xibo - en to lb translation catalogue (48 entries)

en: Welcome to the Xibo Installer!
lb: Wëllkomm zur Xibo Installatioun!

en: The installer will take you through setting up Xibo one step at a time.
lb: Dësen Installatiounsprogramm féiert Iech duerch all néideg Schrëtt fier den Xibo eng Eischte Kéier anzestellen.

en: Lets get started!
lb: Lass geet et!

en: Next
lb: Weider

en: First we need to check if your server meets Xibo's requirements.
lb: Fir d'Eischt musse mer kontrolléieren, op den Serveur den Xibo Viraussetzungen gerecht gett.

en: Retest
lb: Nei Testen

en: Xibo needs to setup a new database.
lb: Xibo muss eng nei Datebank uleen.

en: If you have not yet created an empty database and database user for Xibo to use, and know the username/password of a MySQL administrator, click the "Create New" button, otherwise click "Use Existing".
lb: Wann Dier nach keng eidel Datebank ugeluecht hudd, dei Xibo notzen kann, an Dier wësst d'admin Notzernumm a Passwuert vum mySQL Server, klickt elo den "Nei erstellen" Knäppchen. Am aanere Fall, klickt den "Bestoend notzen" Knäppchen.

en: Note that any existing database must be empty
lb: Passt op, dass all bestoend Datebank eidel sinn muss

en: Create New
lb: Nei erstellen

en: Use Existing
lb: Bestoend notzen

en: Since no empty database has been created for Xibo to use, we need the username and password of a MySQL administrator to create a new database, and database user for Xibo.
lb: Well keng eidel Datebank fier Xibo erstallt ginn ass, brauche mer den Notzernumm an Passwuert vum mySQL Verwalter (admin), fier dass mer eng nei Datebank an eng Datebank fier den Xibo Notzer schaafe kënnen.

en: Additionally, please give us a new username and password to create in MySQL for Xibo to use. Xibo will create this automatically for you.
lb: Zousätzlech brauche mer en Notzernumm an e Passwuert fier den Notzer, deen d'Xibo notzen soll. Xibo fügt dei Daten fier Iech automatesch bei.

en: Host:
lb: Haaptmaschinn

en: Admin Username:
lb: Admin Notzernumm

en: Admin Password:
lb: Admin Passwuert

en: Xibo Database Name:
lb: Xibo Datebank Numm

en: Xibo Database Username:
lb: Xibo Datebank Notzernumm

en: Xibo Database Password:
lb: Xibo Datebank Passwuert:

en: Create
lb: Erschaafen

en: Please enter the details of the database and user you have created for Xibo.
lb: Gidd w.e.g. Détailer un fier d'Datebank an den Notzer deen der fier Xibo erstallt hudd.

en: Something went wrong
lb: Et ass eppes falsch gelaaf

en: A field was blank. Please fill in all fields.
lb: En Feld ass eidel bliwen. Fëllt w.e.g. all d'Felder aus.

en: Could not connect to MySQL with the administrator details. Please check and try again.
lb: Verbannen mat dem mySQL Server mat den admin Daten war net méiglech. Kontrolléiert w.e.g. alles an probeiert nach eng Kéier.

en: MySQL Error:
lb: mySQL Fehler :

en: Creating new database.
lb: Erstellen nei Datebank.

en: Could not create a new database with the administrator details. Please check and try again.
lb: Et konnt keng nei Datebank mat deenen admin Détailer erstallt gin. Kontrolléiert alles nach eng Kéier an probeiert erneit.

en: Creating new user
lb: Erstellen neien Notzer

en: Could not create a new user with the administrator details. Please check and try again.
lb: Konnt keen neien Notzer mat deenen admin Détailer erstellen. Kontrolléiert w.e.g. alles an probeiert nach eng Kéier.

en: Could not connect to MySQL with the Xibo User account details. Please check and try again.
lb: Konnt keng Verbindung mam mySQL Server erstellen mat deenen Notzerastellungen. Kontrolléiert w.e.g. alles an probeiert nach eng Kéier.

en: An error occured populating the database.
lb: Fehler beim Fëllen vun der Datebank.

en: Password:
lb: Passwuert:

en: Retype Password:
lb: Passwuert widderhuelen:

en: Please input a new password. Ensure both password fields are identical.
lb: Gidd w.e.g. en neit Passwuert an. Passt op, dass dei zwéin Passwierder d'selwecht sinn.

en: Could not connect to MySQL with the Xibo User account details saved in settings.php. Please check and try again.
lb: Konnt keng Verbindung mat dem mySQL erstellen iwert den Xibo Notzer Kont, dei am settings.php gespeichert sinn. Kontrolléiert w.e.g. alles an probeiert nach eng Kéier.

en: An error occured changing the xibo_admin password.
lb: Et ass e Feeler geschidd beim Änneren vum Admin-Passwuert

en: Successfully changed the xibo_admin password. We're nearly there now. Just a couple more steps!
lb: d'Admin-Passwuert ass geännert. Lo ass et geschwenn gepackt. Nëmmen nach e puer kleng Schrëtt ...

en: Library Location
lb: Wou befënd sech d'Librairie

en: Xibo needs somewhere to store the things you upload to be shown. Ideally, this should be somewhere outside the root of your webserver - that is such that is not accessible by a web browser. Please input the full path to this folder. If the folder does not already exist, Xibo will attempt to create it for you.
lb: Xibo wëll Verschiddenens oofspäicheren, waat een eropgelueden huet. Am beschte FAll ass daat op enger Plaaz, déi net am Root vum Webserver ass. Gidd wegl de ganzen Pad un op den Dossier. Wann den Dossier nach net besteet, erstellt Xibo en.

en: Library Location:
lb: Plaaz vun der Librairie

en: Server Key
lb: Schlëssel vum Server

en: Xibo needs you to choose a "key". This will be required each time you setup a new client. It should be complicated, and hard to remember. It is visible in the admin interface, so it need not be written down separately.
lb: Xibo brauch e Schlëssel. Dësen gëtt gebraucht wann een en neien Client installéiert. E soll komplizéiert sinn, an schwiereg ze verhaalen. Et gesäit een en am Kloertext am Admin-Deel. Dofir brauch een en net néier ze schreiwen

en: Server Key:
lb: Schlëssel vum Server:

en: Statistics
lb: Statistiken

en: We'd love to know you're running Xibo. If you're happy for us to collect anonymous statistics (version number, number of displays) then please leave the box ticked. Please untick the box if your server does not have direct access to the internet.
lb: Méi wéilten gären wëssen, dass bei iech den Xibo leeft. Wann diDir eis wëllt hëllefen mat anonymen Statistiken (Versioun, Unzuel vun Schiermer) dann looss folgend Kescht ugeklickt. Wann Dir daat net wëllt, oder wann !aren Server net direkt um Internet hänkt.

en: Anonymous Statistics:
lb: Anonym Statistiken:

en: A field was blank. Please make sure you complete all fields
lb: E Feld ass blank. d'Felder mussen awer alleguer ausgefëllt sinn.

en: A file exists with the name you gave for the Library Location. Please choose another location
lb: Et besteet schon e Fichier mat deem Numm ander Librairie. Wielt wegl eng aaner Plaaz.
