ubuntuone-client - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Downloading
pt: A transferir

en: Uploading
pt: A enviar

en: Disconnected
pt: Desligado

en: Idle
pt: Inactivo

en: Update Required
pt: Requer actualização

en: Connecting
pt: A ligar

en: Synchronizing
pt: Sincronizar

en: Working
pt: A trabalhar

en: _Report a Problem
pt: _Relatar um problema

en: _Open Folder
pt: _Pasta aberta

en: _Go to Web
pt: _Navegar na Web

en: Log in or Sign Up for Ubuntu One
pt: Iniciar sessão ou entrar no Ubuntu 1

en: File Sharing
pt: Partilhar ficheiro

en: Connect
pt: Ligar

en: Disconnect
pt: Desligar

en: _Share
pt: _Partilhar

en: Share _Name:
pt: Nome de partilha

en: _Allow Modification
pt: _Permitir alteração

en: Share this folder on Ubuntu One
pt: Compartilhar esta pasta no Ubuntu 1
