messaging-app - en to gd translation catalogue (107 entries)

en: %1 hour call | %1 hours call
gd[0]: Gairm %1 uair a thìde
gd[1]: Gairm %1 uair a thìde
gd[2]: Gairm %1 uairean a thìde
gd[3]: Gairm %1 uair a thìde

en: %1 minute call | %1 minutes call
gd[0]: Gairm %1 mhionaid
gd[1]: Gairm %1 mhionaid
gd[2]: Gairm %1 mionaidean
gd[3]: Gairm %1 mionaid

en: %1 second call | %1 seconds call
gd[0]: Gairm %1 diog
gd[1]: Gairm %1 dhiog
gd[2]: Gairm %1 diogan
gd[3]: Gairm %1 diog

en: <<< Swipe to cancel
gd: <<< Grad-shlaighd gus sgur dheth

en: Accepted
gd: Air a ghabhail ris

en: Add
gd: Cuir ris

en: Add recipient
gd: Cuir faightear ris

en: All
gd: Na h-uile

en: Attachment: %1 audio clip | Attachments: %1 audio clips
gd[0]: Ceanglachan: %1 chliop fuaime
gd[1]: Ceanglachain: %1 chliop fuaime
gd[2]: Ceanglachain: %1 cliopaichean fuaime
gd[3]: Ceanglachain: %1 cliop fuaime

en: Attachment: %1 contact | Attachments: %1 contacts
gd[0]: Ceanglachan: %1 neach-aithne
gd[1]: Ceanglachain: %1 luchd-aithne
gd[2]: Ceanglachain: %1 luchd-aithne
gd[3]: Ceanglachain: %1 luchd-aithne

en: Attachment: %1 file | Attachments: %1 files
gd[0]: Ceanglachan: %1 fhaidhle
gd[1]: Ceanglachain: %1 fhaidhle
gd[2]: Ceanglachain: %1 faidhlichean
gd[3]: Ceanglachain: %1 faidhle

en: Attachment: %1 image | Attachments: %1 images
gd[0]: Ceanglachan: %1 dealbh
gd[1]: Ceanglachain: %1 dhealbh
gd[2]: Ceanglachain: %1 dealbhan
gd[3]: Ceanglachain: %1 dealbh

en: Attachment: %1 video | Attachments: %1 videos
gd[0]: Ceanglachan: %1 video
gd[1]: Ceanglachain: %1 video
gd[2]: Ceanglachain: %1 videothan
gd[3]: Ceanglachain: %1 video

en: Audio attachment not supported
gd: Cha chuirear taic ri ceanglachain fuaime

en: Away
gd: Air falbh

en: Back
gd: Air ais

en: Busy
gd: Trang

en: Call
gd: Gairm

en: Cancel
gd: Sguir dheth

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SIM card name or account name
en: Change all Messaging associations to %1?
gd: A bheil thu airson gach co-cheangal nan teachdaireachd atharrachadh gu %1?

en: Close
gd: Dùin

en: Compose a new message by swiping up from the bottom of the screen.
gd: Grad-shlaighd suas o bhonn na sgrìn gus teachdaireachd ùr a sgrìobhadh.

en: Contact
gd: Neach-aithne

en: Copy
gd: Dèan lethbhreac

en: Delete
gd: Sguab às

en: Deleted
gd: Air a sguabadh às

en: Delivered
gd: Air a lìbhrigeadh

en: Don't ask again
gd: Na faighnich dhìom a-rithist

en: Don't show again
gd: Na seall dhomh seo a-rithist

en: Edit
gd: Deasaich

en: Enable MMS group chat
gd: Cuir cabadaich buidhinn MMS an comas

en: Failed
gd: Dh'fhàillig e

en: Failed to send the message
gd: Dh'fhàillig cur na teachdaireachd

en: Failed!
gd: Dh'fhàillig leis!

en: Favorites
gd: Annsachdan

en: File size warning
gd: Rabhadh mu mheud faidhle

en: File type not supported
gd: Cha chuirear taic ris an t-seòrsa faidhle

en: Forward
gd: Sìn air adhart

en: From
gd: O

en: Got it
gd: Tha mi agaibh

en: Group
gd: Buidheann

en: Group (%1)
gd: Buidheann (%1)

en: If you wish to edit your SIM and other mobile preferences, please visit <a href="system_settings">System Settings</a>.
gd: Ma tha thu airson roghainnean an t-SIM is mobile agad a dheasachadh, tadhail air <a href="system_settings">roghainnean an t-siostaim</a>.

