synapse-project - en to sr translation catalogue (226 entries)

en: Synapse
sr: Синапса

en: Search everything you do.
sr: Тражи све што радите.

note: activate has to stay in first position!
en: Activate
sr: Покрени

note: Whooot?! This cannot be true!
en: All
sr: Све

en: Actions
sr: Радње

en: Audio
sr: Звук

en: Applications
sr: Програми

en: Places
sr: Места

en: Documents
sr: Документи

en: Images
sr: Слике

en: Video
sr: Видео

en: Contacts
sr: Познаници

en: Internet
sr: Мрежа

note: _labels.set (QueryFlags.ALL, _("All")); // Do not remove!
en: Include remote content
sr: Укључује удаљени садржај

note: _labels.set (QueryFlags.FILES, _("Files"));
en: Uncategorized
sr: Неразврстано

en: Searching...
sr: Претражујем...

en: No results found.
sr: Нисам пронашао резултате.

en: No recent activities found.
sr: Нисам пронашао скорашње радње.

en: Type to search...
sr: Упишите да потражите...

en: ...or press down key to browse recent activities
sr: ...или притисните дугме стрелице доле за преглед скорашњих догађаја

en: <b>%d of %d</b>
sr: <b>%d од %d</b>

en: Status
sr: Стање

en: Enable this plugin
sr: Омогући овај прикључак

en: Disable this plugin
sr: Онемогући овај прикључак

en: About this plugin
sr: О овом прикључку

en: Configure plugin
sr: Подешава прикључак

en: Disabled
sr: Онемогућен

en: Enabled
sr: Омогућен

en: Synapse - Settings
sr: Подешавање Синапсе

en: Default
sr: Подразумевано

en: Essential
sr: Основно

en: Doish
sr: Као Ду

en: Side Doish
sr: Бочни Ду

en: Virgilio
sr: Вирђилио

en: Execute
sr: Изврши

en: Execute without hiding
sr: Изврши без скривања

en: Alternative Delete
sr: Замена брисања

en: Next Result
sr: Следећи резултат

en: Previous Result
sr: Претходни резултат

en: First Result
sr: Први резултат

en: Last Result
sr: Последњи резултат

en: Next 5 Results
sr: Следећих 5 резултата

en: Previous 5 Results
sr: Претходних 5 резултата

en: Next Category
sr: Нова врста

en: Previous Category
sr: Претходна врста

en: Next Pane
sr: Следеће окно

en: Previous Pane
sr: Претходно окно

en: Paste
sr: Убаци

en: Paste current selection
sr: Убацује тренутни избор

en: Quit
sr: Напусти

en: Shortcut already in use
sr: Пречица је већ у употреби

en: General
sr: Опште

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Behavior & Look
sr: Понашање и изглед

en: Theme:
sr: Тема:

note: Autostart checkbox
en: Startup on login
sr: Покрени при пријави

note: Notification icon
en: Show notification icon
sr: Прикажи иконицу у обавештајној зони

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: Action
sr: Радња

en: Shortcut
sr: Пречица

en: Click the shortcut you wish to change and press the new shortcut.
sr: Кликните на пречицу коју желите изменити, и притисните нову пречицу.

en: No results.
sr: Нема резултата.

en: <b>1 of %d</b>
sr: <b>1 од %d</b>

note: if is home dir
en: Home
sr: Лично

en: Root
sr: Корен

en: Run
sr: Покрени

en: Run an application, action or script
sr: Покрени програм, радњу или скрипту

en: Run in Terminal
sr: Покрени у терминалу

en: Run application or command in terminal
sr: Покреће програм или наредбу у терминалу

en: Open
sr: Отвори

en: Open using default application
sr: Отвори предодређеним програмом

en: Open folder
sr: Отвори фасциклу

en: Open folder containing this file
sr: Отворите фасциклу која садржи изабрану ставку

en: Copy to Clipboard
sr: Умножи у оставу исечака

en: Copy selection to clipboard
sr: Убаци изабрано међу исечке

en: Control Banshee and add items to playlists.
sr: Управља Злослутницом и додаје ставке у списак за пуштање.

