synapse-project - en to la translation catalogue (37 entries)

en: Synapse
la: Synapsus

note: Whooot?! This cannot be true!
en: All
la: Omnes

en: Actions
la: Actiones

en: Audio
la: Sonor

en: Applications
la: Mūnera

en: Places
la: Locī

en: Images
la: Graphica

en: Video
la: Visum

en: Internet
la: Interrete

en: <b>%d of %d</b>
la: <b>%d de %d</b>

en: Enable this plugin
la: Huius extra incipere

en: Disable this plugin
la: Huius extra cessāre

en: Disabled
la: Non activus

en: Enabled
la: Incepta est

en: Side Doish
la: Doish de latere

en: Execute
la: Incipere

en: Execute without hiding
la: Incipere sine occulere

en: Next Result
la: Proximus

en: Previous Result
la: Antiquus

en: First Result
la: Primus

en: Paste
la: Inserere

en: Quit
la: Desistere

en: General
la: Generalis

en: Plugins
la: Extrae

en: <b>1 of %d</b>
la: <b>1 de %d</b>

note: if is home dir
en: Home
la: Domus

en: Run
la: Incipere

en: Run in Terminal
la: In terminus incipere

en: Pause
la: Pausa

en: Next
la: Proximus

en: Previous
la: Antiquus

en: Calculator
la: Calculare

en: Locate
la: Invenīre

en: Google Maps
la: Chartae de Google

en: Lock Screen
la: Serāre

en: Shut Down
la: Claudere

en: Restart
la: Reinitia
