synapse-project - en to bg translation catalogue (172 entries)

en: Search everything you do.
bg: Търсете всичко, от което се нуждаете.

note: activate has to stay in first position!
en: Activate
bg: Активирай

note: Whooot?! This cannot be true!
en: All
bg: Всичко

en: Actions
bg: Действия

en: Audio
bg: Аудио

en: Applications
bg: Приложения

en: Places
bg: Места

en: Documents
bg: Документи

en: Images
bg: Изображения

en: Video
bg: Видео

en: Contacts
bg: Контакти

en: Internet
bg: Интернет

note: _labels.set (QueryFlags.ALL, _("All")); // Do not remove!
en: Include remote content
bg: Включване на отдалечено съдържание

note: _labels.set (QueryFlags.FILES, _("Files"));
en: Uncategorized
bg: Без категория

en: Searching...
bg: Търсене...

en: No results found.
bg: Не са открити резултати.

en: No recent activities found.
bg: Не са намерени скорошни дейности

en: Type to search...
bg: Пишете, за да търсите...

en: ...or press down key to browse recent activities
bg: ...или натиснете стрелката надолу за да видите скорошно изпълнявани действия

en: <b>%d of %d</b>
bg: <b>%d от %d</b>

en: Status
bg: Състояние

en: Enable this plugin
bg: Разреши тази приставка

en: Disable this plugin
bg: Забрани тази приставка

en: About this plugin
bg: Относно тази приставка

en: Configure plugin
bg: Настройка на приставката

en: Disabled
bg: Забранена

en: Enabled
bg: Разрешена

en: Synapse - Settings
bg: Synapse - Настройки

en: Default
bg: Стандартна

en: Execute
bg: Изпълнение

en: Execute without hiding
bg: Изпълнение без скриване

en: Alternative Delete
bg: Алтернативно изтриване

en: Next Result
bg: Следващ резултат

en: Previous Result
bg: Предишен резултат

en: First Result
bg: Първи резултат

en: Last Result
bg: Последен резултат

en: Next 5 Results
bg: Следващи 5 резултата

en: Previous 5 Results
bg: Предишни 5 резултата

en: Next Category
bg: Следваща категория

en: Previous Category
bg: Предишна категория

en: Next Pane
bg: Следващ панел

en: Previous Pane
bg: Предишен панел

en: Paste
bg: Поставяне

en: Quit
bg: Изход

en: Shortcut already in use
bg: Клавишната комбинация вече се използва

en: General
bg: Основни

en: Plugins
bg: Приставки

en: Behavior & Look
bg: Поведение и вид

en: Theme:
bg: Тема:

note: Autostart checkbox
en: Startup on login
bg: Стартирай при вход

note: Notification icon
en: Show notification icon
bg: Показване на икона в зоната за известяване.

en: Shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: Action
bg: Действие

en: Shortcut
bg: Бърз клавиш

en: Click the shortcut you wish to change and press the new shortcut.
bg: Цъкнете на клавишната комбинация ако искате да я смените и въведете нова такава.

en: No results.
bg: Няма резултати.

en: <b>1 of %d</b>
bg: <b>1 от %d</b>

note: if is home dir
en: Home
bg: Начало

en: Run
bg: Изпълнение

en: Run an application, action or script
bg: Изпълнение на приложение, действие или скрипт

en: Run in Terminal
bg: Стартиране в Терминал

en: Run application or command in terminal
bg: Изпълнение на приложение или команда в терминал

en: Open
bg: Отваряне

en: Open using default application
bg: Отваряне чрез използване на подразбиращото се приложение

en: Open folder
bg: Отваряне на директория

en: Open folder containing this file
bg: Отваряне на директорията съдържаща този файл

en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в буфера

en: Copy selection to clipboard
bg: Копиране на избраното в буфера

en: Control Banshee and add items to playlists.
bg: Контролирай Banshee и добавяй елементи в плейлиста

note: DBusService.get_default ().name_is_activatable (BansheePlaybackController.UNIQUE_NAME), // doesn't work for banshee
en: Banshee is not installed
bg: Banshee не е инсталирано

