synapse-project - en to eu translation catalogue (144 entries)

en: Search everything you do.
eu: Egiten duzun guztia bilatu.

note: activate has to stay in first position!
en: Activate
eu: Gaitu

note: Whooot?! This cannot be true!
en: All
eu: Guztiak

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Audio
eu: Audioa

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Places
eu: Lekuak

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Images
eu: Irudiak

en: Video
eu: Bideoak

note: _labels.set (QueryFlags.ALL, _("All")); // Do not remove!
en: Include remote content
eu: Gehitu urruneko edukia

note: _labels.set (QueryFlags.FILES, _("Files"));
en: Uncategorized
eu: Kategoriarik gabe

en: Searching...
eu: Bilatzen...

en: No results found.
eu: Ez da emaitzarik aurkitu.

en: No recent activities found.
eu: Ez da ekintzarik aurkitu.

en: Type to search...
eu: Idatzi bilatzeko...

en: ...or press down key to browse recent activities
eu: ...edo sakatu behera tekla azken jarduerak ikusteko

en: <b>%d of %d</b>
eu: <b>%d / %d</b>

en: Status
eu: Egoera

en: Enable this plugin
eu: Plugin hau gaitu

en: Disable this plugin
eu: Plugin hau ezgaitu

en: About this plugin
eu: Plugin honi buruz

en: Configure plugin
eu: Plugina konfiguratu

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Synapse - Settings
eu: Synapse - Ezarpenak

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Execute without hiding
eu: Exekutatu ezkutatu gabe

en: Alternative Delete
eu: Ezabatze alternatiboa

en: Next Result
eu: Hurrengo emaitza

en: Previous Result
eu: Aurreko emaitza

en: First Result
eu: Lehen emaitza

en: Last Result
eu: Azken emaitza

en: Next 5 Results
eu: Hurrengo 5 emaitzak

en: Previous 5 Results
eu: Aurreko 5 emaitzak

en: Next Category
eu: Hurrengo kategoria

en: Previous Category
eu: Aurreko kategoria

en: Next Pane
eu: Hurrengo panela

en: Previous Pane
eu: Aurreko panela

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Paste current selection
eu: Itsatsi uneko hautapena

en: Quit
eu: Irten

en: Shortcut already in use
eu: Laster-tekla dagoeneko hartuta

en: General
eu: Orokorra

en: Plugins
eu: Plugin-ak

en: Behavior & Look
eu: Itxura eta portaera

en: Theme:
eu: Gaia:

note: Autostart checkbox
en: Startup on login
eu: Saioa hasterakoan martxan jarri

note: Notification icon
en: Show notification icon
eu: Jakinarazpen ikonoa erakutsi

en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: Action
eu: Ekintza

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: Click the shortcut you wish to change and press the new shortcut.
eu: Aldatu nahi duzun lasterbidea sakatu eta lasterbide berria idatzi.

en: No results.
eu: Emaitzarik ez.

en: <b>1 of %d</b>
eu: <b>1 / %d</b>

note: if is home dir
en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Run
eu: Exekutatu

en: Run an application, action or script
eu: Aplikazio, ekintza edo script bat exekutatu

en: Run in Terminal
eu: Terminalean exekutatu

en: Run application or command in terminal
eu: Aplikazio edo komandoa terminalean exekutatu

en: Open
eu: Ireki

en: Open using default application
eu: Defektuzko aplikazioa erabiltzen zabaldu

en: Open folder
eu: Ireki karpeta

en: Open folder containing this file
eu: Fitxategi hau daukan karpeta zabaldu

en: Copy to Clipboard
eu: Kopiatu arbelean

en: Copy selection to clipboard
eu: Hautapena arbelean kopiatu

en: Control Banshee and add items to playlists.
eu: Banshee kontrolatu eta elementuak gehitu erreprodukzio zerrendetara.

note: DBusService.get_default ().name_is_activatable (BansheePlaybackController.UNIQUE_NAME), // doesn't work for banshee
en: Banshee is not installed
eu: Banshee ez dago instalatuta

en: Play
eu: Jo

en: Start playback in Banshee
eu: Banshee-n jotzen hasi

en: Pause
eu: Pausarazi

en: Pause playback in Banshee
eu: Banshee-n erreprodukzioa pausarazi

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Plays the next song in Banshee's playlist
eu: Banshee-ko erreprodukzio zerrendako hurrengo abestia jo

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Plays the previous song in Banshee's playlist
eu: Banshee-ko erreprodukzio zerrendako aurreko abestia jotzen du

en: Enqueue in Banshee
eu: Banshee-n zerrendatuta

en: Add the song to Banshee playlist
eu: Banshee-ko erreprodukzio zerrendan abestia gehitu

en: Play in Banshee
eu: Banshee-n jo

en: Clears the current playlist and plays the song
eu: Horaingo erreprodukzio zerrenda garbitu eta abestia jotzen du

en: Calculator
eu: Kalkulagailua

en: Calculate basic expressions.
eu: Kalkulatu oinarrizko espresioak.

