gallery-app - en to ug translation catalogue (74 entries)

en: Edit album
ug: ئالبومنى تەھرىرلە

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Blue
ug: كۆك

en: Green
ug: يېشىل

en: Pattern
ug: ئەندىزە

en: Red
ug: قىزىل

en: Album
ug: ئالبوم

en: Add to album
ug: ئالبوم قوش

en: Add new album
ug: يېڭى ئالبوم قوش

en: New Photo Album
ug: يېڭى سۈرەت ئالبومى

en: Subtitle
ug: فىلىم خېتى

en: Add
ug: قوش

en: Camera
ug: كامېرا

en: Yes
ug: ھەئە

en: No
ug: ياق

en: Delete album
ug: ئالبومنى ئۆچۈر

en: Delete album + contents
ug: ئالبوم+مەزمۇنلارنى ئۆچۈر

en: Add to Album
ug: ئالبومغا قوش

en: Add Photo to Album
ug: ئالبومغا سۈرەت قوش

en: Loading…
ug: ئوقۇۋاتىدۇ…

en: Albums
ug: ئالبوملار

en: Events
ug: ھادىسە

en: Select
ug: تاللا

en: Photos
ug: سۈرەتلەر

en: Crop
ug: قىرقى

en: Rotate
ug: چۆرگىلەت

en: Auto enhance
ug: ئاپتوماتىك گەۋدىلەندۈر

en: Undo
ug: يېنىۋال

en: Redo
ug: قايتىلا

en: Revert to original
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Delete a photo
ug: بىر سۈرەتنى ئۆچۈر

en: Remove a photo from album
ug: سۈرەت ئالبومىنى چىقىرىۋەت

en: Remove from Album
ug: ئالبومدىن چىقىرىۋەت

en: Remove from Album and Delete
ug: ئالبومدىن چىقىرىۋەت ۋە ئۆچۈر

en: Edit
ug: تەھرىرلەش

en: Share photo
ug: سۈرەتنى ھەمبەھىرلە

en: Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا

en: Play
ug: قوي

en: Gallery
ug: سۈرەت يىغقۇچ

en: Delete photos
ug: سۈرەتلەرنى ئۆچۈر

en: Pick
ug: تاللا

en: Trash;Erase
ug: ئەخلەتخانا;ئۆچۈر

en: Share
ug: ھەمبەھىر

en: Post;Upload;Attach
ug: ئەۋەت;يۈكلە;قوش

en: Cancel Action;Backstep
ug: مەشغۇلاتتىن ۋاز كەچ؛ئارقىغا

en: Reapply;Make Again
ug: قايتا قوللان؛يەنە

en: Auto Enhance
ug: ئاپتوماتىك گەۋدىلەندۈر

en: Adjust the image automatically
ug: سۈرەتنى ئاپتوماتىك تەڭشەيدۇ

en: Automatically Adjust Photo
ug: سۈرەتنى ئاپتوماتىك تەڭشە

en: Turn Clockwise
ug: ئوڭغا ئايلاندۇر

en: Rotate the image clockwise
ug: رەسىمنى ئوڭغا ئايلاندۇر

en: Trim;Cut
ug: كەس؛كەس

en: Crop the image
ug: سۈرەت كېسىش

en: Revert to Original
ug: ئەسلىدىكى سۈرەتكە قايتۇرۇش

en: Discard Changes
ug: ئۆزگەرتىشنى تاشلىۋەت

en: Discard all changes
ug: بارلىق ئۆزگەرتىشلەرنى يوق قىل

en: Exposure
ug: نۇر ئۆتۈش

en: Adjust the exposure
ug: نۇر ئۆتۈشنى تەڭشەش

en: Underexposed;Overexposed
ug: نۇر ئۆتمەسلىك؛نۇر ئۆتۈش زىيادە

en: Confirm
ug: جەزملە

en: Compensation
ug: تۆلەم

en: Color Balance
ug: رەڭ تەڭپۇڭى

en: Adjust color balance
ug: رەڭ تەڭپۇڭىنى تەڭشە

en: Saturation;Hue
ug: تويۇنۇش دەرىجىسى;رەڭ  فازىسى

en: Brightness
ug: يورۇقلۇق

en: Contrast
ug: ئاق-قارىلىقى

en: Saturation
ug: تويۇنۇش

en: Hue
ug: رەڭگى

en: Import
ug: ئىمپورت قىل

en: Ubuntu Photo Viewer
ug: ئۇبۇنتۇ سۈرەت كۆرگۈ

en: Browse your photographs
ug: سۈرەتلىرىڭىزگە كۆز يۈگۈرتۈڭ

en: Photographs;Pictures;Albums
ug: سۈرەتلەر;رەسىملەر;ئالبوملار
