gnome-panel - en to fa translation catalogue (532 entries)

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
fa: %OH:%OM

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10). Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 24-hours * format (eg, like in France: 20:10). * It is used to display the time in 24
en: %H:%M
fa: %OH:%OM

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the start date of an appointment, in * the most abbreviated way possible.
en: %b %d
fa: %B %Oe

en: Tasks
fa: وظایف

en: Edit
fa: ویرایش

en: All Day
fa: همه‌ی روز

en: Appointments
fa: قرارها

en: Birthdays and Anniversaries
fa: تولدها و سالگردها

en: Weather Information
fa: اطلاعات آب و هوا

en: Locations
fa: مکان‌ها

en: Calendar
fa: تقویم

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M:%S %p
fa: %OH:%OM:%OS

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format (eg, like * in France: 20:10). Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 24-hours * format (eg, like in France: 20:10).
en: %H:%M:%S
fa: %OH:%OM:%OS

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
fa: %A %Oe %B

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s
    %2$s
fa: %2$s
    %1$s

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s, %2$s
fa: ‏%2$s، %1$s

note: Show date in tooltip. Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
fa: %A %Oe %B (%%s)

en: Click to hide your appointments and tasks
fa: برای مخفی کردن قرارها و وظایف‌تان کلیک کنید

en: Click to view your appointments and tasks
fa: برای نمایش قرارها و وظایف‌تان کلیک کنید

en: Click to hide month calendar
fa: برای مخفی کردن تقویم ماه کلیک کنید

en: Click to view month calendar
fa: برای نمایش تقویم ماه کلیک کنید

en: Computer Clock
fa: ساعت کامپیوتر

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M:%S %p
fa: %OH:%OM:%OS

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M %p
fa: %OH:%OM

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
fa: %A، %Oe %B %Oy

en: Failed to open the time settings
fa: باز کردن تنظیمات زمان شکست خورد

en: _Preferences
fa: _ترجیحات

en: Copy _Time
fa: رونوشت از _زمان

en: Copy _Date
fa: رونوشت از _تاریخ

en: Ad_just Date & Time
fa: تن_ظیم تاریخ و زمان

en: Custom format
fa: قالب سفارشی

en: Choose Location
fa: انتخاب مکان

en: Edit Location
fa: ویرایش مکان

en: City Name
fa: نام شهر

en: City Time Zone
fa: ناحیه زمانی شهر

en: 24 hour
fa: ۲۴ ساعته

en: UNIX time
fa: وقت یونیکسی

en: Internet time
fa: وقت اینترنتی

en: Custom _format:
fa: قالب _سفارشی:

en: <i>(optional)</i>
fa: <i>(اختیاری)</i>

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
fa: <small><i>نام یک شهر، منطقه، یا کشور را بنویسید و سپس یکی از موارد مطابق با آن را از منو بالاپر بگزینید.</i></small>

en: Clock Format
fa: قالب ساعت

en: Clock Preferences
fa: ترجیحات ساعت

en: Display
fa: نمایش

en: East
fa: شرق

en: General
fa: عمومی

en: L_atitude:
fa: _عرض جغرافیایی:

en: L_ongitude:
fa: _طول جغرافیایی:

en: North
fa: شمال

en: Panel Display
fa: نمایش تابلو

en: Show _temperature
fa: نمایش _دما

en: Show _weather
fa: نمایش آب‌و_هوا

en: Show seco_nds
fa: نمایش _ثانیه

en: Show the _date
fa: نمایش _تاریخ

en: South
fa: جنوب

en: Time _Settings
fa: _تنظیمات زمان

en: Weather
fa: آب‌وهوا

en: West
fa: غرب

en: _12 hour format
fa: قالب _۱۲ ساعته

en: _24 hour format
fa: قالب _۲۴ ساعته

en: _Location Name:
fa: نام _مکان:

en: _Pressure unit:
fa: واحد _فشار:

en: _Temperature unit:
fa: واحد _دما:

en: _Timezone:
fa: _ناحیه‌ی زمانی:

en: _Visibility unit:
fa: _واحد دید:

en: _Wind speed unit:
fa: واحد سرعت _باد:

en: A list of locations to display in the calendar window.
fa: فهرستی از مکان‌ها برای نمایش در پنجره تقویم.

en: Custom format of the clock
fa: قالب سفارشی ساعت

en: Expand list of appointments
fa: بسط دادن فهرست قرار ملاقات‌ها

en: Expand list of birthdays
fa: بسط دادن فهرست تولد‌ها

en: Expand list of locations
fa: بسط دادن فهرست مکان‌ها

en: Expand list of tasks
fa: بسط دادن فهرست وظایف

en: Expand list of weather information
fa: بسط دادن فهرست اطلاعات آب و هوا

en: Hour format
fa: قالب ساعت

en: If true, display a weather icon.
fa: اگر درست باشد، شمایلی برای آب‌وهوا نمایش داده می‌شود.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
fa: اگر درست باشد، علاوه بر زمان، تاریخ هم در زمان نمایش داده می‌شود.

en: If true, display seconds in time.
fa: اگر درست باشد، ثانیه در زمان نمایش داده می‌شود.

en: If true, expand the list of appointments in the calendar window.
fa: اگر درست باشد، فهرست قرار ملاقات‌ها در پنجره‌ی تقویم بسط‌داده ‌شود.

en: If true, expand the list of birthdays in the calendar window.
fa: اگر درست باشد، فهرست تولد‌ها در پنجره‌ی تقویم بسط‌داده ‌شود.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
fa: اگر درست باشد، فهرست مکان‌ها در پنجره‌ی تقویم بسط‌داده ‌شود.

en: If true, expand the list of tasks in the calendar window.
fa: اگر درست باشد، فهرست وظایف در پنجره‌ی تقویم بسط‌داده ‌شود.

en: If true, expand the list of weather information in the calendar window.
fa: اگر درست باشد، فهرست اطلاعات آب و هوا در پنجره‌ی تقویم بسط‌داده ‌شود.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
fa: اگر درست باشد، وقتی نشان‌گر روی ساعت رفت، تاریخ در یک راهنمای آنی نمایش داده می‌شود.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
fa: اگر درست باشد، دما در کنار شمایل آب‌وهوا نمایش داده می‌شود.

en: If true, show week numbers in the calendar.
fa: اگر درست باشد، عدد هفته‌ها در تقویم نمایش داده می‌شود.

en: List of locations
fa: فهرست مکان‌ها

en: Show date in clock
fa: نمایش تاریخ در ساعت

en: Show date in tooltip
fa: نمایش تاریخ در راهنمای آنی

en: Show temperature in clock
fa: نمایش دما در ساعت

en: Show time with seconds
fa: نمایش وقت با ثانیه

en: Show weather in clock
fa: نمایش آب‌وهوا در ساعت

en: Show week numbers in calendar
fa: نمایش عدد هفته‌ها در تقویم

en: Speed unit
fa: واحد سرعت

en: Temperature unit
fa: واحد دما

en: The unit to use when showing temperatures.
fa: واحدی که برای نمایش دما استفاده می‌شود.

en: The unit to use when showing wind speed.
fa: واحدی که برای نمایش سرعت باد استفاده می‌شود.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.22 with the use of an internal time configuration tool. The schema is retained for compatibility with older versions.
fa: استفاده از این کلید در گنوم ۲٫۲۲ منسوخ شده و به جای آن از یک ابزار داخلی پیکربندی زمان استفاده می‌شود. شِما برای سازگاری با نسخه‌های قدیمی‌تر حفظ شده است.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.28 in favour of the use of timezones. The schema is retained for compatibility with older versions.
fa: در گنوم ۲٫۲۸ استفاده از این کلید بخاطر استفاده از ناحیه‌ی زمانی، دیگر منسوخ شده است. شِما برای سازگاری با نسخه‌های قدیمی‌تر حفظ شده است.

