apport - en to ku translation catalogue (78 entries)

note: TRANS: %s is the name of the operating system
en: This is not a genuine %s package
ku: Ev ne pakêteke xweser ya %s e.

en: You have some obsolete package versions installed. Please upgrade the following packages and check if the problem still occurs:
    
    %s
ku: Te hinek guhertoyên pakêtên kevn barkiriye. Ji kerema xwe re pekêtên li xwarê ilind bikin û qonrol bikin ku pirsgirêk berdewam bike:
    
    %s

en: The program crashed on an assertion failure, but the message could not be retrieved. Apport does not support reporting these crashes.
ku: Bername li ser çewtiyeke  erêkirinê   hilweşiya. lê peyam nehate gihîştin. Apport raporkirina vê hilweşînê destek nake.

en: unknown program
ku: Bernameya nenas

en: Sorry, the program "%s" closed unexpectedly
ku: Xemgînim, bernameya "%s" bi awayekî ne dihat hêvîkirin hat girtin.

en: Problem in %s
ku: Pirsgirêk di %s de

en: Your computer does not have enough free memory to automatically analyze the problem and send a report to the developers.
ku: Komputera te ne xwediyê têr bîr e ku bixeber vê pirsgirêkê analîz bike û raporekê ji pisporan re bişîne.

note: package does not exist
en: Invalid problem report
ku: Raporkirina pirsgirêkê ya ne derbasdar

en: The report belongs to a package that is not installed.
ku: Rapor aîdê pakêteke ne barkirî ye.

en: This problem report is damaged and cannot be processed.
ku: Ev rapora pirsgirêkê xerabe ye û nayê kirin.

en: The problem cannot be reported:
    
    %s
ku: Ev pirsgirêk nayê raporkirin:
    
    %s

en: You are not allowed to access this problem report.
ku: Destûra te tune tu bigihîjî vê rapora pirsgirêkê.

en: Error
ku: Çewtî

en: There is not enough disk space available to process this report.
ku: Ji bo kirina vê raporê têr valahiya dîskê tune.

en: No package specified
ku: Pakêt ne hatiye dîyarkirin.

en: You need to specify a package or a PID. See --help for more information.
ku: Divê tu pakêtekê yan jî PID'ekî dîyarbikî. Ji bo agahiya zêdetir li --help binêre.

en: Invalid PID
ku: PID'a nederbasdar

en: The specified process ID does not belong to a program.
ku: ID ya kirarê ku hatiye dîyarkirin ne aîdî bernameyekê ye.

en: Permission denied
ku: Destûr nehate dayîn

en: The specified process does not belong to you. Please run this program as the process owner or as root.
ku: Kirara dîyarkirî ne aîdî te ye. Ji kerema xwe ra bernameyê wekî ku xwediyê kirarê root be bixebitînin.

en: Package %s does not exist
ku: Pakêta %s tune

en: What kind of problem do you want to report?
ku: Çi awayê pirsgirêkê tu dixwazî raporbikî?

en: Unknown symptom
ku: Nîşaneya nenas

en: The symptom "%s" is not known.
ku: Nîşaneya "%s" nayê zanîn.

en: Start in bug filing mode. Requires --package and an optional --pid, or just a --pid. If neither is given, display a list of known symptoms. (Implied if a single argument is given.)
ku: Di moda pelkirina çewtiyan de destpêbike. --package hewceye û bi dilxwazî yek --pid, ya jîbi tenê --pid ek. Kû yek jî nê dayîn listeya nîşaneyên tên zanin nîşandide.(Tê wateya ku hebek arguman bê dayîn.)

en: File a bug report about a symptom. (Implied if symptom name is given as only argument.)
ku: Di dermafê nîşaneyê da raporeke çewtiyê bipel bike.(Tê wateya ku li şuna argumanê navê nîşaneyê bê dayîn.)

en: Specify a running program in --file-bug mode. If this is specified, the bug report will contain more information. (Implied if pid is given as only argument.)
ku: Di --moda pel-çewtî'yê de bernameyekê dîyarbike. Ger ev bê dîyarkirin,  rapora çewtiyan dê zedetir xwedî agahî be.(Tê watey ku pid weka arguman hatibe dayîn.)

en: Print the Apport version number.
ku: Hejmara guhertoya Apport çapbike

en: Could not determine the package or source package name.
ku: Nikare pakêtê destnîşan bike an jî navê pakêtê bibîne

en: Unable to start web browser
ku: Nikare geroka webê bide destpêkirin

en: Unable to start web browser to open %s.
ku: Nikare geroka webê bide destpêkirin ji bo vekirina %s

en: Please enter your account information for the %s bug tracking system
ku: Agahiyên hesabê xwe têkevinê ji bo pergala %s şopandina çewtiyan.

en: Network problem
ku: Pirsgirêka torê

en: Cannot connect to crash database, please check your Internet connection.
ku: Nikare bi danegeha hilweşînê ve bê girêdan, Girêdana xweyî întenetê qontrol bikin.

en: Memory exhaustion
ku: Westana bîrê

en: Your system does not have enough memory to process this crash report.
ku: Di pergala te de têr bîr tuneye ku kirara vê rapora çewtiyê bike.

