synapse-project - en to gl translation catalogue (198 entries)

en: Search everything you do.
gl: Busque en todo o que vostede faga.

note: activate has to stay in first position!
en: Activate
gl: Activar

note: Whooot?! This cannot be true!
en: All
gl: Todo

en: Actions
gl: Accións

en: Audio
gl: Son

en: Applications
gl: Aplicativos

en: Places
gl: Lugares

en: Documents
gl: Documentos

en: Images
gl: Imaxes

en: Video
gl: Vídeo

note: _labels.set (QueryFlags.ALL, _("All")); // Do not remove!
en: Include remote content
gl: Incluír contido remoto

note: _labels.set (QueryFlags.FILES, _("Files"));
en: Uncategorized
gl: Sen clasificar

en: Searching...
gl: Buscando...

en: No results found.
gl: Non se atopou ningún resultado.

en: No recent activities found.
gl: Non se atopou ningunha actividade recente.

en: Type to search...
gl: Escriba para buscar...

en: ...or press down key to browse recent activities
gl: ...ou prema a tecla «Abaixo» para ver as súas actividades recentes

en: <b>%d of %d</b>
gl: <b>%d de %d</b>

en: Status
gl: Estado

en: Enable this plugin
gl: Activar este engadido

en: Disable this plugin
gl: Desactivar este engadido

en: About this plugin
gl: Sobre o módulo

en: Configure plugin
gl: Configuralo módulo

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Synapse - Settings
gl: Axustes - Synapse

en: Default
gl: Por defecto

en: Essential
gl: Esencial

en: Doish
gl: Tema Doish

en: Side Doish
gl: Tema Doish Estreito

en: Execute
gl: Executar

en: Execute without hiding
gl: Executar sen esconder

en: Alternative Delete
gl: Borrado alternativo

en: Next Result
gl: Seguinte resultado

en: Previous Result
gl: Resultado anterior

en: First Result
gl: Primeiro resultado

en: Last Result
gl: Ultimo resultado

en: Next 5 Results
gl: Seguintes 5 resultados

en: Previous 5 Results
gl: Anteriores 5 resultados

en: Next Category
gl: Seguinte categoría

en: Previous Category
gl: Categoría anterior

en: Next Pane
gl: Seguinte panel

en: Previous Pane
gl: Panel anterior

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste current selection
gl: Pegala selección

en: Quit
gl: Saír

en: Shortcut already in use
gl: O atallo xa está en uso

en: General
gl: Xeral

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Behavior & Look
gl: Aparencia e comportamento

en: Theme:
gl: Tema:

note: Autostart checkbox
en: Startup on login
gl: Executar ao inicio

note: Notification icon
en: Show notification icon
gl: Amosar icona de notificación

en: Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Action
gl: Acción

en: Shortcut
gl: Atallo de teclado

en: Click the shortcut you wish to change and press the new shortcut.
gl: Prema o atallo de teclado que desexa cambiar e logo o novo atallo de teclado.

en: No results.
gl: Sen resultados.

en: <b>1 of %d</b>
gl: <b>1 de %d</b>

note: if is home dir
en: Home
gl: Cartafol persoal

en: Root
gl: Raíz

en: Run
gl: Executar

en: Run an application, action or script
gl: Executar un aplicativo, acción ou script

en: Run in Terminal
gl: Executar nunha terminal

en: Run application or command in terminal
gl: Executar un aplicativo ou orde nunha terminal

en: Open
gl: Abrir

en: Open using default application
gl: Abrir usando o aplicativo predeterminado

en: Open folder
gl: Abrir un cartafol

en: Open folder containing this file
gl: Abrir o cartafol que contén este ficheiro

en: Copy to Clipboard
gl: Copiar no Portapapeis

en: Copy selection to clipboard
gl: Copiala selección ó portarretallos

en: Control Banshee and add items to playlists.
gl: Controle Banshee e engada elementos ás listas de reprodución.

note: DBusService.get_default ().name_is_activatable (BansheePlaybackController.UNIQUE_NAME), // doesn't work for banshee
en: Banshee is not installed
gl: Banshee non está instalado

en: Play
gl: Reproducir

en: Start playback in Banshee
gl: Comezar a reprodución en Banshee

en: Pause
gl: Pausar

en: Pause playback in Banshee
gl: Pausar a reprodución en Banshee

en: Next
gl: Seguinte

en: Plays the next song in Banshee's playlist
gl: Reproduce a seguinte canción na lista de reproducción de Banshee

en: Previous
gl: Anterior

en: Plays the previous song in Banshee's playlist
gl: Reproduce a canción anterior na lista de reproducción de Banshee

en: Enqueue in Banshee
gl: Engadir á lista de reprodución de Banshee

en: Add the song to Banshee playlist
gl: Engadir a canción á lista de reprodución de Banshee

en: Play in Banshee
gl: Reproducir en Banshee

en: Clears the current playlist and plays the song
gl: Limpa a lista de reprodución actual e reproduce a canción

en: Calculator
gl: Calculadora

en: Calculate basic expressions.
gl: Calcular expresións básicas.

