ccsm - en to pa translation catalogue (120 entries)

en: The new value for the %(binding)s binding for the action <b>%(action)s</b> in plugin <b>%(plugin)s</b> conflicts with the action <b>%(action_conflict)s</b> of the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin.
    Do you wish to disable <b>%(action_conflict)s</b> in the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin?
pa: ਪਲੱਗਇਨ <b>%(plugin)s</b> ਵਿੱਚ <b>%(action)s</b> ਐਕਸ਼ਨ ਲਈ %(binding)s ਬਾਈਡਿੰਗ ਦਾ ਨਵਾਂ ਮੁੱਲ <b>%(plugin_conflict)s</b> ਪਲੱਗਇਨ ਦੇ <b>%(action_conflict)s</b> ਐਕਸ਼ਨ ਨਾਲ ਟਕਰਾ ਰਿਹ ਹੈ।
    ਕੀ ਤੁਸੀਂ <b>%(plugin_conflict)s</b> ਪਲੱਗਇਨ ਵਿੱਚ <b>%(action_conflict)s</b> ਨੂੰ ਆਯੋਗ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Disable %(action_conflict)s
pa: %(action_conflict)s ਆਯੋਗ

en: Don't set %(action)s
pa: %(action)s ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Set %(action)s anyway
pa: %(action)s ਦੂਰ ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: You are trying to use the feature <b>%(feature)s</b> which is <b>not</b> provided by any plugin.
    Do you wish to use this feature anyway?
pa: ਤੁਸੀਂ <b>%(feature)s</b> ਫੀਚਰ ਵਰਤਣ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰ ਰਹੇ ਹੋ, ਜੋ ਕਿ ਕਿਸੇ ਪਲੱਗਇਨ ਰਾਹੀਂ <b>ਨਹੀਂ</b> ਦਿੱਤਾ ਜਾਂਦਾ ਹੈ? ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਹ ਫੀਚਰ ਵਰਤਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Use %(feature)s
pa: %(feature)s ਵਰਤੋਂ

en: Don't use %(feature)s
pa: %(feature)s ਨਾ ਵਰਤੋਂ

en: You are trying to use the feature <b>%(feature)s</b> which is provided by <b>%(plugin)s</b>.
    This plugin is currently disabled.
    Do you wish to enable <b>%(plugin)s</b> so the feature is available?
pa: ਤੁਸੀਂ ਫੀਚਰ <b>%(feature)s</b> ਵਰਤਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ, ਜੋ ਕਿ <b>%(plugin)s</b> ਪਲੱਗਇਨ ਰਾਹੀਂ ਦਿੱਤਾ ਜਾਂਦਾ ਹੈ।
    ਇਹ ਪਲੱਗਇਨ ਇਸ ਸਮੇਂ ਆਯੋਗ ਹੈ।
    ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਫੀਚਰ ਵਰਤਣ ਲਈ <b>%(plugin)s</b> ਯੋਗ ਕਰਨੀ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Enable %(plugin)s
pa: %(plugin)s ਯੋਗ ਕਰੋ

en: Don't enable %(feature)s
pa: %(feature)s ਯੋਗ ਨਾ ਕਰੋ

en: Plugin <b>%(plugin_conflict)s</b> provides feature <b>%(feature)s</b> which is also provided by <b>%(plugin)s</b>
pa: ਪਲੱਗਇਨ <b>%(plugin_conflict)s</b> ਫੀਚਰ <b>%(feature)s</b> ਦਿੰਦੀ ਹੈ, ਜੋ ਕਿ <b>%(plugin)s</b> ਵਲੋਂ ਵੀ ਦਿੱਤਾ ਜਾਂਦਾ ਹੈ

en: Disable %(plugin_conflict)s
pa: %(plugin_conflict)s ਆਯੋਗ ਕਰੋ

en: Don't enable %(plugin)s
pa: %(plugin)s ਯੋਗ ਨਾ ਕਰੋ

en: Plugin <b>%(plugin_conflict)s</b> conflicts with <b>%(plugin)s</b>.
pa: ਪਲੱਗਇਨ <b>%(plugin_conflict)s</b> <b>%(plugin)s</b> ਨਾਲ ਟਕਰਾ ਰਹੀ ਹੈ।

en: <b>%(plugin)s</b> requires feature <b>%(feature)s</b> which is provided by the following plugins:
    %(plugin_list)s
pa: <b>%(plugin)s</b> ਲਈ <b>%(feature)s</b> ਫੀਚਰ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ, ਜੋ ਕਿ ਅੱਗੇ ਦਿੱਤੀ ਪਲੱਗਇਨ ਵਲੋਂ ਦਿੱਤਾ ਜਾਂਦਾ ਹੈ:
    %(plugin_list)s

