ubuntu-system-settings - en to ca translation catalogue (559 entries)

en: System Settings
ca: Configuració del sistema

en: System;
ca: Sistema;

en: Preferences;Settings;
ca: Preferències;Paràmetres;

en: Preview
ca: Visualització prèvia

en: Remove image
ca: Suprmeix la imatge

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Set
ca: Estableix

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: Background
ca: Fons de pantalla

en: Ubuntu Art
ca: Imatges de l'Ubuntu

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Clear
ca: Neteja-ho

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Previous networks
ca: Xarxes anteriors

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: No reason given
ca: No s'ha indicat cap motiu

en: Device is now managed
ca: El dispositiu ara és gestionat

en: Device is now unmanaged
ca: El dispositiu ara no és gestionat

en: The device could not be readied for configuration
ca: No s'ha pogut posar a punt el dispositiu per configurar-lo

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
ca: No s'ha pogut reservar la configuració de l'adreça IP (potser no hi havia adreces disponibles, o bé s'ha excedit el temps d'espera, etc.)

en: The IP configuration is no longer valid
ca: La configuració de l'adreça IP ja no són vàlids

en: Your authentication details were incorrect
ca: Els detalls d'autenticació no són correctes

en: 802.1X supplicant disconnected
ca: S'ha desconnectat el suplicant de protocol 802.1X

en: 802.1X supplicant configuration failed
ca: Ha fallat la configuració del suplicant de protocol 802.1X

en: 802.1X supplicant failed
ca: Ha fallat el suplicant de protocol 802.1X

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
ca: L'autenticació del suplicant de protocol 802.1X ha trigat massa

en: DHCP client failed to start
ca: No s'ha pogut iniciar el client DHCP

en: DHCP client error
ca: S'ha produït un error en el client DHCP

en: DHCP client failed
ca: Ha fallat el client DHCP

en: Shared connection service failed to start
ca: No s'ha pogut iniciar el servei de connexió compartida

en: Shared connection service failed
ca: Ha fallat el servei de connexió compartida

en: Necessary firmware for the device may be missing
ca: Pot ser que manque el microprogramari requerit per al dispositiu

en: The device was removed
ca: S'ha suprimit el dispositiu

en: NetworkManager went to sleep
ca: El NetworkManager s'ha parat temporalment

en: The device's active connection disappeared
ca: Ha desaparegut la connexió activa del dispositiu

en: Device disconnected by user or client
ca: El dispositiu l'ha desconnectat l'usuari o un client

en: The device's existing connection was assumed
ca: S'ha assumit la connexió existent del dispositiu

en: The supplicant is now available
ca: El suplicant està disponible

en: The modem could not be found
ca: No s'ha trobat el mòdem

en: The Bluetooth connection failed or timed out
ca: La connexió del Bluetooth ha fallat o bé s'ha superat el temps d'espera

en: A dependency of the connection failed
ca: Ha fallat una dependència de la connexió

en: ModemManager is unavailable
ca: El ModemManager no està disponible

en: The Wi-Fi network could not be found
ca: No s'ha trobat la xarxa Wi-Fi

en: A secondary connection of the base connection failed
ca: Ha fallat una connexió secundària de la connexió principal

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Connect to Hidden Network
ca: Connecta't a una xarxa oculta

en: Network name
ca: Nom de la xarxa

en: Security
ca: Seguretat

en: None
ca: Cap

en: WPA & WPA2 Personal
ca: WPA i WPA2 personal

en: Password
ca: Contrasenya

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: Connect
ca: Connecta-t'hi

en: Connect to hidden network…
ca: Connecta't a una xarxa oculta...

en: Network details
ca: Detalls de la xarxa

en: Name
ca: Nom

en: Last connected
ca: Darrera connexió

en: Never
ca: Mai

en: Forget network
ca: Oblida la xarxa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: Notifications
ca: Notificacions

en: Selected apps can alert you using notification bubbles, sounds, vibrations, and the Notification Center.
ca: Algunes aplicacions vos poden alertar utilitzant bombolles de notificació, sons, vibració i el Centre de notificacions.

