vte 0 - en to hr translation catalogue (19 entries)

en: Unable to convert characters from %s to %s.
hr: Ne mogu konvertirati znakovi iz %s u %s.

en: Attempt to set invalid NRC map '%c'.
hr: Pokušaj da se postavi neispravna NRC mapa '%c'.

note: Application signalled an "identified coding system" we haven't heard of.  See ECMA-35 for gory details.
en: Unrecognized identified coding system.
hr: Neprepoznati nađeni sustav kodiranja.

en: Attempt to set invalid wide NRC map '%c'.
hr: Pokušaj da se postavi neispravna široka NRC mapa '%c'.

note: Give the user some clue as to why session logging is not * going to work (assuming we can open a pty using some other * method).
en: can not run %s
hr: ne mogu pokrenuti %s

en: Error creating signal pipe.
hr: Greška prilikom stvaranja signalne cijevi.

en: Duplicate (%s/%s)!
hr: Duplikat (%s/%s)!

en: Error compiling regular expression "%s".
hr: Greška u kompilaciji regularnog izraza "%s".

en: No handler for control sequence `%s' defined.
hr: Nema rukovatelja za kontrolnu sekvencu `%s' .

note: Translators: %s is replaced with error message returned by strerror().
en: Error reading from child: %s.
hr: Greška prilikom čitanja od dijeteta: %s.

en: Unable to send data to child, invalid charset convertor
hr: Ne mogu djetetu poslati podatak, neisptavni pretvornik niza podataka

en: Error (%s) converting data for child, dropping.
hr: Greška (%s) pri konverziji podataka za dijete, odbacujem.

en: Error reading PTY size, using defaults: %s.
hr: Greška prilikom čitanja PTY veličine, koristim uobičajene postavke: %s.

en: Error setting PTY size: %s.
hr: Greška u postavljanju veličine PTY-a: %s.

note: Aaargh.  We're screwed.
en: _vte_conv_open() failed setting word characters
hr: _vte_conv_open() nije uspio postaviti znakove riječi

en: Got unexpected (key?) sequence `%s'.
hr: Dobio sam neočekivanu (tipkanjem?) sekvencu `%s'.

note: Bail back to normal mode.
en: Could not open console.
hr: Ne mogu otvoriti konzolu

en: Could not parse the geometry spec passed to --geometry
hr: Nisam mogao parsirati geometrijske specifikacije prosljeđene pomoću --geometry

en: Unknown pixel mode %d.
hr: Nepoznati način piksela %d.
