checkbox - en to sk translation catalogue (106 entries)

en: _Previous
sk: _Predchádzajúce

en: Ne_xt
sk: Ď_alej

en: Print version information and exit.
sk: Vylačiť informácie o verzii a ukončiť.

en: Press any key to continue...
sk: Stlačte klávesu pre pokračovanie...

en: Please type here and press Ctrl-D when finished:
sk: Napíšte sem prosím a stlačte Ctrl-D, keď budete hotový:

en: _Test Again
sk: _Testovať znovu

note: Resolve dependencies
en: Gathering information from your system...
sk: Zhromažďujú sa informácie o vašom systéme...

en: Failed to upload to server,
    please try again later.
sk: Zlyhalo nahrávanie na server,
    skúste to neskôr znovu, prosím.

note: Title of the user interface
en: System Testing
sk: Testovanie systému

en: _Yes
sk: Án_o

en: _No
sk: _Nie

en: _Skip this test
sk: _Preskočiť tento test

en: Further information:
sk: Ďalšie informácie:

en: _Select All
sk: _Vybrať všetky

en: _Deselect All
sk: _Zrušiť výber všetkých

en: Test your system and submit results to the Ubuntu Friendly project
sk: Otestujte svoj systém a zapíšte výsledok do "Ubuntu Friendly" projektu

note: description
en: Test to detect audio devices
sk: Test pre detekciu zvukových zariadení

note: description
en: PURPOSE:
        This test will check that internal speakers work correctly
    STEPS:
        1. Make sure that no external speakers or headphones are connected
           If testing a desktop, external speakers are allowed
        2. Click the Test button to play a brief tone on your audio device
    VERIFICATION:
        Did you hear a tone?
sk: ǓČEL:
        Tento test bude kontrolovať či vnútorné reproduktory fungujú správne
    KROKY:
        1. Uistite sa, že žiadne externé reproduktory alebo slúchadlá nie sú pripojené
           Ak je testovaný stolový počítač, externé reproduktory sú povolené
        2. Kliknite na tlačidlo „Otestovať“, bude zahratý krátky tón na vašom zvukovom zariadení
    OVERENIE:
        Počuli ste tón?

note: description
en: PURPOSE:
        This test will check that headphones connector works correctly
    STEPS:
        1. Connect a pair of headphones to your audio device
        2. Click the Test button to play a sound to your audio device
    VERIFICATION:
        Did you hear a sound through the headphones and did the sound play without any distortion, clicks or other strange noises from your headphones?
sk: ǓČEL:
        Tento test bude kontrolovať či konektor slúchadiel funguje správne
    KROKY:
        1. Pripojte slúchadlá k zvukovému zariadeniu
        2. Kliknite na tlačidlo „Otestovať“, bude zahratý krátky tón na vašom zvukovom zariadení
    OVERENIE:
        Počuli ste zvuk cez slúchadlá a bol zvuk prehratý bez skreslenia, kliknutí alebo iných zvláštnych zvukov?

note: description
en: PURPOSE:
        This test will check that recording sound using the onboard microphone works correctly
    STEPS:
        1. Disconnect any external microphones that you have plugged in
        2. Click "Test", then speak into your internal microphone
        3. After a few seconds, your speech will be played back to you.
    VERIFICATION:
        Did you hear your speech played back?
sk: ǓČEL:
        Tento test bude kontrolovať, či nahrávanie zvuku pomocou vstavaného mikrofón funguje správne
    KROKY:
        1. Odpojte všetky externé mikrofóny, ktoré sú zapojené
        2. Kliknite na tlačidlo „Otestovať“, a potom začnite hovoriť do vašeho vstavaného mikrofónu
        3. Po niekoľkých sekundách bude vaša reč prehratá
    OVERENIE:
        Bola vaša reč prehratá správne?

note: description
en: PURPOSE:
        This test will check that recording sound using an external microphone works correctly
    STEPS:
        1. Connect a microphone to your microphone port
        2. Click "Test", then speak into the external microphone
        3. After a few seconds, your speech will be played back to you
    VERIFICATION:
        Did you hear your speech played back?
sk: ǓČEL:
        Tento test bude kontrolovať, či nahrávanie zvuku pomocou externého mikrofón funguje správne
    KROKY:
        1. Pripojte mikrofón do konektoru pre mikrofón
        2. Kliknite na tlačidlo „Otestovať“, a potom začnite hovoriť do vašeho externého mikrofón
        3. Po niekoľkých sekundách bude vaša reč prehratá
    OVERENIE:
        Bola vaša reč prehratá správne?