en: bc is not installed
gl: bc non está instalado

en: Open chat
gl: Abrir un chat

en: Open a chat with selected contact
gl: Abrir un chat co contacto seleccionado

en: Send a message
gl: Enviar unha mensaxe

en: Send a message to the contact
gl: Enviar unha mensaxe ó contacto

en: Send message to..
gl: Enviar unha mensaxe a ...

en: Send a message to a contact
gl: Enviar unha mensaxe a un contacto

en: Chat actions
gl: Accións de chat

en: Open chat, or send a message with your favorite IM
gl: Abrir un chat, ou enviar unha mensaxe co teu IM favorito

en: Run command
gl: Executar orde

en: Find and execute arbitrary commands.
gl: Buscar e executar ordes arbitrarias.

en: Search for and run applications on your computer.
gl: Buscar e executar aplicativos no seu computador.

en: Open with %s
gl: Abrir con %s

en: Opens current selection using %s
gl: Abrir a selección actual usando %s

en: Search in Devhelp
gl: Buscar en Devhelp

en: Search documentation for this symbol
gl: Buscar documentación para este símbolo

en: Search documentation using Devhelp.
gl: Buscar documentación usando Devhelp

en: Devhelp is not installed
gl: O Devhelp non está instalado

en: Define
gl: Definir

en: Look up definition in dictionary
gl: Buscar definición no dicionario

en: Look up definitions of words.
gl: Buscar definicións de palabras.

en: Open commonly used directories.
gl: Abrir os dicionarios usados comúns.

en: Rename to
gl: Renomear como

en: Rename the file to...
gl: Renomear o ficheiro como...

en: File "%s"does not exist.
gl: O ficheiro "%s" non existe.

en: Cannot move "%s" to "%s"
gl: Non se puido mover "%s" a "%s"

en: File Operations
gl: Operacións de ficheiro

en: Copy, Cut, Paste and Delete files
gl: Copiar, cortar, pegar e eliminar ficheiros

en: Upload to imgur
gl: Subir a imgur

en: Upload selection to imgur image sharer
gl: Subir selección ó servicio de compartición de imaxes Imgur

en: The selection was successfully uploaded and its URL was copied to clipboard.
gl: A selección foi cargada con éxito e o seu URL foi copiado ó portapapeis.

en: An error occurred during upload, please check the log for more information.
gl: Ocorreu un erro durante a carga, comprobe os logs para máis infomación.

en: Upload to imgur to contact..
gl: Cargar en imgur ó contacto...

en: Upload selection to imgur image sharer, and send the link to contact
gl: Cargala selección a imgur, e envialo vínculo ó contacto

en: Share images using imgur.
gl: Compartir imaxes utilizando imgur.

en: Authorize with Launchpad
gl: Autorizar con Launchpad

en: Please press the Finish button once you login to Launchpad with your web browser
gl: Pulse o botón Rematar un vez que entre no Launchpad

en: Finish authorization
gl: Rematala autorización

en: Find bugs and branches on Launchpad.
gl: Atopar bugs e ramas de desenrolo no Launchpad

note: project link (lp:synapse)
en: Launchpad: Bazaar branches for %s
gl: Launchpad: Ramas de desenrolo de Bazaar para %s

note: series link (lp:synapse/0.3)
en: Launchpad: Series %s for Project %s
gl: Launchpad: Serie %s para o proxecto %s

note: branch link (lp:~mhr3/synapse/lp-plugin)
en: Launchpad: Bazaar branch %s
gl: Launchpad: Ramas de desenrolo de bazaar %s

en: Locate
gl: Localizar

en: Locate files with this name on the filesystem
gl: Atopar ficheiros con este nome no sistema de ficheiros

en: Runs locate command to find files on the filesystem.
gl: Executa a orde locate para buscar ficheiros no sistema de ficheiros.

en: Unable to find "locate" binary
gl: Non foi posíbel atopar o ficheiro binario «locate»

en: Search the web.
gl: Buscar na web.

en: Search the web using google.com
gl: Busque na web usando google.com

en: Search using Google Maps
gl: Buscar usando Google Maps

en: Pastebin selection
gl: Selección Pastebin

en: Pastebin to contact..
gl: Pastebin para o contacto..

en: Upload files to pastebin.
gl: Cargar ficheiros a pastebin.

