messaging-app - en to gl translation catalogue (108 entries)

en: %1 hour call | %1 hours call
gl[0]: Chamada de %1 hora
gl[1]: Chamada de %1 horas

en: %1 minute call | %1 minutes call
gl[0]: Chamada de %1 minuto
gl[1]: Chamada de %1 minutos

en: %1 second call | %1 seconds call
gl[0]: Chamada de %1 segundo
gl[1]: Chamada de %1 segundos

en: <<< Swipe to cancel
gl: <<< Esvarar para cancelar

en: Accepted
gl: Aceptada

en: Add
gl: Engadir

en: Add recipient
gl: Engadir destinatario

en: All
gl: Todos

en: Attachment: %1 audio clip | Attachments: %1 audio clips
gl[0]: Anexo: %1 ficheiro de son
gl[1]: Anexos: %1 ficheiros de son

en: Attachment: %1 contact | Attachments: %1 contacts
gl[0]: Anexo: %1 contacto
gl[1]: Anexos: %1 contactos

en: Attachment: %1 file | Attachments: %1 files
gl[0]: Anexo: %1 ficheiro
gl[1]: Anexos: %1 ficheiros

en: Attachment: %1 image | Attachments: %1 images
gl[0]: Anexo: %1 imaxe
gl[1]: Anexos: %1 imaxes

en: Attachment: %1 video | Attachments: %1 videos
gl[0]: Anexo: %1 vídeo
gl[1]: Anexos: %1 vídeos

en: Audio attachment not supported
gl: O anexo de son non é compatíbel

en: Away
gl: Ausente

en: Back
gl: Volver

en: Busy
gl: Ocupado

en: Call
gl: Chamar

en: Cancel
gl: Cancelar

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SIM card name or account name
en: Change all Messaging associations to %1?
gl: Desexa cambiar todas as asociacións de mensaxería a %1?

en: Close
gl: Pechar

en: Compose a new message by swiping up from the bottom of the screen.
gl: Escriba unha mensaxe esvarando o dedo desde o fondo da pantalla.

en: Contact
gl: Contacto

en: Copy
gl: Copiar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Deleted
gl: Eliminado

en: Delivered
gl: Entregado

en: Don't ask again
gl: Non preguntar máis

en: Don't show again
gl: Non mostrar de novo

en: Edit
gl: Editar

en: Enable MMS group chat
gl: Conversa de grupo por MMS

en: Failed
gl: Fallou

en: Failed to send the message
gl: Produciuse un fallo no envío da mensaxe

en: Failed!
gl: Fallou!

en: Favorites
gl: Favoritos

en: File size warning
gl: Aviso sobre tamaño do ficheiro

en: File type not supported
gl: O tipo de ficheiro non é compatíbel

en: Forward
gl: Seguir

en: From
gl: De

en: Got it
gl: Listo

en: Group
gl: Grupo

en: Group (%1)
gl: Grupo (%1)

en: If you wish to edit your SIM and other mobile preferences, please visit <a href="system_settings">System Settings</a>.
gl: Se desexa editar a SIM ou outras preferencias do móbil, vaia aos <a href="system_settings">Axustes do sistema</a>.

en: Image
gl: Imaxe

en: Image Preview
gl: Previsualizar imaxe

en: Info
gl: Información

en: It is not possible to send messages in flight mode
gl: Non é posíbel enviar mensaxes no modo avión

en: It is not possible to send the message
gl: Non é posíbel enviar a mensaxe

en: Message info
gl: Información da mensaxe

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Messages;SMS;MMS;Text Messages;Text
gl: Mensaxes;SMS;MMS;Mensaxes de texto;Texto

en: Messaging
gl: Mensaxería

en: Messaging App
gl: Aplicativo de mensaxería

en: Messaging application
gl: Aplicativo de mensaxería

en: Missing message data
gl: Faltan os datos da mensaxe

en: Myself
gl: Eu

en: New Message
gl: Nova mensaxe

en: New message
gl: Nova mensaxe

en: No
gl: Non

en: No SIM card
gl: Non hai unha tarxeta SIM

en: No SIM card selected
gl: Non seleccionou a tarxeta SIM

en: No network
gl: Sen rede

en: No permission to access microphone
gl: Non ten permiso para acceder ao micrófono

en: Offline
gl: Sen conexión

en: Ok
gl: Aceptar

en: Online
gl: En liña

en: Pending
gl: Pendentes

en: Please grant access on <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
gl: Permita o acceso en <a href="system_settings">Axustes do sistema &gt; Seguranza &amp; Privacidade</a>.

en: Please insert a SIM card and try again.
gl: Insira a tarxeta SIM e ténteo de novo.

en: Please unlock your SIM card to call or send a message. You can unlock your SIM card from the Network Indicator at the top of the screen or by visiting <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
gl: Desbloquee a tarxeta SIM para chamar ou enviar unha mensaxe. Pode desbloqueala desde o indicador de rede na parte superior da pantalla ou indo a <a href="system_settings">Axustes do sistema &gt; Seguranza &amp; Privacidade</a>.

en: Read
gl: Lida

en: Received
gl: Recibida

en: Remove
gl: Eliminadas

en: Retry
gl: Reintentar

en: SIM Card is locked
gl: A tarxeta SIM está bloqueada

en: Save
gl: Gardar

en: Search
gl: Buscar

en: Search...
gl: Buscar...

en: Sent
gl: Enviada

en: Settings
gl: Axustes

en: Share
gl: Compartir

en: Status
gl: Estado

en: Swipe to delete
gl: Esvare o dedo para eliminar

en: Swipe to reveal actions
gl: Esvare o dedo para ver accións

en: Temporarily Failed
gl: Fallos temporais

en: Text message copied to clipboard
gl: Mensaxe copiada ao portapapeis

en: There is currently no network on %1
gl: Actualmente non hai ningunha rede en %1

en: There is currently no network.
gl: Actualmente non hai ningunha rede.

en: To
gl: A

en: To:
gl: Para:

en: Today
gl: Hoxe

en: Type
gl: Tipo

en: Typing..
gl: Escribindo...

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown contact
gl: Contacto descoñecido

en: Video
gl: Vídeo

en: Video Preview
gl: Previsualizar vídeo

en: Video attachment not supported
gl: O anexo de vídeo non é compatíbel

en: Welcome to your Messaging app!
gl: Benvido/a ao aplicativo de mensaxería.

en: Welcome to your Ubuntu messaging app.
gl: Benvido/a ao aplicativo de mensaxería de Ubuntu

en: Write a message...
gl: Escribir unha mensaxe...

en: Yes
gl: Si

en: Yesterday
gl: Onte

en: You are trying to send big files (over 300Kb). Some operators might not be able to send it.
gl: Tenta enviar ficheiros grandes (maiores de 300k). Quizais algúns operadores non poidan envialos.

en: You have to disable flight mode
gl: Ten que desactivar o modo avión

en: You have to press and hold the record icon
gl: Ten que manter premida a icona de gravación

en: You need to select a SIM card
gl: Debe seleccionar unha tarxeta SIM

en: You switched to %1 @ %2
gl: Cambiado a %1 (%2)
