checkbox - en to ca translation catalogue (164 entries)

note: Title of the user interface
en: System Testing
ca: Comprovació del sistema

en: _Test
ca: _Comprova

en: _Yes
ca: _Sí

en: _Skip this test
ca: _Omet aquesta prova

en: Further information:
ca: Més informació:

en: _Select All
ca: Selecciona-ho _tot

en: _Deselect All
ca: No seleccionis _res

en: _Previous
ca: _Anterior

en: Ne_xt
ca: _Següent

en: Test your system and submit results to the Ubuntu Friendly project
ca: Comproveu el sistema i publiqueu els resultats al projecte Ubuntu Friendly

note: description
en: Test to detect audio devices
ca: Prova per detectar dispositius d'àudio

note: description
en: Test for clock jitter.
ca: Comproveu la dispersió del rellotge.

note: description
en: Test if the atd daemon is running when the package is installed.
ca: Comprova si s'està executant el dimoni atd quan el paquet està instal·lat.

note: description
en: Test if the cron daemon is running when the package is installed.
ca: Comprova si s'està executant el dimoni cron quan el paquet està instal·lat.

note: description
en: Test if the cupsd daemon is running when the package is installed.
ca: Comprova si s'està executant el dimoni cupsd quan el paquet està instal·lat.

note: description
en: Test if the getty daemon is running when the package is installed.
ca: Comprova si s'està executant el dimoni getty quan el paquet està instal·lat.

note: description
en: Test if the init daemon is running when the package is installed.
ca: Comprova si s'està executant el dimoni init quan el paquet està instal·lat.

note: description
en: Test if the klogd daemon is running when the package is installed.
ca: Comprova si s'està executant el dimoni klogd quan el paquet està instal·lat.

note: description
en: Test if the nmbd daemon is running when the package is installed.
ca: Comprova si s'està executant el dimoni nmbd quan el paquet està instal·lat.

note: description
en: Test if the smbd daemon is running when the package is installed.
ca: Comprova si s'està executant el dimoni smbd quan el paquet està instal·lat.

note: description
en: Test if the syslogd daemon is running when the package is installed.
ca: Comprova si s'està executant el dimoni syslog quan el paquet està instal·lat.

note: description
en: Test if the udevd daemon is running when the package is installed.
ca: Comprova si s'està executant el dimoni udevd quan el paquet està instal·lat.

note: description
en: Test if the winbindd daemon is running when the package is installed.
ca: Comprova si s'està executant el dimoni winbindd quan el paquet està instal·lat.

note: description
en: Detects and displays disks attached to the system.
ca: Detecta i mostra els discs connectats al sistema.

note: description
en: SMART test
ca: Test de l'SMART

note: description
en: Maximum disk space used during a default installation test
ca: Màxim espai de disc utilitzat durant una comprovació d'instal·lació predeterminada

note: description
en: Verify system storage performs at or above baseline performance
ca: Verifica que el rendiment del sistema d'emmagatzematge sigui igual o superior al rendiment de referència

note: description
en: Floppy test
ca: Comprovació del disquet

note: description
en: Run gtkperf to make sure that GTK based test cases work
ca: Executeu el gtkpref per assegurar-vos que les comprovacions basades amb la GTK funcionen

note: description
en: Test that the X process is running.
ca: Comproveu que s'estigui executant el procés de les X.

note: description
en: Test that the X is not running in failsafe mode.
ca: Comproveu que les X no s'estiguin executant en mode a prova de fallades.

note: description
en: Ensure the current resolution meets or exceeds the recommended minimum resolution (800x600). See here for details:
ca: Assegureu-vos que la resolució actual és igual o superior a la mínima recomanada (800x600). Podeu obtenir-ne més informació a:

note: description
en: Bootchart information.
ca: Informació del gràfic de procesos d'arrencada.

note: description
en: SATA/IDE device information.
ca: Informació del dispositiu SATA/IDE.

