subiquity - en to bg translation catalogue (491 entries)

en: Installer shell session activated.
    
    This shell session is running inside the installer environment.  You
    will be returned to the installer when this shell is exited, for
    example by typing Control-D or 'exit'.
    
    Be aware that this is an ephemeral environment.  Changes to this
    environment will not survive a reboot. If the install has started, the
    installed system will be mounted at /target.
bg: Сесията на инсталатора е активирана.
    Тази сесия на обвивката се изпълнява в средата на инсталатора. Вие
    ще бъдете върнати в инсталатора, когато излезете от тази обвивка, 
    например чрез въвеждане на Control-D или „exit“.
    Имайте предвид, че това е ефимерна среда. Промените в тази
    среда няма да се запазят след рестартиране. Ако инсталацията е започнала,
    инсталираната система ще бъде монтирана в /target.

en: yes
bg: да

en: no
bg: не

en: Confirmation is required to continue.
bg: Необходимо е потвърждение, за да продължите.

en: Add 'autoinstall' to your kernel command line to avoid this
bg: Добавете „autoinstall“ към командния ред на ядрото, за да избегнете това

en: Continue with autoinstall?
bg: Продължаване с автоматичното инсталиране?

en: Importing keys failed:
bg: Внасянето на ключ е неуспешно

en: ssh-keygen failed to show fingerprint of downloaded keys:
bg: ssh-keygen не успя да покаже отпечатък на изтеглените ключове:

en: Cannot edit {selflabel} as it is part of the {cdtype} {cdname}.
bg: Не може да се редактира {selflabel}, тъй като е част от {cdtype} {cdname}.

en: Cannot edit pre-existing RAIDs.
bg: Не можете да редактирате вече съществуващи RAID масиви.

en: Cannot edit {raidlabel} because it has partitions.
bg: Не може да се редактира {raidlabel}, защото има дялове.

en: Cannot edit pre-existing volume groups.
bg: Не могат да се редактират вече съществуващи групи с дялове.

en: Cannot edit {vglabel} because it has logical volumes.
bg: Не може да се редактира {vglabel}, защото има логически дялове.

en: Primary partition limit reached
bg: Достигнат е лимитът на основния дял

en: Unusable space
bg: Неизползваемо пространство

en: Cannot remove {selflabel} from pre-existing {cdtype} {cdlabel}.
bg: Не може да се премахне {selflabel} от вече съществуващ {cdtype} {cdlabel}.

en: Removing {selflabel} would leave the {cdtype} {cdlabel} with less than {min_devices} devices.
bg: Премахването на {selflabel} ще остави {cdtype} {cdlabel} с по-малко от {min_devices} устройства.

en: Removing {selflabel} would leave the {cdtype} {cdlabel} with no devices.
bg: Премахването на {selflabel} ще остави {cdtype} {cdlabel} без устройства.

en: Cannot delete {selflabel} as it is part of the {cdtype} {cdname}.
bg: Не може да изтриете {selflabel}, тъй като е част от {cdtype} {cdname}.

en: Cannot delete a single partition from a device that already has partitions.
bg: Не може да се изтрие един дял от устройство, което вече има дялове.

en: Cannot delete required bootloader partition
bg: Не може да се изтрие необходимият дял за зареждане

en: Cannot delete {devicelabel} as partition {partnum} is part of the {cdtype} {cdname}.
bg: Не може да се изтрие {devicelabel}, тъй като дял {partnum} е част от {cdtype} {cdname}.

en: Cannot delete {devicelabel} because it has {count} mounted partitions.
bg: Не може да се изтрие {devicelabel}, защото има {count} монтирани дяла.

en: Cannot delete {devicelabel} because it has 1 mounted partition.
bg: Не може да се изтрие {devicelabel}, защото има 1 монтиран дял.

en: Cannot delete a single logical volume from a volume group that already has logical volumes.
bg: Не може да се изтрие единичен логически том от група томове, която вече има логически томове.

note: A pre-existing device such as a partition or RAID
en: existing
bg: съществуващи

note: A newly created device such as a partition or RAID
en: new
bg: нов

note: boot loader partition
en: configured
bg: конфигуриран

note: boot loader partition
en: unconfigured
bg: неконфигуриран

en: primary ESP
bg: главен ESP

en: backup ESP
bg: резервен ESP

en: unused ESP
bg: неизползван ESP

note: extended partition
en: extended
bg: разширен

note: logical partition
en: logical
bg: логически

note: Flag for a LVM volume group
en: encrypted
bg: криптиран

en: multipath device
bg: многонишково устройство

en: local disk
bg: локален диск

en: partition of {device}
bg: дял на {device}

en: software
bg: Софтуер

en: LVM volume group
bg: LVM група томове

en: LVM logical volume
bg: LVM логически томове

note: This is only used in text "cannot add partition {desc}"... bit hackish.
en: to gap
bg: Към празното място

en: partition {number}
bg: дял {number}

en: partition {number} of {device}
bg: дял {number} на {device}

en: free space
bg: свободно пространство

en: {component_name} of {desc} {name}
bg: {component_name} на {desc} {name}

en: already formatted as {fstype}
bg: вече е форматирано, като {fstype}

en: to be reformatted as {fstype}
bg: да бъде преформатирано, като {fstype}

en: to be formatted as {fstype}
bg: да бъде форматирано, като {fstype}

note: A filesytem
en: mounted at {path}
bg: монтирано в {path}

en: in use
bg: в употреба

note: A filesytem
en: not mounted
bg: не е монтирано

note: A filesytem that cannot be mounted (i.e. swap) is used or unused
en: unused
bg: неизползван

note: A filesytem that cannot be mounted (i.e. swap) is used or unused
en: used
bg: използван

en: container for {devices}
bg: контейнер за {devices}

en: Block device probe failure
bg: Неуспешна проверка на блоковото устройство

en: Disk probe failure
bg: Неуспешна проверка на диска

en: Install failure
bg: Неуспешна инсталация

en: Installer crash
bg: Срив на инсталатора

en: Network error
bg: Грешка в мрежата

en: Network client error
bg: Грешка в мрежовия клиент

en: Server request failure
bg: Неуспешна заявка на сървъра

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: autoconfiguration failed
bg: Автоматичното конфигуриране е неуспешно

en: The host key fingerprints are:
bg: Ключовите отпечатъци на хоста са:

en: The {keytype} host key fingerprint is:
        {fingerprint}
bg: Отпечатъкът на ключ на хост {keytype} е:
         {fingerprint}

en: {desc} do not match
bg: {desc} не съвпадат

en: , or
bg: , или

en:  or
bg:  или

en: This field must be a {schemes} URL.
bg: Това поле трябва да бъде {schemes} URL.