en: Play
bg: Изпълнение

en: Start playback in Banshee
bg: Стартиране на изпълнението в Banshee

en: Pause
bg: Пауза

en: Pause playback in Banshee
bg: Паузиране на изпълнението в Banshee

en: Next
bg: Следваща

en: Plays the next song in Banshee's playlist
bg: Пуска следващата песен в списъка в Banshee

en: Previous
bg: Предишна

en: Plays the previous song in Banshee's playlist
bg: Пуска предишната песен от плейлиста в Banshee

en: Enqueue in Banshee
bg: Добави в Banshee

en: Add the song to Banshee playlist
bg: Добави песента в плейлиста в Banshee

en: Play in Banshee
bg: Пусни в Banshee

en: Clears the current playlist and plays the song
bg: Изчиства текущия плейлист и пуска песента

en: Calculator
bg: Калкулатор

en: Calculate basic expressions.
bg: Пресмята базови изрази

en: bc is not installed
bg: bc не е инсталирано

en: Send a message
bg: Изпращане на съобщение

en: Send message to..
bg: Изпрати съобщение на...

en: Chat actions
bg: Чат действия

en: Chromium Plugin
bg: Chromium разширение

en: Browse and open Chromium bookmarks.
bg: Разглеждане и отваряне на Chromium отметки

en: Chromium is not installed
bg: Chromium браузърът не е инсталиран

en: Run command
bg: Изпълнение на команда

en: Find and execute arbitrary commands.
bg: Откриване и изпълнение на команди.

en: Search for and run applications on your computer.
bg: Търсене и изпълняване на приложения на вашия компютър

en: Open with %s
bg: Отвори с %s

en: Opens current selection using %s
bg: Отваряне на текущата селекция с %s

en: Launch action '%s'
bg: Изпълни действие "%s"

en: Search in Devhelp
bg: Търси в Devhelp

en: Search documentation for this symbol
bg: Търсене на този символ в документация

en: Search documentation using Devhelp.
bg: Търсене в документация чрез използване на Devhelp

en: Devhelp is not installed
bg: Devhelp не е инсталирано

en: Define
bg: Дефинициране

en: Look up definition in dictionary
bg: Виж дефиницията в енциклопедия

en: Look up definitions of words.
bg: Търси дефиниция на думи.

en: No compatible Dictionary installed
bg: Няма инсталиран съвместим речник

en: Open commonly used directories.
bg: Отвяране на често отваряни директории

en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: Rename to
bg: Преименуване на

en: File "%s"does not exist.
bg: Файлът "%s" не съществува.

en: File Operations
bg: Файлови операции

en: Copy, Cut, Paste and Delete files
bg: Копиране, изрязване, поставяне и изтриване на файлове

en: Improve results returned by the Zeitgeist plugin by looking for similar files on the filesystem.
bg: Подобряване на резултатите от Zeitgeist-приставката чрез разглеждане на подобни файлове на файловата система.

en: Upload to imgur
bg: Качи в imgur

en: Upload selection to imgur image sharer
bg: Качи избраното в imgur

en: The selection was successfully uploaded and its URL was copied to clipboard.
bg: Избраното беше качено успешно и URL копиран в буфера.

en: An error occurred during upload, please check the log for more information.
bg: Получи се грешка по време на качването, моля проверете лога за повече информация.

en: Share images using imgur.
bg: Сподели изображения чрез imgur

en: Authorize with Launchpad
bg: Оторизиране с Launchpad регистрация

en: Please press the Finish button once you login to Launchpad with your web browser
bg: Моля натиснете бутон Finish след като влезете в Launchpad с вашата регистрация в уеб браузъра

en: Finish authorization
bg: Приключване на оторизацията

en: Find bugs and branches on Launchpad.
bg: Намиране на бъгове и bzr разклонения в Launchpad.

