitat amb versions anteriors.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
ca: Aquesta clau especifica el format que utilitzarà la miniaplicació del rellotge quan la clau «format» estigui establerta a «custom». Podeu emprar els especificadors de conversió de la funció strftime() per obtenir un format específic. Consulteu el manual de la funció strftime() per a més informació.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ca: Aquesta clau especifica el format de l'hora emprat per la miniaplicació del rellotge. Els valors possibles són «12-hour», «24-hour», «internet», «unix» i «custom». Si s'estableix a «internet», el rellotge mostrarà l'hora d'Internet. L'hora d'Internet divideix el dia en 1000 «.batecs». No hi ha cap fus horari en aquest sistema, així doncs l'hora és la mateixa a tot el món. Si s'estableix a «unix», el rellotge mostrarà l'hora en segons des de l'Època, és a dir, 01/01/1970. Si s'estableix a «custom», el rellotge mostrarà l'hora d'acord amb el format especificat en la clau «custom_format».

en: Time configuration tool
ca: Eina de configuració de l'hora

en: Use Internet time
ca: Utilitza l'hora d'Internet

en: Use UNIX time
ca: Utilitza l'hora de Unix

en: Use UTC
ca: Utilitza UTC

en: Failed to set the system timezone
ca: No s'ha pogut establir el fus horari del sistema

en: <small>Set...</small>
ca: <small>Estableix...</small>

en: <small>Set</small>
ca: <small>Estableix</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
ca: Estableix la ubicació com a actual i utilitza el seu fus horari per aquest ordinador

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
ca: Desconegut

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
ca: %s, sembla igual a %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
ca: Sortida del Sol: %s / Posta del Sol: %s

en: Could not display help document '%s'
ca: No s'ha pogut mostrar el document d'ajuda «%s»

en: Error displaying help document
ca: S'ha produït un error en mostrar el document d'ajuda

en: Clock
ca: Rellotge

en: Clock Applet Factory
ca: Factoria de la miniaplicació rellotge

en: Factory for clock applet
ca: Fàbrica per la miniaplicació de rellotge

en: Get the current time and date
ca: Mostra l'hora i data actuals

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ca: Avís: L'ordre sembla ser útil d'alguna manera.
    Com que aquesta és una miniaplicació inútil, potser no és el que voleu fer.
    Us recomanem que no feu servir %s per a res que pugui fer
    de la miniaplicació una cosa «pràctica» o útil.

en: %s the Fish
ca: %s el Peix

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ca: %s el Peix, un oracle contemporani

en: Unable to locate the command to execute
ca: No s'ha pogut trobar l'ordre a executar

en: %s the Fish Says:
ca: %s el Peix diu:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ca: No s'ha pogut llegir la sortida de l'ordre
    
    Detalls: %s

en: _Speak again
ca: _Torna a parlar

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ca: L'ordre configurada no funciona i s'ha reemplaçat per: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ca: No s'ha pogut executar «%s»
    
    Detalls: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ca: No s'ha pogut llegir de «%s»
    
    Detalls: %s

en: The water needs changing
ca: Cal canviar l'aigua

en: Look at today's date!
ca: Mireu la data d'avui!

en: %s the Fish, the fortune teller
ca: %s el Peix, el rondallaire

en: Animation
ca: Animació

en: Co_mmand to run when clicked:
ca: _Ordre a executar quan es fa clic:

en: Fish Preferences
ca: Preferències del Peix

en: _Name of fish:
ca: _Nom del peix:

en: _Pause per frame:
ca: _Pausa per trama:

en: _Rotate on vertical panels
ca: _Gira en els quadres verticals

en: seconds
ca: segons

en: Display a swimming fish or another animated creature
ca: Mostra un peix nedant o una altra criatura animada

en: Fish
ca: Peix

en: From Whence That Stupid Fish Came
ca: D'on sortí aquest peix estúpid

en: Wanda Factory
ca: Factoria Wanda

en: Panel Notification Area
ca: Àrea de notificació del quadre

en: Area where notification icons appear
ca: Àrea on apareixen les icones de notificació

en: Factory for notification area
ca: Factoria per l'àrea de notificació

en: Notification Area
ca: Àrea de notificació

en: Notification Area Factory
ca: Factoria de l'àrea de notificació

en: Factory for the window navigation related applets
ca: Factoria per a les miniaplicacions relatives a la navegació de finestres

en: Hide application windows and show the desktop
ca: Amaga les finestres de les aplicacions i mostra l'escriptori

en: Show Desktop
ca: Mostra l'escriptori

en: Switch between open windows using a menu
ca: Canvia entre finestres obertes utilitzant un menú

en: Switch between open windows using buttons
ca: Canvia entre finestres obertes utilitzant botons

en: Switch between workspaces
ca: Canvia entre espais de treball

en: Window List
ca: Llista de finestres

en: Window Navigation Applet Factory
ca: Factoria de la miniaplicació de navegació de finestres

en: Window Selector
ca: Selector de finestres

en: Workspace Switcher
ca: Canviador d'espais de treball

en: Failed to load %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar %s: %s

en: Icon not found
ca: No s'ha trobat la icona

en: Click here to restore hidden windows.
ca: Feu clic aquí per restaurar les finestres amagades.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ca: Feu clic aquí per amagar totes les finestres i mostrar l'escriptori.