en: Done
bg: Готово

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Close
bg: Затваряне

en: Save
bg: Запазване

en: Subnet:
bg: Подмрежа:

en: Address:
bg: Адрес:

en: Gateway:
bg: Шлюз:

en: Name servers:
bg: Име на сървъри:

en: IP addresses, comma separated
bg: IP адреси, разделени със запетая

en: Search domains:
bg: Домейни за търсене:

en: Domains, comma separated
bg: Домейни, разделени със запетая

en: should be in CIDR form ({example})
bg: трябва да бъде във форма CIDR ({example})

en: '{address}' is not contained in '{subnet}'
bg: '{address}' не се съдържа в '{subnet}'

note: A choice for how to configure a network interface
en: Automatic (DHCP)
bg: Автоматично (DHCP)

note: A choice for how to configure a network interface
en: Manual
bg: Ръчно

note: A choice for how to configure a network interface
en: Disabled
bg: Изключено

en: IPv{v} Method:
bg: IPv{v} метод:

en: Create
bg: Създаване

en: VLAN ID must be between 1 and 4095
bg: VLAN ID трябва да бъде между 1 и 4095

en: {netdev} already exists
bg: {netdev} вече съществува

en: Add a VLAN tag
bg: Добавяне на VLAN tag

note: {device} is the name of a network device
en: Info for {device}
bg: Информация за {device}

en: Name:
bg: Име:

en: Devices:
bg: Устройства:

en: Bond mode:
bg: Режим на свързване:

en: XMIT hash policy:
bg: Хеш политика на XMIT:

en: LACP rate:
bg: Честота на LACP:

en: There is already a network device named "{netdev}"
bg: Вече има мрежово устройство с име "{netdev}"

en: Name cannot be empty
bg: Името не може да е празно

en: Name cannot be more than 16 characters long
bg: Името не може да бъде по- дълго от 16 символа

en: Create bond
bg: Създаване на връзка

en: Edit bond
bg: Редактиране на връзка

en: Select a network
bg: Изберете мрежа

en: Network interface {nic} WIFI configuration
bg: Мрежов интерфейс {nic} WIFI конфигурация

en: VLAN {id} on interface {link}
bg: VLAN {id} на интерфейс {link}

en: bond master for {interfaces}
bg: master връзка for {interfaces}

en: not connected
bg: не е свързано

en: enslaved to {device}
bg: подчинено на {device}

en: timed out
bg: времето изтече

en: static
bg: статична

en: disabled
bg: изключено

en: A wifi device was detected but the necessary support packages were not
    available.
bg: Беше открито wifi устройство, но необходимите пакети за поддръжка не са налични.

en: Wifi support packages are being installed.
bg: Пакетите за поддръжка на Wifi се инсталират.

en: Wifi support packages failed to install. Please check the logs.
bg: Пакетите за поддръжка на Wifi не можаха да се инсталират. Моля, проверете логовете.

en: Wifi support packages will be installed in the target system.
bg: Пакетите за поддръжка на Wifi ще бъдат инсталирани в целевата система.

en: Network connections
bg: Мрежови връзки

en: Configure at least one interface this server can use to talk to other machines, and which preferably provides sufficient access for updates.
bg: Конфигурирайте поне един интерфейс, който този сървър може да използва за комуникация с други машини и който за предпочитане осигурява достатъчен достъп за актуализации.

note: See _route_watcher
en: Back
bg: Назад

en: Continue without network
bg: Продължаване без мрежа

en: Applying changes
bg: Прилагане на промените

en: Container
bg: Контейнер

note: Attempting to convert input to a size
en: input cannot be empty
bg: въведеното не може да бъде празно

note: Attempting to convert input to a size
en: {input!r} is not valid input
bg: {input!r} не е валидно въвеждане

en: TPM backed full-disk encryption is not available on this device (the reason given was "{reason}").
bg: Криптирането на целия диск, поддържано от PM, не е налично на това устройство (посочената причина е „{reason}“).

en: TPM backed full-disk encryption is not yet supported when the target spans multiple volumes.
bg: Криптирането на цял диск, обезпечено с TPM, все още не се поддържа, когато целта обхваща множество дялове.

en: TPM backed full-disk encryption is only supported with a target volume partition table of GPT.
bg: Криптирането на целия диск, обезпечено с TPM, се поддържа само с таблица на дяловете на целевия дял на GPT.

en: TPM backed full-disk encryption has been disabled
bg: Криптирането на целия диск, поддържано от TPM, е деактивирано

en: Other
bg: Други

en: Leave unmounted
bg: Оставяне немонтирано

en: 
    Sorry, there was a problem examining the storage devices on this system.
bg: 
    За съжаление възникна проблем при проверката на устройствата за съхранение на тази система.

en: 
    Sorry, there was a problem completing the installation.
bg: 
    Съжаляваме, възникна проблем при завършване на инсталацията.

en: 
    Sorry, there was a problem applying the network configuration.
bg: 
    Съжаляваме, възникна проблем при прилагането на мрежовата конфигурация.

en: 
    Sorry, the installer has encountered an internal error.
bg: 
    Съжаляваме, инсталаторът е открил вътрешна грешка.

en: 
    Sorry, the installer has restarted because of an error.
bg: 
    За съжаление инсталаторът се рестартира поради грешка.

en: 
    Sorry, an unknown error occurred.
bg: 
    Съжаляваме, възникна неизвестна грешка.

en: 
    Information is being collected from the system that will help the
    developers diagnose the report.
bg: 
    От системата се събира информация, която ще помогне на
    разработчиците диагностицират доклада.

en: 
    Loading report...
bg: 
    Зареждане на доклад...

en: 
    Collecting information from the system failed. See the files in
    /var/log/installer for more.
bg: 
    Събирането на информация от системата не бе успешно. Вижте файловете във
    /var/log/installer за повече.

en: 
    Loading the report failed. See the files in /var/log/installer for more.
bg: 
    Зареждането на доклада не бе успешно. Вижте файловете в /var/log/installer за повече.

en: 
    You can continue and the installer will just present the disks present
    in the system and not other block devices, or you may be able to fix
    the issue by switching to a shell and reconfiguring the system's block
    devices manually.
bg: 
    Можете да продължите и инсталаторът просто ще представи наличните дискове
    в системата, а не други блокови устройства, или може да успеете да поправите
    проблема, като преминете към обвивка и ръчно преконфигурирате блоковите 
    устройства на системата.

en: 
    You may be able to fix the issue by switching to a shell and
    reconfiguring the system's block devices manually.
bg: 
    Може да успеете да коригирате проблема, като преминете към обвивка и
    ръчно преконфигуриране на блоковите устройства на системата.