note: description
en: PURPOSE:
        This test will check that a USB audio device works correctly
    STEPS:
        1. Connect a USB audio device to your system
        2. Click "Test", then speak into the microphone
        3. After a few seconds, your speech will be played back to you
    VERIFICATION:
        Did you hear your speech played back through the USB headphones?
sk: ǓČEL:
        Tento test bude kontrolovať, či USB zvukové zariadenie pracuje správne
    KROKY:
        1. Pripojte USB zvukové zariadenie k počítaču
        2. Kliknite na tlačidlo „Otestovať“, a potom hovorte do mikrofónu
        3. Po niekoľkých sekundách bude vaša reč prehratá
    OVERENIE:
        Bola vaša reč cez USB slúchadlá prehratá správne?

note: description
en: Play back a sound on the default output and listen for it on the  default input.  This makes the most sense when the output and input  are directly connected, as with a patch cable.
sk: Prehrávať zvuk zo štandardného výstupu a počúvať ho na štandardnom vstupe. Je najlepšie, keď sú vstup a výstup priamo pripojené prepojovacím káblom.

note: description
en: PURPOSE:
        This test will check that bluetooth connection works correctly
    STEPS:
        1. Enable bluetooth on any mobile device (PDA, smartphone, etc.)
        2. Click on the bluetooth icon in the menu bar
        3. Select 'Setup new device'
        4. Look for the device in the list and select it
        5. In the device write the PIN code automatically chosen by the wizard
        6. The device should pair with the computer
        7. Right-click on the bluetooth icon and select browse files
        8. Authorize the computer to browse the files in the device if needed
        9. You should be able to browse the files
    VERIFICATION:
        Did all the steps work?
sk: ǓČEL:
        Tento test bude kontrolovať, či bluetooth spojenie funguje správne
    KROKY:
        1. Zapnite bluetooth na akomkoľvek mobilnom zariadení (PDA, smartphone, etc.)
        2. Kliknite na ikonu bluetooth v panele menu
        3. Zvoľte 'Nastavenie nového zariadenia'
        4. Vyberte zvolené zariadenie so zoznamu
        5. V zariadení napíšte PIN kód, ktorý bol automaticky vybratý sprievodcom
        6. Zariadenie by sa malo spárovať s počítačom
        7. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu bluetooth a vyberte prehliadanie súborov
        8. V prípade potreby povolte počítaču prehliadanie súborov v zariadení
        9. Mali by ste byť schopní prehliadať súbory
    OVERENIE:
        Prešli ste úspešne všetky kroky?

note: description
en: PURPOSE:
        This test will check that you can transfer information through a bluetooth connection
    STEPS:
        1. Make sure that you're able to browse the files in your mobile device
        2. Copy a file from the computer to the mobile device
        3. Copy a file from the mobile device to the computer
    VERIFICATION:
        Were all files copied correctly?
sk: ǓČEL:
        Tento test bude kontrolovať, či je možné prenášať informácie cez pripojenie bluetooth
    KROKY:
        1. Uistite sa, že môžete prehliadať súbory vo vašom mobilnom zariadení
        2. Skopírujte súbor z počítača do mobilného zariadenia
        3. Skopírujte súbor z mobilného zariadenia do počítača 
    OVERENIE:
        Boli všetky súbory skopírované správne?

note: description
en: PURPOSE:
        This test will check that you can record and hear audio using a bluetooth audio device
    STEPS:
        1. Enable the bluetooth headset
        2. Click on the bluetooth icon in the menu bar
        3. Select 'Setup new device'
        4. Look for the device in the list and select it
        5. In the device write the PIN code automatically chosen by the wizard
        6. The device should pair with the computer
        7. Click "Test" to record for five seconds and reproduce in the bluetooth device
    VERIFICATION:
        Did you hear the sound you recorded in the bluetooth
sk: ǓČEL:
        Tento test bude kontrolovať, či je možné nahrávať a počúvať zvuk pomocou bluetooth audio zariadenia
    KROKY:
        1. Zapnite bluetooth headset
        2. Kliknite na ikonu bluetooth v panele menu
        3. Zvoľte 'Nastavenie nového zariadenia'
        4. Vyberte zvolené zariadenie so zoznamu
        5. V zariadení napíšte PIN kód, ktorý bol automaticky vybratý sprievodcom
        6. Zariadenie by sa malo spárovať s počítačom
        7. Kliknite na tlačidlo "Test" pre záznam po dobu piatich sekúnd a prehranie v bluetooth zariadení
    OVERENIE:
        Počuli ste zvuk nahraný cez  bluetooth