en: Show Desktop Button
ca: Botó «Mostra l'escriptori»

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ca: El vostre gestor de finestres no permet el botó «Mostra l'escriptori», o no esteu executant cap gestor de finestres.

en: Group windows when _space is limited
ca: _Agrupa les finestres quan l'espai sigui limitat

en: Restore to current _workspace
ca: _Restaura a l'espai de treball actual

en: Restore to na_tive workspace
ca: R_estaura a l'espai de treball natiu

en: Restoring Minimized Windows
ca: En restaurar finestres minimitzades

en: Sh_ow windows from current workspace
ca: _Mostra les finestres de l'espai de treball actual

en: Show windows from a_ll workspaces
ca: M_ostra les finestres de tots els espais de treball

en: Window Grouping
ca: Agrupació de finestres

en: Window List Content
ca: Contingut de la llista de finestres

en: Window List Preferences
ca: Propietats de la llista de finestres

en: _Always group windows
ca: Agrupa les finestres _sempre

en: _Never group windows
ca: _No agrupis mai les finestres

en: rows
ca: files

en: columns
ca: columnes

en: Number of _workspaces:
ca: Nombre d'_espais de treball:

en: Show _all workspaces in:
ca: Mostra tots els esp_ais de treball a:

en: Show _only the current workspace
ca: Mostra n_omés l'espai de treball actual

en: Show workspace _names in switcher
ca: Mostra els _noms dels espais de treball al canviador

en: Switcher
ca: Commutador

en: Workspace Names
ca: Noms dels espais de treball

en: Workspace Switcher Preferences
ca: Preferències del canviador d'espais de treball

en: Workspace na_mes:
ca: No_ms dels espais de treball:

en: Workspaces
ca: Espais de treball

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ca: Un peix sense nom és un peix poc interessant. Poseu un nom al vostre peix, i doneu-li vida.

en: Command to execute on click
ca: Ordre a executar en fer clic

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ca: Si és cert, l'animació del peix es girarà si el quadre s'orienta verticalment.

en: Pause per frame
ca: Pausa per fotograma

en: Rotate on vertical panels
ca: Gira en els quadres verticals

en: The fish's animation pixmap
ca: El mapa de píxels de l'animació del peix

en: The fish's name
ca: El nom del peix

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ca: Aquesta clau especifica l'ordre que s'intentarà executar en fer clic al peix.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ca: Aquesta clau especifica el nom del fitxer del mapa de píxels que s'utilitzarà per a l'animació mostrada a la miniaplicació del peix, relatiu al directori de mapes de píxels.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ca: Aquesta clau especifica el nombre de segons que es mostrarà cada fotograma.

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ca: Decideix quan agrupar finestres de la mateixa aplicació a la llista de tasques. Els valors vàlids són «never», «auto» i «always».

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ca: Si és cert, la llista de tasques mostrarà finestres de tots els espais de treball. Si no, només mostrarà les finestres de l'espai de treball actual.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ca: Si és cert, en desminimitzar una finestra, es mou a l'espai de treball actual. Si no, canvia a l'espai de treball de la finestra.

en: Move windows to current workspace when unminimized
ca: Mou les finestres a l'espai de treball actual en restaurar

en: Show windows from all workspaces
ca: Mostra les finestres de tots els espais de treball

en: When to group windows
ca: Quan agrupar les finestres

en: Display all workspaces
ca: Mostra tots els espais de treball

en: Display workspace names
ca: Mostra els noms dels espais de treball

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ca: Si és cert, el canviador d'espais de treball mostrarà tots els espais de treball. Si no, només mostrarà l'espai de treball actual.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
ca: Si és cert, els espais de treball en el canviador d'espais de treball mostraran els noms dels espais de treball. Sinó, mostraran les finestres de cada espai de treball. Aquest paràmetre només funciona amb el gestor de finestres Metacity.