en: 
    You can continue with the installation but it will be assumed the network
    is not functional.
bg: 
    Можете да продължите с инсталацията, но ще се приеме, че мрежата
    не е функционална.

en: 
    You can continue or restart the installer.
bg: 
    Можете да продължите или да рестартирате инсталатора.

en: 
    Do you want to try starting the installation again?
bg: 
    Искате ли да опитате да стартирате инсталацията отново?

en: Select continue to try the installation again.
bg: Изберете продължи, за да опитате инсталацията отново.

en: 
    If you want to help improve the installer, you can send an error report.
bg: 
    Ако искате да помогнете за подобряването на инсталатора, можете да изпратите доклад за грешка.

en: 
    The install media checksum verification failed.  It's possible that this crash
    is related to that checksum failure.  Consider verifying the install media and
    retrying the install.
bg: 
    Проверката на контролната сума на инсталационния носител е неуспешна. Възможно е тази засечка да е свързана с грешка в тази контролна сума. Помислете за проверка на инсталационния носител и повторен опит за инсталиране.

en: Cancel upload
bg: Отказ от качване

en: Close report
bg: Отказ от доклад

en: Continue
bg: Продължаване

en: Switch to a shell
bg: Превключване към обвивката

en: Restart the installer
bg: Рестартиране на инсталатора

en: Send to Canonical
bg: Изпращане на Canonical

en: Sent to Canonical
bg: Изпращане на Canonical

en: View full report
bg: Преглед на пълният доклад

en: The error report has been saved to
    
      {loc}
    
    on the filesystem with label {label!r}.
bg: Докладът за грешка е запазен в
      {loc}
    
    във файловата система с етикет {label!r}.

en: DATE
bg: ДАТА

en: KIND
bg: ВИД

en: STATUS
bg: СТАТУС

en: Select an error report to view:
bg: Изберете доклад за грешка, който да видите:

en: VIEWED
bg: ПРЕГЛЕДАНО

en: UNVIEWED
bg: НЕПРЕГЛЕДАНО

en: formatted as {fstype}
bg: форматиран като {fstype}

en: , mounted at {path}
bg: , монтиран в {path}

en: , not mounted
bg: , не е монтиран

en: unused {device}
bg: неизползвано {device}

en: If you put all disks into RAIDs or LVM VGs, there will be nowhere to put the boot partition.
bg: Ако поставите всички дискове в RAID или LVM VG, няма да има къде да поставите boot дяла.

en: Do you really want to delete the {desc} {label}?
bg: Наистина ли искате да изтриете {desc} {label}?

en: It is formatted as {fstype} and mounted at {path}
bg: Той е форматиран като {fstype} и е монтиран на {path}

en: It is formatted as {fstype} and not mounted.
bg: Той е форматиран като {fstype} и не е монтиран.

en: It contains 1 logical volume | It contains {n} logical volumes
bg[0]: Съдържа 1 логически том
bg[1]: Съдържа {n} логически тома

en: It contains 1 partition | It contains {n} partitions
bg[0]: Съдържа 1 дял
bg[1]: Съдържа {n} дяла

en: It contains 1 volume. | It contains {n} volumes.
bg[0]: Съдържа 1 том.
bg[1]: Съдържа  {n} тома.

en: It is not formatted or mounted.
bg: Не е форматиран или монтиран.

en: Delete
bg: Изтриване

en: Remove filesystem from {device}
bg: Премахване на файловата система от  {device}

en: Do you really want to remove the existing filesystem from {device}?
bg: Наистина ли искате да премахнете съществуващата файлова система от {device}?

en: logical volumes
bg: логически томове

en: partitions
bg: дялове

note: things is either "logical volumes" or "partitions"
en: Remove all {things} from {obj}
bg: Премахване на всички {things} от {obj}

en: Do you really want to remove all {things} from {obj}?
bg: Наистина ли искате да премахнете всички {things} от {obj}?

note: XXX summarize partitions here?
en: Reformat
bg: Преформатиране

en: existing {fstype}
bg: съществуваща {fstype}

en: new {fstype}
bg: нов {fstype}

en: No disks or partitions mounted.
bg: Няма монтирани дискове или дялове.

en: MOUNT POINT
bg: ТОЧКА НА МОНТИРАНЕ

en: SIZE
bg: РАЗМЕР

en: TYPE
bg: ТИП

en: DEVICE TYPE
bg: ТИП НА УСТРОЙСТВО

en: Unmount
bg: Демонтиране

en: No available devices
bg: Няма налични устройства

en: No used devices
bg: Няма използвани устройства

en: Remove from {device}
bg: Премахване от {device}

en: Create Logical Volume
bg: Създаване на логически том

en: Add {ptype} Partition
bg: Добавяне на {ptype} дял

en: Stop Using As Boot Device
bg: Спиране на използването като Boot устройство

en: Add As Another Boot Device
bg: Добавяне, като друго Boot устройство

en: Use As Boot Device
bg: Използване, като Boot устройство

en: DEVICE
bg: УСТРОЙСТВО

en: Storage configuration
bg: Конфигурация за съхранение

en: Create software RAID (md)
bg: Създаване на софтуерен RAID (md)

en: Create volume group (LVM)
bg: Създаване на група томове  (LVM)

en: FILE SYSTEM SUMMARY
bg: РЕЗЮМЕ НА ФАЙЛОВАТА СИСТЕМА

en: AVAILABLE DEVICES
bg: НАЛИЧНИ УСТРОЙСТВА

en: USED DEVICES
bg: ИЗПОЛЗВАНИ УСТРОЙСТВА

en: Mount a filesystem at /
bg: Монтиране на файлова система в /

en: Select a boot disk
bg: Изберете диск за Boot

en: To continue you need to:
bg: За да продължите трябва да:

en: Reset
bg: Нулиране

en: Configure a guided storage layout, or create a custom one:
bg: Водено конфигуриране на подредбата на устройствата за съхранение или създаване на персонализирана:

en: Passphrase:
bg: Парола:

en: Confirm passphrase:
bg: Потвърдете паролата:

en: The key will be stored as ~/recovery-key.txt in the live system and will be copied to /var/log/installer/ in the target system.
bg: Ключът ще бъде съхранен като ~/recovery-key.txt в  aktiwnata система и ще бъде копиран в /var/log/installer/ в целевата система.

en: Passphrase must be set
bg: Трябва да се зададе парола

en: Passphrases do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: Encrypt the LVM group with LUKS
bg: Криптиране на LVM групата с LUKS

en: The entire disk will be encrypted and protected by the TPM. If this option is deselected, the disk will be unencrypted and without any protection.
bg: Целият диск ще бъде шифрован и защитен от TPM. Ако тази опция е премахната, дискът ще бъде некриптиран и без никаква защита.

en: The entire disk will be encrypted and protected by the TPM.
bg: Целият диск ще бъде шифрован и защитен от TPM.

en: Set up this disk as an LVM group
bg: Задаване на този диск като LVM група

en: Full disk encryption with TPM
bg: Пълно дисково криптиране с TPM

en: Use an entire disk
bg: Използване на целият диск

en: Custom storage layout
bg: Персонализирано оформление на устройствата за съхранение

en: 
    
    The "Use an entire disk" option installs Ubuntu onto the selected disk,
    replacing any partitions and data already there.
    