en: Unable to find "pastebinit" program
gl: Non foi posible atopalo programa "pastebinit"

en: Get access to your Pidgin contacts
gl: Dar acceso ós seus contactos do Pidgin

en: Pidgin is not installed.
gl: Pidgin non está instalado

en: Send in chat to..
gl: Unviar un chata a...

en: Send selected file within Pidgin
gl: Enviar ficheiro seleccionado usando Pidgin

en: Control Rhythmbox and add items to playlists.
gl: Controle Rhythmbox e engada elementos á lista de reprodución.

en: Rhythmbox is not installed
gl: Rhythmbox non está instalado

en: Start playback in Rhythmbox
gl: Iniciar a reprodución en Rhythmbox

en: Pause playback in Rhythmbox
gl: Pausar a reprodución en Rhythmbox

en: Plays the next song in Rhythmbox's playlist
gl: Reproduce a seguinte canción na lista de reproducción de Rhythmbox

en: Plays the previous song in Rhythmbox's playlist
gl: Reproduce a canción anterior da lista de reprodución de Rhythmbox

en: Enqueue in Rhythmbox
gl: Engadir á cola de reprodución en Rhythmbox

en: Add the song to Rhythmbox playlist
gl: Engadir a canción á lista de reproducción de Rhythmbox

en: Play in Rhythmbox
gl: Reproducir en Rhythmbox

en: Lock Screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Locks screen and starts screensaver.
gl: Bloquea a pantalla e inicia o salvapantallas

en: Lock screen of your computer.
gl: Bloquear a pantalla do seu computador

en: Selection
gl: Selección

note: plugin title
en: Provides actions for currently selected text.
gl: Proporciona accións para texto escollido.

en: Selected text
gl: Texto escollido

note: Plugin title
en: Connect to host with SSH
gl: Conectar ó anfitrión con SSH

note: description icon name reference to this function true if user's system has all required components which the plugin needs
en: ssh is not installed
gl: ssh non está instalado

en: Connect with SSH
gl: Conectar con SSH

en: Suspend
gl: Suspender

en: Put your computer into suspend mode
gl: Pon o seu computador en modo de suspensión

en: Hibernate
gl: Hibernar

en: Put your computer into hibernation mode
gl: Pon o seu computador en modo de hibernación

en: Shut Down
gl: Apagar

en: Turn your computer off
gl: Apagar o computador

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Restart your computer
gl: Reiniciar o computador

en: Suspend, hibernate, restart or shutdown your computer.
gl: Suspender, hibernar, reiniciar ou apagar o seu computador.

en: ConsoleKit wasn't found
gl: Non se puido atopar ConsoleKit

en: Control Xnoise media player.
gl: Control do reprodutor Xnoise

en: Xnoise is not installed!
gl: Xnoise non está instalado.

en: Quit Xnoise
gl: Saír de Xnoise

en: Raise
gl: Subir

en: Show Xnoise
gl: Mostrar Xnoise

en: Start playback in Xnoise
gl: Comenzala reprodución en Xnoise

en: TogglePlaying
gl: Reprodución aleatoria

en: Start/Pause playback in Xnoise
gl: Comezar/Pausar reproducción en Xnoise

en: Pause playback in Xnoise
gl: Pausala reprodución en Xnoise

en: Plays the next song in Xnoise's playlist
gl: Seguinte canción na lista de Xnoise

en: Plays the previous song in Xnoise's playlist
gl: Reproducila canción previa da lista

en: Stop
gl: Deter

en: Stops the playback of Xnoise
gl: Parala reprodución en Xnoise

en: Play in Xnoise
gl: Reproducir en Xnoise

en: Queues and plays the song
gl: Engadir e reproducila canción

en: few moments ago
gl: hai uns momentos

en: %d minute ago | %d minutes ago
gl[0]: Hai %d minuto
gl[1]: Hai %d minutos

en: %d hour ago | %d hours ago
gl[0]: Hai %d hora
gl[1]: Hai %d horas

en: %d day ago | %d days ago
gl[0]: Fai %d día
gl[1]: Fai %d días

en: %d week ago | %d weeks ago
gl[0]: Fai %d semana
gl[1]: Fai %d semanas

en: Search various items logged by Zeitgeist.
gl: Busca varios elementos rexistrados por Zeitgeist.

en: Zeitgeist is not installed
gl: Zeitgeist non está instalado

en: Find related
gl: Atopar relacionado

en: Find resources related to this result
gl: Atopalos recursos relacionados con este resultado

en: Related files
gl: Ficheiros relacionados

en: Finds files related to other search results using Zeitgeist.
gl: Atopalos ficheiros relacionados con outra procura utilizando Zeitgeist.