en: Rows in workspace switcher
ca: Files al canviador d'espais de treball

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ca: Aquesta clau especifica en quantes files (en la disposició horitzontal) o columnes (en la disposició vertical) mostrarà els espais de treball el canviador d'espais de treball. Aquesta clau només té efecte si la clau display_all_workspaces és certa.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ca: Una llista d'ID de miniaplicacions que el quadre ignorarà. D'aquesta manera podeu inhabilitar que certes miniaplicacions es carreguin o es mostrin al menú. Per exemple, per inhabilitar la miniaplicació miniordinador afegiu «OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet» a aquesta llista. S'ha de tornar a iniciar el quadre per tal que tingui efecte.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ca: Una llista d'ID de quadres. Cada ID identifica un quadre individual de nivell superior. La configuració per a cada un d'aquests quadres s'emmagatzema a /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ca: Una llista d'ID d'objectes del quadre. Cada ID identifica un objecte individual del quadre (per exemple una miniaplicació, un llançador, un botó d'acció o un botó/barra de menú). La configuració per a cada un d'aquests objectes s'emmagatzema a /apps/panel/objects/$(id).

en: Applet IIDs to disable from loading
ca: IID de les miniaplicacions que no es carregaran

en: Complete panel lockdown
ca: Blocatge complet del quadre

en: Confirm panel removal
ca: Confirma la supressió dels quadres

en: Disable Force Quit
ca: Inhabilita la sortida forçada

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ca: Habilita la compleció automàtica al diàleg «Executa una aplicació»

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ca: Habilita el llistat de programes al diàleg «Executa una aplicació»

en: Enable tooltips
ca: Habilita els indicadors de funció

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ca: Expandeix el llistat de programes al diàleg «Executa una aplicació»

en: History of "Run Application" dialog
ca: Historial del diàleg «Executa una aplicació»

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ca: Si és cert, es mostra un diàleg demanant confirmació si l'usuari vol suprimir un quadre.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ca: Si és cert, es disposarà de compleció automàtica al diàleg «Executa una aplicació».

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ca: Si és cert, la llista «Aplicacions conegudes» al diàleg «Executa una aplicació» estarà disponible. Aquesta clau només té importància si la clau enable_program_list és certa.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ca: Si és cert, la llista «Aplicacions conegudes» al diàleg «Executa una aplicació» estarà disponible. Si el llistat està o no expandit quan es mostra el diàleg està controlat per la clau show_program_list.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ca: Si és cert, el quadre no permetrà a l'usuari forçar la sortida d'una aplicació suprimint l'accés al botó de sortida forçada.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ca: Si és cert, el quadre no permetrà cap canvi en la seva configuració. Tot i així, pot ser necessari blocar algunes miniaplicacions individuals per separat. El quadre s'ha de reiniciar per a què això tingui efecte.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
ca: Si és cert, els indicadors de funció es mostraran pels objectes dels quadres. Els indicadors de funció es poden desactivar per tot l'escriptori amb la propietat «gtk-enable-tooltips» en el GTK+.

en: Panel ID list
ca: Llista d'ID de quadres

en: Panel object ID list
ca: Llista d'ID d'objectes de quadre

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
ca: La llista d'ordres utilitzades en el passat en el diàleg «Executa una aplicació».

en: Launcher location
ca: Ubicació del llançador

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ca: La ubicació del fitxer .desktop que descriu el llançador. Aquesta clau només té efecte si la clau object_type és «launcher-object».

en: Icon used for button
ca: La icona utilitzada per al botó

en: Menu content path
ca: Camí dels continguts del menú

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
ca: La ubicació del fitxer d'imatge utilitzat com la icona per al botó de l'objecte. Si està buit, s'utilitzarà la icona predeterminada per al menú.

en: The path from which the menu contents is contructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
ca: El camí a partir del qual es construeixen els continguts del menú. Si està buit, el menú serà el menú predeterminat d'aplicacions.

en: The text to display in a tooltip for this menu.
ca: Els textos a mostrar en un indicador de funció per aquest menú.

en: Tooltip displayed for menu
ca: L'indicador funció mostrat per al menú

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ca: Si s'estableix a «end» (final), la posició de l'objecte s'interpreta relativa al costat dret (o inferior, si és vertical) del quadre.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ca: Interpreta la posició relativa al costat inferior/dret

en: Object IID
ca: IID de l'objecte

en: Object's position on the panel
ca: La posició de l'objecte al quadre

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ca: L'identificador del quadre de nivell superior que conté aquest objecte.

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
ca: La implementació de l'identificador de l'objecte. Per exemple «ClockAppletFactory::ClockApplet».