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
fa: در گنوم ۲٫۶ استفاده از این کلید منسوخ شده و به جای آن از کلید «قالب» استفاده می‌شود. شِما برای سازگاری با نسخه‌های قدیمی‌تر حفظ شده است.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
fa: این کلید هنگامی که کلید قالب‌بندی روی «custom» تنظیم شده باشد، قالب مورد استفاده‌ی برنامک ساعت را مشخص می‌کند. شما می‌توانید برای به دست آوردن یک قالب به‌خصوص، از مشخص‌کننده‌های تبدیل که برای ()strftime قابل درک باشند‎ استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر راهنمای ()strftime را بخوانید.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
fa: این کلید قالب‌بندی ساعت مورد استفاده‌ی برنامک ساعت را مشخص می‌کند. مقادیر ممکن عبارتند از «12-houre» و «24-hour» و «internet» و «unix» و «custom». اگر روی «internet» تنظیم شود، ساعت وقتِ اینترنت را نشان خواهد داد. سیستم زمانی اینترنت روز را به ۱۰۰۰ ضرب، تقسیم می‌کند. در این سیستم ناحیه‌ی زمانی وجود ندارد، در نتیجه وقت در همه‌جای دنیا یکسان است. اگر کلید روی «unix» تنظیم شود، ساعت وقت را به صورت ثانیه‌های سپری شده از آغاز تاریخ نمایش خواهد داد، مثلاْ 1970-01-01. اگر روی «custom» تنظیم شود، ساعت زمان را مطابق با قالب‌بندی مشخص شده در کلید costum_format نمایش خواهد داد.

en: Time configuration tool
fa: ابزار پیکربندی زمان

en: Use Internet time
fa: استفاده از وقت اینترنتی

en: Use UNIX time
fa: استفاده از وقت یونیکسی

en: Use UTC
fa: استفاده از UTC

en: Failed to set the system timezone
fa: تنظیم ناحیه‌ی زمانی سیستم شکست خورد

en: <small>Set...</small>
fa: <small>تنظیم...</small>

en: <small>Set</small>
fa: <small>تنظیم</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
fa: مکان را به عنوان مکان جاری تنظیم کن و از ناحیه‌ی زمانی آن برای این کامپیوتر استفاده کن

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am), when the local * weekday differs from the weekday at the location * (the %A expands to the weekday). The %p expands to * am/pm.
en: %l:%M <small>%p (%A)</small>
fa: %OI:%OM <small>%p (%A)</small>

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10), when the local * weekday differs from the weekday at the location * (the %A expands to the weekday).
en: %H:%M <small>(%A)</small>
fa: %OH:%OM <small>(%A)</small>

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %l:%M <small>%p</small>
fa: %OI:%OM <small>%p</small>

en: %s, %s
fa: %s،‏ %s

note: FMQ: it's broken to read from another module's translations; add some API to libgweather.
en: Unknown
fa: ناشناس

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
fa: %s، مثل %s به نظر می رسد

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
fa: طلوع: %s / غروب: %s

en: Could not display help document '%s'
fa: نمی‌توان سند راهنما «%s» را نمایش داد

en: Error displaying help document
fa: در نمایش سند راهنما خطایی رخ داد

en: Clock
fa: ساعت

en: Clock Applet Factory
fa: کارخانه‌ی برنامک ساعت

en: Factory for clock applet
fa: کارخانه برای برنامک ساعت

en: Get the current time and date
fa: گرفتن زمان و تاریخ فعلی

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
fa: اخطار:  به نظر می‌رسد این فرمان واقعاً چیز به‌دردبخوری است.
    از آنجا که این برنامک به هیچ دردی نمی‌خورد، شاید واقعاً نمی‌خواهید این کار را بکنید.
    ما اکیداً توصیه می‌کنیم از %s برای هر کاری که این برنامک را تبدیل به 
    چیزی «کارآمد» یا سودمند می‌کند، خودداری کنید.

en: %s the Fish
fa: ماهی %s

en: %s the Fish, a contemporary oracle
fa: ‏%s، ماهی گنوم، یک غیب‌گوی معاصر

en: Unable to locate the command to execute
fa: پیدا کردن فرمان برای اجرا مقدور نیست

en: %s the Fish Says:
fa: %s، ماهی گنوم می‌گوید:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
fa: خواندن خروجی فرمان مقدور نیست
    
    جزئیات: %s

en: _Speak again
fa: دوباره _سخن بگو

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
fa: فرمان پیکربندی شده کار نمی‌کند و %s جایگزین آن شده است

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
fa: اجرای «%s» مقدور نیست
    
    جزئیات: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
fa: خواندن از «%s» مقدور نیست
    
    جزئیات: %s

en: The water needs changing
fa: آب نیاز به تعویض دارد

en: Look at today's date!
fa: به تاریخ امروز نگاه کنید!

en: %s the Fish, the fortune teller
fa: %s ماهی گنوم، فال‌بین

en: Animation
fa: پویانمایی

en: Co_mmand to run when clicked:
fa: _فرمانی که باید با کلیک کردن اجرا شود:

en: Fish Preferences
fa: ترجیحات ماهی

en: _Name of fish:
fa: _نام ماهی گنوم:

en: _Pause per frame:
fa: _مکث در هر چارچوب:

en: _Rotate on vertical panels
fa: _چرخش در تابلوهای عمودی

en: seconds
fa: ثانیه

en: Display a swimming fish or another animated creature
fa: نمایش یک ماهی در حال شنا کردن یا یک موجود متحرک‌سازی شده‌ی دیگر

en: Fish
fa: ماهی

en: From Whence That Stupid Fish Came
fa: این ماهی احمق از کجا پیدایش شد

en: Wanda Factory
fa: کارخانه‌ی واندا

en: Panel Notification Area
fa: ناحیه‌ی اعلان تابلو

en: Area where notification icons appear
fa: ناحیه‌ای که شمایل‌های اعلان در آن ظاهر می‌شوند

en: Factory for notification area
fa: کارخانه برای ناحیه اعلان

en: Notification Area
fa: ناحیه‌ی اعلان

en: Notification Area Factory
fa: کارخانه‌ی ناحیه‌ی اعلان

en: Factory for the window navigation related applets
fa: کارخانه‌ی برنامک‌های مربوط به ناوش پنجره‌ها