en: This problem report applies to a program which is not installed any more.
ku: Ev rapora çewtiyan li ser bernameyên ku kîjan hêja ne sazkirî be tê sepandin.

en: Problem already known
ku: Pirsgirêk jixwe tê zanîn

en: Press any key to continue...
ku: Ji bo berdewamê pê li bişkokekê bikin...

en: What would you like to do? Your options are:
ku: Tu dixwazî çi bikî? Tu dikarî:

en: Please choose (%s):
ku: Bibijêre(%s):

note: translators: first %s: application name, second %s: date, third %s: time
en: %s closed unexpectedly on %s at %s.
ku: %s bê hêvîkirin hat girtin li ser %s di %s de.

en: If you were not doing anything confidential (entering passwords or other
    private information), you can help to improve the application by reporting
    the problem.
ku: Ger te tiştekî veşartî nekiribe (têketine nasnavê yan jî agahiyên 
    taybet yên din), tu dikarî sepanê bi pêşbixî bi raporkirina 
    pirsgirêkê.

en: &Report Problem...
ku: Pirsgirêkê &Raporbike...

en: Cancel and &ignore future crashes of this program version
ku: Betal yan jî &Derbasbibe di hilweşînên vê bernameyê yên di pêşerojê de

en: &Cancel
ku: &Betal

en: The package "%s" failed to install or upgrade.
ku: Sazkirin yan jî bilindkirna pakêta "%s" biserbeket.

en: You can help the developers to fix the package by reporting the problem.
ku: Bi raporkirina pirsgirêkê tu alîkariya pisporan bikî ji bo tamîrkirina pakêtê.

en: Your system encountered a serious kernel problem.
ku: Pergala te leqayî pirsgirêkeka girîng ya kernel'ê hat.

en: You can help the developers to fix the problem by reporting it.
ku: Bi raporkirina vê tu dikarî ji bo çareserkirina pirsgirêkê alîkariya pisporan bikî.

en: Send problem report to the developers?
ku: Raporeka pirsgirêkê ji pisporan re bişîne?

en: After the problem report has been sent, please fill out the form in the
    automatically opened web browser.
ku: Pîştî rapor hat şandin ji kerema xwe ra forma di geroka webê de ku 
    bixweber vebû dagirin.

en: (binary data)
ku: (daneya binary)

en: &Send complete report (recommended; %s)
ku: &Hemû raporê bişîne(Tê pêşniyarkirin; %s)

en: Send &reduced report (slow Internet connection; %s)
ku: Rapora &kêmkirî bişîne (girêdana înternetê ya hêdî; %s)

en: &Send report (%s)
ku: &Raporê bişîne (%s)

en: &View report
ku: Raporê &Bibîne

en: &Keep report file for sending later or copying to somewhere else
ku: Ji bo şandina peyde yan jî tomarkirina ciye&kî raporê veşêre

en: Problem report file:
ku: Pela rapora pirsgirêkê:

en: &Confirm
ku: &Erê bike

en: Error: %s
ku: Çewtî: %s

en: Collecting problem information
ku: Agahiyên pirsgirêkê tên civandin.

en: The collected information can be sent to the developers to improve the
    application. This might take a few minutes.
ku: Agahiyên civandî kare bê şandin ji pisporan re ji pêşxistina sepanê.
    Ev dibe ku çend xulekan bigire.

en: Uploading problem information
ku: Agahiyên pirsgirêkê tên vebarkirin.

en: The collected information is being sent to the bug tracking system.
    This might take a few minutes.
ku: Agahiyên civandî  ji pergala şopandina çewtiyan re tên şandin.
    Ev dibe ku çend xulekan bigire.

en: &Done
ku: &Temam

en: none
ku: tune

en: Selected: %s. Multiple choices:
ku: Bijartî: %s. Bijartinên pirjimar:

en: Choices:
ku: Bijartî:

en: Path to file (Enter to cancel):
ku: Rê li pelê(Enter ji bo betalê)

en: File does not exist.
ku: Pel tune

en: This is a directory.
ku: Ev peldank e.

en: To continue, you must visit the following URL:
ku: Ji bo berdewamê divê tu serî li URL'ya jêr bidî.

en: You can launch a browser now, or copy this URL into a browser on another computer.
ku: Tu karî niha gerokekê bixebitînî, yan jî URL'yê qopî bike ji bo di computereka din de binêrî.

en: Launch a browser now
ku: Gerokekê bixebitîne

en: No pending crash reports. Try --help for more information.
ku: Raporên hilweşînê yê bendewar tunin. Ji bo agahiya zêdetir --help biceribînin.

en: <big><b>Collecting problem information</b></big>
ku: <big><b>Agahiyên Pirsgirêkê tên civîn</b></big>

en: This will remove some large items from the report. These are very useful for developers to debug the problem, but might be too big for you to upload if you have a slow internet connection.
ku: Ev yek dê hin hêmanên mezin ji raporê bibe. Ev tiştekî asayî ye ji bo pêşdebiran, lê dibe ku ji bo te tiştekî gelekî mezin be ku tu barbikî heke girêdana interneta te giran be.