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ca: La posició d'aquest objecte del quadre. La posició s'especifica pel nombre de píxels des del cantó esquerre (o superior, si és vertical) del quadre.

en: Toplevel panel containing object
ca: El quadre de nivell superior que conté aquest objecte

en: Animation speed
ca: Velocitat de l'animació:

en: Automatically hide panel into corner
ca: Oculta automàticament el quadre a un costat

en: Background color
ca: Color del fons

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Background type
ca: Tipus de fons

en: Center panel on x-axis
ca: Centra el quadre a l'eix X

en: Center panel on y-axis
ca: Centra el quadre a l'eix Y

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ca: Determina com es renderitza la imatge establerta a l'URI. Els valors possibles són «none» (cap), «stretch» (escala) i «fit» (omple). Amb «strech», la imatge s'escalarà a les dimensions del quadre i no es mantindrà la relació de l'aspecte. Amb «fit», la imatge s'escalarà (mantenint la relació d'aspecte de la imatge) a l'alçada del quadre (si és horitzontal).

en: Enable arrows on hide buttons
ca: Habilita fletxes als botons d'ocultació

en: Enable hide buttons
ca: Habilita el botó d'ocultació

en: Expand to occupy entire screen width
ca: Expandeix per tal que ocupi tota l'amplada de la pantalla

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ca: Si és cert, es mostraran fletxes als botons d'ocultació. Aquesta clau només té efecte si enable_buttons és certa.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ca: Si és cert, es mostraran botons a cada costat del quadre que es poden utilitzar per moure el quadre a un costat de la pantalla, només deixant un botó mostrat.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ca: Si és cert, la imatge de fons es rotarà si el quadre s'orienta verticalment.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ca: Si és cert, quan el punter abandona l'àrea del quadre s'oculta automàticament a un costat de la pantalla. Moure el punter a aquell costat farà que el quadre reaparegui.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ca: Si és cert, el quadre ocuparà l'amplada sencera de la pantalla (alçària si és un quadre vertical). En aquest mode el quadre només es pot posicionar a un costat de la pantalla. Si és fals, el quadre només serà suficientment gran per encabir-hi les miniaplicacions, llançadors i botons.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
ca: Si és cert, s'ignoraran les claus x i x_right, i el quadre es posiciona al centre de l'eix x de la pantalla. Si el quadre es canvia de mida es mantindrà en aquesta posició, és a dir, el quadre creixerà per tots dos costats. Si és fals, les claus x i x_right determinaran la ubicació del quadre.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
ca: Si és cert, s'ignoraran les claus y i y_bottom, i el quadre es posiciona al centre de l'eix y de la pantalla. Si el quadre es canvia de mida es mantindrà en aquesta posició, és a dir, el quadre creixerà per tots dos costats. Si és fals, les claus y i y_bottom determinaran la ubicació del quadre.

en: Image options
ca: Opcions d'imatge

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ca: A una configuració amb Xinerama, podeu tenir quadres a cada monitor individual. Aquesta clau identifica el monitor actual al qual s'està mostrant el quadre.

en: Name to identify panel
ca: Nom amb el qual identificar el quadre

en: Panel autohide delay
ca: Retard abans d'ocultar

en: Panel autounhide delay
ca: Retard per tornar a mostrar

en: Panel orientation
ca: Orientació del quadre

en: Panel size
ca: Mida del quadre

en: Rotate image on vertical panels
ca: Gira la imatge als quadres verticals

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ca: Especifica el color del fons del quadre en format #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ca: Especifica el fitxer a utilitzar per a la imatge de fons. Si la imatge conté un canal alfa es compondrà damunt de la imatge de fons de l'escriptori.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ca: Especifica el nombre de mil·lisegons de retard entre que el punter entra dins de l'àrea del quadre i el quadre es torna a mostrar. Aquesta configuració només té efecte si la clau auto_hide és certa.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ca: Especifica el nombre de mil·lisegons de retard entre que el punter surt de l'àrea del quadre i el quadre s'oculta. Aquesta configuració només té efecte si la clau auto_hide és certa.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ca: Especifica el nombre de píxels visibles quan el quadre s'oculta automàticament a un costat. Aquesta configuració només té efecte si la clau auto_hide és certa.

