unity - en to fi translation catalogue (80 entries)

en: Password:
fi: Salasana:

en: Pin shortcut
fi: Kiinnitä pikakuvake

en: Unpin shortcut
fi: Poista pikakuvakkeen kiinnitys

en: Device Locked
fi: Laite on lukittu

en: You have been locked out due to too many failed passphrase attempts.
fi: Laite on lukittu liian monen virheellisen tunnuslauseyrityksen jälkeen.

en: You have been locked out due to too many failed passcode attempts.
fi: Laite on lukittu liian monen virheellisen suojakoodiyrityksen jälkeen.

en: Please wait %1 minute and then try again… | Please wait %1 minutes and then try again…
fi[0]: Odota %1 minuutti ja yritä sitten uudelleen…
fi[1]: Odota %1 minuuttia ja yritä sitten uudelleen…

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Are you sure you want to log out?
fi: Haluatko varmasti kirjautua ulos?

en: No
fi: Ei

en: Yes
fi: Kyllä

en: Shut down
fi: Sammuta

en: Are you sure you want to shut down?
fi: Haluatko varmasti sammuttaa laitteen?

en: Reboot
fi: Käynnistä uudelleen

en: Are you sure you want to reboot?
fi: Haluatko varmasti käynnistää laitteen uudelleen?

en: Power
fi: Virran katkaisu

en: Are you sure you would like
    to power off?
fi: Haluatko varmasti
    sammuttaa laitteen?

en: Power off
fi: Sammuta

en: Restart
fi: Käynnistä uudelleen

en: Cancel
fi: Peru

en: Skip intro
fi: Ohita esittely

en: Right edge
fi: Oikea reuna

en: Try swiping from the right edge to unlock the phone
fi: Vedä oikealta avataksesi puhelimen lukituksen

en: Top edge
fi: Yläreuna

en: Try swiping from the top edge to access the indicators
fi: Vedä yläreunasta käyttääksesi ilmaisimia

en: Close
fi: Sulje

en: Swipe up again to close the settings screen
fi: Vedä uudestaan sulkeaksesi asetusnäkymän

en: Left edge
fi: Vasen reuna

en: Swipe from the left to reveal the launcher for quick access to apps
fi: Vedä vasemmalta saattaaksesi sovellusten käynnistimen esiin

en: Well done
fi: Hyvin tehty

en: You have now mastered the edge gestures and can start using the phone<br><br>Tap on the screen to start
fi: Hallitset nyt reunaeleet, joten voit aloittaa puhelimen käytön<br><br>Napauta näyttöä aloittaaksesi

en: Emergency Call
fi: Hätäpuhelu

en: See less
fi: Näytä vähemmän

en: See all
fi: Näytä kaikki

en: Search
fi: Hae

en: Settings
fi: Asetukset

en: Remove from Favorites
fi: Poista suosikeista

en: Add to Favorites
fi: Lisää suosikkeihin

en: More...
fi: Lisää...

en: Less...
fi: Vähemmän...

en: Rate this
fi: Arvioi tämä

en: Add a review
fi: Lisää arvostelu

en: Send
fi: Lähetä

en: Pull to refresh…
fi: Vedä päivittääksesi…

en: Release to refresh…
fi: Vapauta päivittääksesi…

en: Manage Scopes
fi: Näkymien hallinta

en: Done
fi: Valmis

en: Store
fi: Kauppa

en: Favorites
fi: Suosikit

en: All
fi: Kaikki

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: Confirm
fi: Hyväksy

en: Type or say a command
fi: Kirjoita tai sano komento

en: Loading. Please Wait...
fi: Ladataan, pieni hetki...

en: Speak Now...
fi: Puhu nyt...

en: Speaking...
fi: Puhutaan...

en: Show password
fi: Näytä salasana

en: Tap to return to call...
fi: Napauta palataksesi puheluun...

en: Conference
fi: Ryhmäpuhelu

en: Nothing is playing
fi: Mitään ei toisteta juuri nyt

en: In queue…
fi: Jonossa…

en: Downloading
fi: Ladataan

en: Paused, tap to resume
fi: Keskeytetty, napauta palauttaaksesi

en: Canceled
fi: Peruttu

en: Finished
fi: Valmistunut

en: Failed, tap to retry
fi: Epäonnistunut, napauta yrittääksesi uudelleen

en: Unlock SIM
fi: Avaa SIM-kortin lukitus

en: Roaming
fi: Verkkovierailu

en: Enter passphrase
fi: Anna tunnuslause

en: Sorry, incorrect passphrase
fi: Virheellinen tunnuslause

en: Please re-enter
fi: Anna uudelleen

en: Enter passcode
fi: Anna suojakoodi

en: Sorry, incorrect passcode
fi: Väärä suojakoodi

en: Enter %1
fi: Anna %1

en: Sorry, incorrect %1
fi: Väärä %1

en: Sorry, incorrect passphrase.
fi: Virheellinen tunnuslause.

en: Sorry, incorrect passcode.
fi: Virheellinen suojakoodi.

en: This will be your last attempt.
fi: Tämä on viimeinen yritys.

en: If passphrase is entered incorrectly, your phone will conduct a factory reset and all personal data will be deleted.
fi: Jos kirjoitat tunnuslauseen virheellisesti, puhelimesi palautetaan tehdastilaan ja kaikki henkilökohtaiset tietosi poistetaan.

en: If passcode is entered incorrectly, your phone will conduct a factory reset and all personal data will be deleted.
fi: Jos kirjoitat suojakoodin virheellisesti, puhelimesi palautetaan tehdastilaan ja kaikki henkilökohtaiset tietosi poistetaan.