    If the platform requires it, a bootloader partition is created on the disk.
    
    If you choose to use LVM, two additional partitions are then created,
    one for /boot and one covering the rest of the disk. An LVM volume
    group is created containing the large partition. A logical volume is
    created for the root filesystem, sized using some simple heuristic. It
    can easily be enlarged with standard LVM command line tools (or on the
    next screen).
    
    You can also choose to encrypt LVM volume group. This will require
    setting a passphrase, that one will need to type on every boot before
    the system boots.
    
    If you do not choose to use LVM, a single partition is created covering the
    rest of the disk which is then formatted as ext4 and mounted at /.
    
    In either case, you will still have a chance to review and modify the results.
    
    If you choose to use a custom storage layout, no changes are made to the disks
    and you will have to, at a minimum, select a boot disk and mount a filesystem
    at /.
bg: 
    
    Опцията „Използване на цял диск“ инсталира Ubuntu на избрания диск,
    заменяйки всички дялове и данни, които вече са там.
    
    Ако платформата го изисква, на диска се създава bootloader дял.
    
    Ако решите да използвате LVM, тогава се създават два допълнителни дяла, един за /boot и един покриващ останалата част от диска. Том на LVM създава се група, съдържаща големия дял. Логичен обем е създаден за основната файлова система, оразмерен с помощта на някаква проста евристика. То може лесно да се увеличи със стандартните инструменти на командния ред на LVM (или на следващия екран).
    
    Можете също така да изберете да шифровате LVM том група. Това ще изисква задаване на парола, която ще трябва да въвеждате при всяко зареждане преди системата да се зареди.
    
    Ако не изберете да използвате LVM, се създава един дял, покриващ останалата част от диска, който след това се форматира като ext4 и се монтира в /.
    
    И в двата случая пак ще имате възможност да прегледате и промените резултатите.
    
    Ако изберете да използвате персонализирано оформление за съхранение, няма да се правят промени в дисковете и ще трябва най-малкото да изберете диск за зареждане и да монтирате файлова система в /.

en: 
    Block probing did not discover any disks big enough to support guided storage
    configuration. Manual configuration may still be possible.
bg: 
    Блоковото тестване не откри никакви дискове, достатъчно големи, за да поддържат направлявано съхранение
    конфигурация. Все още може да е възможна ръчна конфигурация.

en: 
    Block probing did not discover any disks. Unfortunately this means that
    installation will not be possible.
bg: 
    Блоковото тестване не откри никакви дискове. За съжаление това означава, че
    инсталирането няма да бъде възможно.

en: Guided storage configuration
bg: Водена конфигурация на устройствата за съхранение

en: Choose a disk to install to:
bg: Изберете диск за инсталиране на:

en: Cannot install core boot classic system
bg: Не може да се инсталира класическа core boot система

en: Help on guided storage configuration
bg: Помощ за конфигуриране на воденото оразмеряване

en: The only characters permitted in the name of a volume group are a-z, A-Z, 0-9, +, _, . and -
bg: Единствените знаци, разрешени в името на група томове, са a-z, A-Z, 0-9, +, _, . и -

en: Passphrases
bg: Пароли

en: Devices:
bg: Устройства:

en: Size:
bg: Размер:

en: Create encrypted volume
bg: Създаване на криптиран дял

en: Also create a recovery key:
bg: Също така създайте ключ за възстановяване:

en: The key will be stored as ~/recovery-key-{name}.txt in the live system and will be copied to /var/log/installer/ in the target system.
bg: Ключът ще бъде съхранен като ~/recovery-key-{name}.txt в активната система и ще бъде копиран в /var/log/installer/ в целевата система.

en: Select at least one device to be part of the volume group.
bg: Изберете поне едно устройство, което да бъде част от групата томове.

en: The name of a volume group cannot be empty
bg: Името на групата томове не може да бъде празно

en: The name of a volume group cannot start with a hyphen
bg: Името на група томове не може да започва с тире

en: There is already a volume group named '{name}'
bg: Вече има група томове с име „{name}“

en: {name} is not a valid name for a volume group
bg: {name} не е валидно име за група томове

en: Create LVM volume group
bg: Създаване на LVM група томове

en: Edit volume group "{name}"
bg: Редактиране на група томове "{name}"

en: Leave unformatted
bg: Оставяне неформатирано

en: Leave formatted as {fstype}
bg: Оставете форматиран като {fstype}

en: Capped partition size at {size}
bg: Ограничен размер на дяла на {size}

en: Rounded size up to {size}
bg: Закръглен размер до {size}

en: The only characters permitted in the name of a logical volume are a-z, A-Z, 0-9, +, _, . and -
bg: Единствените знаци, разрешени в името на логически том, са a-z, A-Z, 0-9, +, _, . и -

en: Size (max {size}):
bg: Размер (макс. {size}):

en: Name:
bg: Име:

en: Format:
bg: Формат:

en: Mount:
bg: Монтиране:

en: Use as swap
bg: Използване, като swap

en: Use this swap partition in the installed system.
bg: Използване на този swap дял в инсталираната система

en: The name of a logical volume cannot be empty
bg: Името на логическият том не може да бъде празно

en: The name of a logical volume cannot start with a hyphen
bg: Името на логически том не може да започва с тире

en: A logical volume may not be called {name}
bg: Логически том не може да се нарича {name}

en: The name of a logical volume may not contain "{substring}"
bg: Името на логически том не може да съдържа "{substring}"

en: There is already a logical volume named {name}.
bg: Вече има логически том с име {name}.

en: Path exceeds PATH_MAX
bg: Пътят надвишава PATH_MAX

en: {device} is already mounted at {path}.
bg: {device} вече е монтирано на {path}.

en: Mounting an existing filesystem at {mountpoint} is usually a bad idea, proceed only with caution.
bg: Монтирането на съществуваща файлова система на {mountpoint} обикновено е лоша идея, продължете с повишено внимание.