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ca: L'alçària (amplada per a un quadre vertical) del quadre. El quadre determinarà en execució una mida mínima basada en la mida del tipus de lletra i altres factors. La mida màxima està fixada a un quart de l'alçària (o amplada) de la pantalla.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca: La ubicació del quadre a l'eix x, començant per l'esquerra de la pantalla. Si s'estableix a -1, se n'ignorarà el valor, i s'emprarà el de la clau x. Si el valor és més gran de 0, s'ignorarà el valor de la clau x. Aquest valor només té efecte al mode no expandit. En el mode expandit la clau s'ignorarà i el quadre es posiciona a un costat de la pantalla indicat per la clau d'orientació.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca: La ubicació del quadre a l'eix x. Aquest valor només té efecte al mode no expandit. En el mode expandit la clau s'ignora i el quadre es posiciona a un costat de la pantalla indicat per l'orientació.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca: La ubicació del quadre a l'eix y, començant per la part inferior de la pantalla. Si s'estableix a -1, se n'ignorarà el valor i es farà servir el de la clau y. Si s'estableix a un valor més gran de 0, s'ignorarà el valor de la clau y. Aquesta clau només té efecte al mode no expandit. En el mode expandit aquesta clau s'ignora i el quadre es posiciona a un costat de la pantalla indicat per la clau d'orientació.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ca: La ubicació del quadre a l'eix y. Aquesta clau només té efecte al mode no expandit. En el mode expandit aquesta clau s'ignora i el quadre es posiciona a un costat de la pantalla indicat per l'orientació.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ca: L'orientació del quadre. Els valors possibles són «top», «bottom», «left», «right». En mode expandit, la clau especifica a quin costat de la pantalla està el quadre. En el mode no expandit, la diferència entre «top» i «bottom» és menys important: ambdues indiquen que aquest és un quadre horitzontal - però tot i així donen una pista útil sobre com s'han de comportar alguns objectes del quadre. Per exemple, en un quadre superior («top») un botó de menú mostrarà el seu menú per sota el quadre, i en un quadre inferior («bottom») mostrarà el menú per damunt del quadre.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ca: La velocitat de les animacions. Hi ha tres valors possibles; «slow», «medium» i «fast». Aquesta clau només té efecte si la clau enable_animations és certa.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ca: Aquest és un nom intel·ligible que podeu utilitzar per identificar un quadre. La seva tasca principal és servir de títol de la finestra del quadre, cosa útil quan es navega entre quadres.

en: Visible pixels when hidden
ca: Píxels visibles quan estigui ocult

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
ca: Quin tipus de fons s'ha d'utilitzar per a aquest quadre. Els valors possibles són «none» - s'utilitzarà el giny de fons predeterminat de GTK+, «color» - s'utilitzarà la configuració de color com el color de fons, o «image» - s'utilitzarà la imatge especificada en la configuració d'imatge com a fons.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ca: Amb una configuració amb múltiples pantalles, podeu tenir quadres en cada pantalla individual. Aquesta clau identifica la pantalla en la que el quadre actual s'està mostrant.

en: X co-ordinate of panel
ca: La coordenada X del quadre

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
ca: La coordenada x del quadre, començant per la part esquerra de la pantalla

en: X screen where the panel is displayed
ca: La pantalla d'X on es mostra el quadre

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ca: El monitor Xinerama on es mostra el quadre

en: Y co-ordinate of panel
ca: La coordenada Y del quadre

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
ca: La coordenada y del quadre, començant per la part inferior de la pantalla

en: File is not a valid .desktop file
ca: El fitxer no és un fitxer .desktop vàlid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ca: No es reconeix la versió «%s» del fitxer d'escriptori

en: Starting %s
ca: S'està iniciant %s

en: Application does not accept documents on command line
ca: L'aplicació no admet documents a la línia d'ordres

en: Unrecognized launch option: %d
ca: No es reconeix l'opció de llançament: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ca: No es poden especificar URI de document a una entrada d'escriptori «Type=Link»

en: Not a launchable item
ca: No és un element que es pugui llançar

en: Disable connection to session manager
ca: Inhabilita la connexió amb el gestor de sessions

en: Specify file containing saved configuration
ca: Especifiqueu el fitxer que conté la configuració desada

en: FILE
ca: FITXER

en: Specify session management ID
ca: Especifiqueu l'identificador de la gestió de sessions

en: ID
ca: Identificador

en: Session management options:
ca: Opcions de la gestió de sessions:

en: Show session management options
ca: Mostra les opcions de la gestió de sessions

en: Choose an icon
ca: Seleccioneu una icona

en: Could not launch '%s'
ca: No s'ha pogut executar «%s»

en: Could not launch application
ca: No s'ha pogut llançar l'aplicació

en: Could not open location '%s'
ca: No s'ha pogut obrir la ubicació «%s»

en: No application to handle search folders is installed.
ca: No hi ha instal·lada cap aplicació per gestionar les carpetes de cerca.

en: _Move
ca: _Mou

en: _Remove From Panel
ca: _Suprimeix del quadre

en: Create new file in the given directory
ca: Crea un fitxer nou al directori especificat

en: [FILE...]
ca: [FITXER...]

