music-app - en to km translation catalogue (87 entries)

en: Login to be able to scrobble.
km: ចូល​ ដើម្បីអាច​ផ្ញើ​ព័ត៌មាន​បទ​ចម្រៀង។

en: Username
km: អ្នក​ប្រើ

en: Password
km: ពាក្យសម្ងាត់

en: Login
km: ចូល

en: Trying to login...
km: កំពុង​ព្យាយាម​ចូល...

en: Login Successful
km: ចូល​បាន​ជោគជ័យ

en: Login Failed
km: ចូល​បាន​បរាជ័យ

en: You forgot to set your username and/or password
km: អ្នក​ភ្លេច​កំណត់​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង/ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នក

en: Albums
km: អាល់ប៊ុម

en: Album
km: អាល់ប៊ុម

en: Artists
km: សិល្បករ

en: %1 album | %1 albums
km[0]: អាល់ប៊ុម %1

en: %1 song | %1 songs
km[0]: %1 បទ

en: Artist
km: សិល្បករ

en: Now Playing
km: កំពុង​ចាក់

note: TRANSLATORS: this is the name of the playlists page shown in the tab header. Remember to keep the translation short to fit the screen width
en: Playlists
km: បញ្ជី​ចាក់

en: New playlist
km: បញ្ជី​ចាក់​ថ្មី

note: TRANSLATORS: this is a title of a dialog with a prompt to rename a playlist
en: Change name
km: ប្ដូរឈ្មោះ

en: Enter the new name of the playlist.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​បញ្ជី​ចាក់​ថ្មី។

en: Change
km: ប្ដូរ

en: Playlist already exists
km: បញ្ជី​ចាក់​មាន​រួចហើយ

en: Please type in a name.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ។

en: Cancel
km: បោះ​បង់

en: Playlist
km: បញ្ជី​ចាក់

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Settings
km: ការកំណត់

en: Equaliser
km: អេហ្គុយ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Acoustic
km: អាគូស្ទិក

en: Classical
km: ក្លាសីក

en: Electronic
km: អេឡិចត្រូនិក

en: Flat
km: សំប៉ែត

en: Hip Hop
km: ហីបហប

en: Jazz
km: ហ្សាស់

en: Metal
km: ម៉េតាល់

en: Pop
km: ប្រជាប្រិយ

en: Rock
km: រ៉ុក

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Snap to current song 
    when opening toolbar
km: ថត​បទ​ចម្រៀង​បច្ចុប្បន្ន
    នៅ​ពេល​បើក​របារ​ឧបករណ៍

en: Accounts
km: គណនី

en: Login to scrobble and import playlists
km: ចូល​ដើម្បី​អាច​រមូរ និង​នាំចូល​បញ្ជី​ចាក់

en: Music Streaming
km: ចរន្ត​តន្ត្រី

en: Sign in to stream your cloud music
km: ចូល​ដើម្បី​ចរន្ត​តន្ត្រី​ពពក​របស់​អ្នក

en: Stream only on Wi-Fi
km: ចរន្ត​តែ​លើវ៉ាយហ្វាយ

en: Clean everything!
km: សម្អាត​ទាំងអស់!

en: Music
km: តន្ត្រី

en: Recent
km: ថ្មីៗ

en: Clear History
km: សម្អាត​​ប្រវត្តិ

en: Genres
km: ចង្វាក់

en: Genre
km: ចង្វាក់

en: Songs
km: បទ​ចម្រៀង

en: Select playlist
km: ជ្រើស​បញ្ជី​ចាក់

en: Play all
km: ចាក់​ទាំងអស់

en: Add to queue
km: បន្ថែម​ទៅ​ជួរ

en:  | %1 song |  | %1 songs
km[0]:  | បទ​ចម្រៀង %1

en: Add to playlist
km: បន្ថែម​ទៅ​បញ្ជីចាក់

en: Add to Queue
km: បន្ថែម​ទៅ​ជួរ

note: TRANSLATORS: this refers to deleting a playlist
en: Delete
km: លុប

note: TRANSLATORS: this refers to editing a playlist
en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Remove
km: លុប​ចេញ

en: Loading...
km: កំពុង​ផ្ទុក...

en: Clear
km: សម្អាត

en: Unknown Album
km: មិន​ស្គាល់​អាល់ប៊ុម

en: Unknown Artist
km: មិន​ស្គាល់​សិល្បករ​

en: Search Track
km: ស្វែងរក​បទ

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Next Track
km: បទ​បន្ទាប់

en: Pause
km: ផ្អាក

en: Play
km: ចាក់

en: Pause Playback
km: ផ្អាក​ការ​ចាក់​ឡើងវិញ

en: Continue or start playback
km: បន្ត ឬ​ចាប់ផ្ដើម​បញ្ជីចាក់

en: Back
km: ថយក្រោយ

en: Go back to last page
km: ត្រឡប់​ទៅ​ទំព័រ​ចុងក្រោយ

en: Previous
km: មុន

en: Previous Track
km: បទ​មុន

en: Stop
km: ឈប់

en: Stop Playback
km: បញ្ឈប់​បញ្ជីចាក់

en: Music Settings
km: ការ​កំណត់​តន្ត្រី

note: TRANSLATORS: this refers to a number of songs greater than one. The actual number will be prepended to the string automatically (plural forms are not yet fully supported in usermetrics, the library that displays that string)
en: songs played today
km: បទ​ចម្រៀង​បាន​ចាក់​ថ្ងៃ​នេះ

en: No songs played today
km: គ្មាន​បទ​ចម្រៀង​បាន​ចាក់​ថ្ងៃ​នេះ

en: Debug:
km: កែ​កំហុស៖

en: New Playlist
km: បញ្ជីចាក់​ថ្មី

en: Name your playlist.
km: ដាក់​ឈ្មោះ​បញ្ជី​ចាក់​របស់​អ្នក។

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Create
km: បង្កើត

en: A music application for Ubuntu
km: កម្មវិធី​ចាក់​តន្ត្រី​សម្រាប់ Ubuntu

en: music;songs;play;tracks;player;tunes;
km: តន្ត្រី; បទ​ចម្រៀង; ចាក់; បទ; កម្មវិធី​ចាក់; សូរ​សំឡេង;