note: DBusService.get_default ().name_is_activatable (BansheePlaybackController.UNIQUE_NAME), // doesn't work for banshee
en: Banshee is not installed
sr: Злослутница није инсталирана

en: Play
sr: Пусти

en: Start playback in Banshee
sr: Започиње пуштање у Злослутници

en: Pause
sr: Застој

en: Pause playback in Banshee
sr: Застој пуштања у Злослутници

en: Next
sr: Следеће

en: Plays the next song in Banshee's playlist
sr: Пушта следећу песму у спику нумера Злослутнице

en: Previous
sr: Претходно

en: Plays the previous song in Banshee's playlist
sr: Пушта претходну песму у спику нумера Злослутнице

en: Enqueue in Banshee
sr: Стави у ред за пуштање Злослутнице

en: Add the song to Banshee playlist
sr: Додаје песму у списак нумера Злослутнице

en: Play in Banshee
sr: Пусти у Злослутници

en: Clears the current playlist and plays the song
sr: Чисти тренутни списак нумера и пушта песму

en: Calculator
sr: Рачунар

en: Calculate basic expressions.
sr: Рачуна основне изразе.

en: bc is not installed
sr: бц није инсталиран

en: Open chat
sr: Отвори ћаскање

en: Open a chat with selected contact
sr: Отвара ћаскање са одабраним контактом

en: Send a message
sr: Пошаљи поруку

en: Send a message to the contact
sr: Пошаљите поруку изабраном контакту

en: Send message to..
sr: Пошаљи поруку...

en: Send a message to a contact
sr: Пошаљи поруку контакту

en: Chat actions
sr: Радње ћаскања

en: Open chat, or send a message with your favorite IM
sr: Отвори ћаскање или пошаљи поруку омиљеним програмом за ћаскање

en: Chromium Plugin
sr: Прикључак Кромијума

en: Browse and open Chromium bookmarks.
sr: Прегледа и отвара забелешке Кромијума.

en: Chromium is not installed
sr: Кромијум није уграђен

en: Run command
sr: Покрени наредбу

en: Find and execute arbitrary commands.
sr: Додељује пречице произвољним наредбама.

en: Search for and run applications on your computer.
sr: Тражење датотека на рачунару.

en: Open with %s
sr: Отвори програмом %s

en: Opens current selection using %s
sr: Отвори тренутни избор користећи %s

en: Launch action '%s'
sr: Покрени радњу „%s“

en: Search in Devhelp
sr: Тражим по помоћи

en: Search documentation for this symbol
sr: Потражите документе и фасцикле на основу овог знака

en: Search documentation using Devhelp.
sr: Тражи документацију користећи развојну помоћ.

en: Devhelp is not installed
sr: Развојна помоћ није инсталирана

en: Define
sr: Одреди

en: Look up definition in dictionary
sr: Тражите речи у речнику

en: Look up definitions of words.
sr: Прегледај значење речи.

en: No compatible Dictionary installed
sr: Уграђен је неодговарајући речник

en: Open commonly used directories.
sr: Отвори често коришћене фасцикле.

en: Remove
sr: Уклони

en: Move to Trash
sr: Премести у смеће

en: Rename to
sr: Преименуј у

en: Rename the file to...
sr: Преименуј датотеку као...

en: File "%s"does not exist.
sr: Датотека „%s“ не постоји.

en: Cannot move "%s" to "%s"
sr: Не могу да преместим „%s“ у „%s“

en: File Operations
sr: Радње над датотекама

en: Copy, Cut, Paste and Delete files
sr: Стварање и брисање датотека

en: GNOME Bookmarks Plugin
sr: Прикључак Гномових белешки

en: Browse and open GNOME bookmarks.
sr: Прегледај и отвори Гномове белешке.

en: Improve results returned by the Zeitgeist plugin by looking for similar files on the filesystem.
sr: Побољшај излазе претраге Цатгајст прикључка претрагом за сличним датотекама на систему.