en: bc is not installed
eu: bc ez dago instalatuta

en: Open chat
eu: Ireki berriketa

en: Open a chat with selected contact
eu: Ireki berriketa hautatutako kontaktuarekin

en: Send a message
eu: Bidali mezua

en: Send a message to the contact
eu: Bidali mezua kontaktuari

en: Send message to..
eu: Bidali mezua honi...

en: Send a message to a contact
eu: Bidali mezua kontaktu bati

en: Run command
eu: Komandoa exekutatu

en: Search for and run applications on your computer.
eu: Zure ordenagailuko aplikazioak bilatu eta exekutatu.

en: Open with %s
eu: Ireki honekin: %s

en: Opens current selection using %s
eu: Hautatutakoa %s erabiltzen zabaltzen du

en: Search in Devhelp
eu: Devhelp-en bilatu

en: Search documentation using Devhelp.
eu: Dokumentazioa bilatu Devhelp erabiliz.

en: Devhelp is not installed
eu: Devhelp ez dago instalatuta

en: Define
eu: Definitu

en: Look up definition in dictionary
eu: Definizioa hiztegian bilatu

en: Look up definitions of words.
eu: Hitzen definizioak bilatu.

en: Open commonly used directories.
eu: Zabaldu normalean erabilitako karpetak.

en: Share images using imgur.
eu: Imgur erabiliz irudiak elkarbanatu.

en: Authorize with Launchpad
eu: Launchpad erabiltzen baimendu

en: Please press the Finish button once you login to Launchpad with your web browser
eu: Web nabigatzailetik Launchpad-en saioa hasi eta gero Bukatu botoia sakatu mesedez

en: Finish authorization
eu: Bukatu baimentzea

en: Locate
eu: Bilatu

en: Locate files with this name on the filesystem
eu: Fitxategi sisteman izen hau duten fitxategiak bilatu

en: Runs locate command to find files on the filesystem.
eu: Bilatu komandoa exekutatzen du fitxategi sisteman fitxategiak bilatzeko

en: Search the web.
eu: Web-ean bilatu.

en: Search the web using google.com
eu: google.com erabiltzen web-ean bilatu

en: Google Maps
eu: Google Mapak

en: Search using Google Maps
eu: Google mapak erabiltzen bilatu

en: Pastebin selection
eu: Pastebin aukeraketa

en: Unable to find "pastebinit" program
eu: Ezin izan da "pastebinit" programa aurkitu.

en: Control Rhythmbox and add items to playlists.
eu: Rhythmbox kontrolatu eta elementuak erreprodukzio zerrendetara gehitu.

en: Rhythmbox is not installed
eu: Rhythmox ez dago instalatuta

en: Start playback in Rhythmbox
eu: Rhytmbox bitartez musika jotzen hasi

en: Pause playback in Rhythmbox
eu: Rhythmox erreprodukzioa gelditu.

en: Plays the next song in Rhythmbox's playlist
eu: Rhythmbox-eko erreprodukzio zerrendako hurrengo abestia jotzen du

en: Plays the previous song in Rhythmbox's playlist
eu: Rhythmbox-eko erreprodukzio zerrendako aurreko abestia jotzen du

en: Enqueue in Rhythmbox
eu: Rhythmbox-eko ilaran jarri

en: Add the song to Rhythmbox playlist
eu: Abestia Rhythmbox-eko erreprodukzio zerrendan gehitu

en: Play in Rhythmbox
eu: Rhythmbox bitartez jo

en: Lock Screen
eu: Pantaila blokeatu

en: Lock screen of your computer.
eu: Zure ordenagailuko pantaila blokeatu.

en: Selection
eu: Aukeraketa

note: plugin title
en: Provides actions for currently selected text.
eu: Aukeratutako textuarentzako ekintzak eskaintzen ditu.

en: Selected text
eu: Aukeratutako testua

en: Suspend
eu: Eseki

en: Put your computer into suspend mode
eu: Ordenagailua esekitze moduan jarri

en: Hibernate
eu: Hibernatu

en: Put your computer into hibernation mode
eu: Zure ordenagailua hibernazio moduan jarri

en: Shut Down
eu: Itzali

en: Turn your computer off
eu: Zure ordenagailua itzali

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Restart your computer
eu: Zure ordenagailua berrabiarazi

en: Suspend, hibernate, restart or shutdown your computer.
eu: Zure ordenagailua eseki, hibernatu, berrabiarazi edo itzali.

en: few moments ago
eu: duela gutxi

en: %d minute ago | %d minutes ago
eu[0]: duela minutu %d
eu[1]: duela %d minutu

en: %d hour ago | %d hours ago
eu[0]: duela ordu %d
eu[1]: duela %d ordu

en: %d day ago | %d days ago
eu[0]: duela egun %d
eu[1]: duela %d egun

en: %d week ago | %d weeks ago
eu[0]: duela aste %d
eu[1]: duela %d aste

en: Search various items logged by Zeitgeist.
eu: Hainbat elementu bilatu Zeitgeist-en saioa hasita.

en: Zeitgeist is not installed
eu: Zeitgeist ez dago instalatuta