en: Bootloader partition
    
    {middle}
    
    However, on a disk with a GPT partition table, there is not enough
    space after the MBR for GRUB to store its second-stage core.img, so a
    small unformatted partition is needed at the start of the disk. It
    will not contain a filesystem and will not be mounted, and cannot be
    edited here.
bg: Зареждащ (boot) дял
    
    {middle}
    
    На диск с GPT таблица на дяловете обаче няма достатъчно
    място след MBR за GRUB, за да съхранява своя втори етап core.img, така,
     че е необходим малък неформатиран дял в началото на диска. Той
    няма да съдържа файлова система, няма да бъде монтиран и не може да бъде
    редактиран тук.

en: If this disk is selected as a boot device, GRUB will be installed onto
    the target disk's MBR.
bg: Ако този диск е избран като устройство за зареждане, GRUB ще бъде инсталиран в
    MBR на целевия диск.

en: As this disk has been selected as a boot device, GRUB will be
    installed onto the target disk's MBR.
bg: Тъй- като този диск е избран като устройство за зареждане, GRUB ще бъде
    инсталиран в MBR на целевия диск.

en: Bootloader partition
    
    This is an ESP / "EFI system partition" as required by UEFI. If this
    disk is selected as a boot device, Grub will be installed onto this
    partition, which must be formatted as fat32.
bg: Зареждащ (boot) дял
    
    Това е ESP / "EFI системен дял", както се изисква от UEFI. Ако този
    диск е избран като устройство за стартиране, Grub ще бъде инсталиран на този
    дял, който трябва да бъде форматиран като fat32.

en: Bootloader partition
    
    This is an ESP / "EFI system partition" as required by UEFI. As this
    disk has been selected as a boot device, Grub will be installed onto
    this partition, which must be formatted as fat32.
bg: Зареждащ (boot) дял
    
    Това е ESP / "EFI системен дял", както се изисква от UEFI. Ако този
    диск е избран като устройство за стартиране, Grub ще бъде инсталиран на този
    дял, който трябва да бъде форматиран като fat32.

en: The only aspect of this partition that can be edited is the size.
bg: Единственият аспект на този дял, който може да се редактира, е размерът.

en: You can choose whether to use the existing filesystem on this
    partition or reformat it.
bg: Можете да изберете, дали да използвате съществуващата файлова система за този
    дял или го преформатирате.

en: Required bootloader partition
    
    This is the PReP partion which is required on POWER. If this disk is
    selected as a boot device, Grub will be installed onto this partition.
bg: Необходим е дял за зареждане
    
    Това е PReP дялът, който се изисква на POWER. Ако този диск е
    избран като устройство за зареждане, Grub ще бъде инсталиран на този дял.

en: Required bootloader partition
    
    This is the PReP partion which is required on POWER. As this disk has
    been selected as a boot device, Grub will be installed onto this
    partition.
bg: Необходим е дял за зареждане
    
    Това е PReP дялът, който се изисква на POWER. Ако този диск е
    избран като устройство за зареждане, Grub ще бъде инсталиран на този дял.

en: Use existing fat32 filesystem
bg: Използване на съществуваща  fat32 файлова система

en: Reformat as fresh fat32 filesystem
bg: Преформатиране, като нова  fat32 файлова система

en: Adding logical volume to {vgname}
bg: Добавяне на логически том към {vgname}

en: Adding {ptype} partition to {device}
bg: Добавяне на {ptype} дял към {device}

en: Editing logical volume {lvname} of {vgname}
bg: Редактиране на логически том {lvname} на {vgname}

en: Editing partition {number} of {device}
bg: Редактиране на дял {number} на {device}

en: Formatting and mounting a disk directly is unusual. You probably want to add a partition instead.
bg: Директното форматиране и монтиране на диск е необичайно. Вероятно, вместо това искате да добавите дял.

en: Format and/or mount {device}
bg: Форматирайте и/или монтирайте {device}

en: Waiting for storage probing to complete
bg: Изчаква се завършване на проучването на носителя

en: The installer is probing for block devices to install to. Please wait until it completes.
bg: Инсталаторът проучва за блокови устройства, на които да се инсталира. Моля, изчакайте, докато завърши.

en: Unfortunately probing for devices to install to failed. Please report a bug on Launchpad, and if possible include the contents of the /var/log/installer directory.
bg: За съжаление, проучването на устройства за инсталиране не успя. Моля, докладвайте за грешка в Launchpad и, ако е възможно, включете съдържанието на директорията /var/log/installer.

en: Probing for devices to install to failed
bg: Проучването за устройства за инсталиране е неуспешно

en: Show Error Report
bg: Покажи доклада за грешки

en: / is not permitted in the name of a RAID device
bg: / не е разрешено в името на RAID устройство

en: Whitespace is not permitted in the name of a RAID device
bg: Празното пространство не е разрешено в името на RAID устройство

en: RAID Level:
bg: RAID ниво:

en: There is already a RAID named '{name}'
bg: Вече има RAID с име '{name}'

en: . and .. are not valid names for RAID devices
bg: . и .. не са валидни имена за RAID устройства

en: RAID Level "{level}" requires at least {min_active} active devices
bg: RAID ниво "{level}" изисква поне {min_active} активни устройства

en: Create software RAID ("MD") disk
bg: Създайте софтуерен RAID ("MD") диск

en: Edit software RAID disk "{name}"
bg: Редактиране на софтуерен RAID диск "{name}"

en: 
    Welcome to the Ubuntu Server Installer!
    
    The most popular server Linux in the cloud and data centre, this
    release of Ubuntu will receive updates for 9 months from release.
    
    The installer will guide you through installing Ubuntu Server
    {release}.
    
    The installer only requires the up and down arrow keys, space (or
    return) and the occasional bit of typing.
    
    This is version {snap_version} of the installer.
bg: 
    Добре дошли в Ubuntu Server Installer!
    
    
    Най-популярният Linux сървър в облака и център за данни, това
    издание на Ubuntu ще получава актуализации в продължение на 9 месеца след пускането.
    
    
    Инсталаторът ще ви преведе през инсталирането на Ubuntu Server
    {release}.
    
    
    Инсталаторът изисква ползването само на клавишите със стрелки нагоре и надолу, интервал 
    (или връщане) и евентуално, малко писане.
    
    
    Това е версия {snap_version} на инсталатора.

en: 
    Welcome to the Ubuntu Server Installer!
    
    The most popular server Linux in the cloud and data centre, you can
    rely on Ubuntu Server and its five years of guaranteed free upgrades.
    
    The installer will guide you through installing Ubuntu Server
    {release} LTS.
    