en: Upload to imgur
sr: Отпреми на имгур

en: Upload selection to imgur image sharer
sr: Отпреми избор на делилац слика имгур

en: The selection was successfully uploaded and its URL was copied to clipboard.
sr: Избор је успешно отпремљен и његове адресе су умножене у складиште исечака.

en: An error occurred during upload, please check the log for more information.
sr: Десила се грешка приликом отпремања, молим, проверите дневник за више података.

en: Synapse - Imgur
sr: Синапса — Имгур

en: Upload to imgur to contact..
sr: Отпреми имгур контакту...

en: Upload selection to imgur image sharer, and send the link to contact
sr: Отпреми избор имгур делиоцу слика, и пошаљи везу контакту

en: Imgur
sr: Имгур

en: Share images using imgur.
sr: Дели слике користећи имгур.

en: Authorize with Launchpad
sr: Овласти Ланчпадом

en: Please press the Finish button once you login to Launchpad with your web browser
sr: Молим, притисните дугме Заврши кад се пријавите на Ланчпад вашим прегледачем веба

en: Finish authorization
sr: Заврши овлашћење

en: Find bugs and branches on Launchpad.
sr: Нађи грешке и огранке на Ланчпаду.

note: project link (lp:synapse)
en: Launchpad: Bazaar branches for %s
sr: Ланчпад: Пијаца огранци за %s

note: series link (lp:synapse/0.3)
en: Launchpad: Series %s for Project %s
sr: Ланчпад: Низови %s за пројекат %s

note: branch link (lp:~mhr3/synapse/lp-plugin)
en: Launchpad: Bazaar branch %s
sr: Ланчпад: Пијаца огранци %s

en: Launchpad: Bug #%s
sr: Ланчпад: Грешка #%s

en: Locate
sr: Пронађи

en: Locate files with this name on the filesystem
sr: Нађите датотеке са овим именом у систему датотека

en: Runs locate command to find files on the filesystem.
sr: Покрени наредбу „locate“ за налажење датотека у систему датотека.

en: Unable to find "locate" binary
sr: Нисам успео да нађем „locate“ извршни

en: Search the web.
sr: Претражи веб.

note: keep in sync with the internal XMLs!
en: DuckDuckGo
sr: ДакДакГо

en: Search the web using duckduckgo.com
sr: Претражуј мрежу употребом duckduckgo.com

en: Google
sr: Гугл

en: Search the web using google.com
sr: Тражи по вебу користећи „google.com“

en: Google Maps
sr: Гугл карте

en: Search using Google Maps
sr: Потражи користећи Гугл карте

en: Copy decrypted PGP password to clipboard
sr: Умножи рашчлањене лозинке ПГП у складиште исечака

en: Copied %s password to clipboard
sr: Умножено је %s лозинки у исечке

en: Unable to decrypt %s password
sr: Нисам успео да рашчланим %s лозинки

en: Synapse - Pass
sr: Синапса - пролаз

en: Pastebin
sr: Пастебин

en: Pastebin selection
sr: Пастебин избор

en: Synapse - Pastebin
sr: Синапса - Пастебин

en: Pastebin to contact..
sr: Пастебин контакту..

en: Upload files to pastebin.
sr: Отпреми датотеке пастебину.

en: Unable to find "pastebinit" program
sr: Нисам успео да нађем програм „pastebinit“

en: Get access to your Pidgin contacts
sr: Приступите контакту Пиџина

en: Pidgin is not installed.
sr: Пиџин није инсталиран.

en: Send in chat to..
sr: Послати ћаскање особи..

en: Send selected file within Pidgin
sr: Пошаљи изабрану датотеку Пиџином

en: Control Rhythmbox and add items to playlists.
sr: Управљајте Ритам машином и додајте ставке у спискове нумера.