en: Stop playing
ca: Para la reproducció

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
ca: So

en: Silent Mode
ca: Mode silenciós

en: Ringer:
ca: To de cridada:

en: Phone calls:
ca: Cridades:

en: Ringtone
ca: So de cridada

en: Vibrate when ringing
ca: Vibra quan s'estiga cridant

en: Vibrate in Silent Mode
ca: Vibra en mode silenciós

en: Dialpad sounds
ca: Tons del marcador de telèfon

en: Messages:
ca: Missatges:

en: Message received
ca: Missatge rebut

en: Vibrate with message sound
ca: Vibra amb un to de missatge

en: Other sounds:
ca: Altres sons:

en: Keyboard sound
ca: So del teclat

en: Lock sound
ca: So de bloqueig

en: The phone is in Silent Mode.
ca: El telèfon està en mode silenci

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset phone
ca: Reinicialitza el telèfon

en: Reset Launcher
ca: Reinicialitza el llançador

en: Reset all system settings…
ca: Reinicialitza tots els paràmetres del sistema...

en: Erase & Reset Everything…
ca: Suprimeix i reinicialitza-ho tot...

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
ca: Es tornarà a la configuració inicial del contingut i la disposició del llançador i els filtres de la pantalla d'inici.

en: Reset all system settings
ca: Reinicialitza tots els paràmetres del sistema

en: The Launcher will be returned to its original contents.
ca: Es reiniciarà el contingut del Llançador al seu estat original.

en: The phone needs to restart for changes to take effect.
ca: Cal reiniciar el dispositiu perquè els canvis tinguen efecte.

en: All documents, saved games, settings, and other items will be permanently deleted from this phone.
ca: Tots els documents, jocs guardats, configuracions, i d'altres elements se suprimiran permanentment d'este telèfon.

en: Erase & Reset Everything
ca: Suprimeix i reinicialitza-ho tot

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
ca: Bateria

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
ca[0]: Fa %1 segon
ca[1]: Fa %1 segons

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
ca[0]: Fa %1 minut
ca[1]: Fa %1 minuts

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
ca[0]: Fa %1 hora
ca[1]: Fa %1 hores

note: TRANSLATORS: %1 is the number of days
en: %1 day ago | %1 days ago
ca[0]: Fa %1 dia
ca[1]: Fa %1 dies

en: Charging now
ca: S'està carregant

en: Last full charge
ca: Darrera càrrega completa

en: Fully charged
ca: Completament carregada

en: Charge level
ca: Nivell de càrrega

en: N/A
ca: N/D

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Today
ca: Hui

en: Ways to reduce battery use:
ca: Com reduir el consum de la bateria:

en: Display brightness
ca: Brillantor de la pantalla

en: Lock when idle
ca: Blocatge per inactivitat

en: Sleep when idle
ca: Para temporalment en inactivitat

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
ca[0]: Després d'%1 minut
ca[1]: Després de %1 minuts

en: Accurate location detection requires GPS and/or Wi-Fi.
ca: Cal el GPS i/o la connexió Wi-Fi per detectar la ubicació amb precisió.

en: Lock the phone when it's not in use:
ca: Bloqueja el telèfon quan no s'estiga utilitzant:

en: Put the phone to sleep when it is not in use:
ca: Para temporalment el telèfon quan no s'estiga utilitzant:

en: Shorter times are more secure. Phone won't lock during calls or video playback.
ca: Els períodes més curts son més segurs. El telèfon no es bloquejarà durant les cridades o la reproducció de vídeo.

en: Phone won’t sleep during calls or video playback.
ca: El telèfon no es pararà temporalment durant les cridades o les reproduccions de vídeo.

en: Spell checking
ca: Comprovació d'ortografia

en: Current spelling languages:
ca: Llengües actuals amb comprovació ortogràfica

en: All languages available:
ca: Totes les llengües disponibles:

en: Restart Now
ca: Reinicia ara

en: Display language
ca: Llengua

en: Confirm
ca: Confirma

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
ca: Llengua i text

en: Display language…
ca: Llengua...

en: Keyboard layouts
ca: Disposicions de teclat

en: Auto correction
ca: Correcció automàtica

en: Word suggestions
ca: Suggeriment de paraules

en: Auto capitalization
ca: Majúscules inicials automàtiques

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
ca: Habilita la tecla de majúscules per posar majúscula a la primera lletra de cada frase.

en: Auto punctuation
ca: Puntuació automàtica

en: Adds a period, and any missing quotes or brackets, when you tap Space twice.
ca: Afig un punt i tanca cometes o parèntesis en fer un toc doble a la tecla Espai.

en: Keyboard vibration
ca: Vibració del teclat

en: Current layouts:
ca: Disposicions de teclat actuals:

en: All layouts available:
ca: Totes les disposiciones de teclat disponibles:

en: Call waiting
ca: Cridada en espera

en: Lets you answer or start a new call while on another call, and switch between them
ca: Vos permet contestar o iniciar una cridada nova mentre estigueu en una altra cridada, i intercanviar entre elles.

