messaging-app - en to fi translation catalogue (108 entries)

en: %1 hour call | %1 hours call
fi[0]: %1 tunnin puhelu
fi[1]: %1 tunnin puhelu

en: %1 minute call | %1 minutes call
fi[0]: %1 minuutin puhelu
fi[1]: %1 minuutin puhelu

en: %1 second call | %1 seconds call
fi[0]: %1 sekunnin puhelu
fi[1]: %1 sekunnin puhelu

en: <<< Swipe to cancel
fi: <<< Vedä peruaksesi

en: Accepted
fi: Hyväksytty

en: Add
fi: Lisää

en: Add recipient
fi: Lisää vastaanottaja

en: All
fi: Kaikki

en: Attachment: %1 audio clip | Attachments: %1 audio clips
fi[0]: Liite: %1 äänitiedosto
fi[1]: Liitteet: %1 äänitiedostoa

en: Attachment: %1 contact | Attachments: %1 contacts
fi[0]: Liite: %1 yhteystieto
fi[1]: Liitteet: %1 yhteystietoa

en: Attachment: %1 file | Attachments: %1 files
fi[0]: Liite: %1 tiedosto
fi[1]: Liitteet: %1 tiedostoa

en: Attachment: %1 image | Attachments: %1 images
fi[0]: Liite: %1 kuva
fi[1]: Liitteet: %1 kuvaa

en: Attachment: %1 video | Attachments: %1 videos
fi[0]: Liite: %1 video
fi[1]: Liitteet: %1 videota

en: Audio attachment not supported
fi: Ääniliitteet eivät ole tuettuja

en: Away
fi: Poissa

en: Back
fi: Takaisin

en: Busy
fi: Varattu

en: Call
fi: Puhelu

en: Cancel
fi: Peru

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SIM card name or account name
en: Change all Messaging associations to %1?
fi: Muutetaanko kaikki viestintäyhteydet SIM-korttiin/tiliin %1?

en: Close
fi: Sulje

en: Compose a new message by swiping up from the bottom of the screen.
fi: Luo uusi viesti pyyhkäisemällä näytön alaosasta ylöspäin.

en: Contact
fi: Yhteystieto

en: Copy
fi: Kopioi

en: Delete
fi: Poista

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Delivered
fi: Toimitettu

en: Don't ask again
fi: Älä kysy uudestaan

en: Don't show again
fi: Älä näytä uudelleen

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Enable MMS group chat
fi: Ota käyttöön MMS-viestien ryhmäkeskustelu

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Failed to send the message
fi: Viestin lähetys epäonnistui

en: Failed!
fi: Virhe!

en: Favorites
fi: Suosikit

en: File size warning
fi: Varoitus tiedoston koosta

en: File type not supported
fi: Tiedostotyyppi ei ole tuettu

en: Forward
fi: Lähetä edelleen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Got it
fi: Selvä

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group (%1)
fi: Ryhmä (%1)

en: If you wish to edit your SIM and other mobile preferences, please visit <a href="system_settings">System Settings</a>.
fi: Jos haluat muokata SIM-korttia ja muita mobiiliasetuksia, siirry <a href="system_settings">järjestelmän asetuksiin</a>.

en: Image
fi: Kuva

en: Image Preview
fi: Kuvan esikatselu

en: Info
fi: Tiedot

en: It is not possible to send messages in flight mode
fi: Viestien lähetys ei ole mahdollista lentotilassa

en: It is not possible to send the message
fi: Viestin lähetys ei ole mahdollista

en: Message info
fi: Viestin tiedot

en: Messages
fi: Viestit

en: Messages;SMS;MMS;Text Messages;Text
fi: Messages;SMS;MMS;Text Messages;Text;Viestit;tekstiviestit;tekstarit;multimediaviestit

en: Messaging
fi: Viestit

en: Messaging App
fi: Viestisovellus

en: Messaging application
fi: Viestisovellus

en: Missing message data
fi: Viestidata puuttuu

en: Myself
fi: Minä

en: New Message
fi: Uusi viesti

en: New message
fi: Uusi viesti

en: No
fi: Ei

en: No SIM card
fi: Ei SIM-korttia

en: No SIM card selected
fi: SIM-korttia ei havaittu

en: No network
fi: Ei verkkoa

en: No permission to access microphone
fi: Ei käyttöoikeutta mikrofoniinkohdasta

en: Offline
fi: Ei linjoilla

en: Ok
fi: OK

en: Online
fi: Linjoilla

en: Pending
fi: Odottaa

en: Please grant access on <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
fi: Myönnä käyttöoikeus kohdasta <a href="system_settings">Järjestelmän asetukset &gt; Turvallisuus ja yksityisyys</a>.

en: Please insert a SIM card and try again.
fi: Aseta SIM-kortti ja yritä uudelleen.

en: Please unlock your SIM card to call or send a message. You can unlock your SIM card from the Network Indicator at the top of the screen or by visiting <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
fi: Avaa SIM-kortin lukitus soittaaksesi tai lähettääksesi viestejä. Voit avata lukituksen verkkoilmaisimesta näytön yläosasta tai menemällä <a href="system_settings">Järjestelmän asetukset &gt; Turvallisuus ja yksityisyys</a>.

en: Read
fi: Luettu

en: Received
fi: Vastaanotettu

en: Remove
fi: Poista

en: Retry
fi: Yritä uudelleen

en: SIM Card is locked
fi: SIM-kortti on lukittu

en: SMS
fi: Tekstiviesti

en: Save
fi: Tallenna

en: Search
fi: Etsi

en: Search...
fi: Etsi…

en: Sent
fi: Lähetetyt

en: Settings
fi: Asetukset

en: Share
fi: Jaa

en: Status
fi: Tila

en: Swipe to delete
fi: Vedä poistaaksesi

en: Swipe to reveal actions
fi: Vedä paljastaaksesi toiminnot

en: Temporarily Failed
fi: Epäonnistui väliaikaisesti

en: Text message copied to clipboard
fi: Tekstiviesti kopioitu leikepöydälle

en: There is currently no network on %1
fi: Ei verkkoa juuri nyt - %1

en: There is currently no network.
fi: Ei verkkoa juuri nyt.

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To:
fi: Vastaanottajat:

en: Today
fi: Tänään

en: Type
fi: Tyyppi

en: Typing..
fi: Kirjoittaa...

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown contact
fi: Tuntematon yhteystieto

en: Video Preview
fi: Videon esikatselu

en: Video attachment not supported
fi: Videoliitteet eivät ole tuettuja

en: Welcome to your Messaging app!
fi: Tervetuloa viestisovellukseen!

en: Welcome to your Ubuntu messaging app.
fi: Tervetuloa Ubuntun viestisovellukseen.

en: Write a message...
fi: Kirjoita viesti...

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yesterday
fi: Eilen

en: You are trying to send big files (over 300Kb). Some operators might not be able to send it.
fi: Olet aikeissa lähettää suurikokoisia tiedostoja (yli 300 kt). Jotkin operaattorit eivät välttämättä kykene lähettämään niitä.

en: You have to disable flight mode
fi: Poista lentotila käytöstä

en: You have to press and hold the record icon
fi: Paina ja pidä pohjassa tallennuskuvaketta

en: You need to select a SIM card
fi: Valitse SIM-kortti

en: You switched to %1 @ %2
fi: Vaihdoit SIM-korttiin %1 %2