note: project link (lp:synapse)
en: Launchpad: Bazaar branches for %s
bg: Launchpad: Bazaar разклонения за %s

note: series link (lp:synapse/0.3)
en: Launchpad: Series %s for Project %s
bg: Launchpad: Серии %s за Проект %s

note: branch link (lp:~mhr3/synapse/lp-plugin)
en: Launchpad: Bazaar branch %s
bg: Launchpad: Bazaar разклонение %s

en: Locate
bg: Локализиране

en: Locate files with this name on the filesystem
bg: Локализиране на файлове с това име във файловата система

en: Runs locate command to find files on the filesystem.
bg: Изпълнява командата locate за да намери файлове във файловата система

en: Unable to find "locate" binary
bg: Изпълнимият файл "locate' не е намерен

en: Search the web.
bg: Търси в интернет

en: Search the web using duckduckgo.com
bg: Търсене в интернет с duckduckgo.com

en: Search the web using google.com
bg: Търсене в интернет чрез google.com

en: Search using Google Maps
bg: Търсене чрез използване на Google Maps

en: Pastebin selection
bg: Качи селекцията в Pastebin

en: Upload files to pastebin.
bg: Качи файловете в Pastebin

en: Unable to find "pastebinit" program
bg: Програмата pastebin не е намерена

en: Control Rhythmbox and add items to playlists.
bg: Контролирайте Rhythmbox и добавяйте елементи в плейлиста

en: Rhythmbox is not installed
bg: Rhythmbox не е инсталиран

en: Start playback in Rhythmbox
bg: Стартиране на изпълнението в Rhythmbox

en: Pause playback in Rhythmbox
bg: Паузиране на изпълнението в Rhtyhmbox

en: Plays the next song in Rhythmbox's playlist
bg: Изпълнява следващата песен в плейлиста на Rhythmbox

en: Plays the previous song in Rhythmbox's playlist
bg: изпълнява предишната песен в плейлиста на Rhythmbox

en: Enqueue in Rhythmbox
bg: Добави в Rhythmbox

en: Add the song to Rhythmbox playlist
bg: Добавя песента в плейлиста на Rhythmbox

en: Play in Rhythmbox
bg: Пусни в Rhtymbox

en: Lock Screen
bg: Заключване на екрана

en: Locks screen and starts screensaver.
bg: Заключва екрана и стартира скрийнсейвъра

en: Lock screen of your computer.
bg: Заключва екрана на вашия компютър

en: Selection
bg: Избрано

note: plugin title
en: Provides actions for currently selected text.
bg: Предоставя действия за текущия избран текст.

en: Selected text
bg: Избран текст

note: Plugin title
en: Connect to host with SSH
bg: Свързване към хост с SSH

note: description icon name reference to this function true if user's system has all required components which the plugin needs
en: ssh is not installed
bg: ssh не е инсталирано

en: Connect with SSH
bg: Свързване с SSH

en: Suspend
bg: Приспиване

en: Put your computer into suspend mode
bg: Сложете вашият компютър в режим "Заспал"

en: Hibernate
bg: Дълбоко заспиване

en: Put your computer into hibernation mode
bg: Сложете вашият компютър в режим "Дълбоко заспал"

en: Shut Down
bg: Изключване

en: Turn your computer off
bg: Изключва вашият компютър

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Restart your computer
bg: Рестартира вашият на компютъра

en: Suspend, hibernate, restart or shutdown your computer.
bg: Приспива, хибернира, рестартира или изключва вашият компютър

en: ConsoleKit wasn't found
bg: ConsoleKit не беше намерен

en: few moments ago
bg: Преди няколко секунди

en: %d minute ago | %d minutes ago
bg[0]: преди %d минута
bg[1]: преди %d минути

en: %d hour ago | %d hours ago
bg[0]: преди %d час
bg[1]: преди %d часа

en: %d day ago | %d days ago
bg[0]: преди %d ден
bg[1]: преди %d дни

en: %d week ago | %d weeks ago
bg[0]: преди %d седмица
bg[1]: преди %d седмици

en: Search various items logged by Zeitgeist.
bg: Търсене на елементи записани от Zeitgeist

en: Zeitgeist is not installed
bg: Zeitgeist не е инсталиран

en: Find resources related to this result
bg: Търсене на ресурси, свързани с този резултат

en: Related files
bg: Подобни файлове