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the (network) carrier
en: %1 Services
ca: Serveis de %1

en: Call forwarding
ca: Reenviament de cridades

en: Redirects phone calls to another number whenever you don't answer, or your phone is busy, turned off, or out of range.
ca: Reenvia les cridades de telèfon a un altre número sempre que no contesteu, o el vostre telèfon estiga comunicant, o fora de cobertura.

note: TRANSLATORS: This string will be truncated on smaller displays.
en: Forward to
ca: Reenvia a

en: Last called %1
ca: Darrera cridada a %1

en: Call
ca: Cridada

en: Services
ca: Serveis

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: Phone
ca: Telèfon

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
ca: Brillantor

en: Adjust automatically
ca: Ajusta automàticament

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
ca: Augmenta i disminueix la brillantor per adaptar-s'a l'entorn.

en: Carrier
ca: Operador

en: Choose carrier:
ca: Trieu l'operador:

en: Automatically
ca: Automàticament

en: Manually
ca: Manualment

en: Searching for carriers…
ca: S'estan cercant operadors...

en: Internet APN:
ca: API d'Internet

en: Custom Internet APN…
ca: APN per a Internet personalitzat…

en: MMS APN:
ca: APN per a MMS:

en: Same APN as for Internet
ca: El mateix APN que per a Internet

en: Custom MMS APN…
ca: APN per a MMS personalitzat…

en: Reset APN Settings
ca: Reinicialitza els paràmetres de l'APN

en: Are you sure that you want to Reset APN Settings?
ca: Segur que voleu reinicialitzar els paràmetres de l'APN?

en: Reset
ca: Reinicia

en: Carriers
ca: Operador

note: TRANSLATORS: %1 is either i18n.tr("Internet") or i18n.tr("MMS")
en: Custom %1 APN
ca: APN personalitzat per a %1

note: TRANSLATORS: %1 is either i18n.tr("Internet") or i18n.tr("MMS")
en: %1 APN
ca: APN per a %1

en: Proxy
ca: Servidor intermediari

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Save
ca: Guarda

en: Activate
ca: Activa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: Cellular
ca: Mòbil

en: Wi-Fi hotspot
ca: Punt d'accés Wi-Fi

en: Hotspot
ca: Punt d'accés Wi-Fi

en: When hotspot is on, other devices can use your cellular data connection over Wi-Fi. Normal data charges apply.
ca: Quan el punt d'accés Wi-Fi està activat altres dispositius poden utilitzar la connexió de dades mòbils a través de la Wi-Fi. S'aplicaran els càrrecs per a dades habituals.

en: Other devices can use your cellular data connection over the Wi-Fi network. Normal data charges apply.
ca: Altres dispositius poden utilitzar la connexió de dades mòbils a través de la Wi-Fi. S'aplicaran els càrrecs per a dades habituals.

en: Set up hotspot
ca: Configura el punt d'accés Wi-Fi

en: Change hotspot setup
ca: Canvia la configuració del punt d'accés Wi-Fi

en: Hotspot name
ca: Nom del punt d'accés Wi-Fi

en: Key (must be 8 characters or longer)
ca: Clau (cal que tinga 8 o més caràcters)

en: Show key
ca: Mostra la clau

en: Change
ca: Canvia-ho

en: Lock security
ca: Seguretat del bloqueig

en: Change passcode…
ca: Canvia el codi d'accés...

en: Change passphrase…
ca: Canvia la contrasenya...

en: Switch to swipe
ca: Canvia a lliscament amb el dit

en: Switch to passcode
ca: Canvia a codi d'accés

en: Switch to passphrase
ca: Canvia a contrasenya

en: Existing passcode
ca: Codi d'accés actual

en: Existing passphrase
ca: Contrasenya existent

en: Choose passcode
ca: Trieu el codi d'accés

en: Choose passphrase
ca: Escolliu una contrasenya

en: Confirm passcode
ca: Confirmeu el codi d'accés

en: Confirm passphrase
ca: Confirmeu la contrasenya

en: Those passcodes don't match. Try again.
ca: Els codis d'accés no coincideixen. Torneu-ho a intentar.

en: Those passphrases don't match. Try again.
ca: Les contrasenyes no coincideixen. Torneu-ho a intentar.

en: Unset
ca: Desconfigura-ho

en: Unlock the phone using:
ca: Desbloqueja el telèfon amb:

en: Swipe (no security)
ca: Lliscament del dit (sense seguretat)

en: 4-digit passcode
ca: Codi d'accés de 4 dígits

en: Passphrase
ca: Contrasenya

en: Swipe (no security)…
ca: Lliscament del dit (sense seguretat)...