en: Rhythmbox is not installed
sr: Ритам машина није инсталирана

en: Start playback in Rhythmbox
sr: Почни извођење у Ритам машини

en: Pause playback in Rhythmbox
sr: Застани с извођењем у Ритам машини

en: Plays the next song in Rhythmbox's playlist
sr: Изведи следећу песму у списку за извођење Ритам машине

en: Plays the previous song in Rhythmbox's playlist
sr: Изведи претходну песму у списку за извођење Ритам машине

en: Enqueue in Rhythmbox
sr: Закажи у Ритам машини

en: Add the song to Rhythmbox playlist
sr: Додаје песму на списак песама

en: Play in Rhythmbox
sr: Изведи у Ритам машини

en: Lock Screen
sr: Закључај екран

en: Locks screen and starts screensaver.
sr: Закључај екран и покрени чувара екрана.

en: Lock screen of your computer.
sr: Закључајте екран рачунара.

en: Selection
sr: Избор

note: plugin title
en: Provides actions for currently selected text.
sr: Обезбеђује радње за тренутно изабрани текст.

en: Selected text
sr: Изабрани текст

note: Plugin title
en: Connect to host with SSH
sr: Повежи се са домаћином користећи безбедну шкољку

note: description icon name reference to this function true if user's system has all required components which the plugin needs
en: ssh is not installed
sr: Безбедна шкољка није уграђена

en: Connect with SSH
sr: Повежи се безбедном шкољком

en: Suspend
sr: Обустави

en: Put your computer into suspend mode
sr: Пошаљи рачунар у стање обуставе

en: Hibernate
sr: Замрзни

en: Put your computer into hibernation mode
sr: Пошаљи рачунар у стање спавања

en: Shut Down
sr: Искључи

en: Turn your computer off
sr: Искључи рачунар

en: Restart
sr: Поново покрени

en: Restart your computer
sr: Поново покрени рачунар

en: Suspend, hibernate, restart or shutdown your computer.
sr: Обуставите рад, замрзните, поновно покрените или угасите рачунар.

en: ConsoleKit wasn't found
sr: Пакет конзоле није пронађен

en: Control Xnoise media player.
sr: Управљај Иксшумом извођачем музике.

en: Xnoise is not installed!
sr: Иксшум није уграђен!

en: Quit Xnoise
sr: Изађи из Иксшума

en: Raise
sr: Издигни

en: Show Xnoise
sr: Прикажи Иксшум

en: Start playback in Xnoise
sr: Започните пуштање у Иксшуму

en: TogglePlaying
sr: Пусти/заустави

en: Start/Pause playback in Xnoise
sr: Пусти или заустави Иксшум

en: Pause playback in Xnoise
sr: Заустави пуштање у Иксшуму

en: Plays the next song in Xnoise's playlist
sr: Пустите следећу песму са списка нумера Иксшума

en: Plays the previous song in Xnoise's playlist
sr: Пустите претходну песму са списка нумера Иксшума

en: Stop
sr: Заустави

en: Stops the playback of Xnoise
sr: Зауставите пуштање у Иксшуму

en: Play in Xnoise
sr: Пустите у Иксшуму

en: Queues and plays the song
sr: Закажите и пуштајте песме

en: few moments ago
sr: пре неколико тренутака

en: %d minute ago | %d minutes ago
sr[0]: Пре %d минут
sr[1]: Пре %d минута
sr[2]: Пре %d минута

en: %d hour ago | %d hours ago
sr[0]: Пре %d сат
sr[1]: Пре %d сата
sr[2]: Пре %d сати

en: %d day ago | %d days ago
sr[0]: Пре %d дан
sr[1]: Пре %d дана
sr[2]: Пре %d дана

en: %d week ago | %d weeks ago
sr[0]: Пре %d недеље
sr[1]: Пре %d недеље
sr[2]: Пре %d недеља

en: long time ago
sr: Одавно

en: Search various items logged by Zeitgeist.
sr: Потражите разне ставке прибележене Цајтгајстом.

en: Zeitgeist is not installed
sr: Цајтгајст није инсталиран

en: Find related
sr: Пронађи сродне

en: Find resources related to this result
sr: Пронађите изворе сродне са овим резултатом

en: Related files
sr: Сродне датотеке

en: Finds files related to other search results using Zeitgeist.
sr: Пронађите датотеке сродне другим резултатима претраге користећи Цајтгајст.
