checkbox - en to bo translation catalogue (43 entries)

note: Title of the user interface
en: System Testing
bo: མ་ལག་བརྟག་ཞིབ

en: _Test
bo: བརྟག་ཞིབ_T

en: _Yes
bo: ཡིན_Y

en: _No
bo: མིན་_N

en: _Skip this test
bo: བརྟག་ཞིབ་འདི་བསྐྱུར་བ_S

en: Further information:
bo: གསལ་བཤད་མང་ཙམ:

en: _Select All
bo: ཡོངས་རྫོགས་གདམ་_S

en: _Deselect All
bo: ཡོད་ཚད་ཕུད་_D

en: _Previous
bo: སྔོན་མ_P

en: Ne_xt
bo: རྗེས་མ_x

note: description
en: Audio tests
bo: སྒྲ་གདངས་བརྟག་ཞིབ

note: description
en: Disk tests
bo: གསོག་སྡེར་བརྟག་ཞིབ

note: description
en: Fingerprint reader tests
bo: མཛུབ་རྗེས་ཀློག་འཇུག་བརྟག་ཞིབ

note: description
en: Monitor tests
bo: རྟོགས་ཞིབ་པ་ལ་བརྟག་ཞིབ

note: description
en: Peripheral tests
bo: རྒྱུད་སྐུད་ཟླུམ་པོར་བརྟག་ཞིབ

en: yes
bo: ཡིན

en: no
bo: མིན

en: skip
bo: མཆོང

en: Press any key to continue...
bo: མཐེབ་གང་རུང་ཞིག་མནན་ནས་མུ་མཐུད་པ་་་

en: Please choose (%s):
bo: (%s)འདེམས་རོགས་གནང:

en: test
bo: བརྟག་ཞིབ

en: test again
bo: ཡང་བསྐྱར་བརྟག་ཞིབ

en: _Test Again
bo: ཡང་བསྐྱར་བརྟག་ཞིབ་_T

en: Info
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: Collecting information about this test.
    This might take a few minutes.
bo: བརྟག་ཞིབ་འདིའི་འཇུག་འབྲས་བསྡུ་བཞིན་པ། འདིར་སྐར་མ་ཁ་ཤས་འགོར་སྲིད

en: Do you want to report a bug?
bo: སྐྱོན་ཞིག་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་དགོས་སམ

en: Is a package upgrade in process? Error: %s
bo: བརྒྱུད་རིམ་ནང་དུ་ཐུམ་བུ་རིམ་སྤོར་ཞིག་འདུག་གམ ནོར་འཁྲུལ། %s

en: Successfully finished testing!
bo: ལྟ་ཞིབ་ལེགས་གྲུབ་བྱུང་ཚར

en: _Finish
bo: མཇུག་རྫོགས_F

note: Resolve dependencies
en: Gathering information from your system...
bo: མ་ལག་ཐོག་གི་གནས་ཚུལ་བསྡུ་རུབ་བྱེད་བཞིན་པ་་་

en: Welcome to System Testing!
    
    Checkbox provides tests to confirm that your system is working properly. Once you are finished running the tests, you can view a summary report for your system.
bo: མ་ལག་ལྟ་ཞིབ་པས་དགའ་བསུ་ཞུ
    
    ལྟ་ཞིབ་པས་ཁྱོད་ཀྱི་མ་ལག་གི་སྤྱོད་སྟངས་ཡོངས་རྫོགས་ལ་ལྟ་ཞིབ་བྱེད་པ་དང་ལྟ་ཞིབ་མཇུག་རྫོགས་ཚར་རྗེས་ཁྱོད་ཀྱིས་ཡར་ཞུ་མདོར་བསྡུས་ལ་ལྟ་ཆོག

en: Failed to process form: %s
bo: མ་དེབ་བེད་སྤྱོད་་མི་ཐུབ་པ :%s

en: Failed to upload to server,
    please try again later.
bo: ཞབས་ཞུ་བ་ཡར་འཇུག་བྱེད་མི་ཐུབ་པ
    རྗེས་ནས་ཚོད་ལྟ་གནོང་རོགས

en: Information not posted to Launchpad.
bo: Launchpad་ལ་ཆ་འཕྲིན་སྐུར་མ་ཐུབ་པ

en: There is another checkbox running. Please close it first.
bo: ལྟ་ཞིབ་པ་གཞན་ཞིག་བེད་སྤྱོད་བཞིན་འདུག་པས་དང་པོ་དེ་སྒོ་རྒྱག་རོགས

en: Building report...
bo: ཡར་ཞུ་གསར་བཟོ་བྱེད་བཞིན་པ་་་

en: Running %s...
bo: %s་སྤྱོད་བཞིན་པ་་་

en: Enter text:
bo: ཡི་གེ་འཇུག:

en: Type Text
bo: ཡི་གེ་འབྲི་བ

en: No Internet connection
bo: དྲ་བ་སྦྲེལ་མཐུད་བྱས་མི་འདུག

en: Connection established lost a packet
bo: སྦྲེལ་མཐུད་ཀྱིས་ཐུམ་བུ་ཞིག་བརླགས་ཚར་འདུག

en: Internet connection fully established
bo: དྲ་བ་སྦྲེལ་མཐུད་ཡོངས་སུ་རྩ་འཛུགས་བྱས་ཚར་བ
