gallery-app - en to ast translation catalogue (68 entries)

en: Gallery
ast: Galería

en: Ubuntu Photo Viewer
ast: Visor de semeyes d'Ubuntu

en: Browse your photographs
ast: Restolar pente les semeyes

en: Edit album
ast: Editar álbum

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Default
ast: Por defeutu

en: Blue
ast: Azul

en: Green
ast: Verde

en: Pattern
ast: Patrón

en: Red
ast: Bermeyu

en: Add to album
ast: Amestar al álbum

en: Add
ast: Amestar

en: Back
ast: Atrás

en: Add new album
ast: Amestar álbum nuevu

en: Camera
ast: Cámara

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Delete album
ast: Desaniciar álbum

en: Delete album + contents
ast: Desaniciar álbum y conteníu

en: Add to Album
ast: Amestar al álbum

en: Add Photo to Album
ast: Amestar semeya al álbum

en: Loading…
ast: Cargando…

en: Albums
ast: Álbumes

en: Events
ast: Eventos

en: Select
ast: Seleicionar

en: Photos
ast: Semeyes

en: Crop
ast: Cortar

en: Rotate
ast: Xirar

en: Auto enhance
ast: Meyora automática

en: Undo
ast: Desfacer

en: Redo
ast: Refacer

en: Revert to original
ast: Revertir a orixinal

en: Delete a photo
ast: Desaniciar una semeya

en: Edit
ast: Editar

en: Add photo to album
ast: Amestar semeya al álbum

en: Share photo
ast: Compartir semeya

en: Share
ast: Compartir

en: Pause
ast: Posar

en: Play
ast: Reproducir

en: Delete photos
ast: Desaniciar semeyes

en: Trash;Erase
ast: Papelera;Desaniciar

en: Post;Upload;Attach
ast: Espublizar;Xubir;Cargar;Axuntar

en: Cancel Action;Backstep
ast: Encaboxar aición;Pasu atrás

en: Reapply;Make Again
ast: Reaplicar;De nuevu

en: Auto Enhance
ast: Meyora automática

en: Adjust the image automatically
ast: Axustar la imaxe automáticamente

en: Automatically Adjust Photo
ast: Axustar semeya automáticamente

en: Turn Clockwise
ast: Xirar a la derecha

en: Rotate the image clockwise
ast: Xira la imaxe en sen horariu

en: Trim;Cut
ast: Recortar;Cortar

en: Crop the image
ast: Recortar la imaxe

en: Revert to Original
ast: Revertir al orixinal

en: Discard Changes
ast: Descartar los cambeos

en: Discard all changes
ast: Descartar tolos cambeos

en: Exposure
ast: Esposición

en: Adjust the exposure
ast: Axustar esposición

en: Underexposed;Overexposed
ast: Subespuesta;Sobreespuesta

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Compensation
ast: Compensación

en: Color Balance
ast: Balance de color

en: Adjust color balance
ast: Axustar el balance de colores

en: Saturation;Hue
ast: Saturación;Matiz

en: Brightness
ast: Brillu

en: Contrast
ast: Contraste

en: Saturation
ast: Saturación

en: Hue
ast: Tonu

en: Import
ast: Importar