en: Hide application windows and show the desktop
fa: مخفی کردن پنجره‌های برنامه‌ها و نمایش رومیزی

en: Show Desktop
fa: نمایش رومیزی

en: Switch between open windows using a menu
fa: تعویض بین پنجره‌های باز با استفاده از منو

en: Switch between open windows using buttons
fa: تعویض بین پنجره‌های باز با استفاده از دکمه‌ها

en: Switch between workspaces
fa: تعویض بین فضاهای کاری

en: Window List
fa: فهرست پنجره‌ها

en: Window Navigation Applet Factory
fa: کارخانه‌ی برنامک‌های ناوش پنجره‌ها

en: Window Selector
fa: انتخاب‌گر پنجره

en: Workspace Switcher
fa: تعویض‌کننده‌ی فضای کاری

en: Failed to load %s: %s
fa: شکست در بار کردن %s: %s

en: Icon not found
fa: شمایل پیدا نشد

en: Click here to restore hidden windows.
fa: برای بازیابی پنجره‌های مخفی اینجا کلیک کنید.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
fa: برای مخفی کردن همه‌ی پنجره‌ها و نمایش رومیزی اینجا کلیک کنید.

en: Show Desktop Button
fa: دکمه‌ی نمایش رومیزی

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
fa: مدیر پنجره‌ی شما از دکمه‌ی نمایش رومیزی پشتیبانی نمی‌کند، یا شما مدیر پنجره‌ی در حال اجرا ندارید.

en: Group windows when _space is limited
fa: گروه کردن پنجره‌ها وقتی _فضا کم است

en: Restore to current _workspace
fa: بازگرداندن به فضای _کاری جاری

en: Restore to na_tive workspace
fa: بازگرداندن به فضای کاری _محلی

en: Restoring Minimized Windows
fa: بازگرداندن پنجره‌های حداقل شده

en: Sh_ow windows from current workspace
fa: نما_یش پنجره‌های فضای کاری فعلی

en: Show windows from a_ll workspaces
fa: نمایش پنجره‌های _همه‌ی فضاهای کاری

en: Window Grouping
fa: گروه کردن پنجره‌ها

en: Window List Content
fa: ‌محتوای فهرست پنجره‌ها

en: Window List Preferences
fa: ترجیحات فهرست پنجره‌ها

en: _Always group windows
fa: پنجره‌ها _همیشه گروه شوند

en: _Never group windows
fa: پنجره‌ها هی_چ‌وقت گروه نشوند

en: rows
fa: ردیف

en: columns
fa: ستون

en: Number of _workspaces:
fa: تعداد _فضاهای کاری:

en: Show _all workspaces in:
fa: نمایش _همه‌ی فضاهای کاری در:

en: Show _only the current workspace
fa: نمایش _فقط فضای کاری فعلی

en: Show workspace _names in switcher
fa: نمایش _نام فضاهای کاری در تعویض‌کننده

en: Switcher
fa: تعویض‌کننده

en: Workspace Names
fa: نام فضاهای کاری

en: Workspace Switcher Preferences
fa: ترجیحات تعویض‌کننده‌ی فضای کاری

en: Workspace na_mes:
fa: _نام فضاهای کاری:

en: Workspaces
fa: فضاهای کاری

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
fa: ماهی بدون اسم به درد نمی‌خورد. با اسم گذاشتن ماهی‌تان را زنده کنید.

en: Command to execute on click
fa: فرمانی که با کلیک کردن اجرا می‌شود

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
fa: اگر درست باشد، پویانمایی ماهی در تابلوهای عمودی به صورت چرخش یافته نمایش داده می‌شود.

en: Pause per frame
fa: مکث در هر چارچوب

en: Rotate on vertical panels
fa: چرخش در تابلوهای عمودی

en: The fish's animation pixmap
fa: نقشه‌ی نقطه‌ای پویانمایی ماهی

en: The fish's name
fa: نام ماهی

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
fa: این کلید فرمانی را مشخص می‌کند که وقتی روی ماهی کلیک می‌شود اجرا خواهد شد.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
fa: این کلید نام پرونده‌ی نقشه‌نقطه‌ای را که برای پویانمایی نمایش داده شده در برنامک ماهی به کار می‌رود را مرتبط با شاخه‌ی نقشه‌نقطه‌ای مشخص می‌کند.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
fa: این کلید تعداد ثانیه‌هایی را مشخص می‌کند که هر چارچوب نمایش داده خواهد شد.

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
fa: تصمیم می‌گیرد که کی پنجره‌های متعلق به یک برنامه را در فهرست پنجره‌ها گروه کند. مقادیر ممکن عبارتند از «never»، «auto» و «always».

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
fa: اگر درست باشد، فهرست پنجره‌ها، پنجره‌های همه‌ی فضاهای کاری را نشان خواهد داد. در غیر این صورت فقط پنجره‌های فضای کاری فعلی را نمایش می‌دهد.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
fa: اگر درست باشد، موقع ناحداقل کردن یک پنجره، آن را به فضای کاری فعلی منتقل می‌کند. در غیر این صورت، فضای کاری را به فضای حاوی پنجره تعویض خواهد کرد.

en: Move windows to current workspace when unminimized
fa: انتقال پنجره‌ها به فضای کاری فعلی هنگامی که ناحداقل می‌شوند

en: Show windows from all workspaces
fa: نمایش پنجره‌های همه‌ی فضاهای کاری

en: When to group windows
fa: زمان گروه شدن پنجره‌ها

en: Display all workspaces
fa: نمایش همه‌ی فضاهای کاری

en: Display workspace names
fa: نمایش نام فضاهای کاری

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
fa: اگر درست باشد، تعویض‌کننده‌ی فضای کاری همه‌ی فضاهای کاری را نشان خواهد داد. در غیر این صورت فقط فضای کاری فعلی را نشان می‌دهد.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Metacity.
fa: اگر درست باشد، فضاهای کاری موجود در تعویض‌کننده‌ی فضای کاری نام فضاهای کاری را نمایش خواهد داد. در غیر این صورت پنجره‌های فضای کاری را نمایش می‌دهد. این تنظیم تنها وقتی کار می‌کند که مدیر پنجره metacity باشد.

en: Rows in workspace switcher
fa: ردیف‌های تعویض‌کننده‌ی فضای کاری

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
fa: این کلید مشخص می‌کند تعویض‌کننده‌ی فضای کاری، فضاهای کاری را در چند ردیف (برای طرح‌های افقی) یا ستون (برای طرح‌های عمودی) نشان می‌دهد. این کلید فقط در صورتی کار می‌کند که display_all_workspaces درست باشد.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
fa: فهرستی از شناسه‌های پیاده‌سازی برنامک که تابلو نادیده خواهد گرفت. بدین ترتیب می‌توانید از بار کردن یا نشان دادن برنامک‌های خاصی را در منو جلوگیری کنید. مثلا برای از کار انداختن برنامک mini-commander باید 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' را به این فهرست اضافه کنید. تابلو برای عمل کردن این تغییر، مجددا راه‌اندازی شود.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
fa: فهرستی از شناسه‌های تابلو. هر شناسه‌ یک تابلوی‌ سطح بالای جداگانه را مشخص می‌کند. تنظیمات هر کدام از این تابلو‌ها در ‎/apps/panel/toplevels/$(id)‎ نگهداری می‌شود.