en: - Edit .desktop files
ca: - Edita els fitxers .desktop

en: Create Launcher
ca: Crea un llançador

en: Directory Properties
ca: Propietats del directori

en: Launcher Properties
ca: Propietats del llançador

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
ca: Llanceu altres aplicacions i proporcioneu diverses utilitats per gestionar finestres, mostrar l'hora, etc.

en: Panel
ca: Quadre

en: Could not show this URL
ca: No s'ha pogut mostrar aquest URL

en: No URL was specified.
ca: No s'ha especificat cap URL.

en: Could not use dropped item
ca: No s'ha pogut utilitzar l'element deixat anar

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ca: No s'ha proporcionat cap URI per al fitxer d'escriptori del llançador del quadre

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'escriptori %s per al llançador del quadre%s%s

en: _Launch
ca: _Llança

en: _Properties
ca: _Propietats

en: Launcher location is not set, cannot load launcher
ca: No s'ha establert la ubicació del llançador, no es pot carregar el llançador

en: Could not save launcher
ca: No s'ha pogut desar el llançador

en: Replace a currently running panel
ca: Reemplaça un quadre que ja s'està executant

en: _Lock Screen
ca: B_loca la pantalla

en: _Activate Screensaver
ca: _Activa el protector de pantalla

en: Connect to server
ca: Connecta't a un servidor

en: Could not connect to server
ca: No s'ha pogut connectar al servidor

en: Lock Screen
ca: Bloca la pantalla

en: Protect your computer from unauthorized use
ca: Protegiu el vostre ordinador d'usos no autoritzats

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
ca: Surt...

en: Log out of this session to log in as a different user
ca: Surt d'aquesta sessió per entrar com a un usuari diferent

en: Run Application...
ca: Executa una aplicació...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
ca: Executeu una aplicació introduint una ordre, o triant-ne una d'una llista

en: Search for Files...
ca: Cerca fitxers...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ca: Localitzeu documents i carpetes pel seu nom o contingut en aquest ordinador

en: Force Quit
ca: Força la sortida

en: Force a misbehaving application to quit
ca: Força la sortida d'una aplicació que no es comporta correctament

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
ca: Connecta't a un servidor...

en: Connect to a remote computer or shared disk
ca: Connecta't a un servidor remot o a un disc compartit

en: Shut Down...
ca: Atura...

en: Shut down the computer
ca: Atura l'ordinador

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: The main GNOME menu
ca: El menú principal del GNOME

en: Menu Bar
ca: Barra de menú

en: A custom menu bar
ca: Una barra de menú personalitzada

en: Separator
ca: Separador

en: A separator to organize the panel items
ca: Separador per organitzar els elements del quadre

en: User menu
ca: Menú de l'usuari

en: Menu to change your settings and your online status
ca: Menú des d'on podeu canviar les preferències i l'estat en la missatgeria instantània

en: (empty)
ca: (buit)

en: Custom Application Launcher
ca: Llançador d'aplicació personalitzat

en: Create a new launcher
ca: Crea un llançador nou

en: Application Launcher...
ca: Llançador d'aplicació...

en: Copy a launcher from the applications menu
ca: Copia un llançador del menú d'aplicacions

en: Find an _item to add to "%s":
ca: Cerca un _element a afegir a «%s»:

en: Find an _item to add to the panel:
ca: Cerca un _element a afegir al quadre:

en: Add to Panel
ca: Afegeix al quadre

en: "%s" has quit unexpectedly
ca: «%s» ha sortit inesperadament

en: Panel object has quit unexpectedly
ca: L'objecte del quadre ha sortit inesperadament

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ca: Si torneu a carregar un objecte del quadre, s'hi afegirà automàticament.

en: _Don't Reload
ca: _No el tornis a carregar

en: _Reload
ca: _Torna'l a carregar

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ca: El quadre ha trobat un problema en carregar «%s».

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ca: Voleu eliminar la miniaplicació de la vostra configuració?

en: Cannot delete this panel
ca: No es pot suprimir aquest quadre

en: You must always have at least one panel.
ca: Sempre heu de tenir com a mínim un quadre.

en: _Add to Panel...
ca: _Afegeix al quadre...

en: _Delete This Panel
ca: _Suprimeix aquest quadre

en: _New Panel
ca: Quadre _nou

en: Application
ca: Aplicació

en: Application in Terminal
ca: Aplicació en un terminal

en: Location
ca: Ubicació

note: Type
en: _Type:
ca: _Tipus:

note: Name
en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Browse...
ca: _Navega...

note: Comment
en: Co_mment:
ca: Co_mentari:

en: Choose an application...
ca: Seleccioneu una aplicació...

en: Choose a file...
ca: Seleccioneu un fitxer...

