subiquity - en to el translation catalogue (41 entries)

en: Done
el: Ολοκληρώθηκε

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Subnet:
el: Υποδίκτυο:

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Gateway:
el: Πύλη δικτύου:

en: Name servers:
el: Διακομιστές DNS:

en: IP addresses, comma separated
el: Διευθύνσεις IP, διαχωρισμένες με κόμματα

en: Search domains:
el: Λίστα ονομάτων χώρου αναζήτησης:

en: Domains, comma separated
el: Ονόματα χώρου, διαχωρισμένα με κόμματα

note: A choice for how to configure a network interface
en: Manual
el: Χειροκίνητα

en: Configure at least one interface this server can use to talk to other machines, and which preferably provides sufficient access for updates.
el: Ρυθμίσετε τουλάχιστον μια διασύνδεση για το διακομιστή ώστε να επικοινωνεί με άλλους υπολογιστές και να μπορεί να παρέχει πρόσβαση για ενημερώσεις πακέτων.

note: See _route_watcher
en: Back
el: Πίσω

en: Continue
el: Συνέχεια

en: FILE SYSTEM SUMMARY
el: ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΑΡΧΕΙΩΝ

en: AVAILABLE DEVICES
el: ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ

en: Reset
el: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Your name:
el: Το όνομά σας:

en: Your server's name:
el: Το όνομα του διακομιστή σας:

en: The name it uses when it talks to other computers.
el: Το όνομα που χρησιμοποιεί, όταν επικοινωνεί με άλλους υπολογιστές.

en: Pick a username:
el: Επιλέξτε ένα όνομα χρήστη:

en: Choose a password:
el: Επιλέξτε έναν κωδικό πρόσβασης:

en: Confirm your password:
el: Επιβεβαιώστε τον κωδικό πρόσβασης:

en: Server name must not be empty
el: Το όνομα του διακομιστή δεν πρέπει να είναι κενό

en: Username missing
el: Λείπει το όνομα χρήστη

en: Password must be set
el: Πρέπει να καθοριστεί κωδικός πρόσβασης

en: Passwords do not match
el: Δε συμπίπτουν οι κωδικοί πρόσβασης

note: context_id -> line containing a spinner
en: Reboot Now
el: Επανεκκίνηση τώρα

en: Full installer output
el: Πλήρης καταγραφή του εγκαταστάτη

en: Installing system
el: Εγκατάσταση συστήματος

en: Installation complete!
el: Η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε!

en: An error occurred during installation
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εγκατάσταση

en: Confirm destructive action
el: Επιβεβαιώστε την καταστρεπτική ενέργεια

en: Import SSH identity:
el: Εισαγωγή ταυτότητας SSH:

en: from Launchpad
el: από Launchpad

en: This field must not be blank.
el: Αυτό το πεδία δεν πρέπει να αφεθεί κενό.

en: SSH id too long, must be <
el: Η ταυτότητα SSH είναι πολύ μεγάλη, πρέπει να είναι <

en: Use UP, DOWN and ENTER keys to select your language.
el: Πλοήγηση με πλήκτρα βέλη ΠΑΝΩ, ΚΑΤΩ, και επιλογή γλώσσας με ENTER