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. an applet, launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
fa: فهرستی از شناسه‌های اشیاء تابلو. هر شناسه‌ یک شی‌ء تابلوی جداگانه را مشخص می‌کند (برای مثال، یک برنامک، کلید اجرایی و یا نوار/دکمه منو). تنظیمات هر کدام از این شیء‌ها در ‎/apps/panel/objects/$(id)‎ نگهداری می‌شود.

en: Applet IIDs to disable from loading
fa: شناسه‌های پیاده‌سازی برنامک برای از کارانداختن بار شدن

en: Complete panel lockdown
fa: قفل کردن کامل تابلو

en: Confirm panel removal
fa: تصدیق حذف تابلو

en: Disable Force Quit
fa: از کار انداختن ترک اجباری

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
fa: به کار انداختن تکمیل خودکار در محاوره‌ی «اجرای برنامه»‏

en: Enable program list in "Run Application" dialog
fa: به کار انداختن فهرست برنامه‌ها در محاوره‌ی «اجرای برنامه»‏

en: Enable tooltips
fa: به کار انداختن راهنمای آنی

en: Expand program list in "Run Application" dialog
fa: باز شدن فهرست برنامه‌ها در محاوره‌ی «اجرای برنامه»‏

en: History of "Run Application" dialog
fa: تاریخچه‌ی محاوره‌ی «اجرای برنامه»

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
fa: اگر درست باشد، اگر کاربر بخواهد تابلویی را حذف کند محاوره‌ای برای تصدیق نشان داده می‌شود.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
fa: اگر درست باشد، تکمیل خودکار در محاوره‌ی «اجرای برنامه» قابل دسترسی می‌شود.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
fa: اگر درست باشد، وقتی محاوره‌ی «اجرای برنامه» باز می‌شود، فهرست «برنامه‌های شناخته شده» در آن باز می‌شود. این کلید فقط وقتی کار می‌کند که کلید enable_program_list درست باشد.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
fa: اگر درست باشد، فهرست «برنامه‌های شناخته‌شده» در محاوره‌ی «اجرای برنامه» قابل دسترسی می‌شود. این که فهرست هنگام نشان دادن محاوره باز شود یا نه با کلید show_program_list کنترل می‌شود.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
fa: اگر درست باشد، تابلو با حذف دسترسی به دکمه‌ی ترک اجباری، به کاربر اجازه نمی‌دهد که برنامه‌ای را وادار به ترک کند.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
fa: اگر درست باشد، تابلو اجازه‌ی هیچ تغییری را در پیکربندی تابلو نخواهد داد. با این حال ممکن است لازم باشد تک تک برنامه‌ها جداگانه قفل شوند. برای اثر کردن، تابلو باید دوباره راه‌اندازی شود.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels. Tooltips can be disabled for the whole desktop with the gtk-enable-tooltips property in GTK+.
fa: اگر درست باشد، راهنمای آنی برای اشیاء روی تابلو نمایش داده می‌شود. راهنماهای آنی می‌توانند برای تمام رومیزی با ویژگی gtk-enable-tooltips در GTK+ غیرفعال شوند.

en: Panel ID list
fa: فهرست شناسه‌ی تابلو

en: Panel object ID list
fa: فهرست شناسه‌ی اشیاء تابلو

en: The list of commands used in the past in the "Run Application" dialog.
fa: فهرست دستورهایی که قبلا در محاوره‌ی «اجرای برنامه» استفاده شده است.

en: Launcher location
fa: مکان راه‌انداز

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
fa: مکان پرونده‌ی desktop. که راه‌انداز را توصیف میکند. این کلید زمانی به کار می‌رود که کلید object_type معادل ‏«launcher-object» باشد.

en: Icon used for button
fa: شمایل استفاده شده برای دکمه‌

en: Menu content path
fa: مسیر محتویات منو

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. If empty, the default icon for the menu will be used.
fa: مکان پرونده‌ی تصویری مورد استفاده به عنوان شمایل دکمه‌ی شیء. اگر خالی باشد، شمایل پیش‌فرض برای منو استفاده می‌شود.

en: The path from which the menu contents is contructed. If empty, the menu will be the default applications menu.
fa: مسیری که محتویات منو از آنجا ساخته می‌شود. اگر خالی باشد، منو، همان منوی پیش‌فرض برنامه‌ها خواهد بود.

en: The text to display in a tooltip for this menu.
fa: متن جهت نمایش به عنوان راهنمای آنی برای این منو.

en: Tooltip displayed for menu
fa: راهنمای آنی نمایش داده شده برای منو

en: If set to 'end', the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
fa: اگر بر روی «end» تنظیم شود، مکان شی‌ء در سمت راست (یا اگر عمودی باشد در پایین) گوشه تابلو تفسیر می‌شود.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
fa: تفسیر موقعیت به صورت نسبی از لبه‌ی پایین/راست

en: Object IID
fa: شناسه‌ی شی‌ء

en: Object's position on the panel
fa: موقعیت شیء در تابلو

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
fa: شناسه‌ی تابلوی سطح بالایی که حاوی این شیء است.‏

en: The implementation ID of the object - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet".
fa: شناسه‌ی اجرایی شیء - برای مثال «ClockAppletFactory::ClockApplet»

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
fa: موقعیت این شیء تابلو. موقعیت با تعداد نقطه‌ها از لبه‌ی چپ (یا اگر عمودی باشد لبه‌ی بالای) تابلو مشخص می‌شود.

en: Toplevel panel containing object
fa: شیء موجود در تابلوی سطح بالا

en: Animation speed
fa: سرعت پویانمایی

en: Automatically hide panel into corner
fa: مخفی کردن خودکار تابلو در گوشه

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Background image
fa: تصویر پس‌زمینه

en: Background type
fa: نوع پس‌زمینه

en: Center panel on x-axis
fa: تنظیم وسط تابلو روی محور x

en: Center panel on y-axis
fa: تنظیم وسط تابلو روی محور y

en: Determines how the image set by image-uri is rendered. Possible values are "none", "stretch", "fit". With "stretch", the image will be scaled to the panel dimensions and the aspect ratio of the image will not be maintained. With "fit", the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
fa: تعیین می‌کند که تصویر تنظیم شده با image-uri ترجمه شده است. مقادیر ممکن عبارتند از «none»، «stretchK، «fit»، تصویر به ابعاد تابلو مقیاس می‌شود و نسبت ابعاد تابلو حفظ نخواهد شد. با «fit»، تصویر مقیاس خواهد شد (نسبت ابعاد تصویر حفظ می‌شود) نسبت به ارتفاع تابلو (چنانچه افقی باشد).

en: Enable arrows on hide buttons
fa: به کار انداختن پیکان‌ها روی دکمه‌های مخفی کردن

en: Enable hide buttons
fa: به کار انداختن دکمه‌های مخفی کردن

en: Expand to occupy entire screen width
fa: گسترش تا اشغال سراسر عرض صفحه‌ی نمایش