en: Enable these plugins
pa: ਇਹ ਪਲੱਗਇਨ ਯੋਗ ਹੈ

en: <b>%(plugin)s</b> requires the plugin <b>%(require)s</b>.
pa: <b>%(plugin)s</b> ਲਈ ਪਲੱਗਇਨ <b>%(require)s</b> ਲੋੜੀਦੀ ਹੈ।

en: Enable %(require)s
pa: %(require)s ਲੋੜੀਦੀ ਹੈ

en: <b>%(plugin)s</b> provides the feature <b>%(feature)s</b> which is required by the plugins <b>%(plugin_list)s</b>.
pa: <b>%(plugin)s</b> <b>%(feature)s</b> ਫੀਚਰ ਦਿੰਦੀ ਹੈ, ਜੋ ਕਿ <b>%(plugin_list)s</b> ਪਲੱਗਇਨ ਲਈ ਲੋੜੀਦਾ ਹੈ।

en: Disable these plugins
pa: ਇਹ ਪਲੱਗਇਨ ਆਯੋਗ ਕਰੋ

en: Don't disable %(plugin)s
pa: %(plugin)s ਆਯੋਗ ਨਾ ਕਰੋ

en: <b>%(plugin)s</b> is required by the plugins <b>%(plugin_list)s</b>.
pa: <b>%(plugin)s</b> ਪਲੱਗਇਨ <b>%(plugin_list)s</b> ਰਾਹੀਂ ਲੋੜੀਦੀ ਹੈ।

en: General
pa: ਸਧਾਰਨ

en: Accessibility
pa: ਅਸੈੱਸੇਬਿਲਟੀ

en: Desktop
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ

en: Extras
pa: ਐਕਸਟਰਾ

en: Window Management
pa: ਵਿੰਡੋ ਮੈਨਜੇਮੈਂਟ

en: Effects
pa: ਪਰਭਾਵ

en: Image Loading
pa: ਚਿੱਤਰ ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Utility
pa: ਸਹੂਲਤਾਂ

en: All
pa: ਸਭ

en: Uncategorized
pa: ਅਣ-ਕੈਟਾਗਰੀ ਕੀਤੇ

en: Reset setting to the default value
pa: ਸੈਟਿੰਗ ਨੂੰ ਡਿਫਾਲਟ ਮੁੱਲ ਲਈ ਮੁੜ-ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Edit
pa: ਸੋਧ

en: Multi-list settings. You can double-click a row to edit the values.
pa: ਮਲਟੀ-ਲਿਸਟ ਸੈਟਿੰਗ ਹੈ। ਮੁੱਲ ਸੋਧਣ ਲਈ ਤੁਸੀਂ ਡਬਲ-ਕਲਿੱਕ ਕਰ ਸਕਦੇ ਹੋ।

en: Edit %s
pa: %s ਸੋਧ

en: "%s" is not a valid shortcut
pa: "%s" ਠੀਕ ਸ਼ਾਰਟਕੱਟ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Disabled
pa: ਆਯੋਗ ਹੈ

en: Enabled
pa: ਯੋਗ ਹੈ

en: Grab key combination
pa: ਸਵਿੱਚ ਸੰਯੋਗ ਲਵੋ

en: "%s" is not a valid button
pa: "%s" ਇੱਕ ਵੈਧ ਬਟਨ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Using Button1 without modifiers can prevent any left click and thus break your configuration. Do you really want to set "%s" button to Button1 ?
pa: ਬਟਨ1 ਨੂੰ  ਬਿਨਾਂ ਮੋਡੀਫਾਇਰ ਦੇ ਵਰਤਣ ਨਾਲ ਕੋਈ ਵੀ ਖੱਬਾ ਕਲਿੱਕ ਰੁਕ ਸਕਦਾ ਹੈ ਅਤੇ ਤੁਹਾਡੀ ਸੰਰਚਨਾ ਖਰਾਬ ਹੋ ਸਕਦੀ ਹੈ। ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਬਟਨ1 ਲਈ "%s" ਬਟਨ ਸੈੱਟ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: "%s" is not a valid edge mask
pa: "%s" ਇੱਕ ਵੈਧ ਕੋਨਾ ਮਾਸਕ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: CompizConfig Settings Manager
pa: CompizConfig ਸੈਟਿੰਗ ਮੈਨੇਜਰ