en: Comm_and:
ca: _Ordre:

en: _Location:
ca: _Ubicació:

en: The name of the launcher is not set.
ca: El llançador no té nom.

en: Could not save directory properties
ca: No s'han pogut desar les propietats del directori

en: The name of the directory is not set.
ca: No s'ha establert el nom del directori.

en: The command of the launcher is not set.
ca: El llançador no té cap ordre establerta.

en: The location of the launcher is not set.
ca: El llançador no té cap ubicació establerta.

en: Could not display help document
ca: No s'ha pogut mostrar el document d'ajuda

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ca: Feu clic a una finestra per forçar la sortida de l'aplicació. Per cancel·lar, premeu <ESC>.

en: Force this application to exit?
ca: Voleu forçar la sortida d'aquesta aplicació?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
ca: Si forceu que surti una aplicació, es poden perdre els canvis sense desar dels documents oberts.

en: Cannot create initial panel layout.
ca: No es pot crear la disposició del quadre.

en: Browse and run installed applications
ca: Navegueu i executeu aplicacions instal·lades

en: Access documents, folders and network places
ca: Accediu a documents, carpetes i llocs de la xarxa

en: Applications
ca: Aplicacions

en: _Edit Menus
ca: _Edita els menús

en: _Help
ca: A_juda

en: Switch User
ca: Canvia d'usuari

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ca: Obre «%s»

en: Unable to scan %s for media changes
ca: No s'ha pogut analitzar %s per a canvis en el suport

en: Rescan %s
ca: Torna a analitzar %s

en: Unable to mount %s
ca: No s'ha pogut muntar %s

en: Mount %s
ca: Muntatge %s

en: Removable Media
ca: Medis extraïbles

en: Network Places
ca: Llocs de xarxa

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
ca: Obre la vostra carpeta personal

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
ca: Escriptori

en: Open the contents of your desktop in a folder
ca: Obriu el contingut del vostre escriptori en una carpeta

note: is_exec? exec
en: Computer
ca: Ordinador

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
ca: Navega per totes les carpetes i discos locals i remots als quals es pugui accedir des d'aquest ordinador

note: is_exec? exec
en: Network
ca: Xarxa

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
ca: Navega per les ubicacions de xarxa locals i d'interès

en: Available
ca: Disponible

en: Busy
ca: Ocupat

en: My Account
ca: El meu compte

en: Places
ca: Llocs

[ctx: Orientation]
en: Top
ca: Superior

[ctx: Orientation]
en: Bottom
ca: Inferior

[ctx: Orientation]
en: Left
ca: Esquerra

[ctx: Orientation]
en: Right
ca: Dreta

en: Unable to load file '%s': %s.
ca: No es pot carregar el fitxer «%s»: %s.

en: Could not display properties dialog
ca: No s'ha pogut mostrar el diàleg de propietats

en: <small>Opaque</small>
ca: <small>Opac</small>

en: Arro_ws on hide buttons
ca: Flet_xes al botó d'ocultació

en: Background
ca: Fons

en: Background _image:
ca: _Imatge de fons:

en: E_xpand
ca: E_xpandeix

en: Image Background Details
ca: Detalls de la imatge de fons

en: Panel Properties
ca: Propietats del quadre

en: Pick a color
ca: Seleccioneu un color

en: Rotate image when panel is _vertical
ca: Gira la imatge quan el quadre sigui _vertical

en: S_tyle:
ca: Es_til:

en: Select background
ca: Seleccioneu el fons

en: Show hide _buttons
ca: Mostra els _botons d'ocultació

en: Solid c_olor
ca: C_olor sòlid

en: Some of these properties are locked down
ca: Algunes d'aquestes propietats estan blocades

en: St_retch
ca: Ei_xampla

en: _Autohide
ca: Oculta _automàticament

en: _None (use system theme)
ca: _Cap (utilitza el tema del sistema)

en: _Orientation:
ca: _Orientació:

en: _Scale
ca: E_scala

en: _Size:
ca: _Mida:

en: _Tile
ca: Mosa_ic

en: pixels
ca: píxels

en: Could not open recently used document "%s"
ca: No s'ha pogut obrir el document utilitzat recentment «%s»

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ca: S'ha produït un error desconegut en intentar obrir «%s».

en: Clear the Recent Documents list?
ca: Voleu netejar la llista de documents recents?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ca: Si netegeu la llista de documents recents, netejareu el següent:
    • Tots els elements de l'element de menú Llocs → Documents recents.
    • Tots els elements de la llista de documents recents de totes les aplicacions.

en: Clear Recent Documents
ca: Neteja la llista de documents recents

en: Recent Documents
ca: Documents recents

en: Clear Recent Documents...
ca: Neteja la llista de documents recents...