en: 4-digit passcode…
ca: Codi d'accés de 4 dígits...

en: Passphrase…
ca: Contrasenya...

en: SIM PIN
ca: PIN de la targeta SIM

en: Change SIM PIN
ca: Canvia el PIN de la targeta SIM

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
ca[0]: El codi PIN és incorrecte. Resta %1 intent.
ca[1]: El codi PIN és incorrecte. Resten %1 intents.

en: Current PIN:
ca: Codi PIN actual:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
ca[0]: Es permet %1 intent.
ca[1]: Es permeten %1 intents.

en: Choose new PIN:
ca: Trieu el codi PIN nou:

en: Confirm new PIN:
ca: Confirmeu el codi PIN nou:

en: PINs don't match. Try again.
ca: Els codis PIN no concorden. Torneu-ho a intentar.

en: Enter SIM PIN
ca: Introduïu el PIN de la targeta SIM

en: Enter Previous SIM PIN
ca: Introduïu el codi PIN anterior de la targeta SIM

en: Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
ca: Codi PIN incorrecte. Manquen %1 intents.

en: %1 attempts allowed.
ca: Es permeten %1 intents

en: Unlock
ca: Desbloca

en: Lock
ca: Bloca

en: Change PIN…
ca: Canvia el codi PIN...

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the phone or swapping the SIM.
ca: Si hi ha un codi PIN definit per a la targeta SIM, cal introduir-lo per a accedir als serveis mòbils en reiniciar el telèfon o intercanviar la targeta SIM.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
ca: Si introduïu un codi PIN incorrecte diverses vegades pot ser que bloquegeu la targeta SIM de manera permanent.

en: Phone locking
ca: Bloqueig del telèfon

[ctx: Unlock with swipe]
en: None
ca: Cap

en: Passcode
ca: Codi d'accés

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute | %1 minutes
ca[0]: %1 minut
ca[1]: %1 minuts

en: Sleep locks immediately
ca: En parar-se temporalment es bloquejarà immediatament

en: When locked, allow:
ca: En l'estat de bloqueig, permet:

en: Launcher
ca: Llançador

en: Notifications and quick settings
ca: Notificacions i paràmetres ràpids

en: Turn on lock security to restrict access when the phone is locked.
ca: Activeu la seguretat del bloqueig per restringir l'accés al telèfon quan este estiga bloquejat.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
ca: Altres aplicacions i funcions sol·licitaran el desbloqueig.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
ca: Seguretat i privadesa

en: Phone and Internet
ca: Telèfon i Internet

en: Phone only
ca: Només el telèfon

en: Lock phone
ca: Bloqueja el telèfon

en: On
ca: Actiu

en: Off
ca: Inactiu

en: Encryption
ca: Xifratge

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
ca: El xifratge protegeix contra l'accés a les dades del telèfon quan el telèfon està connectat a un ordinador o a un altre dispositiu.

en: Privacy
ca: Privadesa

en: Stats on welcome screen
ca: Estadístiques a la pantalla de benvinguda

en: Messages on welcome screen
ca: Missatges a la pantalla de benvinguda

en: Dash search
ca: Cerca al tauler

en: Location access
ca: Accés a la ubicació

en: Other app access
ca: Accés d'altres aplicacions

note: TRANSLATORS: This string is shown when crash reports are to be sent by the system.
en: Sent
ca: Envia'n

note: TRANSLATORS: This string is shown when crash reports are not to be sent by the system
en: Not sent
ca: No n'envies

en: Location
ca: Ubicació

en: Location detection
ca: Detecció de la ubicació

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
ca: Usa el GPS per detectar la vostra ubicació aproximada. Quan està deshabilitat el GPS es desactiva per estalviar bateria.

en: Uses wi-fi and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ca: Utilitza la connexió Wi-Fi i el GPS per detectar la ubicació aproximada. Estalviareu bateria si inhabiliteu la detecció de la ubicació.

en: Uses wi-fi (currently off) and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ca: Utilitza la connexió Wi-Fi (actualment inactiva) i el GPS per detectar la ubicació aproximada. Estalviareu bateria si inhabiliteu la detecció de la ubicació.

en: Uses wi-fi, cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ca: Usa la connexió Wi-Fi, la ubicació de torres de telefonia mòbil i el GPS per detectar la ubicació aproximada. Estalviareu bateria si inhabiliteu la detecció de la ubicació.