en: Please press the new key combination
pa: ਨਵੇਂ ਸਵਿੱਚ ਸੰਯੋਗ ਲਈ ਦੱਬੋ ਜੀ

en: Window Title
pa: ਵਿੰਡੋ ਟਾਇਟਲ

en: Window Role
pa: ਵਿੰਡੋ ਰੋਲ

en: Window Name
pa: ਵਿੰਡੋ ਨਾਂ

en: Window Class
pa: ਵਿੰਡੋ ਕਲਾਸ

en: Window Type
pa: ਵਿੰਡੋ ਟਾਇਪ

en: Window ID
pa: ਵਿੰਡੋ ID

en: And
pa: ਅਤੇ

en: Or
pa: ਜਾਂ

en: Edit match
pa: ਮੇਲ ਸੋਧ

note: Type
en: Type
pa: ਟਾਇਪ

note: Value
en: Value
pa: ਮੁੱਲ

en: Grab
pa: ਲਵੋ

note: Relation
en: Relation
pa: ਸਬੰਧ

note: Invert
en: Invert
pa: ਉਲਟ

en: Images
pa: ਚਿੱਤਰ

en: File
pa: ਫਾਇਲ

en: Open directory...
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਖੋਲ੍ਹੋ...

en: Open file...
pa: ਫਾਇਲ ਖੋਲ੍ਹੋ...

en: This is a settings manager for the CompizConfig configuration system.
pa: ਇਹ CompizConfig ਸੰਰਚਨਾ ਸਿਸਟਮ ਲਈ ਇੱਕ ਸੈਟਿੰਗ ਮੈਨੇਜਰ ਹੈ।

en: An error has occured
pa: ਇੱਕ ਗਲਤੀ ਆਈ ਹੈ

en: Warning
pa: ਚੇਤਾਵਨੀ

en: Enable %s
pa: %s ਯੋਗ

en: Filter
pa: ਫਿਲਟਰ

en: Search %s Plugin Options
pa: %s ਪਲੱਗਇਨ ਖੋਜ ਚੋਣ

en: Use This Plugin
pa: ਇਹ ਪਲੱਗਇਨ ਵਰਤੋਂ

en: Search Compiz Core Options
pa: ਕੰਪੋਜ਼ ਕੋਰ ਚੋਣ ਖੋਜ

en: Error
pa: ਗਲਤੀ

en: Search in...
pa: ਇਸ ਵਿੱਚ ਖੋਜ...

note: Options
en: Short description and name
pa: ਸੰਖੇਪ ਵੇਰਵਾ ਅਤੇ ਨਾਂ

en: Long description
pa: ਵੱਧ ਵੇਰਵਾ

en: Settings value
pa: ਸੈਟਿੰਗ ਮੁੱਲ

note: Notebook
en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ

en: Add a New Profile
pa: ਇੱਕ ਨਵਾਂ ਪਰੋਫਾਇਲ ਸ਼ਾਮਲ

en: Remove This Profile
pa: ਇਹ ਪਰੋਫਾਇਲ ਹਟਾਓ

en: Default
pa: ਡਿਫਾਲਟ

en: Profile
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ

en: Import
pa: ਇੰਪੋਰਟ

en: Import a CompizConfig Profile
pa: ਇੱਕ CompizConfig ਪਰੋਫਾਇਲ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Import as...
pa: ਇੰਝ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ...

en: Import a CompizConfig Profile as a new profile
pa: ਇੱਕ CompizConfig ਪਰੋਫਾਇਲ ਨਵੇਂ ਪਰੋਫਾਇਲ ਵਾਂਗ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Export
pa: ਐਕਸਪੋਰਟ

en: Export your CompizConfig Profile
pa: ਆਪਣਾ CompizConfig ਪਰੋਫਾਇਲ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: Reset to defaults
pa: ਡਿਫਾਲਟ ਵਾਂਗ ਮੁੜ-ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Reset your CompizConfig Profile to the global defaults
pa: ਆਪਣਾ CompizConfig ਪਰੋਫਾਇਲ ਗਲੋਬਲ ਡਿਫਾਲਟ ਮੁੜ-ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Backend
pa: ਬੈਕਐਂਡ

en: Integration
pa: ਐਂਟੀਗਰੇਸ਼ਨ

en: Enable integration into the desktop environment
pa: ਡੈਸਕਟਾਪ ਇੰਵਾਇਰਨਮੈਂਟ ਵਿੱਚ ਐਂਟੀਗਰੇਸ਼ਨ ਯੋਗ ਕਰੋ

en: Profiles (*.profile)
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ (*.profile)

en: All files
pa: ਸਭ ਫਾਇਲਾਂ

en: Save file..
pa: ਫਾਇਲ ਸੰਭਾਲੋ...

