apport - en to el translation catalogue (74 entries)

note: TRANS: %s is the name of the operating system
en: This is not a genuine %s package
el: Αυτό δεν είναι γνήσιο το πακέτο %s

en: You have some obsolete package versions installed. Please upgrade the following packages and check if the problem still occurs:
    
    %s
el: Έχετε εγκατεστημένες κάποιες ξεπερασμένες εκδόσεις ορισμένων πακέτων. Παρακαλούμε αναβαθμίστε τα παρακάτω πακέτα και ελέγξτε αν το πρόβλημα συνεχίζει να υφίσταται:
    
    %s

en: unknown program
el: άγνωστο πρόγραμμα

en: Sorry, the program "%s" closed unexpectedly
el: Συγνώμη, το πρόγραμμα "%s" τερματίστηκε απροσδόκητα

en: Problem in %s
el: Πρόβλημα στο %s

en: Your computer does not have enough free memory to automatically analyze the problem and send a report to the developers.
el: Ο υπολογιστής σας δεν έχει αρκετή ελεύθερη μνήμη για να αναλύσει αυτόνομα το πρόβλημα και να στείλει την αναφορά στους προγραμματιστές.

note: package does not exist
en: Invalid problem report
el: Μη έγκυρη αναφορά του προβλήματος

en: The report belongs to a package that is not installed.
el: Η αναφορά ανήκει σε ένα πακέτο το οποίο δεν είναι εγκατεστημένο.

en: This problem report is damaged and cannot be processed.
el: Αυτή η αναφορά προβλήματος έχει καταστραφεί και δε μπορεί να επεξεργαστεί.

en: The problem cannot be reported:
    
    %s
el: Το πρόβλημα δεν μπορεί να αναφερθεί:
    
    %s

en: You are not allowed to access this problem report.
el: Δεν σας επιτρέπεται να αποκτήσετε πρόσβαση στην αναφορά του προβλήματος.

en: Error
el: Σφάλμα

en: There is not enough disk space available to process this report.
el: Δεν υπάρχει αρκετός χώρος στον δίσκο για την επεξεργασία αυτής της αναφοράς.

en: No package specified
el: Δεν ορίστηκε πακέτο

en: You need to specify a package or a PID. See --help for more information.
el: Χρειάζεται να ορίσετε ένα πακέτο ή ένα PID. Δείτε την --help για περισσότερες πληροφορίες.

en: Permission denied
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: The specified process does not belong to you. Please run this program as the process owner or as root.
el: Η συγκεκριμένη διαδικασία δεν ανήκει στην δικαιοδοσία σας. Παρακαλώ τρέξτε το πρόγραμμα ως  ιδιοκτήτης ή ως root

en: Package %s does not exist
el: Το πακέτο %s δεν υπάρχει

en: Could not determine the package or source package name.
el: Αδύνατος ο καθορισμός του πακέτου ή του ονόματος του πακέτου πηγαίου κώδικα.

en: Unable to start web browser
el: Αδύνατη η εκκίνηση του περιηγητή

en: Unable to start web browser to open %s.
el: Αδύνατη η εκκίνηση του περιηγητή για το άνοιγμα του %s.

en: Network problem
el: Πρόβλημα Δικτύου

en: Memory exhaustion
el: Εξάντληση μνήμης

en: Your system does not have enough memory to process this crash report.
el: Το σύστημα δεν έχει αρκετή ελεύθερη μνήμη για τη διαδικασία αναφοράς κατάρρευσης.

en: Problem already known
el: Πρόβλημα ήδη γνωστό

en: This problem was already reported in the bug report displayed in the web browser. Please check if you can add any further information that might be helpful for the developers.
el: Αυτό το πρόβλημα έχει ήδη αναφερθεί στο σύστημα αναφοράς λαθών, στη σελίδα που βλέπετε. Παρακαλώ εξετάστε, αν μπορείτε να προσθέσετε κάποιες επιπλέον πληροφορίες, που να είναι χρήσιμες στους προγραμματιστές.