en: Uses wi-fi, cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ca: Usa la connexió Wi-Fi, la ubicació de torres de telefonia mòbil (actualment sense connexió) i el GPS per detectar la ubicació aproximada. Estalviareu bateria si inhabiliteu la detecció de la ubicació.

en: Uses wi-fi (currently off), cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ca: Utilitza la connexió Wi-Fi (actualment inactiva), la ubicació de torres de telefonia mòbil i el GPS per detectar la ubicació aproximada. Estalviareu bateria si inhabiliteu la detecció de la ubicació.

en: Uses wi-fi (currently off), cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
ca: Utilitza la connexió Wi-Fi (actualment inactiva), la ubicació de torres de telefonia mòbil (actualment sense connexió) i el GPS per detectar la ubicació aproximada. Estalviareu bateria si inhabiliteu la detecció de la ubicació.

en: Allow access to location:
ca: Permet l'accés a la ubicació:

en: Return results from:
ca: Torna resultats de:

en: Apps that you have granted and have requested access to:
ca: Aplicacions a què heu atorgat i sol·licitat accés a:

en: Camera
ca: Càmera

en: Apps that have requested access to your camera
ca: Aplicacions que han sol·licitat accés a la càmera

en: Mic
ca: Micròfon

en: Apps that have requested access to your mic
ca: Aplicacions que han sol·licitat accés al micròfon

en: Bluetooth Pairing Request
ca: Sol·licitud d'aparellament del Bluetooth

en: PIN for '%1'
ca: PIN de «%1»

en: Pair
ca: Aparella

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
ca: Confirmeu que el PIN mostrat a «%1» concorda amb este

en: Confirm PIN
ca: Confirmeu el PIN

en: Connected
ca: Connectat

en: Connecting…
ca: S'està connectant…

en: Disconnecting…
ca: S'està desconnectant...

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Computer
ca: Ordinador

en: Modem
ca: Mòdem

en: Network
ca: Xarxa

en: Headset
ca: Microauricular

en: Headphones
ca: Auriculars

en: Video
ca: Vídeo

en: Other Audio
ca: Un altre àudio

en: Joypad
ca: Comandament de joc

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Tablet
ca: Tauleta gràfica

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Printer
ca: Impressora

en: Other
ca: Altres

en: Excellent
ca: Excel·lent

en: Good
ca: Bona

en: Fair
ca: Correcta

en: Poor
ca: Dolenta

en: Discoverable
ca: Es pot descobrir

en: Not discoverable
ca: No es pot descobrir

en: Connected devices:
ca: Dispositius connectats:

en: Connect another device:
ca: Connecta un altre dispositiu:

en: Connect a device:
ca: Connecta un dispositiu:

en: None detected
ca: No s'ha detectat cap dispositiu

en: Connect automatically when detected:
ca: Connecta automàticament en detectar:

en: Type
ca: Tipus

en: Status
ca: Estat

en: Signal Strength
ca: Potència del senyal

en: Forget this device
ca: Oblida este dispositiu

en: Phone number:
ca: Número de telèfon:

en: Phone number
ca: Número de telèfon

en: Storage
ca: Emmagatzematge

en: Used by Ubuntu
ca: Utilitzat per l'Ubuntu

en: Videos
ca: Vídeos

en: Audio
ca: Àudio

en: Pictures
ca: Imatges

en: Other files
ca: Altres fitxers

en: Used by apps
ca: Utilitzat per aplicacions

en: Total storage
ca: Emmagatzematge total

en: Free space
ca: Espai lliure

en: By name
ca: Pel nom

en: By size
ca: Per la mida

en: Developer Mode
ca: Mode de desenvolupador

en: In Developer Mode, anyone can access, change or delete anything on this phone by connecting it to another device.
ca: En el mode de desenvolupador, qualsevol persona pot utilitzar un altre dispositiu per connectar-s'i modificar, suprimir i accedir al contingut d'este dispositiu.