note: description
en: Audio tests
ca: Comprovacions d'àudio

note: description
en: Bluetooth tests
ca: Comprovacions del Bluetooth

note: description
en: Camera tests
ca: Comprovacions de la càmera

note: description
en: Codec tests
ca: Comprovacions dels còdecs

note: description
en: CPU tests
ca: Comprovacions de la CPU

note: description
en: System Daemon tests
ca: Comprovacions dels dimonis del sistema

note: description
en: Disk tests
ca: Comprovacions de disc

note: description
en: Fingerprint reader tests
ca: Comprovacions del lector d'empremtes digitals.

note: description
en: Firewire disk tests
ca: Comprovacions de discs Firewire

note: description
en: Floppy disk tests
ca: Comprovacions del disquet

note: description
en: Graphics tests
ca: Comprovacions dels gràfics

note: description
en: Hibernation tests
ca: Comprovacions de la hibernació

note: description
en: Informational tests
ca: Comprovacions informatives

note: description
en: Input Devices tests
ca: Comprovacions dels dispositius d'entrada

note: description
en: Software Installation tests
ca: Comprovacions de la instal·lació de programari

note: description
en: Hotkey tests
ca: Comprovacions de les dreceres de teclat

note: description
en: Media Card tests
ca: Comprovacions de les targetes multimèdia

note: description
en: Memory tests
ca: Comprovacions de la memòria

note: description
en: Miscellaneous tests
ca: Comprovacions miscel·lànies

note: description
en: Monitor tests
ca: Comprovacions de monitor

note: description
en: Networking tests
ca: Comprovacions de la xarxa

note: description
en: Optical Drive tests
ca: Comprovacions de les unitats òptiques

note: description
en: PCMCIA/PCIX Card tests
ca: Comprovacions de les targetes PCMCIA/PCIX

note: description
en: Peripheral tests
ca: Comprovacions dels perifèrics

note: description
en: Power Management tests
ca: Comprovacions de la gestió de l'energia

note: description
en: Suspend tests
ca: Comprovacions de l'aturada temporal

note: description
en: USB tests
ca: Comprovacions de l'USB

note: description
en: User Applications
ca: Aplicacions d'usuari

note: description
en: Wireless networking tests
ca: Comprovacions de les xarxes sense fil

note: description
en: Stress tests
ca: Comprovacions d'intensitat

note: description
en: Test and exercise memory.
ca: Comprova i exercita la memòria.

note: description
en: This will run some basic connectivity tests against a BMC, verifying that IPMI works.
ca: Això executarà algunes comprovacions bàsiques de connectivitat amb un BMC, comprovant que l'IPMI funciona.

note: description
en: Tests whether the system has a working Internet connection.
ca: Comprova si el sistema té una connexió a Internet que funcioni.

note: description
en: Network Information
ca: Informació de la xarxa

note: description
en: Automated test case to verify availability of some system on the network using ICMP ECHO packets.
ca: Comprovacions automàtiques per verificar la disponibilitat d'algun sistema a la xarxa utilitzant paquets ICMP ECHO.

note: description
en: Automated test case to make sure that it's possible to download files through HTTP
ca: Comprovacions automàtiques per assegurar-se que és possible baixar fitxers a través d'HTTP

note: description
en: Test to see if we can sync local clock to an NTP server
ca: Comprovació per veure si es pot sincronitzar el rellotge local amb un servidor NTP

note: description
en: Verify that an installation of checkbox-server on the network can be reached over SSH.
ca: Verifica que una instal·lació del checkbox-server a la xarxa és accessible mitjançant SSH.

note: description
en: Try to enable a remote printer on the network and print a test page.
ca: Intenta habilitar una impressora remota de la xarxa i imprimir una pàgina de comprovació.

note: description
en: Test to measure the network bandwidth
ca: Comprovació per mesurar l'ampla de banda de la xarxa

note: description
en: Make sure that the RTC (Real-Time Clock) device exists.
ca: Assegureu-vos que el dispositiu RTC (rellotge en temps real) existeix.

note: description
en: Record the current resolution before suspending.
ca: Enregistreu la resolució actual abans de suspendre.

note: description
en: Dumps memory info to a file for comparison after suspend test has been run
ca: Bolca la informació de la memòria a un fitxer per comparar-lo després que s'hagi executat la comprovació d'aturada temporal

note: description
en: This test disconnects all connections and then connects to the wireless interface. It then checks the connection to confirm it's working as expected.
ca: Aquesta comprovació desconnecta totes les connexions i connecta la interfície sense fil. Llavors comprova la connexió per confirmar que funciona com s'espera.