en: Press any key to continue...
el: Πατήστε ένα πλήκτρο για να συνεχίσετε...

en: What would you like to do? Your options are:
el: Τι θα θέλατε να κάνετε; Οι επιλογές σας είναι:

en: Please choose (%s):
el: Παρακαλούμε επιλέξτε (%s):

note: translators: first %s: application name, second %s: date, third %s: time
en: %s closed unexpectedly on %s at %s.
el: Το %s τερματίστηκε απροσδόκητα στο %s και στο %s.

en: If you were not doing anything confidential (entering passwords or other
    private information), you can help to improve the application by reporting
    the problem.
el: Αν δεν κάνατε κάτι πολύ εμπιστευτικό (εισαγωγή κωδικών πρόσβασης ή 
    κάποιων άλλων ιδιωτικών σας δεδομένων), μπορείτε να βοηθήσετε στην 
    βελτίωση της εφαρμογής, αναφέροντας το πρόβλημα.

en: &Report Problem...
el: &Αναφορά Προβλήματος...

en: Cancel and &ignore future crashes of this program version
el: Ακύρωση και &αγνόηση μελλοντικών καταρρεύσεων αυτής της έκδοσης του προγράμματος

en: &Cancel
el: &Ακύρωση

en: The package "%s" failed to install or upgrade.
el: Το πακέτο "%s" απέτυχε να εγκατασταθεί ή να ενημερωθεί.

en: You can help the developers to fix the package by reporting the problem.
el: Μπορείτε να βοηθήσετε τους προγραμματιστές να διορθώσουν το πακέτο αναφέροντας το πρόβλημα.

en: Your system encountered a serious kernel problem.
el: Το σύστημα σας αντιμετώπισε ένα σοβαρό πρόβλημα στον πυρήνα.

en: You can help the developers to fix the problem by reporting it.
el: Μπορείτε να βοηθήσετε τους υπεύθυνους ανάπτυξης να το φτιάξουν αναφέροντας το.

en: Send problem report to the developers?
el: Αποστολή αναφοράς προβλήματος στους προγραμματιστές;

en: After the problem report has been sent, please fill out the form in the
    automatically opened web browser.
el: Μετά την αποστολή της αναφοράς τους προβλήματος, παρακαλούμε
    συμπληρώστε την φόρμα στον περιηγητή ιστού που θα ανοίξει αυτόματα.

en: (binary data)
el: (δυαδικά δεδομένα)

en: &Send complete report (recommended; %s)
el: &Αποστολή ολοκληρωμένης αναφοράς (προτείνεται %s)

en: Send &reduced report (slow Internet connection; %s)
el: Απόστολή &περιορισμένης αναφοράς (αργή σύνδεση με το διαδίκτυο %s)

en: &Send report (%s)
el: &Αποστολή αναφοράς (%s)

en: &View report
el: &Εμφάνιση αναφοράς

en: &Keep report file for sending later or copying to somewhere else
el: &Κράτηση της αναφοράς για μετέπειτα αποστολή ή αντιγραφή της κάπου αλλού

en: Problem report file:
el: Αρχείο αναφοράς προβλήματος:

en: &Confirm
el: &Επιβεβαίωση

en: Error: %s
el: Σφάλμα: %s

en: Collecting problem information
el: Συλλογή πληροφοριών προβλήματος

en: The collected information can be sent to the developers to improve the
    application. This might take a few minutes.
el: Μπορείτε να βοηθήσετε τους προγραμματιστές να διορθώσουν το πακέτο
    αναφέροντας το πρόβλημα. Αυτό μπορεί να διαρκέσει λίγα λεπτά.