en: Clear all items from the recent documents list
ca: Voleu netejar tots els elements de la llista de documents recents?

en: Could not run command '%s'
ca: No s'ha pogut executar l'ordre «%s»

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ca: No s'ha pogut convertir «%s» d'UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
ca: Seleccioneu un fitxer a afegir a l'ordre...

en: Select an application to view its description.
ca: Seleccioneu una aplicació per veure'n la seva descripció.

en: Will run command: '%s'
ca: S'executarà l'ordre: «%s»

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ca: L'URI deixat al diàleg d'execució té un format (%d) o mida (%d) errònies

en: Could not display run dialog
ca: No s'ha pogut mostrar el diàleg d'execució

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ca: Feu clic en aquest botó per cercar un fitxer el nom del qual s'afegirà a la cadena de l'ordre.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ca: Feu clic en aquest botó per executar l'aplicació seleccionada o l'ordre al camp d'entrada d'ordres.

en: Command icon
ca: Icona de l'ordre

en: List of known applications
ca: Llista d'aplicacions conegudes

en: Run Application
ca: Executa una aplicació

en: Run in _terminal
ca: Executa en un _terminal

en: Run with _file...
ca: Executa amb un _fitxer...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ca: Seleccioneu aquesta caixa per executar l'ordre en una finestra de terminal.

en: Show list of known _applications
ca: Mostra una llista d'aplicacions conegudes

en: The icon of the command to be run.
ca: La icona de l'ordre que s'executarà.

en: _Run
ca: _Executa

en: _Force quit
ca: _Força'n la sortida

en: C_lear
ca: _Neteja

en: D_on't Delete
ca: N_o suprimeixis

en: Specify an applet IID to load
ca: Especifica un ID de la miniaplicació a carregar

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
ca: Especifica una ubicació gconf on s'han de desar les preferències de la miniaplicació

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ca: Especifica la mida inicial de la miniaplicació (xx-small, medium, large, etc.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ca: Especifica l'orientació inicial de la miniaplicació (superior, inferior, esquerra o dreta)

[ctx: Size]
en: XX Small
ca: Extra petita

[ctx: Size]
en: X Small
ca: Molt petita

[ctx: Size]
en: Small
ca: Petita

[ctx: Size]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: Size]
en: Large
ca: Gran

[ctx: Size]
en: X Large
ca: Molt gran

[ctx: Size]
en: XX Large
ca: Extra gran

en: Failed to load applet %s
ca: No s'ha pogut carregar la miniaplicació %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
ca: Utilitat per provar miniaplicacions

en: _Applet:
ca: Mini_aplicació:

en: _Prefs Dir:
ca: Directori de les _preferències:

en: Hide Panel
ca: Amaga el quadre

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
ca: Quadre cantoner expandit superior

en: Top Centered Panel
ca: Quadre centrat superior

en: Top Floating Panel
ca: Quadre flotant superior

en: Top Edge Panel
ca: Quadre cantoner superior

en: Bottom Expanded Edge Panel
ca: Quadre cantoner expandit inferior

en: Bottom Centered Panel
ca: Quadre centrat inferior

en: Bottom Floating Panel
ca: Quadre flotant inferior

en: Bottom Edge Panel
ca: Quadre cantoner inferior

en: Left Expanded Edge Panel
ca: Quadre cantoner expandit a l'esquerre

en: Left Centered Panel
ca: Quadre centrat a l'esquerre

en: Left Floating Panel
ca: Quadre flotant a l'esquerre

en: Left Edge Panel
ca: Quadre cantoner a l'esquerre

en: Right Expanded Edge Panel
ca: Quadre cantoner expandit a la dreta

en: Right Centered Panel
ca: Quadre centrat a la dreta

en: Right Floating Panel
ca: Quadre flotant a la dreta

en: Right Edge Panel
ca: Quadre cantoner a la dreta

en: Icon '%s' not found
ca: No s'ha trobat la icona «%s»

en: file
ca: fitxer

en: Home Folder
ca: Carpeta personal

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: Search
ca: Cerca

en: Open URL: %s
ca: Obre URL: %s

en: Delete this panel?
ca: Voleu suprimir aquest quadre?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ca: Quan se suprimeix un quadre, el quadre i la seva
    configuració es perden.

en: A simple applet for testing the GNOME panel
ca: Una simple miniaplicació per a provar el quadre del GNOME

en: Factory for Test DBus Applet
ca: Factoria per a provar la miniaplicació per DBus.

en: Test DBus Applet
ca: Miniaplicació de prova per DBus

en: Test DBus Applet Factory
ca: Factoria de la miniaplicació de prova per DBus