en: Image
gd: Dealbh

en: Image Preview
gd: Ro-shealladh air dealbh

en: Info
gd: Fiosrachadh

en: It is not possible to send messages in flight mode
gd: Cha ghabh teachdaireachd a chur sa mhodh itealain

en: It is not possible to send the message
gd: Cha ghabh an teachdaireachd a chur

en: Message info
gd: Fiosrachadh na teachdaireachd

en: Messages
gd: Teachdaireachdan

en: Messages;SMS;MMS;Text Messages;Text
gd: Messages;SMS;MMS;Text Messages;Text;Teachdaireachdan;Teacsa;Teacsaichean

en: Messaging
gd: Teachdaireachdan

en: Messaging App
gd: Aplacaid nan teachdaireachdan

en: Messaging application
gd: Aplacaid nan teachdaireachdan

en: Missing message data
gd: Tha dàta na teachdaireachd a dhìth

en: Myself
gd: Mi fhìn

en: New Message
gd: Teachdaireachd ùr

en: New message
gd: Teachdaireachd ùr

en: No
gd: Chan eil

en: No SIM card
gd: Chan eil cairt SIM ann

en: No SIM card selected
gd: Cha deach cairt SIM a thaghadh

en: No network
gd: Chan eil lìonra ann

en: No permission to access microphone
gd: Chan eil cead gus am micreofon inntrigeadh ann

en: Offline
gd: Far loidhne

en: Ok
gd: Ceart ma-thà

en: Online
gd: Air loidhne

en: Pending
gd: Ri dhèiligeadh

en: Please grant access on <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
gd: Thoir cead-inntrigidh dha air <a href="system_settings">Roghainnean an t-siostaim &gt; Tèarainteachd ⁊ Prìobhaideachd</a>.

en: Please insert a SIM card and try again.
gd: Cuir a-steach cairt SIM is feuch ris a-rithist.

en: Please unlock your SIM card to call or send a message. You can unlock your SIM card from the Network Indicator at the top of the screen or by visiting <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
gd: Thoir a' ghlas far na cairt SIM agad airson fòn no teachdaireachd a chur. 'S urrainn dhut a' ghlas a thoirt far na cairte SIM o thaisbeanair an lìonraidh aig barr na sgrìn no le bhith a' tadhal air <a href="system_settings">Roghainnean an t-siostaim ⁊ prìobhaideachd</a>.

en: Read
gd: Air a leughadh

en: Received
gd: Air a faighinn

en: Remove
gd: Thoir air falbh

en: Retry
gd: Feuch ris a-rithist

en: SIM Card is locked
gd: Tha a' chairt SIM glaiste

en: Save
gd: Sàbhail

en: Search
gd: Lorg

en: Search...
gd: Lorg...

en: Sent
gd: Air a chur

en: Settings
gd: Roghainnean

en: Share
gd: Co-roinn

en: Status
gd: Staid

en: Swipe to delete
gd: Grad-shlaighd airson a sguabadh às

en: Swipe to reveal actions
gd: Grad-shlaighd gus na gnìomhan a shealltainn

en: Temporarily Failed
gd: Dh'fhàillig leis gu sealach

en: Text message copied to clipboard
gd: Chaidh lethbhreac dhen teachdaireachd a chur air an stòr-bhòrd

en: There is currently no network on %1
gd: Chan eil lìonra air %1 an-dràsta

en: There is currently no network.
gd: Chan eil lìonra ann an-dràsta.

en: To
gd: Gu

en: To:
gd: Gu:

en: Today
gd: An-diugh

en: Type
gd: Seòrsa

en: Typing..
gd: A' sgrìobhadh

en: Unknown
gd: Neo-aithnichte

en: Unknown contact
gd: Neach neo-aithnichte

en: Video Preview
gd: Ro-shealladh air video

en: Video attachment not supported
gd: Cha chuirear taic ri ceanglachain video

en: Welcome to your Messaging app!
gd: Fàilte gu aplacaid nan teachdaireachdan!

en: Welcome to your Ubuntu messaging app.
gd: Fàilte gu aplacaid teachdaireachdan Ubuntu.

en: Write a message...
gd: Sgrìobh teachdaireachd...

en: Yes
gd: Tha

en: Yesterday
gd: An-dè

en: You are trying to send big files (over 300Kb). Some operators might not be able to send it.
gd: Tha thu a' feuchainn ri faidhlichean mòra a chur (corr is 300Kb). Dh'fhaoidte nach bi comas aig gach giùlanair gus an cur.

en: You have to disable flight mode
gd: Feumaidh tu am modh itealain a chur à comas

en: You have to press and hold the record icon
gd: Feumaidh tu ìomhaigheag a' chlàraidh a bhrùthadh 's a chumail sìos

en: You need to select a SIM card
gd: Feumaidh tu cairt SIM a thaghadh

en: You switched to %1 @ %2
gd: Thòisich thu air %1 a chleachdadh %2