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
ca: Vos caldrà establir un codi d'accés o contrasenya per utilitzar el mode de desenvolupador.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: About this phone
ca: Quant a este telèfon

en: Serial
ca: Número de sèrie

en: Wi-Fi address
ca: Adreça Wi-Fi

en: Bluetooth address
ca: Adreça Bluetooth

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
ca: %1 lliure

en: Software:
ca: Programari:

en: OS
ca: Sistema operatiu

en: Last updated
ca: Darrera actualització

en: Check for updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions

en: Legal:
ca: Informació legal:

en: Software licenses
ca: Llicències de programari

en: Regulatory info
ca: Informació normativa

en: Developer mode
ca: Mode de desenvolupador

en: Sorry, this license could not be displayed.
ca: No es pot mostrar esta llicència

en: OS Build Details
ca: Detalls del muntatge del SO

en: OS build number
ca: Número de muntatge del SO

en: Ubuntu Image part
ca: Part de la imatge de l'Ubuntu

en: Ubuntu build description
ca: Descripció del muntatge de l'Ubuntu

en: Device Image part
ca: Part de la imatge del dispositiu

en: Device build description
ca: Descripció del muntatge del dispositiu

en: Customization Image part
ca: Part de la imatge de personalització

en: Time zone
ca: Fus horari

en: Set the time zone:
ca: Estableix la zona horària:

en: Enter your current location.
ca: Introduïu la vostra ubicació actual.

en: No matching place
ca: No hi ha cap lloc concordant

en: Set time & date
ca: Estableix l'hora i la data

en: Time
ca: Hora

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Second
ca: Segon

en: Date
ca: Data

en: Day
ca: Dia

en: Month
ca: Mes

en: Year
ca: Any

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time & Date
ca: Data i hora

en: Time zone:
ca: Fus horari:

en: Set the time and date:
ca: Estableix l'hora i la data:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Update System
ca: Actualitza el sistema

en: The phone needs to restart to install the system update.
ca: Cal reiniciar el telèfon per instal·lar l'actualització del sistema.

en: Connect the phone to power before installing the system update.
ca: Connecteu el dispositiu al carregador abans d'instal·lar l'actualització del sistema.

en: Install & Restart
ca: Instal·la-ho i reinicia

en: Not Now
ca: Ara no

en: Install
ca: Instal·la-la

en: Installation failed
ca: Ha fallat la instal·lació

en: OK
ca: D’acord

en: Software is up to date
ca: El programari està actualitzat

en: Sorry, the system update failed.
ca: Ha fallat l'actualització del sistema.

en: Restarting…
ca: S'està reiniciant...

en: Checking for updates…
ca: S'estan comprovant les actualitzacions...

en: Connect to the Internet to check for updates
ca: Connecta't a Internet per comprovar les actualitzacions

en: Retry
ca: Torna-ho a provar

en: Install %1 update… | Install %1 updates…
ca[0]: Instal·la %1 actualització...
ca[1]: Instal·la %1 actualitzacions...

en: Install %1 update | Install %1 updates
ca[0]: Instal·la %1 actualització
ca[1]: Instal·la %1 actualitzacions

en: Pause All
ca: Posa-ho tot en pausa

en: Install…
ca: Instal·la...

en: Download
ca: Baixada

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: Resume
ca: Continua

en: Update
ca: Actualitza

en: Installing
ca: S'està instal·lant

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Downloading
ca: S'està baixant

en: %1 of %2
ca: %1 de %2

en: Version:
ca: Versió:

en: Sign in to Ubuntu One to receive updates for apps.
ca: Entra a l'Ubuntu One per rebre actualitzacions d'aplicacions

en: Sign In…
ca: Entra...

en: Installing update…
ca: S'està instal·lant l'actualització...

en: Auto download
ca: Baixada automàtica

en: On wi-fi
ca: En connexió Wi-Fi

en: Always
ca: Sempre

en: Download future updates automatically:
ca: Descarrega les actualitzacions futures automàticament:

en: When on wi-fi
ca: Quan s'utilitze una connexió Wi-Fi

en: On any data connection
ca: En qualsevol connexió de dades

en: Data charges may apply.
ca: Poden haver-hi despeses de dades.

en: No images selected
ca: No s'ha seleccionat cap imatge

en: Remove %1 image | Remove %1 images
ca[0]: Suprimeix %1 imatge
ca[1]: Suprimeix %1 imatges

en: Add an image…
ca: Afig una imatge...

en: Remove images…
ca: Suprimeix imatges...

en: Cellular data:
ca: Dades mòbils:

en: 2G only (saves battery)
ca: Només 2G (estalvia bateria)

en: 2G/3G (faster)
ca: 2G/3G (més ràpid)

en: 2G/3G/4G (faster)
ca: 2G/3G/4G (més ràpid)

en: Data roaming
ca: Itinerància de dades

en: Edit SIM Name
ca: Edita el nom de la SIM

en: Ask me each time
ca: Demana-m'ho cada vegada

en: For outgoing calls, use:
ca: Per a les cridades eixints, utilitza:

en: You can change the SIM for individual calls, or for contacts in the address book.
ca: Podeu canviar la targeta SIM per cridades individuals o per a contactes de la llibreta d'adreces.