    The installer only requires the up and down arrow keys, space (or
    return) and the occasional bit of typing.
    
    This is version {snap_version} of the installer.
bg: 
    Добре дошли в Ubuntu Server Installer!
    
    
    Най-популярният Linux сървър в облака и център за данни, вие можете
    да разчитате на Ubuntu Server и неговите пет години безплатна поддръжка.
    
    
    Инсталаторът ще ви преведе през инсталирането на Ubuntu Server
    {release} LTS.
    
    Инсталаторът изисква ползването само на клавишите със стрелки нагоре и надолу, интервал 
    (или връщане) и евентуално, малко писане.
    
    Това е версия {snap_version} на инсталатора.

en: 
    It is possible to connect to the installer over the network, which
    might allow the use of a more capable terminal and can offer more languages
    than can be rendered in the Linux console.
bg: 
    Възможно е да се свържете с инсталатора през мрежата, което
    може да позволи използването на по-способен терминал и може да предложи повече езици
    отколкото могат да бъдат изобразени в конзолата на Linux.

en: 
    To connect, SSH to any of these addresses:
bg: 
    За да се свържете, SSH към някой от тези адреси:

en: 
    To connect, SSH to {username}@{ip}.
bg: 
    За да се свържете, SSH към {username}@{ip}.

en: The password you should use is "{password}".
bg: Паролата, която трябва да използвате, е "{password}".

en: You should use the preconfigured password passed to cloud-init.
bg: Трябва да използвате предварително конфигурираната парола, предадена на cloud-init.

en: You can log in with the {keytype} key with fingerprint:
    
        {fingerprint}
bg: Можете да влезете с ключа {keytype} с пръстов отпечатък:
        {fingerprint}

en: You can log in with one of the following keys:
bg: Можете да влезете с един от следните ключове:

en: 
    Or you can use the password "{password}".
bg: 
    Или можете да използвате паролата "{password}".

en: 
    Or you can use the preconfigured password passed to cloud-init.
bg: 
    Или можете да използвате предварително конфигурираната парола, предадена на cloud-init.

en: 
    Unfortunately this system seems to have no global IP addresses at this
    time.
bg: 
    За съжаление тази система изглежда няма глобални IP адреси в момента.

en: 
    Unfortunately the installer was unable to detect the password that has
    been set.
bg: 
    За съжаление инсталаторът не успя да открие зададената парола.

en: The following keys can be used at any time:
bg: Следните ключове могат да се използват по всяко време:

en: go back
bg: отиване назад

en: open help menu
bg: отваряне на помощното меню

en: switch to shell
bg: прехвърляне към обвивка

en: redraw screen
bg: преначертаване на екрана

en: toggle rich mode (colour, unicode) on and off
bg: включване и изключване на екстра режим (цвят, уникод).

en: quit
bg: изход

en: generate noisy error report
bg: генерира показен доклад за грешка

en: generate quiet error report
bg: генерира дискретен доклад за грешки

en: pretend to run an install
bg: симулиране, че изпълнявате инсталация

en: crash the ui
bg: срив на потр. интерфейс

en: (dry-run only)
bg: (само сухо стартиране)

en: Shortcut Keys
bg: Бързи клавиши

en: About this installer
bg: За инсталатора

en: Keyboard shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Enter shell
bg: Влизане в обвивката

en: Help on SSH access
bg: Помощ за SSH достъп

en: Toggle rich mode
bg: Превключване на екстра режим

en: Help on this screen
bg: Помощ на този екран

en: View error reports
bg: Преглед на отчетите за грешки

en: Help
bg: Помощ

en: About the installer
bg: За инсталатора

en: The characters : , and = are not permitted in this field
bg: Знаците : и = не са разрешени в това поле

en: The only characters permitted in this field are a-z, 0-9, _ and -
bg: Единствените позволени знаци в това поле са a-z, 0-9, _ и -

en: Your name:
bg: Вашето име:

en: Your server's name:
bg: Името на Вашият сървър:

en: The name it uses when it talks to other computers.
bg: Името, което се използва при комуникация с други компютри.

en: Pick a username:
bg: Изберете потребителско име:

en: Choose a password:
bg: Изберете парола:

en: Confirm your password:
bg: Повторете парола си:

en: Name too long, must be less than {limit}
bg: Името е твърде дълго, трябва да е по-малко от {limit}

en: Server name must not be empty
bg: Името на сървъра не трябва да е празно

en: Server name too long, must be less than {limit}
bg: Името на сървъра е твърде дълго, трябва да е по-малко от {limit}

en: Hostname must match HOSTNAME_REGEX:
bg: Името на хоста трябва да съвпада с HOSTNAME_REGEX:

en: Username missing
bg: Липсва потребителско име

en: Username too long, must be less than {limit}
bg: Потребителското име е твърде дълго, трябва да е по-малко от {limit}

en: Username must match USERNAME_REGEX:
bg: Потребителското име трябва да съответства на USERNAME_REGEX:

en: The username "{username}" is reserved for use by the system.
bg: Потребителското име "{username}" е запазено за използване от системата.

en: The username "{username}" is already in use.
bg: Потребителското име „{username}“ вече се използва.

en: Password must be set
bg: Трябва да бъде зададена парола

en: Passwords do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: Profile setup
bg: Настройка на профила

en: Enter the username and password you will use to log in to the system. You can configure SSH access on the next screen but a password is still needed for sudo.
bg: Въведете потребителското име и паролата, които ще използвате за влизане в системата. Можете да конфигурирате SSH достъп на следващия екран, но все още е необходима парола за sudo.

en: Passwords
bg: Пароли

en: Install progress
bg: Напредък на инсталирането

note: context_id -> line containing a spinner
en: Reboot Now
bg: Рестартирай сега

en: View error report
bg: Преглед на отчета за грешка

en: View full log
bg: Вижте пълния дневник

en: Full installer output
bg: Пълен изход на инсталатора

en: Installing system
bg: Инсталиране на системата

en: Starting installer
bg: Стартиране на инсталатора

en: Waiting on cloud-init
bg: Изчакване на cloud-init

en: Running early-commands
bg: Стартиране на ранни команди

en: Install complete!
bg: Инсталирането е завършено!

en: Cancel update and reboot
bg: Отменете актуализацията и рестартирайте

en: Rebooting...
bg: Рестартиране...

en: An error occurred during installation
bg: Възникна грешка по време на инсталацията

en: Subiquity server process has exited
bg: Процесът на Subiquity сървър е изключил

en: Selecting Continue below will begin the installation process and
    result in the loss of data on the disks selected to be formatted.
    
    You will not be able to return to this or a previous screen once
    the installation has started.
    