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
fa: اگر درست باشد، روی دکمه‌های مخفی کردن پیکان‌هایی قرار داده خواهد شد. این کلید تنها زمانی کار می‌کند که کلید enable_buttons درست باشد.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
fa: اگر درست باشد، دکمه‌ها در هر دو طرف تابلو که می‌تواند برای انتقال تابلو به گوشه‌های صفحه‌ی نمایش مورد استفاده قرار بگیرد، قرار خواهند گرفت، و فقط یک دکمه نشان داده خواهد شد.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
fa: اگر درست باشد، وقتی جهت تابلو عمودی باشد تصویر پس‌زمینه دوران داده خواهد شد.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
fa: اگر درست باشد، وقتی نشان‌گر فضای تابلو را ترک می‌کند، تابلو به طور خودکار در یک گوشه‌ی صفحه‌ی نمایش مخفی می‌شود. بردن نشان‌گر به همان گوشه سبب دوباره ظاهر شدن تابلو خواهد شد.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
fa: اگر درست باشد، تابلو سراسر عرض (یا اگر تابلو عمودی باشد، ارتفاع) صفحه‌ی نمایش را اشغال خواهد کرد. در این حالت فقط می‌توان تابلو را در یک لبه‌ی صفحه قرار داد. اگر نادرست باشد، تابلو فقط به قدری بزرگ خواهد بود که برنامک‌ها، راه‌انداز‌ها و دکمه‌ها روی آن جا شوند.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
fa: اگر درست باشد، کلیدهای x و x_right نادیده گرفته می‌شوند و تابلو در وسط محور x صفحه‌ی نمایش قرار می‌گیرد. اگر اندازه‌ی تابلو تغییر داده شود، باز هم در همان موقعیت خواهد ماند ـ مثل اینکه تابلو از هر دو طرف بزرگ شده باشد. اگر نادرست باشد، کلیدهای x و x_right مکان تابلو را مشخص خواهند کرد.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
fa: اگر درست باشد، کلیدهای y و y_right نادیده گرفته می‌شوند و تابلو در وسط محور x صفحه‌ی نمایش قرار می‌گیرد. اگر اندازه‌ی تابلو تغییر داده شود، باز هم در همان موقعیت خواهد ماند ـ مثل اینکه تابلو از هر دو طرف بزرگ شده باشد. اگر نادرست باشد، کلیدهای y و y_right مکان تابلو را مشخص خواهند کرد.

en: Image options
fa: گزینه‌های تصویر

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
fa: در برپاسازی سینه‌راما، شما می‌توانید روی هر نمایشگر تابلوهای جداگانه داشته باشید. این کلید نمایشگری را که هم اکنون تابلو روی آن نمایش داده می‌شود را مشخص می‌کند.

en: Name to identify panel
fa: نامی برای شناسایی تابلو

en: Panel autohide delay
fa: تأخیر مخفی شدن خودکار تابلو

en: Panel autounhide delay
fa: تأخیر مخفی شدن خودکار تابلو

en: Panel orientation
fa: جهت تابلو

en: Panel size
fa: اندازه‌ی تابلو

en: Rotate image on vertical panels
fa: چرخش تصویر در تابلوهای عمودی

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
fa: رنگ پس‌زمینه‌ی تابلو را در قالب #RGB مشخص می‌کند.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
fa: پرونده‌ای را که باید برای تصویر پس‌زمینه به کار رود مشخص می‌کند. اگر تصویر حاوی یک کانال آلفا باشد با تصویر پس‌زمینه‌ی رومیزی ترکیب خواهد شد.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
fa: تعداد میلی‌ثانیه‌های تأخیر پس از آن که نشان‌گر وارد فضای تابلو می‌شود تا این که تابلو دوباره به طور خودکار نمایش داده شود را مشخص می‌کند. این کلید تنها در صورتی کار خواهد کرد که کلید auto_hide درست باشد.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
fa: تعداد میلی‌ثانیه‌های تأخیر پس از آن که نشان‌گر فضای تابلو می‌شود تا این که تابلو به طور خودکار مخفی شود را مشخص می‌کند. این کلید تنها در صورتی کار خواهد کرد که کلید auto_hide درست باشد.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
fa: تعداد نقطه‌های مرئی را هنگامی که تابلو به طور خودکار در گوشه مخفی می‌شود مشخص می‌کند. این کلید تنها در صورتی کار خواهد کرد که کلید auto_hide درست باشد.

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
fa: ارتفاع (برای تابلوهای عمودی عرض) تابلو. تابلو در هنگام اجرا شدن یک اندازه‌ی حداقل بر اساس اندازه‌ی قلم و دیگر ویژگی‌ها معین خواهد کرد. اندازه‌ی حداکثر به اندازه‌ی یک چهارم ارتفاع (یا عرض) صفحه ثابت است.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
fa: مکان تابلو در امتداد محور x.شروع از سمت راست صفحه‌ی نمایش. اگر روی ۱- تنظیم شود، نادیده گرفته خواهد شد و مقدار کلید x استفاده خواهد شد. اگر مقدار آن بزرگتر از ۰ باشد، مقدار کلید x نادیده گرفته خواهد شد. این کلید تنها در حالت غیر گسترش یافته کار می‌کند. در حالت گسترش یافته این کلید نادیده گرفته می‌شود و تابلو در لبه‌ای از صفحه‌ی نمایش که کلید orientation مشخص می‌کند قرار داده می‌شود.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
fa: مکان تابلو در امتداد محور x. این کلید تنها در حالت غیر گسترش یافته کار می‌کند. در حالت گسترش یافته این کلید نادیده گرفته می‌شود و تابلو در لبه‌ای از صفحه‌ی نمایش که کلید orientation مشخص می‌کند قرار داده می‌شود.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
fa: مکان تابلو در امتداد محور y.شروع از سمت راست صفحه‌ی نمایش. اگر روی ۱- تنظیم شود، نادیده گرفته خواهد شد و مقدار کلید y استفاده خواهد شد. اگر مقدار آن بزرگتر از ۰ باشد، مقدار کلید y نادیده گرفته خواهد شد. این کلید تنها در حالت غیر گسترش یافته کار می‌کند. در حالت گسترش یافته این کلید نادیده گرفته می‌شود و تابلو در لبه‌ای از صفحه‌ی نمایش که کلید orientation مشخص می‌کند قرار داده می‌شود.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
fa: مکان تابلو در امتداد محور y. این کلید تنها در حالت گسترش یافته کار می‌کند. در حالت گسترش یافته این کلید نادیده گرفته می‌شود و تابلو در لبه‌ای از صفحه‌ی نمایش که کلید orientation مشخص می‌کند قرار داده می‌شود.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
fa: جهت تابلو. مقادیر ممکن عبارتند از «top»، «bottom»، «left»، «right». در حالت گسترش یافته کلید مشخص می‌کند تابلو در کدام لبه‌ی صفحه قرار دارد. در حالت گسترش نیافته، تفاوت میان «top» و «bottom» اهمیت چندانی ندارد ـ هر دو مشخص می‌کنند که این تابلو افقی است ـ ولی باز هم راهنمایی کارآمدی درباره‌ی طرز رفتار بعضی اشیاء تابلو ارائه می‌کند. به عنوان مثال، در یک تابلوی «top» یک دکمه‌ی منو، منوی خود را زیر تابلو باز خواهد کرد، در حالی که در یک تابلوی «bottom» منو بالای تابلو باز خواهد شد.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
fa: سرعت پویانمایی تابلو. مقادیر ممکن عبارتند از «slow»، «medium» و «fast». این کلید تنها در صورتی کار می‌کند که کلید enable_animations بر روی درست باشد.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
fa: نامی قابل خواندن برای انسان است که می‌توانید برای شناسایی تابلوها به کار ببرید. فایده‌ی اصلی آن به کار رفتن به شکل عنوان پنجره‌ی تابلو است که موقع ناوش بین تابلوها به درد می‌خورد.