en: For messages, use:
ca: Per als missatges, utilitza:

en: Hotspot disabled because Wi-Fi is off.
ca: S'ha inhabilitat el punt d'accés Wi-Fi perquè la xarxa sense fil està inactiva.

en: Data usage statistics
ca: Estadístiques d'ús de dades

en: Privacy policy
ca: Política de privadesa

en: Report to Canonical:
ca: Envia informes a Canonical:

en: App crashes and errors
ca: Fallades d'aplicacions i errors

en: Previous error reports
ca: Informes d'error anteriors

en: Includes info about what an app was doing when it failed.
ca: Inclou informació sobre el què estava fent una aplicació quan fa fallar.

en: Search
ca: Cerca

en: System
ca: Sistema

en: Please select how you’d like to unlock your phone.
ca: Seleccioneu com voleu desblocar el telèfon.

en: Swipe
ca: Lliscament amb el dit

en: No security
ca: Sense seguretat

en: 4 numbers
ca: Quatre números

en: Numbers and letters
ca: Números i lletres

en: Continue
ca: Continua

en: Connect to Wi‑Fi
ca: Connecta't a la Wi-Fi

en: Available networks…
ca: Xarxes disponibles...

en: No available networks.
ca: No hi ha xarxes disponibles

en: Skip
ca: Omet

en: Terms & Conditions
ca: Condicions generals

en: Enter passphrase
ca: Introduïu la contrasenya

en: Choose your passcode
ca: Trieu el codi d'accés

en: Passphrase must be 4 characters long
ca: La contrasenya ha de tindre 4 caràcters com a mínim

en: Add a SIM card and restart your device
ca: Afegiu una targeta SIM i reinicieu el dispositiu

en: Without it, you won’t be able to make calls or use text messaging.
ca: Sense ella, no podreu fer cridades o enviar missatges de text.

en: Sorry, incorrect passphrase.
ca: La contrasenya és incorrecta

en: Please try again.
ca: Torneu-ho a intentar.

en: Sorry, incorrect passcode.
ca: El codi d'accés no és correcte

en: All done
ca: Tot fet

en: Nice work!
ca: Bona faena!

en: Your phone is now ready to use.
ca: Ja podeu utilitzar el vostre telèfon.

en: Finish
ca: Finalitza

en: Hi!
ca: Hola!

en: Welcome to your Ubuntu phone.
ca: Vos donem la benvinguda al vostre telèfon Ubuntu.

en: Let’s get started.
ca: Comencem.

note: TRANSLATORS: HERE is a trademark for Nokia's location service, you probably shouldn't translate it
en: Ubuntu includes location services provided by HERE, enabling apps to pinpoint your location.
ca: L'Ubuntu inclou serveis d'ubicació proporcionats per HERE, els quals permeten determinar la vostra ubicació.

en: Allow apps to use your mobile and Wi-Fi networks to determine your location.
ca: Permet que les aplicacions utilitzen la xarxa mòbil i la Wi-fi per determinar la meua posició.

note: TRANSLATORS: HERE is a trademark for Nokia's location service, you probably shouldn't translate it
en: Accept the HERE <a href='terms.qml'>terms and conditions</a> to enable these services.
ca: Accepta les <a href='terms.qml'>condicions generals</a> de HERE per habilitar estos serveis.

en: This service can be disabled at any time from the <b>System Settings</b> menu.
ca: Este servei es pot inhabilitar en qualsevol moment des del menú de <b>Configuració del sistema</b>.

en: Improving your experience
ca: Millora de l'experiència

en: Your phone is set up to automatically report errors to Canonical and its partners, the makers of the operating system.
ca: Este telèfon està configurat per enviar errors de manera automàtica a Canonical i associats, els creadors del sistema operatiu.

en: This can be disabled in <b>System Settings</b> under <b>Security &amp; Privacy</b>
ca: Podeu inhabilitar-ho a <b>Configuració del sistema</b>, a la secció <b>Seguretat i privadesa</b>

en: Back
ca: Arrere

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: appearance
ca: aparença

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: background
ca: fons

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: wallpaper
ca: fons d'escriptori

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: photo
ca: foto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: picture
ca: imatge

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: image
ca: imatge

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the accessibility plugin which is used while searching
en: Accessibility
ca: Accessibilitat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the accessibility plugin which is used while searching
en: accessibility
ca: accessibilitat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: network
ca: xarxa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: wireless
ca: sense fil