en: Do you want to skip default option values while exporting your profile?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਆਪਣਾ ਪਰੋਫਾਇਲ ਐਕਸਪੋਰਟ ਕਰਨ ਦੌਰਾਨ ਡਿਫਾਲਟ ਚੋਣ ਮੁੱਲ ਛੱਡਣੇ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Open file..
pa: ਫਾਇਲ ਖੋਲ੍ਹੋ...

en: Enter a profile name
pa: ਇੱਕ ਪਰੋਫਾਇਲ ਨਾਂ ਦਿਓ

en: Please enter a name for the new profile:
pa: ਨਵੇਂ ਪਰੋਫਾਇਲ ਲਈ ਇੱਕ ਨਵਾਂ ਦਿਓ ਜੀ:

en: Backend not found.
pa: ਬੈਕਐਂਡ ਨਹੀਂ ਲੱਭਾ ਹੈ।

note: Auto sort
en: Automatic plugin sorting
pa: ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਪਲੱਗਇਨ ਲੜੀਬੱਧ ਕਰੋ

en: Disabled Plugins
pa: ਪਲੱਗਇਨ ਆਯੋਗ ਹੈ

en: Enabled Plugins
pa: ਪਲੱਗਇਨ ਯੋਗ ਹੈ

en: Do you really want to disable automatic plugin sorting? This will also disable conflict handling. You should only do this if you know what you are doing.
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਆਟੋਮੈਟਿਕ ਪਲੱਗਇਨ ਲੜੀਬੱਧ ਨੂੰ ਆਯੋਗ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ? ਇਸ ਨਾਲ ਅਪਵਾਦ ਹੈਂਡਲਿੰਗ ਵੀ ਆਯੋਗ ਹੋ ਜਾਵੇਗੀ। ਤੁਹਾਨੂੰ ਇਹ ਤਾਂ ਹੀ ਕਰਨਾ ਚਾਹੀਦਾ ਹੈ, ਜੇ ਤੁਸੀਂ ਜਾਣਦੇ ਹੋ ਕਿ ਤੁਸੀਂ ਕੀ ਕਰ ਰਹੇ ਹੋ।

en: Add plugin
pa: ਪਲੱਗਇਨ ਸ਼ਾਮਲ

en: Plugin name:
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ ਨਾਂ:

en: Insert plugin name
pa: ਪਲੱਗਇਨ ਨਾਂ ਸ਼ਾਮਲ ਕਰੋ

en: Preferences
pa: ਪਸੰਦ

en: Configure the backend, profile and other internal settings used by the Compiz Configuration System.
pa: ਬੈਕਐਂਡ, ਪਰੋਫਾਇਲ ਅਤੇ ਹੋਰ ਅੰਦਰੂਨੀ ਸੈਟਿੰਗ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ ਕੰਪਿਜ਼ ਸੰਰਚਨਾ ਸਿਸਟਮ ਰਾਹੀਂ।

en: About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ

en: About CCSM...
pa: CCSM ਬਾਰੇ...

en: Profile & Backend
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ ਅਤੇ ਬੈਂਕਐਂਡ

en: Plugin List
pa: ਪਲੱਗਇਨ ਲਿਸਟ

en: Filter your Plugin list
pa: ਆਪਣੀ ਪਲੱਗਇਨ ਲਿਸਟ ਫਿਲਟਰ ਕਰੋ

en: Screen %i
pa: %i ਸਕਰੀਨ

en: Screen
pa: ਸਕਰੀਨ

en: Category
pa: ਕੈਟਾਗਰੀ

en: Advanced Search
pa: ਤਕਨੀਕੀ ਖੋਜ

en: <span size="large"><b>No matches found.</b> </span><span>
    
     Your filter "<b>%s</b>" does not match any items.</span>
pa: <span size="large"><b>ਕੋਈ ਮੇਲ ਨਹੀਂ ਲੱਭਾ।</b></span><span>
    
    ਤੁਹਾਡਾ ਫਿਲਟਰ "<b>%s</b>" ਕਿਸੇ ਆਈਟਮ ਨਾਲ ਮਿਲਦਾ ਨਹੀਂ ਹੈ।</span>