note: description
en: PURPOSE:
        This test will check that you can use a bluetooth mouse
    STEPS:
        1. Enable the bluetooth mouse
        2. Click on the bluetooth icon in the menu bar
        3. Select 'Setup new device'
        4. Look for the device in the list and select it
        5. Move the mouse around the screen
        6. Perform some single/double/right click operations
    VERIFICATION:
        Did the mouse work as expected?
sk: ÚČEL:
        Tento test skontroluje, či môžete používať bluetooth myš
    KROKY:
        1. Povoľte bluetooth myš
        2. Kliknite na ikonu bluetooth v panele menu
        3. Zvoľte 'Nastavenie nového zariadenia'
        4. Vyberte zvolené zariadenie zo zoznamu
        5. Pohybujte myšou po obrazovke
        6. Vykonávať niektoré operácie s myšou, jednoduché kliknutie / dvoj klik / kliknite pravým tlačidlom myši 
    OVERENIE:
        Fungovala myš podľa očakávaní?

note: description
en: This Automated test attempts to detect a camera.
sk: Automatizovaný test rozpoznamia kamery.

note: description
en: PURPOSE:
        This test will check that the built-in camera works
    STEPS:
        1. Click on Test to display a still image from the camera
    VERIFICATION:
        Did you see the image?
sk: ÚČEL:
        Tento test bude kontrolovať funkčnosť vstavanej kamery
    KROKY:
        1. Kliknite na tlačidlo Test, pre zachytenie obrázka z kamery
    OVERENIE:
        Videli ste zachytený obrázok.

note: description
en: PURPOSE:
       This test will verify your system's ability to play Ogg Vorbis audio files.
    STEPS:
       1. Click Test to play an Ogg Vorbis file (.ogg)
       2. Please close the player to proceed.
    VERIFICATION:
       Did the sample play correctly?
sk: ÚČEL:
        Tento test preverí schopnosť vašeho systému prehrávať zvukové súbory Ogg Vorbis.
    KROKY:
        1. Kliknite na tlačidlo Test prehrať súbor Ogg Vorbis (.ogg)
        2. Pre pokračovanie prosím zatvorte prehrávač.
    OVERENIE:
        Bolo vzorka prehratá správne?

note: description
en: PURPOSE:
       This test will verify your system's ability to play Wave Audio files.
    STEPS:
       1. Select Test to play a Wave Audio format file (.wav)
       2. Please close the player to proceed.
    VERIFICATION:
       Did the sample play correctly?
sk: ÚČEL:
        Tento test preverí schopnosť vašeho systému prehrávať zvukové súbory Wave.
    KROKY:
        1. Kliknite na tlačidlo Test pre prehranie audio súbor Wave (.wav)
        2. Pre pokračovanie prosím zatvorte prehrávač.
    OVERENIE:
        Bolo vzorka prehratá správne?

note: description
en: Test the CPU scaling capabilities using Firmware Test Suite (fwts cpufreq).
sk: Test schopností škálovania procesora - CPU pomocou Firmware Test Suite (fwts cpufreq).

note: description
en: Audio tests
sk: Testovanie zvuku

note: description
en: Disk tests
sk: Testovanie diskov

note: description
en: Fingerprint reader tests
sk: Testovanie čítačky odtlačkov prstov

note: description
en: Firewire disk tests
sk: Testovanie firewire

note: description
en: Monitor tests
sk: Testovanie monitora

note: description
en: Peripheral tests
sk: Testovanie ďalších zariadení

note: description
en: User Applications
sk: Používateľské aplikácie

note: description
en: Record the current resolution before suspending.
sk: Zaznamenať aktuálne rozlíšenie pred prechodom do režimu spánku.

note: description
en: Test the network after resuming.
sk: Otestovať sieť po prebudení.

note: description
en: Test to see that we have the same resolution after resuming as before.
sk: Otestovať, že máte rovnaké rozlíšenie po prebudení ako pred tým.

note: description
en: Common Document Types Test
sk: Testovanie bežných typov dokumentov

en: Usage: checkbox [OPTIONS]
sk: Použitie: zaškrtávacie tlačidlo [MOŽNOSTI]

en: The file to write the log to.
sk: Súbor na zapísanie záznamu.

en: One of debug, info, warning, error or critical.
sk: Jedna oprava, informácia, výstraha, chyba alebo kritická.

en: Configuration override parameters.
sk: Konfigurácia prekračuje parametre.

en: Missing configuration file as argument.
sk: Chýbajúci konfiguračný súbor ako parameter.

en: Hangup detected on controlling terminal or death of controlling process
sk: Bolo zistené zamrznutie kontrolného terminála alebo ukončenie riadiaceho procesu.