note: description
en: Test the network after resuming.
ca: Comprovació de la xarxa després de reprendre.

note: description
en: Test to see that we have the same resolution after resuming as before.
ca: Comprovació per veure que hi ha la mateixa resolució després de reprendre.

note: description
en: This test checks that the wireless interface is working after suspending the system. It disconnects all interfaces and then connects to the wireless interface and checks that the connection is working as expected.
ca: Aquesta comprovació s'assegura que la interfície sense fil funcioni després d'aturar temporalment el sistema. Desconnecta totes les interfícies i llavors es connecta a la interfície sense fil per comprova que la connexió funcioni com s'esperava.

note: description
en: This test grabs the hardware address of the bluetooth adapter after suspend and compares it to the address grabbed before suspend.
ca: Aquesta comprovació captura l'adreça de maquinari de l'adaptador Bluetooth després d'aturar temporalment i la compara amb l'adreça capturada abans d'aturar temporalment.

note: description
en: This test will check to make sure supported video modes work after a suspend and resume. This is done automatically by taking screenshots and uploading them as an attachment.
ca: Aquesta comprovació comprovarà que els modes de vídeo compatibles funcionen després d'aturar temporalment i reprendre. Aquesta es realitzarà automàticament realitzant captures de pantalla i pujant-les com a dades adjuntes.

note: description
en: This will check to make sure that your audio device works properly after a suspend and resume.  This may work fine with speakers and onboard microphone, however, it works best if used with a cable connecting the audio-out jack to the audio-in jack.
ca: Aquesta comprovació comprovarà que el dispositiu d'àudio funciona correctament després d'aturar temporalment i reprendre. Pot funcionar bé amb altaveus i micròfons integrats, tot i això funciona millor si s'utilitza un cable que connecti la sortida d'àudio amb l'entrada d'àudio.

note: description
en: Detects and shows USB devices attached to this system.
ca: Comprova i mostra els dispositius USB connectats al sistema.

note: description
en: Common Document Types Test
ca: Comprovacions de tipus de documents comuns.

en: Usage: checkbox [OPTIONS]
ca: Forma d'ús: checkbox [OPCIONS]

en: Print version information and exit.
ca: Mostra informació sobre la versió i surt.

en: The file to write the log to.
ca: El fitxer al qual s'escriurà el registre.

en: One of debug, info, warning, error or critical.
ca: Pot ser debug (depuració), info (informació), warning (avís), error o critical (crític).

en: Configuration override parameters.
ca: Paràmetres de sobreescriptura de la configuració.

en: Missing configuration file as argument.
ca: Manca un fitxer de configuració com a argument.

en: Hangup detected on controlling terminal or death of controlling process
ca: S'ha detectat una penjada durant el control del terminal o la mort del procés controlador

en: Interrupt from keyboard
ca: Interrupció des del teclat

en: Quit from keyboard
ca: Sortida des del teclat

en: Illegal Instruction
ca: Instrucció no vàlida

en: Abort signal from abort(3)
ca: Senyal d'interrupció des d'abort(3)

en: Floating point exception
ca: Excepció de coma flotant

en: Kill signal
ca: Senyal de matar

en: Invalid memory reference
ca: Referència de memòria no vàlida

en: Broken pipe: write to pipe with no readers
ca: Conducte trencat: escriure al conducte sense cap lector

en: Timer signal from alarm(2)
ca: Senyal de temporitzador de l'alarm(2)

en: Termination signal
ca: Senyal de terminació

en: User-defined signal 1
ca: Senyal 1 definida per l'usuari

en: User-defined signal 2
ca: Senyal 2 definida per l'usuari

en: Child stopped or terminated
ca: Fill aturat o terminat

en: Continue if stopped
ca: Continua si s'atura

en: Stop process
ca: Atura el procés

en: Stop typed at tty
ca: S'ha teclejat l'aturada al tty

en: tty input for background process
ca: Entrada tty per a processos en segon pla

en: tty output for background process
ca: Sortida tty per a processos en segon pla