    Are you sure you want to continue?
bg: Избирането на Продължи по-долу ще стартира инсталационния процес и ще
    доведе до загуба на данни на дисковете, избрани за форматиране.
    
    Няма да можете да се върнете към този или предишен екран след, като
    инсталацията е започнала.
    
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Confirm destructive action
bg: Потвърдете деструктивното действие

en: The installer running on {tty} is currently installing the system.
    
    You can wait for this to complete or switch to a shell.
bg: Инсталаторът, работещ на {tty}, в момента инсталира системата.
    
    
    Можете да изчакате това да завърши или да преминете към обвивка.

en: Keyboard auto-detection
bg: Автоматично откриване на клавиатура

en: Keyboard detection starting. You will be asked a series of questions about your keyboard. Press escape at any time to go back to the previous screen.
bg: Откриването на клавиатурата започва. Ще ви бъдат зададени поредица от въпроси относно вашата клавиатура. Натиснете Escape по всяко време, за да се върнете към предишния екран.

en: Keyboard auto detection completed.
    
    Your keyboard was detected as:
bg: Автоматичното откриване на клавиатурата е завършено.
    
    Вашата клавиатура беше разпозната като:

en: 
    If this is correct, select Done on the next screen. If not you can select another layout or run the automated detection again.
bg: 
    Ако това е правилно, изберете Готово на следващия екран. Ако не, можете да изберете друга подредба или да стартирате автоматичното откриване отново.

en: Layout
bg: Подредба

en: Variant
bg: Вариант

en: Please press one of the following keys:
bg: Моля, натиснете един от следните клавиши:

en: Input was not recognized, try again
bg: Въведеното не беше разпознато, опитайте отново

en: Is the following key present on your keyboard?
bg: Следният клавиш има ли го на вашата клавиатура?

en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
    
    Right Alt or Caps Lock keys are often chosen for ergonomic reasons (in the latter case, use the combination Shift+Caps Lock for normal Caps toggle). Alt+Shift is also a popular combination; it will however lose its usual behavior in Emacs and other programs that use it for specific needs.
    
    Not all listed keys are present on all keyboards.
bg: Ще ви е необходим начин за превключване на клавиатурата между националната подредба стандартната подредба на латиница.
    
    Десните клавиши Alt или Caps Lock често се избират поради ергономични причини (в последния случай използвайте комбинацията Shift+Caps Lock за нормално превключване на главни букви). Alt+Shift също е популярна комбинация; той обаче ще загуби обичайното си поведение в Emacs и други програми, които го използват за специфични нужди.
    
    Не всички изброени клавиши присъстват на всички клавиатури.

en: Right Alt (AltGr)
bg: Десен Alt (AltGr)

en: Right Control
bg: Десен Control

en: Right Shift
bg: Десен Shift

en: Right Logo key
bg: Десен клавиш с лого

en: Menu key
bg: Клавиш Menu

en: Left Control+Left Shift
bg: Ляв Control+Ляв Shift

en: Left Alt
bg: Ляв Alt

en: Left Control
bg: Ляв Control

en: Left Shift
bg: Ляв Shift

en: Left Logo key
bg: Ляв клавиш с лого

en: Scroll Lock key
bg: Клавиш Scroll Lock

en: No toggling
bg: Без превключване

en: Shortcut:
bg: Клавишни комбинации:

en: Select layout toggle
bg: Избор на превключване на подредбата

en: Layout:
bg: Подредба:

en: Variant:
bg: Вариант:

en: Keyboard configuration
bg: Конфигурация на клавиатурата

en: Please select the layout of the keyboard directly attached to the system, if any.
bg: Моля, изберете подредба на клавиатурата, директно прикачена към системата, ако има такава.

en: Please select your keyboard layout below, or select "Identify keyboard" to detect your layout automatically.
bg: Моля, изберете вашата клавиатурна подредба по-долу или изберете „Идентифициране на клавиатурата“, за да откриете автоматично вашата подредба.

en: Identify keyboard
bg: Идентифициране на клавиатурата

en: Applying config
bg: Прилагане на конфигурацията

en: You may provide an archive mirror that will be used instead of the default.
bg: Вие можете да предоставите архивно огледало, което ще се използва вместо стандартното.

en: Mirror check still running
bg: Проверката на огледалния сървър все още работи

en: The check of the mirror URL is still running. You can continue but there is a chance that the installation will fail.
bg: Проверката на URL адреса на огледалния сървър продължава. Можете да продължите, но има вероятност инсталацията да се провали.

en: Mirror check failed
bg: Проверката на огледалния сървър е неуспешна

en: The check of the mirror URL failed. You can continue but it is very likely that the installation will fail.
bg: Проверката на URL адреса на огледалния сървър е неуспешна. Можете да продължите, но има вероятност инсталацията да се провали.

en: Mirror check has not run
bg: Проверката на огледалния сървър не е стартирана

en: The check of the mirror has not yet started. You can continue but there is a chance that the installation will fail.
bg: Проверката на огледалния сървър все още не е стартирала. Можете да продължите, но има вероятност инсталацията да се провали.

en: Mirror address:
bg: Адрес на огледалото:

en: The mirror location cannot be checked because no network has been configured.
bg: Местоположението на огледалния сървър не може да бъде проверено, защото не е конфигурирана мрежа.

en: The mirror location has not yet started.
bg: Локализирането на огледалния сървър все още не е започнало.

en: The mirror location is being tested.
bg: Местоположението на огледалния сървър се тества.

en: This mirror location passed tests.
bg: Този огледален сървър премина тестовете.

en: This mirror location does not seem to work. The output below may help
    explain the problem. You can try again once the issue has been fixed
    (common problems are network issues or the system clock being wrong).
bg: Този огледален сървър, изглежда, че не работи. Резултатът по-долу може да помогне
    да изясните проблема. Можете да опитате отново, след, като проблемът бъде отстранен
    (често срещаните проблеми са проблеми с мрежата или грешен системен часовник).

en: Configure Ubuntu archive mirror
bg: Конфигуриране на архивното огледало на Ubuntu

en: If you use an alternative mirror for Ubuntu, enter its details here.
bg: Ако използвате алтернативно огледало за Ubuntu, въведете неговите данни тук.

en: Try again now
bg: Опитай отново сега

en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
    
    The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
bg: Ако трябва да използвате HTTP прокси за достъп до външния свят, въведете информацията за проксито тук. В противен случай оставете това празно.
    