en: Interrupt from keyboard
sk: Prerušenie z klávesnice

en: Quit from keyboard
sk: Ukončenie z klávesnice

en: Illegal Instruction
sk: Nepovolená inštrukcia

en: Abort signal from abort(3)
sk: Ukončujúci signál (3)

en: Floating point exception
sk: Výnimka pri operácii s plávajúcou desatinnou čiarkou

en: Kill signal
sk: Signál pre násilne ukončenie

en: Invalid memory reference
sk: Neplatný odkaz v pamäti

en: Broken pipe: write to pipe with no readers
sk: Porušená rúra: zapisovanie do rúry bez čítania

en: Timer signal from alarm(2)
sk: časový signál pre alarm

en: Termination signal
sk: Signál pre ukončenie

en: User-defined signal 1
sk: Signál definovaný používateľom

en: User-defined signal 2
sk: Signál definovaný používateľom 2

en: Child stopped or terminated
sk: Podradený proces prerušený alebo ukončený

en: Continue if stopped
sk: Pokračuje ak bolo prerušené

en: Stop process
sk: Zastaviť proces

en: Stop typed at tty
sk: Prerušenie písania na virtuálnej konzoly

en: tty input for background process
sk: Vstup virtuálnej konzoly pre proces na pozadí

en: tty output for background process
sk: Výstup virtuálnej konzoly pre proces na pozadí

en: UNKNOWN
sk: NEZNÁMY

en: Unknown signal
sk: Neznámy signál

en: yes
sk: áno

en: no
sk: nie

en: skip
sk: preskočiť

en: Please choose (%s):
sk: Zvoľte prosím (%s):

en: test
sk: testovať

en: test again
sk: testovať znovu

en: Checkbox System Testing
sk: Checkbox - Testovanie systému

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Previous
sk: Predchádzajúce

en: Next
sk: Dalej

note: Show buttons
en: Select All
sk: Označiť všetko

en: Deselect All
sk: Odznačiť všetko

en: Test
sk: Otestovať

en: Test Again
sk: Znovu otestovať

en: Info
sk: Informácia

en: Error
sk: Chyba

en: Collecting information about this test.
    This might take a few minutes.
sk: Zbierajú sa informácie o tomto teste.
    Môže to trvať pár minút.

en: Collected information is being sent for bug tracking.
    This might take a few minutes.
sk: Zbierajú sa informácie na nahlásenie chyby.
    Môže to trvať pár minút.

en: Do you want to report a bug?
sk: Chcete nahlásiť chybu?

en: Is a package upgrade in process? Error: %s
sk: Prebieha aktualizácia balíčka? Chyba: %s

en: Successfully finished testing!
sk: Testovanie bolo úspešne dokončené!

en: _Finish
sk: _Dokončiť

en: Welcome to System Testing!
    
    Checkbox provides tests to confirm that your system is working properly. Once you are finished running the tests, you can view a summary report for your system.
sk: Vitajte v programe Testovanie systému!
    Tento program obsahuje sériu testov, ktoré slúžia na zistenie, či váš systém pracuje správne. Akonáhle dokončíte sériu testov, môžete vidieť súhrnnú správu o vašom systéme.

en: Failed to process form: %s
sk: Nepodarilo sa spracovať formulár: %s

en: Failed to contact server. Please try
    again or upload the following file name:
    %s
    
    directly to the system database:
    https://launchpad.net/+hwdb/+submit
sk: Zlyhalo kontaktovanie so serverom. Skúste znovu, 
    alebo nahrajte nasledujúci názov súboru:
    %s
    
    priamo do systémovej databázy:
    https://launchpad.net/+hwdb/+submit

en: Information not posted to Launchpad.
sk: Informácie neboli zaslané do Launchpad.

en: Email address must be in a proper format.
sk: E-mailová adresa musí byť v správnom formáte.

en: Exchanging information with the server...
sk: Vymieňajú sa informácie so serverom...

en: There is another checkbox running. Please close it first.
sk: Je spustený ďalší program Testovanie systému. Prosím, ukončite ho.

en: Building report...
sk: Zostavuje sa hlásenie...

en: Running %s...
sk: Beží %s...

en: Enter text:
sk: Vložte nejaký text:

en: Type Text
sk: Napíšte nejaký text:

en: No Internet connection
sk: Žiadne internetové pripojenie

en: Connection established lost a packet
sk: Pripojenie je vytvorené, ale je nestabilné

en: Internet connection fully established
sk: Internetové pripojenie bolo úspešne vytvorené

en: Done
sk: Hotovo