en: Uploading problem information
el: Αποστολή πληροφοριών προβλήματος

en: The collected information is being sent to the bug tracking system.
    This might take a few minutes.
el: Οι πληροφορίες που συλλέχθηκαν αποστέλλονται στο σύστημα
    καταγραφής λαθών. Αυτό μπορεί να διαρκέσει λίγα λεπτά.

en: No pending crash reports. Try --help for more information.
el: Δεν εκκρεμούν αναφορές καταρρεύσεων. Δοκιμάστε την --help για περισσότερες πληροφορίες.

en: <big><b>Collecting problem information</b></big>
el: <big><b>Συλλογή πληροφοριών προβλήματος</b></big>

en: <big><b>Send problem report to the developers?</b></big>
    
    After the problem report has been sent, please fill out the form in the automatically opened web browser.
el: <big><b>Να αποσταλεί η αναφορά του προβλήματος στους προγραμματιστές;</b></big>
    
    Μετά την αναφορά του προβλήματος, παρακαλώ συμπληρώστε τη φόρμα που θα ανοίξει αυτόματα στον περιηγητή ιστού.

en: <big><b>Uploading problem information</b></big>
el: <big><b>Αποστολή πληροφοριών του προβλήματος</b></big>

en: <span weight="bold" size="larger">Sorry, the package "%s" failed to install or upgrade.</span>
el: <span weight="bold" size="larger"> Λυπούμαστε, αλλά το πακέτο "%s" απέτυχε να εγκατασταθεί ή να αναβαθμιστεί.</span>

en: Application problem
el: Πρόβλημα εφαρμογής

en: Complete report (recommended; %s)
el: Ολοκληρωμένη αναφορά (προτείνεται το %s)

en: Content of the report
el: Περιεχόμενο της αναφοράς

en: If you were not doing anything confidential (entering passwords or other private information), you can help to improve the application by reporting the problem.
el: Αν δεν κάνατε κάτι πολύ εμπιστευτικό (εισαγωγή κωδικών πρόσβασης ή κάποιων άλλων ιδιωτικών σας δεδομένων), μπορείτε να βοηθήσετε στην βελτίωση της εφαρμογής, αναφέροντας το πρόβλημα.

en: Information is being collected that may help the developers fix the problem you report.
el: Οι πληροφορίες που συλλέγονται μπορούν να βοηθήσουν τους υπευθύνους στην επιδιόρθωση του προβλήματος που αναφέρετε.

en: Kernel problem
el: Πρόβλημα πυρήνα

en: Package problem
el: Πρόβλημα πακέτου

en: Reduced report (slow Internet connection; %s)
el: Περιορισμένη αναφορά (αργή σύνδεση με το διαδίκτυο: %s)

en: Restart _Program
el: Επανεκκίνηση_Προγράμματος

en: The collected information is being sent to the bug tracking system. This might take a few minutes.
el: Οι πληροφορίες που συλλέχθηκαν αποστέλλονται στο σύστημα καταγραφής λαθών. Αυτό μπορεί να διαρκέσει λίγα λεπτά.

en: This will remove some large items from the report. These are very useful for developers to debug the problem, but might be too big for you to upload if you have a slow internet connection.
el: Αυτό θα αφαιρέσει κάποια ογκώδη στοιχεία από την αναφορά. Τα στοιχεία αυτά είναι πολύ χρήσιμα στους προγραμματιστές για τον εντοπισμό και την διόρθωση λαθών, αλλά είναι πολύ μεγάλα για να τα αποστείλετε αν έχετε αργή σύνδεση.

en: _Ignore future crashes of this program version
el: Να αγνοηθούν μελλοντικές καταρρεύσεις αυτής της έκδοσης του προγράμματος

en: _Report Problem...
el: _Αναφορά Προβλήματος...

en: _Send Report
el: Α_ποστολή Αναφοράς

en: Report a malfunction to the developers
el: Αναφορά δυσλειτουργίας στους προγραμματιστές

en: Report a problem...
el: Αναφορά προβλήματος...