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: connect
ca: connecta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: disconnect
ca: desconnecta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: hidden
ca: ocult

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: address
ca: adreça

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: software
ca: programari

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: notifications
ca: notificacions

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: apps
ca: aplicacions

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: authorize
ca: autoritza

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: alerts
ca: alarmes

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: permissions
ca: permisos

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: badges
ca: insígnies

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: sound
ca: so

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: silent
ca: silenci

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: ringtone
ca: to

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: vibrate
ca: vibra

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: dialpad
ca: marcador

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: message
ca: missatge

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: keyboard
ca: teclat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: volume
ca: volum

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: reset
ca: reinici

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: erase
ca: suprimeix

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: factory
ca: fàbrica

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: clear
ca: neteja

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: restore
ca: restaura

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: battery
ca: bateria

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: power
ca: energia

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: charge
ca: càrrega

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: idle
ca: inactiu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: lock
ca: bloqueig

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: disable
ca: inhabilita

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: enable
ca: habilita

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: language
ca: idioma

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: spellcheck
ca: correcció

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching TRANSLATORS: 
en: automatic
ca: automàtic

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: correct
ca: corregeix

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: suggestions
ca: suggeriments

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: capitalization
ca: majúscules

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: punctuation
ca: puntuació

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: layout
ca: disposició

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: display
ca: pantalla

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: words
ca: paraules

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: vibration
ca: vibració

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: phone
ca: telèfon

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: services
ca: serveis

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: forwarding
ca: reenviament

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: waiting
ca: espera

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: call
ca: crida

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: shortcuts
ca: dreceres

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the phone plugin which is used while searching
en: numbers
ca: números

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: brightness
ca: brillantor

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: screen
ca: pantalla

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: adjust
ca: ajusta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: cellular
ca: mòbil

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: mobile
ca: mòbil

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: data
ca: dades

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: carrier
ca: operador

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the cellular plugin which is used while searching
en: roam
ca: desplaçament

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
ca: Exemple

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: example
ca: exemple

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: test
ca: prova

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: sample
ca: mostra

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: Flight Mode
ca: Mode d'avió

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: flight
ca: vol

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: plane
ca: avió

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: offline
ca: fora de línia

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: airplane
ca: avió

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: security
ca: seguretat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: privacy
ca: privadesa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: code
ca: codi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: password
ca: contrasenya

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: passphrase
ca: contrasenya

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: swipe
ca: llisca

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: allow
ca: permet

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: access
ca: accés

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: Orientation Lock
ca: Bloqueig de l'orientació

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: rotation
ca: rotació

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: orientation
ca: orientació

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: headset
ca: auriculars

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: pair
ca: aparella

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: device
ca: dispositiu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: discover
ca: descobreix

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: car
ca: cotxe

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: handsfree
ca: mans lliures

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: stereo
ca: estèreo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: about
ca: quant a

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: number
ca: número

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: serial
ca: sèrie

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: licenses
ca: llicències

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: developer
ca: desenvolupador

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: storage
ca: emmagatzematge

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: disk
ca: disc

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: space
ca: espai

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: version
ca: versió

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: revision
ca: revisió

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: time
ca: hora

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: date
ca: data

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: timezone
ca: zona horària

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the update-notification plugin which is used while searching
en: Updates available
ca: Actualitzacions disponibles

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: system
ca: sistema

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: update
ca: actualitza

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: download
ca: baixades

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the system-update plugin which is used while searching
en: upgrade
ca: actualitza

en: Incorrect passcode. Try again.
ca: El codi d'accés és incorrecte, torneu-ho a intentar.

en: Incorrect passphrase. Try again.
ca: La contrasenya és incorrecta. Torneu-ho a provar.

en: Could not set security mode
ca: No s'ha pogut establir el mode de seguretat

en: Could not set security display hint
ca: No s'ha pogut establir el consell en pantalla de la seguretat

en: Authentication token manipulation error
ca: Error de manipulació del testimoni d'autenticació

en: Unknown title
ca: Títol desconegut

en: Can't cancel current request (can't contact service)
ca: No es pot cancel·lar la sol·licitud actual (no es pot contactar el servei)

en: Can't pause current request (can't contact service)
ca: No es pot posar en pausa la sol·licitud actual (no es pot contactar el servei)

en: There's an updated system image.
ca: Hi ha una actualització de la imatge del sistema.

en: Tap to open the system updater.
ca: Feu un toc per obrir l'actualitzador del sistema.
