ubuntu-keyboard - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Settings
it: Impostazioni

en: Arabic
it: Arabo

en: Azerbaijani
it: Azero

en: Bosnian
it: Bosniaco

en: Catalan
it: Catalano

en: Czech
it: Ceco

en: Danish
it: Danese

en: German
it: Tedesco

en: Greek
it: Greco

en: English
it: Inglese

en: Spanish
it: Spagnolo

en: Finnish
it: Finlandese

en: French
it: Francese

en: Scottish Gaelic
it: Gaelico scozzese

en: Hebrew
it: Ebraico

en: Croatian
it: Croato

en: Hungarian
it: Ungherese

en: Icelandic
it: Islandese

en: Italian
it: Italiano

en: Japanese
it: Giapponese

en: Dutch
it: Olandese

en: Norwegian
it: Norvegese

en: Polish
it: Polacco

en: Portuguese
it: Portoghese

en: Romanian
it: Rumeno

en: Russian
it: Russo

en: Slovenian
it: Sloveno

en: Serbian
it: Serbo

en: Swedish
it: Svedese

en: Ukrainian
it: Ucraino

en: Chinese
    (Pinyin)
it: Cinese
    (Pinyin)

en: Chinese
    (Chewing)
it: Cinese
    (Chewing)