en: Visible pixels when hidden
fa: نقطه‌های مرئی هنگام مخفی شدن

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
fa: کدام نوع از پس‌زمینه باید برای این تابلو استفاده شود. مقادیر ممکن عبارتند از «none» - ویجت پس‌زمینه‌ی پیش‌فرض GTK+‎ استفاده خواهد شد، «color» - کلید color برای رنگ پس‌زمینه استفاده خواهد شد یا «image» - تصویر مشخص شده در کلید image برای پس‌زمینه به کار خواهد رفت.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
fa: با برپاسازی چند صفحه‌ای، می‌توانید روی تک تک صفحه‌های نمایش تابلو داشته باشید. این کلید صفحه‌ی فعلی را که تابلو روی آن نمایش داده می‌شود، مشخص می‌کند.

en: X co-ordinate of panel
fa: مختصات X تابلو

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
fa: مختصات x تابلو، شروع از سمت راست صفحه‌ی نمایش

en: X screen where the panel is displayed
fa: صفحه‌ی نمایش X که تابلو روی آن نمایش داده می‌شود

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
fa: نمایشگر سینه‌رامایی‌که تابلو در آن نمایش داده شده است

en: Y co-ordinate of panel
fa: مختصات Y تابلو

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
fa: مختصات x تابلو، شروع از پایین صفحه‌ی نمایش

en: File is not a valid .desktop file
fa: پرونده یک پرونده‌ی desktop. معتبر نیست.

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
fa: نسخه‌ی پرونده میزکار ناشناس «%s»

en: Starting %s
fa: در حال آغاز %s

en: Application does not accept documents on command line
fa: برنامه، سندها را از طریق خط فرمان نمی‌پذیرد

en: Unrecognized launch option: %d
fa: گزینه‌ی راه‌اندازی ناشناخته‌ی %Id

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
fa: نشانی سند به یک ورودی میزکار «نوع=پیوند» گذر داده نمی‌شود

en: Not a launchable item
fa: شیء قابل راه‌اندازی نیست

en: Disable connection to session manager
fa: از کار انداختن اتصال به مدیر نشست

en: Specify file containing saved configuration
fa: مشخص کردن پرونده‌ی شامل پیکربندی ذخیره شده

en: Specify session management ID
fa: شناسه‌ی مدیریت نشست را مشخص کنید

en: ID
fa: شناسه

en: Session management options:
fa: گزینه‌های مدیریت نشست:

en: Show session management options
fa: گزینه‌های مدیریت نشست را نشان بده

note: FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132
en: Error
fa: خطا

en: Choose an icon
fa: انتخاب یک شمایل

en: Could not launch '%s'
fa: عدم توانایی در راه‌اندازی «%s»

en: Could not launch application
fa: عدم توانایی در راه‌اندازی برنامه

en: Could not open location '%s'
fa: عدم توانایی در باز کردن محل «%s»

en: No application to handle search folders is installed.
fa: هیچ برنامه‌ای برای گرداندن پوشه‌های جست و جو نصب نشده است.

en: ???
fa: ؟؟؟

en: _Move
fa: _جابه‌جایی

en: _Remove From Panel
fa: _حذف از تابلو

en: Create new file in the given directory
fa: ایجاد یک پرونده‌ی جدید در شاخه‌ی داده شده

en: - Edit .desktop files
fa: - ویرایش پرونده‌های desktop.

en: Create Launcher
fa: ایجاد راه‌انداز

en: Directory Properties
fa: ویژگی‌های فهرست راهنما

en: Launcher Properties
fa: ویژگی‌های راه‌انداز

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
fa: برنامه‌های دیگر را راه می‌اندازد و برنامه‌های سودمند گوناگونی برای مدیریت پنجره‌ها فراهم می‌کند، نشان دادن زمان، و غیره.

en: Panel
fa: تابلو

en: Could not show this URL
fa: عدم توانایی در نمایش این URL

en: No URL was specified.
fa: هیچ URLی مشخص نشده است.

en: Could not use dropped item
fa: عدم توانایی در استفاده از مورد حذف شده

en: No URI provided for panel launcher desktop file
fa: نشانی اینترنتی برای پرونده‌ی رومیزیِ راه‌انداز تابلو وجود ندارد

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
fa: باز کردن پرونده‌ی رومیزی %s برای راه‌انداز تابلوی %s%s مقدور نیست

en: _Launch
fa: _راه اندازی

en: _Properties
fa: _ویژگی‌ها

en: Launcher location is not set, cannot load launcher
fa: مکان راه‌انداز تنظیم نشده است، نمی‌تواند راه‌انداز را بارگیری کرد

en: Could not save launcher
fa: ذخیره‌ی راه‌انداز ممکن نیست

en: Replace a currently running panel
fa: جایگزینی یک تابلو در حال اجرا

en: _Lock Screen
fa: _قفل کردن صفحه

en: _Activate Screensaver
fa: _فعال‌سازی محافظ صفحه‌ی نمایش

en: Connect to server
fa: اتصال به کارگزار

en: Could not connect to server
fa: نمی‌توان به کارگزار متصل شد

en: Lock Screen
fa: قفل کردن صفحه

en: Protect your computer from unauthorized use
fa: از کامپیوترتان در برابر استفاده‌ی غیر مجاز حفاظت کنید

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
fa: خروج از سیستم...

en: Log out of this session to log in as a different user
fa: خروج از این نشست برای ورود با یک کاربر دیگر

en: Run Application...
fa: اجرای برنامه...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
fa: اجرای برنامه با وارد کردن فرمان یا انتخاب از فهرست

en: Search for Files...
fa: جست‌وجو به دنبال پرونده‌ها...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
fa: محل‌یابی سند‌ها و پوشه‌های روی این رایانه برحسب نام یا محتویات

en: Force Quit
fa: ترک اجباری

en: Force a misbehaving application to quit
fa: مجبور کردن یک برنامه‌ی بدرفتار به ترک

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
fa: اتصال به کارگزار...

en: Connect to a remote computer or shared disk
fa: اتصال به کارگزار دوردست یا دیسک به‌اشتراک‌گذاشته‌شده

en: Shut Down...
fa: خاموش کردن...

