messaging-app - en to pa translation catalogue (81 entries)

en: %1 hour call | %1 hours call
pa[0]: %1 ਘੰਟਾ ਕਾਲ
pa[1]: %1 ਘੰਟੇ ਕਾਲ

en: %1 minute call | %1 minutes call
pa[0]: %1 ਮਿੰਟ ਕਾਲ
pa[1]: %1 ਮਿੰਟ ਕਾਲ

en: %1 second call | %1 seconds call
pa[0]: %1 ਸਕਿੰਟ ਕਾਲ
pa[1]: %1 ਸਕਿੰਟ ਕਾਲ

en: Accepted
pa: ਮਨਜ਼ੂਰ

en: Add
pa: ਜੋੜੋ

en: Add recipient
pa: ਪ੍ਰਾਪਤ ਕਰਤਾ ਜੋੜੋ

en: All
pa: ਸਾਰੇ

en: Attachment: %1 contact | Attachments: %1 contacts
pa[0]: ਨੱਥੀ: %1 ਸੰਪਰਕ
pa[1]: ਨੱਥੀ: %1 ਸੰਪਰਕ

en: Attachment: %1 file | Attachments: %1 files
pa[0]: ਨੱਥੀ: %1 ਫ਼ਾਈਲ
pa[1]: ਨੱਥੀ: %1 ਫ਼ਾਈਲਾਂ

en: Attachment: %1 image | Attachments: %1 images
pa[0]: ਨੱਥੀ: %1 ਤਸਵੀਰ
pa[1]: ਨੱਥੀ: %1 ਤਸਵੀਰਾਂ

en: Attachment: %1 video | Attachments: %1 videos
pa[0]: ਨੱਥੀ: %1 ਵੀਡੀਓ
pa[1]: ਨੱਥੀ: %1 ਵੀਡੀਓ

en: Audio attachment not supported
pa: ਨੱਥੀ ਕੀਤੀ ਆਡੀਓ ਨੂੰ ਸਹਿਯੋਗ ਨਹੀਂ

en: Call
pa: ਕਾਲ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SIM card name or account name
en: Change all Messaging associations to %1?
pa: %1 ਨਾਲ ਸੰਬੰਧਤ ਸਾਰੇ ਸਨੁੇਹੇ ਬਦਲੋ?

en: Close
pa: ਬੰਦ

en: Compose a new message by swiping up from the bottom of the screen.
pa: ਸਕਰੀਨ ਦੇ ਤਲੇ ਨੂੰ ਉੱਪਰ ਵੱਲ ਖਿਸਕਾਉਣ ਦੁਆਰਾ ਇੱਕ ਨਵੇਂ ਸੁਨੇਹਾ ਲਿਖੋ।

en: Contact
pa: ਸੰਪਰਕ

en: Copy
pa: ਕਾਪੀ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Deleted
pa: ਹਟਾਇਆ

en: Delivered
pa: ਪਹੁੰਚਾਇਆ

en: Don't ask again
pa: ਫੇਰ ਨਾ ਪੁੱਛੋ

en: Enable MMS group chat
pa: MMS ਗਰੁੱਪ ਚੈੱਟ ਨੂੰ ਚਾਲੂ ਕਰੋ

en: Failed
pa: ਫ਼ੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ

en: Failed!
pa: ਫ਼ੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ!

en: Favorites
pa: ਮਨਪਸੰਦ

en: File type not supported
pa: ਫਾਈਲ ਕਿਸਮ ਨੂੰ ਸਹਿਯੋਗ ਨਹੀਂ

en: From
pa: ਵੱਲੋਂ

en: Got it
pa: ਮਿਲ ਗਿਆ

en: Group
pa: ਗਰੁੱਪ

en: Group (%1)
pa: ਗਰੁੱਪ (%1)

en: Image Preview
pa: ਤਸਵੀਕ ਝਲਕ

en: Info
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Message info
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Messages
pa: ਸੁਨੇਹੇ

en: Messages;SMS;MMS;Text Messages;Text
pa: ਸੁਨੇਹੇ;SMS;MMS;ਟੈਕਸਟ ਸੁਨੇਹੇ;ਟੈਕਸਟ

en: Messaging
pa: ਮੈਸੇਜ਼ਿੰਗ

en: Messaging App
pa: ਮੈਸੇਜ਼ਿੰਗ ਐਪ

en: Messaging application
pa: ਮੈਸੇਜ਼ਿੰਗ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ

en: Missing message data
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਡਾਟਾ ਲਾਪਤਾ

en: Myself
pa: ਖੁਦ

en: New Message
pa: ਨਵਾਂ ਸੁਨੇਹਾ

en: No
pa: ਨਹੀਂ

en: No SIM card selected
pa: ਕੋਈ ਸਿਮ ਕਾਰਡ ਨਹੀਂ ਚੁਣਿਆ

en: No network
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਨਹੀਂ

en: Ok
pa: ਠੀਕ

en: Pending
pa: ਬਾਕੀ

en: Please unlock your SIM card to call or send a message. You can unlock your SIM card from the Network Indicator at the top of the screen or by visiting <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
pa: ਕਿਰਪਾ ਕਰਕੇ ਕਾਲ ਕਰਨ ਜਾਂ ਸੁਨੇਹਾ ਭੇਜਣ ਲਈ ਆਪਣੇ ਸਿਮ ਕਾਰਡ ਦਾ ਲਾੱਕ ਖੋਲ੍ਹੋ। ਤੁਸੀਂ ਸਕਰੀਨ ਦੇ ਉੱਤੇ ਦਿੱਤੇ ਨੈੱਟਵਰਕ ਸੂਚਕ ਜਾਂ <a href="system_settings">ਸਿਸਟਮ ਸੈਟਿੰਗ &gt; ਸੁਰੱਖਿਆ &amp; ਪਰਦੇਦਾਰੀ</a> ਤੇ ਜਾ ਕੇ ਆਪਣੇ ਸਿਮ ਕਾਰਡ ਦਾ ਲਾੱਕ ਖੋਲ੍ਹ ਸਕਦੇ ਹੋ।

en: Read
pa: ਪੜ੍ਹੋ

en: Received
pa: ਮਿਲਿਆ

en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

en: Retry
pa: ਮੁੜ-ਕੋਸ਼ਿਸ਼

en: SIM Card is locked
pa: ਸਿਮ ਕਾਰਡ ਲਾਕ ਹੈ

en: Save
pa: ਸੰਭਾਲ੍ਹੋ

en: Search
pa: ਖੋਜ

en: Search...
pa: ਖੋਜ...

en: Sent
pa: ਭੇਜੇ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗ

en: Share
pa: ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: Status
pa: ਦਰਜਾ

en: Swipe to delete
pa: ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਖਿੱਚੋ

en: Swipe to reveal actions
pa: ਕਾਰਜ ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਖਿੱਚੋ

en: Temporarily Failed
pa: ਆਰਜ਼ੀ ਤੌਰ ਤੇ ਫ਼ੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ

en: Text message copied to clipboard
pa: ਟੈਕਸਟ ਸੁਨੇਹਾ ਕਲਿੱਪਬੋਰਡ ਤੇ ਕਾਪੀ ਹੋਇਆ

en: There is currently no network on %1
pa: ਇਸ ਸਮੇਂ %1 ਉੱਤੇ ਕੋਈ ਨੈੱਟਵਰਕ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: There is currently no network.
pa: ਇਸ ਸਮੇਂ ਕੋਈ ਨੈੱਟਵਰਕ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: To
pa: ਵੱਲ

en: To:
pa: ਵੱਲ:

en: Today
pa: ਅੱਜ

en: Type
pa: ਕਿਸਮ

en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

en: Unknown contact
pa: ਅਣਪਛਾਤਾ ਸੰਪਰਕ

en: Video Preview
pa: ਵਿਡੀਓ ਝਲਕ

en: Video attachment not supported
pa: ਨੱਥੀ ਕੀਤੀ ਵੀਡੀਓ ਨੂੰ ਸਹਿਯੋਗ ਨਹੀਂ

en: Welcome to your Ubuntu messaging app.
pa: ਤੁਹਾਡੀ ਉਬੰਤੂ ਮੈਸੇਜਿੰਗ ਐਪ ਵਿੱਚ ਸੁਆਗਤ ਹੈ।

en: Write a message...
pa: ਇੱਕ ਸੁਨੇਹਾ ਲਿਖੋ...

en: Yes
pa: ਹਾਂ

en: Yesterday
pa: ਕੱਲ੍ਹ

en: You need to select a SIM card
pa: ਤੁਹਾਨੂੰ ਸਿਮ ਚੁਣਨ ਦੀ ਲੋੜ

en: You switched to %1 @ %2
pa: ਤੁਸੀਂ %1 @ %2 ਵਿੱਚ ਬਦਲੋ