    Информацията за проксито трябва да бъде предоставена в стандартната форма на „http://[[user][:pass]@]host[:port]/“.

en: Proxy address:
bg: Адрес на прокси

en: Configure proxy
bg: Конфигуриране на прокси

en: If this system requires a proxy to connect to the internet, enter its details here.
bg: Ако тази система изисква прокси за свързване с интернет, въведете неговите данни тук.

en: Checking for installer update...
bg: Проверка за актуализация на инсталатора...

en: Contacting the snap store to check if a new version of the installer is available.
bg: Свържете се със Snap Store, за да проверите дали е налична нова версия на инсталатора.

en: Contacting the snap store failed
bg: Свързването със snap store не е успешно

en: Contacting the snap store failed:
bg: Свързването със snap store не е успешно:

en: Installer update available
bg: Налична е актуализация на инсталатора

en: Version {new} of the installer is now available ({current} is currently running).
bg: Вече е налична версия {new} на инсталатора (в момента се изпълнява {current}).

en: Downloading update...
bg: Актуализацията се изтегля...

en: Please wait while the updated installer is being downloaded. The installer will restart automatically when the download is complete.
bg: Моля, изчакайте, докато актуализираната инсталационна програма се изтегли. Инсталаторът ще се рестартира автоматично, когато изтеглянето приключи.

en: Update failed
bg: Актуализирането е неуспешно

en: Downloading and applying the update:
bg: Изтегляне и прилагане на актуализацията:

en: Continue without updating
bg: Продължаване без актуализиране

en: Try again
bg: Нов опит

en: You can read the release notes for each version at:
bg: Можете да прочетете бележките по изданието за всяка версия на:

en: If you choose to update, the update will be downloaded and the installation will continue from here.
bg: Ако изберете да актуализирате, актуализацията ще бъде изтеглена и инсталирането ще продължи от тук.

en: Update to the new installer
bg: Актуализиране до новия инсталатор

en: just now
bg: току-що

en: minute
bg: минута

en: minutes
bg: минути

en: hour
bg: час

en: hours
bg: часа

en: day
bg: ден

en: days
bg: дни

en: {amount:2} {unit} ago
bg: преди {amount:2} {unit}

en: LICENSE:
bg: ЛИЦЕНЗ:

en: LAST UPDATED:
bg: ПОСЛЕДНА АКТУАЛИЗАЦИЯ:

en: CHANNEL
bg: КАНАЛ

en: VERSION
bg: ВЕРСИЯ

en: PUBLISHED
bg: ПУБЛИКУВАНО

en: CONFINEMENT
bg: ОГРАНИЧЕНИЕ

en: by:
bg: от:

en: Fetching info for {snap} failed
bg: Извличането на информация за {snap} не бе успешно

en: Fetching info for {snap}
bg: Извлича се информация за {snap}

en: Featured Server Snaps
bg: Предоставени сървърни Snap пакети

en: Loading server snaps from store, please wait...
bg: Зареждат се snap пакети на сървъра от магазина, моля, изчакайте...

en: Sorry, loading snaps from the store failed.
bg: Съжаляваме, зареждането на snap пакети от магазина е неуспешно.

en: These are popular snaps in server environments. Select or deselect with SPACE, press ENTER to see more details of the package, publisher and versions available.
bg: Това са популярни snap изображения на сървърни среди. Изберете или премахнете отметката с интервал, натиснете ENTER, за да видите повече подробности за пакета, издателя и наличните версии.

en: Import Username:
bg: Внасяне на Потребителско име:

en: GitHub Username:
bg: Потребителско име в GitHub:

en: Enter your GitHub username.
bg: Въведете вашето потребителско име в GitHub:

en: A GitHub username may only contain alphanumeric characters or hyphens.
bg: Потребителското име на GitHub може да съдържа само буквено-цифрови знаци или тирета.

en: Launchpad Username:
bg: Потребителско име в Launchpad:

en: A Launchpad username may only contain lower-case alphanumeric characters, hyphens, plus, or periods.
bg: Потребителското име на Launchpad може да съдържа само малки букви и цифри, тирета, плюс или точки.

en: Install OpenSSH server
bg: Инсталиране на OpenSSH сървър

en: Import SSH identity:
bg: Импортиране на SSH идентификатор:

en: from GitHub
bg: от GitHub

en: from Launchpad
bg: от Launchpad

en: You can import your SSH keys from GitHub or Launchpad.
bg: Можете да импортирате вашите SSH ключове от GitHub или Launchpad.

en: Allow password authentication over SSH
bg: Разрешете удостоверяване на парола през SSH

en: This field must not be blank.
bg: Това поле не трябва да е празно.

en: SSH id too long, must be <
bg: SSH идентификаторът е твърде дълъг, трябва да е <

en: A Launchpad username must start with a letter or number. All letters must be lower-case. The characters +, - and . are also allowed after the first character.
bg: Потребителското име на Launchpad трябва да започва с буква или цифра. Всички букви трябва да са малки. Знаците +, - и . са разрешени и след първия знак.

en: A GitHub username may only contain alphanumeric characters or single hyphens, and cannot begin or end with a hyphen.
bg: Потребителското име на GitHub може да съдържа само буквено-цифрови знаци или единични тирета и не може да започва или завършва с тире.

en: Fetching SSH keys...
bg: Извличат се SSH ключове...

en: Confirm SSH keys
bg: Потвърдете SSH ключовете

en: Keys with the following fingerprints were fetched. Do you want to use them?
bg: Бяха извлечени ключове със следните пръстови отпечатъци. Искате ли да ги използвате?

en: Confirm SSH key
bg: Потвърждаване на SSH ключа

en: A key with the following fingerprint was fetched. Do you want to use it?
bg: Потвърдете SSH ключа

en: SSH Setup
bg: Настройка на SSH

en: You can choose to install the OpenSSH server package to enable secure remote access to your server.
bg: Настройка на SSH

en: 
    Select the language to use for the installer and to be configured in the
    installed system.
bg: 
    Изберете езика, който да използвате за инсталатора и да бъде конфигуриран в
    инсталирана система.

en: Use UP, DOWN and ENTER keys to select your language.
bg: Използвайте бутоните НАГОРЕ, НАДОЛУ и ENTER, за да изберете вашия език.

en: Help choosing a language
bg: Помощ при избора на език

note: for translator: failed is a zdev device status
en: failed
bg: неуспешно

note: for translator: auto is a zdev device status
en: auto
bg: автоматично

note: for translator: online is a zdev device status
en: online
bg: онлайн

en: No zdev devices found.
bg: Няма намерени zdev устройства.

en: ID
bg: ИДЕНТИФИКАТОР

en: ONLINE
bg: ОНЛАЙН

en: NAMES
bg: ИМЕНА

en: Enable
bg: Активиране

en: Disable
bg: Деактивиране

en: Zdev setup
bg: Настройка на Zdev