en: Shut down the computer
fa: خاموش کردن کامپیوتر

en: Main Menu
fa: منوی اصلی

en: The main GNOME menu
fa: منوی اصلی گنوم

en: Menu Bar
fa: نوار منو

en: A custom menu bar
fa: یک نوار منوی سفارشی

en: Separator
fa: جدا کننده

en: A separator to organize the panel items
fa: یک جدا کننده برای سازمان دهی اشیاء تابلو

en: User menu
fa: منو کاربر

en: Menu to change your settings and your online status
fa: منو جهت تغییر تنظیمات و وضعیت برخط شما

en: (empty)
fa: (خالی)

en: Custom Application Launcher
fa: راه‌انداز برنامه‌ی سفارشی

en: Create a new launcher
fa: ایجاد یک راه‌انداز جدید

en: Application Launcher...
fa: راه‌انداز برنامه...

en: Copy a launcher from the applications menu
fa: رونوشت کردن یک راه‌انداز از منو برنامه‌ها

en: Find an _item to add to "%s":
fa: یک _شیء پیدا کنید تا به «%s» اضافه شود:

en: Find an _item to add to the panel:
fa: یک _شیء پیدا کنید تا به تابلو اضافه شود:

en: Add to Panel
fa: اضافه کردن به تابلو

en: "%s" has quit unexpectedly
fa: ‏«%s» به طور غیرمنتظره‌ای بسته شد

en: Panel object has quit unexpectedly
fa: شیء موجود در تابلو به طور غیرمنتظره‌ای بسته شد

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
fa: اگر شیء موجود در تابلو را دوباره بارگیری کنید، خودش به طور خودکار دوباره به تابلو اضافه می‌شود.

en: _Don't Reload
fa: دوباره بار _نشود

en: _Reload
fa: _بار کردن دوباره

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
fa: تابلو در حین بار کردن «%s» با مشکلی برخورد کرد.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
fa: آیا می‌خواهید برنامک را از پیکربندی‌تان حذف کنید؟

en: Cannot delete this panel
fa: حذف این تابلو ممکن نیست

en: You must always have at least one panel.
fa: شما همیشه باید دست کم یک تابلو داشته باشید.

en: _Add to Panel...
fa: _اضافه کردن به تابلو...

en: _Delete This Panel
fa: _حذف این تابلو

en: _New Panel
fa: تابلوی _جدید

en: Application
fa: برنامه

en: Application in Terminal
fa: برنامه در پایانه

en: Location
fa: مکان

note: Type
en: _Type:
fa: _نوع:

note: Name
en: _Name:
fa: _نام:

en: _Browse...
fa: _مرور...

note: Comment
en: Co_mment:
fa: تو_ضیح:

en: Choose an application...
fa: یک برنامه انتخاب کنید...

en: Choose a file...
fa: یک پرونده انتخاب کنید...

en: Comm_and:
fa: _فرمان:

en: _Location:
fa: _مکان:

en: The name of the launcher is not set.
fa: نام راه‌انداز تنظیم نشده است.

en: Could not save directory properties
fa: امکان ذخیره ویژگی‌های شاخه وجود ندارد

en: The name of the directory is not set.
fa: نام شاخه تنظیم نشده است.

en: The command of the launcher is not set.
fa: فرمان راه‌انداز تنظیم نشده است.

en: The location of the launcher is not set.
fa: مکان راه‌انداز تنظیم نشده است.

en: Could not display help document
fa: نمی‌توان سند راهنما را نمایش داد

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
fa: روی یک پنجره کلیک کنید تا آن را وادار به ترک کنید. برای انصراف <ESC> را فشار دهید.

en: Force this application to exit?
fa: مجبور کردن این برنامه به خروج؟

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
fa: اگر برنامه‌ای را مجبور به خروج کنید، تغییرات ذخیره نشده در همه‌ی سند‌های باز ممکن است از دست بروند.

en: Cannot create initial panel layout.
fa: نمی‌توان چیدمان اولیه تابلو را ساخت.

en: Browse and run installed applications
fa: مرور و اجرای برنامه‌های نصب شده

en: Access documents, folders and network places
fa: دستیابی به سند‌ها، پوشه‌ها و مکان‌های شبکه

en: Applications
fa: برنامه‌ها

en: _Edit Menus
fa: _ویرایش منوها

en: _Help
fa: _راهنما

en: Switch User
fa: تعویض کاربر

en: Bookmarks
fa: نشانک‌ها

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
fa: باز کردن «%s»

en: Unable to scan %s for media changes
fa: پویش %s برای تغییرات رسانه ممکن نیست

en: Rescan %s
fa: پویش مجدد %s

en: Unable to mount %s
fa: نمی‌توان %s را سوار کرد

en: Mount %s
fa: سوار کردن %s

en: Removable Media
fa: رسانه جداشدنی

en: Network Places
fa: محل‌های شبکه

note: is_exec? exec name
en: Open your personal folder
fa: باز کردن پوشه‌ی شخصی شما

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
fa: رومیزی

en: Open the contents of your desktop in a folder
fa: باز کردن محتویات رومیزی شما در یک پوشه

note: is_exec? exec
en: Computer
fa: رایانه

note: name
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
fa: مرور تمام پوشه‌ها و دیسک‌های دوردست و محلی قابل دسترس در این رایانه

note: is_exec? exec
en: Network
fa: شبکه

note: name
en: Browse bookmarked and local network locations
fa: مرور مکان‌های شبکه‌ی نشانک‌گذاری شده و محلی

en: Available
fa: در دسترس

en: Busy
fa: مشغول

en: My Account
fa: حساب من

en: Places
fa: مکان‌ها

[ctx: Orientation]
en: Top
fa: بالا

[ctx: Orientation]
en: Bottom
fa: پایین

[ctx: Orientation]
en: Left
fa: چپ

[ctx: Orientation]
en: Right
fa: راست

en: Unable to load file '%s': %s.
fa: نمی‌توان پرونده‌ «%s» را بار کرد %s.

en: Could not display properties dialog
fa: نمی‌توان محاوره‌ی ویژگی‌ها را نمایش داد

en: <small>Opaque</small>
fa: <small>مات</small>

en: <small>Transparent</small>
fa: <small>شفاف</small>

en: Arro_ws on hide buttons
fa: پیکان روی دکمه‌های _مخفی‌سازی

en: Background
fa: پس‌زمینه

en: Background _image:
fa: _تصویر پس‌زمینه:

en: Co_lor:
fa: _رنگ:

en: E_xpand
fa: _باز شدن

en: Image Background Details
fa: جزئیات پس‌زمینه‌ی تصویری

en: Panel Properties
fa: ویژگی‌های تابلو

en: Pick a color
fa: یک رنگ انتخاب کنید

en: Rotate image when panel is _vertical
fa: چرخش تصویر وقتی تابلو _عمودی است

en: S_tyle:
fa: _سبک:

en: Select background
fa: انتخاب پس‌زمینه

en: Show hide _buttons
fa: نمایش _دکمه‌های مخفی‌کردن

en: Solid c_olor
fa: رنگ _یکدست

en: Some of these properties are locked down
fa: بعضی از این ویژگی‌ها قفل شده‌اند

en: St_retch
fa: کشید_ن

en: _Autohide
fa: _مخفی شدن خودکار

en: _None (use system theme)
fa: _هیچ‌کدام (استفاده از تم سیستم)

en: _Orientation:
fa: _جهت:

en: _Scale
fa: _مقیاس

en: _Size:
fa: _اندازه:

en: _Tile
fa: _کاشی

en: pixels
fa: نقطه

en: Could not open recently used document "%s"
fa: نمی‌توان نوشتار به تازگی استفاده شده‌ی «%s» را باز کرد