en: UNKNOWN
ca: DESCONEGUT

en: Unknown signal
ca: Senyal desconeguda

en: yes
ca: sí

en: skip
ca: omet

en: Press any key to continue...
ca: Premeu qualsevol tecla per a continuar…

en: Please choose (%s):
ca: Trieu (%s):

en: test
ca: prova

en: test again
ca: torna a comprovar

en: Please type here and press Ctrl-D when finished:
ca: Escriviu aquí i en acabat premeu Ctrl+D:

en: Checkbox System Testing
ca: Comprovació del sistema Checkbox

en: Continue
ca: Continua

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

note: Show buttons
en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Deselect All
ca: Desselecciona-ho tot

en: Test
ca: Comprova

en: Test Again
ca: Comprova-ho un altre cop

en: _Test Again
ca: _Torna a comprovar

en: Info
ca: Informació

en: Error
ca: S'ha produït un error

en: Collecting information about this test.
    This might take a few minutes.
ca: S'està recollint informació d'aquesta comprovació.
    Això pot tardar alguns minuts.

en: Collected information is being sent for bug tracking.
    This might take a few minutes.
ca: S'està enviant la informació recollida per fer un seguiment d'errors.
    Això pot tardar alguns minuts.

en: Test %s failed.
ca: La comprovació %s ha fallat.

en: Do you want to report a bug?
ca: Voleu informar d'un error?

en: Is a package upgrade in process? Error: %s
ca: Hi ha en procés una actualització de paquets? Error: %s

en: Successfully finished testing!
ca: Comprovació finalitzada correctament

en: _Finish
ca: _Finalitza

note: Resolve dependencies
en: Gathering information from your system...
ca: S'està recollint informació sobre el vostre sistema...

en: Welcome to System Testing!
    
    Checkbox provides tests to confirm that your system is working properly. Once you are finished running the tests, you can view a summary report for your system.
ca: Benvinguts a la comprovació del sistema.
    
    El Checkbox proporciona comprovacions per confirmar que el sistema funciona adequadament. Un cop que finalitzeu l'execució de les comprovacions, podeu visualitzar un resum del sistema.

en: 
    
    Warning: Some tests could cause your system to freeze or become unresponsive. Please save all your work and close all other running applications before beginning the testing process.
ca: 
    
    Atenció: Algunes comprovacions poden provocar que el sistema es congeli o no respongui. Deseu tota la feina i tanqueu totes les altres aplicacions en execució abans de començar el procés de comprovació.

en: Failed to process form: %s
ca: No s'ha pogut processar el formulari: %s

en: Failed to contact server. Please try
    again or upload the following file name:
    %s
    
    directly to the system database:
    https://launchpad.net/+hwdb/+submit
ca: No s'ha pogut contactar el servidor.
    Torneu a provar-ho o pengeu el fitxer:
    %s
    
    directament a la base de dades:
    https://launchpad.net/+hwdb/+submit

en: Failed to upload to server,
    please try again later.
ca: No s'ha pogut enviar la informació al servidor;
    si us plau, torneu-ho a provar més tard.

en: Information not posted to Launchpad.
ca: No s'ha enviat la informació al Launchpad.

en: Email address must be in a proper format.
ca: El format de l'adreça de correu electrònic ha de ser vàlid.

en: Exchanging information with the server...
ca: S'està intercanviant informació amb el servidor...

en: There is another checkbox running. Please close it first.
ca: S'està executant un altre Checkbox. Primer l'heu de tancar.

en: Building report...
ca: S'està creant l'informe...

en: Running %s...
ca: S'està executant %s...

en: Enter text:
ca: Introduïu el text:

en: Type Text
ca: Escriviu el text

en: No Internet connection
ca: No hi ha connexió a Internet

en: Connection established lost a packet
ca: La connexió establerta ha perdut un paquet

en: Internet connection fully established
ca: S'ha establert completament la connexió a Internet

en: Not Started
ca: No s'ha iniciat

en: Done
ca: Fet

en: Status
ca: Estat

en: Start testing
ca: Inicia les comprovacions

en:  Selection
ca:  Selecció

en:  Run
ca:  Execució

en: Submit results
ca: Tramet els resultats

en: View results
ca: Mostra els resultats

en:  Results
ca:  Resultats
