gallery-app - en to ro translation catalogue (72 entries)

en: Edit album
ro: Editare album

en: Delete
ro: Șterge

en: Cancel
ro: Anulează

en: Default
ro: Implicit

en: Blue
ro: Albastru

en: Green
ro: Verde

en: Pattern
ro: Tipar

en: Red
ro: Roșu

en: Add to album
ro: Adaugă la album

en: Add new album
ro: Adaugă un album nou

en: New Photo Album
ro: Album foto nou

en: Subtitle
ro: Subtitrare

en: Add
ro: Adaugă

en: Camera
ro: Aparat foto

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Delete album
ro: Ștergere album

en: Delete album + contents
ro: Ștergere album + conținut

en: Add to Album
ro: Adaugă la album

en: Add Photo to Album
ro: Adaugă fotografia la album

en: Loading…
ro: Se încarcă…

en: Albums
ro: Albume

en: Events
ro: Evenimente

en: Select
ro: Selectați

en: Photos
ro: Fotografii

en: Crop
ro: Trunchiere

en: Rotate
ro: Rotire

en: Auto enhance
ro: Îmbunătățire automată

en: Undo
ro: Anulare

en: Redo
ro: Refă ultima acțiune

en: Revert to original
ro: Întoarcere la original

en: Delete a photo
ro: Șterge o fotografie

en: Remove a photo from album
ro: Elimină o fotografie din album

en: Remove from Album
ro: Elimină din album

en: Remove from Album and Delete
ro: Elimină din album și șterge

en: Edit
ro: Editare

en: Share photo
ro: Partajează fotografia

en: Pause
ro: Pauză

en: Play
ro: Redare

en: Gallery
ro: Galerie

en: Delete photos
ro: Șterge fotografiile

en: Pick
ro: Alegeți

en: Trash;Erase
ro: Coș de gunoi;Șterge

en: Share
ro: Partajare

en: Post;Upload;Attach
ro: Postează;Încarcă;Atașează

en: Cancel Action;Backstep
ro: Anulare acțiune;Înapoi

en: Reapply;Make Again
ro: Reaplică;Execută din nou

en: Auto Enhance
ro: Îmbunătățire automată

en: Adjust the image automatically
ro: Ajustează imaginea automat

en: Automatically Adjust Photo
ro: Ajustează automat imaginea

en: Turn Clockwise
ro: Rotește în sens orar

en: Rotate the image clockwise
ro: Roteşte imaginea în sensul acelor de ceasornic

en: Trim;Cut
ro: Trunchiere;Tăiere

en: Crop the image
ro: Trunchiază imaginea

en: Revert to Original
ro: Revenire la original

en: Discard Changes
ro: Renunță la modificări

en: Discard all changes
ro: Renunță la toate modificările

en: Exposure
ro: Expunere

en: Adjust the exposure
ro: Ajustare expunere

en: Underexposed;Overexposed
ro: Subexpus;Supraexpus

en: Confirm
ro: Confirmare

en: Compensation
ro: Compensare

en: Color Balance
ro: Balans de culoare

en: Adjust color balance
ro: Ajustează balanța de culori

en: Saturation;Hue
ro: Colorare;Nuanță

en: Brightness
ro: Luminozitate

en: Saturation
ro: Culoare

en: Hue
ro: Nuanță

en: Import
ro: Importare

en: Ubuntu Photo Viewer
ro: Vizualizator fotografii pentru Ubuntu

en: Browse your photographs
ro: Răsfoiți fotografiile dumneavoastră

en: Photographs;Pictures;Albums
ro: Fotografii;Poze;Albume
