checkbox - en to ckb translation catalogue (22 entries)

note: Title of the user interface
en: System Testing
ckb: تاقیکاری سیستم

en: _Test
ckb: _تاقیکاری

en: _No
ckb: _نەخێر

en: _Skip this test
ckb: _بازدان بەسەر تاقیکاری

en: Further information:
ckb: زانیاری خزمەت گوزاری

en: _Select All
ckb: _دیاری کردنی هەموو

en: _Deselect All
ckb: رەتکردنەوەی هەموو

en: _Previous
ckb: ـپێشوو

en: Ne_xt
ckb: داهاتوو

note: description
en: Audio tests
ckb: تاقیکردنه‌وه‌ی ده‌نگ

note: description
en: Disk tests
ckb: تاقیکردنه‌وه‌کانی په‌پکه‌

note: description
en: Fingerprint reader tests
ckb: تاقیکاری خوێنه‌ری جێ په‌نجه‌

note: description
en: Firewire disk tests
ckb: تاقیکاری په‌پکه‌ی ئاگرین

note: description
en: Monitor tests
ckb: تاقیکاری مۆنیتۆر

note: description
en: Peripheral tests
ckb: تاقیکاری ڕووکه‌ش

en: Usage: checkbox [OPTIONS]
ckb: به‌کارهاتوو: خانه‌ی پیاچوونه‌وه‌ [هه‌ڵبژاردن]

en: Print version information and exit.
ckb: چاپکردنی وەشانی زانیاری بچۆ دەرەوە.

en: The file to write the log to.
ckb: نووسینی پەرگە داخڵبوو لە.

en: Configuration override parameters.
ckb: راگەیێنی شێوەپێدانی زیادەرۆیی.

en: Enter text:
ckb: دەق بنووسە

en: Type Text
ckb: جۆری دەق

en: No Internet connection
ckb: پێیوەند نیە بە ئینتەرنێت