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
fa: در حین تلاش برای باز کردن «%s» خطای نامعلومی رخ داد.

en: Clear the Recent Documents list?
fa: فهرست سندهای اخیر پاک شود؟

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
fa: اگر شما فهرست سند‌های اخیر را پاک کنید، موارد در زیرین را پاک می‌کنید:
    • تمام موارد از منوی مکان‌ها -> سند‌های اخیر. 
    • تمام موارد از فهرست سند‌های اخیر در تمام برنامه‌ها.

en: Clear Recent Documents
fa: پاک کردن سندهای اخیر

en: Recent Documents
fa: سندهای اخیر

en: Clear Recent Documents...
fa: پاک کردن سند‌های اخیر...

en: Clear all items from the recent documents list
fa: همه‌ی موارد از فهرست سندهای اخیر پاک شود

en: Could not run command '%s'
fa: نمی‌توان فرمان «%s» را اجرا کرد

en: Could not convert '%s' from UTF-8
fa: نمی‌توان «%s» را از UTF-8 تبدیل کرد

en: Choose a file to append to the command...
fa: پرونده‌ای را برای ضمیمه کردن به فرمان انتخاب کنید...

en: Select an application to view its description.
fa: برنامه‌ای را برای دیدن شرح آن انتخاب کنید.

en: Will run command: '%s'
fa: این فرمان را اجرا خواهد کرد: «%s»

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
fa: فهرست نشانی‌های اینترنتی که روی محاوره‌ی اجرا انداخته شد قالب (%Id) یا طول (%Id) غلطی داشت

en: Could not display run dialog
fa: نمی‌توان محاوره‌ی اجرا را نمایش داد

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
fa: برای مرور به دنبال پرونده‌ای که نامش به رشته‌ی فرمان ضمیمه شود، روی این دکمه کلیک کنید.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
fa: برای اجرای برنامه‌ی انتخاب شده یا فرمان در فیلد ورودی فرمان، روی این دکمه کلیک کنید.

en: Command icon
fa: شمایل فرمان

en: List of known applications
fa: فهرست برنامه‌های شناخته شده

en: Run Application
fa: اجرای برنامه

en: Run in _terminal
fa: اجرا در _پایانه

en: Run with _file...
fa: اجرا با _پرونده‌ی...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
fa: برای اجرای فرمان در یک پنجره‌ی پایانه این جعبه را انتخاب کنید.

en: Show list of known _applications
fa: نمایش فهرست _برنامه‌های شناخته شده

en: The icon of the command to be run.
fa: شمایل فرمانی که قرار است اجرا شود.

en: _Run
fa: ا_جرا

en: _Force quit
fa: _ترک اجباری

en: C_lear
fa: پا_ک کردن

en: D_on't Delete
fa: حذف _نشود

en: Specify an applet IID to load
fa: یک شناسه پیاده‌سازی برنامک را برای بار کردن مشخص کنید

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
fa: یک مکان gconf مشخص کنید که ترجیحات برنامک باید آنجا ذخیره شوند

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
fa: اندازه‌ی اولیه‌ی برنامک (خیلی خیلی کوچک، متوسط، بزرگ...)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
fa: جهت اولیه‌ی برنامک را مشخص کنید (بالا، پایین، چپ یا راست)

[ctx: Size]
en: XX Small
fa: خیلی خیلی کوچک

[ctx: Size]
en: X Small
fa: خیلی کوچک

[ctx: Size]
en: Small
fa: کوچک

[ctx: Size]
en: Medium
fa: متوسط

[ctx: Size]
en: Large
fa: بزرگ

[ctx: Size]
en: X Large
fa: خیلی بزرگ

[ctx: Size]
en: XX Large
fa: خیلی خیلی بزرگ

en: Failed to load applet %s
fa: بار کردن برنامک %s شکست خورد

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
fa: برنامه‌ی آزمایش برنامک

en: _Applet:
fa: _برنامک:

en: _Prefs Dir:
fa: شاخه‌ی _ترجیحات:

en: Hide Panel
fa: مخفی کردن تابلو

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
fa: تابلو‌ی لبه‌ای گسترش‌یافته‌ی بالا

en: Top Centered Panel
fa: تابلو‌ی وسط بالا

en: Top Floating Panel
fa: تابلوی شناور بالا

en: Top Edge Panel
fa: ‌تابلو‌ی لبه‌ای بالا

en: Bottom Expanded Edge Panel
fa: تابلو‌ی لبه‌ای گسترش‌یافته‌ی پایین

en: Bottom Centered Panel
fa: تابلو‌ی مرکزی پایین

en: Bottom Floating Panel
fa: تابلو شناور پایین

en: Bottom Edge Panel
fa: تابلو‌ی لبه‌ای پایین

en: Left Expanded Edge Panel
fa: تابلو‌ی لبه‌ای گسترش‌یافته‌ی چپ

en: Left Centered Panel
fa: تابلو‌ی وسط چپ

en: Left Floating Panel
fa: تابلو شناور چپ

en: Left Edge Panel
fa: تابلو‌ی لبه‌‌ای چپ

en: Right Expanded Edge Panel
fa: تابلو‌ی لبه‌ای گسترش‌یافته‌ی راست

en: Right Centered Panel
fa: تابلو‌ی وسط راست

en: Right Floating Panel
fa: تابلو شناور راست

en: Right Edge Panel
fa: تابلو‌ی لبه‌ای راست

en: Icon '%s' not found
fa: شمایل «%s» پیدا نشد

en: file
fa: پرونده

en: Home Folder
fa: پوشه‌ی آغازه

note: Translators: this is the same string as the one found in * nautilus
en: File System
fa: سیستم پرونده

en: Search
fa: جستجو

note: Translators: the first string is the name of a gvfs * method, and the second string is a path. For * example, "Trash: some-directory". It means that the * directory called "some-directory" is in the trash.
en: %1$s: %2$s
fa: ‏%1$s: %2$s

en: Open URL: %s
fa: باز کردن نشانی اینترنتی: %s

en: Delete this panel?
fa: این تابلو حذف شود؟

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
fa: وقتی یک تابلو حذف می‌شود، تابلو و تنظیماتش
    از دست می‌روند.

en: A simple applet for testing the GNOME panel
fa: یک برنامک ساده برای آزمایش تابلوی گنوم

en: Factory for Test DBus Applet
fa: کارخانه‌ی آزمایش برنامک DBus

en: Test DBus Applet
fa: آزمایش برنامک DBus

en: Test DBus Applet Factory
fa: آزمایش کارخانه‌ی برنامک DBus
